VALSTYBINĖS VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VALSTYBINĖS VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBOS DIREKTORIAUS 2019 M. BALANDŽIO 10 D. ĮSAKYMO NR. 1-128 „DĖL VALSTYBINĖS VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. gegužės 26 d. Nr. 1-130

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos darbo reglamentą, patvirtintą Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus 2019 m. balandžio 10 d. įsakymu Nr. 1-128 „Dėl Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos darbo reglamento patvirtinimo“:

1.   Pakeičiu 26 punktą ir jį išdėstau taip:

26. Direktorius iš Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos valstybės tarnautojų ir darbuotojų Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo 12 straipsnio 1 dalies 5, 6 ir 7 punktuose nustatytoms funkcijoms įgyvendinti įsakymu sudaro kolegialų organą – komisiją (toliau – Komisija), jeigu kiti teisės aktai nenumato kitaip. Komisijos narių kadencijos trukmė nurodoma direktoriaus įsakyme, kuriuo sudaroma komisija. Komisijos nariu asmuo gali būti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės, nebent yra objektyvių priežasčių, dėl kurių nėra galimybės skirti kito asmens. Atskiriems klausimams spręsti direktorius gali sudaryti kelias komisijas.

2.   Pakeičiu 30.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

30.2. atlikdama vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų kontrolę;“.

3.   Pripažįstu netekusiu galios II skyriaus Penktąjį skirsnį.

4.   Pakeičiu 51 punktą ir jį išdėstau taip:

51. Šio skyriaus nustatyta tvarka skelbiami Komisijos priimti nutarimai dėl vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo, vartotojų ir pardavėjų, paslaugų teikėjų ginčų sprendimo ne teismo tvarka, rinkos ribojimo priemonių taikymo, Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo, Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo, Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo, Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo bei Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo 40 straipsnio 1 dalyje nurodyto vartotojų teisių pažeidimo.“

5.    Pakeičiu 56.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

56.4. dėl vartojimo sutarčių nesąžiningų sąlygų nustatymo – priėmus nutarimus, kuriais pripažįstama, kad vartojimo sutarties sąlyga ar tam tikros sąlygos yra nesąžiningos, ir pardavėjas, paslaugų teikėjas įpareigojamas netaikyti šių sąlygų sudarant naujas vartojimo sutartis ir vykdant sudarytas vartojimo sutartis;“

6.    Pakeičiu 56.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

56.5. kartu su nutarimais dėl nesąžiningų vartojimo sutarčių sąlygų nustatymo ir dėl Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pažeidimų Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos interneto tinklalapyje skelbiama informacija galimai nukentėjusiems vartotojams apie jų teisės į pažeistų teisių gynimą įgyvendinimo tvarką.“

7.   Pakeičiu 75.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

75.3. Vidaus administravimo skyriaus valstybės tarnautojas ar darbuotojas, atsakingas už finansų kontrolę (jei įsakymai susiję su darbo užmokesčiu, valstybės tarnautojo ar darbuotojo priėmimu ar atleidimu, pareigybių sąrašo ar skaičiaus patvirtinimu ir kitais mokėjimais);“

8.   Pakeičiu 77 punktą ir jį išdėstau taip:

77. Įsakymus dėl Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos veiklos registruoja Vidaus administravimo skyrius.“

9.   Pakeičiu 80 punktą ir jį išdėstau taip:

80. Įsakymus personalo klausimais nustatyta tvarka registruoja Teisės skyrius.“

10. Pakeičiu 88 punktą ir jį išdėstau taip:

88. Dokumentai rengiami ir tvarkomi vadovaujantis Lietuvos vyriausiojo archyvaro patvirtintomis Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklėmis (toliau – Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklės), Dokumentų rengimo taisyklėmis ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais dokumentų valdymą, rašomi taisyklinga lietuvių kalba. Dokumentų rengėjai yra asmeniškai atsakingi už tinkamą dokumentų, įskaitant teisės aktų, turinį ir formą, derinimo, pateikimo pasirašyti ir registruoti procedūras.“

11. Papildau 881 punktu ir jį išdėstau taip:

881. Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje gauti vartotojų prašymai ir dokumentai, susiję su vartotojų prašymais dėl kilusių vartojimo ginčų nagrinėjimo, registruojami Vartotojų teisių informacinėje sistemoje (VTIS).“

12. Papildau 882 punktu ir jį išdėstau taip:

882. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Europos vartotojų centre vartotojų paklausimai ir skundai nagrinėjami vadovaujantis Valstybinės vartotojų teisių apsaugos direktoriaus patvirtintomis Vartotojų paklausimų ir skundų nagrinėjimo Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Europos vartotojų centre taisyklėmis.“

13. Pakeičiu 89 punktą ir jį išdėstau taip:

89. Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje dokumentai valdomi naudojantis dokumentų valdymo sistema ir Vartotojų teisių informacine sistema (VTIS). Dokumentų rezoliucijos, derinimo bei supažindinimo žymos įforminamos ir užduotys (pavedimai) perduodami vykdytojams dokumentų valdymo sistemoje ir Vartotojų teisių informacinėje sistemoje (VTIS). Dokumentų valdymo sistemos ir Vartotojų teisių informacinės sistemos (VTIS) naudotojų – Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos valstybės tarnautojų ir darbuotojų – prisijungimo prie dokumentų valdymo sistemos ir Vartotojų teisių informacinės sistemos (VTIS) duomenys (naudotojo vardas ir slaptažodis) laikomi nekvalifikuotu elektroniniu parašu, turinčiu tokią pat teisinę galią, kaip parašas popieriniuose dokumentuose.“

14. Pakeičiu 90 punktą ir jį išdėstau taip:

90. Jeigu dokumentų valdymo sistemos ir Vartotojų teisių informacinės sistemos (VTIS) funkcinės galimybės laikinai neužtikrinamos, rengiami ir pasirašomi popieriniai dokumentai.“

15. Pakeičiu 92 punktą ir jį išdėstau taip:

92. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos parengti ir gauti dokumentai registruojami ir tvarkomi dokumentų valdymo sistemoje ir Vartotojų teisių informacinėje sistemoje (VTIS), vadovaujantis kasmetiniu dokumentacijos planu, kurio duomenys derinami su valstybės archyvu ir tvirtinami direktoriaus (jo įgalioto asmens), jei kiti teisės aktai nenustato kitaip. Dokumentai registruojami vieną kartą ir decentralizuotai. Už dokumentų, registruojamų ne dokumentų valdymo sistemoje, o kitose teisės aktų nustatytose ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos naudojamose informacinėse sistemose ar registruose registravimą atsakingi skyrių vedėjai.“

16. Pakeičiu 103 punktą ir jį išdėstau taip:

103. Trumpai saugomos popierinės bylos saugomos skyriuose iki jų saugojimo termino pabaigos arba – praėjus dvejiems metams nuo jų užbaigimo – pagal bylų perdavimo aktą perduodamos toliau saugoti Vidaus administravimo skyriui. Šis reikalavimas nėra taikomas trumpai saugomoms elektroninėms byloms, kurios saugomos dokumentų valdymo sistemos ir Vartotojų teisių informacinės sistemos (VTIS) priemonėmis.“

 

Direktorė                                                                                                                        Neringa Ulbaitė