LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2017 m. lapkričio 29 d. įsakymo Nr. 1R-296 „Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTERIJOS VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ ORGANIZAVIMO IR VIDAUS KONTROLĖS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ pakeitimo
2024 m. kovo 8 d. Nr. 1R-90
Vilnius
Pakeičiu Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos viešųjų pirkimų organizavimo ir vidaus kontrolės taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2017 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 1R‑296 „Dėl Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos viešųjų pirkimų organizavimo ir vidaus kontrolės taisyklių patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 54 punktą ir jį išdėstau taip:
„54. Pirkimo sutartis sudaroma raštu, vadovaujantis patvirtintais pirkimo sutarčių formų pavyzdžiais (6, 7 ir 8 priedai), išskyrus atvejus, kai dėl paslaugų specifikos pirkimo sutartys sudaromos pagal paslaugų teikėjų nustatytas formas. Žodžiu pirkimo sutartis gali būti sudaroma tik tada, kai jos vertė yra mažesnė kaip 10 000 (dešimt tūkstančių) eurų (be PVM). VPĮ 25 straipsnio 3 ir 4 dalyse nurodytuose aprašuose nustatytais atvejais, taip pat prekių ir paslaugų, skirtų moksliniams tyrimams ir (ar) eksperimentinei veiklai, pirkimo atvejais pirkimo sutartis žodžiu gali būti sudaroma, kai supaprastinto pirkimo sutarties vertė neviršija 15 000 (penkiolikos tūkstančių) eurų (be PVM). Pirkimo iniciatoriai, viešojo pirkimo komisijai atlikus pirkimo procedūras, parengia pirkimo sutarties projektą, jeigu jis nebuvo parengtas kaip pirkimo dokumentų sudedamoji dalis, suderina jį su Turto valdymo ir aprūpinimo skyriaus darbuotoju, o prireikus – ir su Teisinio atstovavimo grupės vadovu ar jo paskirtu asmeniu ir organizuoja pirkimo sutarties pasirašymą. Siekiant mažinti riziką dėl netinkamo asmens duomenų tvarkymo, pirkimo sutarties projektas prireikus derinamas su Teisingumo ministerijos duomenų apsaugos pareigūnu.“
2. Pakeičiu 72 punktą ir jį išdėstau taip:
„72. Kiekvieną atliktą pirkimą Turto valdymo ir aprūpinimo skyriaus darbuotojas registruoja pirkimų žurnale. Žurnale turi būti nurodyti šie rekvizitai: pirkimo pavadinimas, prekių, paslaugų ar darbų BVPŽ kodai, laimėjusio tiekėjo pavadinimas ir jo nustatyta kaina, pirkimo sutarties vertė (pildoma, kai sudaryta pirkimo sutartis), sąskaitos faktūros data, vertė (pildoma, kai nesudaryta pirkimo sutartis), kita informacija (kad pirkimas vykdytas CVP IS priemonėmis ir pan.).“