LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS

 

 

ĮSAKYMAS

Dėl žemės ūkio ministro 2008 m. Vasario 6 d. įsakymo nr. 3d-60 „dėl lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „PIRMAS NE žemės ūkio paskirties IR APLEISTOS ŽEMĖS ŪKIO PASKIRTIES ŽEMĖS apželdinimas mišku“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo

 

2021 m. gruodžio 30 d. Nr. 3D-877

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2008 m. vasario 6 d. įsakymą Nr. 3D-60 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonėsPirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“:

1. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:

„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1998 m. rugsėjo 15 d. nutarimu Nr. 1120 „Dėl Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 5.1 ir 5.15 papunkčiais, atsižvelgdamas į 2013 m. gruodžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1305/2013 dėl paramos kaimo plėtrai, teikiamos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) lėšomis, kuriuo panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1698/2005, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2021 m. balandžio 15 d. Komisijos deleguotuoju reglamentu (ES) 2021/1017, ir į 2014 m. kovo 11 d. Komisijos deleguotojo reglamento (ES) Nr. 807/2014, kuriuo papildomas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1305/2013 dėl paramos kaimo plėtrai, teikiamos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) lėšomis, ir nustatomos pereinamojo laikotarpio nuostatos, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2018 m. spalio 30 d. Komisijos deleguotuoju reglamentu (ES) Nr. 2019/94, nuostatas ir siekdamas efektyviai panaudoti EŽŪFKP lėšas,“.

2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintas Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku įgyvendinimo taisykles:

2.1. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Taisyklės parengtos vadovaujantis 2013 m. gruodžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1305/2013 dėl paramos kaimo plėtrai, teikiamos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) lėšomis, kuriuo panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1698/2005, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2021 m. balandžio 15 d. Komisijos deleguotuoju reglamentu (ES) 2021/1017, 2014 m. kovo 11 d. Komisijos deleguotojo reglamento (ES) Nr. 807/2014, kuriuo papildomas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1305/2013 dėl paramos kaimo plėtrai, teikiamos Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) lėšomis, ir nustatomos pereinamojo laikotarpio nuostatos, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2018 m. spalio 30 d. Komisijos deleguotuoju reglamentu (ES) Nr. 2019/94, Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programa, patvirtinta 2007 m. spalio 19 d. Komisijos sprendimu Nr. C(2007)5076, su paskutiniais pakeitimais, patvirtintais 2009 m. gruodžio 14 d. Komisijos sprendimu Nr. C(2009)10216 (toliau – Programa), Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007 m. vasario 13 d. nutarimu Nr. 189 „Dėl valstybės institucijų ir įstaigų, savivaldybių ir kitų juridinių asmenų, atsakingų už Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai priemonių įgyvendinimą, paskyrimo“ ir Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos administravimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2007 m. balandžio 6 d. įsakymu Nr. 3D-153 (toliau – Programos administravimo taisyklės).“

2.2. Pakeičiu 9.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

9.1. pareiškėjo žemės ūkio valda turi būti registruota Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 27 d. nutarimo Nr. 1351 „Dėl Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registro įsteigimo ir jo nuostatų patvirtinimo“ nustatyta tvarka;“.

2.3. Pakeičiu 9.6.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

9.6.2. patvirtintas VĮ Valstybinių miškų urėdijos, kurios veiklos teritorijoje yra žemės plotas, kuriame planuojama veisti mišką, regiono padalinio vadovo ar jo įgalioto valstybinio miškų pareigūno, o nuo 2021 m. liepos 1 d. privačioje žemėje  – VMT direktoriaus įgalioto asmens;“.

2.4. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:

12. Paramos gavėjai iki to laiko, kai bus atliktas miško želdinių / žėlinių kokybės vertinimas, įsipareigoja vykdyti kartu su Paramos paraiška pateiktą Miško želdinimo ir žėlimo projektą, vadovaudamiesi miškų ūkio veiklą reglamentuojančių teisės aktų nurodytomis nuostatomis. Pasinaudojus galimybe atsodinti mišką nuosavomis lėšomis po želdinių / žėlinių kokybės vertinimo, kurio metu nustatyta, kad projektuotų arba tikslinių (tik žėliniuose) rūšių medžių tankis neatitinka „patenkinamų“ ar „gerų“ miško želdinių ir (arba) žėlinių tankio reikalavimų arba nustatoma, kad miško želdiniai ir (arba) žėliniai žuvę, įsipareigojimo laikotarpis pratęsiamas iki atsodintų želdinių / žėlinių kokybės vertinimo.

2.5. Papildau 13¹ punktu:

131. Po miško želdinių / žėlinių kokybės vertinimo, kai nustatoma, kad privačioje žemėje projektuotų arba tikslinių (tik žėliniuose) rūšių medžių tankis neatitinka „patenkinamų“ ar „gerų“ miško želdinių ir (arba) žėlinių tankio reikalavimų, arba nustatoma, kad miško želdiniai ir (arba) žėliniai žuvę, paramos gavėjai gali ištaisyti nustatytus trūkumus ir nuosavomis lėšomis atsodinti žuvusius želdinius / žėlinius vieną kartą per įsipareigojimų laikotarpį. Atsodintų želdinių / žėlinių priežiūra vykdoma nuosavomis lėšomis. Siekiantys pasinaudoti galimybe ištaisyti trūkumus ir po miško želdinių / žėlinių kokybės vertinimo atsodinti žuvusius želdinius / žėlinius, per 60 kalendorinių dienų nuo miško želdinių ir žėlinių kokybės vertinimo dienos, kai buvo nustatyta, kad miško želdiniai / žėliniai žuvę arba medžių tankis neatitinka „patenkinamų“ ar „gerų“ miško želdinių ir (arba) žėlinių tankio reikalavimų, Agentūrai pateikia prašymą dėl sankcijos netaikymo ir parengtą atsodinamo (-ų) ploto (-ų) Miško želdinimo ir žėlimo projektą (-us), kuris (-ie) turi būti nustatyta tvarka patvirtintas (-i) VMT direktoriaus įgalioto asmens. Žuvę želdiniai / žėliniai turi būti atsodinti per artimiausią miško želdinimo sezoną. Paramos gavėjas apie miško atsodinimą per 10 darbo dienų turi informuoti Agentūrą ir kartu pateikti miško dauginamosios medžiagos (kuria atsodintas miškas) kilmės sertifikatus ir sodmenų įsigijimo dokumentus (jei paramos gavėjas miško sodmenų nepirko, jis turi pateikti krovinio važtaraštį ar perdavimo–priėmimo aktą).“

2.6. Pakeičiu 49 punktą ir jį išdėstau taip:

49. Agentūrai pateikus paramos gavėjui miško dauginamosios medžiagos kilmės sertifikatą, želdinamų medžių ir krūmų įsigijimo dokumentus (jei pareiškėjas miško sodmenų nepirko, jis privalo pateikti jų krovinio važtaraštį ar perdavimo–priėmimo aktą), per 40 kalendorinių dienų nuo dokumentų pateikimo dienos VMT specialistai įveistame miške gali atlikti miško želdinimo darbų kokybės įvertinimą (išskyrus atvejį, kai miškas įveistas prieš Paramos paraiškos pateikimą). Miško želdinimo darbų kokybės įvertinimas taip pat gali būti atliekamas atsodintame (po VMT atlikto želdinių / žėlinių kokybės vertinimo, kai buvo nustatyta, kad projektuotų arba tikslinių (tik žėliniuose) rūšių medžių tankis neatitinka „patenkinamų“ ar „gerų“ miško želdinių ir (arba) žėlinių tankio reikalavimų arba miško želdiniai ir (arba) žėliniai žuvę) miške.“

2.7. Pakeičiu 50 punktą ir jį išdėstau taip:

50. Jei miškas įveistas pavasarinio miško želdinimo metu – miško įveisimo metais rudenį ir antraisiais metais po miško įveisimo (skaičiuojant metus miško įveisimo metai neįskaičiuojami) VMT specialistai įveistame arba atsodintame (po atlikto želdinių / žėlinių kokybės vertinimo, kai buvo nustatyta, kad projektuotų arba tikslinių (tik žėliniuose) rūšių medžių tankis neatitinka „patenkinamų“ ar „gerų“ miško želdinių ir (arba) žėlinių tankio reikalavimų arba buvo nustatyta, kad miško želdiniai ir (arba) žėliniai žuvę) miške gali atlikti miško želdinių / žėlinių apskaitą.“

2.8. Pakeičiu 51 punktą ir jį išdėstau taip:

51. Jei miškas įveistas rudeninio miško želdinimo metu pirmaisiais ir trečiaisiais metais po miško įveisimo (skaičiuojant terminą miško įveisimo metai neįskaičiuojami) VMT specialistai įveistame arba atsodintame (po atlikto želdinių / žėlinių kokybės vertinimo, kai buvo nustatyta, kad projektuotų arba tikslinių (tik žėliniuose) rūšių medžių tankis neatitinka „patenkinamų“ ar „gerų“ miško želdinių ir (arba) žėlinių tankio reikalavimų arba buvo nustatyta, kad miško želdiniai ir (arba) žėliniai žuvę) miške gali atlikti miško želdinių / žėlinių apskaitą.“

2.9. Pakeičiu 52 punktą ir jį išdėstau taip:

52. Šeštaisiais metais (jei miškas įveistas pavasarinio miško želdinimo metu) po miško įveisimo arba septintaisiais metais (jei miškas įveistas rudeninio miško želdinimo metu) po miško įveisimo (skaičiuojant metus miško įveisimo metai neįskaičiuojami) VMT specialistai atliks įveisto miško želdinių / žėlinių kokybės vertinimą. Pasinaudojus galimybe atsodinti mišką po atlikto želdinių / žėlinių kokybės vertinimo, kurio metu buvo nustatyta, kad projektuotų arba tikslinių (tik žėliniuose) rūšių medžių tankis neatitinka „patenkinamų“ ar „gerų“ miško želdinių ir (arba) žėlinių tankio reikalavimų arba nustatyta, kad miško želdiniai ir (arba) žėliniai žuvę, VMT specialistai taip pat atliks įveisto miško želdinių / žėlinių kokybės vertinimą.“

2.10. Pakeičiu 53 punktą ir jį išdėstau taip:

53. Paramos gavėjams, kuriems yra kompensuojamos tik miško įveisimo išlaidos, nuo sprendimo priėmimo skirti paramą penkerius metus VMT specialistai gali atlikti įveisto miško želdinių / žėlinių apskaitą  ir  šeštaisiais metais (jei miškas įveistas pavasarinio miško želdinimo metu) po miško įveisimo arba septintaisiais metais (jei miškas įveistas rudeninio miško želdinimo metu) po miško įveisimo (skaičiuojant metus Miško įveisimo metai neįskaičiuojami) atlikti želdinių / žėlinių  kokybės vertinimą. Šie patikrinimai taip pat gali būti atlikti atsodintame (po VMT atlikto želdinių / žėlinių kokybės vertinimo, kai buvo nustatyta, kad projektuotų arba tikslinių (tik žėliniuose) rūšių medžių tankis neatitinka „patenkinamų“ ar „gerų“ miško želdinių ir (arba) žėlinių tankio reikalavimų arba buvo nustatyta, kad miško želdiniai ir (arba) žėliniai žuvę) miške.

2.11. Pakeičiu 55 punktą ir jį išdėstau taip:

55. Agentūra, vadovaudamasi Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registro nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. sausio 19 d. nutarimu Nr. 35 „Dėl Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registro nuostatų patvirtinimo“, patikrina, ar parama pagal Priemonę skiriama nepažeidžiant nereikšmingos (de minimis) pagalbos teikimo reikalavimų, taikomų vadovaujantis reglamentu (EB) Nr. 1998/2006 (taikoma paraiškoms ir kasmetinėms išmokoms, dėl kurių sprendimai skirti paramą priimti iki 2014 m. birželio 30 d.) ar reglamentu (ES) Nr. 1407/2013  (taikoma paraiškoms ir kasmetinėms išmokoms, dėl kurių sprendimai skirti paramą priimami nuo 2014 m. liepos 1 d.). Agentūra, prieš suteikdama nereikšmingą (de minimis) pagalbą, Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registre turi patikrinti, ar teikiama pagalba ūkio subjektui (t. y. bet kokiam ekonominę veiklą vykdančiam subjektui, nepaisant jo teisinio statuso ir finansavimo būdų, atitinkančiam reglamento (ES) Nr. 1407/2013 2 straipsnio 2 dalyje nustatytus kriterijus) neviršys leidžiamo nereikšmingos (de minimis) pagalbos dydžio, kaip nustatyta reglamente (EB) Nr. 1998/2006 arba reglamente (ES) Nr. 1407/2013. Jei suteikus apskaičiuotą nereikšmingos (de minimis) pagalbos sumą būtų viršytas didžiausias leidžiamas nereikšmingos (de minimis) pagalbos dydis, priimant sprendimą dėl pagalbos suteikimo apskaičiuota pagalbos suma sumažinama tiek, kad didžiausias leidžiamas nereikšmingos (de minimis) pagalbos dydis nebūtų viršytas.

2.12. Papildau 601 punktu:

601. Už atsodintą miško plotą, po atlikto želdinių / žėlinių kokybės vertinimo, kai VMT specialistai nustatė, kad projektuotų arba tikslinių (tik žėliniuose) rūšių medžių tankis neatitinka „patenkinamų“ ar „gerų“ miško želdinių ir (arba) žėlinių tankio reikalavimų arba miško želdiniai ir (arba) žėliniai žuvo, miško priežiūros ir apsaugos išmokos nemokamos.“

2.13. Pakeičiu 64 punktą ir jį išdėstau taip:

64. Atsiradus poreikiui keisti Miško želdinimo ir žėlimo projekto duomenis po Paramos paraiškos tinkamumo vertinimo, apie tai reikia informuoti Agentūrą. Keičiant Paramos paraiškos ar Miško želdinimo ir žėlimo projekto duomenis, paramos suma negali didėti. Jei Agentūrai leidus pakeisti Miško želdinimo ir žėlimo projektą ar Paramos paraiškos duomenis ir pakeitus Paramos paraiškos ir Miško želdinimo ir žėlimo projekto duomenis paramos suma sumažėja, anksčiau išmokėtą didesnę paramos dalį paramos gavėjas privalo sugrąžinti (išskyrus, kai duomenys keičiami dėl force majeure aplinkybių). Siekiant atsodinti žuvusius želdinius / žėlinius po jų kokybės vertinimo, kad pirmą kartą nebūtų taikomos Taisyklių 68.6.2 ir 68.6.5.3 papunkčiuose numatytos sankcijos dėl išmokėtos paramos susigrąžinimo, atsodinamam plotui turi būti rengiamas Miško želdinimo ir žėlimo projektas. Miško želdinimo ir žėlimo projekto patikslinti duomenys turi būti nustatyta tvarka patvirtinti VĮ Valstybinių miškų urėdijos regiono padalinio vadovo ar jo įgalioto valstybinio miškų pareigūno (nuo 2021 m. liepos 1 d. privačioje žemėje – VMT direktoriaus įgalioto asmens).“

2.14. Pakeičiu 67 punktą ir jį išdėstau taip:

67. Paramos gavėjams, kurie mišką veisia valstybinėje žemėje ar miškų ūkio paskirties žemėje ir kuriems yra kompensuojamos tik miško įveisimo išlaidos, po sprendimo priėmimo skirti paramą  iki želdinių / žėlinių kokybės vertinimo metų (šeštaisiais metais (jei miškas įveistas pavasarinio miško želdinimo metu) po miško įveisimo arba septintaisiais metais (jei miškas įveistas rudeninio miško želdinimo metu) po miško įveisimo (skaičiuojant metus, miško įveisimo metai neįskaičiuojami), taip pat atsodinus mišką po VMT pareigūnų atlikto želdinių / žėlinių kokybės vertinimo (kai buvo nustatyta, kad projektuotų arba tikslinių (tik žėliniuose) rūšių medžių tankis neatitinka „patenkinamų“ ar „gerų“ miško želdinių ir (arba) žėlinių tankio reikalavimų arba buvo nustatyta, kad miško želdiniai ir (arba) žėliniai žuvę), iki atsodintų želdinių / želinių kokybės vertinimo bet kada gali būti atlikta patikra, kurios metu tikrinama, ar vykdomi prisiimti įsipareigojimai.“

2.15. Pakeičiu 68.6.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

68.6.2. kai želdinių ir (arba) žėlinių kokybės vertinimo metais – šeštaisiais, kai miškas įveistas pavasarį, arba septintaisiais, kai miškas įveistas rudenį (skaičiuojant metus, miško įveisimo metai neįskaičiuojami), Miško želdinimo ir žėlimo projekte projektuotų arba tikslinių (tik žėliniuose) rūšių medžių tankis neatitinka Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatuose nurodytų „patenkinamų“ ar „gerų“ miško želdinių ir (arba) žėlinių tankio reikalavimų arba nustatoma, kad miško želdiniai ir (arba) žėliniai žuvę, susigrąžinama visa išmokėta paramos suma už plotą ar jo dalį, kuriuose nustatyti pažeidimai. Už šiuos pažeidimus apskaičiuota sankcija netaikoma, jeigu paramos gavėjui anksčiau nebuvo skirta jokia su Priemone susijusi sankcija ir jeigu jis po kokybės vertinimo pateikia Agentūrai parengtą (-us) atsodinamo (-ų) ploto (-ų) Miško želdinimo ir žėlimo projektą (-us), kuris (-ie) nustatyta tvarka turi būti patvirtintas (-i) VMT direktoriaus įgalioto asmens. Paramos gavėjas mišką atsodina nuosavomis lėšomis per artimiausią miško želdinimo sezoną, apie tai per 10 darbo dienų informuoja Agentūrą ir kartu pateikia miško dauginamosios medžiagos (kuria atsodintas miškas) kilmės sertifikatus ir sodmenų įsigijimo dokumentus (jei paramos gavėjas miško sodmenų nepirko, jis privalo pateikti krovinio važtaraštį ar perdavimo–priėmimo aktą). Jei pakeitus Miško želdinimo ir žėlimo projektą (-us), paramos suma sumažėja, anksčiau išmokėtą didesnę paramos dalį paramos gavėjas privalo sugrąžinti. Už atsodintą miško plotą toliau parama nemokama. Atlikus atsodintų želdinių ar žėlinių kokybės vertinimą ir nustačius pažeidimų, už plotą ar jo dalį, kurioje šie pažeidimai nustatyti, bus taikomos Taisyklėse numatytos sankcijos. Kai nepageidaujami (želdiniuose – neprojektuotų, žėliniuose – netikslinių rūšių) medžiai ir krūmai stelbia pušis ir (ar) ąžuolus, o kitų medžių rūšių želdiniuose ir (arba) žėliniuose nepageidaujamų medžių ir krūmų vidutinis aukštis yra 1,5 karto didesnis už projektuotų ir (ar) tikslinių rūšių medžių vidutinį aukštį, paramos gavėjas turi sugrąžinti visas miško priežiūros ir apsaugos išmokas už plotą, kuriame nustatyti pažeidimai;“.

2.16. Pakeičiu 68.6.5.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

68.6.5.3. kai želdinių ir (arba) žėlinių kokybės vertinimo metais – šeštaisiais, kai miškas įveistas pavasarį, arba septintaisiais, kai miškas įveistas rudenį (skaičiuojant metus miško įveisimo metai neįskaičiuojami), Miško želdinimo ir žėlimo projekte projektuotų arba tikslinių (tik žėliniuose) rūšių medžių tankis neatitinka Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatuose nurodytų „patenkinamų“ ar „gerų“ miško želdinių ir (arba) žėlinių tankio reikalavimų arba nustatoma, kad miško želdiniai ir (arba) žėliniai žuvę, susigrąžinama visa išmokėta paramos suma už plotą ar jo dalį, kuriuose nustatyti pažeidimai. Už šiuos pažeidimus apskaičiuota sankcija netaikoma, jeigu paramos gavėjui anksčiau nebuvo skirta jokia su Priemone susijusi sankcija ir jeigu jis po kokybės vertinimo pateikia Agentūrai parengtą (-us) atsodinamo (-ų) ploto (-ų) Miško želdinimo ir žėlimo projektą (-us), kuris (-ie) nustatyta tvarka turi būti patvirtintas (-i) VMT direktoriaus įgalioto asmens. Paramos gavėjas mišką atsodina nuosavomis lėšomis per artimiausią miško želdinimo sezoną, apie tai per 10 darbo dienų informuoja Agentūrą ir kartu pateikia miško dauginamosios medžiagos (kuria atsodintas miškas) kilmės sertifikatus ir sodmenų įsigijimo dokumentus (jei paramos gavėjas miško sodmenų nepirko, jis privalo pateikti krovinio važtaraštį ar perdavimo–priėmimo aktą). Jei pakeitus Miško želdinimo ir žėlimo projektą (-us), paramos suma sumažėja, anksčiau išmokėtą didesnę paramos dalį paramos gavėjas privalo sugrąžinti. Už atsodintą miško plotą toliau parama nemokama. Atlikus atsodintų želdinių ar žėlinių kokybės vertinimą ir nustačius pažeidimų, už plotą ar jo dalį, kurioje šie pažeidimai nustatyti, bus taikomos Taisyklėse numatytos sankcijos. Kai nepageidaujami (želdiniuose – neprojektuotų, žėliniuose – netikslinių rūšių) medžiai ir krūmai stelbia pušis ir (ar) ąžuolus, o kitų medžių rūšių želdiniuose ir (arba) žėliniuose nepageidaujamų medžių ir krūmų vidutinis aukštis 1,5 karto didesnis už projektuotų ir (ar) tikslinių rūšių medžių vidutinį aukštį, paramos gavėjas turi sugrąžinti 50 proc. visos jam išmokėtos miško įveisimo išmokos už plotą, kuriame nustatyti pažeidimai;“.

2.17. Pakeičiu 68.6.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

68.6.6. kai želdinių ir (arba) žėlinių kokybės vertinimo metais – šeštaisiais, kai miškas įveistas pavasarį, arba septintaisiais, kai miškas įveistas rudenį (skaičiuojant metus miško įveisimo metai neįskaičiuojami), VMT specialistai nustato, kad miško želdinių ir (arba) žėlinių rūšinė sudėtis neatitinka Miško atkūrimo ir įveisimo nuostatuose nurodytų „patenkinamų“ ar „gerų“ rūšinės sudėties atitikimo reikalavimų, paramos gavėjas turi sugrąžinti miško įveisimo ir miško priežiūros ir apsaugos išmokos skirtumą, kuris apskaičiuojamas iš paramos gavėjo gautos miško įveisimo ir miško priežiūros ir apsaugos išmokos atėmus sumą, apskaičiuotą pagal VMT nustatytą miško želdinių ir (arba) žėlinių rūšinę sudėtį (taikoma tuo atveju, jei pasikeičia miško želdinių rūšinės sudėties kategorija);“.

2.18. Pakeičiu 2 priedo pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

„Miško želdinių ar žėlinių rūšinės sudėties kategorija nustatoma, vadovaujantis Miško želdinimo ir žėlimo projekte nurodyta miško želdinių ar žėlinių rūšine sudėtimi, išreikšta formule. Šioje formulėje nurodyta kiekvienos projektuojamos medžių rūšies dalis iš dešimties galimų dalių. Ši dalis nustatoma pagal Miško želdinimo ir žėlimo projekte nurodytą šios medžių rūšies (sodinamų ir (ar) savaime želiančių) medelių kiekį procentais nuo visų rūšinės sudėties formulėje nurodytų medžių rūšių medelių kiekio, vadovaujantis 1 lentelėje nurodyta metodika. Viename Miško želdinimo ir žėlimo projekte turi būti nurodyta tik viena želdinių ar žėlinių rūšinė sudėtis (rūšinės sudėties formulė). Miško želdinių ar žėlinių rūšinė sudėtis turi atitikti 2 lentelėje nurodytą miško želdinių ar žėlinių rūšinės sudėties kategoriją.“

2.19. Pakeičiu 2 priedo 1 lentelės pavadinimą ir jį išdėstau taip:

Medžių rūšių dalių miško želdinių sudėtyje nustatymo metodika“.

2.20. Pakeičiu 2 priedo 1 lentelę:

2.20.1. pakeičiu antraštinę eilutę ir ją išdėstau taip:

„Atskiros rūšies medelių kiekis proc. nuo visų rūšinėje sudėtyje esančių medelių kiekio

Medžių rūšies dalis miško želdinių sudėtyje“;

 

2.20.2. pakeičiu pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

0–5

Nesudaro sveikosios dalies (tokiu atveju formulėje prie tokios medžių rūšies nurodomas ženklas „+ “)“.

 

2.21. Pakeičiu 2 priedo 2 lentelės antraštinę eilutę ir ją išdėstau taip:

Eil. Nr.

Miško želdinių rūšinės sudėties kategorijos

Medžių rūšių dalys rūšinės sudėties formulėje

Spygliuočiai

Kietieji lapuočiai ir (arba) mažalapė liepa

Minkštieji lapuočiai, išskyrus mažalapę liepą

Kiti lapuočiai medžiai

Selekcinė / hibridinė drebulė“.

 

 

 

 

Žemės ūkio ministras                                                                                           Kęstutis Navickas