NidosHerbas

                                                                                                                                          

NERINGOS SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

 

SPRENDIMAS

DĖL NERINGOS SAVIVALDYBĖS MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ APSKAIČIAVIMO IR PASKIRSTYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2016 m. vasario 18 d. Nr. T1-24

Neringa

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 17 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 67 straipsnio 1 ir 2 dalimis, Lietuvos Respublikos 2016 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo 3 straipsniu, Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. birželio 27 d. nutarimu Nr. 785 „Dėl Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos patvirtinimo“, Neringos savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Neringos savivaldybės mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Neringos savivaldybės tarybos 2014 m. sausio 23 d. sprendimą Nr. T1-3 „Dėl Neringos savivaldybės mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

2.2. Neringos savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimą Nr. T-6 „Dėl Neringos savivaldybės tarybos 2014 m. sausio 23 d. „Dėl Neringos savivaldybės mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                              Darius Jasaitis       

 


 

 

PATVIRTINTA

Neringos savivaldybės tarybos

2016 m. vasario 18 d.

sprendimu Nr. T1-23

 

 

NERINGOS SAVIVALDYBĖS MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ APSKAIČIAVIMO IR PASKIRSTYMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimą ir paskirstymą mokinių, besimokančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, kito neformaliojo vaikų švietimo, pradinio, pagrindinio arba vidurinio ugdymo programą (toliau – mokiniai), mokymo reikmėms tenkinti. Pagal šį Aprašą skirstomos mokinio krepšelio lėšos mokykloms, teikiančioms bendrąjį ugdymą, ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą (toliau kartu – mokyklos), neformaliojo vaikų švietimo mokykloms, formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokykloms ir kitiems švietimo teikėjams (toliau – neformaliojo vaikų švietimo teikėjai), taip pat pedagoginėms psichologinėms tarnyboms.

2. Apraše vartojama sąvoka „mokinio krepšelis“ – lėšos, skiriamos vienam sutartiniam mokiniui vienų metų mokymo reikmėms. Kitos Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme.

3. Mokinio krepšelio lėšas sudaro trys dalys:

3.1. 93 procentai mokinio krepšelio lėšų skiriami švietimo įstaigoms, mokymo reikmėms tenkinti;

3.2. 7 procentai mokinio krepšelio lėšų skiriami Neringos savivaldybės administracijai, Apraše nurodytoms mokymo reikmėms tenkinti;

3.3. lėšos neformaliojo vaikų švietimo programoms (išskyrus ikimokyklinio, priešmokyklinio ir formaliojo švietimo programas papildančius ir mokinių saviraiškos poreikius tenkinančius šių programų modulius vaikų neformaliojo švietimo mokyklose), kurios apskaičiuotos iš mokykloms atitinkamiems metams skirtų mokinio krepšelio lėšų, skaičiuojant vienam mokiniui, besimokančiam pagal bendrojo ugdymo programą, pagal mokymo reikmenų koeficientą ir mokinio krepšelio lėšų sumą, nurodytą mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikoje. Šios lėšos skiriamos neformaliojo vaikų švietimo teikėjams, išskyrus mokyklas, teikiančias bendrąjį ugdymą.

4. Skiriant mokinio krepšelio lėšas švietimo įstaigoms, siekiama:

4.1. užtikrinti efektyvų mokinio krepšeliui finansuoti skirtų valstybės biudžeto lėšų panaudojimą;

4.2. didinti švietimo įstaigų vadovų atsakomybę komplektuojant klases, grupes;

4.3. stiprinti švietimo įstaigų finansinį savarankiškumą.

 

II . MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ APSKAIČIAVIMAS

 

5. Vadovaujantis Metodika, apskaičiuojamas kiekvienos švietimo įstaigos sutartinių mokinių skaičius.

6. Skaičiuojant mokinio krepšelio lėšas ateinantiems biudžetiniams metams, mokinių skaičius fiksuojamas pagal ugdymo įstaigų einamųjų metų rugsėjo 1 d. Mokinių duomenų registro duomenis.

7. Mokinio krepšelis (MK) apskaičiuojamas bazinį mokinio krepšelio koeficientą padauginus iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyto bazinės mėnesinės algos (BMA) dydžio ir 12 mėnesių. Bazinis mokinio krepšelio koeficientas – mokinio krepšelio koeficientas apskaičiuotas Metodikos 5 punkte nustatyta tvarka. Mokinio krepšelis – vienam sutartiniam mokiniui pagal Metodiką apskaičiuota ir skiriama vienoda lėšų suma, kuris nustatomas kiekvienais metais vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu.

