PanevezioHerbas

 

PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINIŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ DARBO APMOKĖJIMO SISTEMOS PATVIRTINIMO IR SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2017 M. VASARIO 23 D. SPRENDIMO NR. 1-31 PRIPAŽINIMO NETEKUSIU GALIOS

 

2018 m. rugpjūčio 30 d. Nr. 1-260

Panevėžys

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo 5 straipsnio 2 dalimi, Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo Nr. XIII-198 2, 3, 4, 7, 8, 14, 17 straipsnių ir 5 priedo pakeitimo įstatymu, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2018 m. balandžio 26 d. sprendimu Nr. 1-141, Panevėžio miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Panevėžio miesto savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų darbo apmokėjimo sistemą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2017 m. vasario 23 d. sprendimą Nr. 1-31 „Dėl Savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų darbo apmokėjimo sistemos patvirtinimo, Savivaldybės tarybos 2007 m. spalio 4 d. sprendimo Nr. 1-9-9 ir 2008 m. liepos 31 d. sprendimo Nr. 1-21-21 pripažinimo netekusiais galios“ su vėlesniais pakeitimais.

3. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja 2018 m. rugsėjo 1 d.

 

 

 

Mero pavaduotojas,

laikinai einantis Savivaldybės mero pareigas                                                           Aleksas Varna

 

PATVIRTINTA

Panevėžio miesto savivaldybės tarybos

2018 m. rugpjūčio 30 d. sprendimu Nr. 1-260

 

 

PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS BIUDŽETINIŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ DARBO APMOKĖJIMO SISTEMA

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Panevėžio miesto savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų darbo apmokėjimo sistema (toliau – Sistema) nustato Panevėžio miesto savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų (toliau – Įstaigų vadovai) darbo apmokėjimo sąlygas ir dydžius, priemokų, premijų ir materialinių pašalpų mokėjimo sąlygas, pareigybių lygius ir grupes, taip pat kasmetinį veiklos vertinimą.

2. Sistema parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymu (toliau – Įstatymas).

3. Sistemoje vartojamos sąvokos atitinka Įstatyme apibrėžtas sąvokas. Sistemoje taip pat vartojamos sąvokos:

3.1. Mokykla – biudžetinė įstaiga, kurios pagrindinė veikla yra formalusis arba (ir) neformalusis švietimas;

3.2. Švietimo pagalbos įstaiga – biudžetinė įstaiga, kurios pagrindinė veikla yra švietimo pagalbos teikimas;

3.3. Švietimo įstaiga – mokykla arba švietimo pagalbos įstaiga.

 

II SKYRIUS

ĮSTAIGŲ GRUPĖS IR PAREIGYBĖS

 

4. Biudžetinės įstaigos skirstomos į grupes:

4.1. I grupė – kai pareigybių sąraše nustatytas darbuotojų pareigybių skaičius yra 201 ir daugiau darbuotojų;

4.2. II grupė – kai pareigybių sąraše nustatytas darbuotojų pareigybių skaičius yra nuo 51 iki 200 darbuotojų;

4.3. III grupė – kai pareigybių sąraše nustatytas darbuotojų pareigybių skaičius yra 50 ir mažiau darbuotojų.

5. Įstaigų vadovų pareigybės priskiriamos biudžetinių įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų, kurių pareigybės priskiriamos A lygiui, atsižvelgiant į būtiną išsilavinimą toms pareigoms eiti, grupei.

6. Pareigybių, priskiriamų 5 punkte nurodytai grupei, lygiai:

A lygio – pareigybės, kurioms būtinas ne žemesnis kaip aukštasis išsilavinimas:

6.1. A1 lygio – pareigybės, kurioms būtinas ne žemesnis kaip aukštasis universitetinis išsilavinimas su magistro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintu išsilavinimu;

6.2. A2 lygio – pareigybės, kurioms būtinas ne žemesnis kaip aukštasis universitetinis išsilavinimas su bakalauro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintu išsilavinimu arba aukštasis koleginis išsilavinimas su profesinio bakalauro kvalifikaciniu laipsniu ar jam prilygintu išsilavinimu.

7. Įstaigų vadovų pareigybių aprašymus tvirtina Panevėžio miesto savivaldybės meras (toliau – Savivaldybės meras) pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintą Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų pareigybių aprašymo metodiką.

8. Įstaigos vadovo pareigybės aprašyme nurodoma:

8.1. pareigybės grupė;

8.2. pareigybės pavadinimas;

8.3. pareigybės lygis;

8.4. specialieji reikalavimai, keliami šias pareigas einančiam darbuotojui (išsilavinimas, darbo patirtis, profesinė kvalifikacija);

8.5. pareigybei priskirtos funkcijos;

8.6. gali būti nurodomas pavaldumas, paskirtis, atsakomybė už pažeidimus, padarytus vykdant savo veiklą, už pareigų netinkamą vykdymą ar nevykdymą, už padarytą materialinę žalą.

 

III SKYRIUS

DARBO UŽMOKESTIS IR MATERIALINĖS PAŠALPOS

 

9. Įstaigų vadovų darbo užmokestį sudaro:

9.1. pareiginė alga (mėnesinė alga – pastovioji ir kintamoji dalys arba pastovioji dalis);

9.2. priemokos;

9.3. mokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą, budėjimą ir esant nukrypimams nuo normalių darbo sąlygų;

9.4. premijos.

10. Pareiginės algos pastovioji dalis:

10.1. Įstaigų vadovų pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma pagal pareiginės algos koeficientus. Pareiginės algos koeficiento vienetas yra lygus pareiginės algos baziniam dydžiui, kuris nustatomas Lietuvos Respublikos Seimo. Pareiginės algos pastovioji dalis apskaičiuojama atitinkamą pareiginės algos koeficientą dauginant iš pareiginės algos bazinio dydžio;

10.2. Įstaigų vadovų, išskyrus mokyklų vadovus, pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma pagal Sistemos 1 priedą;

10.3. Konkretūs Įstaigų vadovų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai nustatomi pagal šiuos kriterijus:

10.3.1. įstaigos pareigybių sąraše nustatytą darbuotojų pareigybių skaičių;

10.3.2. vadovaujamo darbo patirtį, kuri apskaičiuojama sumuojant laikotarpius, kai buvo vadovaujama įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms ir (ar) jų padaliniams;

10.3.3. veiklos sudėtingumą:

10.3.3.1. įstaigos vykdomų veiklų skaičių;

10.3.3.2. dalyvavimą tarptautiniuose projektuose,

10.3.3.3. įstaigos infrastruktūros bazės kokybinio lygio palaikymą ir atnaujinimą.

10.3.4. darbo krūvį:

10.3.4.1. bendradarbiavimą su kitais miestais ir kitomis įstaigomis ar institucijomis;

10.3.4.2. nuolatinį (sistemingą) papildomų, neįtrauktų į įstaigos nuostatus, miesto, nacionalinių ar tarptautinių renginių organizavimą.

10.3.5. papildomų įgūdžių ar svarbių žinių einamosioms pareigoms turėjimą:

10.3.5.1. kvalifikacijos tobulinimą (per paskutinį 3 metų laikotarpį – ne mažiau kaip 6 kartus);

10.3.5.2. kvalifikacijos kėlimo įstaigoje organizavimą;

10.3.5.3. su veikla susijusių metodikų rengimą;

10.3.5.4. mokslinį laipsnį.

10.3.6. atsiradus kitiems 10.3.3–10.3.5 papunkčiuose nenumatytiems ypač svarbiems įstaigos veiklai kriterijams.

10.4. A1 lygio pareigybėms pagal Sistemoje nustatytus dydžius pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas didinamas 20 procentų;

10.5. nustatant pareiginės algos pastoviąją dalį, papildomai įvertinamas kultūros ir meno įstaigų aukščiausiojo profesinio meninio lygio kultūros ir meno darbuotojų nacionaliniu ir tarptautiniu mastu įgytas pripažinimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytas atskirų profesijų trūkumas Lietuvos Respublikos darbo rinkoje ar Įstaigos vadovo aukšta kvalifikacinė kategorija, nustatyta pagal tam tikrai darbuotojų grupei keliamus kvalifikacinius reikalavimus;

10.6. pareiginės algos pastoviosios dalies koeficiento padidinimas 10.4 ir 10.5 papunkčiuose nustatytais pagrindais negali viršyti 100 procentų Sistemos 1 priede nustatytos pareiginės algos pastoviosios dalies koeficiento dydžio;

10.7. Įstaigos vadovo pareiginė alga (pastovioji dalis kartu su kintamąja dalimi) negali viršyti praėjusio ketvirčio biudžetinės įstaigos darbuotojų 5 vidutinių pareiginių algų (pastoviosios dalies kartu su kintamąja dalimi) dydžio.

11. Mokyklų vadovų pareiginės algos nustatymas:

11.1. Mokyklų vadovų pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma pagal Sistemos 2 priedą, atsižvelgiant į mokykloje ugdomų mokinių skaičių, pedagoginio darbo stažą ir veiklos sudėtingumą;

11.2. pareigybių, kurias einant atliekamas darbas yra laikomas pedagoginiu ir įskaitomas į pedagoginio darbo stažą, sąrašą tvirtina Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras.

12. Įstaigos vadovo pareiginės algos pastovioji dalis sulygstama darbo sutartyje pagal Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo nuostatas ir šią Sistemą. Pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas nustatomas iš naujo pasikeitus darbuotojų pareigybių skaičiui, vadovaujamo darbo patirčiai ar nustačius, kad Įstaigos vadovo pareiginė alga (pastovioji dalis kartu su kintamąja dalimi) viršija praėjusio ketvirčio biudžetinės įstaigos darbuotojų 5 vidutinių pareiginių algų (pastovioji dalis kartu su kintamąja dalimi) dydį.

Mokyklų vadovų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas nustatomas iš naujo pasikeitus mokinių skaičiui, pedagoginio darbo stažui, veiklos sudėtingumui ar nustačius, kad mokyklos vadovo pareiginė alga (pastovioji dalis kartu su kintamąja dalimi) viršija praėjusio ketvirčio biudžetinės mokyklos darbuotojų 5 vidutinių pareiginių algų (pastovioji dalis kartu su kintamąja dalimi) dydį. Pasikeitus Įstaigos vadovo vadovaujamo darbo patirčiai ar mokyklos vadovo pedagoginio darbo stažui ir atsižvelgiant į atitinkamas 1 ar 2 priede nurodytas pareiginės algos pastoviosios dalies koeficiento ribas nustatomas naujas iki 5 procentų didesnis už buvusį pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą.

13. Įstaigos vadovas per 10 darbo dienų nuo Sistemos 12 punkte nurodytų aplinkybių atsiradimo dienos privalo raštu informuoti Savivaldybės merą apie aplinkybes, turinčias įtakos naujo pastoviosios dalies koeficiento nustatymui.

14. Įstaigos vadovo pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą pagal Sistemos 1 ir 2 prieduose numatytus koeficientus, atsižvelgdamas į Sistemoje nustatytus kriterijus, nustato Savivaldybės meras.

15. Pareiginės algos kintamoji dalis:

15.1. Įstaigų vadovų pareiginės algos kintamosios dalies nustatymas priklauso nuo praėjusių metų veiklos vertinimo pagal nustatytas metines užduotis, siektinus rezultatus ir jų vertinimo rodiklius, išskyrus Sistemos 15.3 papunktyje nurodytąjį atvejį;

15.2. pareiginės algos kintamoji dalis, atsižvelgiant į praėjusių metų veiklos vertinimą, nustatoma vieneriems metams (nuo pareiginės algos pastoviosios dalies, įskaitant ir pareiginės algos pastoviąją dalį, padidintą pagal 10.4 ir 10.5 papunkčius):

15.2.1. jei Įstaigos vadovo veikla įvertinta labai gerai – ne mažiau kaip10 procentų;

15.2.2. jei Įstaigos vadovo veikla įvertinta gerai – iki 9 procentų;

15.3. įstaigos vadovo pareiginės algos kintamoji dalis gali būti nustatyta priėmimo į darbą metu, atsižvelgiant į vadovo profesinę kvalifikaciją ir jam keliamus uždavinius, tačiau ne didesnė kaip 20 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies ir ne ilgiau kaip vieneriems metams;

15.4. konkrečius Įstaigų vadovų pareiginės algos kintamosios dalies dydžius, įvertinęs jo praėjusių metų veiklą, pagal Sistemą nustato Savivaldybės meras. Pareiginės algos kintamoji dalis į Įstaigos vadovo darbo sutartį neįrašoma, Įstaigos vadovas supažindinamas su Savivaldybės mero potvarkiu dėl pareiginės algos kintamosios dalies dydžio nustatymo.

16. Priemokos:

16.1. priemokos Įstaigų vadovams už papildomą darbo krūvį, kai yra padidėjęs darbų mastas, atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, neviršijant nustatytos darbo laiko trukmės, ar už papildomų pareigų ar užduočių, nenustatytų pareigybės aprašyme ir suformuluotų raštu vykdymą, gali siekti iki 30 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio ir būti mokamos iki nurodyto konkretaus termino, bet ne ilgiau kaip kitų kalendorinių metų sausio 31 d., mokyklų vadovams – iki kovo 1 d.;

16.2. priemokų ir pareiginės algos kintamosios dalies suma negali viršyti 60 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio;

16.3. už Įstaigų vadovo funkcijų laikiną atlikimą (kol nepriimtas įstaigos vadovas, ilgalaikės ligos, tikslinių atostogų atvejais ir pan.) gali būti nustatoma iki 30 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio priemoka;

16.4. priemokos gali būti skiriamos ir mokamos tik esant biudžetinės įstaigos darbo užmokesčiui skirtų lėšų ekonomijai;

16.5. konkretų priemokos dydį, nurodant už ką skiriama, nustato Savivaldybės meras, atsižvelgdamas į Įstaigos vadovo prašymą, suderintą su kuruojančiais Savivaldybės administracijos struktūriniais padaliniais.

17. Mokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties bei viršvalandinį darbą, budėjimą ir esant nukrypimams nuo normalių darbo sąlygų:

17.1. už darbą poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal darbo grafiką, mokamas dvigubas Įstaigos vadovo darbo užmokestis;

17.2. už darbą švenčių dieną mokamas dvigubas Įstaigos vadovo darbo užmokestis;

17.3. už darbą naktį mokamas pusantro Įstaigos vadovo darbo užmokesčio dydžio užmokestis;

17.4. už viršvalandinį darbą mokamas pusantro Įstaigos vadovo darbo užmokesčio dydžio užmokestis;

17.5. už viršvalandinį darbą poilsio dieną, kuri nenustatyta pagal darbo grafiką, ar viršvalandinį darbą naktį mokamas dvigubas Įstaigos vadovo darbo užmokestis;

17.6. už viršvalandinį darbą švenčių dieną mokamas du su puse Įstaigos vadovo darbo užmokesčio dydžio užmokestis.

18. Premijos:

18.1. Įstaigų vadovams ne daugiau kaip vieną kartą per metus Savivaldybės mero potvarkiu gali būti skiriamos premijos kiekvienu nurodytu atveju:

18.1.1. atlikus vienkartines ypač svarbias įstaigos veiklai užduotis – iki 50 procentų;

18.1.2. įvertinus labai gerai Įstaigos vadovo praėjusių kalendorinių metų veiklą – iki 100 procentų.

18.2. premijos negali viršyti Įstaigos vadovui nustatytos pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio;

18.3. premijos skiriamos neviršijant biudžetinei įstaigai darbo užmokesčiui skirtų lėšų;

18.4. premija neskiriama, jeigu Įstaigos vadovas per paskutinius šešis mėnesius Darbo kodekso nustatyta tvarka Savivaldybės mero yra įspėtas dėl darbo pareigų pažeidimo;

18.5. konkretų premijos dydį, nurodydamas už ką skiriama, nustato Savivaldybės meras atsižvelgdamas į Įstaigos vadovo prašymą, suderintą su kuruojančiais Savivaldybės administracijos struktūriniais padaliniais.

19. Materialinės pašalpos:

19.1. Įstaigų vadovams, kurių materialinė būklė tapo sunki:

19.1.1. dėl jų pačių ligos, šeimos narių (sutuoktinio, vaiko (įvaikio), motinos (įmotės), tėvo (įtėvio), brolio (įbrolio), sesers (įseserės), taip pat išlaikytinių, kurių globėju ar rūpintoju yra paskirtas Įstaigos vadovas, ligos, stichinės nelaimės ar turto netekimo, jeigu yra Įstaigos vadovo rašytinis prašymas ir pateikti atitinkamą aplinkybę patvirtinantys dokumentai, gali būti skiriama iki 5 minimalių mėnesinių algų dydžio materialinė pašalpa;

19.1.2. dėl šeimos narių mirties (sutuoktinio, vaiko (įvaikio), motinos (įmotės), tėvo (įtėvio), brolio (įbrolio), sesers (įseserės), taip pat išlaikytinių, kurių globėju ar rūpintoju yra paskirtas Įstaigos vadovas, jeigu yra Įstaigos vadovo rašytinis prašymas, gali būti skiriama iki 3 minimalių mėnesinių algų dydžio materialinė pašalpa.

