LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL Nuteistųjų perkėlimo iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą ir Jiems taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimo

dokumentų rengimo bei pateikimo tvarkos aprašo PATVIRTINIMO

 

2023 m. vasario 7 d. Nr.  V-85   

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 23 ir 31 straipsniais, Laisvės atėmimo vietų įstaigos vidaus tvarkos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2022 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 1R-444 „Dėl Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso, Lietuvos Respublikos probacijos įstatymo ir Lietuvos Respublikos suėmimo vykdymo įstatymo įgyvendinimo“, 17 punktu, 162 ir 167 punktais:

1Tvirtinu Nuteistųjų perkėlimo iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą ir jiems taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimo dokumentų rengimo bei pateikimo tvarkos aprašą (pridedama).

2Pripažįstu netekusiais galios:

2.1. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2020 m. liepos 2 d. įsakymą Nr. V-208 „Dėl Nuteistųjų perkėlimo iš vienos pataisos įstaigos į kitą tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais;

2.2. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2021 m. birželio 22 d. įsakymą Nr. V-210 „Dėl Nuteistųjų perkėlimo į pusiaukelės namus ir grąžinimo iš jų tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais;

2.3. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos direktoriaus 2022 m. kovo 25 d. įsakymą Nr. V-80 „Dėl Nuteistųjų skyrimo, perkėlimo į pataisos įstaigos socialinės globos sektorių ar iš šio sektoriaus tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

3Pavedu Lietuvos kalėjimų tarnybos Dokumentų valdymo skyriui su šiuo įsakymu supažindinti Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1 – ojo, Pravieniškių 2 – ojo, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus ir Marijampolės kalėjimų viršininkus ir šį įsakymą paskelbti Teisės aktų registre bei Lietuvos kalėjimų tarnybos interneto svetainėje.

 

 

 

 

Direktorius                                                                                                          Virginijus Kulikauskas

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus

2023 m. vasario 7 d. įsakymu Nr. V-85

 

Nuteistųjų perkėlimo iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą ir Jiems taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimo

dokumentų rengimo bei pateikimo tvarkos APRAŠAS

 

I skyrius

bendrosios nuostatos

 

1.    Nuteistųjų perkėlimo iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą ir jiems taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimo dokumentų rengimo bei pateikimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato nuteistųjų perkėlimo iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą, nuteistiesiems taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimo bei būtinų dokumentų parengimo ir pateikimo tvarką.

2.    Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:

2.1. Laisvės atėmimo vietos socialinės globos sektorius – laisvės atėmimo vietų įstaigoje įrengtas atskiras (lokalinis) sektorius, skirtas laisvės atėmimo bausmę atliekantiems nuteistiesiems, kuriems dėl turimos fizinės negalios, lėtinių ligų, amžiaus ar kitų priežasčių reikalinga kitų asmenų pagalba buityje ar savitarnoje;

2.2. Fizinio savarankiškumo kriterijai – kūno funkcijų ir kūno struktūros sutrikimai, asmens veiklos galimybės ir pagalbos poreikis (asmeninė priežiūra, maitinimasis, namų ruoša);

2.3. Socialinio savarankiškumo kriterijai – asmens bendravimas, komunikabilumas, poreikis pritaikyti gyvenamąją vietą, gebėjimas atlikti asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime reikalingas funkcijas, kito asmens pagalbos poreikis.

 

II skyrius

Nuteistųjų perkėlimas iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą

 

3.    Nuteistieji iš vienos bausmės atlikimo vietos (Lietuvos kalėjimų tarnybos Pravieniškių 1–ojo, Pravieniškių 2–ojo, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus ar Marijampolės kalėjimo (toliau kartu – kalėjimas) į kitą perkeliami Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso (toliau – BVK) 23 straipsnio 2 dalyje ir 31 straipsnio 1 dalyje numatytais atvejais Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus motyvuotu nutarimu (Tvarkos aprašo 1 priedas).

4.    Nutarimo dėl nuteistojo perkėlimo iš vieno kalėjimo į kitą projektus (toliau – nutarimo projektas) rengia kalėjimo, kuris inicijavo nuteistojo perkėlimo procesą, atsakingas darbuotojas arba esant Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus tiesioginiam nurodymui, Lietuvos kalėjimų tarnybos padalinio atsakingas darbuotojas.

5.    Nutarimo projekte nurodomas nuteistojo perkėlimo teisinis pagrindas, išsamiai išdėstomi perkėlimo motyvai, nurodoma nutarimo apskundimo tvarka. Prie nutarimo projekto gali būti pridedami perkėlimo pagrindą (motyvus) pagrindžiantys dokumentai:

5.1. nuteistąjį charakterizuojantys dokumentai, perkėlimo pagrindą pagrindžianti medžiaga (tarnybinis pranešimas, gydytojų išvada, siūlymas, nuteistojo prašymas ir kt.);

5.2. perkėlimo į kitą užsienio valstybę pagrindą patvirtinantys dokumentai, jei nuteistasis iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą perkeliamas vykdant nuteistojo perdavimo į užsienio valstybę, kurios pilietybę jis turi, toliau atlikti laisvės atėmimo bausmės procedūras;

5.3. tais atvejais, kai galimybę pridėti perkėlimą pagrindžiančius dokumentus riboja įslaptintų dokumentų administravimą reglamentuojantys teisės aktai, nutarimo projekte nurodomi perkėlimo motyvai ir neskelbtino dokumento data bei numeris.

6.    Nutarimo projektas kartu su dokumentais, pagrindžiančiais perkėlimo pagrįstumą, pateikiami derinti (vizuoti) perkeliančiojo ir priimančiojo kalėjimų viršininkams, Lietuvos kalėjimų tarnybos Saugumo koordinavimo ir kontrolės viršininkui, Resocializacijos koordinavimo skyriaus viršininkui, Sveikatos priežiūros koordinavimo skyriaus vedėjui ir Kriminalinės žvalgybos valdybos viršininkui bei Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus pavaduotojui. Nutarimo projekto derinimas (vizavimas) vykdomas Dokumentų valdymo sistemos (toliau – DVS) priemonėmis.

7.    Jeigu nutarimo projekto derinimo DVS priemonėmis metu nebuvo pateikta nei vieno motyvuoto siūlymo neperkelti nuteistojo į kitą bausmės atlikimo vietą (kalėjimą), nutarimo projektas nukreipiamas Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui. Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus pasirašytas nutarimas DVS priemonėmis pateikiamas vykdyti perkeliančiajam bei priimančiajam nuteistąjį kalėjimui. Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui priėmus sprendimą nepasirašyti nutarimo, DVS priemonėmis užrašoma motyvuota rezoliucija ir nutarimo projektas grąžinamas rengėjui.

8.    Jeigu nutarimo projekto derinimo DVS priemonėmis metu pateiktas siūlymas neperkelti nuteistojo į kitą bausmės atlikimo vietą (kalėjimą), nutarimo projekto rengėjas perkėlimo procesą sustabdo. Tuo atveju, jei perkėlimo procesas buvo inicijuotas nuteistojo prašymu, nutarimo projekto rengėjas parengia atsakymą nuteistajam, kuriame pateikia atsisakymo perkelti į kitą bausmės atlikimo vietą motyvus, nurodo apskundimo tvarką:

8.1. jei siūlymui perkelti nuteistąjį nepritarė perkeliančiojo ar priimančiojo kalėjimo viršininkas arba kitas Lietuvos kalėjimų tarnybos padalinio atsakingas darbuotojas, atsakymas yra skundžiamas Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui.

8.2. jei sprendimą neperkelti nuteistojo priėmė Lietuvos kalėjimo direktorius, atsakymas skundžiamas atitinkamam administraciniam teismui.

9.    Jei nutarimo projekto derinimo DVS priemonėmis metu pateikti siūlymai koreguoti nutarimo projektą, perkėlimo procesas DVS nestabdomas (neatmetamas) ir nukreipiamas rengėjui koreguoti (atitinkamus pataisymus gali atlikti ir dokumentą derinantis atsakingas darbuotojas). Pakoreguotas dokumentas toliau nukreipiamas derinimui ir pasirašymui šio Tvarkos aprašo 6-7 punktuose nustatyta tvarka.

10.  Perkeliantysis kalėjimas ne vėliau kaip per 3 (tris) darbo dienas nuo nutarimo priėmimo dienos pasirašytinai supažindina nuteistąjį su nutarimu, įteikia jam šio dokumento kopiją su metaduomenimis. 

11.  Jei dėl objektyvių priežasčių nuteistąjį perkeliantysis kalėjimas neturi galimybės supažindinti jį su nutarimu ir įteikti jam šio dokumento kopijos, tokį supažindinimą (įteikimą) nedelsiant po perkėlimo įvykdo priimantysis kalėjimas.

12.  Nuteistasis į kitą bausmės atlikimo vietą perkeliamas ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo nutarimo dėl nuteistojo perkėlimo priėmimo dienos.

13.  Nutarimo projektas nerengiamas:

13.1.  kai nuteistasis laikinai, ne ilgiau kaip septynioms paroms, perkeliamas į kitą kalėjimą dalyvauti atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus arba nagrinėjant bylą teisme. Perkėlimas tokiais atvejais vykdomas motyvuota ikiteisminio tyrimo teisėjo nutartimi ar motyvuotu prokuroro nutarimu, o dėl dalyvavimo nagrinėjant bylą teisme – motyvuota teisėjo ar teismo nutartimi.

13.2.  kai asmenys, kuriems reikalingas stacionarinis ištyrimas ir (ar) gydymas (išskyrus nuteistuosius, kuriems paskirta atlikti bausmę atviro tipo bausmės atlikimo vietose), gydytojo nukreipimu laikinai konvojuojami į specializuotą asmens sveikatos priežiūros padalinį Pravieniškių 2-ajame kalėjime.

14.  Laikinas nuteistųjų perkėlimas derinamas perkeliančiojo ir priimančiojo kalėjimo darbuotojų, atsakingų už nuteistųjų įskaitą, DVS arba kitomis ryšio priemonėmis.

 

III skyrius

NUTEISTŲJŲ SKYRIMas, PERKĖLIMas Į laisvės atėmimo vietOS SOCIALINĖS GLOBOS SEKTORIų ir grąžinimas iš šio sektoriaus

 

15.  Nuteistieji, kurie nesavarankiški ar iš dalies savarankiški ir kuriems yra reikalinga ilgalaikė ar trumpalaikė socialinė globa, siekiant pagerinti jų socialinių ir slaugos paslaugų kokybę, tolesniam bausmės atlikimui perkeliami į laisvės atėmimo vietos socialinės globos sektorių (toliau – Socialinės globos sektorius).

16.  Nuteistojo perkėlimo į Socialinės globos sektorių ar iškėlimo iš šio sektoriaus procedūrą inicijuoja kalėjime nuteistąjį gydantis gydytojas, įvertinęs jo sveikatos būklę.

17.  Nuteistasis, manantis, kad turi socialinio ar fizinio savarankiškumo sutrikimų, turi teisę ir pats raštu kreiptis (pateikti laisvos formos prašymą) į jį gydantį gydytoją, kad jam būtų nustatytas socialinės globos poreikis. Apie tokius sutrikimus gydantį gydytoją gali informuoti ir nuteistojo kontaktinis pareigūnas. 

18.  Gydantis gydytojas, įvertinęs, kad dėl sveikatos sutrikimų ar socialinių veiksnių nuteistajam reikalinga/nereikalinga socialinė globa arba gavęs nuteistojo (kontaktinio pareigūno) prašymą dėl socialinės globos poreikio įvertinimo, užpildo Prašymą dėl nuteistojo socialinės globos poreikio įvertinimo (toliau – Prašymas, Tvarkos aprašo 2 priedas), Medicinos dokumentų išrašą/siuntimą (statistinės apskaitos forma Nr. 027/a), kuriame aprašo nuteistojo sveikatos būklę, fizinės aplinkos pritaikymo ir socialinės globos poreikį ir teikia individualius siūlymus dėl poreikio perkelti nuteistąjį į Socialinės globos sektorių ar iš jo iškelti.

19.  Gydantis gydytojas parengtus dokumentus pateikia Pirminės asmens sveikatos priežiūros skyriaus sveikatos priežiūros administratoriui (toliau – administratorius), kuris ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Tvarkos aprašo 18 punkte nurodytų dokumentų gavimo, pateikia Nuteistojo socialinės globos poreikio vertinimo anketą (toliau – Anketa, Tvarkos aprašo 3 priedas) laisvės atėmimo vietos įstaigos kontaktiniam pareigūnui pildyti.

20.  Laisvės atėmimo vietos įstaigos kontaktinis pareigūnas, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas užpildo Anketą ir ją grąžina administratoriui.

21.  Administratorius parengia tarnybinį pranešimą dėl socialinio poreikio nustatymo kalėjimo, kuriame nuteistasis atlieka laisvės atėmimo bausmę, viršininkui. Prie tarnybinio pranešimo pridedami užpildyti dokumentai:

21.1.  nuteistojo prašymas (jei toks buvo pateiktas);

21.2.  statistinės apskaitos forma Nr. 027/a;

21.3.  Anketa;

21.4.  nuteistojo neįgalumo pažymėjimo, darbingumo lygio nustatymo pažymos, specialiųjų poreikių nustatymo ar kitų dokumentų (jei tokie yra), kopijos.

22.  Kalėjimo viršininkas, tarnybinį pranešimą su pridėtais dokumentais, DVS priemonėmis nukreipia Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus įsakymu sudarytai Komisijai.

23.  Komisija per 10 darbo dienų išnagrinėja pateiktus dokumentus ir kalėjimo viršininkui pateikia motyvuotą siūlymą skirti (perkelti) arba neskirti (neperkelti) nuteistojo į Socialinės globos sektorių ar iš jo iškelti. Jei Komisija vieno posėdžio metu nagrinėja kelių nuteistųjų dokumentus, siūlymas dėl kiekvieno nuteistojo įforminamas atskiru Komisijos posėdžio protokolu arba daromi Komisijos posėdžio protokolo išrašai, susiję su konkretaus nuteistojo nagrinėtais dokumentais ir dėl jo priimtu siūlymu.

24.  Kalėjimo viršininkas, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Komisijos siūlymo gavimo dienos priima sprendimą skirti (perkelti) arba neskirti (neperkelti) nuteistojo į Socialinės globos sektorių (Tvarkos aprašo 4 priedas) ir pasirašytinai su juo supažindina nuteistąjį, įteikia jam šio dokumento kopiją su metaduomenimis.

25.  Tais atvejais, kai nuteistąjį būtina perkelti į kito kalėjimo Socialinės globos sektorių, perkeliančiojo kalėjimo atsakingas atstovas, po sprendimo perkelti nuteistąjį į Socialinės globos sektorių priėmimo, nedelsiant parengia motyvuoto nutarimo projektą ir pateikia jį derinti bei pasirašyti šio Tvarkos aprašo 6-7 punktuose nustatyta tvarka.

26.  Pagerėjus nuteistojo, kuriam buvo nustatyta socialinė globa, sveikatos būklei, gali būti inicijuojamas jo iškėlimas iš Socialinės globos sektoriaus.

27.  Nuteistojo pakartotinis socialinės globos poreikio įvertinimas ir iškėlimo iš Socialinės globos sektoriaus procedūra vykdoma šio Tvarkos aprašo 16-24 punktuose nustatyta tvarka.

28.  Nuteistasis, dėl kuriuo priimtas sprendimas iškelti iš Socialinės globos sektoriaus, grąžinamas į ankstesnę bausmės atlikimo vietą.

 

IV skyrius

nuteistiesiems taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimAS

 

29.  Bausmės atlikimo sąlygų keitimo tvarką nustato Laisvės atėmimo vietų įstaigos vidaus tvarkos taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2022 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 1R-444 „Dėl Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso, Lietuvos Respublikos probacijos įstatymo ir Lietuvos Respublikos suėmimo vykdymo įstatymo įgyvendinimo“, XXIII skyrius.

30.  Nuteistajam taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimą inicijuoja kalėjimo, kuriame nuteistasis atlieka bausmę, kontaktinis pareigūnas.

31.  Kontaktinis pareigūnas, nustatęs, kad bausmę atliekantis nuteistasis atitinka BVK 37 straipsnyje nustatytus reikalavimus dėl jam taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimo, parengia motyvuotą siūlymą (Tvarkos aprašo 5 priedas) dėl sąlygų keitimo, kurį DVS priemonėmis pateikia derinti (vizuoti) kalėjimo administracijos padalinių, atsakingų už nuteistųjų įskaitą, saugumą, nusikalstamo elgesio rizikos vertinimą, užimtumą, intervencinių priemonių taikymą darbuotojams bei Lietuvos kalėjimų tarnybos Kriminalinės žvalgybos valdybos atstovui kalėjime.

32.  Kontaktinis pareigūnas, teikdamas motyvuotą siūlymą dėl nuteistajam taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimo pagal BVK 37 straipsnio 5 ar 6 dalį, kartu pateikia pagrįstą nuomonę dėl poreikio nuteistąjį perkelti į specializuotą atviro tipo bausmės atlikimo vietą, kurioje nuteistieji intensyviai rengiami paleidimui iš bausmės atlikimo vietos (pusiaukelės namus). Intensyvaus regimo paleidimui iš bausmės atlikimo vietos poreikis nustatomas atsižvelgiant į šiuos kriterijus:

32.1.  į paskirtos bausmės trukmę (prioritetas teikiamas asmenims, kuriems paskirta laisvės atėmimo bausmė viršija dešimt metų);

32.2.  į likusią neatliktos bausmės dalį (prioritetas teikiamas asmenims, kuriems jau yra suėjęs galimo lygtinio paleidimo terminas ir kurie yra atlikę didžiąją dalį bausmės);

32.3.  į paskirtos bausmės pobūdį (prioritetas teikiamas asmenims, kuriems dėl įvykdyto nusikaltimo pobūdžio negali būti taikomas lygtinis paleidimas iš bausmės atlikimo vietos);

32.4.  į nusikalstamo elgesio riziką (prioritetas teikiamas asmenims, kurių nusikalstamo elgesio rizika yra vidutinė ir bausmės atlikimo metu ji akivaizdžiai sumažėjo);

32.5.  į nuteistojo socialinių ryšių stiprumą, poreikį palaikyti/ugdyti darbo ir kitus socialinius įgūdžius (prioritetas teikiamas asmenims, kurių socialiniai ryšiai silpni ar nutrūkę, turintiems ribotas galimybes dirbti bei nepakankamus socialinius įgūdžius).

33.  Tvarkos aprašo 31 punkte nustatyta tvarka suderintas siūlymas pateikiamas kalėjimo viršininkui ar kitam Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus įgaliotam pareigūnui sprendimui priimti (Tvarkos aprašo 6 priedas).

34.  Jeigu derinimo metu pateiktas vienas ar keli motyvuoti siūlymai nekeisti nuteistajam bausmės atlikimo sąlygų, kalėjimo viršininkas ar kitas Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus įgaliotas pareigūnas gali organizuoti aptarimą sprendimui priimti.

35.  Nuteistasis apie jo atžvilgiu pateiktą motyvuotą siūlymą ir priimtą sprendimą informuojamas raštu. Jeigu nustatoma, kad nuteistasis neatitinka jam taikomų BVK 37 straipsnyje nustatytų sąlygų, kuriomis galėtų būti švelninamos jam taikomos bausmės atlikimo sąlygos, nuteistajam raštu nurodomos konkrečios sąlygos, kurių jis neatitinka.

36.  Tais atvejais, kai nuteistąjį dėl pasikeitusių bausmės atlikimo sąlygų būtina perkelti į kitą bausmės atlikimo vietą, perkeliančiojo kalėjimo atstovas po sprendimo priėmimo nedelsdamas parengia motyvuoto nutarimo projektą ir pateikia jį derinti bei pasirašyti šio Tvarkos aprašo II skyriuje nustatyta tvarka.

37.  Jei atviro arba pusiau atviro tipo bausmės atlikimo vietoje vykdyti gaunamas naujas teismo sprendimas, dėl kurio laisvės atėmimo bausmę atliekančiam nuteistajam turi būti griežtinamos bausmės atlikimo sąlygos, kalėjimo viršininko motyvuotu sprendimu nuteistasis perkeliamas į atitinkamai pusiau atviro arba uždaro tipo bausmės atlikimo vietą. Bausmės atlikimo sąlygos gali būti nekeičiamos tik tuo atveju, jei jas sugriežtinus nuteistasis iš karto atitiktų Bausmių vykdymo kodekso 37 straipsnyje nustatytas sąlygas, dėl kurių jam turėtų būti nedelsiant švelninamos bausmės atlikimo sąlygos, grąžinant nuteistąjį į bausmės atlikimo vietą, iš kurios jis perkeltas pagal gautą naują teismo sprendimą.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

38.  Asmenys, pažeidę šio Tvarkos aprašo reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

39.  Asmens sveikatos priežiūros paslaugos Socialinės globos sektoriuje laisvės atėmimo bausmę atliekantiems asmenims teikiamos tokia pat tvarka, kaip ir kitiems nuteistiesiems.

__________________________

 

part_6f8f2bcd0b764464a53148b6259dee7d_end


 

Nuteistųjų perkėlimo iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą ir jiems taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimo dokumentų rengimo bei pateikimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

(Nutarimo dėl nuteistojo perkėlimo iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą formos pavyzdys)

 

LIETUVOS KALĖJIMŲ TARNYBOS

DIREKTORIUS

 

NUTARIMAS

DĖL NUTEISTOJO PERKĖLIMO IŠ VIENOS BAUSMĖS ATLIKIMO VIETOS Į KITĄ

 

20 m. d. Nr.

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso ____ straipsnio ___

dalimi (punktu) ir atsižvelgdamas _____________________________________________________

_______________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(aiškiai nurodomi konkretūs perkėlimo motyvai bei dokumentai, kuriais remiantis priimtas spendimas)

 

nutariu nuteistąjį _____________________________________________________________

(nuteistojo vardas, pavardė, gimimo metai)

perkelti iš _______________________________________________________________________

 

į ____________________________________________________________ tęsti bausmės atlikimą.

 

Šis Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus nutarimas, vadovaujantis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 100 straipsnio 2 dalies nuostatomis, per dvidešimt dienų nuo jo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui (Žygimantų g. 2, 01102 Vilnius) Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

__________________        ___________________      _______________

(pareigų pavadinimas)                 (parašas)                                         (vardas ir pavardė)

 

 

 

Nutarimas įteiktas

________________________________

(nuteistojo parašas)

________________________________

(vardas ir pavardė)

202     - ____ - ____               

__________________________

part_61e2af53347b457e935faab484c8a7fb_end


 

Nuteistųjų perkėlimo iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą ir jiems taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimo dokumentų rengimo bei pateikimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

____________________________________________________________________

(prašymą užpildžiusio asmens vardas pavardė, pareigos)

 

_________________________

 

(adresatas)

 

 

PRAŠYMAS

DĖL NUTEISTOJO SOCIALINĖS GLOBOS POREIKIO ĮVERTINIMO

 

20 m. d. Nr.

________________

(vieta)

 

 

 

Prašome įvertinti nuteistojo (-osios) __________________________________________

(vardas ir pavardė didžiosiomis raidėmis, gim. data)

 

socialinės globos poreikį užpildant Nuteistojo socialinės globos poreikio vertinimo anketą pagal pateiktus socialinio ir fizinio savarankiškumo vertinimo kriterijus.

 

 

 

 

 

 

_______________ ___________________ __________________

(pareigų pavadinimas)                                                    (parašas)                                                      (vardas ir pavardė)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________

 

part_02cd05a983994f9382c5eae0eae2355a_end


 

Nuteistųjų perkėlimo iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą ir jiems taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimo dokumentų rengimo bei pateikimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

 

NUTEISTOJO ____________________________________

(vardas, pavardė, gimimo data)

SOCIALINĖS GLOBOS POREIKIO VERTINIMO ANKETA

 

I. SOCIALINIO SAVARANKIŠKUMO VERTINIMO KRITERIJAI

 

 

 

1. Laisvalaikis

 

Eil. Nr.

Kriterijus

Vertinimas

Žymėti

 

X

2.1

Aktyviai leidžia laisvalaikį (lanko kultūrinius renginius, maldos namus, užsiima mėgstama veikla)

Savarankiškas

 

2.2

Daugiau laiko praleidžia savo gyvenamojoje patalpoje, žiūrėdamas televizorių, klausydamas radijo, skaitydamas knygas, kartais užsiimdamas kita mėgstama veikla

Iš dalies savarankiškas

 

2.3

Leidžia laiką savo gyvenamojoje patalpoje, niekuo nesidomėdamas ir nieko neveikdamas arba negalėdamas aktyviai leisti laisvalaikio

Nesavarankiškas

 

 

 

2. Reikalai, dėl kurių asmuo pagal galimybes išeina iš gyvenamųjų patalpų

 

 

 

Eil. Nr.

 

 

Kriterijus

Savarankiškas (gali pats, kai prireikia)

Iš dalies savarankiškas (gali tik kitų padedamas)

Nesavarankiškas (visiškai negali)

2.1

Dirbti

 

 

 

2.2

Apsipirkti parduotuvėje

 

 

 

2.3

Apsilankyti dienos, bendruomenės centre

 

 

 

2.4

Nueiti pas gydytoją, socialinį darbuotoją, psichologą ar kt.

 

 

 

2.5

Nueiti į valgyklą

 

 

 

 

 

II. FIZINIO SAVARANKIŠKUMO VERTINIMO KRITERIJAI

 

3. Asmens priežiūra (savipriežiūra)

 

Eil. Nr.

Kriterijus

Vertinimas

Žymėti

 

X

3.1

Gali pats pasirūpinti asmenine higiena (nusiprausti, išsimaudyti, prižiūrėti savo kūną), apsirengti. Savarankiškai susitvarko tualete

Savarankiškas

 

3.2

Gali pats nusiprausti, bet išsimaudyti pats negali, sunku atlikti kai kuriuos rengimosi veiksmus. Gali pats nueiti į tualetą, bet po to visiškai susitvarkyti negali

Iš dalies savarankiškas

 

3.3

Gali pasirūpinti tik viršutinės kūno dalies higiena ir atlikti tik kai kuriuos rengimosi veiksmus. Savarankiškai tualete nesusitvarko

Iš dalies savarankiškas

 

3.4

Visiškai negali savarankiškai pasirūpinti asmenine higiena. Negali nei nusirengti, nei apsirengti. Tuštinasi ir šlapinasi, naudodamasis specialiosiomis priemonėmis

Nesavarankiškas

 

 

 

4. Kūno funkcijų ir kūno struktūros sutrikimai

 

Eil. Nr.

Kriterijus

Vertinimas

Žymėti

 

X

4.1

Nėra didelių judėjimo, regos, klausos ar kalbos, psichomotorinės kontrolės funkcijų sutrikimų (gali laisvai judėti savo būste ir už jo ribų, valdyti kūno judesius, mato, girdi, gali bendrauti be techninių pagalbos priemonių arba su jomis).

Savarankiškas

 

4.2

Kūno struktūros ir kūno funkcijų sutrikimai kompensuojami techninės pagalbos priemonėmis

Iš dalies savarankiškas

 

4.3

Kūno struktūros ir kūno funkcijų sutrikimai nevisiškai kompensuojami techninės pagalbos priemonėmis (sunkiai juda, valdo kūno judesius, silpnai mato ar girdi net su techninės pagalbos priemonėmis, sutrikęs kalbos suvokimas ir kalba)

Iš dalies savarankiškas

 

4.4

Dideli judėjimo, regos, klausos ar kalbos, psichomotorinės kontrolės funkcijų sutrikimai (sunkiai arba visai negali judėti, dėl psichikos ar protinės negalios negali savarankiškai pasinaudoti savo kūno sugebėjimais, beveik arba visiškai nemato, negirdi ar nekalba) nekompensuojami techninės pagalbos priemonėmis

Nesavarankiškas

 

 

 

5. Maitinimasis

 

Eil. Nr.

Kriterijus

Vertinimas

Žymėti

 

X

5.1

Savarankiškai gali pasigaminti maistą ir pavalgyti

Savarankiškas

 

5.2

Gali pasigaminti kai kuriuos lengvesnius patiekalus, pasišildyti pagamintą maistą ir pavalgyti

Iš dalies savarankiškas

 

5.3

Negali pasigaminti, bet gali pavalgyti patiektą maistą

Iš dalies savarankiškas

 

5.4

Negali nei valgyti, nei gerti be kitų pagalbos

Nesavarankiškas

 

 

 

6. Namų ruoša (namų ūkio veikla)

 

Eil. Nr.

Kriterijus

Vertinimas

Žymėti

 

X

6.1

Gali atlikti visus namų ruošos darbus (skalbti, valyti būstą, išsilyginti skalbinius ir pan.)

Savarankiškas

 

6.2

Gali atlikti lengvus namų ruošos darbus (išsiplauti indus, pasikloti lovą, išsiskalbti smulkius skalbinius ir pan.). Sudėtinga susiplanuoti darbus

Iš dalies savarankiškas

 

6.3

Reikalinga pagalba atliekant visus namų ruošos darbus. Mažai ką gali pasidaryti pats

Iš dalies savarankiškas

 

6.4

Negali ar neturi paskatos atlikti namų ruošos darbų

Nesavarankiškas

 

 

 

7. Asmens veiklos galimybės ir pagalbos poreikis

 

Eil. Nr.

Kriterijus

Vertinimas

Žymėti

 

X

7.1

Asmens galimybės pagrindinėse jo veiklos srityse (buityje, asmeniniame ir visuomeniniame gyvenime, darbinėje veikloje, ugdantis) dėl sveikatos būklės yra nežymiai ribotos, pagalba beveik nereikalinga, specialiųjų poreikių apimtis yra nedidelė arba vidutinė

Savarankiškas

 

7.2

Asmens galimybės pagrindinėse jo veiklos srityse dėl sveikatos būklės yra vidutiniškai ar žymiai ribotos, pagalba reikalinga, specialiųjų poreikių apimtis yra vidutinė arba didelė

Iš dalies savarankiškas

 

7.3

Asmens galimybės pagrindinėse jo veiklos srityse dėl sveikatos būklės yra visiškai ribotos, be kitų pagalbos asmuo negali atlikti beveik nieko, specialiųjų poreikių apimtis yra didelė

Nesavarankiškas

 

 

 

Vertinimą atliko: _______________________________________________________

(vardas, pavardė, pareigos)                     

 

 

_____________________

(vertinimo atlikimo data)

 

 

 

_____________________________________

 

part_5c740b8f6fa140779f7994fd1546ae1b_end


 

Nuteistųjų perkėlimo iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą ir jiems taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimo dokumentų rengimo bei pateikimo tvarkos aprašo

4 priedas

 

 

(Sprendimo dėl nuteistojo perkėlimo į Socialinės globos sektorių formos pavyzdys)

 

 

________________KALĖJIMO

VIRŠININKAS

 

SPRENDIMAS

DĖL PERKĖLImo Į SOCIALINĖS GLOBOS SEKTORIŲ

 

202 m. d. Nr.

Vilnius

Vadovaudamasis Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriaus 2023 m. _________ d. įsakymu Nr.__ patvirtintu Nuteistųjų perkėlimo iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą ir jiems taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimo dokumentų rengimo bei pateikimo tvarkos aprašu bei atsižvelgdamas į _________________________________________________________________

______________________________________________________________________________ :

(nurodomi dokumentai, kurių pagrindu priimtas sprendimas, motyvai)

Nusprendžiu nuteistąjį ________________________, gim. _______________ ,

perkelti/neperkelti į Socialinės globos sektorių.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 100 straipsnio 1 dalies nuostatomis, šis sprendimas per vieną mėnesį nuo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui (L. Sapiegos g. 1, 10312 Vilnius).

