VALSTYBINĖS ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS
INSPEKCIJOS VIRŠININKAS
ĮSAKYMAS
DĖL VALSTYBINĖS ATOMINĖS ENERGETIKOS SAUGOS INSPEKCIJOS VIRŠININKO 2015 M. GEGUŽĖS 27 D. ĮSAKYMO NR. 22.3-103 „DĖL BRANDUOLINĖS SAUGOS REIKALAVIMŲ BSR-3.2.1-2015 „RADIOAKTYVIŲJŲ ATLIEKŲ PRIĖMIMO Į PAVIRŠINĮ RADIOAKTYVIŲJŲ ATLIEKŲ ATLIEKYNĄ KRITERIJAI“ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2018 m. rugpjūčio 30 d. Nr. 22.3-206
Vilnius
1. P a k e i č i u Branduolinės saugos reikalavimus BSR-3.2.1-2015 „Radioaktyviųjų atliekų priėmimo į paviršinį radioaktyviųjų atliekų atliekyną kriterijai“, patvirtintus Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko 2015 m. gegužės 27 d. įsakymu Nr. 22.3-103 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-3.2.1-2015 „Radioaktyviųjų atliekų priėmimo į paviršinį radioaktyviųjų atliekų atliekyną kriterijai“ patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:
„1. Branduolinės saugos reikalavimai BSR-3.2.1-2015 „Radioaktyviųjų atliekų priėmimo į paviršinį radioaktyviųjų atliekų atliekyną kriterijai“ (toliau – Reikalavimai) nustato mažai ir vidutiniškai radioaktyvių trumpaamžių atliekų priėmimo į paviršinį radioaktyviųjų atliekų atliekyną kriterijus ir reikalavimus radioaktyviųjų atliekų pakuočių aprašams, kai mažai ir vidutiniškai radioaktyvios trumpaamžės atliekos dedamos į paviršinį radioaktyviųjų atliekų atliekyną.“
1.2. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:
1.3. Pakeičiu 3.4 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.4. Pakeičiu 3.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
„3.5. Branduolinės saugos reikalavimai BSR-3.1.2-2017 „Radioaktyviųjų atliekų tvarkymas branduolinės energetikos objektuose iki jų dėjimo į radioaktyviųjų atliekų atliekyną“, patvirtinti Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (toliau – VATESI) viršininko 2010 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 22.3-120 „Dėl Branduolinės saugos reikalavimų BSR-3.1.2-2017 „Radioaktyviųjų atliekų tvarkymas branduolinės energetikos objektuose iki jų dėjimo į radioaktyviųjų atliekų atliekyną“ patvirtinimo“;“.
1.5. Pakeičiu 4.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
„4.1. Mažai ir vidutiniškai radioaktyvių trumpaamžių atliekų priėmimo į konkretų paviršinį radioaktyviųjų atliekų atliekyną kriterijai (toliau – radioaktyviųjų atliekų priėmimo kriterijai) – konkretaus radioaktyviųjų atliekų atliekyno kokybiniai ir kiekybiniai požymiai, pagal kuriuos nustatoma, ar į tą atliekyną tinka dėti mažai ir vidutiniškai radioaktyvias trumpaamžes atliekas ir jų pakuotes.“
1.6. Pakeičiu 33 punktą ir jį išdėstau taip:
„33. Prieš pradėdamas eksploatuoti radioaktyviųjų atliekų galutinio apdorojimo įrenginį, atliekų darytojas privalo apibūdinti atliekas ir, vadovaujantis Reikalavimų 2 priede nustatytais reikalavimais, kiekvienai galutinai apdorotų imobilizuotų mažai ir vidutiniškai radioaktyvių trumpaamžių atliekų pakuočių, numatomų dėti į atliekyną, serijai parengti radioaktyviųjų atliekų pakuočių aprašą.“
1.7. Pakeičiu 35 punktą ir jį išdėstau taip:
„35. Radioaktyviųjų atliekų tvarkytojas (toliau – Tvarkytojas) patikrina radioaktyviųjų atliekų pakuočių aprašus ir nustato, ar radioaktyviųjų atliekų pakuotės atitinka šiuos Reikalavimus ir radioaktyviųjų atliekų priėmimo kriterijus, taip pat, ar radioaktyviųjų atliekų apibūdinimo apimtis yra pakankama procesams kontroliuoti.“
1.8. Pakeičiu 40 punktą ir jį išdėstau taip:
1.9. Pakeičiu 1 priedo pavadinimą ir jį išdėstau taip:
1.10. Pakeičiu 1 priedo 1 punktą ir jį išdėstau taip:
„1. Ribinių aktyvumų vertės turi būti nustatomos (tikslinamos) vadovaujantis radioaktyviųjų atliekų atliekyno (toliau – atliekynas), į kurį numatoma dėti mažai ir vidutiniškai radioaktyvių trumpaamžių atliekų (toliau – radioaktyviosios atliekos) pakuotes, saugos analizės ir pagrindimo rezultatais. Nustatant ribinius aktyvumus būtina atsižvelgti į šiuos veiksnius: radioaktyviųjų atliekų pakuotės skleidžiamą jonizuojančiąją spinduliuotę (darbuotojų ir gyventojų apšvita turi neviršyti Branduolinės saugos reikalavimų BSR-3.2.1-2015 „Radioaktyviųjų atliekų priėmimo į paviršinį radioaktyviųjų atliekų atliekyną kriterijai“ (toliau – Reikalavimai) 3.4 papunktyje nurodytame teisės akte nustatytų ribų), šilumos išsiskyrimą, kritiškumą, maksimalius radionuklidų savituosius aktyvumus.“
2. N u s t a t a u, kad: