LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2014 M. GEGUŽĖS 22 D. ĮSAKYMO NR. V-601 „DĖL VISUOTINIO NAUJAGIMIŲ TIKRINIMO DĖL ĮGIMTŲ MEDŽIAGŲ APYKAITOS LIGŲ TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2014 m. gruodžio 31 d. Nr. V-1457

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 25 straipsnio 1 dalimi ir atsižvelgdama į Privalomojo sveikatos draudimo tarybos 2014 m. gruodžio 5 d. nutarimą Nr. DT-12/3 „Dėl visuotinio naujagimių tikrinimo dėl fenilketonurijos, įgimtos hipotirozės, galaktozemijos ir įgimtos antinksčių hiperplazijos paslaugos bazinės kainos tvirtinimo“:

1. P a k e i č i u Visuotinio naujagimių tikrinimo dėl įgimtų medžiagų apykaitos ligų tvarkos aprašą, patvirtiną Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. gegužės 22 d. įsakymu Nr. V-601 „Dėl Visuotinio naujagimių tikrinimo dėl įgimtų medžiagų apykaitos ligų tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

„1. Visuotinio naujagimių tikrinimo dėl įgimtų medžiagų apykaitos ligų aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja visuotinį naujagimių tikrinimą dėl įgimtų medžiagų apykaitos ligų – fenilketonurijos, įgimtos hipotirozės, galaktozemijos ir įgimtos antinksčių hiperplazijos (adrenogenitalinio sindromo) (toliau – VNT dėl ĮMAL), sveikatos priežiūros specialistų atliekamą naujagimių priežiūrą, gimdyvės arba gimdyvės atstovo ir naujagimio atstovo (toliau – atstovas) atsakomybę.“

1.2. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

„4. VNT dėl ĮMAL išlaidos apmokamos Privalomojo sveiktos draudimo fondo biudžeto lėšomis. VNT dėl ĮMAL paslaugos bazinė kaina – 9,20 balo.“

1.3. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

„18. Jei VNT tyrimo, atliekamo dėl fenilketonurijos ir (ar) galaktozemijos, rezultatai viršija normą, MGC gydytojas genetikas susisiekia su gimdyve arba atstovu tyrimo kortelėje nurodytu telefonu ar adresu (šiuo atveju išsiunčiamas VULSK vadovo patvirtintos formos informacinis laiškas) ir praneša, kad naujagimį reikia skubiai tirti dėl fenilketonurijos ir (ar) galaktozemijos. Įtarus fenilketonuriją ir (ar) galaktozemiją, naujagimį tiria ir prireikus gydo MGC gydytojas genetikas.“

1.4. Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip:

„19. Jei VNT tyrimo dėl įgimtos hipotirozės ir (ar) įgimtos antinksčių hiperplazijos (andrenogenitalio sindromo) rezultatai viršija normą, MGC gydytojas genetikas nedelsdamas naujagimį siunčia pas universiteto ligoninės gydytoją vaikų endokrinologą dėl konsultacijos.“

1.5. Pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:

„20. Gydytojas vaikų endokrinologas apie patvirtintą (-as) ar paneigtą (-as) naujagimio įgimtos hipotirozės ir (ar) įgimtos antinksčių hiperplazijos (andrenogenitalio sindromo) diagnozę (-es) turi pranešti MGC elektroniniu paštu. Naujagimio įgimtos hipotirozės ir (ar) įgimtos antinksčių hiperplazijos (andrenogenitalio sindromo) gydymo tęstinumą užtikrina universiteto ligoninės gydytojas vaikų endokrinologas.“

1.6. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:

„21. Forma Nr. 027/a „Medicinos dokumentų išrašas arba siuntimas“, kurioje pateikiami duomenys apie naujagimiui diagnozuotą fenilketonuriją, ir (ar) galaktozemiją, ir (ar) įgimtą hipotirozę, ir (ar) įgimtą antinksčių hiperplaziją (adrenogenitalinį sindromą) pasirašytinai atiduodamas gimdyvei arba atstovui. Gydantysis gydytojas (gydytojas genetikas arba gydytojas vaikų endokrinologas) apie įgimtą medžiagų apykaitos ligą informuoja PASPĮ, prie kurios naujagimis yra prirašytas.“

2. N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja 2015 m. sausio 1 d.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministrė                                                              Rimantė Šalaševičiūtė