KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS DIREKTORIAUS 2014 M. BIRŽELIO 26 D. ĮSAKYMO NR. V-262 „DĖL ĮEINANČIŲ Į LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ ĮSTAIGAS (IŠEINANČIŲ IŠ JŲ) ASMENŲ APŽIŪROS IR JŲ DAIKTŲ PATIKRINIMO TVARKOS APRAŠo PATVIRTINIMO“ pakeitimo

 

2016 m. kovo 30 d. Nr. V-113

Vilnius

 

 

1. P a k e i č i u Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2014 m. birželio 26 d. įsakymą Nr. V-262 „Dėl Įeinančių į laisvės atėmimo vietų įstaigas (išeinančių iš jų) asmenų apžiūros ir jų daiktų patikrinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:

„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 54 straipsnio 4 dalimi, 115 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos suėmimo vykdymo įstatymo 11 straipsnio 4 dalimi, Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto 28 straipsniu ir Įėjimo į pataisos įstaigas ir išėjimo iš jų taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2003 m. balandžio 23 d. įsakymu Nr. 122 „Dėl Įėjimo į pataisos įstaigas ir išėjimo iš jų taisyklių patvirtinimo“, 24, 43 ir 45 punktais bei siekdamas užtikrinti operatyvų reagavimą į ypatingus įvykius Kalėjimų departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos pavaldžiose laisvės atėmimo vietų įstaigose ir sklandų vaizdo konferencijų teismo proceso metu organizavimą ir vykdymą:“.

1.2. Pakeičiu nurodytuoju įsakymu patvirtintą Įeinančių į laisvės atėmimo vietų įstaigas (išeinančių iš jų) asmenų apžiūros ir jų daiktų patikrinimo tvarkos aprašą:

1.2.1. Pripažįstu netekusia galios 2.3 papunkčio pirmąją pastraipą.

1.2.2. Buvusią 2.3 papunkčio antrąją pastraipą laikau pirmąja pastraipa.

1.2.3. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:

„3. Teisė atlikti šiame apraše nustatytus veiksmus nustatyta Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto 26 straipsnio 1 dalies 1, 2 ir 3 punktuose.“

1.2.4. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

„4. Asmenys, įeinantys į laisvės atėmimo vietų įstaigas (toliau – įstaigos), negali įsinešti daiktų ir reikmenų, kurie nurodyti šio aprašo 1 priede. Teisę įsinešti į įstaigas tarnybinius mobiliuosius telefonus turi asmenys, nurodyti šio aprašo 2 priede. Iki asmens apžiūros ir jo daiktų patikrinimo tikrinamasis asmuo informuojamas apie daiktus ir reikmenis, kurių jis negali įsinešti į įstaigą, ir jam pasiūloma tokius daiktus ir reikmenis atiduoti saugoti į tam specialiai įrengtas patalpas.

Pataisos pareigūnai gali atsisakyti į įstaigą įleisti asmenį, turintį jiems įtartiną šio aprašo 1 priede nenurodytą daiktą.“

1.2.5. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

„5. Asmenų, įeinančių į įstaigas (išeinančių iš jų) apžiūros ir daiktų patikrinimo procedūros privalomai atliekamos naudojant stacionarius metalo ieškiklius ir/ar introskopus (kai jų nėra – rankinius metalo ieškiklius). Taip pat šios procedūros gali būti atliekamos šio aprašo 6 priede nurodytomis techninėmis priemonėmis, pasitelkus tarnybinius šunis bei derinant techninių priemonių panaudojimą ir rankinio tikrinimo būdą.“

1.2.6. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

„7. Asmenų apžiūrą ir jų daiktų patikrinimą atlieka ne mažiau kaip du pareigūnai, dalyvaujant daiktų savininkui. Asmenų apžiūrą ir jų daiktų patikrinimą gali atlikti vienas pareigūnas, jei šie veiksmai fiksuojami vaizdo stebėjimo ir įrašymo įrenginiais. Teisę tikrinti Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnus turi Kalėjimų departamento ir/ar įstaigos direktoriaus raštiškai įgalioti pareigūnai, turintys teisę susipažinti ir dirbti su įslaptinta informacija, žymima ne žemesne slaptumo žyma kaip „Slaptai.“

1.2.7. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:

