Herbas (mažas4)

KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS JAUNIMO SAVANORIŠKOS TARNYBOS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2019 m. rugsėjo 26 d. Nr. TS-216

Kupiškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 22 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos savanoriškos veiklos įstatymu, Savanoriškos veiklos išlaidų kompensavimo sąlygų ir tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2011 m. liepos 14 d. įsakymu Nr. A1-330 „Dėl Savanoriškos veiklos išlaidų kompensavimo sąlygų ir tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir Jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. A1-317 „Dėl Jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Kupiškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Kupiškio rajono savivaldybės jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Paskelbti šį sprendimą Savivaldybės interneto svetainėje ir Teisės aktų registre.

 

 

 

Savivaldybės mero pavaduotojas,

laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas                                 Algirdas Notkus

 

 

PATVIRTINTA

Kupiškio rajono savivaldybės tarybos

2019 m. rugsėjo 26 d. sprendimu Nr. TS-216

 

 

KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS JAUNIMO SAVANORIŠKOS TARNYBOS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Kupiškio rajono savivaldybės jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato savanoriškos tarnybos Kupiškio rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) vykdytojus ir jų darbo organizavimą, finansavimą ir savanoriškos tarnybos organizavimą.

2. Jaunimo savanoriškos tarnybos įgyvendinimo ypatumai:

2.1. Aprašas taikomas, jei organizuojant savanorišką veiklą, dalyvauja savanoris, jaunimo savanorius priimanti organizacija (toliau – Priimanti organizacija), jaunimo savanorišką veiklą organizuojanti organizacija (toliau – SVO organizacija) ir jaunimo savanoriškai tarnybai vykdyti skiriamas finansavimas iš Lietuvos Respublikos valstybės ir Savivaldybės biudžeto;

2.2. savanoris jaunimo savanorišką tarnybą gali įgyvendinti tik vienoje pasirinktoje SVO organizacijoje. Jaunas žmogus gali tikslinti Jaunimo reikalų departamentui prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Departamentas) Aprašo 9 punkte nustatyta tvarka pateiktą prašymą dėl jaunimo savanoriškos tarnybos atlikimo (toliau – prašymas) iki jaunimo savanoriškos tarnybos  sutarties (toliau – Sutartis) sudarymo dienos, Departamentui pateikdamas laisvos formos prašymą dėl jo pateikto prašymo tikslinimo.   

3. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

3.1. savanoris – jaunas žmogus, neatlygintinai atliekantis visuomenei naudingą veiklą Priimančioje organizacijoje;

3.2. jaunimo savanoriška tarnyba – visuma organizuojamų ir vykdomų savanoriškų veiklų, kuriose dalyvauja savanoris, Priimanti organizacija ir SVO organizacija;

3.3. kuratorius – asmuo, dirbantis Priimančioje organizacijoje arba atliekantis savanorišką veiklą, atsakingas už savanoriškos veiklos organizavimą ir koordinavimą bei dalyvaujantis savanorio kompetencijų, įgytų savanoriškos tarnybos metu, vertinimo ir įsivertinimo procese;

3.4. mentorius – asmuo, SVO organizacijoje dirbantis arba atliekantis savanorišką veiklą, atsakingas už savanorių dalyvavimą jaunimo savanoriškoje tarnyboje, savanoriškos veiklos metu įgytų kompetencijų vertinimo ir įsivertinimo organizavimą, kuratorių informavimą ir konsultavimą;

3.5. kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. A1-317 „Dėl Jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

SAVANORIŠKOS TARNYBOS VYKDYTOJAI IR JŲ DARBO ORGANIZAVIMAS

 

4. Jaunimo savanoriška tarnyba, išskyrus 5 punkte numatytas išimtis, turi būti vykdoma ne mažiau kaip 10 val. per savaitę arba ne mažiau kaip 40 val. per mėnesį (po ne mažiau nei 2 val. per savaitę), Sutartyje nustatytu terminu, ne trumpesniu kaip 6 mėnesiai pagal savanorio, Priimančios organizacijos ir SVO organizacijos suderintą jaunimo savanoriškos veiklos savanorio grafiką.

5. Savanorio motyvuotu prašymu Departamentui, savanorio atliekama jaunimo savanoriška tarnyba gali būti sustabdyta komisijos (sudarytos iš Departamento, SVO organizacijos ir Priimančios organizacijos atstovų) sprendimu vieną kartą ne daugiau kaip 30 kalendorinių dienų per visą Sutartyje nustatytą savanorio jaunimo savanoriškos tarnybos atlikimo terminą dėl pateisintomis pripažintų aplinkybių (ligos, artimųjų giminaičių mirties ir kt.).

Komisijai pripažinus savanorio prašyme sustabdyti jaunimo savanorišką tarnybą nurodytas aplinkybes pateisintomis, Departamentas ne vėliau nei per 10 d. d. nuo nurodyto sprendimo priėmimo dienos parengia ir su savanoriu, SVO organizacija bei Priimančia organizacija suderina Sutarties pakeitimo projektą, pakeisdamas Sutartyje nustatytą jaunimo savanoriškos tarnybos atlikimo terminą ir (ar) jaunimo savanoriškos veiklos savanorio grafiką.

Laikotarpis, kuriuo savanorio jaunimo savanoriška tarnyba buvo sustabdyta, neįskaitomas į jaunimo savanoriškos tarnybos atlikimo terminą.

Jaunimo savanoriškos tarnybos sustabdymo metu reikalavimas, kad jaunimo savanoriška tarnyba būtų vykdoma ne mažiau kaip 10 val. per savaitę arba ne mažiau kaip 40 val. per mėnesį (po ne mažiau nei 2 val. per savaitę), netaikomas.

6. Jaunimo savanoriškos tarnybos vykdytojai yra:

6.1. akredituota Priimanti organizacija;

6.2. akredituota SVO organizacija;

6.3. Departamentas.

7. Jaunimo savanorišką tarnybą ir Aprašo 6.1–6.2 papunkčiuose nurodytų jaunimo savanoriškos tarnybos vykdytojų akreditavimą bei jų veiklos stebėseną koordinuoja Departamentas, vadovaudamasis Departamento direktoriaus patvirtintais savanorišką veiklą reguliuojančiais teisės aktais, nustatančiais Priimančių organizacijų ir SVO organizacijų akreditavimo tvarką ir kriterijus bei SVO organizacijų ir Priimančių organizacijų veiklos kokybės vertinimo tvarką.

8. Priimančios organizacijos ir SVO organizacijos turi vadovautis Departamento direktoriaus patvirtintais jaunimo savanorišką veiklą reguliuojančiais teisės aktais, nustatančiais SVO organizacijų ir Priimančių organizacijų veiklos kokybės kriterijus, bei šiuo Aprašu.

9. Už Aprašo įgyvendinimą Savivaldybėje atsakingas Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorius (toliau – jaunimo reikalų koordinatorius), kuris prisideda prie jaunimo savanoriškos tarnybos įgyvendinimo, viešinimo ir plėtros Savivaldybėje.

10. Norėdamas tapti savanoriu, jaunas žmogus turi pateikti prašymą oficialioje Departamento interneto svetainėje.

11. Jaunimo savanoriška tarnyba vykdoma tik sudarius Sutartį tarp jauno žmogaus, Priimančios organizacijos ir SVO organizacijos, kurioje apibrėžiami šalių įsipareigojimai bei atsakomybės: savanorio užduotys, darbų apimtys, pareigos, Priimančios organizacijos ir SVO organizacijos pareigos, atsakomybė, savanorio, Priimančios organizacijos ir SVO organizacijos kontaktiniai duomenys.

12. Priimanti organizacija turi teisę atsisakyti sudaryti Sutartį ar ją nutraukti, jei:

12.1. organizacijoje siūlomos savanoriškos veiklos neįmanoma suderinti su savanorio gebėjimais, interesais, poreikiais ir motyvacija;

12.2. savanoris negali atlikti jam siūlomos savanoriškos veiklos dėl sveikatos problemų, negalios;

12.3. savanoris neturi teisės dirbti su tiksline grupe (pvz.: dėl neišnykusio ar nepanaikinto teistumo, neturi sveikatos pažymėjimo, leidžiančio dirbti su vaikais, nors tokį pažymėjimą privaloma turėti ir pan.);

12.4. dėl kitų objektyvių priežasčių.

13. Priimanti organizacija jauną žmogų, pateikusį prašymą, privalo informuoti apie atsisakymą sudaryti Sutartį arba apie Sutarties nutraukimą bei atsisakymo sudaryti Sutartį ar Sutarties nutraukimo priežastis.

14. Savanoriškai veiklai vykdyti Priimanti organizacija privalo paskirti kuratorių, o SVO organizacija – mentorių.

15. Ta pati organizacija gali būti ir Priimančia organizacija, ir SVO organizacija. Kuratoriaus ir mentoriaus veiklas privalo vykdyti skirtingi asmenys.

16. Savanoris jaunimo savanorišką veiklą vykdo Priimančioje organizacijoje, veikiančioje tik Savivaldybės teritorijoje. Priimančių organizacijų, vykdančių savanorišką veiklą Savivaldybėje, sąrašas skelbiamas oficialioje Departamento interneto svetainėje ir Savivaldybės interneto svetainėje.

17. Mentorius prašymą pateikusiam jaunam žmogui privalo sudaryti sąlygas susitikti su Priimančios organizacijos kuratoriumi. Susitikimai su Priimančios organizacijos kuratoriumi organizuojami siekiant užtikrinti, kad jaunimo savanoriška veikla atlieptų jauno žmogaus lūkesčius, sumažintų ankstyvo pasitraukimo iš jaunimo savanoriškos veiklos riziką.

18. Kiekvieną kartą iš Departamento gavus jauno žmogaus prašymą, Departamento direktoriaus įsakymu patvirtinta tvarka SVO organizacijos paskirtas mentorius kartu su Priimančios organizacijos kuratoriumi aptaria jauno žmogaus, pateikusio prašymą, pagrindines būsimos savanoriškos veiklos sritis, užduotis, galimą veiklos grafiką ir kitus su savanoriškos veiklos vykdymu susijusius klausimus.

 

III SKYRIUS

JAUNIMO SAVANORIŠKOS TARNYBOS FINANSAVIMAS

 

19. Jaunimo savanoriškos tarnybos Savivaldybėje organizavimas gali būti finansuojamas iš:

19.1. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir (ar) jai pavaldžių įstaigų skirtų asignavimų;

19.2. Savivaldybės biudžeto;

19.3. kitų lėšų, gautų teisės aktų nustatyta tvarka.

20. Lėšos jaunimo savanoriškos tarnybos Savivaldybėje organizavimui yra skiriamos SVO organizacijai.

21. Lėšos iš Savivaldybės biudžeto jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimui gali būti skiriamos kaip Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir (ar) jai pavaldžių įstaigų organizuojamo(-ų) konkurso(-ų) laimėtos jaunimo savanoriškos tarnybos programos dalinis finansavimas.

22. SVO organizacija, organizuojanti savanorišką veiklą Savivaldybėje, gavusi finansavimo pagal Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir (ar) jai pavaldžių įstaigų organizuoto konkurso finansavimui gauti rezultatus, gali pateikti laisvos formos prašymą Savivaldybės administracijos direktoriui dėl jaunimo savanoriškos tarnybos išlaidų kompensavimo. Prie prašymo pridedama Sutarties kopija su nuasmenintais savanorio duomenimis, preliminari išlaidų sąmata.

23. Priimanti organizacija jaunimo reikalų koordinatoriui pateikia garantinį raštą, kad asmens, su kuriuo sudaryta Sutartis, gyvenamoji vieta deklaruota Kupiškio rajone, nurodant Sutarties datą ir numerį.

24. Savivaldybė gali kompensuoti iki 50 procentų, bet ne daugiau nei 150 Eur už vieno savanorio jaunimo savanorišką tarnybą, atsižvelgiant į Savivaldybės biudžete numatytas lėšas, skirtas jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimui.

25. Jaunimo savanoriškos tarnybos Savivaldybėje organizavimui skirtos lėšos naudojamos SVO organizacijos jaunimo savanoriškos tarnybos veiklos ir administravimo išlaidoms padengti bei savanoriams reikalingoms prekėms ir paslaugoms kompensuoti.

26. SVO organizacijos jaunimo savanoriškos tarnybos veiklos ir administravimo išlaidoms padengti gali būti skiriama ne daugiau kaip 20 procentų nuo Savivaldybės vienam savanoriui skirtos jaunimo savanoriškos tarnybos išlaidų kompensavimo sumos.

27. Savanoriškos veiklos metu savanorio patirtos išlaidos kompensuojamos vadovaujantis Savanoriškos veiklos išlaidų kompensavimo sąlygų ir tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2011 m. liepos 14 d. įsakymu Nr. A1-330 „Dėl Savanoriškos veiklos išlaidų kompensavimo sąlygų ir tvarkos aprašo patvirtinimo“.

28. Jaunimo reikalų koordinatorius Departamento interneto svetainėje patikrina, ar SVO organizacija yra akredituota jaunimo savanoriškos tarnybos programoje. Peržvelgia SVO organizacijos, Priimančios organizacijos pateiktus dokumentus ir įvertina, ar SVO organizacijos pateikta sąmata atitinka Apraše numatytas išlaidas bei parengia Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo projektą dėl lėšų skyrimo jaunimo savanoriškos tarnybos išlaidoms kompensuoti.

29. Savivaldybės administracija sudaro biudžeto lėšų naudojimo sutartį su SVO organizacija.

30. Išlaidos kompensuojamos pateikus faktiškai patirtas išlaidas patvirtinančius dokumentus (toliau – dokumentai), kuriuos SVO organizacija pristato jaunimo reikalų koordinatoriui. Jaunimo reikalų koordinatorius įvertinęs, ar dokumentai atitinka Savanoriškos veiklos išlaidų kompensavimo sąlygų ir tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2011 m. liepos 14 d. įsakymu Nr. A1-330 „Dėl Savanoriškos veiklos išlaidų kompensavimo sąlygų ir tvarkos aprašo patvirtinimo“ bei šiame Apraše nurodytas išlaidas, juos pateikia Savivaldybės administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui, kuris per 10 d. d. kompensuoja dokumentuose nurodytas išlaidas.

31. Kiekvieną mėnesį SVO organizacija jaunimo reikalų koordinatoriui pateikia jaunimo savanoriškos veiklos savanorio grafiką. Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius turi teisę vykdyti stebėseną, kaip SVO organizacija laikosi šio Aprašo ir biudžeto lėšų naudojimo sutartyje nustatytų įsipareigojimų ir, esant reikalui, siūlyti Savivaldybės administracijos direktoriui nutraukti finansavimo sutartį.

32. Savivaldybės biudžeto lėšos jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimui turi būti panaudotos einamaisiais biudžetiniais metais iki gruodžio 31 d.

