LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2008 M. GRUODŽIO 8 D. ĮSAKYMO NR. 1R-478 „DĖL DUOMENŲ APIE SUTEIKTĄ (TEIKIAMĄ) ANTRINĘ TEISINĘ PAGALBĄ RINKIMO, KAUPIMO IR PATEIKIMO VALSTYBĖS GARANTUOJAMOS TEISINĖS PAGALBOS TARNYBAI TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2019 m. rugsėjo 20 d. Nr. 1R-269

Vilnius

 

 

Pakeičiu Duomenų apie suteiktą (teikiamą) antrinę teisinę pagalbą rinkimo, kaupimo ir pateikimo Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2008 m. gruodžio 8 d. įsakymu Nr. 1R-478 „Dėl Duomenų apie suteiktą (teikiamą) antrinę teisinę pagalbą rinkimo, kaupimo ir pateikimo Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Advokatai, nuolat teikiantys antrinę teisinę pagalbą civilinėse, administracinėse, administracinių nusižengimų ir konstitucinės justicijos bylose, renka ir kaupia duomenis apie suteiktą (teikiamą) antrinę teisinę pagalbą, tvarko darbo laiko apskaitą, nurodo savo atstovavimą bylose ir teikia kiekvieno praėjusio mėnesio duomenis, užpildytus pagal aprašo 4 ir 5 priedus, raštu arba elektroninėmis priemonėmis (jeigu teikiami raštu, elektroniniu paštu taip pat siunčiami „Microsoft Office Excel“ formatu) Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybai iki einamojo mėnesio 10 dienos. Teikiami duomenys patvirtinami advokato parašu arba elektroniniu parašu.“

2. Pakeičiu 3 priedo 11 punktą ir jį išdėstau taip:

11. Skiltyje „Procesiniam veiksmui atlikti skirtas laikas“ valandomis nurodomas laikas, skirtas: konsultacijoms teikti; susipažinti su ikiteisminio tyrimo medžiaga arba bylos medžiaga teisme (susipažinti su vieno dokumentų bylos tomo medžiaga gali būti skiriama ne daugiau kaip viena valanda); pasirengti nagrinėti bylą (gali būti skiriama ne daugiau kaip viena valanda, o jeigu advokatas antrinę teisinę pagalbą toje pačioje byloje teikė keliose proceso stadijose, – ne daugiau kaip pusė valandos); įrodymams rinkti; procesiniams dokumentams rengti; dalyvauti teismo posėdžiuose ar kituose Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka atliekamuose procesiniuose veiksmuose.“

3. Pakeičiu 4 priedo pavadinimą ir jį išdėstau taip:

Advokato, nuolat teikiančio antrinę teisinę pagalbą civilinėse, konstitucinės justicijos, administracinėse ir administracinių nusižengimų BYLOSE, duomenys“.

4. Pakeičiu 5 priedo pavadinimą ir jį išdėstau taip:

Advokatų, nuolat teikiančių antrinę teisinę pagalbą civilinėse, konstitucinės justicijos, administracinėsE ir administracinių nusižengimų bylose, duomenų pildymo rekomendacijos“.

5. Pakeičiu 5 priedo 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Skiltyje „Bylos kategorija ir numeris“ nurodoma bylos kategorija raidėmis: C – civilinė byla; K – konstitucinės justicijos byla; A – administracinė, administracinių nusižengimų byla; bylos numeris, jei byla nagrinėjama ikiteisminėse ginčų nagrinėjimo institucijose ar teisme.“

6. Pakeičiu 5 priedo 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Skiltyje „Institucija, kurioje atliekami veiksmai“ nurodomas miesto ar rajono apylinkės teismas; apygardos teismas; Lietuvos apeliacinis teismas; Lietuvos Aukščiausiasis Teismas; Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas; apygardos administracinis teismas; Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas; Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba ar jos teritorinis padalinys; advokatų kontora; antstolių kontora ir kitos institucijos.“

7. Pakeičiu 5 priedo 8 punktą ir jį išdėstau taip:

8. Skiltyje „Procesiniam veiksmui atlikti skirtas laikas“ valandomis nurodomas laikas, skirtas konsultacijoms teikti; susipažinti su bylos medžiaga (susipažinti su vieno dokumento bylos tomo medžiaga gali būti skiriama ne daugiau kaip viena valanda); pasirengti nagrinėti bylą (gali būti skiriama ne daugiau kaip viena valanda, o jeigu advokatas antrinę teisinę pagalbą toje pačioje byloje teikė keliose proceso stadijose, – ne daugiau kaip pusė valandos); įrodymams rinkti; procesiniams dokumentams rengti, dalyvauti išankstinio ginčų nagrinėjimo ne teismo tvarka institucijų posėdžiuose; dalyvauti teismo posėdžiuose.“

 

 

 

Teisingumo ministras                                                                                               Elvinas Jankevičius