VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS DIREKTORIAUS 2006 M. BALANDŽIO 12 D. ĮSAKYMO Nr. B1-281 „DĖL GYVŪNŲ UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ KONTROLĖS“ PAKEITIMO
2022 m. gegužės 25 d. Nr. B1-398
Vilnius
1. P a k e i č i u Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2006 m. balandžio 12 d. įsakymą Nr. B1-281 „Dėl gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės“ ir jį išdėstau nauja redakcija:
„VALSTYBINĖS MAISTO IR VETERINARIJOS TARNYBOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL GYVŪNŲ UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ KONTROLĖS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 1 punktu, 2016 m. kovo 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/429 dėl užkrečiamųjų gyvūnų ligų, kuriuo iš dalies keičiami ir panaikinami tam tikri gyvūnų sveikatos srities aktai („Gyvūnų sveikatos teisės aktas“), 2019 m. gruodžio 17 d. Komisijos deleguotuoju reglamentu (ES) 2020/687, kuriuo dėl tam tikrų į sąrašą įtrauktų ligų prevencijos ir kontrolės taisyklių papildomas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/429, 2019 m. gruodžio 17 d. Komisijos deleguotuoju reglamentu (ES) 2020/689, kuriuo papildomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/429 tam tikrų į sąrašą įtrauktų ir naujų ligų priežiūros, likvidavimo programų ir liga neužkrėstos teritorijos statuso taisyklės:
2. N u s t a t a u, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinių padalinių ir privačių veterinarijos gydytojų sudarytų sutarčių dėl įgaliotojo veterinarijos gydytojo funkcijų vykdymo (toliau – sutartys), kurių galiojimas iki šio įsakymo įsigaliojimo dienos nėra pasibaigęs, forma, nustatyta Gyvūnų užkrečiamųjų ligų stebėsenos ir kontrolės programos, patvirtintos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2006 m. balandžio 12 d. įsakymu Nr. B1-281 „Dėl gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės“, 2 priede, atitinka šio įsakymu 1 punktu nauja redakcija išdėstyto Gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės tvarkos aprašo 2 priede nustatytą sutarties dėl įgaliotojo veterinarijos gydytojo funkcijų vykdymo formą.
3. N u r o d a u Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritoriniams padaliniams raštu informuoti privačius veterinarijos gydytojus, su kuriais sudarytos sutartys, apie šio įsakymo 2 punkte nustatytą reikalavimą.
PATVIRTINTA
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
direktoriaus 2006 m. balandžio 12 d. įsakymu
Nr. B1-281
(Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
direktoriaus 2022 m. gegužės 25 d. įsakymo
Nr. B1-398 redakcija)
GYVŪNŲ UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ KONTROLĖS TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės, stebėsenos ir likvidavimo tvarką, įgaliotųjų veterinarijos gydytojų ir gyvūnų laikytojų pareigas ir teises.
2. Gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolė vykdoma siekiant įvertinti epizootinę situaciją, užkirsti kelią gyvūnų užkrečiamųjų ligų atsiradimui ir paplitimui Lietuvos Respublikoje, gyvūnų užkrečiamąsias ligas kontroliuoti ir likviduoti.
3. Vartojamos sąvokos:
3.1. Gyvūno laikytojas – asmuo, kuris yra gyvūno savininkas ar jį laiko atlygintinai ar neatlygintinai.
3.2. Gyvūnų laikymo vieta (toliau – laikymo vieta) – pastatas arba tuo atveju, kai gyvūnai laikomi lauke, bet kuri vieta, kur gyvūnai yra laikomi, auginami ir prižiūrimi.
3.3. Gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolė (toliau – ligų kontrolė) – visuma priemonių, kuriomis užtikrinama gyvūnų užkrečiamųjų ligų stebėsena, plitimo sustabdymas, epizootinės situacijos stebėjimas ir valdymas, gyvūnų užkrečiamųjų ligų likvidavimas bandoje, pulke, gyvūnų laikymo vietoje, Lietuvos Respublikoje ar tam tikroje jos teritorijoje.
3.4. Gyvūnų užkrečiamųjų ligų likvidavimas (toliau – ligų likvidavimas) – priemonių kompleksas, kuriuo užtikrinama gyvūnų užkrečiamųjų ligų likvidavimas bandoje, pulke, gyvūnų laikymo vietoje, Lietuvos Respublikoje ar tam tikroje jos teritorijoje.
3.5. Gyvūnų užkrečiamųjų ligų stebėsena (toliau – ligų stebėsena) – sistemingas gyvūnų užkrečiamųjų ligų eigos stebėjimas prevencijos tikslais, mėginių ėmimas gyvūnų užkrečiamųjų ligų paplitimui įvertinti, gautų duomenų vertinimas ir gyvūnų užkrečiamųjų ligų paplitimo prognozė.
3.6. Įgaliotasis veterinarijos gydytojas – privatus veterinarijos gydytojas, kuriam pagal sutartį pavesta atlikti kai kurias valstybinės veterinarijos funkcijas.
3.7. Kitos Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatyme, Aprašo 1 priede nurodytuose teisės aktuose. Šiame Apraše sąvoka „gyvūnų užkrečiamųjų ligų stebėsena“ vartojama ta pačia prasme, kaip 2016 m. kovo 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (ES) 2016/429 dėl užkrečiamųjų gyvūnų ligų, kuriuo iš dalies keičiami ir panaikinami tam tikri gyvūnų sveikatos srities aktai („Gyvūnų sveikatos teisės aktas“), vartojama sąvoka „ligų priežiūra“.
II SKYRIUS
LIGŲ KONTROLĖS TVARKA
4. Valstybinę ligų kontrolę, stebėseną ir likvidavimą organizuoja ir koordinuoja VMVT, vadovaudamasi 2017 m. kovo 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2017/625 dėl oficialios kontrolės ir kitos oficialios veiklos, kuri vykdoma siekiant užtikrinti maisto ir pašarų srities teisės aktų bei gyvūnų sveikatos ir gerovės, augalų sveikatos ir augalų apsaugos produktų taisyklių taikymą, kuriuo iš dalies keičiami Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai (EB) Nr. 999/2001, (EB) Nr. 396/2005, (EB) Nr. 1069/2009, (EB) Nr. 1107/2009, (ES) Nr. 1151/2012, (ES) Nr. 652/2014, (ES) 2016/429 ir (ES) 2016/2031, Tarybos reglamentai (EB) Nr. 1/2005 ir (EB) Nr. 1099/2009 bei Tarybos direktyvos 98/58/EB, 1999/74/EB, 2007/43/EB, 2008/119/EB ir 2008/120/EB, ir kuriuo panaikinami Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai (EB) Nr. 854/2004 ir (EB) Nr. 882/2004, Tarybos direktyvos 89/608/EEB, 89/662/EEB, 90/425/EEB, 91/496/EEB, 96/23/EB, 96/93/EB ir 97/78/EB bei Tarybos sprendimas 92/438/EEB (Oficialios kontrolės reglamentas), Veterinarijos įstatymu, šiuo Aprašu ir teisės aktais, nurodytais Aprašo 1 priede.
5. VMVT, pasireiškus gyvūnų užkrečiamajai ligai (toliau – liga), prireikus nustato apribojimų taikymo, apsaugos ir priežiūros zonas, kitas ligos kontrolės priemones arba paveda šias funkcijas vykdyti VMVT teritoriniams padaliniams.
6. Ligų kontrolės priemones, nustatytas Europos Sąjungos (toliau – ES) teisės aktuose ar VMVT direktoriaus įsakymuose, taiko gyvūnų laikytojai ir pagal kompetenciją VMVT teritoriniai padaliniai. Gyvūnų laikytojų taikomų ligų kontrolės priemonių įgyvendinimą kontroliuoja pagal kompetenciją VMVT teritoriniai padaliniai.
7. Gyvūnų laikytojai, privatūs veterinarijos gydytojai ir kiti asmenys privalo pranešti VMVT ar VMVT teritoriniams padaliniams apie įtariamų ligų, nurodytų Reglamento (ES) 2016/429 II priede, atvejus ir protrūkius, padidėjusį gyvūnų gaišimą ar sergamumą.
III SKYRIUS
LIGŲ STEBĖSENOS IR LIKVIDAVIMO TVARKA
9. VMVT, vadovaudamasi 2019 m. gruodžio 17 d. Komisijos deleguotuoju reglamentu (ES) 2020/689, kuriuo papildomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/429 tam tikrų į sąrašą įtrauktų ir naujų ligų priežiūros, likvidavimo programų ir liga neužkrėstos teritorijos statuso taisyklės, rengia ir įgyvendina ES privalomas ir pasirenkamas metines ir daugiametes valstybines ligų stebėsenos ir (ar) likvidavimo programas bei metines ar daugiametes nacionalines ligų stebėsenos programas (toliau bendrai – valstybinės ligų stebėsenos programos).
10. VMVT, įgyvendindama valstybines ligų stebėsenos programas, kasmet rengia metinį valstybinį gyvūnų užkrečiamųjų ligų stebėsenos ir kontrolės planą (toliau – Kontrolės planas), į kurį, atsižvelgdama į ankstesnių metų ligų stebėsenos rezultatus ir epizootinę situaciją kaimyninėse šalyse, įtraukia valstybės biudžeto lėšomis visiškai ir ES lėšomis dalinai finansuojamas ligų kontrolės ir stebėsenos priemones. Prireikus į Kontrolės planą gali būti įtraukiamos atskiros ligų, kurių kontrolės ir stebėsenos tvarka nėra reglamentuota Aprašo 1 priede nurodytuose teisės aktuose, kontrolės ir stebėsenos priemonės.
11. Kontrolės plane nustatomas valstybės biudžeto lėšų poreikis einamiesiems metams, kokių ligų stebėsena bus vykdoma einamaisiais metais, kiek valstybinių mėginių reikės paimti atskiruose Lietuvos Respublikos teritoriniuose vienetuose ligų paplitimui nustatyti ir (ar) ligų stebėsenai vykdyti bei šalies, neužkrėstos gyvūnų užkrečiamąja (-osiomis) liga (-omis), statusui gauti ar palaikyti, lėšų poreikį valstybiniams mėginiams paimti ir pristatyti į Institutą laboratoriniam tyrimui.
12. VMVT, atsižvelgdama į epizootinę situaciją Lietuvos Respublikoje ir kaimyninėse šalyse, prireikus gali pakeisti Kontrolės planą.
13. Stebėsenos valstybiniai mėginiai laboratoriniam tyrimui siunčiami į Institutą kartu su Mėginių paėmimo gyvūnų ligoms tirti aktu, kurio forma patvirtinta Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2012 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. B1-489 „Dėl mėginių paėmimo tirti aktų formų patvirtinimo“.
