Valstybės sienos apsaugos tarnybos

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS Vidaus reikalų ministerijos

Vadas

 

 

ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS STATUTINIŲ VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ BUDĖJIMO ORGANIZAVIMO, VYKDYMO IR LAIKO APSKAITOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2016 m. rugsėjo 16 d. Nr. 4-447

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 39 straipsniu:

1.  T v i r t i n u Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos statutinių valstybės tarnautojų budėjimo organizavimo, vykdymo ir laiko apskaitos tvarkos aprašą (pridedama).

2.  P r i p a ž į s t u netekusiu galios Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado 2009 m. kovo 2 d. įsakymo Nr. 4-163 „Dėl Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos centrinės įstaigos administracijos pareigūnų sąrašo bei teisės aktų patvirtinimo“ 1.4 papunktį.

3. S k e l b i u įsakymą Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje ir Teisės aktų registre.

 

 

 

Tarnybos vadas Renatas Požėla


 

PATVIRTINTA

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos

Respublikos vidaus reikalų ministerijos vado

2016 m. rugsėjo 16 d. įsakymu Nr. 4-447

 

 

 

VALSTYBĖS SIENOS APSAUGOS TARNYBOS PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS STATUTINIŲ VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ BUDĖJIMO ORGANIZAVIMO, VYKDYMO IR LAIKO APSKAITOS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos statutinių valstybės tarnautojų budėjimo organizavimo, vykdymo ir laiko apskaitos tvarkos aprašas (toliau – aprašas) reglamentuoja Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir kitų struktūrinių padalinių (toliau – įstaigos) statutinių valstybės tarnautojų (toliau – pareigūnai) budėjimo (toliau – budėjimas) grafikų sudarymą, tvirtinimą, budėjimo ir iškvietimo atlikti neatidėliotinus veiksmus tvarką, budėjimo laiko apskaitą ir kompensavimo už budėjimą tvarką.

2. Pareigūno budėjimo laikas yra laikas, kurį jis pagal teisės aktų nustatyta tvarka iš anksto patvirtintą grafiką turi būti iš anksto aptartoje vietoje laisvu nuo tarnybos metu tam, kad įstaigos, padalinio, vykdančio budėjimą vadovas arba padalinių pareigūnai, vykdantys budėtojo funkcijas (toliau – budėtojai), galėtų jį iškviesti atlikti neatidėliotinų veiksmų.

 

II SKYRIUS

BUDĖJIMO GRAFIKŲ SUDARYMAS IR TVIRTINIMAS

 

3. Padalinys, vykdantis budėjimą, ne vėliau kaip prieš dvi savaites iki budėjimo grafiko įsigaliojimo sudaro padalinio pareigūnų budėjimo grafiką (priedas) kitam mėnesiui. Budėjimo grafike nurodoma budinčio pareigūno pareigos, vardas, pavardė, budėjimo laikas bei kontaktinio telefono numeris. Budėjimo grafikas suderinamas su tiesioginiu padalinio vadovu ir teikiamas tvirtinti įstaigos vadovui arba jo pavaduotojui pagal administruotiną veiklos sritį.

4. Budėjimo grafikas sudaromas taip, kad neprieštarautų Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto (toliau – Statutas) 37 straipsnio 3 dalies ir 39 straipsnio 2 dalies nuostatoms.

5. Patvirtintas budėjimo grafikas saugomas padalinyje, vykdančiame budėjimą, o pasibaigus mėnesiui pridedamas prie darbo laiko apskaitos žiniaraščio (padalinyje, vykdančiame budėjimą, paliekant budėjimo grafiko kopiją). Naujo budėjimo grafiko kopija ne vėliau kaip kiekvieno mėnesio pirmąją darbo dieną pateikiama budėtojams.

6. Pareigūnai supažindinami su budėjimo grafiku.

 

III SKYRIUS

BUDĖJIMO IR IŠKVIETIMO DĖL NEATIDĖLIOTINŲ VEIKSMŲ TVARKA

 

7. Budintis pareigūnas budėjimo metu turi būti iš anksto su tiesioginiu vadovu aptartoje vietoje, kur bet kuriuo paros metu su juo būtų galima susisiekti kontaktiniu telefonu.

8. Budėjimo metu pareigūnas negali būti apsvaigęs (nuo alkoholio, psichotropinių ar kitų svaigiųjų medžiagų).

9. Įstaigos, padalinio, vykdančio budėjimą, vadovo arba budėtojų nurodymu iškviestas atlikti neatidėliotinus veiksmus budintis pareigūnas privalo nedelsdamas atvykti į nurodytą vietą ir nustatyta tvarka informuoti budėtojus apie atvykimo laiką, atliktus veiksmus, rezultatus (nepažeidžiant Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 177 straipsnyje nustatytų reikalavimų) ir išvykimą į vietą, aptartą pagal šio aprašo 7 punktą. Budėtojai šią informaciją fiksuoja budėtojo darbo registre ir ne vėliau kaip kitą darbo dieną perduoda ją budėjimą vykdžiusio pareigūno tiesioginiam vadovui.

10. Apie bet kokius pasikeitimus patvirtintame budėjimo grafike (pareigūnui susirgus, išėjus atostogų, gavus papildomą poilsio dieną, išvykus į komandiruotę, pasikeitus kontaktinio telefono numeriui ir pan.) padalinio, vykdančio budėjimą, vadovas nedelsdamas informuoja budėtojus ir pateikia jiems pakeisto ir šio aprašo 3 punkte numatyta tvarka patvirtinto budėjimo grafiko kopiją. Išimtinais atvejais (poilsio, švenčių dienomis, atostogų metu) budėtojai apie pakeitimus informuojami telefonu. Tokiu atveju ne vėliau kaip pirmąją darbo dieną budėtojams pateikiamas aprašo 3 punkte minėtas pakeistas budėjimo grafikas.

