PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VAIKŲ IR JAUNIMO SOCIALIZACIJOS (VASAROS POILSIO) PROGRAMŲ RĖMIMO KONKURSO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2020 m. balandžio 23 d. Nr. T1-47

Plungė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 1 dalies 8 punktu ir Vaikų socializacijos programų rėmimo konkurso tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 m. gegužės 2 d. įsakymu Nr. ISAK-805, 7 ir 8 punktais, Plungės rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1.  Patvirtinti Plungės rajono savivaldybės vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų rėmimo konkurso tvarkos aprašą (pridedama).

2Pripažinti netekusiu galios Plungės rajono savivaldybės tarybos 2018 m. kovo 29 d. sprendimą Nr. T1-49 „Dėl Plungės rajono savivaldybės vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų konkurso tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                    Audrius Klišonis

 

PATVIRTINTA

Plungės rajono savivaldybės

tarybos 2020 m. balandžio 23 d.

sprendimu Nr. T1-47

 

PLUNGĖS rajono savivaldybės VAIKŲ ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) PROGRAMŲ RĖMIMO konkurso

TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Plungės rajono savivaldybės vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų rėmimo konkurso tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų (toliau – Programos) konkurso organizavimo, reikalavimų Programoms, Programų teikėjams ir vykdytojams, vertinimo, finansavimo, atsiskaitymo ir atsakomybės už gautų lėšų panaudojimą tvarką, vykdymą ir kontrolę.

2. Konkurso tikslas – finansuoti Programas, kurios skiriamos organizuoti kokybišką, turiningą vaikų ir jaunimo užimtumą ir poilsį vasaros atostogų metu, kurti saugią, sveiką poilsio ir ugdymosi aplinką, sudarant sąlygas plėtoti socialinę kompetenciją ir tenkinti pažinimo, lavinimosi bei saviraiškos poreikius.

3. Programos konkurso būdu yra finansuojamos iš Plungės rajono savivaldybės biudžeto ir (ar) kitų šaltinių.

4. Konkursas yra skirtas organizuoti vaikų ir jaunimo vasaros poilsiui.

5. Vaikų vasaros poilsiui organizuoti numatomi stovyklų tipai yra:

5.1. stacionari stovykla – specialiai pastatytos ir (ar) įrengtos patalpos, kuriose apgyvendinami vaikai;

5.2. dieninė stovykla – vaikų poilsiui ir maitinimui pritaikytos patalpos, kuriose užimami dienos metu vaikai;

5.3. turistinė stovykla – rekreacinėje teritorijoje įrengta stovyklavietė, kurioje organizuojamas vaikų poilsis. Stovyklavietė yra įrengta poilsiui su nakvyne skirtoje teritorijoje (sudarytos sąlygos palapinėms, laikiniesiems ar mobiliesiems nameliams statyti, higienos poreikiams tenkinti, laužui kurti, atliekoms sudėti);

5.4. darbo ir poilsio stovykla – dienine arba stacionaria forma veikianti stovykla, kurioje vaikai ilsisi ir dirba. Darbas organizuojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2017 m. birželio 28 d. nutarimu Nr. 518 „Dėl Asmenų iki aštuoniolikos metų įdarbinimo, darbo ir profesinio parengimo organizavimo tvarkos, vaikų įdarbinimo sąlygų aprašo patvirtinimo“.

6. Programos gali būti vykdomos specialiai vaikų vasaros poilsiui pastatytose stovyklose, bendrojo ugdymo mokyklose, neformaliojo vaikų švietimo, kitose institucijose, kurių patalpos ir aplinka pritaikyta tokiai veiklai.

7. Programos vykdomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais, nustatančiais su vaikų ugdymu, sveikata, saugumu, higiena ir valstybės skirtų lėšų panaudojimu susijusias normas, ir Aprašu.

 

II SKYRIUS

Konkurso ORGANIZAVIMAS ir reikalavimai programoms, PROGRAMŲ TEIKĖJAMS ir VYKDYTOJAMS

 

8. Informacija apie skelbiamą konkursą pateikiama Plungės rajono savivaldybės (Savivaldybės) interneto svetainėje ir vietinėje žiniasklaidoje ne anksčiau, nei Savivaldybės taryba patvirtina biudžetą.