19.2. mirus Įstaigos vadovui, jo šeimos nariams gali būti išmokama iki 3 minimalių mėnesinių algų dydžio materialinė pašalpa, jeigu yra šeimos narių rašytinis prašymas ir pateikti mirties faktą patvirtinantys dokumentai;

19.3. materialinę pašalpą Įstaigų vadovams ar jų šeimos nariams skiria Savivaldybės meras;

19.4. materialinės pašalpos Įstaigų vadovams ar šeimos nariams mokamos iš biudžetinei įstaigai skirtų lėšų.

 

IV SKYRIUS

ĮSTAIGŲ VADOVŲ KASMETINĖS VEIKLOS VERTINIMAS IR SKATINIMAS

 

20. Įstaigų vadovų kasmetinio veiklos vertinimo tikslas – įvertinti Įstaigų vadovų praėjusių kalendorinių metų veiklą pagal nustatytas metines užduotis, siektinus rezultatus ir jų vertinimo rodiklius.

21. Kultūros ir meno, socialinių paslaugų srities, sveikatos priežiūros, švietimo įstaigų vadovų praėjusių kalendorinių metų veikla vertinama vadovaujantis atitinkamai Lietuvos Respublikos kultūros ministro, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro patvirtintu atitinkamos srities kultūros ir meno darbuotojų, socialinių paslaugų srities darbuotojų ar sveikatos priežiūros specialistų, švietimo įstaigų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų veiklos vertinimo tvarkos aprašu.

Kitų biudžetinių įstaigų vadovų praėjusių kalendorinių metų veikla vertinama vadovaujantis Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintu biudžetinių įstaigų darbuotojų veiklos vertinimo tvarkos aprašu.

22. Kiekvienais metais iki sausio 31 dienos, vadovaudamiesi Vyriausybės ar atitinkamo ministro, nurodyto Sistemos 21 punkte, nustatyta tvarka,  metinio veiklos plano priemonėmis, Savivaldybės meras, atsižvelgdamas į Savivaldybės administracijos skyriaus, kuruojančio Savivaldybės biudžetinę įstaigą, pateiktus siūlymus, Įstaigų vadovams, o Savivaldybės administracijos Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas švietimo pagalbos įstaigų vadovams (iki sausio 31 dienos) ir mokyklų vadovams (iki kovo 1 dienos) nustato metines užduotis, susijusias su biudžetinių įstaigų metinio veiklos plano priemonėmis arba susijusias su metinio veiklos plano priemonėmis ir su biudžetinės įstaigos vidaus administravimu bei veiklos efektyvumo didinimu, siektinus rezultatus ir jų vertinimo rodiklius.

Priėmus į pareigas Įstaigos vadovą, metinės užduotys, siektini rezultatai ir jų vertinimo rodikliai nustatomi per vieną mėnesį nuo jo priėmimo į pareigas dienos. Jeigu Įstaigos vadovas, priimamas į pareigas naujai kadencijai iki einamųjų metų pabaigos jam galioja einamųjų metų pradžioje nustatytos metinės užduotys, siektini rezultatai ir jų vertinimo rodikliai. Jeigu, priėmus į pareigas Įstaigos vadovą, iki einamųjų metų pabaigos lieka mažiau kaip 6 mėnesiai, Įstaigos vadovui metinės užduotys, siektini rezultatai ir jų vertinimo rodikliai nustatomi iki kitų metų sausio 31 dienos, mokyklos vadovui – iki kitų metų kovo 1 dienos.

Prireikus nustatytos metinės užduotys, siektini rezultatai ir jų vertinimo rodikliai einamaisiais metais gali būti vieną kartą pakeisti arba papildyti, bet ne vėliau kaip iki liepos 1 dienos. Metinės užduotys gali būti tęstinės (pakartojamos kitais metais, t. y. numatomos keleriems metams), jei yra itin svarbios. Įstaigų vadovams nustatytos metinės užduotys, siektini rezultatai ir jų vertinimo rodikliai skelbiami Panevėžio miesto savivaldybės ir biudžetinės įstaigos, kurioje eina pareigas vadovas, interneto svetainėje.

