ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS
TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL CENTRALIZUOTO VAIKŲ PRIĖMIMO Į ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPES bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų apskaitos organizavimo TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2014 m. kovo 27 d. Nr. T1- 2048
Šilutė
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 29 straipsnio 6 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2003 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. ISAK-918 patvirtintų Rekomendacijų savivaldybėms dėl centralizuoto vaikų priėmimo į švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes 4 punktu, Šilutės rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
1. Patvirtinti Centralizuoto vaikų priėmimo į Šilutės rajono savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų apskaitos organizavimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2013 m. sausio 31 d. Sprendimą Nr.T1-631 „Dėl vaikų priėmimo į Šilutės rajono savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes tvarkos aprašas“.
PATVIRTINTA
Šilutės rajono savivaldybės tarybos
2014 m. kovo 27 d.
sprendimu Nr. T1- 2048
CENTRALIZUOTO VAIKŲ PRIĖMIMO Į ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS
IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPES bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų apskaitos organizavimo TVARKOS APRAŠAS
I. BENDROJI DALIS
1. Centralizuoto vaikų priėmimo į Šilutės rajono savivaldybės ikimokyklinio ir
priešmokyklinio ugdymo grupes bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų apskaitos organizavimo tvarkos aprašas (toliau – tvarka) parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2003 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. ISAK–918 patvirtintomis Rekomendacijomis savivaldybėms dėl centralizuoto vaikų priėmimo į švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes ir kitais teisės aktų nustatyta tvarka.
2. Tvarkos paskirtis – užtikrinti Savivaldybės teikiamų švietimo paslaugų
prieinamumą visiems gyventojų sluoksniams, racionaliau paskirstyti ikimokyklinio amžiaus vaikų srautus, efektyviau išnaudoti ikimokyklinių įstaigų intelektualinius ir materialinius resursus, sukurti duomenų bazę apie ikimokyklines ir priešmokyklines grupes lankančius bei pageidaujančius jas lankyti vaikus.
II. PRIĖMIMO TVARKA
4. Ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą priimamas vaikas, kai jam tais kalendoriniais metais sueina 6 metai. Priešmokyklinis ugdymas ankščiau gali būti teikiamas tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymu, jeigu tokiam ugdymui vaikas yra pakankamai subrendęs, bet ne ankščiau, negu jam sueis 5 metai ir jei tokį ugdymą rekomenduoja pedagoginė psichologinė tarnyba, teisės aktų nustatyta tvarka įvertinusi vaiko brandą mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą.
5. Priešmokyklinio amžiaus vaikai, gyvenantys Savivaldybės teritorijoje, kur nėra ikimokyklinio ugdymo įstaigų ir mokyklų-darželių, į priešmokyklinio ugdymo grupes priimami visose artimiausiose bendrojo lavinimo mokyklose ar jų skyriuose.
6. Specialiųjų poreikių vaikai, turintys raidos, kalbos ir komunikacijos sutrikimų, ugdytis kartu su kitais visiškos integracijos forma priimami į arčiausiai jų gyvenamosios vietos esančias ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes.
7. Į Šilutės lopšelio-darželio, „Žibutė“ logopedinę grupę priimami vaikai, turintys vidutinį ir žymų kalbos neišsivystymą bei kitus komunikacijos sutrikimus.
8. Į Šilutės lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ specialiąsias grupes priimami vaikai turintys raidos sutrikimų, pateikus vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos arba pedagoginės psichologinės tarnybos pažymas.
9. Vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų) prašymus dėl vaikų priėmimo į Šilutės rajono savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes pateikia švietimo skyriaus atsakingam specialistui.
10. prašyme nurodoma:
10.3. duomenys, kuriais vadovaujantis turėtų būti teikiamas prioritetas, priimant vaiką į švietimo įstaigą;
11.Prie prašymo pridedama vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos arba pedagoginės-psichologinės tarnybos pažyma jei vaikas turi specialiųjų ugdymosi poreikių.
12.Vaikas į švietimo įstaigą nukreipiamas jeigu pageidaujamoje įstaigoje tuo metu yra laisvų vietų. Jeigu vietų nėra, suderinus su tėvais, vaikas nukreipiamas į kitą ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Apie atsilaisvinusią vietą tėvai (globėjai, rūpintojai) informuojami individualiai.
13. Vaiko priėmimas ugdytis įforminamas dvišale (vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) ir švietimo įstaigos mokymo (ugdymo) sutartimi.
14. Sutartyje nurodoma:
17. Sudarius sutartį, vaikui formuojama asmens byla, kurioje saugojamas prašymas dėl vaiko priėmimo, mokymo (ugdymo) sutarties kopija. Vaikui išvykus iš švietimo įstaigos, jo asmens byla lieka įstaigoje.
III. PRIĖMIMO ORGANIZAVIMAS, GRUPIŲ FORMAVIMAS
19. Priėmimą vykdo Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtinta komisija. Posėdžio protokolo kopijos išdalinamos visoms įstaigoms.