„8. Asmens apžiūrą ir jo daiktų patikrinimą atliekant rankiniu būdu, patikrinimas turi būti atliekamas kontrolės ir praleidimo punkto patalpose už kilnojamosios sienelės ar atskiroje patalpoje. Vienoje patalpoje tuo pačiu metu gali būti atliekama tik vieno asmens apžiūra ir jo daiktų patikrinimas.“

1.2.8. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

„12. Nuolatiniai įeinančių į įstaigas (išeinančių iš jų) asmenų apžiūros ir jų daiktų patikrinimai paprastai atliekami naudojant stacionarius metalo ieškiklius ir/ar introskopus (kai jų nėra – rankinius metalo ieškiklius).“

1.2.9. Pripažįstu netekusiu galios 13.2 papunktį.

1.2.10. Pakeičiu 13.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

„13.5. randamas nors vienas daiktas ar reikmuo, nurodytas šio aprašo 1 priede.“

1.2.11. Pakeičiu 13.7 papunktį ir jį išdėstau taip:

„13.7. turima informacijos apie asmens ar jų grupės ketinimą neteisėtai perduoti suimtiesiems ar nuteistiesiems bet kokius daiktus ar reikmenis.“

1.2.12. Pakeičiu 14.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

„14.3. Jeigu asmuo rankose turi daiktų, jie privalo būti patikrinti apčiupinėjant rankomis ir/arba techninėmis priemonėmis ir grąžinti asmeniui tik po asmens patikrinimo.“

1.2.13. Pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:

„20. Asmens apžiūra ir jo daiktų patikrinimas (tikrinamajam raštiškai sutikus) gali būti fiksuojamas vaizdo įrašymo priemonėmis ir surašomas Įeinančio į laisvės atėmimo vietos įstaigą (išeinančio iš jos) asmens apžiūros ir jo daiktų patikrinimo (atsisakymo nuo patikrinimo) protokolas (3 priedas).“

1.2.14. Pakeičiu 21.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

„21.1. asmens apžiūros ir jo daiktų patikrinimo metu suradus daiktų ar reikmenų, kurie nurodyti šio aprašo 1 priede.“

1.2.15. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:

„25. Įeinantiems į įstaigą pataisos pareigūnams, valstybės tarnautojams, asmenims, dirbantiems pagal darbo sutartis, valstybės įmonių, veikiančių įstaigos teritorijoje, personalui atsisakius apžiūros ir jų daiktų patikrinimo, yra surašomas protokolas, kurį pasirašo ne mažiau kaip du pataisos pareigūnai. Šiems asmenims atsisakius patikrinimo, apie tokį atsisakymą nedelsiant informuojamas įstaigos vadovas ar jį pavaduojantis pareigūnas, kuris sprendžia klausimą dėl asmens (-ų) įleidimo į įstaigą. Išeinantiems iš įstaigos asmenims atsisakius patikrinimo procedūrų, numatytų šiame apraše, surašomas protokolas, kuris kartu su kita surinkta medžiaga dėl įvykio perduodamas įstaigos vadovui. Abiem atvejais, esant pakankamai duomenų dėl galimo administracinio nusižengimo, nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo, kreipiamasi į teritorinę policijos įstaigą, taip pat esant teisiniam pagrindui, pradedamas tarnybinis patikrinimas.“

1.2.16. Pakeičiu 26 punktą ir jį išdėstau taip:

„26. Surasti ir paimti iš asmenų daiktai ar reikmenys, nurodyti šio aprašo 1 priede, paimami ir saugomi įstaigoje arba teisės aktų nustatyta tvarka sunaikinami, arba įstaigos vadovo ar jo įgalioto pataisos pareigūno leidimu grąžinami.“

1.2.17. Pakeičiu 30 punktą ir jį išdėstau taip:

„30. Asmenys, neteisėtai į įstaigą įnešę daiktų ir reikmenų, perdavę ar bandantys juos perduoti šioje įstaigoje laikomiems asmenims arba neteisėtai gavę daiktų ir reikmenų iš šių asmenų, gali būti teisės aktų nustatyta tvarka sulaikyti. Apie šių asmenų sulaikymą nedelsiant pranešama policijai.“

1.2.18. Pakeičiu 1 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.2.19. Pakeičiu 2 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.2.20. Pripažįstu netekusiu galios 5 priedą.

1.2.21. Papildau nauju 6 priedu (pridedama).

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja nuo 2016 m. balandžio 1 d.

3. P a v e d u Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Bendrajam skyriui šį įsakymą teisės aktų nustatyta tvarka paskelbti Teisės aktų registre ir Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos interneto svetainėje.

 

 

 

Direktorė                                                                                                                      Živilė Mikėnaitė


 

Įeinančių į laisvės atėmimo vietų įstaigas

(išeinančių iš jų) asmenų apžiūros ir jų

daiktų patikrinimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

DRAUDŽIAMŲ ĮSINEŠTI IR TURĖTI Į LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ ĮSTAIGOSE DAIKTŲ SĄRAŠAS

 

1. Asmenims, atvykstantiems į pasimatymus su suimtaisiais ir nuteistaisiais, draudžiama įsinešti bet kokius daiktus, nešulius, ryšulius, rankines, išskyrus:

1.1. higienos priemones;

1.2. vaikų (kūdikių) maistą, jei į pasimatymą atvykstama su vaiku (kūdikiu);

1.3. vaistus, kurie yra gamintojo pakuotėje, turint gydytojo receptą, rekomendaciją, – tik su laisvės atėmimo vietos įstaigos administracijos leidimu (vaistus draudžiama įsinešti į pasimatymų patalpas, sudaromos sąlygos juos vartoti ne pasimatymų patalpose);

1.4. mokėjimo kortelę, kai asmuo atvyksta į ilgalaikį pasimatymą ir jam bus sudaromos sąlygos apsipirkti įstaigoje veikiančioje parduotuvėje (mokėjimo kortelę įsinešti į pasimatymų patalpą draudžiama).

2. Laisvės atėmimo vietų įstaigų darbuotojams ir kitiems asmenims į laisvės atėmimo vietų įstaigas draudžiama įsinešti ir turėti šiuos daiktus:

2.1. visų rūšių šaunamuosius ir nešaunamuosius ginklus, šaudmenis bei sprogmenis, ginklų, šaudmenų ir sprogmenų aprašymus, dujų balionėlius ir kitas specialiąsias priemones;

2.2. daiktus, kurių civilinė apyvarta uždrausta;

2.3. psichiką veikiančias medžiagas ir gaminius, kurių sudėtyje yra šių medžiagų, bet kokios konsistencijos mieles;

2.4. aštrius, smailius, aštriabriaunius daiktus, kurie gali sužeisti arba gali būti perdaryti taip, kad būtų galima sužeisti;

2.5. bukus daiktus ir įrankius, kuriais galima sužeisti arba perdaryti taip, kad būtų galima sužeisti;

2.6. toksiškas, sprogstamąsias, degiąsias medžiagas ir preparatus (bet kokias sprogstamąsias ar labai lengvai užsidegančias medžiagas, galinčias kelti grėsmę asmenų sveikatai, įstaigos ir asmenų saugumui ir turtui);

2.7. pinigus, mokėjimo korteles, vertybinius popierius, vertingus daiktus (išskyrus nešiojamus papuošalus, laikrodžius);

2.8. garso, vaizdo įrašymo (fiksavimo) prietaisus, optinius prietaisus, bet kokias ryšio priemones (telefonus, jų dalis, priedus, SIM korteles, informacijos laikmenas ir pan.);

2.9. elektros prietaisus;

2.10. asmeninius šaltkalvio, staliaus ar kitus įrankius;

2.11. visų rūšių transporto priemones;

2.12. pornografinio ir smurtą propaguojančio turinio informaciją.

3. Laisvės atėmimo vietų įstaigų darbuotojams ir kitiems asmenims, be laisvės atėmimo vietos įstaigos direktoriaus ar jo įgalioto darbuotojo, arba Kalėjimų departamento direktoriaus ar jo pavaduotojo leidimo, draudžiama įsinešti ir turėti šiuos daiktus:

3.1. vaistus, kurie yra gamintojo pakuotėje, turint gydytojo receptą ar rekomendaciją;

3.2. kompiuterius;

3.3. muzikos instrumentus, garso ir vaizdo aparatūrą, dekoracijas ir kitus reikmenis, reikalingus meno ar muzikos pasirodymams;

3.4. tarnybai ar darbinei veiklai naudojamus daiktus ir reikmenis.

 

_____________________


 

Įeinančių į laisvės atėmimo vietų

įstaigas (išeinančių iš jų) asmenų

apžiūros ir jų daiktų patikrinimo tvarkos

aprašo

2 priedas

 

 

KALĖJIMŲ DEPARTAMENTO PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS IR JAM PAVALDŽIŲ ĮSTAIGŲ BEI VALSTYBĖS ĮMONIŲ PRIE PATAISOS ĮSTAIGŲ DARBUOTOJŲ, TURINČIŲ TEISĘ ĮSINEŠTI Į LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ ĮSTAIGŲ TERITORIJAS TARNYBINIUS MOBILIUOSIUS TELEFONUS, SĄRAŠAS

 

 

Teisę įsinešti į laisvės atėmimo vietų įstaigų teritorijas tarnybinius mobiliuosius telefonus (įtrauktus į Kalėjimų departamento, laisvės atėmimo vietų įstaigų ar valstybės įmonių prie pataisos įstaigų buhalterinę apskaitą mobiliojo ryšio telefono aparatus su Kalėjimų departamentui, laisvės atėmimo vietų įstaigai ar valstybės įmonei prie pataisos įstaigos priklausančiomis SIM kortelėmis) turi:

1. Kalėjimų departamento darbuotojai:

1.1. vadovybė;

1.2. pareigūnai, atsakingi už apsaugos ir priežiūros vykdymą;

1.3. pareigūnai, vykdantys kriminalinės žvalgybos funkcijas.

2. Kalėjimų departamentui pavaldžios laisvės atėmimo vietos įstaigos darbuotojai:

2.1. vadovybė;

2.2. direktoriaus budintysis padėjėjas;

2.3. Apsaugos ir priežiūros skyriaus viršininkas;

2.4. Socialinės reabilitacijos skyriaus viršininkas;

2.5. Sveikatos priežiūros tarnybos viršininkas;

2.6. Ūkio skyriaus viršininkas (vedėjas);

2.7. Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai;

2.8. Laisvės atėmimo vietų ligoninės budintysis gydytojas;

2.9. darbuotojas, įstaigos direktoriaus įsakymu paskirtas atsakingu už vaizdo konferencijų įrangos naudojimą, jos priežiūrą ir vaizdo konferencijų organizavimą;

2.10. Kalėjimų departamento prevencinės grupės skyriaus vadas ir jo pavaduotojas.

3. Valstybės įmonės prie pataisos įstaigos ir jos filialų vadovybė.

 

________________________________


 

Įeinančių į laisvės atėmimo vietų

įstaigas (išeinančių iš jų) asmenų

apžiūros ir jų daiktų patikrinimo tvarkos

aprašo

6 priedas

 

ĮEINANČIŲ Į LAISVĖS ATĖMIMO VIETŲ ĮSTAIGAS (IŠEINANČIŲ IŠ JŲ) ASMENŲ BEI ĮVAŽIUOJANČIŲ Į ŠIAS ĮSTAIGAS TRANSPORTO PRIEMONIŲ (IŠVAŽIUOJANČIŲ IŠ JŲ) TIKRINIMO TECHNINIŲ PRIEMONIŲ SĄRAŠAS

 

Įeinantiems į laisvės atėmimo vietų įstaigas asmenims (išeinantiems iš jų) ir įvažiuojančioms transporto priemonėms (išvažiuojančioms iš jų) tikrinti gali būti naudojamos šios techninės priemonės:

1. Stacionarūs metalo ieškikliai.

2. Rankiniai (nešiojami) metalo ieškikliai.

3. Introskopai.

4. Žmogaus kūno skeneriai.

5. Sprogstamųjų ir cheminių medžiagų aptikimo įrenginiai.

6. Prožektoriai.

7. Stacionari ir mobili vaizdo fiksavimo technika.

8. Sferiniai, teleskopiniai ir kiti veidrodžiai.

9. Endoskopai ir vaizdo patikros įranga.

10. Mobiliojo ryšio priemonių aptikimo įrenginiai.

11. Stacionarūs rentgeno aparatai.

12. Mobilūs rentgeno aparatai.

13. Mobilūs spektroskopai.

14. Taršos matuokliai.

15. Skysčių patikros įrenginiai.

16. Alkotesteriai.

17. Narkotinių ir psichotropinių medžiagų aptikimo įrenginiai ir priemonės.

 

________________________________