VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS
ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ IR BENDRUOMENINĖS VEIKLOS STIPRINIMO PROJEKTŲ KONKURSO ATRANKOS IR VERTINIMO KOMISIJŲ DARBO REGLAMENTO TVIRTINIMO
2021 m. liepos 8 d. Nr. 30-1818/21
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2021 m. birželio 7 d. įsakymu Nr. 30-1529/21 „Dėl Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.4 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Vilniaus miesto savivaldybėje tvarkos aprašo tvirtinimo“ patvirtinto Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.4 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Vilniaus miesto savivaldybėje tvarkos aprašo 23 punktu:
1. T v i r t i n u Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų konkurso atrankos ir vertinimo komisijų darbo reglamentą (pridedama).
2. N u s t a t a u, kad organizuojant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų konkurso atrankos ir vertinimo komisijų darbą būtų vadovaujamasi patvirtintu reglamentu.
3. P a v e d u Administracijos vyriausiajai patarėjai Daivai Mikulskienei kontroliuoti, kaip vykdomas šis įsakymas.
PATVIRTINTA
Vilniaus miesto savivaldybės
administracijos direktoriaus
2021 m. liepos 8 d.
įsakymu Nr. 30-1818/21
NEVYRIAUSYBINIŲ ORGANIZACIJŲ IR BENDRUOMENINĖS VEIKLOS STIPRINIMO PROJEKTŲ KONKURSO ATRANKOS IR VERTINIMO KOMISIJŲ DARBO REGLAMENTAS
1. Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų konkurso atrankos ir vertinimo komisijų darbo reglamentas nustato Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų konkurso atrankos ir vertinimo komisijų (toliau – Vertinimo komisija) darbo organizavimo tvarką, organizuojant Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2021 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.4 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Vilniaus miesto savivaldybėje tvarkos aprašu (toliau – Savivaldybės tvarkos aprašas) nustatytą paraiškų atranką ir vertinimą.
2. Vertinimo komisijos darbo forma yra posėdžiai. Sprendimai gali būti priimami balsuojant rankos pakėlimu, apklausiant raštu, elektroninėmis ryšio priemonėmis. Visiems vertinimo komisijos nariams privalo būti užtikrinta balsavimo teisė.
4. Vertinimo komisijos sprendimai priimami pritarus dalyvaujančių narių daugumai. Balsams pasiskirsčius vienodai, lemia Vertinimo komisijos primininko balsas.
5. Pirmąjį komisijos posėdį kviečia Vertinimo komisijos sekretorius (komisijoje dalyvaujantis Savivaldybės administracijos ar Savivaldybės įstaigos atstovas), informuodamas, kokia forma vyks posėdis, jo laiką ir vietą, jei posėdis organizuojamas per nuotolį, siunčiama prisijungimo nuoroda.
6. Pirmojo Vertinimo komisijos posėdžio metu iš jos narių (seniūnaičių arba bendruomeninių organizacijų (ar nevyriausybinių organizacijų) atstovų) balsų dauguma išrenkamas pirmininkas, pritarus narių daugumai, renkamas ir pirmininko pavaduotojas.
7. Iki paraiškų vertinimo pasirašomi konfidencialumo pasižadėjimai viešai neskelbti ir neplatinti su paraiškų vertinimu susijusios informacijos (Savivaldybės tvarkos aprašo 4 priedas), taip pat nešališkumo deklaracijos (Savivaldybės tvarkos aprašo 6 priedas) dėl objektyvių sprendimų priėmimo bei viešųjų ir privačių interesų konflikto vengimo, įvertinami galimi Vertinimo komisijos narių interesų konfliktai ir nu(si)šalinimas.
8. Jeigu esant interesų konfliktui Vertinimo komisijos narys nenusišalina, Vertinimo komisija privalo priimti sprendimą dėl jo nušalinimo.
9. Jeigu Vertinimo komisijos narys nenusišalina ir tik vėliau paaiškėja, kad dėl to kilo interesų konfliktas, jo vertinimo rezultatai laikomi negaliojančiais, o paraišką (-as) vertina kitas Vertinimo komisijos narys, kurį paskiria Vertinimo komisijos pirmininkas.
10. Vertinimo komisijos narys, atstovaujantis bendruomeninei organizacijai ar nevyriausybinei organizacijai, negali vertinti paraiškų Savivaldybės tvarkos aprašo 24 punkte nurodytais atvejais.
11. Vertinimo komisijos narys, atstovaudamas seniūnijos išplėstinei sueigai, Savivaldybės administracijai, bendruomeninei organizacijai ar nevyriausybinei organizacijai, negali vertinti pareiškėjo, kurio atstovas jis yra, paraiškos (-ų).
12. Vertinimo komisijos posėdžiuose stebėtojų teisėmis turi teisę dalyvauti pareiškėjų atstovai, Savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos ar Savivaldybės nevyriausybinių organizacijų tarybos atstovai ir kiti suinteresuoti asmenys, kurie taip pat pasirašo konfidencialumo pasižadėjimus (Savivaldybės tvarkos aprašo 7 priedas).