9.  Konkursas skelbiamas vaikų vasaros poilsiui organizuoti.

10. Programų veiklose gali dalyvauti Savivaldybėje gyvenantys ir (ar) besimokantys vaikai.

11. Vienas Programų teikėjas gali teikti vieną paraišką. Išimtis taikoma įstaigoms, kurios turi skyrius arba padalinius. Tokiu atveju konkursui galima pateikti dar paraišką, siekiant užimti to skyriaus ar padalinio vaikus.

12. Vaiko dalyvavimo vasaros poilsio Programoje trukmė – ne mažiau 5 kalendorinių dienų. 

13. Programų paraiškos (1 priedas) teikiamos Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui kiekvienais metais iki skelbime nurodytos datos.

14. Paraiškas galima teikti:

14.1. paštu teikiamas vienas įrištas Programos paraiškos egzempliorius, kurio visi lapai turi būti sunumeruoti (adresas: Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė);

14.2. skenuotos ir Programos vadovo pasirašytos paraiškos siunčiamos el. p. adresu savivaldybe@plunge.lt;

14.3. Savivaldybės biudžetinės įstaigos paraiškas teikia per elektroninę dokumentų valdymo sistemą.

15. Juridiniai asmenys Programų konkursui pateikia:

15.1. užpildytą Programos paraišką (1 priedas);

15.2. juridinio asmens registracijos pažymėjimo ir nuostatų kopijas arba nuorodas, kur galima susipažinti su nuostatais (išskyrus Savivaldybės ugdymo įstaigas).

16. Programos paraiškas (1 priedas) gali teikti ir Programas vykdyti savivaldybės teritorijoje veikiančios švietimo, kultūros ir sporto įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, registruotos Lietuvos Respublikos asociacijų, Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų, Lietuvos Respublikos religinių bendruomenių ir bendrijų ar Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos fondų įstatymų nustatyta tvarka, bei kiti juridiniai asmenys (toliau – Programų vykdytojai), kurių nuostatuose (įstatuose) įteisinta vaikų poilsio stovyklų veikla ir neformaliojo vaikų švietimo programų vykdymas.

17. Jei skirtingų teikėjų programos skirtos tos pačios gyvenamosios vietovės vaikams ir jaunimui, prioritetas teikiamas tos vietovės daugiau vertinimo balų surinkusiai programai, tuo atveju, jei nepakanka lėšų abiem programoms finansuoti - ugdymo įstaigos programai. Teigiamai vertinamas teikėjų bendradarbiavimas.

18. Programų vykdytojai turi būti kvalifikuoti darbuotojai: turintys socialinio darbuotojo, socialinio pedagogo, pedagogo arba edukologo, psichologo išsilavinimą arba yra išklausę Pedagoginių ir psichologinių žinių kursą, kurį reglamentuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2017 m. birželio 28 d. įsakymas Nr. V-534 „Dėl Pedagoginių ir psichologinių žinių kurso vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, kuris skirtas asmenims, neturintiems pedagogo kvalifikacijos, bet norintiems įgyti teisę dirbti mokytoju pagal profesinio mokymo ir neformaliojo (išskyrus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo) švietimo programas.

 

III SKYRIUS

PROGRAMŲ VERTINIMAS

 

19. Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, patikrinęs paraišką ir jos priedus, gali pareikalauti teikėjo pateikti papildomų dokumentų, patvirtinančių ar patikslinančių paraiškoje pateiktą informaciją.

20. Programas vertina ir tvirtina Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtinta komisija. Komisija sudaroma ir veikia vadovaudamasi Plungės rajono savivaldybės vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų lėšų skirstymo komisijos veiklos nuostatais, patvirtintais Savivaldybės administracijos direktoriaus.

21. Programų finansavimui siūloma lėšų suma skiriama atsižvelgiant į prioritetus:

21.1. numato užimti daugiau vaikų ir ilgesnį laiką nei nustatytas minimalus;

21.2. numato užimti daugiau vaikų iš mažas pajamas turinčių bei socialinės rizikos šeimų;

21.3. turi socialinių partnerių ir papildomų finansavimo šaltinių;

21.4. numato veiklas vykdyti liepos  ir rugpjūčio mėnesiais.

22. Komisija, Savivaldybės tarybai patvirtinus Savivaldybės biudžetą ir paskyrus lėšų Vaikų vasaros poilsio organizavimo programos priemonei, nusistato einamųjų metų prioritetus, kuriais vadovaujasi skirstant lėšas.

23. Komisija kiekvieną Programos paraišką vertina atsižvelgdama į Aprašą, numatytus metinius prioritetus, bei pagal trečiame Aprašo priede nustatytus vertinimo kriterijus (3 priedas). 

24. Komisija teikia siūlymus Savivaldybės administracijos direktoriui įsakymu skirti lėšų Programoms finansuoti.

25. Programų paraiškos, neatitinkančios Programų konkurso organizavimo reikalavimų, nevertinamos. Taip pat nevertinamos tos Programų paraiškos, kurių pareiškėjai ankstesniais metais, gavę finansavimą iš Plungės rajono savivaldybės biudžeto, nesilaikė prisiimtų sutartinių įsipareigojimų ir (ar) pateikė nekokybiškai bei neišsamiai užpildytas ataskaitas. Netikslinti kurias

26. Informacija apie konkursą laimėjusias Programų paraiškas ir joms skiriamų lėšų sumas skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje. Jokia kita informacija apie Programų paraiškas, pateiktas konkursui, neskelbiama.

27. Programų vykdytojai, gavę finansavimą, savo interneto tinklalapiuose paskelbia informaciją apie Programos vykdymui gautą finansavimą iš Savivaldybės biudžeto ir (ar) kitų šaltinių (nurodoma: Programos pavadinimas, šaltinis ir skirta lėšų suma, įgyvendinimo data, vieta ir Programos anotacija).

28. Konkursui pasibaigus, Programų paraiškos negrąžinamos ir saugomos vienerius metus po Programos įvykdymo.

 

IV SKYRIUS

Programų FINANSAVIMAS

 

29. Su Programų vykdytojais Savivaldybės administracijos direktorius sudaro Plungės rajono savivaldybės vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų vykdymo sutartis (toliau – Sutartis) ( 5 priedas).

30. Programų vykdytojai prie Sutarties prideda sąmatą, parengtą pagal BFP-1 formą, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymu.

31. Programos lėšos turi būti naudojamos tik pagal sąmatoje ir Vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų rėmimo konkurso paraiškoje Sutartyje nurodytai veiklai vykdyti; jeigu veikla vykdoma einamųjų metų birželio mėnesį, lėšos bus pervedamos tų pačių metų liepos mėnesį.

32. Vykdant Programas, sąmatose galima numatyti prekių ir paslaugų išlaidų apmokėjimą:

32.1. maitinimas vaikų vasaros poilsio stovyklose;

32.2. trumpalaikis turtas, kainuojantis iki 500,00 Eur, įtraukiamas į Vykdytojo apskaitą. Įgyvendinus Programą, nesusidėvėjęs turtas naudojamas vykdant kitas Programas.

33. Draudžiama lėšas naudoti pastatams rekonstruoti, remontuoti, ilgalaikiam turtui įsigyti (vertė daugiau nei 500,00 Eur), įsiskolinimams dengti ar investiciniams projektams finansuoti, patalpų nuomai ar išperkamajai nuomai, taip pat baldams, transporto priemonėms, kompiuterinei, medicininei įrangai ir kitam inventoriui įsigyti, kuris nenusidėvi per vienus metus.

34. Vienai Programai skiriama ne daugiau nei 2 000 Eur Savivaldybės biudžeto lėšų.

 

V SKYRIUS

PROGRAMŲ ATSISKAITYMAS IR ATSAKOMYBĖ

 

35. Programų vykdytojai Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui iki einamųjų metų rugsėjo 20 d. pateikia ataskaitas:

35.1. biudžeto išlaidų sąmatos įvykdymo ataskaitą pagal formą Nr. 2, patvirtintą Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymu;

35.2. buhalterinės apskaitos dokumentų, pagrindžiančių biudžeto lėšų faktinį panaudojimą, suvestinę (4 priedas);

35.3.   veiklos ataskaitą (2 priedas).

36. nepanaudotas lėšas Programų vykdytojai turi grąžinti Savivaldybės administracijai iki einamųjų metų rugsėjo 30 dienos. 

37. Programų vykdytojas, negalintis įvykdyti Programos arba nusprendęs, kad Programos vykdymą tęsti netikslinga, turi nedelsdamas raštu pranešti Savivaldybės administracijos direktoriui ir grąžinti skirtas lėšas į Savivaldybės sąskaitą.

38. Programų vykdymui skirtas lėšas naudojant ne pagal paskirtį, Savivaldybės administracijos direktorius gali Komisijai pateikti siūlymą koreguoti Programoms skiriamų lėšų sumą arba nutraukti Sutartį ir pareikalauti grąžinti pervestas lėšas.

39. Programoms skirtos lėšos toliau gali būti nepervedamos tiems Programų vykdytojams, kurie laiku neatsiskaito už panaudotas lėšas arba apie Programas buvo gauta pagrįstų neigiamų atsiliepimų bent iš dviejų jų veiklą kontroliuojančių institucijų.

40. Programų vykdytojai įstatymų nustatyta tvarka atsako už Programose dalyvaujančių vaikų saugumą, sveikatos priežiūrą, higienos sąlygas ir veiklos organizavimo kokybę bei skirtų lėšų tinkamą naudojimą.

41. Programų finansinė ir veiklos kontrolė vykdoma teisės aktų nustatyta tvarka.

 

 

_________________________

 

Vaikų ir jaunimo socializacijos

(vasaros poilsio) programų rėmimo

konkurso tvarkos aprašo

1 priedas 

 

VAIKŲ IR JAUNIMO SOCIALIZACIJOS (VASAROS POILSIO) PROGRAMŲ RĖMIMO KONKURSO PARAIŠKA 20_________ METAMS

 

 

1. Programos  pavadinimas:   

 

2. Informacija apie programos teikėją

 

Institucijos pavadinimas

Kodas 

Adresas 

Telefonas

Elektroninis paštas   

Organizacijos banko rekvizitai (banko pavadinimas, kodas, sąskaitos numeris)  

 

3. Informacija apie programos vadovą:

 

Vardas ir pavardė  

Pareigos organizacijoje  

Adresas  

Telefonas

Elektroninis paštas   

 

4. Organizuojamos stovyklos tipas (pabraukti):

stacionari, dieninė, turistinė, darbo ir poilsio

 

5. Stovyklos veiklos kryptis (pabraukti):

meninė, sportinė, turistinė, kraštotyrinė, gamtotyrinė, mokslinė, kalbų, konfesinė, karinė, bendro pobūdžio,  kt. (įrašykite)

 

6. Programos vykdymo laikas (data nuo – iki):

 

Jei yra kelios pamainos nurodyti kiekvienos laiką ( nuo- iki):

 

 

 

7. Programos vykdymo tiksli vieta ( įstaiga, adresas)

 

 

8. Programos pristatymas:

- trumpas programos pristatymas

- tikslas, uždaviniai

- aktualumas, naujumas, naudingumas

- metodai,

- siekiami rezultatai, sėkmės kriterijai

- veiklų sklaida, viešinimas

Vykdomos priemonės, renginiai

Vykdymo laikas

Atsakingas vykdytojas

Vieta

 

 

 

 

 

 

9. Programos dalyviai:

bendras vaikų skaičius:

 

iš jų, socialinės rizikos ir vaikų globos namų vaikai:

 

Pamainų skaičius:

 

Vienoje pamainoje vaikų skaičius:

 

Darbuotojai:

bendras skaičius:

 

iš jų, mokytojai:

 

sveikatos priežiūros specialistai:

 

savanoriai:

 

 

10. Informacija apie programoje dalyvaujančias savivaldybes ar kitus partnerius (nurodykite konkrečias savivaldybes, partnerius dalyvaujančius programoje)

 

 

11. Kiti finansavimo šaltiniai (nurodyti organizacijos pavadinimą, lėšas) 

 

 

12. Programos išlaidos

Eil.

Nr.

Išlaidų pavadinimas

Lėšos, prašomos iš Savivaldybės biudžeto

Nemokamo maitinimo lėšos 

Kiti finansavimo šaltiniai

 

Prekės (kokios, kiek, kokiam tikslui)

 

 

 

 

Paslaugos (kokios, kiek, kokiam tikslui)

 

 

 

 

Kitos išlaidos (pavadinimas, kiekis, tikslas)

 

 

 

IŠ VISO

 

 

 

 

Vienos dienos bendra lėšų suma vienam vaikui (eurais)

 

 

13. Prie paraiškos pridedama

 

Programos teikėjo registravimo Juridinių asmenų registre pažymėjimo kopija

Programos teikėjo įstatų (nuostatų) kopija*

Programos vadovo gyvenimo aprašymas (CV)

Higienos pasas (stacionarioms vaikų vasaros poilsio stovykloms)

Rekomendacijos

 

*ugdymo įstaigoms nuostatų kopijos pateikti nereikia

 

 

Įstaigos vadovas                                                                                               Vardas ir pavardė)

A. V.                                     (parašas)

______________________________

 

Vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros

poilsio) programų  rėmimo konkurso

tvarkos aprašo

2 priedas

 

 

VAIKŲ IR JAUNIMO SOCIALIZACIJOS (VASAROS POILSIO) PROGRAMŲ VEIKLOS ATASKAITA

 

 

1. Programos  pavadinimas:   

 

2. Informacija apie programos teikėją:

 

Institucijos pavadinimas

Kodas 

Adresas 

Telefonas

Elektroninis paštas   

Organizacijos banko rekvizitai (banko pavadinimas, kodas, sąskaitos numeris)  

 

3. Informacija apie programos vadovą:

 

Vardas ir pavardė  

Pareigos organizacijoje  

Adresas  

Telefonas

Elektroninis paštas   

 

4. Organizuojamos stovyklos tipas (pažymėti X)

Stacionari

Dieninė

Turistinė

Darbo ir poilsio

 

 

5. Stovyklos veiklos kryptis (pažymėti X):

bendro pobūdžio

gamtotyrinė

kraštotyrinė

konfesinė

 

sportinė

mokslinė

karinė

kalbų mokymo

 

turistinė

meninė\kūrybinė

pilietiškumo

istorinė

 

Kita ( įrašykite)

 

 

6. Programos vykdymo laikas (data nuo – iki) :

 

 

 

 

7. Programoje dalyvavusių bendras vaikų skaičius:

 

iš jų, socialinės rizikos ir vaikų globos namų vaikai:

 

Darbuotojų bendras skaičius:

 

iš jų, mokytojai:

 

savanoriai:

 

sveikatos priežiūros specialistai:

 

 

8. Gauta viso lėšų programai vykdyti (Eur):

 

Savivaldybės biudžeto lėšos:

 

Nemokamo maitinimo lėšos:

 

Tėvų lėšos:

 

Labdaros, paramos lėšos:

 

Kitos lėšos ( įvardinti):

 

Nepanaudotos lėšos:

 

9. Programos rezultatai: (ar pasiekti programos tikslai, kaip vertinamas programos veiksmingumas, kokia įvykdyta sklaida)

 

10. Nelaimingi atsitikimai, traumos, vaikų susirgimai: (nurodyti skaičių, pobūdį, veiksmus po įvykio)  

 

11. Siūlymai pageidavimai:

 

 

 

 

12. Ataskaitą rengusio asmens vardas, pavardė, darbovietė, pareigos, telefonas, el. paštas

 

 

 

 

 

 

Programos vadovas _________________________ ________________________________________

(vardas, pavardė, pareigos )                             (parašas)    

 

 

 

 

Programos teikėjas _________________________ ________________________________________

(vardas, pavardė, pareigos )                             (parašas)    

 

 

 

 

 

 

Data _________________________________

 

____________________________________________

 

Vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros

poilsio) programų rėmimo konkurso

tvarkos aprašo

3 priedas

 

VAIKŲ IR JAUNIMO SOCIALIZACIJOS (VASAROS POILSIO) PROGRAMŲ VERTINIMO KRITERIJAI

 

Programos paraišką pateikęs juridinis asmuo ___________________________________________________

 

Programa_______________________________________________________________________________

 

Programa nevertinama, jei ji pateikta nesilaikant Plungės rajono savivaldybės vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų konkurso tvarkos aprašo reikalavimų, yra netvarkinga, ne visai užpildyta, neskatinanti vaikų kūrybiškumo ir iniciatyvos.

