LIETUVOS RESPUBLIKOS
GENERALINIS PROKURORAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIO PROKURORO 2020 M. KOVO 4 D. ĮSAKYMO NR. I-63 „DĖL PROKURORŲ ATRANKOS IR VYRIAUSIŲJŲ PROKURORŲ ATRANKOS KOMISIJŲ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“
PAKEITIMO
2022 m. sausio 4 d. Nr. I-1
Vilnius
1. P a k e i č i u Prokurorų atrankos ir Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2020 m. kovo 4 d. įsakymu Nr. I-63 „Dėl Prokurorų atrankos ir Vyriausiųjų prokurorų atrankos komisijų nuostatų patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu 15.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
„15.3. rengia Atrankos komisijos dokumentų projektus, įvykus Atrankos komisijos posėdžiui vadovaudamasis Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo (toliau – Korupcijos prevencijos įstatymas) 15 straipsniu parengia kreipimosi į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybą (toliau – Specialiųjų tyrimų tarnyba) dėl informacijos gavimo projektą, kurį pasirašo Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras;“.
1.2. Pakeičiu 29 punktą ir jį išdėstau taip:
„29. Pasibaigus pretendentų sąrašo sudarymo terminui, padalinys, atliekantis personalo administravimo funkcijas, pateikia Atrankos komisijai ir paskelbia prokuratūros interneto ir intraneto svetainėse abėcėlinį pretendentų sąrašą, kuriame nurodomas kiekvieno pretendento vardas, pavardė ir einamos pareigos. Šis sąrašas turi būti viešai prieinamas ne ilgiau kaip vieną mėnesį nuo Nuostatų 56 punkte nurodyto generalinio prokuroro sprendimo priėmimo.“
1.3. Pakeičiu 30 punktą ir jį išdėstau taip:
„30. Padalinys, atliekantis personalo administravimo funkcijas, kreipiasi į pretendento vadovą dėl pretendento įvertinimo. Nuostatų 3 priede nustatytos formos pretendentų įvertinimo balais lentelę dėl apygardos prokuratūros padalinyje dirbančio pretendento pateikia apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras, dėl Generalinėje prokuratūroje dirbančio pretendento – Generalinės prokuratūros padalinio vadovas, dėl prokuratūroje nedirbančio pretendento – paskutinės jo darbovietės vadovas. Kai į tas pačias laisvas ar atsilaisvinsiančias pareigas pretenduoja ir vertinimą turintis pateikti pretendento vadovas ar kitais išimtiniais atvejais, Atrankos komisijos pirmininko sprendimu pretendentą vertina kitas vadovas arba visus pretendentus vertina generalinio prokuroro pavaduotojas.“
1.4. Pakeičiu 32.4 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.5. Pakeičiu 51 punktą ir jį išdėstau taip:
„51. Kiekvienas Atrankos komisijos narys įvertina pretendentą pagal Nuostatų IX skyriuje nurodytus vertinimo kriterijus ir vertinimo balus įrašo į pretendento individualaus vertinimo balais lentelę (4, 5, 6 priedai). Pretendentų individualaus vertinimo balais lentelės pridedamos prie Atrankos komisijos posėdžio protokolo.“
1.6. Pakeičiu 52 punktą ir jį išdėstau taip:
„52. Atlikus Nuostatų 51 punkte nustatytą vertinimo procedūrą, Atrankos komisijos nariai aptaria pretendentų vertinimą pagal atskirus kriterijus, įvertina kiekvieno jų svarbą konkrečiu atveju, taip pat pretendentų privalumus ir trūkumus, kitas svarbias aplinkybes ir sprendžia dėl tinkamiausių pretendentų. Kiekvienas Atrankos komisijos narys pasiūlo balsuoti dėl vieno ar kelių, jo nuomone, tinkamiausių pretendentų. Jeigu Atrankos komisijos narys mano, kad tinkamų pretendentų nėra, gali nesiūlyti nė vieno pretendento. Dėl kiekvieno pasiūlyto pretendento pripažinimo tinkamiausiu kandidatu balsuojama. Tinkamiausiais kandidatais pripažįstami daugiau kaip pusę Atrankos komisijos narių balsų surinkę pretendentai. Atrankos komisijai pakvietus pretendentus, Atrankos komisijos pirmininkas paskelbia atrinktus tinkamiausius kandidatus. Pretendentams, kurie nedalyvavo skelbiant atrankos rezultatus, apie atrinktus tinkamiausius kandidatus pranešama elektroniniu paštu.“
1.7. Pakeičiu 54.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„54.2. aprašomoji dalis, kurioje nurodomi asmenų, įtrauktų į pretendentų sąrašą, duomenys (kiekvieno pretendento vardas, pavardė ir einamos pareigos), pretendentai, kuriuos Atrankos komisija pripažino tinkamiausiais, aplinkybės ir motyvai, į kuriuos buvo atsižvelgta priimant Atrankos komisijos sprendimus dėl tinkamiausių kandidatų, už tinkamiausius kandidatus balsavusių Atrankos komisijos narių skaičius;“.
