Pasvalio rajono savivaldybės taryba

 

Sprendimas

Dėl pasvalio rajono savivaldybės vardu sudaromų sutarčių pasirašymo tvarkos aprašo patvirtinimo

 

2023 m. lapkričio 29 d. Nr. T1-296

Pasvalys

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 18 punktu, 16 straipsnio 1 dalimi, Pasvalio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1.    Patvirtinti Pasvalio rajono savivaldybės vardu sudaromų sutarčių pasirašymo tvarkos aprašą (pridedama).

2.    Pripažinti netekusiu galios Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2009 m. liepos 15 d. sprendimą Nr. T1-166 „Dėl Pasvalio rajono savivaldybės vardu sudaromų sutarčių bei susitarimų sudarymo ir pasirašymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2017 m. kovo 31 d. sprendimo Nr. T1-78 redakcija) (su visais aktualiais pakeitimais).

3.   Nustatyti, kad šis sprendimas:

3.1.    skelbiamas Teisės aktų registre ir Pasvalio rajono savivaldybės interneto svetainėje www.pasvalys.lt;

3.2.    įsigalioja kitą dieną po oficialaus paskelbimo Teisės aktų registre.

Sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

Savivaldybės meras                                                                                             Gintautas Gegužinskas

 

 

PATVIRTINTA

Pasvalio rajono savivaldybės tarybos

2023 m. lapkričio 29 d. sprendimu Nr. T1-296

 

 

pasvalio rajono savivaldybės vardu sudaromų sutarčių pasirašymo tvarkos aprAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pasvalio rajono savivaldybės vardu sudaromų sutarčių pasirašymo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) įvardija sutartis, kurios negali būti sudaromos be išankstinio Pasvalio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) tarybos pritarimo, nustato Savivaldybės vardu sudaromų sutarčių pasirašymo, jų projektų rengimo tvarką bei sutarčių įsipareigojimų vykdymo kontrolę.

2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir kitais teisės aktais. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos teisės aktuose.

3. Savivaldybės taryba teisės aktuose nustatytais atvejais ir tvarka priima sprendimus:

3.1. pritaria atitinkamam sutarties projektui (Aprašo 4.1–4.9 papunkčiai), sutarties pakeitimui ar nutraukimui. Tokiais atvejais prie Savivaldybės tarybos sprendimo projekto pridedamas ir susitarimo dėl sutarties keitimo ar nutraukimo projektas;

3.2. pritaria atitinkamos sutarties pasirašymui ir nurodo esmines sutarties sąlygas (Aprašo 4.10–4.12 papunkčiai). Tokiu atveju sutarties projekto pridėti prie Savivaldybės tarybos sprendimo nereikia, išskyrus atvejus, kai teisės aktuose numatyta, kad Savivaldybės taryba turi pritarti ir sutarčiai.

 

II SKYRIUS

SUTARTYS, KURIOMS BŪTINAS IŠANKSTINIS SAVIVALDYBĖS TARYBOS PRITARIMAS

 

4. Be išankstinio Savivaldybės tarybos pritarimo negali būti sudaromos šios sutartys:

4.1. Savivaldybės bendradarbiavimo su valstybės institucijomis, kitomis Lietuvos ir užsienio šalių savivaldybėmis ar užsienio šalių institucijomis;

4.2. jungimosi į savivaldybių sąjungas;

4.3. prisijungimo prie tarptautinių savivaldos organizacijų;

4.4. dėl valstybinių funkcijų perduodamų Savivaldybei įgyvendinti;

4.5. jungtinės veiklos sutartys su valstybės institucijomis, regionų plėtros tarybomis ir (ar) kitomis savivaldybėmis;

4.6. dėl administracinių ir viešųjų paslaugų funkcijų įgyvendinimo perdavimo kitai savivaldybei ar jų perėmimo iš kitos savivaldybės;

4.7. dėl konkrečių viešųjų paslaugų teikimo administravimo įgaliojimų perdavimo regiono plėtros tarybai;

4.8. dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės (jeigu sutarties sąlygos skiriasi nuo sprendime dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų įgyvendinimo tikslingumo nurodytų partnerystės projekto sąlygų);

4.9. koncesijos;

4.10. dėl paskolų, finansinės nuomos (lizingo), kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų sutarčių ir garantijų teikimo už Savivaldybės valdomų įmonių prisiimamus įsipareigojimus pagal paskolų, finansinės nuomos (lizingo) ir kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų sutarčių. Išankstinis Savivaldybės tarybos pritarimas nereikalingas, jei keičiant ar papildant šiame Aprašo papunktyje nurodytas sutartis sumažinami pagal jau sudarytas sutartis finansiniai Savivaldybės įsipareigojimai ar keičiamos neesminės sutarties sąlygos;

4.11. dėl Savivaldybės nekilnojamojo turto ir jam priskirto žemės sklypo ir kitų nekilnojamųjų daiktų pirkimo, pardavimo;

4.12. kitos sutartys, kurioms sudaryti būtinas Savivaldybės tarybos pritarimas arba patvirtinimas pagal galiojančius teisės aktus ar atskirus Savivaldybės tarybos sprendimus.

