lietuvos kariuomenės vadas
įsakymas
Dėl Lietuvos kariuomenės vado 2013 m. rugpjūčio 29 d. įsakymO Nr.
V-882 „Dėl Karybos leidinių rengimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo
2024 m. sausio 26 d. Nr. V-145
Vilnius
P a k e i č i u Lietuvos kariuomenės vado 2013 m. rugpjūčio 29 d. įsakymą Nr. V-882 „Dėl Karybos leidinių rengimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:
„lietuvos kariuomenės vadas
įsakymas
Dėl Karybos leidinių vadybos tvarkos aprašO PATVIRTINIMO
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2013 m. balandžio 4 d. įsakymo Nr. V-272 „Dėl krašto apsaugos ministro 2007 m. lapkričio 8 d. įsakymo Nr. V-1098 „Dėl būtinųjų kovinio rengimo leidinių rengimo ir leidybos tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir jį keitusio įsakymo pripažinimo netekusiais galios“ 2 punktu,
PATVIRTINTA
Lietuvos kariuomenės vado
2013 m. rugpjūčio 29 d.
įsakymu Nr. V-882
(Lietuvos kariuomenės vado
2024 m. sausio 26 d.
įsakymo Nr. V-145
redakcija)
KARYBOS LEIDINIŲ VADYBOS TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Karybos leidinių vadybos tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) nustato nacionalinių doktrininių, profesinio karinio švietimo ir rengimo (individualiojo ir kolektyvinio), administracinių, procedūrinių ir techninių karybos leidinių (toliau – karybos leidinių) struktūros ir formos reikalavimus, vadybos proceso etapus ir tvarką.
2. Tvarkos aprašo nuostatos taikomos Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemoje (toliau – KAS) rengiamiems karybos leidiniams.
3. Tvarkos aprašo nuostatos netaikomos NATO ir originaliesiems Lietuvos karybos standartams, kurių rengimo, skelbimo ir peržiūros tvarką nustato Karybos srities standartizacijos tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2022 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-499 „Dėl Karybos srities standartizacijos tvarkos aprašo patvirtinimo“. NATO standartizacijos dokumentų rengimo, priežiūros ir vadybos procedūras taip pat reglamentuoja dokumentas AAP-03 (angl. Production, Maintenance and Management of NATO Standardization Documents).
4. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:
4.1. Administracinis leidinys – karybos leidinys, skirtas įvairų sričių karinei veiklai ir (ar) veiksmams aprašyti (pvz., vadovai, tvarkos aprašai, nuostatai, taisyklės, rekomendacijos, metodikos, atmintinės).
4.2. Atsakingas vykdytojas – KAS institucija ar jos padalinys, atsakinga (-as) už karybos leidinio parengimą.
4.3. Atsakingasis redaktorius – atsakingo vykdytojo paskirtas asmuo karybos leidiniui parengti, suredaguoti ir išleisti.
4.4. Doktrininis leidinys – karybos leidinys, skirtas reglamentuoti esminiams karybos principams, kuriais profesinio karinio švietimo, individualiojo ir kolektyvinio rengimo tikslu ir savo veiksmuose vadovaujasi KAS personalas ir kariniai vienetai, siekdami įvykdyti nustatytus uždavinius, funkcijas ir užduotis. Be pagrindinių principų doktrina gali apimti terminiją (angl. Terms), veikimo taktiką (angl. Tactics), atlikimo techniką (angl. Techniques), procedūras (angl. Procedures) ir procesus (angl. Proceses).
4.5. Elektroninis leidinys – karybos leidinio elektroninė versija, jo informacijos visateksčio skaitmeninio formato kompiuterinė laikmena, parengta skelbti internete, kompaktinėje plokštelėje ar kitoje elektroninėje laikmenoje.
4.6. Kariuomenės lygmens karybos leidinys – Lietuvos kariuomenės (toliau – LK) doktrina, taktikos vadovėlis ar kitas leidinys, kuris skirtas visai Lietuvos kariuomenei ir tvirtinamas LK vado ar jo įgalioto asmens.
4.7. Karyba (angl. Military Affairs) – ginkluotųjų pajėgų kūrimo, rengimo ir panaudojimo taikos, krizės ir karo metu, taip pat paruošimo valstybės (ap)saugai, ginkluotai gynybai ir pilietiniam pasipriešinimui teorija ir praktika (mokslas ir menas).
4.8. Karybos leidinių ir standartų katalogas (toliau – KLSK) – profesinio karinio švietimo ir rengimo (individualiojo ir kolektyvinio) procesui KAS įgyvendinti reikalingų karybos leidinių bei standartų sąrašas.
4.9. Karybos leidinio projektas – rengiamo karybos leidinio rankraštis, kuris nustatytą laiką vertinamas ir bandomas LK ir (ar) kitose KAS institucijose ar jų padaliniuose.
4.10. Karybos leidinys – KAS parengtas, atsakingo vado ar viršininko patvirtintas ir išleistas leidinys, skirtas karybai. Karybos leidinių skirstymas pateikiamas 7 priede.
4.11. Naujas leidimas – karybos leidinio redakcija, patikslinta ir (ar) papildyta dėl teisės aktų, doktrinų, procedūrų ir (ar) kitų pokyčių arba dėl kitų priežasčių.
4.12. Procedūrinis leidinys – karybos leidinys, skirtas konkrečių veiksmų atlikimo tvarkai ir (ar) tam tikro karinio vieneto veiklai aprašyti (nustatyti).
4.13. Profesinio karinio švietimo (angl. Professional Military Education), individualiojo (angl. Individual) ar kolektyvinio (angl. Collective) rengimo (angl. Training) leidinys – karybos leidinys, skirtas KAS personalo ir karinių vienetų mokymui.
II SKYRIUS
KARYBOS LEIDINIŲ VADYBOS PROCESAS
5. Karybos leidinių vadybos procesas vykdomas etapais (6 priedas):
5.1. Pirmas etapas – planavimas.
5.1.1. Karybos leidiniai turi tenkinti KAS institucijų ir jų padalinių profesinio karinio švietimo ir rengimo (individualiojo ir kolektyvinio) poreikius. Karybos leidinių poreikį ir prioritetus nustato kiekviena KAS institucija ir (ar) jos padalinys.
5.1.2. Karybos leidiniai, kuriuos reikia parengti, peržiūrėti ir (ar) atnaujinti, papildyti, bendra tvarka įtraukiami į KAS institucijų ir jų padalinių veiklos planus. KAS institucijos ar jų padaliniai esant būtinumui gali inicijuoti ir papildomai rengti karybos leidinius, kurie nėra įtraukti į KAS institucijų ir jų padalinių veiklos planus.
5.1.3. Atsakingieji vykdytojai gali būti:
5.1.3.1. Krašto apsaugos ministerija (toliau – KAM) ir jos padaliniai − teikia informaciją, reikalingą karybos leidiniams rengti, ir pagal savo veiklos sritis ir kompetenciją rengia ar dalyvauja rengiant doktrinas ir kitus karybos leidinius.
5.1.3.2. LK Gynybos štabas (toliau – GŠ) – teikia informaciją, reikalingą karybos leidiniams rengti, ir, esant būtinumui, pagal savo veiklos sritis rengia ar dalyvauja rengiant LK lygmens doktrinas ir kitus karybos leidinius.
5.1.3.3. LK Mokymo ir doktrinų valdyba (toliau – MDV) – rengia ir atnaujina LK doktrininius ir kitus karybos leidinius, administruoja KLSK, prižiūri karybos terminų vartojimą karybos leidiniuose.
5.1.3.4. LK pajėgos ir kariniai vienetai – pagal savo veiklos sritis ir kompetenciją planuoja ir rengia doktrininius ir tam tikros specializacijos (pvz., karo inžinerijos, artilerijos, ryšių, medicinos) karybos leidinius, kuriems parengti turi reikiamų specialistų (ekspertų, instruktorių). LK pajėgos ir kariniai vienetai dalyvauja rengiant kariuomenės lygmens karybos leidinius pagal savo specializacijos sritis.
5.1.4. Naujos ginkluotės, karinės įrangos ar technikos įsigijimo projektams vadovaujantys asmenys atsako už kariniam švietimui ir rengimui (mokymui) skirtų leidinių įsigijimą kartu su įsigyjama ginkluote, karine įranga ar technika ir, jeigu reikia, organizuoja tų leidinių vertimą į lietuvių kalbą ir juos paskirsto.
5.1.5. Prireikus numatoma galimybė pirkti reikalingų karybos leidinių parengimo paslaugą iš kompetentingų fizinių ar juridinių asmenų. Su jais teisės aktų nustatyta tvarka gali būti sudaromos autorinės sutartys.
5.1.6. Atsakingieji vykdytojai paskiria karybos leidinių atsakinguosius redaktorius (jų atmintinė pateikiama 1 priede) ir, jeigu reikia, sudaro darbo grupes, į kurias įtraukia reikiamus ekspertus.
5.1.7. Atsakingieji redaktoriai sudaro detalius karybos leidinių rengimo planus, kuriuos įsakymu tvirtina atsakingieji vykdytojai. Įsakymų dėl atsakingųjų redaktorių paskyrimo, darbo grupių sudarymo ir detalių karybos leidinių parengimo planų kopijos per dešimt kalendorinių dienų pateikiamos MDV vadovybės štabo Doktrinų skyriui. Planuojamiems rengti nacionaliniai karybos leidiniams MDV vadovybės štabo Doktrinų skyrius suteikia kodus (8 priedas) ir informuoja atsakinguosius redaktorius. Atsakingieji vykdytojai turi užtikrinti, jog jiems pavaldūs atsakingieji redaktoriai ir darbo grupių, jeigu jos sudarytos, nariai laiku parengs numatytus karybos leidinius.
5.2. Antras etapas – rengimas. Atsakingasis redaktorius ir (ar) darbo grupė rengia karybos leidinio projektą pagal tvarkos aprašo III skyriaus reikalavimus. Karybos leidinio projekto rankraštis (elektroninė versija) pristatomas MDV vadovybės štabo Doktrinų skyriui ir atitinkamų funkcinių sričių LK pajėgų, valdybų, karinių vienetų vadams, karo mokymo įstaigų viršininkams ir (ar) KAM institucijų ar jų padalinių vadovams:
5.2.1. MDV vadovybės štabo Doktrinų skyrius vertina, ar karybos leidinio projekto forma ir struktūra atitinka tvarkos apraše nustatytus karybos leidinio reikalavimus. MDV vadovybės štabo Doktrinų skyrius, atlikęs vertinimą, pateikia pastabas karybos leidinio projekto atsakingajam redaktoriui.
5.2.2. Atitinkamų funkcinių sričių LK pajėgų, valdybų, karinių vienetų ir karo mokymo įstaigų ir (ar) KAM institucijų ar jų padalinių specialistai vertina karybos leidinio projekto turinį pagal nustatytą Karybos leidinio projekto derinimo formą (3 priedas), ją užpildo ir pateikia atsakingajam redaktoriui.
5.2.3. Karybos leidinio projekto turiniui įvertinti skiriama:
5.2.3.1. ne daugiau kaip 5 darbo dienos, jei karybos leidinio projekto apimtis yra ne daugiau kaip 10 puslapių;
5.2.3.2. papildomai dvi darbo dienos skiriamos kitiems 10 karybos leidinio projekto puslapių vertinti (pavyzdžiui, jei karybos leidinio projektas yra 86 puslapių, pirmiesiems 10 puslapių vertinti skiriamos 5 darbo dienos,14 darbo dienų ‒ kitiems karybos leidinio projekto puslapiams, iš viso – 19 darbo dienų).
5.3. Trečias etapas – bandymas. Karybos leidinių projektai, esant poreikiui, teikiami bandyti LK struktūriniuose vienetuose kasdieninio rengimo ir mokymų (pratybų) metu arba kitais būdais siekiant įvertinti jų praktinį veiksmingumą, juose aptariamas procedūras, taktinius ir techninius klausimus. Bandyti teikiami karybos leidinių projektai PDF formatu (su paantrašte PROJEKTAS) dedami KAS intraneto puslapio skiltyje „Karyba“ ir įtraukiami į KLSK. Atsakingasis vykdytojas, atsižvelgdamas į numatomą karybos leidinio paskirtį, pobūdį, apimtį ir kitus aspektus, nustato karybos leidinio projekto bandymo terminą. Šiuo laikotarpiu atsakingajam vykdytojui siunčiamos pastabos ir pasiūlymai dėl karybos leidinio projekto tikslinimo, papildymo ir (ar) tobulinimo. Atsakingasis redaktorius, atsižvelgdamas į pastabas ir pasiūlymus, pataiso karybos leidinio projektą.
5.4. Ketvirtas etapas – tvirtinimas.
5.4.1. Kariuomenės lygmens karybos leidinius tvirtina kariuomenės vadas ar jo įgaliotas asmuo. Parengtas kariuomenės lygmens karybos leidinio projektas per DokVIS sistemą teikiamas derinti atitinkamų funkcinių sričių LK pajėgų rūšių, valdybų ar karinių vienetų vadams, karo mokymo įstaigų viršininkams.
5.4.2. Jei karybos leidinys nėra kariuomenės lygmens leidinys (pvz., vienai pajėgų rūšiai skirtas vadovėlis, kariniam rengimui skirta knyga, ginkluotės, įrangos, technikos bei ginklų naudojimo vadovas ir pan.), jį tvirtina atitinkamų funkcinių sričių LK pajėgų rūšių, karinio vieneto vadas, mokymo įstaigos viršininkas arba institucijos ir (ar) jos padalinio vadovas. Tokio karybos leidinio projektą atsakingasis redaktorius per DokVIS sistemą derina su atitinkamos funkcinės srities LK pajėgų vadovybe (štabu).
5.5. Penktas etapas – publikavimas. Patvirtinti karybos leidiniai yra publikuojami elektroniniu formatu KAS intraneto puslapio skiltyje „Karyba“. Esant spausdinimo poreikiui, spausdinti numatomi karybos leidiniai turi būti įtraukiami į metinį KAS leidybos planą. Karybos leidinys teikiamas maketuoti KAM bendrųjų reikalų departamento Vaizdinės informacijos skyriui ir spausdinamas Logistikos valdybos Karo kartografijos centre.
5.6. Šeštas etapas – naudojimas. Publikuoti karybos leidiniai pagal poreikį naudojami ir taikomi praktinėje veikloje. Karybos leidinių naudotojai gali teikti pasiūlymus dėl jų tobulinimo karybos leidinių rengėjams, kurie atsižvelgdami į gautus pasiūlymus gali tikslinti, keisti ar papildyti patvirtintą ir publikuotą karybos leidinį.
5.6.1. Pakeitimai karybos leidiniuose gali būti tokie:
5.6.1.1. būtinieji – neatidėliotini ir skubiai svarstytini pakeitimai siekiant apsaugoti KAS personalą nuo nelaimingų atsitikimų ar išvengti ginkluotės, įrangos ir technikos sugadinimo;
III SKYRIUS
KARYBOS LEIDINIŲ FORMOS IR STRUKTŪROS REIKALAVIMAI
6. Karybos leidiniai rengiami trimis formatais: A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), A6 (105 x 148 mm).
8. Tekstas rašomas 12 pt šriftu, A4 formatu ir 1 tarpo tarp eilučių atstumu. Tarpai tarp pastraipų 6 pt (Pastraipa>Tarpas>Pastraipa). Teksto lygiuotė (išskyrus antraštes) – abipusė.
9. Leidinio tekstas skaidomas į dalis, skyrius, poskyrius ir punktus. Dalių pavadinimai rašomi didžiosiomis raidėmis, 12 pt paryškintu šriftu. Dalies numeris rašomas žodžiu. Po pavadinimu paliekamas 6 pt tarpas. Skyrių ir poskyrių pavadinimai rašomi mažosiomis raidėmis (išskyrus pirmą žodį ir kitus žodžius, kurie rašomi iš didžiosios raidės pagal rašybos taisykles) 12 pt šriftu , pradedant didžiąja raide. Skyriai ir poskyriai yra numeruojami, pirmas skaičius atitinka dalies numerį, o antras – eilės numerį. Prieš pavadinimo ir po jo paliekamas 6 pt tarpas (2 priedas). Pastraipos yra numeruojamos, pirmas skaitmuo nurodo dalies numerį, kiti skaitmenys – eilės numerį.
10. Paveikslai ir lentelės gali būti pateikiami pagrindiniame karybos leidinio tekste ir prieduose. Jie numeruojami taip: pirmas skaičius žymi dalies numerį, o antras – eilės numerį. Paveikslų pavadinimai pateikiami jų apačioje, o lentelių pavadinimai – jų viršuje.
11. Puslapiai (išskyrus antraštinį) numeruojami arabiškais skaitmenimis eilės tvarka. Numeris rašomas kiekvieno lapo apačioje, per vidurį, 12 pt šriftu. Priedai žymimi didžiosiomis raidėmis abėcėlės tvarka, o jų puslapiai numeruojami arabiškais skaitmenimis ir žymimi priedo raide, pvz.: A priedas – A-1, B priedas – B-1 ir t. t.
12. Pradedant nuo turinio dalies, kiekvieno puslapio puslapinėje antraštėje rašomas karybos leidinio pavadinimas, leidimo metai ir po brūkšnio leidinio dalies pavadinimas, o puslapinėje poraštėje (virš puslapio numerio) – leidinio kodas 10 pt šriftu (2 priedas).
13. Karybos leidinio struktūra:
13.1. Viršelis. Jo viršuje, atsižvelgiant į tai, kuris vadas ar viršininkas tvirtina karybos leidinį, pateikiamas atitinkamos KAS institucijos (pvz., Lietuvos kariuomenės, Sausumos pajėgų, Karinių oro pajėgų, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos) ar jos padalinio (pvz., LK Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro) ženklas ir pavadinimas. Viršelio viduryje rašomas karybos leidinio pavadinimas, o apačioje leidimo metai ir leidinio kodas. Kiekvienai karybos leidinių rūšiai nustatomas skirtingos spalvos viršelis (4 priedas):
13.1.2. profesinio karinio švietimo ir rengimo leidiniai:
13.2. Antraštinis lapas. Jame nurodomas karybos leidinio pavadinimas ir kodas (5 priedas). Antraštinio lapo antroje pusėje nurodomi rengėjas (pvz., Lietuvos kariuomenės Mokymo ir doktrinų valdyba, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos, Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Fizinio rengimo centras) ir tvirtintojas (pvz., Lietuvos kariuomenės vadas, MDV vadas, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas, Lietuvos kariuomenės Logistikos valdybos vadas).
13.3. Pratarmė. Tai nebūtina karybos leidinio dalis. Ji paprastai rašoma karybos leidinio tvirtintojo vardu.
13.4. Turinys. Jame iš eilės nurodomi tikslūs karybos leidinio dalių, skyrių, poskyrių, punktų ir kitų struktūrinių dalių pavadinimai ir jų pradžios puslapių numeriai. Turinys į šį sąrašą neįtraukiamas.
13.5. Įvadas. Jame aprašoma: karybos leidinio paskirtis, tikslas, uždaviniai, aktualumas ir suderinamumas su kitais KAS ir NATO leidiniais. Jeigu leidinys turi pratarmę, įvadas paprastai gali būti nerašomas. Rekomenduojama įvado apimtis ne daugiau kaip 1 puslapis.
13.6. Dėstomosios dalys. Jose pateikiama esminė informacija (medžiaga ir pastabos). Tekstas skaidomas į dalis ir priedus. Dalys gali būti dalijamos į skyrius, poskyrius, punktus ir t. t. Pirmą kartą vartojama sąvoka (terminas) pateikiama visa, o skliaustuose arba po kablelio – jos atitinkama santrumpa, kuri toliau vartojama tekste. Atsakingojo redaktoriaus sprendimu, šalia pirmą kartą vartojamos sąvokos skliausteliuose kursyvu gali būti pateiktas jos tikslus atitikmuo anglų kalba, pavyzdžiui, „Tarptautinio standarto knygos numeris (angl. International Standard Book Numbering, ISBN)“. Rekomenduojama, kad kiekvieną dėstomąją dalį sudarytų trumpa apžvalga (įvadas į dalį), išsamus temos aprašymas ir tos dalies išvados (apibendrinimas).
13.7. Baigiamoji dalis. Joje apibendrinama dėstomosiose dalyse pateikta informacija. Baigiamoji dalis nebūtina techniniuose ir administraciniuose karybos leidiniuose.
14. Rengiant ir vertinant karybos leidinius turi būti laikomasi pagrindinių metodinių leidinių rengimo principų:
14.1. integralumo – karybos leidinyje pateikiama informacija turi būti suderinta (ar bent neprieštarauti) su kitų karybos leidinių, reglamentuojančių tą pačią sritį, informacija;
14.2. sistemingumo – karybos leidinys sudaromas remiantis pasirinktais principais, turi aiškią loginę sistemą, jame pateikiama tikslinė medžiaga, reikalinga numatytoms žinioms ir gebėjimams (mokėjimams ir įgūdžiams) įgyti;
14.3. kontekstualumo – karybos leidinio turinys turi padėti susieti gaunamas žinias su profesine karine veikla;
14.4. aiškumo ir paprastumo – karybos leidinio tekstas turi būti aiškus, tikslus, glaustas, logiškas, atitikti taisyklingos kalbos reikalavimus ir pagrindinius terminologijos principus. Karybos leidinio grafika (šriftas, spalvos, simboliai ir pan.) turi padėti išryškinti esminius dalykus, atskirti juos nuo antraeilių, ne tokių svarbių ir pan.;
IV SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
15. Atsižvelgiant į turinį, teisės aktų nustatyta tvarka karybos leidiniams gali būti suteikiamos slaptumo žymos, tokie leidiniai viešai nepublikuojami.
Karybos leidinių vadybos
tvarkos aprašo
1 priedas
ATSAKINGOJO REDAKTORIAUS ATMINTINĖ
Atsakingasis redaktorius:
1. Analizuoja ir vertina numatomo parengti karybos leidinio paskirtį, tikslus, numato preliminarų turinį ir apimtį.
2. Analizuoja ir vertina su numatomo parengti karybos leidinio tematika ir pobūdžiu susijusią Lietuvos ir užsienio šalių literatūrą.
3. Pagal poreikį teikia siūlymą organizuoti darbo grupę iš reikalingų atitinkamų funkcinių sričių specialistų ir ekspertų karybos leidiniui parengti.
6. Glaudžiai bendradarbiaudamas su darbo grupės (jeigu tokia sudaryta) nariais, koordinuoja ir visapusiškai organizuoja karybos leidinio rengimą.
8. Teikia parengtą karybos leidinio projektą MDV vadovybės štabo Doktrinų skyriui ir atitinkamų funkcinių sričių LK pajėgų, valdybų, karinių vienetų vadams, karo mokymo įstaigų viršininkams ir (ar) KAM institucijų ar jų padalinių vadovams.
9. Atsižvelgdamas į pateiktus pasiūlymus ir pastabas, gautas iš atitinkamų funkcinių sričių LK pajėgų, valdybų ir karinių vienetų, mokymo įstaigų ir (ar) KAM institucijų ar jų padalinių, taiso ir (ar) papildo karybos leidinio projektą.
Karybos leidinių vadybos
tvarkos aprašo
2 priedas
KARYBOS LEIDINIO PUSLAPIO DALIŲ, SKYRIŲ IR POSKYRIŲ RAŠYMO PAVYZDYS
Pirma dalis
<DALIES PAVADINIMAS>
1.1. <Skyriaus pavadinimas>
1.1.1. <Poskyrio pavadinimas>
1001. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>.
1002. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>.
1003. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>.
1004. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>:
1. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>;
2. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>.
1005. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>.
1-1 pav. <Paveikslo pavadinimas>
Pastabos: 1. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. 2. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. <Tekstas>. |
Karybos leidinių vadybos
tvarkos aprašo
3 priedas
KARYBOS LEIDINIO PROJEKTO DERINIMO FORMA
1. Karybos leidinių projektų turiniui įvertinti (pastaboms ir (ar) pasiūlymams pateikti) bei trūkumams apibūdinti vartojami šie žodžiai (jų sutrumpinimai):
1.1. Esminiai (E) trūkumai – didelės klaidos, kurios neleidžia derintojui pritarti karybos leidinio projekto turiniui;
1.2. Kritiniai (K) trūkumai – būtina taisyti karybos leidinio projekto turinį. Jo dalyse (skyriuose) yra klaidų, dalys neišbaigtos ar painios;
2. Derintojų pastaboms, komentarams ir pasiūlymams apibrėžti vartojami šie žodžiai (jų sutrumpinimai):
2.3. Nepritarta (N) – pastaba, komentaras ar pasiūlymas yra atmestas.
Karybos leidinio projekto derinimo formos pildymo pavyzdys
Derintojas |
Pastabos ir (ar) pasiūlymo rūšis |
Leidinio dalis |
Skyrius |
Poskyris, punktas |
Derintojo pastabos ir(ar) pasiūlymai |
Derintojo pastabų ir (ar) pasiūlymų pagrindimas |
Atsakingojo redaktoriaus požiūris į pastabas |
SP |
E |
1 |
7 |
1, 302 |
Įrašyti „.................“
|
Prieštarauja D-LK-03 2013 316 p. pateiktoms nuostatoms |
P |
SOP |
K |
3 |
3 |
9, 145 |
Pakeisti „................“
|
|
PD |
LV |
R |
4 |
5 |
4, 539 |
Išbraukti „................“
|
|
N |
Karybos leidinių vadybos
tvarkos aprašo
7 priedas
KARYBOS LEIDINIŲ SKIRSTYMAS
Rūšys |
Pavyzdžiai |
Tvirtinimas |
|
Doktrininiai leidiniai |
Doktrinos |
1. Lietuvos karinė doktrina (D-LK-1) 2. Karinių operacijų žvalgybos doktrina (D-LK-02) 3. LK operacinės veiklos doktrina (D-LK-03/05) 4. Lietuvos karinių pajėgų rengimo doktrina (D-LK-07), 5. Vadovavimas (D-LK-06) 6. Karinių operacijų medicininės paramos doktrina (D 40-011) |
Kariuomenės vadas / pajėgų vadas / vieneto vadas / institucijos ar jos padalinio vadovas |
Vadovėliai |
7. Pėstininkų būrio taktika (D-SP-03.1.03.1) 8. Pėstininkų kuopos taktika (D-SP-03.1.03.2) 9. Minosvaidžių būrio taktika (D-SP-03.2.03.1) 10. Savaeigių haubicų vienetų taktika (D-SP-03.2.02.1) 11. Snaiperių vadovėlis (D-SP-03.2.31.1) 12. Karo medicina ir medicininė parama (K-LK-375) |
||
Administraciniai leidiniai |
Vadovai |
1. Profesinio karinio švietimo ir individualiojo rengimo vadovas (A-LK-07.1) 2. Kolektyvinio rengimo vadovas (A-LK-07.2) 3. Pratybų (mokymų) vadovas (A-LK-07.3) 4. Karinio fizinio rengimo vadovas (A-LK-07.4) 5. LK patirties įgijimo ir taikymo vadovas (A-LK-07.5) 6. Kovos už laivo gyvybingumą vadovas (A-JP-001) 7. Šaudymo vadovas (pėstininkų ginklai) (A-LK-07.1.01.1) 8. Šaudymo vadovas (pėstininkų kovos mašinos) (A-LK-07.1.01.3) |
|
Taisyklės |
9. Šaudymo planavimo, organizavimo, kontrolės ir saugos taisyklės (pėstininkų ginklai) (A-LK-07.1.01.4) 10. Šaudymo iš 155 mm haubicų PzH2000 saugos taisyklės (taikos metų) (A-LK-07.2.03.2) 11. Šaudymo jūroje saugos taisyklės (A-KJP-03.1.13.1; 03.1.14.1) |
||
Reko-men-dacijos |
12. LK patirties įgijimo proceso analizės atlikimo metodinės rekomendacijos (A-LK-027) |
||
Individualiojo rengimo leidiniai |
Sąrašai ir standartai |
1. Bazinio kario kurso individualių užduočių sąrašas (IUS) ir individualių užduočių atlikimo standartai (IUAS) (I-LK-001) 2. Bendrieji kario IUAS 3. Karių pirmosios pagalbos mokymo IUS ir IUAS 4. Granatsvaidžio CG-M3 granatsvaidininko IUAS 5. Bazinio jūreivio kurso IUS ir AS (I-JP-001) 6. Bazinio naro kurso IUS ir AS (I-JP-013) 7. KOP Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos Oro erdvės kontrolės centro IUS ir jų AS 8. Bendrosios paskirties transporto priemonių vairuotojo IUS ir AS (I-SP-329) |
|
Kolektyvinio rengimo leidiniai |
Sąrašai |
1. LK Sausumos pajėgų vienetų kolektyvinių užduočių sąrašas (KUS) 2. LK Karinių jūrų pajėgų KUS |
Kariuomenės vadas / pajėgų vadas / vieneto vadas / institucijos ar jos padalinio vadovas |
Sąrašai ir standartai |
3. LK Sausumos pajėgų kolektyvinių užduočių sąrašai (KUS) ir atlikimo standartai (AS) 4. Artilerijos bataliono ir jo vienetų kolektyvinių užduočių atlikimo (KUAS) 5. LK Karinių jūrų pajėgų KUS 6. KJP Povandeninių veiksmų komandos uždavinio esminių užduočių atlikimo sąlygos, standartai ir tvarka (UEUASST) 7. KOP Ginkluotės ir technikos remonto depo IUS ir IUAS 8. Oro gynybos vienetų KUAS |
||
Profesinio karinio švietimo leidiniai |
Moko-mosios |
1. Karinė lyderystė (edukacinė knyga) 2. Lietuvos kareivio knyga 3. Navigacijos pagrindai (T-JP-027) 4. Kario pirmosios pagalbos knyga |
|
Atmin-tinės |
5. Inžinieriaus atmintinė 6. Būrio vado atmintinė |
||
Meto-dinės |
7. Karo inžinerijos pagrindai (metodinis leidinys) |
||
Procedūriniai leidiniai |
1. Taktinės veiklos standartinės procedūros (Motorizuotasis / mechanizuotasis pėstininkų batalionas) (D03-051) 2. Sprendimo priėmimo procesas (K-LK-003) |
||
Techniniai leidiniai
|
1. Radijo stotis RF 5800 MP (T-SP-607) 2. 7,62 mm lengvasis kulkosvaidis MG-3 (V21-011) 3. Pistoletas Glock 17 (T-LK-024) 4. 120 mm minosvaidis Tampella (T-LK-047) 5. Šarvuoto visureigio JLTVA1 eksploatacija ir techninė priežiūra (T-LK-07.3.01.1) 6. Šarvuotasis transporteris M113A1 (techninis aptarnavimas ir einamasis remontas) (T-LK-027) 7. Nevaldomos aviacinės raketos (P73-011) |
Pastaba. Lentelėje kai kurie leidiniai yra su senais kodais.
Karybos leidinių vadybos
tvarkos aprašo
8 priedas
KARYBOS LEIDINIŲ KODAVIMAS
Karybos leidinių kodavimas susideda iš skaitmeninių ir raidinių simbolių grupių.
1. Pirmoji grupė, žymima vienu arba dviem raidiniais simboliais, nurodo karybos leidinio rūšį ir kilmę:
1.2. Profesinio karinio švietimo ir rengimo: profesinio karinio švietimo – Š, individualiojo rengimo – I, kolektyvinio rengimo – K;
2. Antroji grupė, žymima ne daugiau kaip keturiais raidiniais simboliais, nurodo karybos leidinio naudotoją:
3. Trečioji grupė yra žymima arabiškais skaitmenimis ar jų grupėmis:
3.1. Pirma dviejų arabiškų skaitmenų grupė nurodo karybos leidinio funkcinę sritį:
3.2. Antra arabiškų skaitmenų grupė, kurią sudaro ne daugiau kaip du arabiški skaitmenys, atskirta nuo antrojo skaitinio simbolio tašku, nurodo karinių (operacinių ar institucinių) vienetų specializacijos sritį:
Pastabos:
1. Trečioji kodo skaitmenų grupė gali būti trumpesnė priklausomai nuo leidinio lygmens, pvz., D-LK-06, A-LK-07.4.