1.8. Pakeičiu 56 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:
1.9. Pakeičiu 69.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
„69.5. pretendento užsienio kalbos (-ų) mokėjimas. Balai skiriami už Europos Sąjungos darbinių kalbų, t. y. anglų, prancūzų ir vokiečių, taip pat kitų užsienio kalbų mokėjimą. Anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimo lygis vertinamas tik remiantis pretendento pateiktomis oficialiomis pažymomis apie nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį, išduotomis Valstybės tarnybos departamento akredituotų asmenų, turinčių teisę rengti nustatytus tarptautinius užsienio kalbų egzaminus ir (ar) tarptautinius užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo testus. Informacija apie akredituotus asmenis skelbiama Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėje. Kitos užsienio kalbos mokėjimo lygis vertinamas remiantis oficialia pažyma, išduota bet kurios oficialios kalbų mokyklos, teikiančios kitos užsienio kalbos mokėjimo lygio testavimo paslaugas. Skiriant balus atsižvelgiama į pažymas, nuo kurių išdavimo dienos nėra praėję daugiau kaip 3 metai. Atrankos komisijos narių vienbalsiu sprendimu gali būti vertinamos pažymos, nuo kurių išdavimo yra praėję daugiau nei 3 metai. Balai skiriami tik nuo B1 lygio pagal 2018 m. balandžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu (ES) Nr. 2018/646 patvirtintus Bendruosius Europos kalbų metmenis. Už vieną lygį skiriama 0,5 balo. Viena užsienio kalba vertinama iki 2 balų. Už kiekvienos užsienio kalbos mokėjimą balai skiriami atskirai. Bendra suma negali viršyti 5 balų;“.
1.10. Pakeičiu 70.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„70.2. pretendento turimas mokslo laipsnis, pedagoginis vardas, mokslinė, pedagoginė ar kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo, projektinė ir kita švietėjiška veikla. Vertinant atsižvelgiama į turimą mokslo laipsnį, dalyvavimą mokslinėje ir pedagoginėje veikloje, pedagoginį vardą, mokslinio, pedagoginio darbo sritį, kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veiklą. Vertinant dalyvavimą projektinėje veikloje atsižvelgiama į dalyvio statusą (projekto vykdytojas, vertintojas, konsultantas ir pan.) ir pasiektus veiklos rezultatus. Vertinant švietėjišką veiklą atsižvelgiama į pretendento įsitraukimą į plačiajai visuomenei skirtą teisinio švietimo veiklą ir vadovavimą studentų praktikai. Skiriama iki 5 balų;“.
1.11. Pakeičiu 70.6 papunktį ir jį išdėstau taip:
„70.6. pretendento užsienio kalbos (-ų) mokėjimas. Balai skiriami už Europos Sąjungos darbinių kalbų, t. y. anglų, prancūzų ir vokiečių, taip pat kitų užsienio kalbų mokėjimą. Anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimo lygis vertinamas tik remiantis pretendento pateiktomis oficialiomis pažymomis apie nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį, išduotomis Valstybės tarnybos departamento akredituotų asmenų, turinčių teisę rengti nustatytus tarptautinius užsienio kalbų egzaminus ir (ar) tarptautinius užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo testus. Informacija apie akredituotus asmenis skelbiama Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėje. Kitos užsienio kalbos mokėjimo lygis vertinamas remiantis oficialia pažyma, išduota bet kurios oficialios kalbų mokyklos, teikiančios kitos užsienio kalbos mokėjimo lygio testavimo paslaugas. Skiriant balus atsižvelgiama į pažymas, nuo kurių išdavimo dienos nėra praėję daugiau kaip 3 metai. Atrankos komisijos narių vienbalsiu sprendimu gali būti vertinamos pažymos, nuo kurių išdavimo yra praėję daugiau nei 3 metai. Balai skiriami tik nuo B1 lygio pagal 2018 m. balandžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu (ES) Nr. 2018/646 patvirtintus Bendruosius Europos kalbų metmenis. Už vieną lygį skiriama 0,5 balo. Viena užsienio kalba vertinama iki 2 balų. Už kiekvienos užsienio kalbos mokėjimą balai skiriami atskirai. Bendra suma negali viršyti 5 balų;“.
