Herbas_J

ŠILALĖS  RAJONO  SAVIVALDYBĖS  ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIGONIŲ, ASMENŲ, ĮTARIAMŲ, KAD SERGA UŽKREČIAMOSIOMIS LIGOMIS, TURĖJUSIŲ SĄLYTĮ, IR SUKĖLĖJŲ NEŠIOTOJŲ BŪTINOJO HOSPITALIZAVIMO IR (AR) BŪTINOJO IZOLIAVIMO ORGANIZAVIMO ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE

 

2016 m. rugsėjo 9 d. Nr. DĮV-1385

Šilalė

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio  8 dalies, 2 punktu, Ligonių, asmenų, įtariamų, kad serga užkrečiamosiomis ligomis, turėjusių sąlytį, ir sukėlėjų nešiotojų būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo organizavimo tvarkos, patvirtintos Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. birželio 6 d. įsakymu Nr. 258 „Dėl Ligonių, asmenų, įtariamų, kad serga užkrečiamosiomis ligomis, turėjusių sąlytį, ir sukėlėjų nešiotojų būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo organizavimo tvarkos patvirtinimo“, 9 punktu:

1.   Tvirtinu:

1.1.      Būtinojo hospitalizavimo ir (ar) izoliavimo gydytojų specialistų komisiją:

Aistė Giedraitienė, bendrosios praktikos gydytoja (komisijos pirmininkė);

Birutė Kūkštienė, gydytoja pediatrė (komisijos narė, komisijos sekretorė);

Antanas Levickis, gydytojas pulmonologas (komisijos narys);

Irena Pocienė, bendrosios praktikos gydytoja (komisijos narė);

Jekaterina Tamošaitienė, gydytoja terapeutė (komisijos pirmininko pavaduotoja).

1.2. Šilalės rajono savivaldybės būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo gydytojų specialistų komisijos nuostatus (pridedama).      

2. Pavedu paskelbti šį įsakymą Šilalės rajono interneto svetainėje www.silale.lt ir Teisės aktų registre.

Šis įsakymas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Direktorius                                                                                                      Raimundas Vaitiekus

 

PATVIRTINTA

Šilalės rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2016 m. rugsėjo 9 d. įsakymu Nr. DĮV-1385

 

 

ŠILALĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS BŪTINOJO HOSPITALIZAVIMO IR (AR) IZOLIAVIMO GYDYTOJŲ SPECIALISTŲ KOMISIJOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šilalės rajono savivaldybės būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo gydytojų specialistų komisijos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Šilalės rajono savivaldybės būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo gydytojų specialistų komisijos (toliau – Komisijos) sudarymo, darbo organizavimo tvarką, uždavinius, funkcijas, teises, pareigas.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos konstitucija, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymu, Ligonių, asmenų, įtariamų, kad serga užkrečiamosiomis ligomis, turėjusių sąlytį, ir sukėlėjų nešiotojų būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo organizavimo tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. birželio 6 d. įsakymu Nr. 258 „Dėl ligonių, asmenų, įtariamų, kad serga užkrečiamosiomis ligomis, turėjusių sąlyti ir sukėlėjų nešiotojų būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo organizavimo tvarkos patvirtinimo“, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

 

II SKYRIUS

KOMISIJOS SUDĖTIS

 

3. Komisijos sudėtį tvirtina Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

4. Komisija sudaroma iš ne mažiau kaip trijų gydytojų specialistų, iš kurių vienas turi būti bendrosios praktikos gydytojas, o antras gydytojas infektologas (gydytojas dermatovenerologas ar ftiziatras, pulmonologas).

5. Komisijai vadovauja Komisijos pirmininkas, o jo nesant Komisijos pirmininko pavaduotojas.

6. Komisijos pirmininką, pavaduotoją, sekretorių, tvirtindamas Komisijos sudėtį, paskiria Savivaldybės administracijos direktorius.

 

III SKYRIUS

KOMISIJOS FUNKCIJOS IR UŽDAVINIAI

 

7. Komisijos uždaviniai – asmenų, įtariamų, kad serga pavojingomis ar ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, įrašytomis į pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų, dėl kurių šie asmenys turi būti hospitalizuojami, izoliuojami, tiriami ir (ar) gydomi privalomai, sąrašą, patvirtintą sveikatos pasaugos ministro, asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiaisiais šiomis ligomis, ar šių ligų sukėlėjų nešiotojų būtinasis hospitalizavimas ir (ar) būtinasis izoliavimas.

8. Komisijos funkcijos – spręsti asmenų, įtariamų, kad serga pavojingomis ar ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, įrašytomis į pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų, dėl kurių šie asmenys turi būti hospitalizuojami, izoliuojami, tiriami ir (ar) gydomi privalomai, sąrašą, patvirtintą sveikatos pasaugos ministro, asmenų, turėjusių sąlytį su sergančiaisiais šiomis ligomis, ar šių ligų sukėlėjų nešiotojų būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo klausimus.

 

IV SKYRIUS

KOMISIJOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

9. Komisija, įgyvendindama jai pavestas funkcijas, turi teisę pareikalauti iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientų, kurių klausimai svarstomi dėl priverstinės hospitalizacijos ir (ar) izoliacijos, dokumentų ir kitos informacijos, susijusios su paciento liga, jo gydymu, rėžimo laikymusi ir kita.

10. Komisija privalo nedelsdama:

10.1. įvertinti gydytojo ar asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojų konsultacinės komisijos motyvus dėl kurių kreiptasi į Komisiją;

10.2. priimti sprendimą dėl asmens būtinojo hospitalizavimo ir (ar) būtinojo izoliavimo ir jo trukmės;

10.3. sprendimą įrašyti į atitinkamus asmens medicininius dokumentus (į Privalomą sveikatos statistikos apskaitos ir kitų tipinių formų, pildomų sveikatos priežiūros įstaigose, sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 515 „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės tvarkos“, įrašytame asmens medicininiame dokumente: ambulatorinėje asmens sveikatos istorijoje, formos Nr. 025/a, Nr. 025-1/ap, kario asmens sveikatos ambulatorinėje kortelėje, formos Nr. KAM 40-025/a arba Nr. KAM40-025-1/a, vaiko sveikatos raidos istorijoje, forma Nr 025-112/a, moksleivio sveikatos raidos istorijoje, forma Nr. 026/a, gydymo stacionare ligos istorijoje, formos Nr. 003/a, Nr. 003-1/ap, Nr.KAM-003/a, dienos stacionaro ligonio kortelėje, forma Nr. 003-2/a, asmens, sergančio tuberkulioze, ambulatorinėje sveikatos istorijoje, forma Nr.081/a, stacionarinėje tuberkuliozės ligos istorijoje, forma Nr. 003-9/a, greitosios medicinos pagalbos kvietimo kortelėje, forma 110/a);

10.4. sprendimą nedelsdamas privalo patvirtinti parašu Komisijos pirmininkas ir pateikti savivaldybės gydytojui.       

11. Komisija savo darbe privalo laikytis teisės aktų ir kitų įstatymų.

 

V SKYRIUS

KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

12. Komisijos darbui vadovauja pirmininkas, o jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas.

13. Komisijos pirmininkas užtikrina Komisijos darbą bei prižiūri, kad būtų laikomasi Lietuvos Respublikos įstatymų, vykdomi Vyriausybės nutarimai ir kiti teisės aktai.

14. Komisijos posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų Komisijos narių.

15. Komisija, gavusi:

15.1. iš Savivaldybės gydytojo sveikatos priežiūros įstaigos Gydytojų konsultacinės komisijos (toliau – GKK) sprendimą dėl tikslingumo taikyti būtinąjį hospitalizavimą ir (ar) būtinąjį izoliavimą ligoniui, sergančiam atvira tuberkulioze;

15.2. iš gydytojo asmens, ligonio įtariamo, kad serga užkrečiamosiomis ligomis, ar turėjo sąlytį su šiomis ligomis, įrašytomis į pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų, dėl kurių šis asmuo turi būti hospitalizuojamas, izoliuojamas, tiriamas ir (ar) gydomas privalomai, sąrašą, patvirtintą sveikatos apsaugos ministro, ar   turėjo sąlytį su minėtomis ligomis, medicininius dokumentus, renkasi nedelsdama į posėdį.

 

 

VI SKYRIUS

KOMISIJOS VEIKLA

 

16. Komisijai vadovauja Komisijos pirmininkas, o jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas.

17. Komisijos posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja daugiau kaip pusė Komisijos narių.

18. Komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu, posėdyje dalyvavusių Komisijos narių balsų dauguma. Esant vienodam balsų skaičiui, lemiamą balsą turi Komisijos pirmininkas.

19. Komisijos posėdžiai protokoluojami. Protokolus pasirašo Komisijos pirmininkas ir Komisijos sekretorius.

20. Komisijos protokolai turi būti registruojami ir saugomi teisė aktų nustatyta tvarka.

 

VII SKYRIUS

KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS NEDARBO LAIKU, POILSIO BEI ŠVENČIŲ DIENOMIS

 

21. Bendrosios praktikos gydytojas, gydytojas infektologas ar kitas gydytojas specialistas informaciją nedarbo laiku, poilsio ar švenčių dienomis apie ligonius, asmenis, įtariamus, kad serga pavojingomis ar ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, asmenis, turėjusius sąlytį, ar šių ligų sukėlėjų nešiotojai, kuriems reikia taikyti būtinąjį hospitalizavimą ir (ar) būtinąjį izoliavimą, pateikia Savivaldybės gydytojai Dalei Briedienai, telefonu 8 615 79917.

22. Nepavykus susisiekti su Savivaldybės gydytoja, informuojama Komisijos pirmininkė, VšĮ Šilalės pirminės sveikatos priežiūros centro bendrosios praktikos gydytoja Aistė Giedraitienė, telefonu 8 67603133.

23. Savivaldybės gydytoja (arba Komisijos pirmininkė) iškviečia kitus Komisijos narius:

23.1. Birutę Kūkštienę, gydytoją pediatrę, tel. 869948401;

23.2. Ireną Pocienę, bendrosios praktikos gydytoją, tel. 868542068;

23.3. Jekateriną Tamošaitienę, gydytoją terapeutę, gydytoją pulmonologę, tel. 868630630.

24. Susirinkusi komisija dirba pagal šiuos Nuostatus.

 

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

25. Ginčai dėl pažeistų asmens teisių vykdant būtinąjį hospitalizavimą ir (ar) būtinąjį izoliavimą sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

___________________________________