23. Savivaldybės meras kiekvienais metais, išskyrus mokyklų vadovus, iki sausio 31 dienos, atsižvelgdamas į Savivaldybės administracijos skyriaus, kuruojančio Savivaldybės biudžetinę įstaigą, pateiktus siūlymus, įvertina Įstaigų vadovų (išskyrus Įstaigų vadovus, kurie buvo priimti į pareigas praėjusiais metais, iki metų pabaigos likus mažiau negu 6 mėnesiams), praėjusių metų veiklą pagal nustatytas metines užduotis, siektinus rezultatus ir jų vertinimo rodiklius, vadovaudamasis Vyriausybės ar atitinkamo ministro, nurodyto šios Sistemos 21 punkte, nustatyta tvarka.

24. Už metines veiklos užduotis, siektinus veiklos rezultatus ir jų vertinimo rodiklius švietimo pagalbos įstaigos vadovas kiekvienais metais, iki sausio 31 d., o mokyklos vadovas – iki kovo 1 dienos atsiskaito Savivaldybės tarybai parengdamas metų veiklos ataskaitą, pagal Švietimo ir mokslo ministro nustatytus reikalavimus. Savivaldybės taryba svarsto ir įvertina švietimo įstaigos vadovo metų veiklos ataskaitą. Švietimo įstaigos vadovas dalyvauja svarstant jo metų veiklos ataskaitą.

25. Įstaigos vadovo, praėjusių metų veikla gali būti vertinama labai gerai, gerai, patenkinamai ir nepatenkinamai.

26. Jeigu Įstaigos vadovo metinė veikla įvertinama nepatenkinamai dvejus metus iš eilės, Savivaldybės meras, o švietimo įstaigų vadovams – Savivaldybės taryba priima sprendimą Įstaigos vadovą atleisti iš pareigų ir nutraukia su juo sudarytą darbo sutartį per 10 darbo dienų nuo paskutinio kasmetinio veiklos vertinimo, neišmokant jam išeitinės išmokos.

27. Įstaigų vadovų kasmetinę veiklą vertina Savivaldybės meras kartu su biudžetinės įstaigos darbuotojų atstovavimą įgyvendinančiais asmenimis ir atsižvelgdamas į Savivaldybės administracijos skyriaus, kuruojančio Savivaldybės biudžetinę įstaigą, pateiktus siūlymus.

Švietimo įstaigų vadovų kasmetinę veiklą vertina Savivaldybės taryba, mokyklos vadovo – kartu su mokyklos taryba, švietimo pagalbos įstaigos vadovo – su švietimo pagalbos įstaigos savivaldos institucija, jeigu ji yra, jei švietimo pagalbos įstaigoje savivaldos institucijos nėra – su darbuotojų atstovavimą įgyvendinančiais asmenimis.

28. Savivaldybės meras, įvertinęs Įstaigos vadovo praėjusių kalendorinių metų veiklą, o švietimo įstaigų vadovams, vadovaudamasis Savivaldybės tarybos priimtu sprendimu dėl įvertinimo:

28.1. labai gerai – Įstaigos vadovui vieniems metams nustato ne mažesnę kaip 10 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies kintamąją dalį ir gali skirti premiją;

28.2. gerai – Įstaigos vadovui vieniems metams nustato iki 9 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies kintamąją dalį;

28.3. patenkinamai – Įstaigos vadovui vienus metus nenustato pareiginės algos kintamosios dalies dydžio;

28.4. nepatenkinamai – Įstaigos vadovui, išskyrus mokyklos vadovą, vieniems metams nustato 5 procentais mažesnį pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą, tačiau ne mažesnį negu šios Sistemos 1 priede tai pareigybei pagal vadovaujamo darbo patirtį numatytas minimalus koeficientas; mokyklos vadovui vieniems metams nustato 5 procentais mažesnį pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą, tačiau ne mažesnį, negu šios Sistemos 2 priede tai pareigybei pagal mokykloje ugdomų mokinių skaičių ir pedagoginį darbo stažą numatytas minimalus pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas.

29. Savivaldybės meras vieną iš Sistemos 28 punkte numatytų sprendimų įformina potvarkiu.

30. Įstaigos vadovas priimtus sprendimus dėl jo vertinimo turi teisę skųsti darbo ginčams nagrinėti nustatyta tvarka.

 

V SKYRIUS

ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ VADOVŲ PAPILDOMAS DARBAS

 

31. Švietimo įstaigos vadovas, norintis dirbti papildomą pedagogo darbą jo vadovaujamoje įstaigoje, ne vėliau kaip iki kiekvienų metų rugsėjo 1 d. arba atsiradus būtinybei ugdymo proceso metu Savivaldybės merui turi pateikti motyvuotą prašymą leisti laisvu nuo pagrindinės darbo funkcijos atlikimo laiku dirbti papildomą pedagogo darbą.

32. Švietimo įstaigos vadovas prašymą dirbti papildomą pedagogo darbą gali pateikti, jeigu:

32.1. kiti mokomojo dalyko pedagogai turi visą darbo krūvį;

32.2. paskelbus atranką neatsirado kandidatų, norinčių dirbti atrankoje nurodytomis sąlygomis (jeigu atranka buvo paskelbta).

33. Prašyme turi būti nurodyta kuriuo metu bus atliekama papildoma darbo funkcija, jos apimtis darbo valandomis, darbo užmokestis.

34. Jei pateiktas prašymas tenkinamas, sprendimas įforminamas Savivaldybės mero potvarkiu ir vadovaujantis Darbo kodekso 35 straipsniu, Savivaldybės meras su švietimo įstaigos vadovu pasirašo susitarimą dėl papildomo darbo. Susitarimą dėl papildomo darbo viena darbo sutarties šalis gali nutraukti, įspėjusi raštu kitą darbo sutarties šalį prieš penkias darbo dienas. Susitarimas dėl papildomo darbo taip pat pasibaigia, nutrūkus pagrindinės darbo funkcijos darbo sutarčiai, nebent darbo sutarties šalys susitaria kitaip.

35. Švietimo įstaigos vadovo papildomo darbo pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas nustatomas vadovaujantis Įstatymu.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

36. Šios Sistemos IV skyriaus nuostatos taikomos atliekant švietimo įstaigų vadovų 2018 metų ir vėlesnių metų veiklos vertinimą. Švietimo pagalbos įstaigų vadovų praėjusių metų veikla pirmą kartą įvertinama iki 2019 m. sausio 31 d., mokyklų vadovų – iki 2019 m. kovo 1 d.

37. Švietimo įstaigų vadovams, kurių darbo užmokestis, įsigaliojus šiai Sistemai, yra mažesnis, palyginti su iki šios Sistemos įsigaliojimo buvusiu nustatytu darbo užmokesčiu, ne ilgiau kaip iki 2019 m. sausio 31 d. švietimo pagalbos įstaigų vadovams, o iki 2019 m. kovo 1 d. mokyklų vadovams mokamas iki 2018 m. rugpjūčio 31 d. jiems nustatytas darbo užmokestis.

38. Jeigu iki šios Sistemos įsigaliojimo mokyklos vadovo pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas buvo didesnis už šios Sistemos 2 priede nurodytą atitinkamai pareigybei nustatytų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų intervalo didžiausią pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą (įskaitant ir pareiginės algos pastoviosios dalies koeficiento didinimą dėl veiklos sudėtingumo), mokyklos vadovui taikomas iki šios Sistemos įsigaliojimo nustatytas pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas tol, kol asmuo eina tas pačias pareigas arba įstatymų nustatyta tvarka pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas bus sumažintas.

39. Sistemą įgyvendinančių subjektų veiksmai ir sprendimai gali būti skundžiami teisės aktų nustatyta tvarka.

________________________________

 

Panevėžio miesto savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų darbo apmokėjimo sistemos

1 priedas

 

 

ĮSTAIGŲ VADOVŲ, IŠSKYRUS MOKYKLŲ VADOVUS, PAREIGINĖS ALGOS PASTOVIOSIOS DALIES KOEFICIENTAI

 

 

 

Savivaldybės įstaigos grupė

Vadovaujamojo darbo

patirtis

(metais)

Pastoviosios dalies koeficientai (pareiginės algos baziniais dydžiais)

I

nuo 201 pareigybės

iki 5

4,8–12,8

nuo 5 iki 10

4,9–13,1

daugiau kaip 10

5,0–13,4

II

nuo 51 iki 200 pareigybių

iki 5

4,6–12,4

nuo 5 iki 10

4,7–12,6

daugiau kaip 10

4,8–12,8

III

iki 50 pareigybių

iki 5

4,4–12,0

nuo 5 iki 10

4,5–12,2

daugiau kaip 10

4,6–12,4

 

 

Panevėžio miesto savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų darbo apmokėjimo sistemos

2 priedas

 

 

MOKYKLŲ VADOVŲ PAREIGINĖS ALGOS PASTOVIOSIOS DALIES KOEFICIENTAI

1. Mokyklų vadovų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai:

 

Mokinių skaičius

Pastoviosios dalies koeficientai

pedagoginio darbo stažas (metais)

iki 10 metų

nuo daugiau kaip 10 iki 15

daugiau kaip 15

iki 200

7,2–10,71

7,49–11,1

7,86–11,37

201–600

8,0–11,74

8,46–11,8

8,8–11,81

601 ir daugiau

8,58–12,6

8,95–12,62

9,24–12,65

 

2. Pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai dėl veiklos sudėtingumo:

2.1. didinami 5 procentais:

2.1.1. ikimokyklinio ugdymo mokyklų, bendrojo ugdymo mokyklų, išskyrus šio priedo 2.2.2 papunktyje nurodytas mokyklas, vadovams, atsakingiems už mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, ugdymo organizavimą, jeigu šiose įstaigose ugdoma (mokoma) 10–20 mokinių, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turinčių didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių;

2.1.2. mokyklų vadovams, jeigu mokykloje ugdoma (mokoma) 10 ar daugiau užsieniečių ar Lietuvos Respublikos piliečių, atvykusių gyventi į Lietuvos Respubliką, nemokančių valstybinės kalbos, dvejus metus nuo mokinio mokymosi pagal bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas pradžios Lietuvos Respublikoje;

2.2. didinami 10 procentų:

2.2.1. ikimokyklinio ugdymo mokyklų, bendrojo ugdymo mokyklų, išskyrus šio priedo 2.2.2 papunktyje nurodytas mokyklas, vadovams, atsakingiems už mokinių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, ugdymo organizavimą, jeigu šiose įstaigose ugdoma (mokoma) 21 ir daugiau mokinių, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turinčių didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių;

2.2.2. mokyklų vadovams, dirbantiems mokyklose, skirtose mokiniams, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintiems didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, ar mokyklose, kurios turi padalinius, skirtus specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintiems didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių;

2.2.3 mokyklų vadovams, dirbantiems mokyklose, skirtose mokiniams, dėl nepalankių aplinkos veiksnių turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių.

 

2.3. gali būti didinami iki 20 procentų už specifinę, savitą mokyklos veiklą (bendrojo ugdymo mokykla, turinti bendrabutį; specializuoto ugdymo krypties programą įgyvendinanti mokykla; mokykla, kurioje yra įrengtas baseinas; mokykla, kurioje taikoma savita ugdymo programa).

3. Jeigu mokyklos vadovo veikla atitinka du ir daugiau šio priedo 2 punkte nustatytų kriterijų, jo pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas didinamas ne daugiau kaip 25 procentais.

4. Pagal 2.1.1 ir 2.2.1 papunkčius pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai didinami mokyklos vadovui pateikus prašymą ir švietimo pagalbos gavėjų sąrašo, suderinto su Pedagogine-psichologine tarnyba ir Švietimo ir jaunimo reikalų skyriumi, kopiją. Kitais 2 punkte nustatytais atvejais teikiamas mokyklos vadovo prašymas, suderintas su Savivaldybės administracijos kuruojančiais struktūriniais padaliniais.

5. Bendrojo ugdymo, ikimokyklinio ugdymo mokyklų įstaigų vadovų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientai nustatomi atsižvelgiant į mokinių skaičių einamųjų metų rugsėjo 1 dieną, išskyrus mokyklas, skirtas mokiniams, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų (elgesio ir emocijų ar sveikatos problemų) turintiems didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, tardymo izoliatorių ir (ar) pataisos įstaigų suaugusiųjų mokyklų vadovų – pagal vidutinį metinį mokinių skaičių; neformaliojo vaikų švietimo mokyklų vadovų – atsižvelgiant į mokinių skaičių einamųjų metų spalio 1 dieną. Bendrabučiuose gyvenantys mokiniai į bendrą mokinių skaičių įskaičiuojami taikant koeficientą 1,5. Vidutinis metinis mokinių skaičius apskaičiuojamas sudėjus praėjusių mokslo metų kiekvieno mėnesio vidutinį mokinių skaičių ir šią sumą padalijus iš to laikotarpio mėnesių, kuriais buvo mokinių, skaičiaus. Vidutinis mėnesinis mokinių skaičius apskaičiuojamas sudėjus kiekvieną dieną buvusių mokinių skaičių ir šį bendrą skaičių padalijus iš mėnesio dienų, kuriomis buvo mokinių, skaičiaus. Į mokinių skaičių įskaitomi tik tie mokiniai, kurie buvo mokomi.

________________