LIETUVOS RESPUBLIKOS SUSISIEKIMO MINISTRAS

LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL JŪRININKŲ GEROVĖS TARYBOS LIETUVOJE NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2014 m. kovo 6 d. Nr. 3-98-(E)

Vilnius

 

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos prekybinės laivybos įstatymo 4 straipsnio 2 dalimi, atsižvelgdami į Tarptautinės darbo organizacijos 2006 m. Konvencijos dėl darbo jūrų laivyboje Taisyklių ir kodekso 4.4 taisyklės nuostatas dėl galimybės naudotis krante esančiomis gerovės priemonėmis ir į Lietuvos Respublikos Klaipėdos valstybinio jūrų uosto įstatymo 11 straipsnio           16 punktą,

tvirtiname Jūrininkų gerovės tarybos Lietuvoje nuostatus (pridedama).

 

 

 

 

Susisiekimo ministras                                                                          Rimantas Sinkevičius

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė                                                 Algimanta Pabedinskienė

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

susisiekimo ministro ir Lietuvos

Respublikos socialinės apsaugos ir

darbo ministro 2014 m. kovo 6 d.

įsakymu Nr. 3-98-(E)

 

 

JŪRININKŲ GEROVĖS TARYBOS LIETUVOJE

NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Jūrininkų gerovės tarybos Lietuvoje (toliau – taryba) nuostatai (toliau – nuostatai) nustato tarybos tikslą ir funkcijas, teises, pareigas ir darbo organizavimo tvarką.

2. Tarybą sudaro Susisiekimo ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Klaipėdos miesto savivaldybės, valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (toliau – Uosto direkcijos), Lietuvos jūrininkų sąjungos, Lietuvos saugios laivybos administracijos, Lietuvos laivų savininkų asociacijos, Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos, Lietuvos  laivybos maklerių ir agentų asociacijos, asociacijos Jūrų kapitonų klubo, religinių bendruomenių ir kitų suinteresuotų institucijų ar organizacijų atstovai.

3Tarybos personalinę sudėtį sudaro susisiekimo ministras.

4Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

5Tarybos nariams atlygis nemokamas.

 

II SKYRIUS

TARYBOS VEIKLOS TIKSLAS IR FUNKCIJOS

 

6Tarybos veiklos tikslas – koordinuoti ir derinti institucijų, organizacijų ir asociacijų veiksmus siekiant, kad jūrininkams Lietuvos Respublikoje būtų prieinamos gerovės priemonės krante, vertinti esamas priemones ir teikti rekomendacijas dėl jų plėtros sprendžiant problemas, kai būtinas institucijų susitarimas ir kompleksiniai sprendimai.

7Pagrindinės tarybos funkcijos:

 

7.1.   stebėti ir vertinti jūrininkams prieinamų gerovės priemonių tinkamumą;

7.2.   teikti pagalbą ir patarimus institucijoms ir asmenims, atsakingiems už jūrininkų gerovės priemonių pateikimą, užtikrinti šių organizacijų ir asmenų veiksmų koordinavimą;

7.3. svarstyti jūrininkų gerovės priemonių finansavimo šaltinius ir tvarką, teikti pasiūlymus dėl jos gerinimo;

7.4. svarstyti iš suinteresuotų institucijų ar organizacijų gautą informaciją apie krante veikiančius jūrininkų gerovės infrastruktūros, pramogų, švietimo, religinius, sporto ir kitus specialiai jūrininkams skirtus objektus, teikti pasiūlymus dėl šių institucijų teikiamų paslaugų jūrininkams gerinimo.

 

 

III SKYRIUS

TARYBOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

8.  Taryba, įgyvendindama tikslą ir atlikdama nustatytas funkcijas, turi teisę:

8.1.    kreiptis į valstybės institucijas, įmones, organizacijas ir asociacijas dėl informacijos jūrininkų gerovės užtikrinimo klausimais gavimo;

8.2.    spręsti tarybos kompetencijai priskirtus klausimus pasitelkus Susisiekimo ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos, Klaipėdos miesto savivaldybės, šių įstaigų reguliavimo sričiai priskirtų ir kitų įmonių, organizacijų ar asociacijų, užsiimančių gerovės priemonių jūrininkams teikimu, specialistus ar atstovus, prireikus kviesti juos į posėdžius;

8.3.  teikti siūlymus su jos kompetencija susijusiais klausimais.

9.  Tarybos nariai privalo:

9.1. dalyvauti tarybos posėdžiuose, o jei negali dalyvauti, apie tai ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki tarybos posėdžio raštu arba elektroniniu paštu informuoti tarybos sekretorių;

9.2. laikytis konfidencialumą ir duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų;

9.3. priimdami sprendimus laikytis nešališkumo, objektyvumo, lygiateisiškumo, nediskriminavimo, proporcingumo ir skaidrumo principų;

9.4. laikytis šių nuostatų, kitų teisės aktų reikalavimų.

 

IV SKYRIUS

TARYBOS SUDARYMAS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

10Taryba dėl svarstomų klausimų priima rekomendacinio pobūdžio sprendimus ir teikia juos suinteresuotoms valstybės institucijoms, Klaipėdos miesto savivaldybei, įmonėms, organizacijoms ir asociacijoms, užsiimančioms gerovės priemonių jūrininkams teikimu.

11Tarybos nariai išrenka arba atšaukia tarybos pirmininką dalyvaujančiųjų tarybos narių balsų dauguma. Tarybos pirmininkas renkamas 3 metų laikotarpiui. Kadencijų skaičius nėra ribojamas. Pirmasis tarybos pirmininkas išrenkamas pirmojo tarybos posėdžio metu.

12Tarybos pirmininkas:

 

12.1.   vadovauja tarybos darbui, atsako už jai pavestų funkcijų vykdymą;

12.2.   šaukia tarybos posėdžius, tvirtina darbotvarkes ir pirmininkauja posėdžiams;

12.3.   pasirašo tarybos posėdžių protokolus, kitus dokumentus, susijusius su tarybos veikla.

13.    Tarybos pirmininko pavaduotojas išrenkamas iš tarybos narių, pirmojo tarybos posėdžio metu dalyvaujančiųjų tarybos narių balsų dauguma. Tarybos pirmininko pavaduotojas renkamas 3 metų laikotarpiui.

14Nesant tarybos pirmininko, jo funkcijas atlieka tarybos pirmininko pavaduotojas.

15Tarybos sekretorių paskiria susisiekimo ministras.

16Tarybos sekretorius:

 

16.1.   suderinęs su tarybos pirmininku organizuoja tarybos posėdžius ir juos protokoluoja;

16.2.   praneša tarybos nariams apie posėdžių laiką ir vietą;

16.3.   teikia tarybos nariams posėdžio darbotvarkę ir medžiagą;

16.4.   tvarko tarybos dokumentaciją;

16.5.   vykdo kitus tarybos pirmininko pavedimus.

 

17Pagrindinė tarybos veiklos forma yra posėdžiai. Tarybos posėdžiai šaukiami pagal poreikį, bet ne rečiau kaip vieną kartą per pusmetį. Kiekvienas tarybos narys turi teisę inicijuoti tarybos posėdį, darbotvarkę aptaręs su tarybos pirmininku. Su tarybos pirmininku suderintus kvietimus dalyvauti tarybos posėdyje tarybos nariams raštu arba elektroniniu paštu išsiunčia tarybos sekretorius.

18Tarybos nariams apie posėdžio laiką ir vietą turi būti pranešta raštu arba elektroniniu paštu ne vėliau kaip likus 10 darbo dienų iki posėdžio. Jei visi tarybos nariai sutinka, posėdis gali būti rengiamas nesilaikant 10 darbo dienų termino.

 

19Tarybos pirmininkas turi supažindinti tarybos narius su tarybos posėdžio darbotvarke, išklausyti tarybos narių, kitų posėdžio dalyvių nuomones svarstomais klausimais. Kiekvienas tarybos narys turi teisę inicijuoti tarybos posėdžio darbotvarkės pakeitimą ar papildymą.

20Tarybos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė visų tarybos narių ir tarybos pirmininkas, o jam negalint – tarybos pirmininko pavaduotojas.

21Tarybos sprendimai priimami paprasta posėdyje dalyvaujančiųjų tarybos narių balsų dauguma. Kiekvienas tarybos narys turi po vieną balsą. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia tarybos pirmininko, o jo nesant – tarybos pirmininko pavaduotojo balsas. Jeigu tarybos narys nesutinka su daugumos sprendimu, jis gali pateikti posėdžio pirmininkui atskirą nuomonę, kuri įrašoma į tarybos posėdžio protokolą ar prie jo pridedama.

22. Tarybos posėdyje dalyvaujantys ne tarybos nariai balso teisės neturi.

 

23. Tarybos posėdžiai yra protokoluojami. Protokole nurodoma posėdžio data, protokolo data ir numeris, dalyvavę tarybos nariai ir kviestiniai posėdžio dalyviai, svarstyti klausimai, posėdžio dalyvių pasisakymų esmė, priimti sprendimai.

24Posėdžio protokolo projektas parengiamas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo įvykusio tarybos posėdžio dienos. Protokolą pasirašo tarybos pirmininkas ir tarybos sekretorius.

25Įvykusio tarybos posėdžio protokolas Tarybos nariams persiunčiamas paštu arba nurodytu elektroniniu paštu ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po protokolo pasirašymo.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

26. Tarybą techniškai ir ūkiškai aprūpina Susisiekimo ministerija, kuri saugo visą su tarybos veikla susijusią medžiagą.

27Tarybos veiklos dokumentai  tvarkomi  Lietuvos Respublikos  dokumentų ir archyvų įstatymo ir Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatyta tvarka.

 

________________________