20. Naujiems mokslo metams grupės komplektuojamos gegužės paskutiniąją savaitę ir, atsižvelgus į grupių užpildomumą, papildomas priėmimas gali būti organizuojamas rugpjūčio paskutinę savaitę. Į laisvas vietas vaikai priimami visus metus, kai vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų) pateikia prašymą švietimo skyriaus atsakingam specialistui.
21. Priėmimo metu įstaigų direktoriai priėmimo komisijai pateikia duomenis, kiek ir kokio amžiaus vaikų gali priimti.
22. Optimalų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių kiekvienoje įstaigoje nustato Šilutės rajono Savivaldybės taryba iki liepos 1 d. Gali būti tvirtinamos grupės su mažesniu vaikų skaičiumi, negu nustatyta.
23. Ugdymo grupės formuojamos iš to paties ar įvairaus amžiaus vaikų užtikrinant vaiko dienos ir ugdymo režimo fiziologinius ir amžiaus ypatumus:
23.1. bendro tipo ugdymo grupėse:
24. Vienas sutrikusio intelekto, kurčias, neprigirdintis, aklas, silpnaregis, turintis judesio ir padėties, kompleksinių, elgesio, žymių kalbos ir kitų komunikacijos sutrikimų vaikas, kurio specialiųjų poreikių sutrikimo grupė ir laipsnis nustatytas, integruotai ugdomas ikimokyklinio ugdymo bendro tipo grupėje, prilyginamas dviem tos grupės, kurioje ugdomas, vaikas, todėl atitinkamai mažinamas nustatytas grupės vaikų skaičius.
25. Pirmenybė priimant teikiama:
26. Po priėmimo tėvams neatvedus vaiko prašyme nurodytą dieną, vieta išsaugoma 10 dienų. Per šį laikotarpį nepranešus priežasties arba atsisakius, vieta toliau neišsaugoma.
27. Ikimokyklinio amžiaus vaikas, 1 mėnesį dėl nepateisinamų priežasčių nelankantis ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo grupės, braukiamas iš grupę lankančių vaikų sąrašo.
28. Ikimokyklinio amžiaus vaiko, nelankančio įstaigos du mėnesius dėl ligos, vadovas kartu su tėvais (globėjais, rūpintojais) sprendžia vaiko išbraukimo iš sąrašų klausimą.
29. Įstaigos vadovas kiekvieną mėnesį (iki 5 dienos) pateikia informaciją Švietimo skyriaus specialistui apie vaikus, atsisakiusius lankyti švietimo įstaigą.
30. Jeigu įstaiga uždaroma vasaros laikotarpiui, ikimokyklinių grupių skaičius patvirtinimas Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo įsakymu iki gegužės 31 d.
IV. ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų apskaitos organizavimas
32. duomenys apie ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus kaupiami, siekiant užtikrinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programos prieinamumą, racionaliau paskirstyti ikimokyklinio amžiaus vaikų srautus, teikti patikimą informaciją vietos bendruomenei bei statistikos tikslais:
32.1. apie švietimo įstaigą - pavadinimas, adresas, telefonas, el. pašto adresas, taikoma pedagoginė sistema, ugdymo programos;
32.2. apie ikimokyklines ir priešmokyklines grupes (grupių skaičius, vaikų amžiaus tarpsnis, darbo laikas, vaikų skaičius pagal komplektuojamas grupes, bei lankančių vaikų skaičius);
33. duomenys gaunami tiesiogiai iš Savivaldybės švietimo įstaigų, įgyvendinančių ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas.
V. Duomenų gavėjai, teisė naudotis duomenų bazės informacija
35. Savivaldybės institucijos, sprendžiančios švietimo įstaigų tinklo formavimo ir kitus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo klausimus, švietimo įstaigos, teikiančios ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, kiti fiziniai ir juridiniai asmenys turi teisę naudotis Švietimo skyriuje kaupiama informacija.
36. Tėvai (globėjai) turi teisę gauti informaciją:
36.1. apie Savivaldybės švietimo įstaigų, turinčių ikimokyklines ir priešmokyklines grupes, ugdymo programas, pedagogines sistemas, grupių skaičių, užpildomumą, darbo laiką, papildomai teikiamas paslaugas;
36.2. apie vaiko (globotinio) priėmimo į Savivaldybės švietimo įstaigas, turinčias ikimokyklines ir priešmokyklines grupes, galimybes;
37. Ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą teikiančios įstaigos vadovas ir kiti fiziniai ir juridiniai asmenys, suinteresuoti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimu, turi teisę gauti duomenis apie:
37.1. kitų Savivaldybės švietimo įstaigų, turinčių ikimokyklines ir priešmokyklines grupes, ugdymo programas, pedagogines sistemas, grupių skaičių, užpildomumą, darbo laiką, papildomai teikiamas paslaugas, lankančių vaikų skaičių, jų amžių;
VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS