Aprašas: rajono nespalvotas

ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2016 M. VASARIO 4 D. SPRENDIMO NR. K-14 „DĖL ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO LĖŠŲ SKYRIMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2017 m. birželio 22 d. Nr. K-168

Alytus

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi ir įgyvendindama Vyriausybės atstovo Alytaus apskrityje 2017-04-20 teikimą Nr. 1-7 (1.18) „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2016-02-04 sprendimo Nr. K-14 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2017 m. sausio 23 d. įsakymą Nr. V-35 „Dėl švietimo ir mokslo ministro 2016 m. sausio 5 d. įsakymo Nr. V-1 „Dėl Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“, Alytaus rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Pakeisti Alytaus rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašą, patvirtintą Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2016 m. vasario 4 d. sprendimu Nr. K-14 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (pakeitimas Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2016 m. rugpjūčio 30 d. sprendimu Nr. K-197 „Dėl Alytaus rajono savivaldybės tarybos 2016 m. vasario 4 d. sprendimo Nr. K-14 „Dėl neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“) (toliau – aprašas) taip:

1. Pakeisti aprašo 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4. NVŠ lėšų suma vienam NVŠ programoje dalyvaujančiam vaikui yra 15 eurų per mėnesį, išskyrus:

4.1. jeigu NVŠ programos vykdymo kokybiniai rodikliai yra aukštesni (tai yra, reikalauja mažo (iki 5 asmenų) grupinio darbo su mokiniais, programoje dalyvauja vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių dėl įgimtų ir įgytų sutrikimų, numatyta didesnė ir dažnesnė NVŠ programos apimtis (daugiau nei po 8 pedagoginio darbo valandų per mėnesį), NVŠ programos atitinka aprašo 17 punkte nustatytas NVŠ programų prioritetines ugdymo kryptis), aprašo 4 punkte numatyta lėšų suma gali būti didinama ne daugiau kaip 1/3;

4.2.  jeigu NVŠ teikėjo NVŠ programa yra skirta mokinių grupei (nuo 15 iki 25 vaikų) ir nepatenka į aprašo 17 punkte nustatytų prioritetinių savivaldybės ugdymo krypčių sąrašą, aprašo 4 punkte numatyta lėšų suma gali būti mažinama ne daugiau kaip 1/3;

4.3. savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu iš įvairių institucijų atstovų, nepriklausomų vertintojų, turinčių patirties NVŠ srityje, sudaryta savivaldybės NVŠ programų vertinimo komisija (toliau – komisija), atsižvelgdama į savivaldybės NVŠ programų prioritetines ugdymo kryptis, siūlo kiekvienos NVŠ programos vienam vaikui skiriamą  lėšų sumą eurais per mėnesį.“

2. Pakeisti aprašo 6 punktą ir jį išdėstyti taip:

6. NVŠ lėšos savivaldybėms skirstomos ir skiriamos taip:

6.1. nustatoma vienam mokiniui mėnesiui skiriama lėšų suma, kuri apskaičiuojama visą valstybės biudžete NVŠ skirtą sumą padalijus iš mokinių, praėjusių kalendorinių metų rugsėjo 1 d. besimokiusių pagal bendrojo ugdymo programas skaičiaus, ir iš finansuojamo laikotarpio mėnesių skaičiaus;

6.2. savivaldybei tenkanti lėšų suma apskaičiuojama vienam mokiniui mėnesiui 6.1. papunktyje nustatytą dydį padauginus iš savivaldybėje praėjusių kalendorinių metų rugsėjo 1 d. pagal bendrojo ugdymo programas besimokiusių vaikų skaičiaus ir mėnesių skaičiaus. Valstybės biudžeto lėšos savivaldybėms skiriamos švietimo ir mokslo ministro įsakymu.“

3. Pripažinti aprašo 7 punktą netekusiu galios.

4. Pakeisti aprašo 8 punktą ir jį išdėstyti taip:

8. NVŠ lėšos švietimo teikėjui skiriamos, jei mažinamas Savivaldybės, valstybės ar kito švietimo teikėjo nustatytas mokestis už neformalųjį vaikų švietimą 4 punkte nustatyta suma.“

5. Pakeisti aprašo 10.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

10.2. ugdymo priemonės ir kitos išlaidos, tiesiogiai susijusios su NVŠ programos vykdymu (pvz. ugdymui būtinų patalpų nuoma, išlaidos NVŠ kokybei užtikrinti ir kt.).“

6. Pakeisti aprašo 11 punktą ir jį išdėstyti taip:

11. NVŠ lėšų negalima naudoti:

11.1. pramoginių renginių, vaikų poilsio ir su jomis susijusioms išlaidoms apmokėti;

11.2. NVŠ programoms, kai NVŠ teikėjas yra mokykla, teikianti bendrąjį ugdymą, finansuoti;

11.3. rekonstrukcijos, statybos išlaidoms padengti ir ilgalaikiam turtui įsigyti;

11.4. NVŠ programos vykdytojo įsiskolinimams padengti.“

7. Pakeisti aprašo 19 punktą ir jį išdėstyti taip:

19. Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, išanalizavęs pateiktas NVŠ programas (ar pateiktos laiku, ar pateikti visi privalomi dokumentai), ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo visų trūkstamų dokumentų pateikimo, pateikia NVŠ programas vertinti komisijai, kuri nustato, ar NVŠ programos atitinka nustatytus reikalavimus ir gali būti finansuojama NVŠ lėšomis.

8. Pakeisti aprašo 21 punktą ir jį išdėstyti taip:

21. NVŠ programas rekomenduojama vertinti pagal NVŠ programos vertinimo kriterijus (2 priedas). Savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į komisijos siūlymą, priima sprendimą dėl programos atitikties reikalavimams. Esant pažeidimams dėl programos vykdymo proceso ar ugdymo kokybės, savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu programos atitiktis panaikinama. Kitais atvejais programos atitiktis gali būti pratęsiama.

9. Pakeisti aprašo 30 punktą ir jį išdėstyti taip:

30. Savivaldybė už panaudotas valstybės biudžeto lėšas per 20 darbo dienų pasibaigus kalendoriniams metams Švietimo ir mokslo ministerijos Buhalterinės apskaitos skyriui pateikia formą Nr. 2 – biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo 20___ m. ______d. ataskaitą, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro 2008 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 1K-465 „Dėl valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų ir kitų subjektų žemesniojo lygio biudžeto vykdymo ataskaitų sudarymo taisyklių ir formų patvirtinimo“, banko išrašą arba laisvos formos pažymą apie lėšų likutį sąskaitoje.

10.  Pakeisti aprašo 27 punktą ir jį išdėstyti taip:

27. Savivaldybės administracija naudoja NVŠ lėšas teisės aktų nustatyta tvarka ir užtikrina šių lėšų panaudojimą pagal tikslinę paskirtį, NVŠ teikėjas užtikrina NVŠ programos vykdymo kokybę.“.

11. Pakeisti aprašo 36 punktą ir jį išdėstyti taip:

36. NVŠ programų įgyvendinimo stebėseną ir priežiūrą vykdo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, NVŠ programų vertinimo komisijos nariai teisės aktų nustatyta tvarka, kurie stebėdami ir analizuodami duomenis, esančius Mokinių registre, KTPRR, ŠVIS, stebėdami NVŠ programos įgyvendinimą vietoje, vaikų NVŠ programų lankomumą ir lankomumo pokytį, NVŠ programos įgyvendinimo kokybę, naudojamas priemones, patalpas, įrangą, turi teisę NVŠ teikėjo prašyti pateikti informaciją apie NVŠ programoje dalyvaujančius mokinius, sutartis, sudarytas su mokinių tėvais (globėjais ar rūpintojais), NVŠ programos veiklos ir mokinių lankomumo žurnalus, užsiėmimų tvarkaraščius, kuriuose turi būti nurodytas konkretus programos vykdymo laikas, valandų skaičius, vieta ir patalpos, taip pat kitą informaciją, susijusią su NVŠ programos įgyvendinimu, ir kuri yra numatyta sutartyje, sudarytoje tarp savivaldybės administracijos direktoriaus ir NVŠ teikėjo.“

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                        Algirdas Vrubliauskas