Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2008 M. LIEPOS 23 D. NUTARIMO Nr. 786 „DĖL INTEGRUOTO MOKSLO, STUDIJŲ IR VERSLO CENTRO (SLĖNIO) LIETUVOS JŪRINIO SEKTORIAUS PLĖTRAI PROGRAMOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2018 m. birželio 20 d. Nr. 603
Vilnius
1. Pakeisti Integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) Lietuvos jūrinio sektoriaus plėtrai programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. liepos 23 d. nutarimu Nr. 786 „ Dėl Integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) Lietuvos jūrinio sektoriaus plėtrai programos patvirtinimo“:
1.1. Pakeisti 22.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„22.2. Žuvininkystės ir jūrinės akvakultūros laboratorija. Šios eksperimentinės laboratorijos vieta siejama su unikalia jūrinio vandens tiekimo galimybe. Laboratorijos sudėtyje įrengiamos jūrinės mezokosmų sistemos tenkintų ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos jūros regiono mokslo poreikius. Tokios jūrinių tyrimų infrastruktūros sukūrimas leistų pasinaudoti ES „Marie Curie“ veiklomis, kurios įeina į programos „Žmonės“ kvietimą, taip pritraukiant tyrėjus ir lėšas iš kitų Baltijos regiono ir Europos valstybių.“
1.2. Pakeisti 24.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„24.1. Nacionalinis jūros mokslo ir technologijų centras konsoliduos tyrėjus, šiuo metu dirbančius Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institute, Žuvininkystės ir jūrinės akvakultūros laboratorijoje, Gamtos tyrimų centre (Jūros ekologijos laboratorijoje, Hidrobotanikos laboratorijoje, Jūros tyrimų skyriuje ir kituose padaliniuose, pagal tematiką susijusiuose su slėnio kryptimis); Lietuvos energetikos instituto Hidrologijos laboratorijoje; Aplinkos apsaugos agentūros Aplinkos tyrimų departamente.“
1.3. Pakeisti 25.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„25.4. Nacionalinis jūros mokslo ir technologijų centras padės efektyviau vykdyti tarptautinius Lietuvos Respublikos įsipareigojimus Helsinkio komisijoje (HELCOM) ir Tarptautinėje jūrų tyrinėjimo taryboje (ICES). Šių komisijų veikla apima ne tik reguliavimo ir teisinius mechanizmus, susijusius su Baltijos jūros tarša ir žuvų ištekliais, jos koordinuoja ir finansuoja nemažai jūros tarpdalykinių tyrimų, kurių efektyvus ir kvalifikuotas atlikimas ir plėtra būtų naudingi tarptautiniam Lietuvos prestižui kelti.“