KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KVIETIMO TEIKTI PARAIŠKAS FINANSUOTI 2021 METŲ KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS VAIKŲ STOVYKLAS, ORGANIZUOJAMAS MOKINIŲ ATOSTOGŲ METU, PATVIRTINIMO

 

2021 m. birželio 8 d. Nr. A-2061

Kaunas

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 ir 3 punktais, Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2018 m. rugsėjo 12 d. įsakymu Nr. V-758 „Dėl Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 261, 262 ir 263 punktais ir atsižvelgdamas į Kauno miesto savivaldybės vaikų stovyklų, organizuojamų mokinių atostogų metu, finansavimo ir organizavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Kauno miesto savivaldybės tarybos 2021 m. gegužės 25 d. sprendimu Nr. T-182 „Dėl Kauno miesto savivaldybės vaikų stovyklų, organizuojamų mokinių atostogų metu, finansavimo ir organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 3 punktą,

t v i r t i n u Kvietimą teikti paraiškas finansuoti 2021 metų Kauno miesto savivaldybės vaikų stovyklas, organizuojamas mokinių atostogų metu (pridedama).

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                                       Vilius Šiliauskas

 

 

PATVIRTINTA

Kauno miesto savivaldybės

administracijos direktoriaus

2021 m. birželio 8 d.

įsakymu Nr. A-2061

 

KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS FINANSUOTI 2021 METŲ KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS VAIKŲ STOVYKLAS, ORGANIZUOJAMAS MOKINIŲ ATOSTOGŲ METU

 

Eil. Nr.

Sąlygos

Aprašymas

1.

Tinkamos veiklos

Vaikų stovyklos, prisidedančios prie socialinių emocinių kompetencijų ugdymo, organizuojamos mokinių atostogų metu, vykdomos kartu su maitinimo ir (arba) apgyvendinimo paslaugomis. Pirmumas teikiamas stovykloms, integruojančioms mokinius, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių, atsirandančių dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų, nepalankių aplinkos veiksnių, taip pat mokinius, gaunančius socialinę paramą arba turinčius teisę į socialinę paramą. Programos turinys turėtų būti prasmingas, įdomus ir patrauklus 1–11 klasių mokiniams, persipinantis įvairiomis veiklomis, orientuotas į fizinį aktyvumą, mokymosi praradimų, patirtų dėl COVID-19, mažinimą. Vaikų stovyklos (pamainos) trukmė – nuo 5 iki 18 kalendorinių dienų. Vaikų stovyklos gali būti dieninės (veiklų trukmė per dieną ne trumpesnė nei 8 val.) ir (ar) su nakvyne (veiklų trukmė per dieną ne trumpesnė nei 8 val.) (toliau – stovyklos).

2.

Projekto veiklų vykdymo vieta

Veiklų vykdymo vieta – Lietuvos Respublikos teritorija.

3.

Tikslinė grupė

 

3.1. Kauno miesto mokiniai, besimokantys pagal bendrojo ugdymo programas.

3.2. Mokiniai, esantys jautresnėje socialinėje situacijoje:

3.2.1. mokiniai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių, atsirandančių dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų, nepalankių aplinkos veiksnių;

 

3.2.2. mokiniai, gaunantys socialinę paramą arba turintys teisę į socialinę paramą.

 

3.2.3. mokiniai, turintys negalią;

 

3.3. daugiavaikių šeimų vaikai.

 

3.4. Projekte numatytos tikslinės grupės atranka turės būti vykdoma viešai, iš anksto suderinus su Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriumi, elektroniniu būdu adresu www.kaunas.lt.

3.5. Pirmumas teikiamas stovykloms, integruojančioms mokinius, turinčius specialiųjų ugdymosi poreikių, atsirandančių dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų, nepalankių aplinkos veiksnių, taip pat mokinius, gaunančius socialinę paramą arba turinčius teisę į socialinę paramą ar turinčius negalią. Taip pat pirmumas teikiamas mokinių socialinių-emocinių kompetencijų, sumenkusių dėl nuotolinio mokymosi, ugdymui.

4.

Finansavimo intensyvumas

4.1. Projektui įgyvendinti iš planuojamų nepanaudoti mokinių ugdymui pagal neformaliojo vaikų švietimo (išskyrus ikimokyklinį, priešmokyklinį ir formalųjį švietimą papildantį ugdymą) (toliau – NVŠ) programas skirtų ir Europos Sąjungos struktūrinių fondų arba Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų (toliau – NVŠ lėšos) gali būti skiriama iki 100 proc. lėšų tinkamoms finansuoti projekto išlaidoms padengti.

4.2. Maksimalus vieno vaiko išlaikymo stovykloje dienos įkainis – ne daugiau kaip 30 Eur (edukacinių ir kitų veiklų vykdytojų darbo užmokestis, maitinimo, transporto išlaidos, išlaidos, tiesiogiai susijusios su projekto veiklomis (edukacinių veiklų išlaidos, kanceliarinės, higienos ir kt. prekės)), stovykloje su nakvyne – ne daugiau kaip 40 Eur (edukacinių ir kitų veiklų vykdytojų darbo užmokestis, maitinimo, transporto, apgyvendinimo išlaidos, išlaidos, tiesiogiai susijusios su projekto veiklomis (edukacinių veiklų išlaidos, kanceliarinės, higienos ir kt. prekės)). Jeigu reikia, 3.2 papunktyje nurodytoms tikslinėms grupėms turi būti užtikrintos socialinės priežiūros paslaugos.

4.3. Organizuojamos stovyklos turi būti nemokamos visoms 3 punkte nurodytoms tikslinėms grupėms (stovyklos organizatorius įvertinęs tikslinės grupės nesurinkimo (neatvykimo) ir (ar) kitas nedalyvavimo rizikas gali rinkti piniginį užstatą (15–25 Eur), kuris, pasibaigus stovyklai yra grąžinamas).

4.4. Stovyklos turi vykti 2021 m. liepos–rugpjūčio mėnesiais ir (arba) rudens atostogų metu. Vėliausia projekto įgyvendinimo pabaigos data – 2021 m. lapkričio 31 d.

5.

Reikalavimai stovykloms

Stovyklos gali būti finansuojamos, jeigu atitinka šiuos vertinimo kriterijus:

5.1. stovyklos skirtos Kauno miesto mokyklų mokiniams, besimokantiems pagal bendrojo ugdymo programas;

5.2. užtikrinama dalyvių sveikata ir saugumas, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nuostatas, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus, susijusius su atstumo laikymusi, srautų reguliavimu ir apsaugos priemonių naudojimu, stovyklos organizuojamos saugioje aplinkoje ir neturi kelti grėsmės asmenų sveikatai, viešajai tvarkai ar bet kokiomis formomis, metodais ir būdais neturi pažeisti Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų;

5.3. NVŠ veiklas vykdo asmenys, turintys teisę dirbti mokytoju pagal Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 48 straipsnį.

6.

Reikalavimai pareiškėjui

6.1. Projektų paraiškas gali teikti visi NVŠ teikėjai (išskyrus bendrojo ugdymo mokyklas ir laisvuosius mokytojus), kurie:

6.1.1. turi teisę vykdyti švietimo veiklą;

6.1.2. registruoti Švietimo ir mokslo institucijų registre. Registravimo tvarka pateikta adresu www.smir.smm.lt;

6.1.3. turi stovyklos programai(-oms) įgyvendinti pritaikytas patalpas, įrangą, priemones, kurios atitinka higienos normas ir teisės aktų nustatytus mokinių saugos bei sveikatos reikalavimus;

6.1.4. turi mokytojų, pagal Lietuvos Respublikos švietimo įstatymą turinčių teisę teikti švietimo paslaugas pagal NVŠ programas.

6.2. Pareiškėjas teisės aktų nustatyta tvarka iki paraiškos pateikimo dienos turi būti tinkamai atsiskaitęs už skirtų Kauno miesto savivaldybės lėšų (jeigu buvo skirta) panaudojimą.