 

Eil. Nr.

Programos idėjos ir turinio vertinimas

Vertinimo kriterijų aprašymas

Balai

1.

Atitikimas

(0–2 balai)

Ar programa atitinka formaliems konkurso reikalavimams?

Visiškai atitinka - 2

Pakankamai atitinka – 1

Neatitinka - 0

 

2.

Prioritetai

(0–2 balai)

Ar programa parengta atsižvelgiant į Tvarkos apraše ir konkurso skelbime numatytus metinius prioritetus?

Į prioritetus atsižvelgta ir jie atsispindi programos veiklose – 2

Į prioritetus iš dalies atsižvelgta, tačiau jie menkai atsispindi programos veiklose – 1

Neatsižvelgta – 0

 

3.

Metodai

(0–3 balai)

Ar taikomi metodai aktyvūs?

Labai aktyvūs – 3

Aktyvūs – 2

Iš dalies aktyvūs – 1

Neaktyvūs – 0

 

4.

Programos veiklos

(0–2 balai)

Ar programos veiklos, skirtos vaikams, yra patrauklios ir atitinka vaikų poreikius?

Labai įdomios, patrauklios ir atitinka vaikų poreikius – 2

Pakankamai įdomios ir patrauklios – 1 

Mažai tikėtina, kad bus patrauklios – 0

 

5.

Veiklos planavimas

(0-2 balai)

Ar planuojamos veiklos realios, ir nuoseklios, atitinka laukiamą rezultatą?

Planavimas geras, nuoseklus - 2

Planavimas pakankamai nuoseklus – 1

Planavimas nekonkretus, planuojama silpnai - 0

 

6.

Dalyvaujančių vaikų skaičius

(0 – 2 balai)

Kiek vaikų dalyvauja programoje?

Daugiau nei 40 dalyvių – 2

Nuo 20 iki 40  – 1

Iki 20 – 0

 

7.

Trukmė

(0-2 balai)

Kokia programos veiklos trukmė?

Numatomos veiklos daugiau nei 5 dienas ir kelios pamainos – 2

Numatomos veiklos daugiau nei 5 dienas , bet viena pamaina – 1

Numatomos veiklos 5 dienas  – 0

 

8.

Finansavimo šaltiniai (0-1 balai)

Ar turi kitų finansavimo šaltinių?

Turi– 1

Neturi – 0  

 

9.

Vaikų užimtumas

(0 – 2 balas)

Kokias grupes vaikų numato užimti programa?

Užimamos įvairios vaikų grupės (iš mažas pajamas turinčių šeimų, iš socialinės rizikos šeimų ir kt.) – 2

Užimamos kai kurios vaikų grupės (iš mažas pajamas turinčių šeimų ir kt., tačiau neužimami vaikai iš socialinės rizikos šeimų) – 1

Programa nenumato užimti vaikų iš mažas pajamas turinčių ir iš socialinės rizikos šeimų – 0

 

10.

Lėšų panaudojimo veiksmingumas

(0-2 balai)

Ar prašomos lėšos pagrįstos ir gerai argumentuotos?

Prašomos lėšos pagrįstos, naudojamos efektyviai – 2  

Lėšos iš dalinies pagrįstos, naudojamos nepakankamai efektyviai – 1 

Pagrįstumas silpnas, lėšos naudojamos neefektyviai – 0

 

 

 

Bendra balų suma

 

 

 

VISŲ VERTINTOJŲ BENDRA BALŲ SUMA :

 

 

__________________________________________________________

 

REKOMENDUOJAMAS FINANMSAVIMAS:

 

19-20 taškų – 100 proc.

11-18 taškų – 70 proc.

6-10 taškų – 50 proc.

3-5 taškai – 25 proc.

2-0 taškai  - nefinansuojama

 

Vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros

poilsio) programų rėmimo

konkurso tvarkos aprašo

4 priedas

 

 

Vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio)

programų rėmimo konkurso tvarkos aprašo

5 priedas 

 

PLUNGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VAIKŲ IR JAUNIMO SOCIALIZACIJOS

(VASAROS POILSIO) PROGRAMŲ LĖŠŲ NAUDOJIMO sutartis

 

20____ m. _______________ _____ d. Nr. _____________

Plungė

 

I. SUTARTIES ŠALYS

 

1. Plungės rajono savivaldybės administracija (toliau – Administracija), atstovaujama Administracijos direktoriaus___________, veikiančio pagal Plungės savivaldybės administracijos nuostatus, ir (įstaigos, organizacijos pavadinimas, kodas) (toliau – Organizacija), atstovaujama(-as) (pareigos            vardas,     pavardė            )       veikiančio(-os) pagal   ( dokumento data, rūšis, numeris, pavadinimas)  sudarė šią sutartį.

 

II. SUTARTIES OBJEKTAS

2. Programai  .     (socializacijos (vasaros poilsio) programos pavadinimas )                                              (toliau Programa) įgyvendinti skiriama  ___________  (suma skaičiais )_____________________(suma žodžiais) eurų

 

III. ŠALIŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

3. Organizacija, kuriai skirtas finansavimas,  įsipareigoja:

3.1. Pateikti Administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriui projekto sąmatą (1 priedas).

3.2. Programai skirtą finansavimą naudoti pagal sąmatą.

3.3. Nedelsdama raštu informuoti Administraciją apie Organizacijos rekvizitų ir atsakingų už Programos vykdymą asmenų pasikeitimus bei teikti informaciją apie su Programos renginiais susijusius veiklos pakeitimus.

3.4. Atsiskaityti Administracijos Buhalterinės apskaitos skyriui už gautų lėšų panaudojimą ir pateikti:

3.4.1. iki einamųjų metų rugsėjo 20 dienos - Finansų ministerijos patvirtintas biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ketvirtines ataskaitas (2 priedas – metinė, ketvirtinė – patvirtinta LR finansų ministro 2018 m.  gruodžio 31 d. įsakymu Nr. 1K-464 (su pakeitimais), ir  išlaidas patvirtinančių dokumentų registrą (3 priedas);

3.4.2. pasibaigus Programai, per 30 dienų, bet ne vėliau kaip iki kalendorinių metų rugsėjo 30 d., Švietimo, kultūros ir sporto skyriui pateikti  programos veiklos ataskaitą (Plungės rajono savivaldybės vaikų ir jaunimo  socializacijos (vasaros poilsio) programų  rėmimo konkurso tvarkos aprašo 2 priedas).

3.5. Nekeičiant šios sutarties ir nepasirašant papildomų susitarimų, sutikti su sutartyje Programai įgyvendinti nustatyto lėšų sumos dydžio koregavimu, atsižvelgiant į Plungės rajono savivaldybės biudžeto vykdymą. Vykdyti kitus šioje sutartyje ar jos prieduose numatytus įsipareigojimus.

3.6. Lėšos gali būti naudojamos tik Plungės rajono vaikų ir jaunimo vasaros poilsio (socializacijos) stovyklų išlaidoms padengti.

3.7. Jei lėšos naudojamos ne pagal paskirtį, Organizacija privalo lėšas gražinti.

3.8. Derinti vaikų sąrašus su Administracija. Vaikų sąrašai privalo būti pateikti ne vėliau kaip 5 dienos iki stovyklos pradžios.

3.9. Į Programą nemokamai priimti bent vieną vaiką (iš socialinės rizikos ar socialiai remtinų šeimų), kurį rekomenduoja Administracija, jei stovyklos nėra orientuotos į vieną veiklos sritį.

3.10. Į Programą nemokamai priimti vaikus (iš socialinės rizikos ar socialiai remtinų šeimų), kuriuos rekomenduoja Administracija, jei stovykla yra komercinio pobūdžio. Administracija išperka kelialapius, pagal Programai skirtų lėšų sumą.

4. Administracija įsipareigoja skirti Organizacijai___________(suma skaičiais ) ______________________________________________(suma žodžiais) eurų) Programai įgyvendinti pagal patvirtintą sąmatą (1 priedas), lėšas pervedant iki ketvirčio pabaigos. Programai skiriamų lėšų sumos dydis gali būti koreguojamas, atsižvelgiant į Plungės rajono savivaldybės biudžeto vykdymą.

5. Organizacija turi teisę:

5.1. dėl iš anksto nenumatytų priežasčių ar dėl atsiradusių aplinkybių, kurioms esant Programos veikla būtų neįmanoma, atsisakyti vykdyti Programą. Tokiu atveju į Organizacijos sąskaitą pervestos lėšos turi būti grąžintos Administracijai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas;

5.2. inicijuoti sutarties pakeitimą bei nutraukimą.

6. Administracija turi teisę:

6.1. nepervesti Organizacijai skirtų lėšų tol, kol Organizacija neatsiskaitys už anksčiau vykdytą Administracijos finansuotą veiklą;

6.2. tikrinti, ar Organizacija laikosi šioje sutartyje nustatytų įsipareigojimų. Administracijos atstovai gali apsilankyti Organizacijos vykdomuose Programos renginiuose ar pristatant Programą visuomenei;

6.3. prireikus Administracija gali paprašyti Organizacijos pateikti ir kitą su Programos įgyvendinimu susijusią papildomą informaciją.

 

IV. LĖŠŲ NAUDOJIMO TVARKA

 

7. Programai skirtos lėšos gali būti naudojamos tik išlaidoms, padarytoms einamaisiais metais, bet ne vėliau, kaip iki kalendorinių metų rugsėjo 15 d.

8. Administracijos lėšos gali būti naudojamos tik Administracijos direktoriaus patvirtintoje sąmatoje numatytoms projekto vykdymo išlaidoms.

9. Jei iki einamųjų metų rugsėjo 15 d. Organizacija nepanaudos visų jai skirtų lėšų, tai ji nepanaudotas lėšas ne vėliau kaip iki gruodžio 30 d. privalo grąžinti į Administracijos sąskaitą.

 

V. SANKCIJOS

 

10. Administracija turi teisę sustabdyti lėšų pervedimą Organizacijai, jeigu ji Administracijai laiku nepateikia finansinių ataskaitų apie lėšų panaudojimą.

11. Lėšos, panaudotos ne pagal sutartyje nurodytą sąmatą, projekte nenumatytai veiklai, teisės aktų nustatyta tvarka išieškomos į Plungės rajono savivaldybės biudžetą.

12. Ši sutartis gali būti nutraukta, o pervestos lėšos teisės aktų nustatyta tvarka išieškomos į Savivaldybės biudžetą, jei Organizacija piktybiškai ir sistemingai nustatytu laiku nepateikia Finansų ministerijos patvirtintų biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitų ir nevykdo kitų šioje sutartyje ar jos papildomuose susitarimuose nustatytų įsipareigojimų.

 

VI. SUTARTIES GALIOJIMAS IR KEITIMAS

13. Sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos.

14. Sutartis galioja iki visiško sutarties sąlygų ir Šalių įsipareigojimų įvykdymo.

15. Sutartis gali būti keičiama sutarties šalių susitarimu. Ginčai tarp sutarties Šalių sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.                                             

VII. Kitos SĄlygos

16. Sutartis sudaryta dviem egzemplioriais, po vieną kiekvienai Šaliai.

 

VIII. ŠALIŲ PARAŠAI IR REKVIZITAI

 

Plungės rajono savivaldybės administracija                          Pavadinimas

Kodas 188714469                                                                 Kodas:

Adresas: Vytauto g. 12, LT-90123 Plungė                           Adresas:

Telefono Nr. (8 448) 73 166                                                 Telefono Nr.

Fakso Nr. (8 448) 71 608                                                      Sąskaitos Nr.

Sąskaitos Nr. LT434010043000070025                                Bankas

Luminor Bank, AB                                                               Banko kodas

Banko kodas 40100                                                              

 

Administracijos direktorius                                                   Pareigos

 

________________________ ___________________________

Vardas, pavardė                                                                     Vardas, pavardė

A. V.                                                                                      A. V.