VH3BW

 

VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS

ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL NEĮGALIŲJŲ SOCIALINĖS INTEGRACIJOS PER KŪNO KULTŪRĄ IR SPORTĄ PROJEKTŲ VERTINIMO IR ATRANKOS KOMISIJOS VEIKLOS NUOSTATŲ TVIRTINIMO

 

2015 m. lapkričio 30 d. Nr. 30-3772

Vilnius

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2015 m. rugsėjo 4 d. įsakymu Nr. A1-506 patvirtintais Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų finansavimo 2016-2018 metais konkurso nuostatais ir Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2015 m. rugsėjo 24 d. įsakymu Nr. AK-126 patvirtintu Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų vertinimo ir atrankos komisijos darbo organizavimo tvarkos aprašu:

1. S u d a r a u šią Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų vertinimo ir atrankos komisiją:

Evaldas Martinka – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento l. e. p. Sporto skyriaus vedėjas (komisijos pirmininkas);

Vilma Šilalienė – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos departamento Socialinės paramos skyriaus vedėja (komisijos pirmininko pavaduotoja);

Tadas Jansonas – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Sporto skyriaus vyriausiasis specialistas;

Irena Bakšanska – Vilniaus miesto sporto centro lengvosios atletikos skyriaus metodininkė;

Genovaitė Astrauskienė – Vilniaus sporto mokyklos „Tauras“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui;

Janina Koženiauskaitė – Vilniaus krepšinio mokyklos direktoriaus pavaduotoja.

2. P a v e d u Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Sporto skyriaus vyriausiajai specialistei Natalijai Kamarauskaitei administruoti neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektus.

3. T v i r t i n u Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų vertinimo ir atrankos komisijos veiklos nuostatus (pridedama).

 

 

 

Administracijos direktorė                                                                                     Alma Vaitkunskienė

 


 

PATVIRTINTA

Vilniaus miesto savivaldybės

administracijos direktoriaus

2015 m. lapkričio 30 d.

įsakymu Nr. 30-3772

 

 

NEĮGALIŲJŲ SOCIALINĖS INTEGRACIJOS PER KŪNO KULTŪRĄ IR SPORTĄ PROJEKTŲ VERTINIMO IR ATRANKOS KOMISIJOS VEIKLOS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų vertinimo ir atrankos komisijos veiklos nuostatai (toliau – komisijos veiklos nuostatai) reglamentuoja Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų vertinimo ir atrankos komisijos (toliau – komisija) sudarymo ir jos darbo organizavimo tvarką, neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų (toliau – projektai) vertinimą ir sprendimų priėmimą.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų finansavimo 2016–2018 metais konkurso nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2015 m. rugsėjo 4 d. įsakymu Nr. A1–506
(toliau – Nuostatai), Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų vertinimo ir atrankos komisijos darbo organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2015 m. rugsėjo 24 d. įsakymu Nr. AK-126 (toliau – Aprašas), ir komisijos veiklos nuostatais.

3. Komisija sudaroma Vilniaus miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) administracijos direktorius įsakymu vieneriems metams.

4. Komisija, vertindama projektus ir priimdama sprendimą dėl jų rėmimo, laikosi skaidrumo, nešališkumo, teisingumo, sąžiningumo ir protingumo principų.

5. Už projektų administravimą atsakinga paskirta Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Sporto skyriaus vyriausioji specialistė Natalija Kamarauskaitė.

 

II. KOMISIJOS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

6. Komisijos uždavinys – atrinkti Savivaldybės administracijai pateiktus projektus finansavimui gauti ir parengti rekomendacijas dėl projektų finansavimo.

7. Komisijos funkcijos yra šios:

7.1. vertinti projektus;

7.2. svarstyti apibendrintus projektų vertinimo rezultatus;

7.3. priimti sprendimą dėl projektų rėmimo, nurodant konkrečias sumas.

 

III. KOMISIJOS NARIŲ TEISĖS

 

8. Komisijos nariai turi teisę:

8.1. gauti informaciją apie komisijos posėdžius ir Savivaldybės administracijos darbuotojų apibendrintus projektų vertinimo rezultatus bei kitą su projektų vertinimu susijusią reikalingą informaciją;

8.2. susipažinti su svarstyti pateiktais projektais, jų vertinimo dokumentais. Komisijos narys, norėdamas gauti papildomos informacijos apie konkretų projektą, žodžiu, elektroniniu paštu ar raštu kreipiasi į Savivaldybės administraciją su prašymu;

8.3. pateikti savo pastabas ir pasiūlymus dėl vertinimo rezultatų ir lėšų paskirstymo projekto.

 

IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

9. Pagrindinė komisijos darbo forma yra posėdžiai. Komisijos posėdžiai yra uždari.

10. Komisijos darbui vadovauja pirmininkas, jo nesant – pirmininko pavaduotojas.

11. Komisijos pirmininkas organizuoja komisijos darbą, pirmininkauja posėdžiams, pasirašo posėdžių protokolus.

12. Posėdžio, kuriame apibendrinami projektų vertinimo rezultatai ir priimamas sprendimas dėl jų rėmimo, nurodant konkrečias sumas, protokolą pasirašo visi komisijos nariai.

13. Projektus administruojantis Savivaldybės administracijos darbuotojas rengia Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo projektą dėl lėšų skyrimo projektams įgyvendinti ir teikia pasirašyti Savivaldybės administracijos direktoriui.

14. Komisijos posėdžiai yra teisėti, kai juose dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių.

15. Pradėdami darbą komisijoje jos nariai dėl konkurso informacijos konfidencialumo užtikrinimo, šios informacijos viešo neskelbimo ir neplatinimo, objektyvių sprendimų priėmimo bei viešųjų ir privačių interesų konflikto vengimo, privalo pasirašyti projektų vertinimo ir atrankos komisijos nario konfidencialumo pasižadėjimą ir nešališkumo deklaraciją (Aprašo 1 priedas). Savivaldybės administracijos darbuotojai (ne komisijos nariai) komisijos posėdžiuose gali dalyvauti tik pasirašę konfidencialumo pasižadėjimą (Aprašo 2 priedas).

16. Komisijos narys negali turėti privačių interesų, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusių su pareiškėju, kurio projektas yra svarstomas. Jeigu yra pagrindo manyti, kad komisijos nario dalyvavimas svarstant ir priimant sprendimą dėl konkretaus projekto sukels interesų konfliktą, tas komisijos narys pats arba komisijos pirmininko reikalavimu turi nusišalinti nuo šios procedūros. Į komisijos posėdžio protokolą įrašoma informacija apie galimą interesų konfliktą. Nusišalinus komisijos pirmininkui, komisijos pirmininko pareigas toliau eina komisijos pirmininko pavaduotojas.

17. Už konfidencialios informacijos atskleidimą, savo pareigų nevykdymą arba netinkamą jų vykdymą komisijos ir Savivaldybės administracijos darbuotojai atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

18. Komisijos narys, kurio sprendimams neteisėtai buvo bandoma daryti įtaką, apie tai artimiausiame posėdyje informuoja komisiją.

 

V. PROJEKTŲ VERTINIMAS

 

19. Pareiškėjų pateikti projektai komisijos nariams paskirstomi komisijos posėdyje. Projektai komisijos nariams paskirstomi taip, kad kiekvieną projektą įvertintų ne mažiau kaip trys komisijos nariai.

20. Komisijos nariai ne vėliau kaip per 14 kalendorinių dienų nuo projektų paraiškų perdavimo komisijos nariams dienos raštu įvertina jiems priskirtus projektus.

21. Komisijos narys privalo atsisakyti vertinti jam pateiktą projektą, jei paaiškėja, kad jis:

21.1. yra projektą pateikusios asociacijos, labdaros ir paramos fondo, religinės bendruomenės ir bendrijos, viešosios įstaigos (toliau – organizacija) narys;

21.2. dalyvauja projektą pateikusios organizacijos valdymo organų veikloje;

21.3. yra įtrauktas į vertinamo projekto vykdymo procesą;

21.4. gali nesuderinti viešųjų ir privačių interesų, gali būti šališkas.

22. Įvertinęs paskirtą projektą, komisijos narys užpildo Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projekto vertinimo anketą (Nuostatų 2 priedas).

23. Projektas vertinamas pagal atskirus vertinimo kriterijus balais. Projektas galutinai įvertinamas, susumavus pagal kiekvieną vertinimo kriterijų skirtus balus. Aukščiausias galimas projekto įvertinimas yra 100 balų.

24. Apie projekto finansavimą sprendžiama pagal projekto surinktų balų sumą:

24.1. nuo 50 iki 100 balų – projektas remtinas;

24.2. mažiau nei 50 balų – projektas atmestinas.

25. Komisijos narys vertinimo anketoje pažymi skiriamus balus pagal kiekvieną kriterijų:

25.1. projekto atitiktis nustatytiems prioritetams;

25.2. projekto įgyvendinimas;

25.3. projektui įgyvendinti reikalingų lėšų pagrįstumas;

25.4. projekto veikloms vykdyti turimi žmogiškieji ir materialiniai ištekliai;

25.5. kiti projektui skiriami finansavimo šaltiniai.