8. Bendras mokyklos mokinio krepšelio lėšų poreikis apskaičiuojamas jos sutartinių mokinių skaičių padauginus iš mokinio krepšelio dydžio. Sutartinių mokinių skaičius gaunamas sudėjus mokiniams taikomus sutartinių mokinių apskaičiavimo koeficientus.

 

 

IIIMOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ PASKIRSTYMAS

 

9. Mokyklos 93 procentus atitinkamiems metams skirtų mokinio krepšelio lėšų naudoja šioms mokymo reikmėms tenkinti:

9.1. darbo užmokesčiui pagal ugdymo planą (ir už ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo valandas, finansuojamas iš mokinio krepšelio lėšų, sumokėti), mokyklos ugdymo procesui organizuoti ir valdyti, mokyklos bibliotekos darbuotojams išlaikyti, priemokoms už laikinai nesančių darbuotojų funkcijų (pareigų) arba papildomų darbų atlikimą (jeigu dėl papildomo darbo nesulygstama darbo sutartyje), taip pat darbo užmokesčiui ir paslaugoms, susijusioms su psichologine, specialiąja pedagogine, specialiąja ir socialine pedagogine pagalba; ne mažiau kaip 3 procentai šių lėšų turi būti skiriama psichologinei, specialiajai pedagoginei, specialiajai ir socialinei pedagoginei pagalbai organizuoti ir paslaugoms  apmokėti; iš šiame papunktyje nurodytų mokinio krepšelio lėšų gali būti mokama už darbą pedagoginiams darbuotojams, nurodytiems švietimo ir mokslo ministro patvirtintame Pareigybių, kurias atliekant darbas yra laikomas pedagoginiu, sąraše, išskyrus užmokestį už darbą, kai mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) pageidavimu teikiamos papildomos paslaugos (pailgintos dienos grupės, popamokinė mokinių priežiūra, klubai, būreliai, stovyklos, ekskursijos ir kita), taip pat už darbą mokyklos bibliotekos darbuotojams, gestų kalbos vertėjams, mokytojų padėjėjams ir darbuotojams, kurių funkcijoms priskiriamas mokyklų veiklos kokybės įsivertinimas;

9.2. vadovėliams ir kitoms mokymo priemonėms;

9.3. mokinių pažintinei veiklai ir profesiniam orientavimui;

9.4. mokytojų ir kitų ugdymo procese dalyvaujančių asmenų kvalifikacijai tobulinti;

9.5. informacinėms ir komunikacinėms technologijoms (IKT) diegti ir naudoti (internetui diegti ir naudoti, duomenų bazėms, elektroniniams dienynams tvarkyti, IKT aptarnaujantiems darbuotojams už darbą užmokėti ir kitoms išlaidoms, susijusioms su IKT).

10. Šio aprašo 9.2 papunktyje nurodytoms mokymo reikmėms tenkinti mokyklos turi skirti ne mažiau kaip 80 procentų, o 9.3 - 9.5 papunkčiuose nurodytoms mokymo reikmėms – ne mažiau kaip 40 procentų Metodikos 2 priede atitinkamoms mokymo reikmėms nurodytų rekomenduojamų mokinio krepšelio lėšų sumų.

11. Savivaldybė 7 procentus atitinkamiems metams skirtų mokinio krepšelio lėšų naudoja šioms mokymo reikmėms tenkinti:

11.1. pedagoginei psichologinei pagalbai organizuoti;

11.2. brandos egzaminams organizuoti ir vykdyti;

11.3. profesinės linkmės moduliams neformaliojo švietimo mokyklose finansuoti;

11.4. formaliojo švietimo programas papildantiems ir mokinių saviraiškos poreikius tenkinantiems šių programų moduliams vaikų neformaliojo švietimo mokyklose finansuoti;

11.5. pedagoginių darbuotojų tarifinių atlygių koeficientų skirtumams išlyginti mokyklose, priemokoms už laikinai nesančių darbuotojų funkcijų (pareigų) arba papildomų darbų atlikimą (jeigu dėl papildomo darbo nesulygstama darbo sutartyje), bendrojo ugdymo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo prieinamumui užtikrinti, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo formų įvairovei įgyvendinti;

11.6. finansuoti mažiau pasirenkamų užsienio kalbų (prancūzų, vokiečių ir kitų) mokymuisi mobiliosiose grupėse, mažesnėse už numatytąsias švietimo ir mokslo ministro tvirtinamuose bendruosiuose pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų ugdymo planuose.

