Pagėgių savivaldybės taryba
sprendimas
DĖL asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo pagėgių savivaldybėje tvarkos aprašo PATVIRTINIMO
2023 m. vasario 2 d. Nr. T-27
Pagėgiai
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 12 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsnio 4 dalies 1 ir 2 punktais, Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“, Pagėgių savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Patvirtinti Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo Pagėgių savivaldybėje tvarkos aprašą (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Pagėgių savivaldybės tarybos 2021 m. gegužės 27 d. sprendimą Nr. T-126 „Dėl asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo, senyvo amžiaus asmens, suaugusio asmens su negalia bei vaiko su negalia socialinės globos poreikio nustatymo ir socialinių paslaugų skyrimo Pagėgių savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“.
3. Sprendimą paskelbti Teisės aktų registre ir Pagėgių savivaldybės interneto svetainėje www.pagegiai.lt.
PATVIRTINTA
Pagėgių savivaldybės tarybos
2023 m. vasario 2 d. sprendimu Nr. T-27
asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo pagėgių savivaldybėje tvarkos aprašas
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo Pagėgių savivaldybėje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį ir senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo kriterijus ir procedūrą, asmens (šeimos) teises ir pareigas, informacijos teikimą ir saugojimą, skundų nagrinėjimo tvarką.
2. Šis Aprašas taikomas nustatant individualų asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikį, priimant sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo asmeniui (šeimai), deklaravusiems gyvenamąją vietą Pagėgių savivaldybėje, kurias finansuoja Pagėgių savivaldybė (toliau – Savivaldybė) iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto tikslinių specialių dotacijų savivaldybių biudžetams.
3. Šis Aprašas netaikomas:
3.1. laikinai apgyvendinant vaiką, paimtą iš nesaugios aplinkos, iki jam teisės aktų nustatyta tvarka bus nustatyta laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba) (organizuojama vadovaujantis Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu);
3.3. organizuojant globos centro teikiamas socialines paslaugas (šios paslaugos organizuoja
mos vadovaujantis Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašu);
3.4. organizuojant socialines paslaugas, kurias apmoka pats asmuo (paslaugos organizuojamos ir teikiamos socialinių paslaugų gavėjo ir teikėjo susitarimu);
4. Nustatant asmens, gyvenančio kartu su šeima, socialinių paslaugų poreikį, kartu nustatomas ir šeimos socialinių paslaugų poreikis.
II SKYRIUS
ASMENS (ŠEIMOS) SOCIALINIŲ PASLAUGŲ POREIKĮ NUSTATANTYS SUBJEKTAI
6. Savivaldybėje asmens (šeimos), pageidaujančio gauti socialines paslaugas, kurias finansuoja Savivaldybė iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams, socialinių paslaugų poreikio nustatymas organizuojamas asmens (šeimos) namuose, arba asmens (šeimos) gyvenamosios vietos seniūnijoje.
7. Savivaldybėje asmens (šeimos) bei senyvo amžiaus asmens ir suaugusio asmens su negalia, pageidaujančio gauti socialines paslaugas, kurias finansuoja Savivaldybė iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams, socialinių paslaugų poreikį nustato asmens gyvenamosios vietos seniūnijos socialinio darbo organizatoriai.
8. Socialinio darbo organizatoriaus, nustatančio asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, įvertinama jo specializacija, tinkamumas dirbti su atskiromis asmenų socialinėmis grupėmis, kompetencija ir gebėjimai, kurie reikalingi asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimui ir nustatymui bei išvadų pateikimui.
9. Tais atvejais, kai asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikiui nustatyti reikalingos kitų sričių specialistų išvados, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaroma specialistų komisija.
10. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų teikimo laikotarpiu, esant poreikiui ar pasikeitus asmens savarankiškumui, nustato socialinių paslaugų įstaigos vadovo paskirti socialiniai darbuotojai, atsižvelgiant į jų specializaciją darbui su atskiromis asmenų socialinėmis grupėmis, kompetenciją ir gebėjimus, reikalingus vertinimui atlikti.
III SKYRIUS
asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymAS ir senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio VERTINIMAS
12. Asmens socialinių paslaugų poreikis nustatomas individualiai pagal asmens nesavarankiškumą bei galimybes savarankiškumą ugdyti ar kompensuoti asmens interesus ir poreikius atitinkančiomis socialinėmis paslaugomis.