 

IV SKYRIUS

BUDĖJIMO LAIKO APSKAITA IR KOMPENSAVIMAS UŽ BUDĖJIMĄ

 

11. Pareigūno budėjimo valandos žymimos darbo laiko apskaitos žiniaraštyje vadovaujantis Darbo laiko apskaitos žiniaraščio pavyzdinės formos ir jos pildymo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. sausio 27 d. nutarimu Nr. 78 „Dėl darbo laiko apskaitos žiniaraščio pavyzdinės formos ir jo pildymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 3 punktu ir tarnybos vado patvirtinta tvarka. Trečioje darbo laiko apskaitos žiniaraščio eilutėje žymimos raidės BN (jei budėjo namuose) ir nurodomas budėjimo  valandų skaičius (pvz., BN/7).

12. Pareigūnų budėjimo laikas padalinyje yra prilyginamas darbo laikui, o budėjimas vietoje, aptartoje pagal šio aprašo 7 punktą, – ne mažiau kaip pusei darbo laiko. Už budėjimą darbo laikui prilygintos valandos yra pažymimos darbo laiko apskaitos žiniaraščio pirmoje eilutėje. Pvz., jei pareigūnas budėjo vietoje, aptartoje pagal šio aprašo 7 punktą, 10 valandų, trečioje darbo laiko apskaitos žiniaraščio eilutėje žymima BN/10 val., o pirmoje – 5 val.

13. Jei budėjimo namuose metu pareigūnas buvo iškviestas atlikti neatidėliotinų veiksmų, laikas, kai jis vykdė neatidėliotinus veiksmus, prilyginamas darbo laikui, pvz., pareigūnas budėjo namuose 12 val., iš jų 4 val. buvo iškviestas atlikti neatidėliotinų veiksmų. Šiuo atveju pareigūnui priskaičiuojamos 8 darbo val. (4 faktiškai dirbtos  ir 4 už budėjimą namuose).

14. Už budėjimą, kai viršijama pareigūnui nustatyta darbo dienos (pamainos), darbo savaitės laiko trukmė ar kai taikoma suminė darbo laiko apskaita, vidutinė 7 dienų laikotarpio darbo laiko trukmė pareigūnui kompensuojama vadovaujantis Statuto 39 straipsnio 3 dalimi.

15. Įgyvendinant aprašo 13 punkto nuostatas, budėjęs pareigūnas per artimiausias 2 darbo dienas privalo pateikti prašymą, nurodydamas, kaip kompensuoti jam budėjimo valandas. Pareigūnas gali prašyti:

15.1. skirti už budėjimą priklausantį poilsio laiką per artimiausias 30 kalendorinių dienų (nurodydamas konkrečią mėnesio dieną) arba pridėti už budėjimą priklausantį poilsio laiką prie kasmetinių atostogų. Tokiu atveju prašymas teikiamas tiesioginiam vadovui ir su vadovo rezoliucija pridedamas prie žiniaraščio. Poilsio diena darbo laiko apskaitos žiniaraščio pirmoje eilutėje žymima raide V;

15.2. už dėl budėjimo viršytą darbo laiką mokėti kaip už viršvalandinį darbą. Tokiu atveju su tiesioginiu vadovu suderintas prašymas, ne vėliau kaip kito mėnesio pirmąją darbo dieną, teikiamas įstaigos vadovui (ar įgaliotam darbuotojui). Prašymas su vadovo (ar jo įgalioto darbuotojo) rezoliucija pateikiamas padaliniui, vykdančiam budėjimą, kuris ne vėliau kaip iki kito mėnesio antros darbo dienos parengia įstaigos vadovo (ar jo įgalioto darbuotojo) įsakymo projektą, suderintą su Finansų padalinio vadovu, dėl apmokėjimo už viršvalandinį darbą. Viršvalandžiai įtraukiami į praėjusio mėnesio Darbo laiko apskaitos žiniaraštį ir apmokami vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymo 261 straipsnio nustatyta tvarka.

 

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

16. Nėščios, neseniai pagimdžiusios ir krūtimi maitinančios moterys, pareigūnai, auginantys vaiką iki 3 metų, ir pareigūnai, vieni auginantys vaiką iki 14 metų arba neįgalų vaiką iki 18 metų, neįgalųjį slaugantys pareigūnai budėti gali būti skiriami tik jų rašytiniu sutikimu.

17. Įstaigos, atsižvelgdamos į darbo organizavimo principus, turimo personalo skaičių, vykdomas funkcijas ir pan., savarankiškai sprendžia budėjimo organizavimo klausimus.

_____________________

 

 

 

(Pareigūnų budėjimo grafiko forma)

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos statutinių valstybės tarnautojų budėjimo organizavimo,  vykdymo ir laiko apskaitos tvarkos aprašo
priedas

 

T V I R T I N U

__________________

(pareigos)

 

_____________________

(parašas)

 

______________________

(vardas, pavardė)

 

____________________________________________________PAREIGŪNŲ

(vidinio struktūros vieneto pavadinimas)

 

20___M.______________MĖN. BUDĖJIMO GRAFIKAS

 

Eil. Nr.

Vardas, pavardė,

pareigos, kontaktinio tel. Nr.

Dienos

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

                                                                                                           17                                                                                                      17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

Vardas Pavardė

Pareigos, tel. Nr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________ ____________________ ________________________

(rengusiojo pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)

______________________