6.3. Finansavimas pareiškėjui negali būti skiriamas, jeigu: 

6.3.1. pareiškėjas yra bankrutavęs, bankrutuojantis, likviduojamas ar laikinai sustabdęs veiklą;

6.3.2. pareiškėjas paraiškoje arba jos prieduose pateikė klaidinančią informaciją;

6.3.3. yra įsiteisėjęs teismo sprendimas dėl pareiškėjo kitos sutarties dėl paramos skyrimo iš Europos Sąjungos, Europos ekonominei erdvei priklausančių Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių arba Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų pažeidimo;

6.3.4. pareiškėjas bandė gauti konfidencialios informacijos arba daryti įtaką Kauno miesto savivaldybės atstovams, vertintojams,  darbo grupės nariams ar Kauno miesto savivaldybės darbuotojams paraiškų vertinimo ir atrankos procesų metu.

6.4. Pareiškėjas paraišką gali teikti individualiai arba su projekto partneriu (-iais), kuris (-ie) turi būti nurodyti paraiškoje.

6.5. Projekto partneriu (-iais) laikomi pelno nesiekiantys juridiniai asmenys (nevyriausybinės organizacijos, asociacijos, viešosios įstaigos ir kt.).

6.6. Jeigu paraiška teikiama kartu su projekto partneriu (-iais), pareiškėjas turi būti sudaręs su projekto partneriu (-iais) bendradarbiavimo (partnerystės) sutartį. 

6.7. Projekto partnerių skaičius nėra ribojamas, tačiau pareiškėjas, kviesdamas projekto partnerius veikti kartu, privalo įvertinti projekto partnerio būtinumą ir su tuo susijusius valdymo sunkumus.

6.8. Pareiškėjo ir partnerio (-ių) patiriamoms projekto įgyvendinimo išlaidoms taikomi tokie patys tinkamumo finansuoti reikalavimai.

6.9. Už projekto įgyvendinimą atsakingas pareiškėjas.

7.

Paraiškos rengimo ir pateikimo tvarka ir terminai

7.1. Siekdamas gauti finansavimą, pareiškėjas turi pateikti šiuos dokumentus:

7.1.1. užpildytą Vaikų stovyklos, organizuojamos mokinių atostogų metu, finansavimo ir organizavimo projekto paraišką, kurios forma patvirtinta Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. gegužės 28 d. įsakymu Nr. A-1891 „Dėl Kauno miesto savivaldybės vaikų stovyklos, organizuojamos mokinių atostogų metu, finansavimo ir organizavimo projekto paraiškos formos patvirtinimo“. Pareiškėjas turi užpildyti kiekvieną paraiškos dalį ir priedus. Pareiškėjas atsako už paraiškoje nurodytų duomenų teisingumą;

7.1.2. kitus dokumentus:

7.1.2.1. galiojančių įstatų, registruotų Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registre, kopiją ir Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registro pagrindinių duomenų išrašo kopiją arba Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registro išplėstinio išrašo kopiją. Pareiškėjas atsako už šiuose dokumentuose pateiktos informacijos teisingumą;

7.1.2.2. dokumentą, patvirtinantį asmens teisę veikti pareiškėjo vardu, jei pareiškėjui atstovauja ne jo vadovas;

7.1.2.3. asmenų, užtikrinančių 3.2 papunktyje nurodytai tikslinei grupei teikiamas socialinės priežiūros paslaugas, gyvenimo aprašymus (CV), jeigu tokių asmenų yra;

7.1.2.4. NVŠ veiklas vykdančio (-ių) asmens (-ų), turinčio (-ių) teisę dirbti mokytoju pagal Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 48 straipsnį, gyvenimo aprašymus (CV) ir dokumentų (diplomo arba pedagoginių psichologinių žinių kurso pažymėjimo) kopijas;

7.1.2.5. kitą informaciją, pagrindžiančią finansavimo reikalingumą ar papildančią projekto aprašymą.

