Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2018 M. LAPKRIČIO 28 D. NUTARIMO NR. 1176 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS TARNYBOS ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO“ PAKEITIMO
2022 m. sausio 19 d. Nr. 52
Vilnius
1. Pakeisti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimą Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“:
1.2. Pakeisti 3.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„3.2. Valstybės tarnybos departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos – atlikti Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotai įstaigai Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 11 straipsnyje, 17 straipsnio 7 dalyje, 27 straipsnio 14 dalyje ir 49 straipsnio 8 dalyje nustatytas funkcijas ir veiksmus;“.
1.3. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintą Priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašą:
1.3.1. Pakeisti 1.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„1.3. priėmimą į valstybės tarnautojo pareigas be konkurso – Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 17 straipsnio 2 ir 3 dalyse nurodytų asmenų (toliau – buvę valstybės tarnautojai) statuso atkūrimo (toliau – statuso atkūrimas) ir Valstybės tarnybos įstatymo 17 straipsnio 41 dalyje nurodytų asmenų (toliau – asmenys, kurių kadencija pasibaigusi) priėmimo į lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas tvarką.“
1.3.2. Pakeisti 2 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:
1.3.3. Papildyti III1 skyriumi:
„III1 SKYRIUS
ASMENŲ, KURIŲ KADENCIJA PASIBAIGUSI, PRIĖMIMAS Į VALSTYBĖS TARNAUTOJO PAREIGAS BE KONKURSO
151. Asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, turi teisę per Valstybės tarnybos įstatymo 17 straipsnio 41 dalyje nustatytą terminą kreiptis į tą pačią įstaigą, kurioje ėjo pareigas ir buvo atleistas iš jų pagal Valstybės tarnybos įstatymo 51 straipsnio 1 dalies 5 punktą, su rašytiniu prašymu dėl galimybės būti priimtam į lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas be konkurso.
152. Įstaiga per 5 darbo dienas nuo Aprašo 151 punkte nurodyto prašymo gavimo dienos atlieka šiuos veiksmus:
152.1. jeigu įstaigoje yra laisvos lygiavertės ar žemesnės karjeros valstybės tarnautojo pareigos ir asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, atitinka Valstybės tarnybos įstatymo 4 straipsnyje nustatytus nepriekaištingos reputacijos, Valstybės tarnybos įstatymo 9 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytus reikalavimus, teisės aktuose ar pareigybės, į kurią pretenduoja, aprašyme nustatytus specialiuosius reikalavimus (toliau – Reikalavimai), raštu pasiūlo šiam asmeniui užimti laisvas lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas;
153. Asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, apie savo sutikimą ar nesutikimą užimti įstaigos pasiūlytas laisvas lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas informuoja įstaigą elektroniniu paštu per 5 darbo dienas nuo pasiūlymo užimti šias pareigas gavimo dienos. Jeigu asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, per nurodytą terminą elektroniniu paštu nepraneša įstaigai, kad sutinka būti priimtas į įstaigos pasiūlytas laisvas lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, laikoma, kad jis atsisakė šio įstaigos pasiūlymo.
154. Įstaiga per 10 darbo dienų nuo Aprašo 153 punkte nurodyto sutikimo užimti įstaigos pasiūlytas laisvas lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas gavimo dienos privalo patikrinti asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas mutatis mutandis Aprašo VII skyriuje nustatyta tvarka.
155. Įstaiga turi teisę per Valstybės tarnybos įstatymo 17 straipsnio 41 dalyje nustatytą terminą savo iniciatyva (nesant pateikto Aprašo 151 punkte nurodyto prašymo) raštu pasiūlyti asmeniui, kurio kadencija pasibaigusi ir kuris buvo atleistas iš pareigų toje įstaigoje pagal Valstybės tarnybos įstatymo 51 straipsnio 1 dalies 5 punktą, užimti laisvas lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, jeigu jis atitinka Reikalavimus.
Įstaigai pateikus šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodytą pasiūlymą, toliau atliekami Aprašo 153 ir 154 punktuose nurodyti veiksmai.
156. Asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, gali Aprašo 16 punkte nustatyta tvarka pateikti dokumentus dalyvauti konkurse toje pačioje ar kitoje įstaigoje. Tokiu atveju Valstybės tarnybos departamentas mutatis mutandis atlieka Aprašo 18–20 punktuose ir 21 punkto trečiojoje ir ketvirtojoje pastraipose nurodytus veiksmus, o asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, į lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas toje pačioje ar kitoje įstaigoje gali būti priimtas be konkurso Aprašo 21 punkto trečiojoje ir ketvirtojoje pastraipose nustatyta tvarka sustabdžius konkurso procedūras ir patikrinus asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas.
157. Jeigu asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, tuo pačiu metu įgyja teisę atkurti valstybės tarnautojo statusą pagal Valstybės tarnybos įstatymo 17 straipsnio 2 ar 3 dalies nuostatas, asmens, kurio kadencija pasibaigusi, pasirinkimu vienu metu įgyvendinama viena iš šių teisių – Valstybės tarnybos įstatymo 17 straipsnio 2 ar 3 dalyse nustatyta teisė arba Valstybės tarnybos įstatymo 17 straipsnio 41 dalyje nustatyta teisė. Neįgyvendinus vienos iš šių teisių, asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, gali įgyvendinti kitą teisę, jei nepasibaigęs jos įgyvendinimo terminas.“
1.3.4. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:
„17. Aprašo 16 punkte nurodyti dokumentai ir informacija dalyvauti konkurse priimami 10 darbo dienų, dalyvauti atrankoje – 5 darbo dienas atitinkamai nuo konkurso ar atrankos paskelbimo Valstybės tarnybos departamento interneto svetainėje dienos. Buvę valstybės tarnautojai ir asmenys, kurių kadencija pasibaigusi, Aprašo 16 punkte nurodytus dokumentus ir informaciją teikia per šiame punkte nustatytus terminus.“
1.3.5. Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:
„18. Valstybės tarnybos departamentas ar įstaiga, organizuojanti atranką, per 5 darbo dienas nuo Aprašo 16 punkte nurodytų dokumentų ir informacijos pateikimo termino pabaigos įvertina, ar pretendentas atitinka Reikalavimus, išskyrus Aprašo 21 punkte nurodytą atvejį, ir per VATIS apie tai informuoja pretendentą.“
1.3.6. Pakeisti 20 punktą ir jį išdėstyti taip:
„20. Pretendentas per 5 darbo dienas nuo Aprašo 19 punkte nurodyto Valstybės tarnybos departamento ar įstaigos, organizuojančios atranką, prašymo gavimo pateikia per VATIS prašomo (-ų) dokumento (-ų) kopiją (-as). Esant objektyvių aplinkybių (pretendento laikinajam nedarbingumui, reikiamų dokumentų gavimui iš trečiųjų asmenų ar kitų aplinkybių), Valstybės tarnybos departamentas ar įstaiga, organizuojanti atranką, terminą dokumentų kopijoms pateikti gali pratęsti iki 3 darbo dienų. Pretendentui nepateikus prašomo (-ų) dokumento (-ų) kopijos (-ų), laikoma, kad jis neatitinka Reikalavimų, ir jam neleidžiama dalyvauti konkurse ar atrankoje, statuso atkūrimo atveju – atkurti statuso, o Aprašo 156 punkte nustatytais atvejais – būti priimtam į lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas toje pačioje ar kitoje įstaigoje be konkurso. Pretendentui, pateikusiam prašomo (-ų) dokumento (-ų) kopijas, per 3 darbo dienas nuo dokumento (-ų) pateikimo per VATIS Valstybės tarnybos departamentas ar įstaiga, organizuojanti atranką, praneša: konkurso ar atrankos atveju – ar jis atitinka Reikalavimus ir jam leidžiama dalyvauti konkurse ar atrankoje, statuso atkūrimo atveju – ar jis atitinka Reikalavimus ir turi teisę atkurti statusą, o Aprašo 156 punkte nustatytais atvejais – ar jis atitinka Reikalavimus ir turi teisę būti priimtas į lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas toje pačioje ar kitoje įstaigoje be konkurso. Jeigu pretendentas neatitinka Reikalavimų, jam neleidžiama dalyvauti konkurse, atrankoje, atkurti valstybės tarnautojo statuso ar būti priimtam į lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas toje pačioje ar kitoje įstaigoje be konkurso ir apie tai Valstybės tarnybos departamentas ar įstaiga, organizuojanti atranką, per 3 darbo dienas nuo prašomo (-ų) dokumento (- ų) kopijos (-ų) gavimo dienos arba dienos, kurią sueina terminas pateikti prašomų dokumentų kopijas, o pretendentas prašomų dokumentų kopijų nepateikia, per VATIS informuoja pretendentą nurodydamas tokio sprendimo priežastis.“
1.3.7. Papildyti 21 punktą trečiąja ir ketvirtąja pastraipomis:
„Jeigu Aprašo 16 punkte nurodytus dokumentus ir informaciją per Valstybės tarnybos įstatymo 17 straipsnio 41 dalyje nustatytą terminą yra pateikęs asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, atitinkantis Reikalavimus, Valstybės tarnybos departamentas konkurso procedūras sustabdo, o įstaiga per 10 darbo dienų nuo įstaigos informavimo apie konkurso sustabdymą patikrina asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimus atlikti pareigybės, į kurią pretenduoja, aprašyme nustatytas funkcijas mutatis mutandis Aprašo VII skyriuje nustatyta tvarka ir per 5 darbo dienas nuo gebėjimų atlikti pareigybės, į kurią pretenduoja, aprašyme nustatytas funkcijas patikrinimo dienos raštu informuoja Valstybės tarnybos departamentą apie šio patikrinimo rezultatus. Konkurso procedūros sustabdomos pasibaigus Aprašo 17 punkte nustatytam dokumentų pateikimo terminui ir apie konkurso sustabdymą per 5 darbo dienas nuo dokumentų pateikimo termino pabaigos per VATIS informuojami dokumentus pateikę pretendentai, elektroniniu paštu – konkursą inicijavusi įstaiga.
Jeigu, įstaigai patikrinus asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, šis asmuo nepriimamas į karjeros valstybės tarnautojo pareigas, Valstybės tarnybos departamentas per 2 darbo dienas nuo pranešimo iš įstaigos apie asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas patikrinimo rezultatus gavimo dienos atnaujina konkurso procedūras ir apie tai per VATIS informuoja dokumentus pateikusius pretendentus.“
1.3.8. Pakeisti 22 punktą ir jį išdėstyti taip:
„22. Konkursui vykdyti Valstybės tarnybos departamento direktorius ar jo įgaliotas kitas Valstybės tarnybos departamento valstybės tarnautojas sudaro komisiją. Atrankos, statuso atkūrimo komisiją ir komisiją, tikrinančią asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, sudaro valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo ar jo įgaliotas asmuo, o jeigu valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo yra kolegiali valstybės ar savivaldybės institucija, – šios institucijos vadovas (toliau kartu – į pareigas priimantis asmuo). Konkurso komisijos pirmininku skiriamas Valstybės tarnybos departamento atstovas, išskyrus Aprašo 24 punkto antrojoje pastraipoje nustatytą atvejį. Konkurso, atrankos, statuso atkūrimo komisijos ir komisijos, tikrinančios asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, (toliau kartu – komisija) pirmininkas organizuoja komisijos darbą.“
1.3.9. Pakeisti 25 punktą ir jį išdėstyti taip:
„25. Atrankos ir statuso atkūrimo komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 3 narių. Atrankos ir statuso atkūrimo komisijos narių skaičius turi būti nelyginis. Atrankos ir statuso atkūrimo komisijos nariu turi būti skiriamas tiesioginis būsimo valstybės tarnautojo vadovas ir (ar) jo įgaliotas kitas asmuo. Atrankos ir statuso atkūrimo komisijos nariais gali būti skiriami biudžetinių, viešųjų ir kitų įstaigų atstovai (valstybės tarnautojai, valstybės pareigūnai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis), taip pat ekspertai, atrinkti Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka. Šio punkto nuostatos taikomos sudarant ir komisiją, tikrinančią asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas.“
1.3.10. Pakeisti 50 punktą ir jį išdėstyti taip:
„50. Protokolą pasirašo komisijos pirmininkas ir sekretorius. Protokolas, raštu atliktos užduotys, laikmena su skaitmeniniu garso (ir) ar vaizdo įrašu konkurso atveju saugomi Valstybės tarnybos departamente vienus metus nuo vertinimo pabaigos, atrankos, statuso atkūrimo atveju ir asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo atveju – įstaigoje, kurioje organizuotas vertinimas.“
1.3.11. Pakeisti 51 punktą ir jį išdėstyti taip:
„51. Pretendentų vertinimą komisijoje laimi daugiausia balų, bet ne mažiau kaip 6 balus surinkęs pretendentas, išskyrus pretendentus, dalyvavusius konkurse į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas. Pretendentais į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ir įstaigos padalinio vadovo pareigas laikomi 2 daugiausiai konkurse balų, bet ne mažiau kaip 6 balus surinkę pretendentai, o Valstybės tarnybos įstatymo 11 straipsnio 2 dalyje nustatytu atveju – vienas pretendentas, surinkęs ne mažiau kaip 6 balus.“
1.3.12. Papildyti 551 punktu:
„551. Jeigu Valstybės tarnybos įstatymo 11 straipsnio 2 dalyje nustatytu atveju teikiamas tik vienas pretendentas į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas ir jis atsisako būti Valstybės tarnybos departamento teikiamas į pareigas priimančiam asmeniui arba nustatoma, kad šis pretendentas neatitinka Reikalavimų, apie tai Valstybės tarnybos departamentas informuoja į pareigas priimantį asmenį. Šiais atvejais kyla Aprašo 67.13 papunktyje nustatytos teisinės pasekmės.“
1.3.13. Pakeisti 56 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:
„Jeigu į pareigas priimančiam asmeniui Valstybės tarnybos departamento pasiūlyti 2 pretendentai į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas arba vienas iš jų atsisako toliau pretenduoti į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas ir nėra priimtas šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodytas motyvuotas rašytinis sprendimas, į pareigas priimantis asmuo ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo šios aplinkybės paaiškėjimo dienos raštu apie tai informuoja Valstybės tarnybos departamentą. Valstybės tarnybos departamentas, gavęs šią informaciją, mutatis mutandis atlieka Aprašo 55 punkto pirmojoje pastraipoje nurodytus veiksmus, jeigu yra gautas į pareigas priimančio asmens prašymas pateikti kitą (-us) iš eilės pretendentą (-us), surinkusį (-ius) ne mažiau kaip 6 balus.“
1.3.14. Papildyti 561 punktu:
„561. Į pareigas priimantis asmuo per 10 darbo dienų nuo informacijos apie Valstybės tarnybos departamento pateiktą vieną pretendentą į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas (Valstybės tarnybos įstatymo 11 straipsnio 2 dalyje nustatytu atveju) gavimo įstaigoje dienos su šiuo pretendentu organizuoja pokalbį, motyvuotu rašytiniu sprendimu pasirenka šį pretendentą arba jo nepasirenka ir apie tai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo nurodyto sprendimo priėmimo dienos raštu informuoja Valstybės tarnybos departamentą ir pretendentą į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas.
Jeigu į pareigas priimančiam asmeniui Valstybės tarnybos departamento pateiktas vienas pretendentas į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas atsisako toliau pretenduoti į šias pareigas ir nėra priimtas šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodytas motyvuotas rašytinis sprendimas, į pareigas priimantis asmuo ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo šios aplinkybės paaiškėjimo dienos raštu apie tai informuoja Valstybės tarnybos departamentą. Šiuo atveju kyla Aprašo 67.13 papunktyje nustatytos teisinės pasekmės.“
1.3.15. Pakeisti 64 punktą ir jį išdėstyti taip:
„64. Jeigu valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatytas specialusis reikalavimas atitikti teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus išduodant leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, ar suteikiant teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, arba valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatyti kiti specialieji reikalavimai, dėl kurių reikalingas leidimas ar specialiosios teisės suteikimas, į pareigas priimantis asmuo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo informacijos apie atrinktą pretendentą gavimo dienos pretendento į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas pasirinkimo Aprašo 56 punkto pirmojoje pastraipoje arba 561 punkto pirmojoje pastraipoje nustatyta tvarka dienos arba informacijos apie Aprašo 66 punkto pirmojoje pastraipoje nurodytą kitą pretendentą gavimo dienos pradeda šio pretendento tikrinimo procedūrą ir kreipiasi į kompetentingą (-as) valstybės instituciją (-as) dėl išvados, ar šiam pretendentui gali būti išduodamas leidimas ar suteikta specialioji teisė.“
1.3.16. Pakeisti 65 punktą ir jį išdėstyti taip:
„65. Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 17 straipsnyje nustatytais atvejais ir tvarka kreipiamasi į kompetentingą valstybės instituciją dėl informacijos apie pretendentą, siekiantį eiti pareigas įstaigoje. Į šią instituciją kreipiamasi ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo informacijos apie atrinktą pretendentą gavimo dienos pretendento į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas pasirinkimo Aprašo 56 punkto pirmojoje pastraipoje arba 561 punkto pirmojoje pastraipoje nustatyta tvarka dienos arba informacijos apie Aprašo 66 punkto pirmojoje pastraipoje nurodytą kitą pretendentą gavimo dienos.“
1.3.17. Pakeisti 66 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:
„66. Aprašo 64 ir 65 punktuose nurodytais atvejais gavus kompetentingos valstybės institucijos išvadą, kad pretendentui negali būti išduodamas leidimas ar suteikiama specialioji teisė, ar gavus kompetentingos valstybės institucijos informaciją apie pretendentą ir šios informacijos pagrindu į pareigas priimančiam asmeniui priėmus sprendimą nepriimti jo į valstybės tarnautojo pareigas, pretendentui atsisakius eiti valstybės tarnautojo pareigas arba nustačius, kad pretendentas neatitinka Reikalavimų, į pareigas priimantis asmuo apie tai raštu informuoja Valstybės tarnybos departamentą. Valstybės tarnybos departamentas, gavęs šią informaciją, Aprašo 53 punkte nustatyta tvarka atrenka ir į pareigas priimančiam asmeniui pasiūlo kitą pretendentą. Jeigu šioje pastraipoje nurodytos aplinkybės atsiranda pretendentams į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas, kuriuos Aprašo 56 punkto pirmojoje pastraipoje nustatyta tvarka pasirinko į pareigas priimantis asmuo, šio asmens prašymu, pateiktu Valstybės tarnybos departamentui (jeigu jis teikiamas), atliekami Aprašo 55 ir 56 punktuose nurodyti veiksmai. Jeigu nurodytas prašymas neteikiamas, kyla Aprašo 67.9 ir 67.10 papunkčiuose nustatytos teisinės pasekmės. Jeigu šioje pastraipoje nurodytos aplinkybės atsiranda pretendentui į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas, kurį Aprašo 561 punkto pirmojoje pastraipoje nustatyta tvarka pasirinko į pareigas priimantis asmuo, kyla Aprašo 67.101 ir 67.102 papunkčiuose nustatytos teisinės pasekmės. Jeigu šioje pastraipoje nurodytos aplinkybės atsiranda pretendentui, laimėjusiam atranką, įstaiga, organizuojanti atranką, Aprašo 53 punkte nustatyta tvarka atrenka kitą pretendentą.“
1.3.19. Papildyti 67.101 ir 67.102 papunkčiais:
„67.101. Aprašo 64 ir 65 punktuose nustatytais atvejais gaunama kompetentingos valstybės institucijos išvada, kad pretendentui į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas, kurį Aprašo 561 punkto pirmojoje pastraipoje nustatyta tvarka pasirinko į pareigas priimantis asmuo, negali būti išduodamas leidimas ar suteikiama specialioji teisė, ar gaunama kompetentingos valstybės institucijos informacija apie šį pretendentą ir šios informacijos pagrindu į pareigas priimantis asmuo priima sprendimą nepriimti jo į valstybės tarnautojo pareigas;
67.102. pretendentas į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas, kurį Aprašo 561 punkto pirmojoje pastraipoje nustatyta tvarka pasirinko į pareigas priimantis asmuo, atsisako eiti valstybės tarnautojo pareigas arba nustatoma, kad šis pretendentas neatitinka Reikalavimų;“.
1.3.20. Papildyti 67.13 papunkčiu:
„67.13. Aprašo 551 punkte nustatytu atveju pretendentas į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas atsisako būti Valstybės tarnybos departamento teikiamas į pareigas priimančiam asmeniui, nustatoma, kad šis pretendentas neatitinka Reikalavimų arba Aprašo 561 punkto antrojoje pastraipoje nustatytu atveju pretendentas į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas atsisako toliau pretenduoti į šias pareigas.“
1.3.21. Pakeisti 69 punktą ir jį išdėstyti taip:
„69. Pretendentas priimamas į pareigas per pretendento ir į pareigas priimančio asmens sutartą terminą. Nesusitarus dėl šio termino, pretendentas priimamas į pareigas per į pareigas priimančio asmens nustatytą terminą, kuris negali būti trumpesnis kaip 16 darbo dienų ir ilgesnis kaip 20 darbo dienų nuo informacijos apie atrinktą pretendentą gavimo dienos, pretendento į įstaigos vadovo, įstaigos vadovo pavaduotojo ar įstaigos padalinio vadovo pareigas pasirinkimo Aprašo 56 punkto pirmojoje pastraipoje arba 561 punkto pirmojoje pastraipoje nustatyta tvarka dienos, informacijos apie Aprašo 66 punkto pirmojoje pastraipoje nurodytą kitą pretendentą gavimo dienos, o Aprašo 64 ir 65 punktuose nurodytais atvejais – gavus kompetentingos valstybės institucijos išvadą, kad pretendentui gali būti išduodamas leidimas ar suteikiama specialioji teisė, ar gavus kompetentingos valstybės institucijos informaciją apie pretendentą ir šios informacijos pagrindu į pareigas priimančiam asmeniui priėmus sprendimą priimti jį į valstybės tarnautojo pareigas.“
1.4. Pakeisti nurodytu nutarimu patvirtintą Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo tvarkos aprašą:
1.4.1. Pakeisti 1 priedo VI skyrių ir jį išdėstyti taip:
„VI SKYRIUS
SIŪLYMAI VALSTYBĖS TARNAUTOJĄ Į PAREIGAS PRIIMANČIAM ASMENIUI
(pildo tiesioginis vadovas)
GALIMI SIŪLYMAI |
Pažymimas vienas variantas |
Valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą įvertinus labai gerai: |
|
valstybės tarnautojui nustatyti didesnę pareiginę algą, taikant ne mažiau kaip 0,5 didesnį pareiginės algos koeficientą, negu jam iki tarnybinės veiklos vertinimo buvo nustatytas pareiginės algos koeficientas, tačiau neviršijant tai pareigybei nustatyto didžiausio pareiginės algos koeficiento; jeigu iki pareigybei nustatyto didžiausio pareiginės algos koeficiento trūksta mažiau kaip 0,5 pareiginės algos koeficiento, valstybės tarnautojui nustatyti tai pareigybei nustatytą didžiausią pareiginės algos koeficientą; tiesioginio vadovo siūlymas dėl pareiginės algos koeficiento dydžio – _________ |
□ |
taikyti Valstybės tarnybos įstatymo 31 straipsnio 2 dalies 1, 2, 3, 4 ir 6 punktuose nustatytas skatinimo priemones: padėką; vardinę dovaną; nuo 1 iki 2 pareiginių algų dydžio piniginę išmoką už asmeninį išskirtinį indėlį įgyvendinant įstaigai nustatytus tikslus arba pasiektus rezultatus ir įgyvendintus uždavinius; tiesioginio vadovo siūlymas dėl piniginės išmokos dydžio – ________________ suteikti iki 5 mokamų poilsio dienų arba atitinkamai sutrumpinti darbo laiką; tiesioginio vadovo siūlymas – finansuoti kvalifikacijos tobulinimą ne didesne kaip valstybės tarnautojo vienos pareiginės algos dydžio suma per metus; tiesioginio vadovo siūlymas – ________________________________________ (nurodoma konkreti suma) |
□ □
□
□
□ |
karjeros valstybės tarnautoją, išskyrus kadencijai priimtą valstybės tarnautoją, perkelti į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, išskyrus pareigas, kurioms įstatymais yra nustatyta kadencija, toje pačioje valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje; tiesioginio vadovo siūlymas – _______________________________________ (nurodomos konkrečios pareigos) |
□ |
Valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą įvertinus nepatenkinamai: |
|
valstybės tarnautojui nustatyti mažesnę pareigybės pareiginės algos koeficientų intervale esančią pareiginę algą, taikant 0,5 mažesnį pareiginės algos koeficientą, negu jam iki tarnybinės veiklos vertinimo buvo nustatytas pareiginės algos koeficientas, tačiau ne mažesnį, negu tai pareigybei nustatytas mažiausias pareiginės algos koeficientas |
□ |
valstybės tarnautoją perkelti į žemesnes pareigas toje pačioje valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje; tiesioginio vadovo siūlymas – ________________________________________ (nurodomos konkrečios pareigos) |
□ |
valstybės tarnautoją atleisti iš pareigų (išskyrus Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar savivaldybės įstaigų, kurių nepriklausomumas joms atliekant įstatymų nustatytas funkcijas ir priimant sprendimus turi būti užtikrintas vadovaujantis Europos Sąjungos ir nacionaliniais teisės aktais, vadovus) |
□“ |
1.4.2. Pakeisti 1 priedo VI skyrių ir jį išdėstyti taip:
„VI SKYRIUS
SIŪLYMAI VALSTYBĖS TARNAUTOJĄ Į PAREIGAS PRIIMANČIAM ASMENIUI
(pildo tiesioginis vadovas)
GALIMI SIŪLYMAI |
Pažymimas vienas variantas |
Valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą įvertinus labai gerai: |
|
valstybės tarnautojui nustatyti didesnę pareiginę algą, taikant ne mažiau kaip 0,5 didesnį pareiginės algos koeficientą, negu jam iki tarnybinės veiklos vertinimo buvo nustatytas pareiginės algos koeficientas, tačiau neviršijant tai pareigybei nustatyto didžiausio pareiginės algos koeficiento; jeigu iki pareigybei nustatyto didžiausio pareiginės algos koeficiento trūksta mažiau kaip 0,5 pareiginės algos koeficiento, valstybės tarnautojui nustatyti tai pareigybei nustatytą didžiausią pareiginės algos koeficientą; tiesioginio vadovo siūlymas dėl pareiginės algos koeficiento dydžio – _________ |
□ |
taikyti Valstybės tarnybos įstatymo 31 straipsnio 2 dalies 1, 2, 3, 4 ir 6 punktuose nustatytas skatinimo priemones: padėką; vardinę dovaną; nuo 1 iki 2 pareiginių algų dydžio piniginę išmoką už asmeninį išskirtinį indėlį įgyvendinant įstaigai nustatytus tikslus arba pasiektus rezultatus ir įgyvendintus uždavinius; tiesioginio vadovo siūlymas dėl piniginės išmokos dydžio – ________________ suteikti iki 5 mokamų poilsio dienų arba atitinkamai sutrumpinti darbo laiką; tiesioginio vadovo siūlymas – finansuoti kvalifikacijos tobulinimą ne didesne kaip valstybės tarnautojo vienos pareiginės algos dydžio suma per metus; tiesioginio vadovo siūlymas – ________________________________________ (nurodoma konkreti suma) |
□ □
□
□
□ |
karjeros valstybės tarnautoją, išskyrus kadencijai priimtą valstybės tarnautoją, perkelti į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, išskyrus pareigas, kurioms įstatymais yra nustatyta kadencija, toje pačioje valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje; tiesioginio vadovo siūlymas – _______________________________________ (nurodomos konkrečios pareigos) |
□ |
Valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą įvertinus nepatenkinamai: |
|
valstybės tarnautojui nustatyti mažesnę pareigybės pareiginės algos koeficientų intervale esančią pareiginę algą, taikant ne mažiau kaip 0,5 ir ne daugiau kaip 1,5 mažesnį pareiginės algos koeficientą, negu jam iki tarnybinės veiklos vertinimo buvo nustatytas pareiginės algos koeficientas, tačiau ne mažesnį, negu tai pareigybei nustatytas mažiausias pareiginės algos koeficientas |
□ |
valstybės tarnautoją perkelti į žemesnes pareigas toje pačioje valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje; tiesioginio vadovo siūlymas – ________________________________________ (nurodomos konkrečios pareigos) |
□ |
valstybės tarnautoją atleisti iš pareigų (išskyrus Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar savivaldybės įstaigų, kurių nepriklausomumas joms atliekant įstatymų nustatytas funkcijas ir priimant sprendimus turi būti užtikrintas vadovaujantis Europos Sąjungos ir nacionaliniais teisės aktais, vadovus) |
□“ |
1.4.3. Pakeisti 4 priedo VII skyrių ir jį išdėstyti taip:
„VII SKYRIUS
SIŪLYMAI VALSTYBĖS TARNAUTOJĄ Į PAREIGAS PRIIMANČIAM ASMENIUI
(pildo tiesioginis vadovas)
GALIMI SIŪLYMAI |
Pažymimas vienas variantas |
Valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą įvertinus labai gerai: |
|
valstybės tarnautojui nustatyti didesnę pareiginę algą, taikant ne mažiau kaip 0,5 didesnį pareiginės algos koeficientą, negu jam iki tarnybinės veiklos vertinimo buvo nustatytas pareiginės algos koeficientas, tačiau neviršijant tai pareigybei nustatyto didžiausio pareiginės algos koeficiento; jeigu iki pareigybei nustatyto didžiausio pareiginės algos koeficiento trūksta mažiau kaip 0,5 pareiginės algos koeficiento, valstybės tarnautojui nustatyti tai pareigybei nustatytą didžiausią pareiginės algos koeficientą; tiesioginio vadovo siūlymas dėl pareiginės algos koeficiento dydžio – ________________________________________________________________ |
□ |
taikyti Valstybės tarnybos įstatymo 31 straipsnio 2 dalies 1, 2, 3, 4 ir 6 punktuose nustatytas skatinimo priemones: padėką; vardinę dovaną; nuo 1 iki 2 pareiginių algų dydžio piniginę išmoką už asmeninį išskirtinį indėlį įgyvendinant įstaigai nustatytus tikslus arba pasiektus rezultatus ir įgyvendintus uždavinius; tiesioginio vadovo siūlymas dėl piniginės išmokos dydžio – _______________________________________________________________ suteikti iki 5 mokamų poilsio dienų arba atitinkamai sutrumpinti darbo laiką; tiesioginio vadovo siūlymas – ______________________________________ finansuoti kvalifikacijos tobulinimą ne didesne kaip valstybės tarnautojo vienos pareiginės algos dydžio suma per metus; tiesioginio vadovo siūlymas – ______________________________________ (nurodoma konkreti suma)___ |
□ □
□
□
□ |
karjeros valstybės tarnautoją, išskyrus kadencijai priimtą valstybės tarnautoją, perkelti į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, išskyrus pareigas, kurioms įstatymais yra nustatyta kadencija, toje pačioje valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje; tiesioginio vadovo siūlymas – ______________________________________ (nurodomos konkrečios pareigos) |
□ |
Valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą įvertinus nepatenkinamai: |
|
valstybės tarnautojui nustatyti mažesnę pareigybės pareiginės algos koeficientų intervale esančią pareiginę algą, taikant ne mažiau kaip 0,5 ir ne daugiau kaip 1,5 mažesnį pareiginės algos koeficientą, negu jam iki tarnybinės veiklos vertinimo buvo nustatytas pareiginės algos koeficientas, tačiau ne mažesnį, negu tai pareigybei nustatytas mažiausias pareiginės algos koeficientas |
□ |
valstybės tarnautoją perkelti į žemesnes pareigas toje pačioje valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje; tiesioginio vadovo siūlymas – ______________________________________ (nurodomos konkrečios pareigos) |
□ |
valstybės tarnautoją atleisti iš pareigų (išskyrus Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar savivaldybės įstaigų, kurių nepriklausomumas joms atliekant įstatymų nustatytas funkcijas ir priimant sprendimus turi būti užtikrintas vadovaujantis Europos Sąjungos ir nacionaliniais teisės aktais, vadovus) |
□ |
valstybės tarnautoją atleisti iš pareigų, pasibaigus jo tarnybinės veiklos gerinimo plano laikotarpiui, valstybės tarnautojo tarnybinę veiklą neeilinio vertinimo metu įvertinus nepatenkinamai |
□“ |