13. Vertinimo komisija posėdžio pradžioje nustato, kuriuos klausimus svarstant gali dalyvauti pareiškėjų atstovai ir suinteresuoti asmenys.
14. Paraiškos turi būti įvertintos per 14 kalendorinių dienų nuo jų perdavimo Vertinimo komisijai dienos. Vertinimo komisijos pirmininkas, atsižvelgdamas į gautų paraiškų kiekį ir apimtį, šį terminą gali sutrumpinti arba pratęsti iki 10 kalendorinių dienų.
15. Paraiškos paskirstomos ir vertinimas organizuojamas Savivaldybės tvarkos aprašo IV ir V skyriuose nustatyta tvarka ir terminais.
16. Iš Vertinimo komisijos narių gautų vertinimo anketų Vertinimo komisijos sekretorius per 2 darbo dienas parengia seniūnijos paraiškų vertinimo rezultatų suvestinę, nurodydamas skirtus paraiškai balus, finansavimo siūlymus.
17. Vertinimo komisija įvertina paraiškų suvestinę, apskaičiuodama kiekvienai paraiškai Vertinimo komisijos narių skirtų balų vidurkį, siūlomų skirti valstybės biudžeto lėšų sumų vidurkį ir reitinguoja projektus balų mažėjimo tvarka. Lėšų skiriama tiems projektams, kurie surinko daugiausia balų ir kuriems įgyvendinti užtenka konkursui numatytų valstybės biudžeto lėšų.
18. Vertinimo komisijai skyrus tik dalį lėšų, projekto sąmatos ir (ar) priemonių, ir (ar) veiklų planas tikslinamas Savivaldybės tvarkos aprašo 40–42 punktuose nustatyta tvarka.
19. Iš projektų, kurie buvo įvertinti daugiau nei 30 balų, tačiau jiems neužteko seniūnijai skirtų valstybės biudžeto lėšų, sudaromas seniūnijos rezervinis projektų sąrašas.
20. Vertinimo komisijos protokoliniu sprendimu Savivaldybės administracijos direktoriui siūloma skirti lėšų tam (tiems) projektui (-ams), kuris (-ie) surinko daugiausia Vertinimo komisijos narių balų ir kuriems užteko Savivaldybės skirtų lėšų Priemonei įgyvendinti.
21. Sprendimas dėl atrinkto (-ų) labiausiai atitinkančio (-čių) bendruomenės narių (gyventojų) viešuosius poreikius ir interesus projekto (-ų) įforminamas protokolu ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po įvykusio posėdžio pateikiamas Savivaldybės administracijai.
22. Kartu su sprendimu dėl atrinkto (-ų) projektų, pateikiamas ir lėšų paskirstymo bei esamų rezervinių projektų sąrašas.
23. Protokole pateikiama:
23.1. sudaryto reitingo tvarka siūlomų finansuoti projektų sąrašas, nurodant pareiškėją, projekto pavadinimą, prašomą sumą, skirtų vertinimo balų vidurkį, siūlomą finansuoti sumą. Jei siūloma skirti mažesnė suma, nurodoma, kokias priemonės siūlomos finansuoti. Protokolo priedu
(-ais) Savivaldybės administracijai pateikiama ir pareiškėjo (-ų) patikslinta sąmata (-os);
23.2. nefinansuojamų projektų sąrašas pareiškėjų abėcėlės tvarka, jei tokių yra, nurodant pareiškėją, projekto pavadinimą, prašomą sumą, skirtų vertinimo balų vidurkį, priežastį, dėl kurios nuspręsta paraiškos nefinansuoti;
24. Pareiškėjai turi teisę susipažinti su savo projekto vertinimu (nuasmenintomis vertinimo anketomis). Paraiškos ir vertinimo anketos saugomos Savivaldybės administracijoje.
25. Savivaldybės administracijai perskirsčius nepanaudotas lėšas seniūnijoms finansuoti projektus, esančius rezerviniuose sąrašuose, Vertinimo komisija priima sprendimus dėl jų finansavimo nustatyto reitingo tvarka. Apie seniūnijai skirtas lėšas Vertinimo komisiją informuoja Vertinimo komisijos sekretorius.
26. Skyrus tik dalį lėšų, rezervinio projekto sąmatos ir (ar) priemonių, ir (ar) veiklų planas tikslinamas Savivaldybės tvarkos aprašo 40–42 punktuose nustatyta tvarka.
27. Vertinimo komisijos sprendimai dėl atrinkto (-ų) labiausiai atitinkančio (-čių) bendruomenės narių (gyventojų) viešuosius poreikius ir interesus rezervinio projekto (-ų), įforminti protokolu, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po įvykusio posėdžio pateikiami Savivaldybės administracijai.
28. Pareiškėjai turi teisę susipažinti su savo projekto vertinimu (nuasmenintomis vertinimo anketomis). Paraiškos ir vertinimo anketos saugomos Savivaldybės administracijoje.
29. Skundus dėl galimai pažeistos pateiktos (-ų) paraiškos (-ų) vertinimo ir atrankos procedūros nagrinėja Savivaldybės administracija.