 

 

 

Viršininkas     ___________________                         _______________________

(parašas)                                                          (vardas ir pavardė)

 

 

 

 

Sprendimas įteiktas                                

_______________________________                       

(nuteistojo parašas)                                                                               

_____________________________

(vardas ir pavardė

202 - ____ - ___

 

 

 

 

 

 

 

_____________________________

 

part_fb3889068d6e49ab9ec76076fde524b5_end


 

Nuteistųjų perkėlimo iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą ir jiems taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimo dokumentų rengimo bei pateikimo tvarkos aprašo

5 priedas

 

(Siūlymo dėl nuteistojo bausmės atlikimo sąlygų keitimo formos pavyzdys)

 

____________________________________________________

(kontaktinio asmens vardas pavardė, pareigos)

 

__________________

(kalėjimo viršininkui)

 

 

 

siūlymas

DĖL NUTEISTOJO bausmės atlikimo sąlygų keitimo

 

20 m. d. Nr.

________________

(vieta)

 

1.       Nuteistojo vardas, pavardė, gimimo data, gyvenamoji vieta iki nuteisimo:

 

2.       Teisės pažeidimai (teistumas):

 

3.       Bausmės pradžia, pabaiga, informacija apie galimą lygtinį paleidimą, atliktos bausmės dalį:

 

4.       Informacija apie nuteistojo atitiktį bausmės atlikimo sąlygų keitimui:

 

5.       Intensyvaus nuteistojo rengimo paleidimui iš bausmės atlikimo vietos poreikis (jei nuteistąjį siūloma perkelti į specializuotą atviro tipo bausmės atlikimo vietą, kurioje nuteistieji intensyviai rengiami paleidimui iš bausmės atlikimo vietos (pusiaukelės namus), Tvarkos aprašo 32 punktas):

 

 

 

 

Atsižvelgdamas į pateiktą informaciją, siūlau nuteistajam ________________________________

(nuteistojo vardas, pavardė)

pakeisti bausmės atlikimo sąlygas iš ________________________________________________

į _____________________________________________________________________________.

(nurodomas bausmės atlikimo tipas)

 

 

_______________              ___________________                           __________________

(pareigų pavadinimas)                                              (parašas)                                         (vardas ir pavardė)

 

 

__________________________

part_5687265039574f80a98f991195331f7f_end


 

Nuteistųjų perkėlimo iš vienos bausmės atlikimo vietos į kitą ir jiems taikomų bausmės atlikimo sąlygų keitimo dokumentų rengimo bei pateikimo tvarkos aprašo

6 priedas

 

(Sprendimo dėl nuteistojo bausmės atlikimo sąlygų keitimo formos pavyzdys)

 

 

________________KALĖJIMO

VIRŠININKAS

 

SPRENDIMAS

DĖL bausmės atlikimo sąlygų keitimo

 

202 m. d. Nr.

Vilnius

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 37 straipsnio _ dalimi, Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2022 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. 1R-444 „Dėl Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso, Lietuvos Respublikos probacijos įstatymo ir Lietuvos Respublikos suėmimo vykdymo įstatymo įgyvendinimo“ patvirtintų Laisvės atėmimo vidaus tvarkos taisyklių __________ punktais ir atsižvelgdamas į _______________________________________________________________________________

(nurodomi bausmės sąlygų keitimo motyvai arba konkrečios sąlygos, kurių nuteistasis neatitinka)

________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________ :

Nusprendžiu nuteistajam _______________________, gim. _______________ ,

pakeisti/nekeisti bausmės atlikimo sąlygas (-ų) ir perkelti/neperkelti jį (jo) į ___________ tipą.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos bausmių vykdymo kodekso 100 straipsnio 1 dalies nuostatomis, šis sprendimas per vieną mėnesį nuo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos kalėjimų tarnybos direktoriui (L. Sapiegos g. 1, 10312 Vilnius) arba Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka _________________________________ .

(teismo pavadinimas, adresas)  

 

Viršininkas ___________________ _______________________

(parašas)                                   (vardas ir pavardė)

 

Sprendimas įteiktas                                

_______________________________                       

(nuteistojo parašas)                                                                               

_____________________________

(vardas ir pavardė

202 - ____ - ___

 

 

Pastaba. Teismas parenkamas pagal kalėjimo veiklos teritoriją:

1. Vilniaus apygardos administraciniam teismui (Žygimantų g. 2, 01102 Vilnius) – jei skundžiamas Vilniaus kalėjimo viršininko sprendimas.

2. Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmams (A. Mickevičiaus g. 8A, 44312 Kaunas) – jei skundžiamas Alytaus, Kauno, Marijampolės, Pravieniškių 1-ojo ar 2-ojo kalėjimo viršininko sprendimas.

3. Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmams (Dvaro g. 80, 76298 Šiauliai) – jei skundžiamas Šiaulių kalėjimo sprendimas.

4. Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmams (Respublikos g. 62, 35158 Panevėžys) – jei skundžiamas Panevėžio kalėjimo viršininko sprendimas.

__________________________

part_0f875831a60b407e91594f1df4fdf58b_end