26. Komisijos narys vertinimo anketoje taip pat nurodo projekto privalumus ir trūkumus, pateikia išvadą dėl projekto finansavimo, siūlymus dėl atskirų projekto veiklų, išlaidų nefinansavimo.

27. Jei dalis projekto išlaidų yra nepagrįstos, nėra akivaizdaus šių išlaidų būtinumo projekto veikloms įgyvendinti arba išlaidos priskiriamos prie netinkamų finansuoti, komisijos nariai gali siūlyti sumažinti projekto išlaidas, išbraukdami netinkamas ar nepagrįstas išlaidas arba sumažindami prašomų išlaidų sumą.

28. Baigę vertinimą, komisijos nariai užpildytas ir pasirašytas projektų vertinimo anketas pateikia Savivaldybės administracijos darbuotojui ir jos toliau saugomos paraiškos byloje.

29. Komisijos nariai Savivaldybės administracijos darbuotojui papildomai pateikia užpildytų vertinimo anketų elektronines versijas.

30. Surinkę ne mažiau kaip trijų komisijos narių išvadas, projektus administruojanti Savivaldybės administracijos darbuotojas sudaro projektų vertinimo suvestines, kuriose apskaičiuoja kiekvieno projekto vidutinį balą, apibendrina projektų vertinimo rezultatus ir pateikia juos svarstyti komisijai.

 

VI. KOMISIJOS SPRENDIMAI

 

31. Komisija sprendimus dėl projektų finansavimo priima posėdžiuose, rengiamuose šiuose komisijos veiklos nuostatuose nustatyta tvarka.

32. Komisijos sprendimai priimami bendru sutarimu arba, jei jo negalima pasiekti, komisijos pirmininkui ir nariams balsuojant. Balsuodami komisijos nariai turi po vieną balsą. Sprendimas laikomas priimtu, jei už jį balsavo paprastoji komisijos narių dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemiamas balsas yra komisijos pirmininko (komisijos pirmininko pavaduotojo balsas, jei komisijos pirmininkas nusišalinęs ar balsavime nedalyvauja). Jeigu svarstant projektus kuris nors komisijos narys nesutinka su daugumos sprendimu, jis gali pateikti komisijos pirmininkui savo atskirąją nuomonę. Ši nuomonė turi būti įrašyta į komisijos posėdžio protokolą.

33. Komisija, apsvarsčiusi projektų vertinimo rezultatus, komisijos narių siūlymus ir išvadas bei kitą informaciją, susijusią su pateiktais atrinkti projektais, privalo priimti sprendimą dėl projektų rėmimo nurodant konkrečias sumas, siūlydama Savivaldybės administracijai:

33.1. skirti tam tikro dydžio finansavimą projektui įgyvendinti;

33.2. skirti tam tikro dydžio dalinį finansavimą projekto atskiroms remtinoms veikloms įgyvendinti;

33.3. skirti tam tikro dydžio finansavimą projektui įgyvendinti su išlyga;

33.4. neskirti finansavimo projektui įgyvendinti, atmetimo motyvus nurodydama komisijos posėdžio protokole.

34. Komisija priimdama sprendimą dėl projektų rėmimo:

34.1. vadovaujasi apibendrintais projektų vertinimo rezultatais ir kita su projektų vertinimu susijusia dokumentacija;

34.2. atsižvelgia į komisijos narių siūlymus bei argumentus;

34.3. pagal projekto įvertinimo balą sprendžia apie projekto rėmimą:

34.3.1. projektas surinko daugiau negu 50 balų – projektas remtinas;

34.3.2. projektas surinko mažiau negu 50 balų – projektas atmestinas;

34.4. užtikrina, kad nebūtų finansuojami atitinkamoje teritorijoje sudubliuoti du ar daugiau analogiškų projektų, todėl gali neatsižvelgti į projekto surinktą vidutinį balą ir priimti sprendimą teikti kitokias rekomendacijas dėl konkretaus projekto finansavimo, palyginti su projektą vertinusių komisijos narių išvadomis ir siūlymais. Tokiu atveju pirmumas teikiamas geriausiai įvertintam projektui – dėl projekto rėmimo komisija sprendžia bendru sutarimu arba, jei jo negalima pasiekti, komisijos pirmininkui ir nariams balsuojant, kaip nustatyta komisijos veiklos nuostatuose.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

35. Komisijos darbo organizavimo procedūrinius klausimus, nenumatytus šiose komisijos veiklos nuostatuose, Nuostatuose ir Apraše, sprendžia komisijos pirmininkas.

36. Komisijos veiklos dokumentai (posėdžių protokolai, susirašinėjimo medžiaga, kiti dokumentai) saugomi Savivaldybės administracijoje Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

_____________________________________________