14. VMVT teritoriniai padaliniai pagal kompetenciją turi:
14.1. kiekvienais metais po VMVT direktoriaus įsakymo, kuriuo tvirtinamas Kontrolės planas, priėmimo parengti ir VMVT teritorinio padalinio vadovo įsakymu patvirtinti Stebėsenos valstybinių mėginių dėl gyvūnų užkrečiamųjų ligų ėmimo planą (toliau – Stebėsenos mėginių ėmimo planas);
14.2. vykdyti Stebėsenos mėginių ėmimo planą arba, atsižvelgdami į poreikį ir skiriamą finansavimą, pavesti jį ar dalį jame nustatytų priemonių vykdyti įgaliotiesiems veterinarijos gydytojams, formuojant jiems atitinkamas užduotis ir duodant nurodymus raštu, bei kontroliuoti pavestų priemonių vykdymą;
14.3. analizuoti epizootinę situaciją ir riziką kontroliuojamojoje teritorijoje, prireikus nedelsiant priimti sprendimus dėl ligų atvejų ir protrūkių likvidavimo ir neatidėliotinų priemonių taikymo, įforminant juos VMVT teritorinio padalinio vadovo įsakymu, ir apie tai informuoti VMVT ir susijusius ūkio subjektus;
14.4. suteikti privatiems veterinarijos gydytojams įgaliojimus atlikti įgaliotojo veterinarijos gydytojo funkcijas ir VMVT vardu sudaryti su jais Aprašo 2 priede nustatytos formos sutartį dėl įgaliotojo veterinarijos gydytojo funkcijų vykdymo (toliau – sutartis) (Aprašo 2 priedas);
14.6. konsultuoti ir pateikti įgaliotiesiems veterinarijos gydytojams visą būtiną informaciją, susijusią su sutarties nuostatų vykdymu;
14.7. priimti iš įgaliotųjų veterinarijos gydytojų dokumentus, nurodytus Išlaidų, patirtų vykdant įgaliotųjų veterinarijos gydytojų funkcijas, apskaičiavimo ir atlyginimo metodikoje, patvirtintoje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2014 m. balandžio 4 d. įsakymu Nr. B1-268 „Dėl Išlaidų, patirtų vykdant įgaliotųjų veterinarijos gydytojų funkcijas, apskaičiavimo ir atlyginimo metodikos patvirtinimo“ (toliau –Metodika), ir vykdyti pareigas, nustatytas Metodikoje;
14.8. įvertinti ir priimti įgaliotųjų veterinarijos gydytojų pristatytus tinkamus valstybinius mėginius, paimtus pagal VMVT teritorinio padalinio raštu suformuotą užduotį ar nurodymą, laboratoriniam tyrimui;
14.9. bent vieną kartą per metus įgaliotiesiems veterinarijos gydytojams organizuoti mokymus Metodikos ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių gyvūnų sveikatingumą ir užkrečiamąsias ligas, taikymo ir duomenų suvedimo į VMVT informacines sistemas klausimais;
14.10. nedelsiant (ne vėliau kaip per 24 val.) raštu, el. paštu ar telefonu informuoti VMVT apie įtariamų ligų, nurodytų Reglamento (ES) 2016/429 II priede, atvejį ar protrūkį, padidėjusį gyvūnų gaišimą ar sergamumą;
14.11. nustatyta tvarka nutraukti sutartį, jei nustatoma, kad įgaliotasis veterinarijos gydytojas neatitinka Aprašo 15.1 ar 15.2 papunkčio reikalavimų, nevykdo ar netinkamai vykdo Aprašo 15 punkte nustatytas pareigas, pažeidžia sutarties sąlygas ar gyvūnų laikytojo (-ų) teises ar netinkamai vykdo jam sutartimi pavestas funkcijas;
14.12. teisės aktuose nustatyta tvarka nustatyti, sustabdyti arba panaikinti ūkinių gyvūnų bandų (pulkų, šeimų) ar bitynų sveikatos statusą ir apie tai nedelsiant informuoti VMVT;
14.13. teisės aktuose nustatyta tvarka taikyti ligų protrūkių likvidavimo priemones (pvz.: sustabdyti, uždrausti gyvūnų, gyvūninių produktų ar kitų riziką keliančių produktų ar priemonių įvežimą / išvežimą iš tam tikros teritorijos, laikymo vietos ir pan.);
IV SKYRIUS
ĮGALIOTOJO VETERINARIJOS GYDYTOJO PAREIGOS IR TEISĖS
15. Įgaliotasis veterinarijos gydytojas privalo:
15.1. atitikti reikalavimus, taikomus veterinarijos gydytojo kvalifikacijai, ir turėti galiojančią veterinarijos praktikos licenciją;
15.2. teisės aktuose nustatyta tvarka būti registruotas veterinarijos paslaugų teikėjas, registruoto veterinarijos paslaugų teikėjo darbuotojas arba ūkinių gyvūnų laikytojo darbuotojas veterinarijos gydytojas (tokiu atveju sutartimi pavestas ligų stebėsenos funkcijas įgaliotasis veterinarijos gydytojas gali vykdyti tik to ūkinių gyvūnų laikytojo, kurio darbuotojas yra, gyvūnų laikymo vietoje (-ose));
15.3. informuoti VMVT teritorinį padalinį, jeigu pasibaigia jo darbo teisiniai santykiai su veterinarijos paslaugų teikėju ar gyvūnu laikytoju arba jis neatitinka Aprašo 15.1 papunkčio;
15.4. kelti kvalifikaciją Veterinarijos gydytojų, turinčių veterinarijos praktikos licenciją, kvalifikacijos kėlimo tvarkos apraše, patvirtintame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2007 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. B1-897 „Dėl Veterinarijos gydytojų, turinčių veterinarijos praktikos licenciją, kvalifikacijos kėlimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka;
15.5. laiku, tinkamai ir nešališkai vykdyti sutartyje nurodytas funkcijas, taip pat raštu VMVT teritorinio padalinio jam suformuotas užduotis ir nurodymus;
15.6. nedelsdamas (ne vėliau kaip per 24 val.) pranešti VMVT teritoriniam padaliniui apie ligų įtarimą, riziką gyvūnų sveikatai ir gerovei bei visuomenės sveikatai;