 

IV SKYRIUS

JAUNIMO SAVANORIŠKOS TARNYBOS ORGANIZAVIMAS

 

 

33. Priimančios organizacijos funkcijos:

33.1. numatyti savanorių veiklas ir sudaryti savanorių lankomumo grafikus, atsižvelgiant į individualius jų poreikius, turimas ir norimas įgyti kompetencijas;

33.2. sudaryti sąlygas savanoriams įsitraukti į Priimančios organizacijos kolektyvą;

33.3. pasirašytinai supažindinti savanorius su Priimančios organizacijos vidaus tvarkos taisyklėmis ir darbo saugos reikalavimais;

33.4. stebėti savanorių veiklą ir teikti jiems konsultacijas su jaunimo savanoriška tarnyba susijusiais klausimais;

33.5. informuoti SVO organizacijos mentorių apie savanorių lankomumą pagal Priimančios ir SVO organizacijos susitarimą, bet ne rečiau kaip vieną kartą per vieną kalendorinį mėnesį;

33.6. sudaryti sąlygas savanoriams dalyvauti jiems skirtuose susitikimuose su mentoriumi ir kitose su savanoriškos veiklos vykdymu susijusiose veiklose;

33.7. bendradarbiauti su SVO organizacijos savanorių mentoriumi, jaunimo savanoriškos tarnybos metu ir jos pabaigoje informuoti savanorį apie pasiektus rezultatus, įgytas kompetencijas;

33.8. atsižvelgiant į finansines galimybes, padėti SVO organizacijai užtikrinti savanorio apgyvendinimą, maitinimą, aprūpinimą veiklos ar kitomis būtinomis priemonėmis;

33.9. padėti spręsti konfliktus, kilusius tarp mentoriaus, kuratoriaus ir savanorio ar savanorių;

33.10. pagal galimybes padėti SVO organizacijai teikti administracinę pagalbą savanoriui;

33.11. periodiškai organizuoti susitikimus su savanoriu, siekiant aptarti klausimus, susijusius su savanoriška veikla. Rekomenduojama susitikimus organizuoti reguliariai, ne rečiau kaip vieną kartą per 14 kalendorinių dienų;

33.12. Sutartyje numatytomis sąlygomis padėti savanoriui ugdyti kompetencijas, reikalingas veikloms vykdyti;

33.13. motyvuoti savanorį dalyvauti kompetencijų į(si)vertinimo veikloje, sudaryti sąlygas savanoriui atlikti pavestas užduotis, jas pristatyti kuratoriui ir su juo aptarti bei vertinti naujai įgyjamas (tobulinamas) kompetencijas (pasiekimus).

34. SVO organizacijos funkcijos:

34.1. bendradarbiauti su Departamento direktoriaus paskirtu atsakingu specialistu ir jaunimo reikalų koordinatoriumi jaunimo savanoriškos veiklos vykdymo klausimais;

34.2. konsultuoti prašymą pateikusius jaunus žmones jaunimo savanoriškos tarnybos atlikimo, Priimančios organizacijos pasirinkimo ir kitais su savanoriška veikla susijusiais klausimais;

34.3. stebėti ir koordinuoti savanoriškos veiklos vykdymą savanorius Priimančiose organizacijose ir konsultuoti savanorius;

34.4. stebėti savanorių veiklą Priimančiose organizacijose ir jų kompetencijų ugdymą, įgytų kompetencijų vertinimą ir įsivertinimą, vadovaujantis Departamento direktoriaus patvirtintų Priimančių organizacijų veiklos kokybę reguliuojančių teisės aktų nustatyta tvarka ir kriterijais;

34.5. sudaryti sąlygas savanoriui į(si)vertinti savanoriškos veiklos metu įgytas kompetencijas, atlikti reikalingas užduotis;

34.6. Departamento direktoriaus nustatyta tvarka išduoti jaunimo savanoriškos tarnybos atlikimą bei savanorio įgytas kompetencijas (pasiekimus) patvirtinantį dokumentą;

34.7. padėti spręsti konfliktus tarp mentoriaus, kuratoriaus, savanorio ar savanorių ir kitų suinteresuotų asmenų, jei tokių kilo ir (ar) jei jų nepavyksta išspręsti kuratoriui;

34.8. bendradarbiaujant su Priimančia organizacija, spręsti savanorių apgyvendinimo (kai būtina ir yra galimybės), kelionių (kai būtina ir yra galimybės), taip pat, pagal galimybes – maitinimo, konsultavimo, administracinės pagalbos teikimo klausimus;

34.9. tvarkyti administracinius savanorio išlaidų kompensavimo klausimus;

34.10. užtikrinti tinkamą savanorišką veiklą pagrindžiančių dokumentų administravimą;

34.11. teikti mentorystės paslaugas Priimančioms organizacijoms;

34.12. teikti individualias konsultacijas su jaunimo savanoriška tarnyba susijusiais klausimais Priimančių organizacijų kuratoriams;

34.13. skatinti Priimančias organizacijas numatyti ilgalaikes savanoriškos veiklos perspektyvas;

34.14. konsultuotis ir bendrauti su kitų SVO organizacijų mentoriais, partneriais;

34.15. viešinti informaciją apie jaunimo savanoriškos tarnybos galimybes oficialioje SVO organizacijos interneto svetainėje.

35. Savanorio funkcijos:

35.1. atlikti savanorišką veiklą Priimančioje organizacijoje Sutartyje nustatytais terminais ir sąlygomis;

35.2. susipažinti ir laikytis Priimančios organizacijos vidaus tvarkos taisyklių bei darbo saugos reikalavimų;

35.3. aktyviai bendrauti su kuratoriumi ir mentoriumi, kitomis SVO organizacijomis ir Priimančiomis organizacijomis;

35.4. dalyvauti savanoriškos veiklos susitikimuose su kuratoriumi ir mentoriumi;

35.5. dalyvauti į(si)vertinant kompetencijas Departamento direktoriaus nustatyta tvarka pagal kriterijus jaunimo savanorių įgytoms kompetencijoms vykdant savanorišką veiklą įvertinti ir įsivertinti;

35.6. savanoriškos veiklos pradžioje ir pabaigoje įsivertinti norimas įgyti, įgytas, patobulintas kompetencijas (pasiekimus), savanoriškos veiklos rezultatus ir įgytos kompetencijos panaudojimo perspektyvas.

36. Departamento funkcijos:

36.1. teikti metodinę pagalbą, rekomendacijas Savivaldybei, SVO organizacijoms ir Priimančioms organizacijoms jaunimo savanoriškos tarnybos įgyvendinimo klausimais;

36.2. organizuoti Priimančių organizacijų ir SVO organizacijų akreditaciją;

36.3. analizuoti Priimančių organizacijų kaitą, sritis, kuriose jos veikia, bei jų galimybes ir poreikį priimti savanorius;

36.4. organizuoti ir vykdyti savanorių kompetencijos pripažinimą;

36.5. analizuoti jaunų žmonių, vykdžiusių savanorišką veiklą, skaičius, pasiekimus, kokybinius ir kiekybinius savanoriškos tarnybos rodiklius;

36.6. esant galimybėms, finansuoti SVO organizacijų veiklą;

36.7. viešinti jaunimo savanoriškos galimybes Lietuvoje.

37. Savivaldybės funkcijos:

37.1. Savivaldybės biudžete numatyti lėšas, skirtas jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimui;

37.2. skatinti Savivaldybės nevyriausybines organizacijas tapti SVO organizacijomis;

37.3. skatinti Savivaldybės įstaigas tapti Priimančiomis organizacijomis;

37.4. viešinti jaunimo savanoriškos tarnybos galimybes Kupiškio rajone.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

38. Apraše minimi dokumentai – Jaunimo savanoriškos veiklos grafikas, Sutartis, atitinka Jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. A1-317 „Dėl Jaunimo savanoriškos tarnybos organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ esančius 1 ir 2 priedus.

39. Aprašą tvirtina, keičia ir (ar) papildo Savivaldybės taryba.

______________________________