5. Savivaldybės tarybos pritarimas sutarties sudarymui gali būti formuluojamas kaip pritarimas sutarties projektui arba pritarimas esminėms sutarties sąlygoms.

6. Savivaldybės tarybos pritarimo sutarties projektui nereikia sudarant Aprašo 4 punkte nurodytas sutartis, jeigu jos parengtos pagal teisės aktais patvirtintas formas, taip pat sutartis, kurių sudarymo tvarka yra reglamentuota specialiuosiuose teisės aktuose, arba Savivaldybės taryba turi kompetenciją pritarti tik Sutarties dalykui pagal Aprašo 3.2 papunktį.

 

III SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS VARDU SUDAROMŲ SUTARČIŲ PASIRAŠYMAS

 

7. Sutarčių pasirašymo teisė suteikiama šiems subjektams:

7.1. Savivaldybės merui;

7.2. Savivaldybės administracijos direktoriui;

7.3. kitiems Savivaldybės tarybos įgaliotiems asmenims.

8. Aprašo 7 punkte nurodyti asmenys, turintys įgaliojimus pasirašyti sutartį, taip pat gali sudaryti ir pasirašyti papildomą susitarimą prie sutarties. Sutartis negali būti pakeista ar papildyta taip, kad būtų pakeistos esminės sutarties sąlygos ar po šių veiksmų būtų išplėsti ar kitaip suteikti platesni įgaliojimai sutartį sudarančiam asmeniui. Tokiu atveju, jei keičiamos esminės sutarties sąlygos, papildomam susitarimui prie sutarties būtinas išankstinis Savivaldybės tarybos pritarimas. Tokiems susitarimams taikomi šiame Apraše nustatyti reikalavimai.

9. Tuo atveju, kai Savivaldybės tarybos sprendimu įgaliotas asmuo laikinai neina savo pareigų dėl atostogų, laikinojo nedarbingumo ar kitų priežasčių, sutartis pasirašo įgaliotą asmenį pavaduojantis (laikinai jo pareigas einantis) asmuo.

 

IV SKYRIUS

KITOS SUTARTYS

 

10. Savivaldybė (Savivaldybės ar Savivaldybės administracijos vardu) sudaro ir kitas sutartis, kurių sudarymo galimybę numato teisės aktai ar Savivaldybės tarybos sprendimai ir kurios nenumatytos Aprašo 4 punkte (dėl šių sutarčių teikimo Savivaldybės tarybai pritarti vertinama kiekvienu atveju individualiai įvertinus atitinkamų sutarčių dalyką ir teisės aktų nuostatas, reglamentuojančias tokių sutarčių sudarymą).

11. Savivaldybės tarybos pritarimo nereikia, kai sutartys sudaromos Savivaldybės administracijos vardu, vykdant Savivaldybės administracijai arba Savivaldybės administracijos direktoriui priskirtas funkcijas. Sudarant sutartis Savivaldybės administracijos vardu, Savivaldybės administracijos direktorius turi teisę kreiptis į Savivaldybės tarybą dėl pritarimo sutarties sudarymui ar pačiai sutarčiai, jeigu ji turi svarbią politinę reikšmę.

12. Savivaldybės administracija sudaro sutartis su Savivaldybėje įsteigta šeimyna ir (ar) šeimyna, kurioje apgyvendinami Savivaldybės teritorijoje likę be tėvų globos vaikai:

12.1. dėl vaiko socialinės globos finansavimo – kai šeimynoje apgyvendinami Savivaldybės teritorijoje likę be tėvų globos vaikai;

12.2. finansinės paramos šeimynos naudojamam ar nuosavybės teise valdomam nekilnojamajam turtui, skirtam Savivaldybėje įsteigtos šeimynos veiklai vykdyti, rekonstruoti ar remontuoti – gavusi šeimynos, Šeimynos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ministro 2010 m. birželio 28 d. įsakymu Nr. A1-294 „Dėl Šeimynų nuostatų patirtinimo“ (Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2022 m. gruodžio 28 d. įsakymo Nr. A1-893 redakcija) (su visais aktualiais pakeitimais), nustatyta tvarka pateiktą prašymą.

13. Aprašo 12 punkte nurodytos sutartys sudaromos Lietuvos Respublikos šeimynų įstatyme nurodytais terminais.

14. Aprašo 12 punkte nurodytas sutartis pasirašo Savivaldybės administracijos direktorius (jo nesant – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas) arba Savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotas Savivaldybės administracijos karjeros valstybės tarnautojas.