1.12. Pakeičiu 71.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„71.2. pretendento turimas mokslo laipsnis, pedagoginis vardas, mokslinė, pedagoginė ar kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo, projektinė ir kita švietėjiška veikla. Vertinant atsižvelgiama į turimą mokslo laipsnį, dalyvavimą mokslinėje ir pedagoginėje veikloje, pedagoginį vardą, mokslinio, pedagoginio darbo sritį, kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veiklą. Vertinant dalyvavimą projektinėje veikloje atsižvelgiama į dalyvio statusą (projekto vykdytojas, vertintojas, konsultantas ir pan.) ir pasiektus veiklos rezultatus. Vertinant švietėjišką veiklą atsižvelgiama į pretendento įsitraukimą į plačiajai visuomenei skirtą teisinio švietimo veiklą ir vadovavimą studentų praktikai. Skiriama iki 5 balų;“.
1.13. Pakeičiu 71.6 papunktį ir jį išdėstau taip:
„71.6. pretendento užsienio kalbos (-ų) mokėjimas. Balai skiriami už Europos Sąjungos darbinių kalbų, t. y. anglų, prancūzų ir vokiečių, taip pat kitų užsienio kalbų mokėjimą. Anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimo lygis vertinamas tik remiantis pretendento pateiktomis oficialiomis pažymomis apie nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį, išduotomis Valstybės tarnybos departamento akredituotų asmenų, turinčių teisę rengti nustatytus tarptautinius užsienio kalbų egzaminus ir (ar) tarptautinius užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo testus. Informacija apie akredituotus asmenis skelbiama Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėje. Kitos užsienio kalbos mokėjimo lygis vertinamas remiantis oficialia pažyma, išduota bet kurios oficialios kalbų mokyklos, teikiančios kitos užsienio kalbos mokėjimo lygio testavimo paslaugas. Skiriant balus atsižvelgiama į pažymas, nuo kurių išdavimo dienos nėra praėję daugiau kaip 3 metai. Atrankos komisijos narių vienbalsiu sprendimu gali būti vertinamos pažymos, nuo kurių išdavimo yra praėję daugiau nei 3 metai. Balai skiriami tik nuo B1 lygio pagal 2018 m. balandžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu (ES) Nr. 2018/646 patvirtintus Bendruosius Europos kalbų metmenis. Už vieną lygį skiriama 0,5 balo. Viena užsienio kalba vertinama iki 2 balų. Už kiekvienos užsienio kalbos mokėjimą balai skiriami atskirai. Bendra suma negali viršyti 5 balų;“.
1.14. Pakeičiu 71.8 papunktį ir jį išdėstau taip:
„71.8. pretendento administracinio (vadovaujamo) darbo patirtis prokuratūroje, teismuose ir kitose teisėsaugos institucijose. Už kiekvienus pilnus metus einant apylinkės prokuratūros skyriaus, apylinkės prokuratūros, apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus vyriausiojo prokuroro (jo pavaduotojo) pareigas skiriama po 0,5 balo, einant apygardos prokuratūros, Generalinės prokuratūros skyriaus, departamento skyriaus, departamento vyriausiojo prokuroro (jo pavaduotojo) pareigas – po 1 balą, generalinio prokuroro (jo pavaduotojo) – po 1,5 balo. Už kiekvienus pilnus metus einant vadovaujamas pareigas teismuose ir kitose teisėsaugos institucijose skiriama po 0,5 balo. Bendra suma negali viršyti 5 balų. Jei pretendentas niekada nedirbo vadovaujamo darbo, balai neskiriami;“.
Prokurorų atrankos ir Vyriausiųjų
prokurorų atrankos komisijų nuostatų
4 priedas
(Pretendento individualaus vertinimo balais lentelės forma)
PRETENDENTO į laisvas arba atsilaisvinsiančias apygardos prokuratūros apylinkės prokuratūros prokuroro pareigas INDIVIDUALAUS VERTINIMO BALAIS LENTELĖ
_______________
(data)
______________
(sudarymo vieta)
Atranka į __________________________________________________________ pareigas.
Komisijos narys ____________________________________________________________
(vardas ir pavardė)
Pretendentas _______________________________________________________________
(vardas ir pavardė)
|
Vertinimo kriterijus |
Įvertinimas balais |
1. |
Teisinio darbo stažas. Įskaičiuojami laikotarpiai, kai asmuo, įgijęs Prokuratūros įstatymo 25 straipsnio 1 dalyje nustatytą teisinį išsilavinimą, dirbo darbą, nurodytą Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintame teisinių pareigybių sąraše. Balai skiriami tik už didesnį nei 3 metų teisinio darbo stažą. Už kiekvienus pilnus į teisinio darbo stažą įskaičiuojamus metus skiriama po 1 balą, tačiau bendra suma negali viršyti 10 balų. |
|
2. |
Teisinio darbo pobūdis. Už kiekvienus pilnus darbo prokuroru ar teisėju metus skiriama po 3 balus, už kiekvienus pilnus teisinio darbo einant patarėjo pareigas prokuratūroje, darbo vyriausiojo prokuroro padėjėju, prokuroro padėjėju, ikiteisminio tyrimo pareigūnu, teismo pirmininko, teismo pirmininko pavaduotojo, teismo skyriaus pirmininko patarėju, tyrėju, advokatu metus ‒ po 1,5 balo, už kiekvienus darbo teisėjo padėjėju, specialistu teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijose metus ‒ po 0,5 balo. Bendra suma negali viršyti 15 balų. |
|
3. |
Pretendento į prokurorus ir teisėjus egzamino rezultatai. Jei egzaminas įvertintas 10 balų, pretendentui skiriama 20 balų, jei 9 balais, – 18 balų, jei 8 balais, – 15 balų, jei 7 balais, – 10 balų. Jei asmuo atleidžiamas nuo pretendento į prokurorus egzamino pagal Prokuratūros įstatymo 26 straipsnio 4 dalies 3 punktą arba jei jis jau buvo prokuroras, skiriama 20 balų. |
|
4. |
Žinių, svarbių siekiamoms pareigoms užimti, įgijimas ir gilinimas. Vertinamas pretendento dalyvavimas mokymuose, seminaruose, konferencijose ir kitokia veikla, susijusi su kvalifikacijos kėlimu ir tobulinimu per paskutinius 5 metus. Vertinant atsižvelgiama į kvalifikacijos kėlimo ir tobulinimo intensyvumą, kryptingumą. Vertinama remiantis pažymėjimais, patvirtinančiais dalyvavimą tokiuose renginiuose ar veiklose. Skiriama iki 10 balų. |
|
5. |
Pretendento užsienio kalbos (-ų) mokėjimas. Balai skiriami už Europos Sąjungos darbinių kalbų, t. y. anglų, prancūzų ir vokiečių, taip pat kitų užsienio kalbų mokėjimą. Anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimo lygis vertinamas tik remiantis pretendento pateiktomis oficialiomis pažymomis apie nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį, išduotomis Valstybės tarnybos departamento akredituotų asmenų, turinčių teisę rengti nustatytus tarptautinius užsienio kalbų egzaminus ir (ar) tarptautinius užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo testus. Informacija apie akredituotus asmenis skelbiama Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėje. Kitos užsienio kalbos mokėjimo lygis vertinamas remiantis oficialia pažyma, išduota bet kurios oficialios kalbų mokyklos, teikiančios kitos užsienio kalbos mokėjimo lygio testavimo paslaugas. Skiriant balus atsižvelgiama į pažymas, nuo kurių išdavimo dienos nėra praėję daugiau kaip 3 metai. Atrankos komisijos narių vienbalsiu sprendimu gali būti vertinamos pažymos, nuo kurių išdavimo yra praėję daugiau nei 3 metai. Balai skiriami tik nuo B1 lygio pagal 2018 m. balandžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu (ES) Nr. 2018/646 patvirtintus Bendruosius Europos kalbų metmenis. Už vieną lygį skiriama 0,5 balo. Viena užsienio kalba vertinama iki 2 balų. Už kiekvienos užsienio kalbos mokėjimą balai skiriami atskirai. Bendra suma negali viršyti 5 balų. |
|
6. |
Pretendento motyvacija. Atsižvelgiama į pokalbio su pretendentu metu gautą ar jo raštu pateiktą informaciją apie motyvacijos, profesinio identiteto stiprumą, iniciatyvumą, reikšmę darbinės veiklos rezultatams ir procesams. Skiriama iki 20 balų. |
|
7. |
Pretendento asmeninės būdo ir pažintinės savybės, bendrieji gebėjimai, svarbūs siekiamoms pareigoms užimti. Vertinami pretendento bendravimo ir organizaciniai gebėjimai, profesinė kultūra ir tarnybinės etikos reikalavimų laikymasis, mąstymo konstruktyvumas, erudicija, emocinis intelektas, sprendimų priėmimo efektyvumas ir objektyvumas, pareigingumas ir atsakingumas, gebėjimas efektyviai organizuoti darbą, komunikacijos praktika (per paskutinius 5 metus), socialinis aktyvumas ir pan. Atsižvelgiama į motyvuotose charakteristikose ir kituose dokumentuose pateiktą ar pokalbio su pretendentu metu gautą informaciją. Skiriama iki 20 balų. |
|
|
Iš viso |
|
Komisijos narys __________________________________________________________________
(parašas, vardas ir pavardė)
Prokurorų atrankos ir Vyriausiųjų
prokurorų atrankos komisijų nuostatų
5 priedas
(Pretendento individualaus vertinimo balais lentelės forma)
PRETENDENTO į laisvas arba atsilaisvinsiančias Generalinės prokuratūros prokuroro ar apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus prokuroro pareigas / PROKURORO, SIEKIANČIO BŪTI perkelto į lygiavertes ar žemesnes pareigas / buvusio prokuroro INDIVIDUALAUS VERTINIMO BALAIS LENTELĖ
_______________
(data)
______________
(sudarymo vieta)
Atranka į __________________________________________________________ pareigas.
Komisijos narys ____________________________________________________________
(vardas ir pavardė)
Pretendentas _______________________________________________________________
(vardas ir pavardė)
|
Vertinimo kriterijus |
Įvertinimas balais |
1. |
Tarnybos prokuroru stažas. Pretenduojant į apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus prokuroro pareigas, balai skiriami tik už didesnį nei 3 metų tarnybos prokuroru stažą, pretenduojant į Generalinės prokuratūros prokuroro pareigas, – tik už didesnį nei 5 metų tarnybos prokuroru stažą. Už kiekvienus pilnus tarnybos prokuroru metus skiriama po 1 balą, tačiau bendra suma negali viršyti 10 balų. |
|
2. |
Pretendento turimas mokslo laipsnis, pedagoginis vardas, mokslinė, pedagoginė ar kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo, projektinė ir kita švietėjiška veikla. Vertinant atsižvelgiama į turimą mokslo laipsnį, dalyvavimą mokslinėje ir pedagoginėje veikloje, pedagoginį vardą, mokslinio, pedagoginio darbo sritį, kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veiklą. Vertinant dalyvavimą projektinėje veikloje atsižvelgiama į dalyvio statusą (projekto vykdytojas, vertintojas, konsultantas ir pan.) ir pasiektus veiklos rezultatus. Vertinant švietėjišką veiklą atsižvelgiama į pretendento įsitraukimą į plačiajai visuomenei skirtą teisinio švietimo veiklą ir vadovavimą studentų praktikai. Skiriama iki 5 balų. |
|
3. |
Pretendento vadovo pateiktas vertinimas. Įrašomas pretendento įvertinimo balais lentelėje (3 priedas) vadovo skirtų balų vidurkis (negali viršyti 10 balų). |
|
4. |
Prokuroro tarnybos vertinimas (per paskutinę atestaciją), teisėjų darbas ar mokslinė veikla. Jei prokuroro tarnyba įvertinta „labai gerai“, pretendentui skiriama 20 balų, jei „gerai“, – 15 balų. Jeigu pretendentas anksčiau dirbo teisėju, mokslininku ir nuo darbo pabaigos nepraėjo daugiau kaip 3 metai, skiriama 15 balų. Prokurorams, kurių tarnyba iki 2012 m. sausio 1 d. vertinimo metu įvertinta teigiamai ir kurių tarnyba įvertinta teigiamai pasibaigus stažuotei, skiriama 20 balų. |
|
5. |
Žinių, svarbių siekiamoms pareigoms užimti, įgijimas ir gilinimas. Vertinamas pretendento dalyvavimas mokymuose, seminaruose, konferencijose ir kitokia veikla, susijusi su kvalifikacijos kėlimu ir tobulinimu per paskutinius 5 metus. Vertinant atsižvelgiama į kvalifikacijos kėlimo ir tobulinimo intensyvumą, kryptingumą. Vertinama remiantis pažymėjimais, patvirtinančiais dalyvavimą tokiuose renginiuose ar veiklose. Skiriama iki 10 balų. |
|
6. |
Pretendento užsienio kalbos (-ų) mokėjimas. Balai skiriami už Europos Sąjungos darbinių kalbų, t. y. anglų, prancūzų ir vokiečių, taip pat kitų užsienio kalbų mokėjimą. Anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimo lygis vertinamas tik remiantis pretendento pateiktomis oficialiomis pažymomis apie nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį, išduotomis Valstybės tarnybos departamento akredituotų asmenų, turinčių teisę rengti nustatytus tarptautinius užsienio kalbų egzaminus ir (ar) tarptautinius užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo testus. Informacija apie akredituotus asmenis skelbiama Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėje. Kitos užsienio kalbos mokėjimo lygis vertinamas remiantis oficialia pažyma, išduota bet kurios oficialios kalbų mokyklos, teikiančios kitos užsienio kalbos mokėjimo lygio testavimo paslaugas. Skiriant balus atsižvelgiama į pažymas, nuo kurių išdavimo dienos nėra praėję daugiau kaip 3 metai. Atrankos komisijos narių vienbalsiu sprendimu gali būti vertinamos pažymos, nuo kurių išdavimo yra praėję daugiau nei 3 metai. Balai skiriami tik nuo B1 lygio pagal 2018 m. balandžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu (ES) Nr. 2018/646 patvirtintus Bendruosius Europos kalbų metmenis. Už vieną lygį skiriama 0,5 balo. Viena užsienio kalba vertinama iki 2 balų. Už kiekvienos užsienio kalbos mokėjimą balai skiriami atskirai. Bendra suma negali viršyti 5 balų. |
|
7. |
Buvusio darbo pobūdžio (specializacijos) atitiktis siekiamoms užimti pareigoms. Vertinama pretendento buvusio darbo pobūdžio (specializacijos) reikšmė formuojant siekiamoms pareigoms būtinus įgūdžius. Skiriama iki 10 balų. |
|
8. |
Pretendento motyvacija ir suinteresuotumas tobulinti prokuratūros darbą. Vertinant atsižvelgiama į pokalbio su pretendentu metu gautą ar jo raštu pateiktą informaciją apie motyvacijos, profesinio identiteto stiprumą, iniciatyvumą, reikšmę darbinės veiklos rezultatams ir procesams. Taip pat atsižvelgiama į padalinio, atliekančio personalo administravimo funkcijas, pateiktą informaciją apie pretendento dalyvavimą per paskutinius 5 metus darbo grupių, komisijų veikloje, teiktas pastabas ir pasiūlymus dėl rengiamų teisės aktų projektų, pareikštas iniciatyvas parengti naujus ar pakeisti galiojančius teisės aktus, pasiūlymus dėl prokuratūros veiklos tobulinimo, kuriems buvo pritarta. Skiriama iki 20 balų. |
|
9. |
Pretendento asmeninės būdo ir pažintinės savybės, bendrieji gebėjimai, svarbūs siekiamoms pareigoms. Vertinami pretendento bendravimo ir organizaciniai gebėjimai, profesinė kultūra ir tarnybinės etikos reikalavimų laikymasis, mąstymo konstruktyvumas, erudicija, emocinis intelektas, sprendimų priėmimo efektyvumas ir objektyvumas, pareigingumas ir atsakingumas, gebėjimas efektyviai organizuoti darbą, komunikacijos praktika (per paskutinius 5 metus), socialinis aktyvumas ir pan. Atsižvelgiama į motyvuotose charakteristikose ir kituose dokumentuose pateiktą ar pokalbio su pretendentu metu gautą informaciją. Vertinant pretendento komunikacijos praktiką taip pat atsižvelgiama į Komunikacijos skyriaus pateiktą informaciją apie komunikacijos praktiką per paskutinius 5 metus. Skiriama iki 10 balų. |
|
Iš viso |
|
Komisijos narys __________________________________________________________________
(parašas, vardas ir pavardė)
Prokurorų atrankos ir Vyriausiųjų
prokurorų atrankos komisijų nuostatų
6 priedas
(Pretendento individualaus vertinimo balais lentelės forma)
PRETENDENTO į laisvas arba atsilaisvinsiančias vyriausiojo prokuroro ar jo pavaduotojo pareigas INDIVIDUALAUS VERTINIMO BALAIS LENTELĖ
_______________
(data)
______________
(sudarymo vieta)
Atranka į __________________________________________________________ pareigas.
Komisijos narys ____________________________________________________________
(vardas ir pavardė)
Pretendentas _______________________________________________________________
(vardas ir pavardė)
Nr. |
Vertinimo kriterijus |
Įvertinimas balais |
1. |
Tarnybos prokuroru stažas. Pretenduojant į apygardos prokuratūros struktūrinio padalinio vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas, balai skiriami tik už didesnį nei 5 metų tarnybos prokuroru stažą, pretenduojant į Generalinės prokuratūros departamento (skyriaus), departamento skyriaus vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo ir apygardos vyriausiojo prokuroro ar vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas, – tik už didesnį nei 7 metų tarnybos prokuroru stažą. Už kiekvienus pilnus tarnybos prokuroru metus skiriama po 1 balą, tačiau bendra suma negali viršyti 10 balų. |
|
2. |
Pretendento turimas mokslo laipsnis, pedagoginis vardas, mokslinė, pedagoginė ar kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo, projektinė ir kita švietėjiška veikla. Vertinant atsižvelgiama į turimą mokslo laipsnį, dalyvavimą mokslinėje ir pedagoginėje veikloje, pedagoginį vardą, mokslinio, pedagoginio darbo sritį, kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veiklą. Vertinant dalyvavimą projektinėje veikloje atsižvelgiama į dalyvio statusą (projekto vykdytojas, vertintojas, konsultantas ir pan.) ir pasiektus veiklos rezultatus. Vertinant švietėjišką veiklą atsižvelgiama į pretendento įsitraukimą į plačiajai visuomenei skirtą teisinio švietimo veiklą ir vadovavimą studentų praktikai. Skiriama iki 5 balų. |
|
3. |
Pretendento vadovo pateiktas vertinimas. Įrašomas pretendento įvertinimo balais lentelėje (3 priedas) vadovo skirtų balų vidurkis (negali viršyti 10 balų). |
|
4. |
Prokuroro tarnybos vertinimas (per paskutinę atestaciją), teisėjų darbas ar mokslinė veikla. Jei prokuroro tarnyba įvertinta „labai gerai“, pretendentui skiriama 15 balų, jei „gerai“, – 10 balų. Jeigu pretendentas anksčiau dirbo teisėju, mokslininku ir nuo darbo pabaigos nepraėjo daugiau kaip 3 metai, skiriama 10 balų. Prokurorams, kurių tarnyba iki 2012 m. sausio 1 d. vertinimo metu įvertinta teigiamai ir kurių tarnyba įvertinta teigiamai pasibaigus stažuotei, skiriama 15 balų. |
|
5. |
Žinių, svarbių siekiamoms pareigoms užimti, įgijimas ir gilinimas. Vertinamas pretendento dalyvavimas mokymuose, seminaruose, konferencijose ir kitokia veikla, susijusi su kvalifikacijos kėlimu ir tobulinimu per paskutinius 5 metus. Vertinant atsižvelgiama į kvalifikacijos kėlimo ir tobulinimo intensyvumą, kryptingumą. Vertinama remiantis pažymėjimais, patvirtinančiais dalyvavimą tokiuose renginiuose ar veiklose. Skiriama iki 10 balų. |
|
6. |
Pretendento užsienio kalbos (-ų) mokėjimas. Balai skiriami už Europos Sąjungos darbinių kalbų, t. y. anglų, prancūzų ir vokiečių, taip pat kitų užsienio kalbų mokėjimą. Anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimo lygis vertinamas tik remiantis pretendento pateiktomis oficialiomis pažymomis apie nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį, išduotomis Valstybės tarnybos departamento akredituotų asmenų, turinčių teisę rengti nustatytus tarptautinius užsienio kalbų egzaminus ir (ar) tarptautinius užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo testus. Informacija apie akredituotus asmenis skelbiama Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėje. Kitos užsienio kalbos mokėjimo lygis vertinamas remiantis oficialia pažyma, išduota bet kurios oficialios kalbų mokyklos, teikiančios kitos užsienio kalbos mokėjimo lygio testavimo paslaugas. Skiriant balus atsižvelgiama į pažymas, nuo kurių išdavimo dienos nėra praėję daugiau kaip 3 metai. Atrankos komisijos narių vienbalsiu sprendimu gali būti vertinamos pažymos, nuo kurių išdavimo yra praėję daugiau nei 3 metai. Balai skiriami tik nuo B1 lygio pagal 2018 m. balandžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu (ES) Nr. 2018/646 patvirtintus Bendruosius Europos kalbų metmenis. Už vieną lygį skiriama 0,5 balo. Viena užsienio kalba vertinama iki 2 balų. Už kiekvienos užsienio kalbos mokėjimą balai skiriami atskirai. Bendra suma negali viršyti 5 balų. |
|
7. |
Buvusio darbo pobūdžio (specializacijos) atitiktis siekiamoms užimti pareigoms. Vertinama pretendento buvusio darbo pobūdžio (specializacijos) reikšmė formuojant siekiamoms pareigoms būtinus įgūdžius. Skiriama iki 5 balų. |
|
8. |
Pretendento administracinio (vadovaujamo) darbo patirtis prokuratūroje, teismuose bei kitose teisėsaugos institucijose. Už kiekvienus pilnus metus einant apylinkės prokuratūros skyriaus, apylinkės prokuratūros, apygardos prokuratūros specializuoto skyriaus vyriausiojo prokuroro (jo pavaduotojo) pareigas skiriama po |
|
9. |
Pretendento motyvacija ir suinteresuotumas tobulinti prokuratūros darbą. Vertinant atsižvelgiama į pokalbio su pretendentu metu gautą ar jo raštu pateiktą informaciją apie motyvacijos stiprumą, profesinio identiteto stiprumą, iniciatyvumą, reikšmę darbinės veiklos rezultatams ir procesams. Taip pat atsižvelgiama į padalinio, atliekančio personalo administravimo funkcijas, pateiktą informaciją apie pretendento dalyvavimą per paskutinius 5 metus darbo grupių, komisijų veikloje, teiktas pastabas ir pasiūlymus dėl rengiamų teisės aktų projektų, pareikštas iniciatyvas parengti naujus ar pakeisti galiojančius teisės aktus, pasiūlymus dėl prokuratūros veiklos tobulinimo, kuriems buvo pritarta. Skiriama iki 15 balų. |
|
10. |
Pretendento asmeninės būdo ir pažintinės savybės, bendrieji gebėjimai, svarbūs siekiamoms pareigoms užimti. Vertinami pretendento bendravimo ir organizaciniai gebėjimai, profesinė kultūra ir tarnybinės etikos reikalavimų laikymasis, mąstymo konstruktyvumas, erudicija, emocinis intelektas, sprendimų priėmimo efektyvumas ir objektyvumas, pareigingumas bei atsakingumas, gebėjimas efektyviai organizuoti darbą, komunikacijos praktika (per paskutinius 5 metus), socialinis aktyvumas ir pan. Atsižvelgiama į motyvuotose charakteristikose ir kituose dokumentuose pateiktą ar pokalbio su pretendentu metu gautą informaciją. Vertinant pretendento komunikacijos praktiką taip pat atsižvelgiama į Komunikacijos skyriaus pateiktą informaciją apie komunikacijos praktiką per paskutinius 5 metus. Skiriama iki 20 balų. |
|
Iš viso |
|
Komisijos narys __________________________________________________________________
(parašas, vardas ir pavardė)