12. Šio aprašo 11.1 papunktyje nurodytai mokymo reikmei tenkinti skiriama ne mažiau kaip 80 procentų, o nurodytai 11.4  papunktyje – ne mažiau kaip 100 procentų Metodikos 2 priede atitinkamai mokymo reikmei nurodytos rekomenduojamos mokinio krepšelio lėšų sumos. Šio aprašo 11.2, 11.3, 11.5, ir 11.6 papunkčiuose nurodytoms mokymo reikmėms tenkinti lėšų skiriama pagal poreikį.

13. Neformaliojo vaikų švietimo lėšos paskirstomos, naudojamos ir už jas atsiskaitoma Neringos savivaldybės tarybos nustatyta tvarka.

14. Neformaliojo vaikų švietimo programoms finansuoti skirtos lėšos gali būti naudojamos:

14.1. neformaliojo vaikų švietimo mokytojų ir kitų darbuotojų, įgyvendinančių neformaliojo vaikų švietimo programas, darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms mokėti;

14.2. ugdymo priemonėms ir kitoms išlaidoms, tiesiogiai susijusioms su neformaliojo vaikų švietimo programos vykdymu.

 

 

IV. MOKINIO KREPŠELIO LĖŠŲ PERSKIRSTYMAS

 

 

15. Savivaldybės tarybos sprendimu tarp Neringos savivaldybės švietimo įstaigų dėl pasikeitusio sutartinių mokinių skaičiaus nuo einamųjų metų rugsėjo 1 d. mokinių duomenų registrą mokinio krepšelio lėšos perskirstomos nuo rugsėjo 1 d. iki einamųjų metų pabaigos (jeigu tokia galimybė numatyta atitinkamų metų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme), išskyrus Aprašas 3.3 papunktį nurodytas lėšas:

15.1. kiekvienai mokyklai skiriama mokinio krepšelio lėšų suma, apskaičiuota pagal sutartinių mokinių skaičių einamųjų metų rugsėjo 1 dieną. Šios lėšos paskirstomos ir naudojamos laikantis Aprašo II skyriaus nuostatų;

15.2. mokinio krepšelio lėšų suma, gauta iš bendros perskirstomos sumos atėmus sumas, perskirstomas pagal Aprašo 15.1 papunktį, mokykloms paskirstoma proporcingai joms iki perskirstymo nustatytoms metinėms mokinio krepšelio lėšų sumoms. Šias lėšas švietimo įstaigos skiria darbuotojams, kuriems už darbą apmokama iš mokinio krepšelio lėšų, darbo užmokesčiui, išeitinėms išmokoms ir kitoms su darbo santykiais susijusioms išmokoms bei kompensacijoms mokėti, mokyklos, kurioje mokosi pabėgėliai, mokymo reikmėms tenkinti;

15.3. tarp Neringos savivaldybės mokyklų ir Švietimo ir mokslo ministerijos, kai mokiniai iš savivaldybės mokyklų pereina į mokyklas, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina Švietimo ir mokslo ministerija, arba atvirkščiai.

16. Savivaldybės tarybos sprendimu tarp Neringos savivaldybės švietimo įstaigų ir Švietimo ir mokslo ministerijos mokinio krepšelio lėšas tarp mokyklų perskirsto pasikeitus sutartinių mokinių skaičiui einamųjų metų rugsėjo 1 dieną.

 

 

V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

17. Mokinio krepšelio lėšos naudojamos laikantis teisės aktų, reglamentuojančių Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymą ir vykdymą, ir atsižvelgiant į švietimo ir mokslo ministro tvirtinamas lėšų naudojimo atitinkamoms mokymo reikmėms tenkinti rekomendacijas.

18. Iš mokinio krepšelio lėšų gali būti mokamos teisės aktų nustatytos privalomos su darbuotojų, kuriems už darbą mokama iš mokinio krepšelio lėšų, darbo santykiais susijusios valstybinio socialinio draudimo, sveikatos draudimo įmokos ir išmokos šiems darbuotojams.

19. Nepanaudotas per metus lėšas mokinio krepšeliui finansuoti Neringos savivaldybės švietimo įstaigos grąžina į Savivaldybės biudžeto sąskaitą iki einamųjų metų gruodžio 31 d., Savivaldybės administracijos Biudžeto skyrius grąžina Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai iki kitų metų sausio 10 d.

20. Už mokinio krepšelio lėšų naudojimą pagal paskirtį atsako Neringos savivaldybės švietimo įstaigų vadovai.

21. Mokinio krepšelio lėšų panaudojimo kontrolę vykdo Neringos savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba teisės aktų nustatyta tvarka.

22. Už Aprašo įgyvendinimą ir kontrolę atsakingas Neringos savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius.

23. Informacija, kurios reikia mokinio krepšelio lėšų sumai apskaičiuoti, teikiama Švietimo informacinių technologijų centrui švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka.

 

_____________________________