15. Sutartims, nurodytoms Aprašo 12 punkte, Savivaldybės tarybos pritarimo nereikia.

 

V SKYRIUS

SUTARČIŲ RENGIMAS, JŲ VYKDYMO KONTROLĖ

 

16. Savivaldybės (Savivaldybės ar Savivaldybės administracijos) vardu sudaromų sutarčių projektų rengimo, sutarčių pasirašymo, vykdymo kontrolės tvarką nustato šis Aprašas ir Savivaldybės institucijų bei Savivaldybės administracijos direktoriaus priimti teisės aktai.

17. Sutarčių, kurios be išankstinio Savivaldybės tarybos pritarimo negali būti sudaromos, projektų rengėjai teikia šių sutarčių ir su jomis susijusių sprendimų projektus atitinkamiems Savivaldybės tarybos komitetams svarstyti ir derinti Savivaldybės tarybos veiklos reglamento nustatyta tvarka.

18. Sutarties projektą gali pateikti ir šalis, su kuria bus pasirašoma sutartis, tokiu atveju taikomi Aprašo reikalavimai.

19. Sutarčių, kuriose yra numatyti Savivaldybės finansiniai įsipareigojimai:

19.1. projektai gali būti rengiami tik tuomet, kai šioms sutartims vykdyti yra numatyti finansavimo šaltiniai;

19.2. projektai turi būti suderinti su asignavimų valdytoju, o jei numatomi ilgalaikiai įsipareigojimai, – ir su Savivaldybės administracijos Finansų skyriumi;

19.3. finansinių įsipareigojimų vykdymo kontrolę privalo atlikti Savivaldybės administracijos asignavimų valdytojas, kuris užtikrina, kad įsipareigojimai būtų įvykdyti laiku.

20. Sudarant sutartis vadovaujamasi Civiliniu kodeksu, kitais teisės aktais, kurie reglamentuoja sutarčių sudarymą, taip pat užsienio valstybių ar tarptautinės teisės normomis, jei sutartys sudaromos su užsienio valstybių institucijomis ir sutartyje numatoma, kad sutarčiai taikomos tarptautinės teisės ar užsienio valstybės teisės normos.

21. Sutartys sudaromos lietuvių kalba. Sutartys su užsienio institucijomis, kitais užsienio juridiniais asmenimis ar tarptautinėmis organizacijomis sudaromos lietuvių kalba ir kita abiem sutarties šalims priimtina kalba.

22. Taisymai ir braukymai sutartyse neleidžiami. Visi pakeitimai daromi papildomu susitarimu prie sutarties, teisės aktuose ar Savivaldybės tarybos sprendimuose nustatyta tvarka.

23. Už sutarčių teisėtumą pagal savo kompetenciją atsako jas parengę, derinę ir pasirašę asmenys.

24. Savivaldybės institucijos, Savivaldybės administracijos direktorius, pagal priskirtą kompetenciją, gali patvirtinti pavyzdines atitinkamų sutarčių formas. Pavyzdinių sutarčių nuostatos gali būti keičiamos taip, kaip numatyta atitinkamame teisės akte dėl sutarties formos patvirtinimo.

25. Sutartyje turi būti nurodytas už sutarties įsipareigojimų tinkamą vykdymą atsakingas asmuo, kuris atsako už:

25.1. sutarties vykdymo terminų laikymąsi, tinkamą informacijos pateikimą sutarties šalims, sutartinių įsipareigojimų vykdymą laiku;

25.2. sutartyje numatytų sankcijų savalaikį taikymą ir raginimų dėl artėjančių ar praleistų sutarties vykdymo terminų pateikimą laiku;

25.3. informacijos apie kitus sutarties vykdymo nesklandumus ir problemas pateikimą, tų problemų sprendimą pagal savo kompetenciją arba pasitelkiant tam reikalingus asmenis;

25.4. už sutarčių paviešinimo organizavimą teisės aktų nustatyta tvarka ir terminais, jeigu tokie reikalavimai taikomi.

26. Sutarčių finansinės dalies vykdymą pagal savo kompetenciją kontroliuoja atitinkamus mokėjimus vykdantis Savivaldybės administracijos struktūrinis padalinys.

27. Sutarčių vykdymo kontrolė pasibaigia:

27.1. įvykdžius sutartinius įsipareigojimus;

27.2. gavus teismo sprendimą dėl sutarties privalomo nutraukimo;

27.3. šalims pasirašius susitarimą nutraukti sutartį tarpusavio susitarimu arba sutartį nutraukus vienašališkai (jei įvykdyti visi tolimesni veiksmai dėl atsiskaitymų ar atitinkamų mokėjimų išieškojimo, ar rezultatų perdavimo, ar perėmimo);

27.4. sutarčiai pasibaigus teisės aktuose nustatyta tvarka.

 

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

28. Jeigu teisės aktuose nustatyta kitokia tam tikrų sutarčių sudarymo ar pasirašymo tvarka nei nustatyta šiame Apraše, sudarant sutartis taikomos tų teisės aktų nuostatos.

29. Asmens duomenys rengiant, derinant, registruojant ir saugant sutartis, tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų apsaugą ir saugumą.

 

________________________