13. Šeimos socialinių paslaugų poreikis nustatomas kompleksiškai vertinant šeimos narių gebėjimus, galimybes ir motyvaciją spręsti savo šeimos problemas, palaikyti ryšius su visuomene bei galimybes ugdyti ar kompensuoti šeimos interesus ir poreikius atitinkančiomis bendrosiomis socialinėmis paslaugomis ar socialine priežiūra.
14. Asmeniui (šeimai) vienu metu gali būti skiriamos kelių rūšių bendrosios socialinės ar (ir) socialinės priežiūros paslaugos, jei nustatomas tokių paslaugų poreikis.
15. Likusio be tėvų globos vaiko socialinės globos poreikis pagal šį Aprašą nevertinamas – socialinė globa inicijuojama Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo (toliau – VTAPĮ) ir Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka.
16. Seniūnijų socialinio darbo organizatoriai, socialinių paslaugų įstaigų socialiniai darbuotojai asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį nustato užpildydami Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą, patvirtintą Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu, kurioje pateikiamos išvados bei rekomendacijos dėl socialinių paslaugų asmeniui teikimo.
17. Vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugų poreikio vertinimą atlieka Pagėgių savivaldybės šeimos gerovės centro socialinis darbuotojas, kuris užpildo Vaikų dienos socialinės priežiūros poreikio vertinimo formą, patvirtintą Socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu.
18. Asmens socialinės reabilitacijos paslaugų poreikis nustatomas individualiai atsižvelgiant į asmens su negalia galimybes gyventi savarankiškai bendruomenėje, ugdytis ir dalyvauti darbo rinkoje ar užimtumo veikloje. Seniūnijų socialinio darbo organizatoriai užpildo Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą.
19. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį privalo nustatyti ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos.
20. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimo laikotarpis gali būti pratęstas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iki 15 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos, Socialinės politikos ir sveikatos skyriui, pateikus gautą informaciją iš seniūnijos ir nurodžius priežastis, dėl kurių šį terminą reikia pratęsti (pvz., reikalinga papildoma informacija, susijusi su asmens socialinių paslaugų poreikio vertinimu, asmuo guli gydymo įstaigoje ir kt.).
21. Socialinio darbo organizatoriai ir socialinių paslaugų įstaigų socialiniai darbuotojai nustatytą asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimą registruoja pagal seniūnijos ar įstaigos nustatytą registracijos tvarką.
22. Išskiriamos asmens socialinių paslaugų poreikių rūšys:
22.1. asmens poreikiai, kurie gali būti teikiami bendrosiomis socialinėmis paslaugomis ar socialine priežiūra;
23. Išskiriamos asmenų socialinės grupės:
24. Asmeniui (šeimai) pageidaujant gauti bendrąsias socialines paslaugas (informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo, maitinimo organizavimo, aprūpinimo drabužiais ir avalyne, transporto paslaugų organizavimo, sociokultūrines paslaugas, asmens higienos paslaugas ir kt.), socialinių paslaugų poreikio nustatyti nereikia.
25. Nustačius asmens (šeimos) bei senyvo amžiaus asmens ir suaugusio asmens su negalia socialinių paslaugų poreikį, paaiškėja, kad asmeniui neužtenka bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros, vertinamas asmens socialinės globos poreikis.
26. Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikis nustatomas vadovaujantis Socialinių paslaugų įstatymu ir Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos nuostatomis, Savivaldybės seniūnijos socialinio darbo organizatoriui, socialinių paslaugų įstaigos socialiniam darbuotojui užpildant – Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio vertinimas (toliau – Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio vertinimo forma).
27. Asmens socialinis globos poreikis nustatomas pagal įvertintą asmens nesavarankiškumo lygį užpildant socialinės globos poreikio vertinimo formą.
28. Asmens dienos ar ilgalaikės socialinės globos poreikis turi būti nustatytas per 20 kalendorinių dienų, trumpalaikės socialinės globos poreikis per 15 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos. Laikotarpis gali būti pratęstas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, dienos ar ilgalaikės socialinės globos poreikis iki 30 kalendorinių dienų, o trumpalaikės socialinės globos poreikis iki 25 kalendorinių dienų nuo prašymo gavimo dienos, Socialinės politikos ir sveikatos skyriui pateikus gautą informaciją iš seniūnijos ir nurodžius priežastis, dėl kurių šį terminą reikia pratęsti.
29. Vertinant asmens socialinių paslaugų poreikį, prioritetas teikiamas alternatyvioms ilgalaikei socialinei globai paslaugoms, teikiamoms bendruomenėje – socialinei priežiūrai, trumpalaikei socialinei globai, dienos socialinei globai asmens namuose, dienos centre ir kt.
30. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, jei asmuo gauna socialines paslaugas socialinių paslaugų įstaigoje, peržiūri periodiškai, esant poreikiui ar pasikeitus asmens savarankiškumui, įvertina šios įstaigos socialiniai darbuotojai per 20 kalendorinių dienų nuo poreikio ar pasikeitusio asmens savarankiškumo fakto paaiškėjimo dienos – bendradarbiaudami su savivaldybės, kuri priėmė sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo, Socialinės politikos ir sveikatos skyriaus specialistais.
31. Socialinių paslaugų įstaigos socialinis darbuotojas pagal užpildytą socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą ar (ir) socialinės globos poreikio vertinimo formą nustatęs, kad socialinių paslaugų įstaigoje asmeniui teikiamos socialinės paslaugos neatitinka asmens socialinių paslaugų poreikio, raštu pateikia išvadą įstaigos vadovui, dėl kitų socialinių paslaugų teikimo.
32. Socialinių paslaugų įstaigos vadovas raštu informuoja savivaldybę, dėl socialinių paslaugų asmeniui skyrimo, apie galimybes pasikeitusį asmens socialinių paslaugų poreikį tenkinti tos pačios rūšies tokia pačia socialine paslauga, bet kito tipo socialinių paslaugų įstaigoje, jei ji gali būti teikiama to paties socialinių paslaugų teikėjo, ne vėliau nei likus 1 mėn., iki bus pradėta teikti tos pačios rūšies tokia pati paslauga kito tipo įstaigoje, kurią teiks tas pats teikėjas (pateikiant užpildytas socialinių paslaugų vertinimo formų ir socialinės globos vertinimo formų, kopijas).
33. Socialinių paslaugų įstaigos vadovas kreipiasi į Savivaldybę, priėmusią sprendimą, kai keičiama socialinių paslaugų rūšis ar paslaugos teikėjas, asmeniui skiriamos kitos rūšies paslaugos, ar nutraukiamas skirtų socialinių paslaugų teikimas. Su socialinių paslaugų įstaigos vadovo pasiūlymu pateikiamos užpildytos socialinių paslaugų vertinimo ir (ar) socialinės globos poreikio vertinimo formos, kopijos.
34. Užpildytos socialinių paslaugų vertinimo ir (ar) socialinės globos poreikio vertinimo formų, kopijos pateikiamos ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo formų užpildymo dienos.
35. Gavę asmens, kuris planuoja išvykti iš socialinių paslaugų įstaigos, Prašymą arba esant poreikiui ar pasikeitė asmens savarankiškumas, socialinių paslaugų įstaigos socialiniai darbuotojai per 20 kalendorinių dienų nuo Prašymo gavimo dienos arba poreikio ar pasikeitusio asmens savarankiškumo dienos, įvertina socialinių paslaugų poreikį – bendradarbiaudami su Savivaldybės, kurios teritorijoje asmuo gyveno prieš patekdamas į įstaigą, Socialinės politikos ir sveikatos skyriaus specialistais arba seniūnijos socialinio darbo organizatoriais, užpildo socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą (kai pateikiama išvada, kad asmeniui nepakanka bendrųjų socialinių paslaugų ar socialinės priežiūros), ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo įvertinimo pateikia išvadas ir socialinių paslaugų poreikio vertinimo formos kopija.
36. Asmens, apsigyvenusio socialinių paslaugų įstaigoje savo lėšomis ir norinčio gauti socialinę globą, finansuojamą savivaldybės iš savo biudžeto lėšų ar iš savivaldybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams, per 20 kalendorinių nuo asmens prašymo gavimo dienos socialinių paslaugų poreikį įvertina įstaigos socialiniai darbuotojai – bendradarbiaudami su Savivaldybės, kurioje asmuo gyveno prieš apsigyvendamas socialinių paslaugų įstaigoje savo lėšomis, Socialinės politikos ir sveikatos skyriaus specialistais, užpildo socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą ir socialinės globos poreikio vertinimo formą ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo įvertinimo pateikia savivaldybei formų kopijas.
37. Asmens nesavarankiškumas vertinamas kompleksiškai pagal asmens amžių, organizmo funkcinius sutrikimus, socialinę riziką ir su šiais veiksniais susijusius gebėjimus bei motyvaciją spręsti savo socialines problemas ir šeimos galimybes rūpintis asmeniu, kitas ypatybes, turinčias įtakos asmens gebėjimui rūpintis asmeniniu (šeimos) gyvenimu ar dalyvauti visuomenės gyvenime.
38. Nustatant laikino atokvėpio paslaugų poreikį asmeniui, vertinamos su asmeniu kartu gyvenančių ir jį prižiūrinčių artimųjų (toliau – artimieji) galimybės ir motyvacija derinti asmeninį ir visuomeninį gyvenimą su artimųjų priežiūra, galimybės kompensuoti artimųjų interesus ir poreikius atitinkančiomis prižiūrimam asmeniui teikiamomis socialinėmis paslaugomis.
39. Laikino atokvėpio paslaugų poreikis nustatomas vieną kartą per 24 mėnesių laikotarpį, jeigu asmens sveikatos būklė per šį laikotarpį nepasikeičia. Pasikeitus asmens sveikatos būklei, asmens socialinių paslaugų poreikis nustatomas iš naujo.
40. Nustatant asmens (šeimos) suaugusio asmens su negalia, vaiko su negalia bei senyvo amžiaus asmens socialinių paslaugų poreikį, atsižvelgiama į asmeniui nustatytą neįgalumo lygį, ar darbingumo lygį ar specialiųjų poreikių lygį, taip pat į specialiuosius poreikius, nustatytus vadovaujantis Neįgaliųjų integracijos įstatymu.
41. Nustatant asmens socialinės globos poreikį, įvertinamas asmens nesavarankiškumo lygis, kuris gali būti dalinis ar visiškas. Asmens nesavarankiškumo lygis vertinamas pagal asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti įvertinimą šiose veiklose: mobilumo (judėjimo), žinių taikymo, bendravimo, savarankiškumo ir kasdienės veiklos.
42. Asmens veikla ir gebėjimai dalyvauti minėtose veiklose vertinami pildant Specialiojo nuolatinės slaugos, specialiojo nuolatinės priežiūros (pagalbos), specialiojo lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikių nustatytu tvarkos aprašu, užpildant Asmens veiklos ir gebėjimo dalyvauti įvertinimo klausimyną (toliau – Klausimynas). Klausimyno rezultatai įrašomi į Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio vertinimo formos lentelę.
43. Vaiko su negalia socialinės globos poreikis nustatomas vadovaujantis Socialinių paslaugų įstatymu ir Socialinės globos poreikio vaikui su negalia nustatymo metodikos nuostatomis, seniūnijos socialinio darbo organizatoriui, socialinių paslaugų įstaigos socialiniam darbuotojui užpildant formą – Vaiko su negalia socialinės globos poreikio vertinimo formą.
44. Vertindami vaiko su negalia socialinės globos poreikį, seniūnijos socialinio darbo organizatoriai, socialiniai darbuotojai visą reikiamą informaciją bei duomenis apie vaiką turi rinkti pokalbio su vaiku ir jo tėvais (globėjais, rūpintojais) metu bei pagal pateiktas kitų specialistų išvadas (pedagoginės – psichologinės tarnybos, švietimo ir ugdymo įstaigos, sveikatos priežiūros įstaigos ir kt.) ar dokumentus (Neįgaliojo pažymėjimas, Neįgalumo lygio pažyma, Specialiojo poreikio nustatymo pažyma ir kt.). Jei vaikas dėl negalios negali informacijos pateikti žodžiais, informacija gali būti renkama stebint vaiką bei bendraujant su jo artimaisiais.
45. Nustatant vaiko socialinių paslaugų poreikį, atsižvelgiama į vaiko ugdymosi ir vystymosi poreikius pagal įvairių sričių specialistų (vaiko teisių apsaugos institucijos ir jos teritorinių skyrių, švietimo įstaigų, pedagoginės – psichologinės pagalbos tarnybų, sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų specialistų) pateiktas išvadas ir rekomendacijas, kurios turi įtakos nustatant vaiko socialinių paslaugų poreikį. Išvados ir rekomendacijos pridedamos prie Socialinių paslaugų poreikio vertinimo formos.
46. Tais atvejais, kai vaiko socialinės globos poreikiui nustatyti reikalingos kitų sričių (sveikatos priežiūros, švietimo, vaiko teisių apsaugos tarnybos ir kt.) specialistų išvados, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaro specialistų, vertinančių vaiko socialinės globos poreikį, komisiją.
47. Išskirtiniais atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą ar kyla grėsmė fiziniam ar emociniam saugumui, Savivaldybės administracija gali priimti sprendimą dėl socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) skyrimo nenustačiusi socialinių paslaugų poreikio. Po to socialinių paslaugų poreikis turi būti nustatytas ne vėliau kaip per 10 kalendorinių dienų pradėjus teikti ar suteikus socialines paslaugas.
48. Asmenims, priklausomiems nuo psichoaktyvių medžiagų socialinės globos poreikis pagal šį aprašą nenustatomas. Socialinės paslaugos asmenims organizuojamos nustačius socialinių paslaugų poreikį ir sveikatos priežiūros įstaigos išduotą pažymą (medicinos dokumentų išrašas (F027/a forma), kad asmeniui yra diagnozuota priklausomybė nuo psichoaktyvių medžiagų.
49. Nustačius, asmens socialinės globos poreikį, paaiškėja, kad asmuo yra savarankiškas ir socialinė globa jam nereikalinga, socialinės globos poreikį vertinę socialiniai darbuotojai teikia išvadą Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio vertinimo formoje ar Vaiko su negalia socialinės globos poreikio vertinimo formoje dėl bendrųjų socialinių paslaugų ar (ir) socialinės priežiūros skyrimo ir teikimo asmeniui.
50. Neturint galimybės asmeniui suteikti siūlomų ar asmens pageidaujamų socialinių paslaugų arba siūloma socialinė paslauga, kuriai gauti sudaryta eilė, Socialinės politikos ir sveikatos skyrius siūlo alternatyvią socialinę paslaugą, kuri geriausiai atitinka nustatytą asmens socialinių paslaugų poreikį.
51. Seniūnijos socialinio darbo organizatorius, socialinių paslaugų įstaigos socialinis darbuotojas, nustatę asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį ir (ar) socialinės globos poreikį, Prašymą, Socialinių paslaugų poreikio vertinimo formą ir (ar) Senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio vertinimo formą, ar Vaiko su negalia socialinės globos poreikio vertinimo formą su įrašytomis išvadomis ir rekomendacijomis, ir kitus reikalingus dokumentus pateikia Savivaldybės administracijos Socialinės politikos ir sveikatos skyriui, kuris suformuotus dokumentus (bylą) pateikia Pagėgių savivaldybės gyventojams socialinių paslaugų ir socialinės paramos teikimo komisijai.
IV SKYRIUS
ASMENS (ŠEIMOS) TEISĖS IR PAREIGOS
52. Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas turi teisę į informacijos ir dokumentų apie asmenį (šeimą) konfidencialumą.
53. Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas turi teisę gauti informaciją apie Savivaldybės teritorijoje veikiančias socialinių paslaugų įstaigas ir jose teikiamas socialines paslaugas. Šią informaciją teikia Socialinės politikos ir sveikatos skyrius, seniūnijų socialinio darbo organizatoriai darbuotojai ir socialinių paslaugų įstaigos.
54. Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas privalo teikti socialiniams darbuotojams informaciją, susijusią su asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio vertinimu.
V SKYRIUS
INFORMACIJOS TEIKIMAS IR SAUGOJIMAS
56. Savivaldybė savo interneto svetainėje skelbia informaciją apie Savivaldybėje teikiamas socialines paslaugas, Savivaldybės socialinės globos įstaigas ir laisvas vietas jose, socialinės globos kainas, laukiančių eilėje socialines paslaugas gauti asmenų skaičių.
57. Savivaldybės socialinių paslaugų įstaigose informacija apie asmenį, gaunantį socialines paslaugas, kaupiama ir saugoma asmens byloje.
VI SKYRIUS
SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS
59. Savivaldybės seniūnijų socialinio darbo organizatoriaus, socialinių paslaugų įstaigų socialinių darbuotojų parengtas (asmens šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ar (ir) socialinės globos poreikio nustatymo išvadas asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Savivaldybės administracijai. Tokiais atvejais Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu per 20 darbo dienų sudaroma komisija, kuri pakartotinai nustato asmens (šeimos) socialinių paslaugų ar (ir) socialinės globos poreikį.
60. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų, finansuojamų iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų Savivaldybės biudžetui, poreikio nustatymo išvadas, sprendimus dėl šių paslaugų skyrimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui.
61. Socialinio darbo organizatorius, socialinis darbuotojas, atsako dėl netinkamo asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio, asmens socialinės globos poreikio nustatymo, gali būti traukiamas drausminėn atsakomybėn teisės aktų nustatyta tvarka.
VII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS