LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINĖ KULTŪROS PAVELDO KOMISIJA

 

NUTARIMAS

DĖL VILNIAUS ŠV. JONO KRIKŠTYTOJO IR ŠV. JONO APAŠTALO IR EVANGELISTO, LIOLIŲ ŠV. APAŠTALŲ SIMONO IR JUDO TADO, MAIRONIŲ ŠVČ. MERGELĖS MARIJOS, ŠAUKĖNŲ ŠVČ. TREJYBĖS, UŽVENČIO ŠV. MARIJOS MAGDALIETĖS, VAIGUVOS ŠV. JONO KRIKŠTYTOJO IR ANYKŠČIŲ ŠV. MATO BAŽNYČIOSE ESANČIŲ KILNOJAMŲJŲ KULTŪROS VERTYBIŲ DUOMENŲ TIKSLINIMO IR KILNOJAMŲJŲ DAIKTŲ, TURINČIŲ KULTŪRINĘ VERTĘ, ĮRAŠYMO Į KULTŪROS VERTYBIŲ REGISTRĄ

 

2024 m. birželio 28 d. Nr. N-6

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybinės kultūros paveldo komisijos įstatymo 5 straipsnio 2 dalies 11 punktu, Valstybinė kultūros paveldo komisija n u t a r i a:

1.  Pritarti Vilniaus Šv. Jono Krikštytojo ir šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje esančių kilnojamųjų kultūros vertybių – paveikslo „Šv. Ignacas Lojola“, paveikslo „Šv. Pranciškus Ksaveras“ (I), paveikslo „Šv. apaštalas Judas Tadas“, paveikslo „Šv. Pranciškus Ksaveras“ (II), paveikslo „Šv. apaštalai Petras ir Paulius“, paveikslo „Šv. apaštalo Andriejaus nukryžiavimas“, paveikslo „Šv. Teresė Avilietė“, paveikslo „Šv. angelas Sargas“, paveikslo „Kristaus Atsimainymas“, paveikslo „Šv. Kajetonas“, paveikslo „Šv. Vincento Pauliečio mirtis“, paveikslo „Šv. Jonas Krikštytojas“, paveikslo „Šv. evangelistas Jonas“, paveikslo „Šv. Hilarijus“, paveikslo „Šv. Andriejus Bobolė“ su rėmu, paveikslo „Šv. Mikalojus, dalijantis išmaldą“ su rėmu, paveikslo „Šv. Ivas“ su rėmu, Kryžiaus su Nukryžiuotojo skulptūra, Šv. Viktoro altoriaus su skulptūrine kompozicija, skulptūromis ir relikvijoriais (skulptūrinė kompozicija „Kryžius – Vynmedis su Nukryžiuotoju“, su relikvijoriais ir rėmu, šv. Viktoro  sarkofagas–relikvijorius, skulptūra „Šv. Steponas“, skulptūra „Šv. Laurynas“, skulptūra „Šv. Jurgis“, skulptūra „Šv. Florijonas“, angeliukų skulptūros (2 vnt.), keturių evangelistų skulptūros ir skulptūrinė glorija su Dievo Tėvo ir Šventosios Dvasios balandžio skulptūromis), skulptūros „Šv. Zacharijas“, skulptūros „Šv. Joakimas“, skulptūros „Šv. evangelistas Jonas“ (I) (?), skulptūros „Šv. Aleksis Falkonieri“, skulptūros „Šv. Jonas Fakundietis“, skulptūros „Šv. Kryžiaus Jonas“, skulptūros „Šv. Jonas Damaskietis“ (?), skulptūros „Šv. Dievo Jonas, skulptūros „Šv. Jonas Kantietis“, skulptūros „Šv. Jonas Kapistranas“ (?), skulptūros „Šv. Jonas Chrizostomas (Auksaburnis)“, skulptūros „Šv. Jonas Klimakas“, skulptūros „Šv. Jonas Matietis“, skulptūros „Šv. Jonas Nepomukas“, skulptūros „Šv. Bonaventūra“, skulptūros „Šv. Ignacas Lojola“ (I), skulptūros „Šv. Stanislovas Kostka“, skulptūros „Šv. Jonas Gvalbertas“, skulptūros „Šv. evangelistas Jonas“ (II), skulptūros „Šv. Jonas Krikštytojas“, skulptūros „Šv. Ignacas Lojola“ (II), skulptūros „Šv. Pranciškus Ksaveras“, skulptūros „Šv. Ignacas Lojola, pamynęs velnią“, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos paveikslo aptaisų, karūnų ir rėmo (aptaisai, karūnos (2 vnt.) ir rėmas), varpo, keturių eilių suolų–klauptų (2 vnt.), fundatorių ložės, klausyklų (2 vnt.) (I),  sietyno (I) ir kandeliabrų (4 vnt.) – registruotų Kultūros vertybių registre kaip nekilnojamosios kultūros vertybės, duomenų tikslinimui, nurodant jų rūšį kaip kilnojamąją ir tinkamai sutvarkant apskaitos dokumentaciją.

2.  Pritarti Vilniaus Šv. Jono Krikštytojo ir šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje esančių, kultūrinę vertę turinčių kilnojamųjų daiktų – suolų–klauptų (2 vnt.), suolų–klauptų (2 vnt.) (II), suolo–klaupto, klausyklų (2 vnt.) (II), klausyklų (2 vnt.) (III) ir sietyno (II) – įrašymui į Kultūros vertybių registrą, nurodant jų rūšį kaip kilnojamąją ir tinkamai sutvarkant apskaitos dokumentaciją.

3Pritarti Liolių Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčioje esančių kilnojamųjų kultūros vertybių – paveikslo „Švč. Mergelė Marija Belaisvių Vaduotoja“ su aptaisais, karūna ir rėmu, paveikslo „Šv. Kazimieras“, varpo (I) ir varpo – registruotų Kultūros vertybių registre kaip nekilnojamosios kultūros vertybės, duomenų tikslinimui, nurodant jų rūšį kaip kilnojamąją ir tinkamai sutvarkant apskaitos dokumentaciją.

4Pritarti Liolių Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčioje esančių, kultūrinę vertę turinčių kilnojamųjų daiktų – paveikslo „Šv. apaštalas Judas Tadas“ su rėmu, paveikslas „Trys karaliai garbina Kūdikėlį Jėzų“ su rėmu, paveikslo „Šv. Antanas Paduvietis“ su rėmu, paveikslo „Šv. Stanislovo mirtis“, skulptūros „Šv. Kazimieras“, skulptūros „Šv. Stanislovas“, skulptūros „Šv. Steponas“, skulptūros „Šv. Laurynas“ ir pacifikalo – įrašymui į Kultūros vertybių registrą, nurodant jų rūšį kaip kilnojamąją ir tinkamai sutvarkant apskaitos dokumentaciją.

5.  Pritarti Maironių Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje esančių kilnojamųjų kultūros vertybių – paveikslo „Trakų Švč. Mergelė Marija“ su aptaisais, karūnomis ir rėmu (paveikslas „Trakų Švč. Mergelė Marija“, aptaisai, Švč. Mergelės Marijos karūna, Vaikelio Jėzaus karūna ir rėmas), paveikslo „Šv. Ona, pati trečioji“ su aptaisais, karūnomis ir rėmu (paveikslas „Šv. Ona, pati trečioji“, aptaisai, karūnos (2 vnt.) ir rėmas), paveikslo „Šv. Stanislovas Kostka“ su rėmu (paveikslas „Šv. Stanislovas Kostka“ ir rėmas su paveikslėliais „Jėzaus gundymai“, „Šv. Jonas Berchmansas“, „Šv. Ignacas Lojola“, „Pal. Aloyzas Gonzaga“ ir „Šv. Kajetonas“), paveikslo „Šv. Leonardas“, didžiojo altorius su tabernakuliu ir skulptūromis (6 vnt.) (didysis altorius su tabernakuliu, angelų skulptūrų pora (I), angelų skulptūrų pora (II) ir angelų skulptūrų pora (III)), skulptūros „Jėzus Nazarietis“, skulptūros „Nukryžiuotasis“ ir sietyno – registruotų Kultūros vertybių registre kaip nekilnojamosios kultūros vertybės, duomenų tikslinimui, nurodant jų rūšį kaip kilnojamąją ir tinkamai sutvarkant apskaitos dokumentaciją.

6.  Pritarti Maironių Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje esančių, kultūrinę vertę turinčių kilnojamųjų daiktų – skulptūros „Prisikėlęs Kristus“ ir Šv. Kryžiaus relikvijoriaus – įrašymui į Kultūros vertybių registrą, nurodant jų rūšį kaip kilnojamąją ir tinkamai sutvarkant apskaitos dokumentaciją.

7Pritarti Šaukėnų Švč. Trejybės bažnyčioje esančių, kultūrinę vertę turinčių kilnojamųjų daiktų – paveikslo „Nukryžiuotasis“, komuninės, monstrancijos ir smilkalinės – įrašymui į Kultūros vertybių registrą, nurodant jų rūšį kaip kilnojamąją ir tinkamai sutvarkant apskaitos dokumentaciją.

8.  Pritarti Užvenčio Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje esančių kilnojamųjų kultūros vertybių – paveikslo „Švč. Mergelė Marija su Kūdikiu“ ir paveikslo „Šv. Jurgis“ – registruotų Kultūros vertybių registre kaip nekilnojamosios kultūros vertybės, duomenų tikslinimui, nurodant jų rūšį kaip kilnojamąją ir tinkamai sutvarkant apskaitos dokumentaciją.

9.  Pritarti Užvenčio Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje esančių, kultūrinę vertę turinčių kilnojamųjų daiktų – paveikslo „Švč. Mergelė Marija Škaplierinė“ su aptaisais ir rėmu, paveikslo „Šv. Jonas Krikštytojas“, paveikslo „Nukryžiuotasis su šv. Marija Magdaliete“, paveikslo „Šv. Marija Magdalietė“, paveikslo „Šv. apaštalas Judas Tadas“ su aptaisais, paveikslo „Šventoji Šeima“ su rėmu, paveikslo „Šv. Matas“ su rėmu, paveikslo „Švč. Jėzaus Širdis“ su rėmu, skulptūros „Nukryžiuotasis“ ir komuninės – įrašymui į Kultūros vertybių registrą, nurodant jų rūšį kaip kilnojamąją ir tinkamai sutvarkant apskaitos dokumentaciją.

10.  Pritarti Vaiguvos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje esančių kilnojamųjų kultūros vertybių – varpo (I), varpo (II) ir varpo (III) – registruotų Kultūros vertybių registre kaip nekilnojamosios kultūros vertybės, duomenų tikslinimui, nurodant jų rūšį kaip kilnojamąją ir tinkamai sutvarkant apskaitos dokumentaciją.

11Pritarti Vaiguvos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kultūrinę vertę turinčių kilnojamųjų daiktų – paveikslo „Švč. Mergelė Marija su Kūdikiu“, paveikslų ciklo „Kryžiaus kelio stotys“ su rėmais (Kryžiaus kelio pirmos stoties paveikslas „Jėzus nuteisiamas mirti” su rėmu, Kryžiaus kelio antros stoties paveikslas „Jėzui uždedamas kryžius” su rėmu, Kryžiaus kelio trečios stoties paveikslas „Jėzus pirmą kartą parpuola po kryžiumi” su rėmu, Kryžiaus kelio ketvirtos stoties paveikslas „Jėzus sutinka savo Motiną” su rėmu, Kryžiaus kelio penktos stoties paveikslas „Simonas Kirėnietis padeda nešti kryžių” su rėmu, Kryžiaus kelio šeštos stoties paveikslas „Veronika nušluosto Jėzui veidą” su rėmu, Kryžiaus kelio septintos stoties paveikslas „Jėzus antrą kartą parpuola po kryžiumi” su rėmu, Kryžiaus kelio aštuntos stoties paveikslas „Jėzus ramina verkiančias moteris” su rėmu, Kryžiaus kelio devintos stoties paveikslas „Jėzus trečią kartą parpuola po kryžiumi” su rėmu, Kryžiaus kelio dešimtos stoties paveikslas „Jėzui nuplėšiami drabužiai” su rėmu, Kryžiaus kelio vienuoliktos stoties paveikslas „Jėzus prikalamas prie kryžiaus” su rėmu, Kryžiaus kelio dvyliktos stoties paveikslas „Jėzus miršta ant kryžiaus” su rėmu, Kryžiaus kelio tryliktos stoties paveikslas „Jėzus nuimamas nuo kryžiaus” su rėmu ir Kryžiaus kelio keturioliktos stoties paveikslas „Jėzus laidojamas“ su rėmu), skulptūros „Jėzus Nazarietis“, procesijų altorėlio su dvipusiu paveikslu „Švč. Mergelė Marija su Vaikeliu“ / „Šv. Baltramiejus“, antepedijaus, arnoto su stula ir arnoto su veliumu – įrašymui į Kultūros vertybių registrą, nurodant jų rūšį kaip kilnojamąją ir tinkamai sutvarkant apskaitos dokumentaciją.

12.  Pritarti ir Anykščių Šv. Mato bažnyčioje esančių kilnojamųjų kultūros vertybių –  reljefų ciklo „Kryžiaus kelio stotys“ (Kryžiaus kelio pirmos stoties reljefas „Jėzus nuteisiamas mirti“, Kryžiaus kelio antros stoties reljefas „Jėzus paima nešti kryžių“, Kryžiaus kelio trečios stoties reljefas „Jėzus pirmą kartą parpuola po kryžiumi“, Kryžiaus kelio ketvirtos stoties reljefas „Jėzus sutinka savo Motiną“, Kryžiaus kelio penktos stoties reljefas „Simonas Kirėnietis padeda nešti kryžių“, Kryžiaus kelio šeštos stoties reljefas „Veronika nušluosto Jėzui veidą“, Kryžiaus kelio septintos stoties reljefas „Jėzus antrą kartą parpuola po kryžiumi“, Kryžiaus kelio aštuntos stoties reljefas „Jėzus ramina verkiančias moteris“, Kryžiaus kelio devintos stoties reljefas „Jėzus trečią kartą parpuola po kryžiumi“, Kryžiaus kelio dešimtos stoties reljefas „Jėzui nuplėšiami drabužiai“, Kryžiaus kelio vienuoliktos stoties reljefas „Jėzus kalamas prie kryžiaus“, Kryžiaus kelio dvyliktos stoties reljefas „Jėzus miršta ant kryžiaus“, Kryžiaus kelio tryliktos stoties reljefas „Jėzus nuimamas nuo kryžiaus“ (apžiūros metu saugotas Sakralinio meno centre), Kryžiaus kelio keturioliktos stoties reljefas „Jėzus laidojamas“ ir Kryžiaus kelio penkioliktos stoties reljefas „Jėzus prisikelia iš numirusių“)registruotų Kultūros vertybių registre kaip nekilnojamosios kultūros vertybės, duomenų tikslinimui, nurodant jų rūšį kaip kilnojamąją ir tinkamai sutvarkant apskaitos dokumentaciją.

 

 

 

Paveldo komisijos pirmininkė                                                                               Vaidutė Ščiglienė