15.7. informuoti VMVT teritorinio padalinio atsakingus pareigūnus apie jam žinomus gyvūnų laikymo, pažeidžiant teisės aktų reikalavimus (pvz.: gyvūnai laikomi pažeidžiant biologinio saugumo priemonių, gyvūnų gerovės reikalavimus, teisės aktų nustatyta tvarka nesuregistruoti, nesuženklinti, nedeklaruoti gyvūnai ir pan.), atvejus;
15.8. informuoti VMVT teritorinį padalinį, jeigu gyvūno laikytojas trukdo atlikti sutartimi jam pavestas funkcijas, taip pat VMVT teritorinio padalinio raštu suformuotas užduotis ir nurodymus;
15.11. informuoti gyvūnų laikytoją apie įgaliotojo veterinarijos gydytojo pareigas ir teises, nustatytas sutartyje, nurodyti gyvūnų laikytojui, kokias užduotis ar nurodymus yra jam pavedęs atlikti VMVT teritorinis padalinys;
15.13. vykdyti VMVT teritorinio padalinio užduotis ir nurodymus, susijusius su ligų kontrolės priemonių įgyvendinimu likviduojant ligų protrūkius;
15.14. laikytis biologinio saugumo priemonių ir asmens higienos reikalavimų, kai lankosi gyvūnų laikymo vietoje (-ose);
15.15. informuoti gyvūnų laikytojus apie VMVT viešinamą informaciją apie antimikrobinį atsparumą ir jo mažinimo priemones;
15.16. neatskleisti konfidencialios informacijos, gautos iš VMVT teritorinio padalinio, ar asmens duomenų, kurie tapo jam žinomi vykdant įgaliotojo veterinarijos gydytojo funkcijas. Pažeidimu nėra laikomas konfidencialios informacijos ar asmens duomenų, gautų iš VMVT teritorinio padalinio, kurie yra susiję su konkrečiu gyvūno laikytoju ir jo laikomais gyvūnais, atskleidimas šiam gyvūno laikytojui;
16. Įgaliotasis veterinarijos gydytojas turi teisę:
16.2. vadovaujantis Metodika, gauti atlyginimą už patirtas išlaidas vykdant įgaliotojo veterinarijos gydytojo funkcijas. Jeigu įgaliotasis veterinarijos gydytojas yra veterinarijos paslaugų teikėjo ar gyvūnų laikytojo darbuotojas, patirtos išlaidos vykdant įgaliotojo veterinarijos gydytojo funkcijas gali būti padengiamos ne įgaliotajam veterinarijos gydytojui tiesiogiai, bet jo darbdaviui;
V SKYRIUS
GYVŪNŲ LAIKYTOJŲ PAREIGOS IR TEISĖS
17. Gyvūnų laikytojai privalo:
17.1. turėti pakankamai žinių apie laikomus gyvūnus, kaip nustatyta Reglamento (ES) 2016/429 11 straipsnyje;
17.2. rūpintis laikomų gyvūnų sveikata, stebėti gyvūnų elgesį ir sveikatą ir, atsižvelgdami į vykdomos veiklos specifiką ir keliamą riziką, užtikrinti, kad laikomus gyvūnus tikrintų veterinarijos gydytojai;
17.3. pastebėję pakitusį gyvūnų elgesį, sumažėjusį produktyvumą, kurie įtariama gali būti susiję su liga, nedelsiant kreiptis į veterinarijos gydytoją;
17.4. pastebėję padidėjusį gaištamumą, nedelsiant informuoti įgaliotąjį veterinarijos gydytoją ar VMVT teritorinį padalinį;
17.5. įtarę, kad laikomi gyvūnai galimai užsikrėtę liga, nurodyta Reglamento (ES) 2016/429 II priede, nedelsiant imtis Reglamento (ES) 2016/429 55 straipsnio 1 dalies c, d ir e punktuose nustatytų ligų kontrolės priemonių;
17.6. įtarę, kad laikomi gyvūnai galimai užsikrėtę liga, nedelsiant imtis biologinio saugumo priemonių, kad liga neišplistų iš gyvūnų laikymo vietos (-ų) ir nebūtų perduota kitiems gyvūnams ar žmonėms;
17.8. vykdyti įgaliotojo veterinarijos gydytojo ir VMVT teritorinio padalinio pareigūnų nurodymus, susijusius su ligų kontrolės, stebėsenos ir likvidavimo priemonių taikymu;
17.10. bendradarbiauti su VMVT teritoriniais padaliniais ir įgaliotaisiais veterinarijos gydytojais taikant ligų kontrolės, stebėsenos ir likvidavimo priemones;
18. Gyvūnų laikytojai, kurie yra įgaliotojo veterinarijos gydytojo darbdaviai, privalo užtikrinti, kad įgaliotasis veterinarijos gydytojas galės tinkamai vykdyti Aprašo IV skyriuje nustatytas pareigas, ir neturi teisės daryti įtakos įgaliotajam veterinarijos gydytojui vykdant sutartimi jam pavestas funkcijas.
19. Gyvūnų laikytojai gali kreiptis į VMVT, kad jų laikomų ūkinių gyvūnų bandai būtų suteiktas arba išlaikytas tam tikra liga neužkrėstos bandos statusas. Ūkinių gyvūnų bandoms liga neužkrėstos bandos statusas gali būti suteiktas ir išlaikytas tik dėl ligų, nurodytų 2021 m. balandžio 15 d. Komisijos įgyvendinimo reglamente (ES) 2021/620, kuriuo nustatomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/429 taikymo taisyklės, susijusios su tam tikrų valstybių narių arba jų zonų ar laikymo vietų tam tikromis į sąrašą įtrauktomis ligomis neužkrėstos teritorijos statuso arba neskiepijimo nuo jų statuso patvirtinimu ir tų į sąrašą įtrauktų ligų likvidavimo programų patvirtinimu. Tokiu atveju gyvūnų laikytojas VMVT teritoriniam padaliniui, kurio kontroliuojamoje teritorijoje laikoma ūkinių gyvūnų banda, turi pateikti prašymą dėl gyvūnų užkrečiamąja liga neužkrėstos ūkinių gyvūnų bandos statuso suteikimo / palaikymo (Aprašo 3 priedas).
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
20. Ūkinių gyvūnų laikytojai ligų prevencijos tikslais gali vakcinuoti ūkinius gyvūnus nuo ligų, kurių kontrolės ir stebėsenos tvarka nereglamentuota Aprašo 1 priede nurodytuose teisės aktuose, tik pagal privataus veterinarijos gydytojo parengtą ir su VMVT teritoriniu padaliniu suderintą metinę ūkinių gyvūnų vakcinavimo programą. Ūkinių gyvūnų laikytojai turi saugoti šiame punkte nurodytą vakcinavimo programą ne trumpiau kaip 3 metus.
21. Ūkinių gyvūnų vakcinavimas nuo ligų, kurių kontrolės ir stebėsenos tvarka reglamentuota Aprašo 1 priede nurodytuose teisės aktuose, vykdomas, kaip nustatyta Reglamente (ES) Nr. 2016/429.
22. Gyvūno gaišimo priežasčiai nustatyti gali būti atliekamas gaišenos patologinis anatominis tyrimas, kaip nustatyta Gaišenų patologinių anatominių tyrimų tvarkos apraše, patvirtintame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2005 m. gruodžio 5 d. įsakymu Nr. B1-658 „Dėl Gaišenų patologinių anatominių tyrimų tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Gyvūnų užkrečiamųjų ligų
kontrolės tvarkos aprašo
1 priedas
TEISĖS AKTŲ, REGLAMENTUOJANČIŲ TAM TIKRŲ GYVŪNŲ UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ KONTROLĘ, SĄRAŠAS
1. 2016 m. kovo 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/429 dėl užkrečiamųjų gyvūnų ligų, kuriuo iš dalies keičiami ir panaikinami tam tikri gyvūnų sveikatos srities aktai („Gyvūnų sveikatos teisės aktas“).
2. 2018 m. gruodžio 3 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2018/1882 dėl tam tikrų ligų prevencijos ir kontrolės taisyklių taikymo į sąrašą įtrauktų ligų kategorijoms, kuriuo nustatomas rūšių ir rūšių grupių, keliančių didelę tų į sąrašą įtrauktų ligų plitimo riziką, sąrašas.
3. 2019 m. gruodžio 17 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2020/687, kuriuo dėl tam tikrų į sąrašą įtrauktų ligų prevencijos ir kontrolės taisyklių papildomas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/429.
4. 2019 m. gruodžio 17 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2020/688, kuriuo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/429 papildomas gyvūnų sveikatos reikalavimais, taikomais Sąjungoje perkeliamiems sausumos gyvūnams ir vežamiems periniams kiaušiniams.
5. 2019 m. gruodžio 17 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2020/689, kuriuo papildomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/429 tam tikrų į sąrašą įtrauktų ir naujų ligų priežiūros, likvidavimo programų ir liga neužkrėstos teritorijos statuso taisyklės.
6. 2019 m. gruodžio 17 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2020/690, kuriuo dėl į sąrašą įtrauktų ligų, kurioms reikia taikyti Sąjungos priežiūros programas, tokių programų geografinės aprėpties ir į sąrašą įtrauktų ligų, kuriomis neužkrėstos teritorijos statusas gali būti nustatytas laikymo vietoms, nustatomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/429 taikymo taisyklės.
7. 2020 m. gruodžio 7 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2020/2002, kuriuo nustatomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/429 taikymo taisyklės, susijusios su pranešimu apie į sąrašą įtrauktas ligas ir ataskaitų dėl jų teikimu Sąjungoje, Sąjungos priežiūros programų ir likvidavimo programų ir ataskaitų teikimo formatu ir procedūromis, liga neužkrėstos teritorijos statuso pripažinimo paraiškos formatu ir procedūromis ir kompiuterine informacine sistema.
8. 2021 m. balandžio 7 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2021/605, kuriuo nustatomos specialios afrikinio kiaulių maro kontrolės priemonės.
9. 2021 m. balandžio 15 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) 2021/620, kuriuo nustatomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/429 taikymo taisyklės, susijusios su tam tikrų valstybių narių arba jų zonų ar laikymo vietų tam tikromis į sąrašą įtrauktomis ligomis neužkrėstos teritorijos statuso arba neskiepijimo nuo jų statuso patvirtinimu ir tų į sąrašą įtrauktų ligų likvidavimo programų patvirtinimu.
10. 2021 m. balandžio 16 d. Komisijos įgyvendinimo sprendimas (ES) 2021/641 dėl neatidėliotinų priemonių, susijusių su labai patogeniško paukščių gripo protrūkiais tam tikrose valstybėse narėse.
11. 2021 m. birželio 9 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2021/934, kuriuo nustatomos specialios klasikinio kiaulių maro kontrolės priemonės.
12. 2021 m. birželio 28 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2021/1070, kuriuo ribotam laikotarpiui nustatomos specialios kontrolės priemonės, susijusios su gumbelinės viruso infekcija.
13. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2007 m. gegužės 11 d. įsakymas Nr. B1-463 „Dėl Pasiutligės kontrolės reikalavimų patvirtinimo“.
14. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2016 m. sausio 21 d. įsakymas Nr. B1-39 „Dėl užkrečiamųjų spongiforminių encefalopatijų stebėsenos“.
15. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2004 m. balandžio 28 d. įsakymas Nr. B1-390 „Dėl Zoonozių stebėsenos reikalavimų patvirtinimo”.
Gyvūnų užkrečiamųjų ligų
kontrolės tvarkos aprašo
2 priedas
(Sutarties dėl įgaliotojo veterinarijos gydytojo funkcijų vykdymo formos pavyzdys)
SUTARTIS
DĖL ĮGALIOTOJO VETERINARIJOS GYDYTOJO FUNKCIJŲ VYKDYMO
20__-___-___ Nr. ____________
___________________
(sudarymo vieta)
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT), atstovaujama ________________
(VMVT teritorinio
________________________________________________________, toliau sutartyje vadinama
padalinio vadovo pareigų pavadinimas)
Užsakovu, ir privatus veterinarijos gydytojas ____________________________________________
(vardas, pavardė, veterinarijos praktikos licencijos išdavimo data ir numeris)
_________________________________________________________________________________
toliau sutartyje vadinamas Įgaliotuoju veterinarijos gydytoju, sudarėme sutartį dėl įgaliotojo veterinarijos gydytojo funkcijų vykdymo (toliau – sutartis):
I SKYRIUS
SUTARTIES OBJEKTAS
1. Siekdamas tinkamai įgyvendinti Valstybinės gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės ir stebėsenos planą, parengtą vadovaujantis Gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės tvarkos aprašu, patvirtintu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2006 m. balandžio 12 d. įsakymu Nr. B1-281 „Dėl Gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas), likviduoti gyvūnų užkrečiamųjų ligų protrūkius, vykdyti valstybinę gyvūnų užkrečiamųjų ligų stebėseną ir kitas prevencines gyvūnų užkrečiamųjų ligų priemones, Užsakovas šia sutartimi įpareigoja Įgaliotąjį veterinarijos gydytoją vykdyti valstybinės gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės funkcijas pagal VMVT teritorinio padalinio raštu formuojamas užduotis ir duodamus nurodymus.
II SKYRIUS
UŽSAKOVO PAREIGOS IR TEISĖS
2. Užsakovas privalo:
2.1. konsultuoti Įgaliotąjį veterinarijos gydytoją valstybinės gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės klausimais, būtinais tinkamam sutarties vykdymui;
2.2. pateikti Įgaliotajam veterinarijos gydytojui visą būtiną informaciją, susijusią su Įgaliotojo veterinarijos gydytojo įsipareigojimų pagal šią sutartį vykdymu;
2.3. raštu aiškiai suformuluoti užduotis ir nurodymus, susijusius su valstybine gyvūnų užkrečiamųjų ligų stebėsena;
2.4. žodžiu ar raštu aiškiai suformuluoti užduotis ir nurodymus, susijusius su gyvūnų užkrečiamųjų ligų protrūkių likvidavimu;
2.5. priimti iš Įgaliotojo veterinarijos gydytojo tinkamai užpildytus dokumentus, nustatytus Išlaidų, patirtų vykdant įgaliotųjų veterinarijos gydytojų funkcijas, apskaičiavimo ir atlyginimo metodikoje, patvirtintoje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2014 m. balandžio 4 d. įsakymu Nr. B1-268 „Dėl Išlaidų, patirtų vykdant įgaliotųjų veterinarijos gydytojų funkcijas, apskaičiavimo ir atlyginimo metodikos patvirtinimo“ (toliau – Metodika), ir pagal kompetenciją vykdyti pareigas, nustatytas Metodikoje;
2.6. įvertinti ir priimti Įgaliotojo veterinarijos gydytojo pristatytus tinkamus valstybinius mėginius, paimtus pagal VMVT teritorinio padalinio raštu suformuotą užduotį ar nurodymą, laboratoriniam tyrimui;
3. Užsakovas turi teisę:
3.2. atsižvelgdamas į poreikį ir skiriamą finansavimą, pavesti Įgaliotajam veterinarijos gydytojui vykdyti Stebėsenos valstybinių mėginių dėl gyvūnų užkrečiamųjų ligų ėmimo plane, parengtame vadovaujantis Aprašu, numatytas priemones ar jų dalį, formuojant jam atitinkamas užduotis ir duodant nurodymus, ir kontroliuoti šių priemonių vykdymą;
3.3. atsisakyti apmokėti Įgaliotojo veterinarijos gydytojo patirtas išlaidas, jeigu pristatyti valstybiniai mėginiai nėra tinkami, jeigu mėginiai paimti ne pagal VMVT teritorinio padalinio suformuotą užduotį ar nurodymą, jeigu nepateikti Metodikoje nurodyti dokumentai, pateikti dokumentai neatitinka Metodikoje nustatytų reikalavimų arba dokumentai pateikti pažeidžiant Metodikoje nustatytą tvarką;
3.5. nurodyti Įgaliotajam veterinarijos gydytojui suvesti duomenis apie ūkinių gyvūnų sveikatingumą, kuriuos jis surinko vykdydamas sutartimi pavestas funkcijas, į Užsakovo administruojamas informacines sistemas;
III SKYRIUS
ĮGALIOTOJO VETERINARIJOS GYDYTOJO PAREIGOS IR TEISĖS
4. Įgaliotasis veterinarijos gydytojas privalo:
4.1. atitikti reikalavimus, taikomus veterinarijos gydytojo kvalifikacijai, ir turėti galiojančią veterinarijos praktikos licenciją;
4.2. teisės aktuose nustatyta tvarka būti registruotas veterinarijos paslaugų teikėjas, registruoto veterinarijos paslaugų teikėjo darbuotojas arba ūkinių gyvūnų laikytojo darbuotojas veterinarijos gydytojas (tokiu atveju sutartimi pavestas ligų stebėsenos funkcijas įgaliotasis veterinarijos gydytojas gali vykdyti tik to ūkinių gyvūnų laikytojo, kurio darbuotojas yra, gyvūnų laikymo vietoje (-ose));
4.3. informuoti VMVT teritorinį padalinį, jeigu pasibaigia jo darbo teisiniai santykiai su veterinarijos paslaugų teikėju ar gyvūnu laikytoju arba jis neatitinka šios sutarties 4.1 papunkčio;
4.4. reguliariai atnaujinti savo žinias ir praktinius įgūdžius gyvūnų sveikatingumo srityje, žinoti teisės aktų, reglamentuojančių gyvūnų sveikatingumą, reikalavimus;
4.5. kelti kvalifikacija Veterinarijos gydytojų, turinčių veterinarijos praktikos licenciją, kvalifikacijos kėlimo tvarkos apraše, patvirtintame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2007 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. B1-897 „Dėl Veterinarijos gydytojų, turinčių veterinarijos praktikos licenciją, kvalifikacijos kėlimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka;
4.6. laiku, tinkamai ir nešališkai vykdyti jam šia sutartimi pavedamas funkcijas, taip pat raštu VMVT teritorinio padalinio jam suformuotas užduotis ir nurodymus;
4.7. nedelsdamas (ne vėliau kaip per 24 val.) pranešti VMVT teritoriniam padaliniui apie gyvūnų užkrečiamųjų ligų įtarimą, riziką gyvūnų sveikatai ir gerovei bei visuomenės sveikatai;
4.8. informuoti VMVT teritorinį padalinį, jeigu gyvūno laikytojas trukdo ar neleidžia atlikti sutartimi jam pavestų funkcijų ar VMVT teritorinio padalinio raštu suformuotų užduočių ir nurodymų;
4.9. informuoti gyvūnų laikytoją apie privalomas valstybinės gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės priemones;
4.10. informuoti gyvūno laikytoją apie gyvūnų sveikatos būklę, gyvūnams atliktus tyrimus ir jų rezultatus;
4.11. informuoti gyvūnų laikytoją apie Įgaliotojo veterinarijos gydytojo pareigas ir teises, nustatytas sutartyje, nurodyti gyvūnų laikytojui, kokias užduotis ar nurodymus yra jam pavedęs atlikti VMVT teritorinis padalinys, ir informuoti gyvūnų laikytoją apie jo pareigą leisti atlikti Įgaliotajam veterinarijos gydytojui šia sutartimi pavestas funkcijas;
4.13. laiku pateikti VMVT teritoriniam padaliniui tinkamai užpildytus dokumentus, nurodytus Metodikoje, ir pagal kompetenciją vykdyti pareigas, nustatytas Metodikoje;
4.14. informuoti VMVT teritorinio padalinio pareigūnus apie jam žinomus gyvūnų laikymo, pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, atvejus (pvz.: gyvūnai laikomi pažeidžiant biologinio saugumo priemonių, gyvūnų gerovės reikalavimus, teisės aktų nustatyta tvarka nesuregistruoti, nesuženklinti, nedeklaruoti gyvūnai ir pan.);
4.15. VMVT teritoriniam padaliniui nurodžius, suvesti reikiamus duomenis į VMVT informacines sistemas;
4.16. vykdyti VMVT teritorinio padalinio nurodymus, susijusius su gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonių įgyvendinimu likviduojant gyvūnų užkrečiamųjų ligų protrūkius;
4.17. neatskleisti konfidencialios informacijos ir asmens duomenų, gautų iš VMVT teritorinio padalinio. Pažeidimu nėra laikomas konfidencialios informacijos ir asmens duomenų, gautų iš VMVT teritorinio padalinio, kurie yra susiję su konkrečiu gyvūno laikytoju ir jo laikomais gyvūnais, atskleidimas šiam gyvūno laikytojui;
4.18. laikytis biologinio saugumo priemonių ir asmens higienos reikalavimų, kai lankosi gyvūnų laikymo vietose;
5. Įgaliotasis veterinarijos gydytojas turi teisę:
5.2. vadovaujantis Metodika, gauti atlyginimą už patirtas išlaidas vykdant Įgaliotojo veterinarijos gydytojo funkcijas, jeigu išlaidos, patirtos vykdant Įgaliotojo veterinarijos gydytojo funkcijas, nėra atlyginamos veterinarijos paslaugų teikėjui ar gyvūnų laikytojui, kurio darbuotojas yra Įgaliotasis veterinarijos gydytojas;
5.3. gyvūnų laikymo vietoje (-ose) atlikti jam pagal sutartį pavestas funkcijas ir VMVT teritorinio padalinio raštu suformuotas užduotis ar nurodymus;
IV SKYRIUS
SUTARTIES VYKDYMAS, KEITIMAS IR NUTRAUKIMAS
7. Jeigu VMVT direktoriaus įsakymu patvirtinama naujos formos sutartis, ši sutartis nėra keičiama ir laikoma, kad ją pasirašiusios šalys sutinka laikytis naujos formos sutartyje išdėstytų nuostatų, prisiima joje nustatytus įsipareigojimus, nebent viena iš šalių raštu išreiškia norą šią sutartį nutraukti.
8. Šalys įsipareigoja Sutartimi prisiimtus įsipareigojimus vykdyti laikydamosi teisės aktų reikalavimų, laiku, tinkamai ir kokybiškai.
9. Sutartis gali būti vienašališkai nutraukiama vienos iš šalių iniciatyva, apie tai pranešus kitai šaliai raštu ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų. Raštišku pranešimu taip pat laikomas VMVT direktoriaus įsakymas, kuriuo ši sutartis ar jos dalis dėl įgaliotojo veterinarijos gydytojo funkcijų vykdymo pripažįstama negaliojančia.
10. Reikalavimas iš anksto informuoti Įgaliotąjį veterinarijos gydytoją apie sutarties nutraukimą netaikomas, kai sutartis nutraukiama VMVT iniciatyva dėl veterinarijos praktikos licencijos, suteiktos Įgaliotajam veterinarijos gydytojui, galiojimo sustabdymo ar galiojimo panaikinimo arba kai nustatoma, kad Įgaliotasis veterinarijos gydytojas nevykdo sutartyje nustatytų pareigų.
V SKYRIUS
ATSAKOMYBĖ
11. Šalys iš dalies ar visiškai atleidžiamos nuo atsakomybės už įsipareigojimų, prisiimtų šia sutartimi, nevykdymą, jeigu to priežastis buvo nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybės, atsiradusios po sutarties pasirašymo. Nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybes šalys supranta taip, kaip nustato Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.212 straipsnis ir Atleidimo nuo atsakomybės esant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. liepos 16 d. nutarimu Nr. 840 „Dėl Atleidimo nuo atsakomybės esant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms taisyklių patvirtinimo“.
12. Sutarties šalis, kuri dėl nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių negali įvykdyti prisiimtų įsipareigojimų, nedelsdama privalo apie tai informuoti kitą šalį. Pranešime išdėstyti faktai turi būti patvirtinti kompetentingo ir turinčio tokią teisę asmens. Pavėluotas kitos šalies informavimas ar informacijos nepateikimas atima iš jos teisę remtis nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėmis kaip pagrindu atleidžiant ją nuo atsakomybės laiku neįvykdyti arba visiškai neįvykdyti prisiimtų įsipareigojimų.
13. Pasibaigus aukščiau minėtoms nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms, šalys kuo skubiau informuoja viena kitą raštu ir nurodo datą, kada jos vėl pradės vykdyti savo įsipareigojimus, kaip nurodyta sutartyje. Tuo atveju, jei nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybės ar su jomis susijusios pasekmės trunka ilgai arba jau nuo pat pradžių yra aišku, kad jos tęsis ilgiau kaip 3 (tris) mėnesius, šalys turi derėtis dėl alternatyvių būdų įgyvendinti sutartį.
