LIETUVOS RESPUBLIKOS

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO 2006 M. LIEPOS 13 D. ĮSAKYMO NR. A1-193 „DĖL SPECIALIŲ TIKSLINIŲ DOTACIJŲ SAVIVALDYBIŲ BIUDŽETAMS LĖŠŲ APSKAIČIAVIMO METODIKOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. gruodžio 19 d. Nr. A1-864

Vilnius

 

1. Pakeičiu Specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams lėšų apskaičiavimo metodiką, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. liepos 13 d. įsakymu Nr. A1-193 „Dėl Specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams lėšų apskaičiavimo metodikos patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 21 punkto trečiąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„Nustatant šiuos skaičius, atsižvelgiama į socialinę globą gaunančių asmenų su sunkia negalia skaičiaus kitimo tendencijas per praėjusius 3 metus, atliekama suteiktų socialinės globos paslaugų (teisės aktų nustatyta tvarka įvertintas socialinės globos poreikis ir suteiktos socialinės globos paslaugos), planuojamų suteikti socialinės globos paslaugų (teisės aktų nustatyta tvarka įvertintas socialinės globos poreikis, tačiau socialinės globos paslaugos nesuteiktos) ar nesuteiktų, bet būtinų suteikti socialinės globos paslaugų (teisės aktų nustatyta tvarka gali būti įvertintas socialinės globos poreikis ir suteiktos socialinės globos paslaugos) asmenims su sunkia negalia skaičiaus lyginamoji analizė, įvertinamas gautų lėšų, skirtų socialinei globai asmenims su sunkia negalia teikti, panaudojimo efektyvumas, vidutinio išlaidų socialinei globai vienam asmeniui su sunkia negalia teikti dydžio per mėnesį kitimo tendencijos praėjusiais metais.“

1.2. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:

22. Lėšų socialinei priežiūrai šeimoms teikti poreikis apskaičiuojamas pagal atvejo vadybininkų ir socialinių darbuotojų, dirbančių su šeimomis, teikiančių socialinę priežiūrą šeimoms (toliau kartu – socialiniai darbuotojai), individualios priežiūros darbuotojų pareigybių skaičių. Lėšos skiriamos socialinių darbuotojų ir individualios priežiūros darbuotojų darbo užmokesčio, socialinio draudimo įmokų, supervizijų išlaidoms ir daliai profesinės kompetencijos tobulinimo išlaidų padengti. Socialinių darbuotojų ir individualios priežiūros darbuotojų supervizijų išlaidoms ir daliai profesinės kompetencijos tobulinimo išlaidų padengti skiriama 2,5 proc. šių darbuotojų darbo užmokesčiui apskaičiuotų asignavimų. Socialinių darbuotojų ir individualios priežiūros darbuotojų darbo užmokesčio fondas apskaičiuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymu – skiriama lėšų socialinių darbuotojų pareiginių algų pastoviajai daliai (pareigybei nustatomas minimalus pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas tvirtinamas atskirai socialinės apsaugos ir darbo ministro) mokėti ir 40 proc. socialinių darbuotojų pareiginių algų pastoviajai daliai skiriamų lėšų dydžio suma jai didinti už kvalifikacinę kategoriją, pareiginių algų kintamajai daliai, priemokoms, premijoms, užmokesčiui už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą mokėti, taip pat individualios priežiūros darbuotojų pareiginių algų pastoviajai daliai mokėti ir 25 proc. individualios priežiūros darbuotojų pareiginių algų pastoviajai daliai skiriamų lėšų dydžio suma šių darbuotojų pareiginių algų kintamajai daliai, priemokoms, premijoms, užmokesčiui už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą mokėti.“

1.3. Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:

23. Socialinių darbuotojų pareigybių skaičius nustatomas pagal socialinę riziką patiriančių šeimų, vaikus su negalia ar vaikus, turinčius raidos sutrikimų, auginančių šeimų, asmenų su negalia šeimų, vaikų jose skaičių, socialinės rizikos veiksnių reiškimosi šeimose lygį, patiriamų sunkumų šeimose pobūdį ir savivaldybių teritorinį išsidėstymą. Individualios priežiūros darbuotojų pareigybių skaičius nustatomas pagal socialinę priežiūrą gaunančių šeimų, kuriose yra vaikų iki 24 mėnesių arba vaikų su negalia iki 36 mėnesių, skaičių, šeimų gebėjimus rūpintis mažamečiais vaikais ir užtikrinti tinkamą jų priežiūrą.“

1.4. Pakeičiu 3 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

1.5. Pakeičiu 6 priedą ir jį išdėstau nauja redakcija (pridedama).

2. Nustatau, kad šis įsakymas įsigalioja 2023 m. sausio 1 d.

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                               Monika Navickienė