Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2015 M. LAPKRIČIO 18 D. NUTARIMO NR. 1197 „DĖL VALSTYBINIO VISUOMENĖS SVEIKATOS STIPRINIMO FONDO NUOSTATŲ IR VALSTYBINIO VISUOMENĖS SVEIKATOS STIPRINIMO FONDO TARYBOS SUDĖTIES PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. kovo 2 d. Nr. 183

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. lapkričio 18 d. nutarimą Nr. 1197 „Dėl Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo nuostatų ir Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo tarybos sudėties patvirtinimo“:

1.   Pakeisti preambulę ir ją išdėstyti taip:

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 381 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:“.

2. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintus Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo nuostatus:

2.1. Pakeisti 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1. Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (toliau – Fondas) paskirtį, Fondo lėšų naudojimo ir valdymo, Fondo tarybos (toliau – Taryba) darbo organizavimo tvarką, Fondo administratoriaus kompetenciją, visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo projektų (toliau – projektai) vertinimo tvarką.“

2.2. Pakeisti 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2. Fondas nėra juridinis asmuo. Fondą administruoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija (toliau – Ministerija).“

2.3. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3. Fondo paskirtis – Fondui skirtas lėšas naudoti Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 381 straipsnio 1 dalyje nurodytoms veikloms remti.“

2.4. Pakeisti 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4. Sprendimus dėl Fondo lėšų projektams skyrimo priima Ministerija. Siūlymus Ministerijai dėl Fondo lėšų projektams paskirstymo teikia Taryba.“

2.5. Pakeisti 5 punktą ir jį išdėstyti taip:

5. Tarybą sudaro 14 narių. Į Tarybą 9 narius deleguoja atitinkamos valstybės ir savivaldybių institucijos ir įstaigos ar savivaldybių organizacijos, 2 narius – nacionalinės skėtinės nevyriausybinės organizacijos ir 3 – visuomenės informavimo priemones vienijančios organizacijos. Tarybos institucinę sudėtį tvirtina Lietuvos Respublikos Vyriausybė, o personalinę – sveikatos apsaugos ministras.“

2.6. Pakeisti 7 punktą ir jį išdėstyti taip:

7. Taryba:

7.1. kasmet iki einamųjų metų sausio 15 d. teikia motyvuotus siūlymus Ministerijai dėl Fondo lėšomis remtinų projektų sričių ir jų prioritetų;

7.2. teikia motyvuotus siūlymus Ministerijai dėl projektų atrankos vertinimo kriterijų;

7.3. vertina pateiktus projektus ir juos įvertinusių ekspertų išvadas;

7.4. teikia motyvuotus siūlymus Ministerijai dėl Fondo lėšų pateiktiems projektams skyrimo (neskyrimo);

7.5. vertina projektų įgyvendinimo eigą, ar vykdomos konkrečios priemonės, ar pasiekti projekte numatyti tikslai ir suplanuoti veiklos rezultatai, įgyvendinami uždaviniai, teikia motyvuotus siūlymus Ministerijai dėl projektų tęstinumo;

7.6. atlieka kitas susijusias funkcijas.“

2.7. Pakeisti 8 punktą ir jį išdėstyti taip:

8. Tarybos nariai, ekspertai, kiti Tarybos posėdyje dalyvaujantys asmenys gali dalyvauti Tarybos darbe tik pasirašę nešališkumo deklaraciją, privalo vengti interesų konflikto ir, esant jo grėsmei, nedelsdami pranešti apie tai Tarybos pirmininkui, nariams ir nusišalinti nuo pareigų atlikimo, ir konfidencialumo pasižadėjimą, kuriame pasižada atliekant pareigas Taryboje gautą konfidencialią informaciją naudoti tik siekiant atlikti pareigas Taryboje ir jos neskleisti, išskyrus teisės aktų, reglamentuojančių informacijos teikimą, nustatytas išimtis.“

2.8. Pakeisti 10 punktą ir jį išdėstyti taip:

10. Nuostatų 8 punkte nurodytų nešališkumo deklaracijos ir konfidencialumo pasižadėjimo formas tvirtina sveikatos apsaugos ministras.“

2.9. Pakeisti 11 punktą ir jį išdėstyti taip:

11. Tarybos pirmininką, kuris vadovauja Tarybos veiklai, ir Tarybos pirmininko pavaduotoją, kuris vadovauja Tarybos veiklai, jeigu Tarybos pirmininko nėra, skiria ir atšaukia sveikatos apsaugos ministras.“

2.10. Pakeisti 13 punktą ir jį išdėstyti taip:

13. Tarybos veiklos forma yra posėdžiai. Posėdžiai vyksta Tarybos pirmininko nustatytu laiku ne rečiau kaip kartą per metų ketvirtį.“

2.11. Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Tarybos posėdis laikomas teisėtu, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė Tarybos narių.“

2.12. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Visi sprendimai Tarybos posėdyje priimami atviru balsavimu. Sprendimas laikomas priimtu, jeigu už jį balsavo daugiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių. Balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendimą lemia Tarybos pirmininko, o jeigu jis nedalyvauja, – Tarybos pirmininko pavaduotojo balsas. Nusišalinusių Tarybos narių balsai neįskaitomi į posėdžio kvorumą ar balsavimo rezultatus.“.

2.13. Pakeisti 22 punktą ir jį išdėstyti taip:

22. Tarybos posėdžių protokolai skelbiami Ministerijos interneto svetainėje.“

2.14. Pakeisti 24 punktą ir jį išdėstyti taip:

24. Ministerijos, kaip Fondo administratoriaus, kompetencija: 

24.1. vadovaudamasi Sveikatos sistemos įstatymo 381 straipsnio nuostatomis, kitais įstatymais, Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais ir Fondo nuostatais, disponuoja Fondo lėšomis ir jas administruoja;

24.2. tvirtina Fondo pajamų ir išlaidų sąmatą;

24.3. kasmet iki einamųjų metų vasario 1 d. patvirtina Fondo lėšomis finansuojamas visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veiklų sritis ir prioritetus;

24.4. skelbia kvietimą teikti paraiškas ir organizuoja konkursą Fondo lėšoms gauti (toliau – konkursas);

24.5. tvirtina konkurso sąlygas:

24.5.1. kvietimo teikti paraiškas ir konkurso projekto finansavimui Fondo lėšomis gauti skelbimo tvarką;

24.5.2. reikalavimus pareiškėjams ir partneriams;

24.5.3. paraiškų vertinimo kriterijus ir tvarką;

24.5.4. tinkamas ir netinkamas finansuoti Fondo lėšomis išlaidas;

24.5.5. reikalavimus ekspertams ir jų parinkimo tvarką, ekspertų veiklos, apmokėjimo už paraiškų vertinimą tvarką, paraiškas vertinančių ekspertų skaičių;

24.5.6. projektų finansavimo Fondo lėšomis reikalavimus ir projektų finansavimo sutarčių sudarymo ir vykdymo tvarką;

24.5.7. projektų įgyvendinimo priežiūrą ir atskaitomybę;

24.5.8. projektų viešinimą;

24.5.9. skundų dėl projektų finansavimo nagrinėjimo tvarką.

24.6. kviečia ekspertus vertinti paraiškas, sudaro su ekspertais sutartis dėl paraiškų vertinimo. Ekspertai parenkami Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka.

24.7. atsižvelgdama į ekspertų vertinimo išvadas ir Tarybos pateiktus siūlymus, priima sprendimus dėl Fondo lėšų skyrimo (neskyrimo) pateiktoms paraiškoms. Sprendimai dėl finansavimo skyrimo  (neskyrimo) įforminami sveikatos apsaugos ministro įsakymu;

24.8 priėmus sprendimus skirti Fondo lėšų projektui įgyvendinti, sudaro finansavimo sutartis su projektų vykdytojais;

24.9. atlieka projektų įgyvendinimo priežiūrą, kontroliuoja Fondo lėšų naudojimą, tikrina, ar tikslingai ir efektyviai naudojamos Fondo lėšos;

24.10. rengia ir teikia Vyriausybei Fondo veiklos metinę ataskaitą;

24.11. sprendžia kitus su Fondo administravimu ir Tarybos darbo organizavimu susijusius klausimus.“

2.15. Pripažinti netekusiais galios 26 ir 27 punktus.

2.16. Pakeisti  29 punktą ir jį išdėstyti taip:

29. Ekspertas, vadovaudamasis Ministerijos patvirtintais projektų atrankos kriterijais, įvertina projektą ir raštu pateikia Ministerijai išvadą. Eksperto išvada turi būti motyvuota. Kai projektą vertina keli ekspertai, jie pateikia Ministerijai vieną išvadą. Jeigu ekspertų nuomonės dėl projekto išsiskiria, eksperto atskiroji nuomonė įrašoma į išvadą.“

2.17. Pakeisti  30 punktą ir jį išdėstyti taip:

30. Tarybos narys arba ekspertas privalo nusišalinti nuo projekto vertinimo, jeigu yra pagrindas manyti, kad jo dalyvavimas vertinant projektus sukels interesų konfliktą. Jeigu Tarybos narys arba ekspertas nesilaiko šios nuostatos, Taryba ar Ministerija priima sprendimą dėl jų nušalinimo vertinant konkrečius projektus.“

2.18. Pakeisti 31 punktą ir jį išdėstyti taip:

31. Pareiškėjai ir projektų vykdytojai Ministerijos sprendimus ar veiksmus (neveikimą) turi teisę skųsti Lietuvos administracinių ginčų komisijai Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatymo nustatyta tvarka arba administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.“

 

 

 

Ministrė Pirmininkė                                                                               Ingrida Šimonytė

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                    Arūnas Dulkys