7.2. Paraiška (popierinės formos ir „Word“ formatu įrašyta į elektroninę laikmeną) kartu su kitais 7.1 papunktyje nurodytais dokumentais iki kvietimo teikti paraiškas skelbime nurodyto termino pabaigos (7.3 papunktis) siunčiama paštu arba pristatoma į vietą adresu: Kauno miesto savivaldybės administracijos Klientų aptarnavimo skyriaus Asmenų aptarnavimo poskyris, Laisvės al. 96 (5 darbo vieta), užklijuotame voke (pakete), ant kurio turi būti užrašas „Paraiška finansuoti 2021 metų Kauno miesto savivaldybės vaikų stovyklas, organizuojamas mokinių atostogų metu“, projekto pavadinimas, pareiškėjo pavadinimas ir adresas. Paraiška ir jos priedai turi būti užpildyti kompiuteriu, lietuvių kalba, atspausdinti, pasirašyti ir kartu su pridedamais dokumentais susegti į lengvai išardomus segtuvus. Paraiškos dokumentai negali būti įrišti spiraliniu ar terminiu būdu, įkišti į įmautes. Visi paraiškos ir pridedamų dokumentų (jeigu dokumentai pateikiami užsienio kalba, jie turi būti išversti į lietuvių kalbą) lapai turi būti sunumeruoti eilės tvarka. Ranka užpildytos paraiškos nepriimamos.

7.3. Paraiškos priimamos nuolat iki tol, kol paskirstomos visos nepanaudotos NVŠ lėšos, skirtos projektams finansuoti. Gautos paraiškos vertinamos pasibaigus kiekvienai kalendorinei savaitei. Informacija dėl projektams nepaskirstytų lėšų likučio skelbiama Kauno miesto savivaldybės tinklalapyje (www.kaunas.lt).

7.4. Gautos paraiškos yra registruojamos. Paraiškos, neatitinkančios 7.2–7.3 papunkčiuose nustatytų sąlygų, nenagrinėjamos.

7.5. Tas pats pareiškėjas gali teikti tik vieną paraišką.

7.6. Po paraiškos pateikimo negalima pareiškėjo iniciatyva paraiškos taisyti, tikslinti, pildyti ar pateikti papildomus dokumentus.

8.

Tinkamos

finansuoti išlaidos

8.1. Tinkamomis finansuoti išlaidomis gali būti pripažįstamos tik tos išlaidos, kurios yra:

8.1.1. tiesiogiai susijusios su projekto, kuriam skiriamas finansavimas, įgyvendinimu;

8.1.2. būtinos projektui įgyvendinti ir atitinkančios skaidraus finansų valdymo, sąnaudų efektyvumo principus;

8.1.3. suplanuotos efektyviai ir pagrįstai (atitinkančios realias rinkos kainas, naudojamos tik siekiant projekto tikslų);

8.1.4. faktiškai patirtos nuo projekto finansavimo sutarties pasirašymo pradžios iki sutartyje numatytos projekto įgyvendinimo pabaigos datos, nustatomos ir patikrinamos, taip pat pagrįstos jas įrodančiais Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus atitinkančiais apskaitos dokumentais.

8.2. Tinkamos finansuoti projekto išlaidos turi sudaryti iki 100 proc. visų prašomų tinkamų išlaidų. Lėšos gali būti naudojamos šioms išlaidoms finansuoti ir kompensuoti:

8.2.1. asmenų, dalyvaujančių įgyvendinant stovyklų veiklas, darbo užmokesčiui ir su juo susijusiems privalomais mokėti mokesčiams; finansuojamas darbo užmokesčio vadovams, tarp jų ir sporto treneriams, įkainis – 8–12 Eur už 1 val.;

8.2.2. išlaidos finansuojamoms lektorių paslaugoms – 15–35 Eur už 1 val.;

8.2.3. mokinių dalyvavimo vaikų stovyklose išlaidoms finansuoti:

8.2.3.1. maitinimo išlaidoms – 4–10 Eur dienai, priklausomai, kiek kartų organizuojamas maitinimas per dieną; dieninėse stovyklose vadovams maitinimas nefinansuojamas;

8.2.3.2. nakvynės išlaidoms – 6–15 Eur už 1 naktį;

8.2.4. transporto išlaidoms, degalams – 0,50–1,50 Eur už 1 km;

8.2.5. patalpų, tiesiogiai naudojamų stovykloms vykdyti, nuomos ir komunalinėms, kitoms išlaidoms veiklų įgyvendinimo laikotarpiu;

8.2.6. išlaidoms, kurios reikalingos stovykloms vykdyti, prekėms ir paslaugoms įsigyti ar nuomoti.

9.

Netinkamos finansuoti išlaidos

Lėšos negali būti naudojamos:

9.1. rekonstrukcijos, remonto, statybos išlaidoms padengti ir ilgalaikiam turtui įsigyti;

9.2. įsiskolinimams padengti;

9.3. išlaidoms, susijusioms su išperkamosios nuomos (lizingo) sutartimis;

9.4. išlaidoms, skirtoms savivaldybės ir (arba) valstybės finansuojamoms neformaliojo vaikų švietimo programoms, įskaitant ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas, įgyvendinti;

9.5. išlaidoms, kurios finansuotos iš kitų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ar savivaldybių biudžetų lėšų, įskaitant Europos Sąjungos finansinės paramos ir kitos gaunamos finansinės paramos bei bendrojo finansavimo lėšas;

9.6. išlaidoms, skirtoms sumokėti už paslaugas asmeniui, kai pats asmuo yra tos paslaugos gavėjas ir (arba) teikėjas;

9.7. išlaidoms ilgalaikiam materialiajam ir nematerialiajam turtui įsigyti (pagal Lietuvos Respublikos įstatymus prie ilgalaikio turto priskiriamas turtas, kuris tarnaus ūkio subjekto veikloje ilgiau negu vienus metus ir kurio įsigijimo vertė viršija 500 Eur);

9.8. išlaidoms, projekto biudžete įvardytoms kaip nenumatytos išlaidos.

10.

Paraiškų atranka ir vertinimo kriterijai

10.1. Paraiškos pradedamos vertinti pasibaigus kiekvienai kalendorinei savaitei, kai užregistruojamos visos praėjusią kalendorinę savaitę pateiktos paraiškos.

10.2. Projektų paraiškų vertinimo ir atrankos procedūros vykdomos vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės vaikų stovyklų, organizuojamų mokinių atostogų metu, finansavimo ir organizavimo tvarkos aprašu, patvirtintu Kauno miesto savivaldybės tarybos 2021 m. gegužės 25 d. sprendimu Nr. T-182 „Dėl Kauno miesto savivaldybės vaikų stovyklų, organizuojamų mokinių atostogų metu, finansavimo ir organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

11.

Aktualūs dokumentai

11.1. Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2018 m. rugsėjo 12 d. įsakymu Nr. V-758 „Dėl Neformaliojo vaikų švietimo lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

11.2. Kauno miesto savivaldybės vaikų stovyklų, organizuojamų mokinių atostogų metu, finansavimo ir organizavimo tvarkos aprašas, patvirtintas Kauno miesto savivaldybės tarybos 2021 m. gegužės 25 d. sprendimu Nr. T-182 „Dėl Kauno miesto savivaldybės vaikų stovyklų, organizuojamų mokinių atostogų metu, finansavimo ir organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

11.3. Vaikų vasaros renginių organizavimo tvarkos aprašas, patvirtintas Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. balandžio 26 d. įsakymu Nr. A-1466 „Dėl Vaikų vasaros renginių organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

11.4. Vaikų vasaros poilsio stovyklų bendrieji nuostatai, patvirtinti Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2006 m. kovo 3 d. įsakymu Nr. ISAK-616 „Dėl Vaikų vasaros poilsio stovyklų bendrųjų nuostatų patvirtinimo“.

11.5. Lietuvos higienos norma HN 79:2010 „Vaikų poilsio stovykla. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“.

12.

Projekto viešinimas

Įgyvendinamas projektas ir pasiekti rezultatai privalo būti viešinami laikantis projekto finansavimo sutartyje nustatytų reikalavimų. Jei pareiškėja yra Kauno miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga, projektas viešinimas Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka.

13.

Informacijos teikimas 

13.1. Informaciją dėl paraiškų rengimo ir projektų įgyvendinimo teikia Kauno miesto savivaldybės administracijos Strateginio planavimo, analizės ir programų valdymo skyriaus specialistė Greta Jorudaitė, tel. (8 37) 42 35 39, el. p. greta.jorudaite@kaunas.lt, ir Skaidrė Kareniauskaitė, tel. (8 37) 42 30 88, el. p. skaidre.kareniauskaite@kaunas.lt.

13.2. Informaciją dėl projektų turinio (veiklų pobūdžio, veiklų atitikties reikalavimams ir kt.) teikia Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Česnulevičienė, tel. (8 37) 34 59 40, el. p. jurgita.cesnuleviciene@kaunas.lt.

_________________________________