14. Užsakovas neatsako už Įgaliotojo veterinarijos gydytojo veiksmais ar neveikimu tretiesiems asmenims padarytą žalą, atsiradusią Įgaliotajam veterinarijos gydytojui vykdant sutartinius įsipareigojimus, jeigu Įgaliotasis veterinarijos gydytojas, vykdydamas sutartinius įsipareigojimus, nesilaikė teisės aktų reikalavimų, viršijo jam suteiktus įgaliojimus ar netinkamai vykdė VMVT teritorinio padalinio nurodymus ar užduotis, susijusius su valstybinės gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonių įgyvendinimu.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
15. Ši sutartis surašyta 2 (dviem) vienodą juridinę galią turinčiais egzemplioriais, po vieną kiekvienai sutarties šaliai.
VII SKYRIUS
SUTARTIES ŠALIŲ REKVIZITAI
Užsakovas Įgaliotasis veterinarijos gydytojas
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba _______________________________
LT-07170 Vilnius, Siesikų g. 19 (vardas, pavardė)
Kodas 188601279 _______________________________
Atstovaujama (adresas)
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
__________________________________ _______________________________
(teritorinio padalinio pavadinimas) (veterinarijos praktikos licencijos Nr.)
____________________________________________________ ________________________________________________
(adresas) (telefonas, faksas, el. paštas)
__________________________________________ ____________________________
(telefonas, faksas, el. paštas)
_________________________________
(pareigos)
____________________________ _______________________________
(parašas) (parašas)
____________________________
(vardas, pavardė)
Gyvūnų užkrečiamųjų ligų
kontrolės tvarkos aprašo
3 priedas
(Prašymo dėl gyvūnų užkrečiamąja liga neužkrėstos ūkinių gyvūnų bandos statuso
suteikimo /palaikymo formos pavyzdys)
________________________________________________________________
(Gyvūnų laikytojo vardas, pavardė / juridinio asmens pavadinimas, kodas, telefono numeris)
______________________________________________________________________________
(Gyvūnų laikytojo adresas: apskritis, rajonas, savivaldybė, seniūnija, vietovė, gatvė, namo numeris)
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos
__________________________________
(teritorinio padalinio pavadinimas)
PRAŠYMAS
DĖL GYVŪNŲ UŽKREČIAMĄJA LIGA NEUŽKRĖSTOS ŪKINIŲ GYVŪNŲ BANDOS STATUSO SUTEIKIMO / PALAIKYMO (kas nereikalinga, išbraukti)
_____________
(data)
______________
(parengimo vieta)
Prašau suteikti / palaikyti (kas nereikalinga, išbraukti) mano laikomų ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
(ūkinių gyvūnų rūšis)
bandai / bandos (kas nereikalinga, išbraukti) Nr. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
, kuri laikoma |
ūkinių gyvūnų laikymo vietoje Nr. |
|
|
|
|
|
, esančioje ____________________________ |
_______________________________________________________________________________ ,
(adresas: apskritis, rajonas, savivaldybė, seniūnija, vietovė, gatvė, namo numeris)
__________________________________________________________neužkrėstos bandos statusą.
(nurodyti gyvūnų užkrečiamąją ligą / užkrečiamąsias ligas)
Šiame prašyme nurodyti duomenys yra teisingi.
Esu susipažinęs ir įsipareigoju laikytis 2016 m. kovo 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/429 dėl užkrečiamųjų gyvūnų ligų, kuriuo iš dalies keičiami ir panaikinami tam tikri gyvūnų sveikatos srities aktai („Gyvūnų sveikatos teisės aktas“), 2019 m. gruodžio 17 d. Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2020/688, kuriuo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/429 papildomas gyvūnų sveikatos reikalavimais, taikomais Sąjungoje perkeliamiems sausumos gyvūnams ir vežamiems periniams kiaušiniams, 2019 m. gruodžio 17 d. Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2020/687, kuriuo dėl tam tikrų į sąrašą įtrauktų ligų prevencijos ir kontrolės taisyklių papildomas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/429, 2019 m. gruodžio 17 d. Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2020/689, kuriuo papildomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/429 tam tikrų į sąrašą įtrauktų ir naujų ligų priežiūros, likvidavimo programų ir liga neužkrėstos teritorijos statuso taisyklės, reikalavimų, taikomų siekiant gauti / palaikyti (kas nereikalinga, išbraukti)
_________________________________________________________ neužkrėstos bandos statusą.
(nurodyti gyvūnų užkrečiamąją ligą / užkrečiamąsias ligas)
Įsipareigoju:
1) leisti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnams ar jos įgaliotiesiems veterinarijos gydytojams apžiūrėti laikomus gyvūnus, imti valstybinius mėginius;
2) pranešti apie mano bandoje laikomų ūkinių gyvūnų susirgimą ar gaišimą / padidėjusį
gaišimą;
3) laikytis gyvūno laikytojo pareigų, nustatytų aukščiau nurodytuose Europos Sąjungos teisės aktuose, Lietuvos Respublikos veterinarijos įstatyme, Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose gyvūnų sveikatingumą;
4) leisti įgaliotajam veterinarijos gydytojui savo ūkinių gyvūnų bandoje atlikti pagal sutartį dėl įgaliotojo veterinarijos gydytojo funkcijų vykdymo pavestas funkcijas.
Sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi gyvūnų užkrečiamąja liga neužkrėstos bandos statuso gavimo / palaikymo (kas nereikalinga, išbraukti) tikslais, valstybinės gyvūnų užkrečiamųjų ligų kontrolės tikslais.
Prašymą pateikė
__________________________ ____________________ ______________________
(prašymą pateikusio asmens pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)
Prašymą priėmė
__________________________ ____________________ ______________________
(prašymą priėmusio asmens pareigos) (parašas) (vardas, pavardė)
Prašymo priėmimo data
___________________