LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO 2011 M. VASARIO 28 D. ĮSAKYMO NR. 5-V-166 „DĖL JURIDINIŲ ASMENŲ GINKLŲ IR ŠAUDMENŲ CIVILINĖS APYVARTOS IR JOS KONTROLĖS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2016 m. birželio 10 d. Nr. 5-V-468
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 17 straipsnio pakeitimo įstatymu Nr. XII-2372, Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 7 straipsnio pakeitimo įstatymu Nr. XII-2373 ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. liepos 10 d. nutarimo Nr. 1108 „Dėl Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo įgyvendinimo“ 2.3.2 papunkčiu:
1. P a k e i č i u Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisykles, patvirtintas Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. vasario 28 d. įsakymu Nr. 5-V-166 „Dėl Juridinių asmenų ginklų ir šaudmenų civilinės apyvartos ir jos kontrolės taisyklių patvirtinimo“:
1.1. pakeičiu 7.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
„7.3. pažymas, kad fizinis asmuo, ginklininkas neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ir nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo. Dėl specialaus statuso subjektų pareigūnų ir (ar) karių, kurie tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą, gali būti pateikiama specialaus statuso subjektų pažyma, kad pareigūnas ir (ar) karys tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą;“
1.2. pakeičiu 7.7 papunktį ir jį išdėstau taip:
„7.7. fizinio asmens, ginklininko medicininio patikrinimo išvadą (Forma 049/a), patvirtinančią, kad jis neserga liga (-omis) ar neturi fizinio (-ių) trūkumo (-ų), įrašyto (-ų) į Sveikatos apsaugos ministerijos sudarytą ligų ir fizinių trūkumų, dėl kurių asmuo negali įsigyti ar turėti ginklo, sąrašą (toliau – medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a). Medicininėje patikrinimo išvadoje (Forma 049/a) turi būti žyma apie sveikatos priežiūros įstaigą, kuri ją išdavė, medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a) turi būti patvirtinta asmens sveikatos priežiūros įstaigos antspaudu ir gydytojų konsultacinės komisijos pirmininko asmeniniu spaudu ir parašu. Dėl specialaus statuso subjektų pareigūnų ir (ar) karių, kurie tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą, gali būti pateikiama specialaus statuso subjektų pažyma, kad pareigūnas ir (ar) karys tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą (šis punktas netaikomas, kai fizinio asmens medicininio patikrinimo išvada (Forma 049/a) yra saugoma Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje ir yra galimybė tai patikrinti naudojantis Policijos informacine sistema).“;
1.3. pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:
„16. Leidimas laikyti ginklus gali būti išduotas tik po to, kai fizinis ar juridinis asmuo įsirengia ar išsinuomoja patalpas ginklams laikyti. Fizinis ar juridinis asmuo, dėl kurio teritorinė policijos įstaiga priėmė sprendimą išduoti leidimą laikyti ginklus, privalo per 6 mėnesius nuo teritorinės policijos įstaigos pranešimo gavimo dienos įsirengti ar išsinuomoti patalpas ginklams laikyti pagal policijos generalinio komisaro nustatytus reikalavimus. Šis terminas, esant motyvuotam fizinio ar juridinio asmens prašymui, gali būti pratęstas.
Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos, vykdančios aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę (toliau – Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos), neprivalo įsirengti patalpų laikyti ginklus, jei visus trumpuosius šaunamuosius ginklus ir elektros šoko įtaisus su iššaunamosiomis adatomis, lanksčiais laidais sujungtomis su aukštosios įtampos elektros energijos šaltiniu, Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų darbuotojai laiko gyvenamosiose vietose. Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų darbuotojams teisę laikyti ginklus gyvenamojoje vietoje įsakymu suteikia aplinkos ministras ar jo įgaliotas asmuo. Ginklų laikymo sąlygų atitiktį nustatytiems reikalavimams atlieka teritorinė policijos įstaiga. Jeigu visi Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų ginklai laikomi jų darbuotojų gyvenamosiose vietose, į leidimą laikyti ginklus įrašomas Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos ar jos padalinio adresas.“;
1.4. pakeičiu 47.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
„47.3. pažymas, patvirtinančias, kad kiekvienas ginklininkas ar darbuotojas išlaikė egzaminą pagal Apsaugos darbuotojo mokymo programą arba kad jam kitų teisės aktų nustatyta tvarka yra suteikta apsaugos darbuotojo kvalifikacija (pateikiama, kai juridinis asmuo verčiasi asmens ir turto sauga). Egzamino laikyti nereikia asmenims, kurie yra įgiję apsaugos darbuotojo profesinę kvalifikaciją ir išlaikę egzaminą pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą Apsaugos darbuotojo mokymo programą (jeigu pateikiami tai patvirtinantys dokumentai), taip pat asmenims, kurie yra (buvo) specialaus statuso subjektų ar jiems pavaldžių įstaigų pareigūnai ir (ar) kariai (jeigu pateikiama pažyma (raštas), patvirtinanti, kad bet kurioje iš šių institucijų jis turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą, arba pažyma (raštas), patvirtinanti, kad asmuo specialaus statuso subjektų nustatyta tvarka yra išlaikęs egzaminą (įskaitą) dėl tarnybinio ginklo nešiojimo (priskyrimo);“
1.5. pakeičiu 47.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
„47.5. pažymas, patvirtinančias, kad fizinis asmuo, kiekvienas ginklininkas ar darbuotojas išlaikė egzaminą pagal Apsaugos darbuotojo mokymo programą ar pagal Šaunamojo ginklo laikymo, nešiojimosi ir panaudojimo savigynai mokymo programą (dėl specialaus statuso subjektų pareigūnų ir (ar) karių, kurie tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą, gali būti pateikiama specialaus statuso subjektų pažyma, kad pareigūnas ir (ar) karys tarnybos metu turi teisę nešiotis šaunamąjį ginklą, arba pažyma (raštas), patvirtinanti, kad asmuo specialaus statuso subjektų nustatyta tvarka yra išlaikęs egzaminą (įskaitą) dėl tarnybinio ginklo nešiojimo (priskyrimo)) (pateikiama, kai fizinis ar juridinis asmuo verčiasi kita veikla, išskyrus asmens ir turto saugą bei veiklą, susijusią su ginklų naudojimu sporto tikslais) (egzamino laikyti nereikia asmenims, kurie yra įgiję apsaugos darbuotojo profesinę kvalifikaciją ir išlaikę egzaminą pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą Apsaugos darbuotojo mokymo programą);“.
2. N u s t a t a u, kad: