Pasvalio rajono savivaldybės taryba

 

Sprendimas

Dėl PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2017 M. BIRŽELIO 20 D. SPRENDIMO NR. T1-139 „DĖL PASVALIO R. SALOČIŲ ANTANO POŠKOS PAGRINDINĖS MOKYKLOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. birželio 26 d. Nr. T1-202

Pasvalys

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 9 punktu, 16 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo 5 straipsnio 3 dalies 1 punktu, 4 dalimi, 7 straipsniu, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 43 straipsnio 3 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo Nr. I-1489 2 ir 60 straipsnių pakeitimo įstatymo (2024 m. gegužės 9 d. įstatymo Nr. XIV-2619 redakcija) 1 ir 2 straipsniais, vykdydama Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. birželio 29 d. įsakymą Nr. V-1164 „Dėl Nuostatų, įstatų ar statutų įforminimo reikalavimų patvirtinimo“ (Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2021 m. balandžio 28 d. įsakymo Nr. V-670 redakcija), įgyvendindama Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos nuostatų, patvirtintų Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2017 m. birželio 20 d. sprendimu Nr. T1-139 „Dėl Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos nuostatų patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais), 66 punktą, Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2024 m. kovo 20 d. sprendimą Nr. T1-79 „Dėl Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos vidaus struktūros pertvarkos“ bei atsižvelgdama į Pasvalio rajono savivaldybės mero 2024 m. birželio 7 d. teikimą Nr. ASI-423 „Dėl Pasvalio rajono savivaldybės mokyklų nuostatų patvirtinimo“ ir į Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos tarybos 2024 m. birželio 5 d. nutarimą (posėdžio protokolas Nr. 4), Pasvalio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Pakeisti Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos nuostatus, patvirtintus Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2017 m. birželio 20 d. sprendimu Nr. T1-139 „Dėl Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos nuostatų patvirtinimo“ (su visais aktualiais pakeitimais) (toliau – Nuostatai):

1.1. pakeisti Nuostatų I skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS“

1.2. pakeisti Nuostatų 6 punktą ir jį išdėstyti taip:

6. Mokyklos savininkas – Pasvalio rajono savivaldybė, kodas 111101496, adresas: Vytauto Didžiojo a. 1, LT-39143, Pasvalys. Mokyklos savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija – Pasvalio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) meras, išskyrus tas biudžetinės įstaigos savininko teises ir pareigas, kurios yra priskirtos išimtinei ir paprastajai savivaldybės tarybos kompetencijai (jeigu paprastosios savivaldybės tarybos kompetencijos įgyvendinimo Savivaldybės taryba nėra perdavusi Savivaldybės merui). Savininko teises ir pareigas įgyvendinančių institucijų kompetenciją nustato Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymas, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymas ir kiti teisės aktai.“

1.3. pripažinti netekusiais galios Nuostatų 14.2, 14.2.1, 14.2.1.1, 14.2.3, 14.2.3.1, 14.2.4, 14.2.4.1 papunkčius;

1.4. pakeisti Nuostatų 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Mokykla savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Savivaldybės institucijų teisės aktais ir šiais Nuostatais.“

1.5. pakeisti Nuostatų II skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

II SKYRIUS

MOKYKLOS VEIKLOS SRITIS IR RŪŠYS, TIKSLAS, UŽDAVINIAI, FUNKCIJOS, MOKYMOSI PASIEKIMUS ĮTEISINANČIŲ DOKUMENTŲ IŠDAVIMAS

1.6. pakeisti Nuostatų 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Mokyklos veiklos sritis – švietimas, kodas 85.“

1.7. pakeisti Nuostatų III skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

III SKYRIUS

MOKYKLOS TEISĖS IR PAREIGOS

1.8. pakeisti Nuostatų IV skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

IV SKYRIUS

MOKYKLOS VEIKLOS ORGANIZAVIMAS IR VALDYMAS“

1.9. pakeisti Nuostatų 27.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

27.1. direktoriaus patvirtintas strateginis planas, kuriam yra pritarę Mokyklos taryba ir Savivaldybės meras ar jo įgaliotas asmuo;“

1.10. pakeisti Nuostatų 27.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

27.2. direktoriaus patvirtintas metinis veiklos planas, kuriam yra pritarusi Mokyklos taryba;“

1.11. pakeisti Nuostatų 27.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

27.3. direktoriaus patvirtintas Mokyklos ugdymo planas, kuris yra suderintas su Mokyklos taryba ir Savivaldybės meru ar jo įgaliotu asmeniu;“

1.12. pakeisti Nuostatų 28 punktą ir jį išdėstyti taip:

28. Mokyklai vadovauja direktorius, skiriamas į pareigas konkurso būdu arba įstatymų nustatytais atvejais be konkurso, atleidžiamas iš jų teisės aktų nustatyta tvarka. Direktorius atskaitingas ir pavaldus savininko teises ir pareigas įgyvendinančioms institucijoms pagal teisės aktuose nustatytas kompetencijas.“

1.13. papildyti Nuostatus 281–284 punktais:

281. Mokyklos direktorius jo kadencijai gali būti atšaukiamas iš pareigų, jei praranda nepriekaištingą reputaciją arba paaiškėja, kad dalyvaudamas viešame konkurse vadovo pareigoms eiti nuslėpė ar pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, dėl kurių negalėjo būti priimtas į vadovo pareigas.

282. Mokyklos direktorius atšaukiamas iš pareigų Savivaldybės merui priėmus sprendimą (potvarkį) atšaukti direktorių Lietuvos Respublikos darbo kodekse ir kituose teisės aktuose nustatyta tvarka.

283. Mokyklos direktorius apie galimą jo atšaukimą iš pareigų rašytiniu Savivaldybės mero pranešimu informuojamas ne vėliau kaip likus 7 darbo dienoms iki planuojamo atšaukimo. Pranešime nurodoma atšaukimo priežastis (priežastys) bei nurodoma direktoriaus teisė ne vėliau kaip per 4 darbo dienas pateikti savo argumentuotus paaiškinimus.

284. priėmus sprendimą atšaukti Mokyklos direktorių iš pareigų, su juo sudaryta darbo sutartis nutraukiama.“

1.14. pakeisti Nuostatų 29.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

29.1. teisės aktų nustatyta tvarka nustato Mokyklos struktūrą, pareigybių skaičių ir pareigybių sąrašą;“

1.15. pakeisti Nuostatų 29.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

29.3. tvirtina Mokyklos pareigybių sąraše esančių pareigybių aprašymus, Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka priima į pareigas ir atleidžia iš jų Mokyklos darbuotojus, nustato Mokyklos darbuotojų darbo apmokėjimo sistemą, jeigu Mokykloje nėra sudaryta kolektyvinė sutartis, atlieka kitas personalo valdymo funkcijas;“

1.16. pakeisti Nuostatų 29.12 papunktį ir jį išdėstyti taip:

29.12. rūpinasi metodinės veiklos organizavimu, darbuotojų profesiniu tobulėjimu, sudaro jiems sąlygas kelti kvalifikaciją, mokytojams ir kitiems pedagoginiams darbuotojams galimybę atestuotis ir organizuoja jų atestaciją švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka;

1.17. pakeisti Nuostatų 29.17 papunktį ir jį išdėstyti taip:

29.17. kreipiasi į Savivaldybės merą ar jo įgaliotą instituciją dėl minimalios ir vidutinės priežiūros priemonių vaikui skyrimo pagal Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo nustatytą tvarką;

1.18. pakeisti Nuostatų 30 punktą ir jį išdėstyti taip:

30. Mokyklos direktoriui sergant, išvykus į komandiruotę, atostogų metu ar nesant darbe dėl kitų pateisinamų priežasčių jo funkcijas atlieka direktoriaus pavaduotojas, nesant jo – Savivaldybės mero įgaliotas asmuo.

1.19. pakeisti Nuostatų 31 punktą ir jį išdėstyti taip:

31. Mokyklos direktorius atsako už Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ir kitų teisės aktų nuostatų laikymąsi Mokykloje, už demokratinį Mokyklos valdymą, bendruomenės narių informavimą, tinkamą funkcijų atlikimą, nustatytų Mokyklos tikslų ir uždavinių įgyvendinimą, Mokyklos veiklos rezultatus, už gerą ir veiksmingą vaiko minimalios priežiūros priemonių įgyvendinimą, personalo tobulėjimą, už viešą informacijos skelbimą.“

1.20. pakeisti Nuostatų 32 punktą ir jį išdėstyti taip:

32. Mokykloje sudaromos Metodinės grupės ir Metodinė taryba.“

1.21. pakeisti Nuostatų 33 punktą ir jį išdėstyti taip:

33. Metodinės grupės nariai yra vieno ar kelių mokomųjų dalykų mokytojai, švietimo pagalbos specialistai. Dalyvavimas Metodinės grupės veikloje yra privalomas. Metodinės grupės veiklai vadovauja pirmininkas, kurį kasmet renka grupės nariai Metodinių grupių susirinkimuose atviru balsavimu, balsų dauguma. Siūlyti kandidatus arba kelti savo kandidatūrą turi teisę bet kuris narys. Metodinės grupės:“.

1.22. pakeisti Nuostatų 34 punktą ir jį išdėstyti taip:

34. Metodinę tarybą sudaro 7 nariai: mokomųjų dalykų metodinių grupių pirmininkai (5) ir 2 mokytojai bei pagalbos specialistai, išrinkti mokytojų tarybos posėdyje atviru balsavimu balsų dauguma. Metodinei tarybai vadovauja tarybos narių išrinktas pirmininkas. Metodinės tarybos sudėtis atnaujinama, jei keičiasi mokykloje dirbantys mokytojai arba jiems atsisakius toliau dalyvauti Metodinės tarybos veikloje.“

1.23. pakeisti Nuostatų 34.1 papunktį iki dvitaškio ir jį išdėstyti taip:

34.1. Metodinės tarybos posėdžiai kviečiami ne rečiau kaip kartą per ketvirtį. Posėdis teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai narių. Nutarimai priimami atviru balsavimu, balsų dauguma. Esant vienodam balsų skaičiui, lemia tarybos pirmininko balsas;“

1.24. pakeisti Nuostatų 34.2 papunktį iki dvitaškio ir jį išdėstyti taip:

34.2. Metodinė taryba:

1.25. pakeisti Nuostatų V skyrių ir jį išdėstyti taip:

V SKYRIUS

MOKYKLOS SAVIVALDA

35. Mokyklos taryba yra aukščiausioji Mokyklos savivaldos institucija, telkianti Mokyklos mokinių, mokytojų, tėvų (globėjų, rūpintojų) bendruomenę demokratiniam Mokyklos valdymui, padeda spręsti Mokyklai aktualius klausimus, direktoriui – atstovauti teisėtiems Mokyklos interesams. Mokyklos tarybos veiklą reglamentuoja Mokyklos direktoriaus patvirtinti Mokyklos tarybos nuostatai.

36. Mokyklos taryba sudaroma 3 metų kadencijai iš 17 narių: 5 mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų), 5 mokytojų, 5 mokinių ir 2 vietos bendruomenės atstovų:

36.1. mokinių tėvai (globėjai, rūpintojai) į Mokyklos tarybą renkami Tėvų tarybos posėdyje atviru balsavimu dalyvaujančių balsų dauguma;

36.2. mokytojai renkami Mokytojų tarybos posėdyje atviru balsavimu dalyvaujančių balsų dauguma;

36.3. mokiniai renkami Mokinių tarybos posėdyje atviru balsavimu dalyvaujančių balsų dauguma;

36.4. 2 vietos bendruomenės atstovus deleguoja Saločių seniūnijos išplėstinė seniūnaičių sueiga;

36.5. nutrūkus Mokyklos tarybos nario įgaliojimams pirma laiko, renkamas naujas tėvų (globėjų, rūpintojų) / mokytojų / mokinių / bendruomenės atstovas Mokyklos tarybos likusios kadencijos laikotarpiui;

36.6. tas pats Mokyklos tarybos narys gali būti renkamas į Mokyklos tarybą ne daugiau kaip 3 kadencijas iš eilės;

37. Mokyklos tarybos nariu negali būti Mokyklos direktorius, valstybės politikai ir politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai. Mokyklos direktorius ir socialiniai partneriai Mokyklos tarybos posėdžiuose gali dalyvauti kviestinio nario teisėmis.

38. Mokyklos tarybos posėdžiai kviečiami ne rečiau kaip du kartus per metus. Posėdis teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai narių. Mokyklos tarybai vadovauja pirmininkas, išrinktas atviru balsavimu Mokyklos tarybos posėdyje. Pirmininkas kviečia Mokyklos tarybos posėdžius ir jiems pirmininkauja. Nutarimai priimami posėdyje dalyvaujančių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas. Posėdžiai protokoluojami.

39. Mokyklos taryba:

39.1. teikia siūlymus dėl Mokyklos strateginių tikslų, uždavinių ir jų įgyvendinimo priemonių;

39.2. pritaria Mokyklos strateginiam planui, Mokyklos metiniam veiklos planui, Mokyklos ugdymo planui, Mokyklos darbo tvarkos taisyklėms, kitiems Mokyklos veiklą reglamentuojantiems dokumentams, teikiamiems Mokyklos direktoriaus;

39.3. teikia siūlymus dėl Mokyklos darbo tobulinimo, saugių mokinių ugdymo ir darbo sąlygų sudarymo, talkina formuojant Mokyklos materialinius, finansinius ir intelektinius išteklius;

39.4. svarsto Mokyklos lėšų naudojimo klausimus, teikia siūlymus dėl Mokyklos materialinio aprūpinimo;

39.5. svarsto mokytojų metodinės tarybos, mokinių ir tėvų (globėjų, rūpintojų) savivaldos institucijų ar Mokyklos bendruomenės narių iniciatyvas ir teikia siūlymus Mokyklos direktoriui;

39.6. susipažįsta su Mokyklos veiklos įsivertinimo ataskaita, analizuoja įsivertinimo rezultatus, parenka veiklos įsivertinimo sritis;

39.7. teikia siūlymus Mokyklos direktoriui dėl Mokyklos nuostatų pakeitimo ir papildymo, Mokyklos vidaus struktūros tobulinimo;

39.8. išklauso metines Mokyklos veiklos ataskaitas ir teikia siūlymus Mokyklos direktoriui dėl Mokyklos veiklos tobulinimo;

39.9. kiekvienais metais vertina Mokyklos direktoriaus metų veiklos ataskaitą ir teikia savo sprendimą Savivaldybės merui dėl Mokyklos direktoriaus metų veiklos įvertinimo;

39.10. vykstant konkursui į Mokyklos vadovo pareigas, teikia kandidatus į konkurso komisijos sudėtį teisės aktų nustatyta tvarka;

39.11. svarsto kitus, teisės aktuose nustatytus ar Mokyklos direktoriaus teikiamus klausimus.

40. Mokyklos taryba už savo veiklą vieną kartą per metus atsiskaito ją rinkusiems Mokyklos bendruomenės nariams. Mokyklos tarybos nutarimai yra teisėti, jei neprieštarauja teisės aktams.

41. Mokytojų taryba – Mokyklos savivaldos institucija, atstovaujanti mokytojų interesams ir sprendžianti mokytojams aktualias problemas. Mokytojų tarybos veiklą reglamentuoja Mokyklos direktoriaus patvirtinti Mokytojų tarybos nuostatai.

42. Mokytojų taryba:

42.1. sudaroma 3 metų kadencijai iš 7 Mokyklos mokytojų, išrinktų visuotiniame Mokyklos mokytojų susirinkime atviru balsavimu balsų dauguma. Šis susirinkimas šaukiamas Mokyklos direktoriaus ir yra teisėtas, jeigu jame dalyvavo ne mažiau kaip pusė Mokykloje dirbančių mokytojų;

42.2. siūlyti kandidatus į Mokytojų tarybą, kelti savo kandidatūrą turi teisę bet kuris Mokykloje dirbantis mokytojas. Mokytojų tarybos nariu negali būti Mokyklos direktorius;

42.3. nutrūkus Mokytojų tarybos nario įgaliojimams pirma laiko, likusios Mokytojų tarybos kadencijos laikotarpiui renkamas naujas Mokytojų tarybos narys;

42.4. tas pats Mokytojų tarybos narys gali būti renkamas į Mokytojų tarybą ne daugiau kaip 3 kadencijas iš eilės.

43. Mokytojų tarybai vadovauja pirmojo posėdžio metu atviru balsavimu ir balsų dauguma išrinktas pirmininkas, kuris šaukia Mokytojų tarybos posėdžius. Apie posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus Mokytojų tarybos nariai informuojami ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas. Posėdžiai šaukiami prasidedant ir baigiantis mokslo metams, taip pat ne rečiau kaip kartą per pusmetį. Prireikus gali būti sušauktas neeilinis Mokytojų tarybos posėdis. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai Mokytojų tarybos narių. Nutarimai priimami posėdyje atviru balsavimu, balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas. Posėdžiai protokoluojami.

44. Mokytojų taryba:

44.1. svarsto ir priima nutarimus teisės aktų nustatytais ir Mokyklos direktoriaus teikiamais klausimais;

44.2. svarsto ir teikia siūlymus Mokyklos strateginiam planui, metiniam veiklos planui, ugdymo planui, Mokyklos veiklos tobulinimui;

44.3. aptaria mokinių mokymosi, sveikatos, poilsio ir mitybos klausimus;

44.4. svarsto mokinių lankomumo, elgesio, pažangumo, neformaliojo švietimo klausimus, skatina inovacijų paiešką ir patirties sklaidą;

44.5. derina ugdymo turinį ir metodus su Mokyklos keliamais uždaviniais ir bendruomenės poreikiais;

44.6. renka atstovus į Mokyklos tarybą.

45. Mokinių taryba – Mokyklos mokinių savivaldos institucija atstovaujanti mokinių interesams, sprendžianti mokiniams aktualias problemas ir prisidedanti prie jaunimo politikos įgyvendinimo Mokykloje. Mokinių tarybos veiklą reglamentuoja Mokyklos direktoriaus patvirtinti Mokinių tarybos nuostatai. Mokinių tarybą sudaro 9 mokiniai, renkami 1 metų kadencijai 6–10 klasių mokinių visuotiniame susirinkime, kuri šaukia Mokyklos direktorius:

45.1. susirinkimas yra teisėtas, jeigu jame dalyvavo ne mažiau kaip pusė 6–10 klasių mokinių;

45.2. siūlyti kandidatus į Mokinių tarybą, kelti savo kandidatūrą turi teisę bet kuris 6–10 klasių Mokykloje besimokantis mokinys;

45.3. Mokinių tarybai vadovauja pirmininkas, kuris renkamas iš Mokinių tarybos narių pirmojo tarybos susirinkimo metu, balsų dauguma;

45.4. Posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip kartą per du mėnesius. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai Mokinių tarybos narių. Nutarimai priimami posėdyje atviru balsavimu  balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas;

45.5. nutrūkus Mokinių tarybos nario įgaliojimams pirma laiko, likusiam Mokinių tarybos kadencijos laikotarpiui renkamas naujas Mokinių tarybos narys.

46. Mokinių taryba:

46.1. teikia siūlymus dėl mokymo organizavimo, neformaliojo vaikų švietimo programų plėtros, socialinės veiklos;

46.2. inicijuoja ir organizuoja Mokyklos renginius, akcijas, vykdo prevencines programas, projektus, savanorystės veiklas;

46.3. svarsto Mokyklos direktoriaus teikiamus klausimus;

46.4. dalyvauja rengiant Mokyklos veiklą reglamentuojančius dokumentus;

46.5. deleguoja atstovus į Mokyklos tarybą.

47. Tėvų taryba – Mokyklos savivaldos institucija, atstovaujanti tėvų (globėjų, rūpintojų) interesams ir sprendžianti tėvams (globėjams, rūpintojams) aktualias problemas. Tėvų tarybos veiklą reglamentuoja Tėvų tarybos nuostatai, patvirtinti Mokyklos direktoriaus.

48. Tėvų taryba renkama 3 metų kadencijai. Ją sudaro 7 tėvai (globėjai, rūpintojai), išrinkti visuotiniame Mokyklos mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) susirinkime, kurį šaukia Mokyklos direktorius:

48.1. susirinkimas yra teisėtas, jeigu jame dalyvavo ne mažiau kaip pusė Mokyklos mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų);

48.2. siūlyti kandidatus į Tėvų tarybą, kelti savo kandidatūrą turi teisę bet kuris Mokyklos mokinių tėvas (globėjas, rūpintojas);

48.3. nutrūkus Tėvų tarybos nario įgaliojimams pirma laiko, likusiam Tėvų tarybos kadencijos laikotarpiui renkamas naujas Tėvų tarybos narys;

48.4. tas pats Tėvų tarybos narys gali būti renkamas ne daugiau kaip 3 kadencijas iš eilės;

48.5. Tėvų tarybai vadovauja pirmininkas, kuris renkamas iš Tėvų tarybos narių pirmojo Tėvų tarybos susirinkimo metu atviru balsavimu balsų dauguma;

48.6. posėdžiai šaukiami ne rečiau kaip kartą per pusmetį. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip du trečdaliai Tėvų tarybos narių. Nutarimai priimami posėdyje atviru balsavimu balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, lemia pirmininko balsas. Posėdžiai protokoluojami.

49. Tėvų taryba:

49.1. aptaria mokinių lankomumo, elgesio, pažangumo, ugdymo(si), saugumo, maitinimo, informacijos gavimo apie vaikus klausimus;

49.2. padeda organizuoti Mokyklos renginius, išvykas, kurti edukacinę aplinką, vykdyti profesinį orientavimą;

49.3. teikia pasiūlymus dėl veiklos tobulinimo Mokyklos tarybai ir Mokyklos direktoriui;

49.4. deleguoja atstovus į Mokyklos tarybą;

49.5. svarsto kitus, aktualius su mokinių ugdymu(si) susijusius ar Mokyklos direktoriaus teikiamus klausimus.

50. Klasėse renkami klasių seniūnai vieneriems mokslo metams klasės mokinių susirinkime atviru balsavimu, balsų dauguma.

51. Mokykloje gali veikti klasės lygmens mokinių ir (ar) jų tėvų (globėjų, rūpintojų) savivaldos institucijos.“

1.26. pakeisti Nuostatų VI skyriaus pavadinimą ir ir jį išdėstyti taip:

VI SKYRIUS

DARBUOTOJŲ PRIĖMIMAS Į DARBĄ, JŲ DARBO APMOKĖJIMO TVARKA IR ATESTACIJA

1.27. pakeisti Nuostatų 53 punktą ir jį išdėstyti taip:

53. Darbo apmokėjimo tvarką Mokyklos darbuotojams nustato Lietuvos Respublikos darbo kodeksas, Lietuvos Respublikos įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymai, Savivaldybės tarybos sprendimai bei kiti teisės aktai.“

1.28. pakeisti Nuostatų VII skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

VII SKYRIUS

MOKYKLOS TURTAS, LĖŠOS, JŲ NAUDOJIMO TVARKA, FINANSINĖS VEIKLOS KONTROLĖ IR MOKYKLOS VEIKLOS PRIEŽIŪRA“

1.29. pakeisti Nuostatų VIII skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS“

2. Įpareigoti Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos direktorių, atsižvelgiant į pakeitimus, parengti naują Nuostatų redakciją ir pateikti Juridinių asmenų registrui teisės aktų nustatyta tvarka.

3. Nustatyti, kad:

3.1. sprendimas įsigalioja 2024 m. rugsėjo 1 d.;

3.2. sprendimas skelbiamas Teisės aktų registre ir Pasvalio rajono savivaldybės interneto svetainėje www.pasvalys.lt.

Sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                    Gintautas Gegužinskas