PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL VAIKŲ PRIĖMIMO Į PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMAS

VYKDANČIAS MOKYKLAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2014 m. rugpjūčio 28 d. Nr. T2-228

Palanga

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 8 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 29 straipsnio 6 dalimi, 58 straipsnio 1 dalies 3 punktu, Rekomendacijų savivaldybėms dėl centralizuoto vaikų priėmimo į švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes, patvirtintų Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2003 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. ISAK-918, 4 punktu, Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2013 m. lapkričio 21 d. įsakymu Nr. V-1106 „Dėl Priešmokyklinio ugdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, 6 punktu, Palangos miesto savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Vaikų priėmimo į Palangos miesto savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas vykdančias mokyklas tvarkos aprašą (pridedama).

2. Laikyti netekusiais galios Palangos miesto savivaldybės tarybos 2011 m. liepos 14 d. sprendimo Nr. T2-103 „Dėl vaikų priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas vykdančias mokyklas tvarkos ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo modelių aprašo“ 1 punktą, Palangos miesto savivaldybės tarybos 2013 m. rugsėjo 26 d. sprendimą Nr. T2-244 „Dėl Tarybos 2011 m. liepos 14 d. sprendimo Nr. T2-103 papildymo“.

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Meras                                                                                                                          Šarūnas Vaitkus

 

 

PATVIRTINTA

Palangos miesto savivaldybės tarybos

2014 m. rugpjūčio 28 d. sprendimo Nr. T2-228

1 punktu

 

VAIKŲ PRIĖMIMO Į PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS

IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO PROGRAMAS

VYKDANČIAS MOKYKLAS TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vaikų priėmimo į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas vykdančias mokyklas tvarkos aprašas (toliau tekste – Tvarkos aprašas) reglamentuoja vaikų priėmimo į Palangos miesto savivaldybės neformaliojo vaikų švietimo mokyklas, kurios vykdo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas (toliau tekste – Mokykla) bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių komplektavimo tvarką.

2. Aprašo paskirtis – užtikrinti Savivaldybės teikiamų švietimo paslaugų prieinamumą, racionaliai ir skaidriai paskirstyti vaikų srautus, organizuoti lankančių ir pageidaujančių lankyti Savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes (toliau – grupės) vaikų apskaitą bei teikti patikimą ir tikslią informaciją visuomenei apie vaikų priėmimą, grupių komplektavimą, laisvas ugdymo vietas grupėse ir jų poreikį.

3. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme vartojamas sąvokas.

 

II. VAIKŲ PRIĖMIMO Į MOKYKLAS TVARKA

 

4. Ugdytis pagal ikimokyklinio ugdymo programą į Mokyklą priimamas 1-5 (6) metų vaikas.

5. Ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą priimamas vaikas, kai jam tais kalendoriniais metais sueina 6 metai. Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas anksčiau tėvų (globėjų) prašymu, jeigu tokiam ugdymui vaikas yra pakankamai subrendęs, bet ne anksčiau, negu jam sueis 5 metai ir jei tokį ugdymą rekomenduoja Palangos švietimo pagalbos tarnyba, teisės aktų nustatyta tvarka įvertinusi vaiko brandą mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą.

6. Vaikai, turintys raidos, kalbos ir komunikacijos sutrikimų, priimami ugdytis kartu su kitais vaikais visiškos integracijos forma.

7. Vaikai, turintys didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, priimami į Palangos lopšelį-darželį „Žilvinas“.

8. Vaikai į Mokyklą priimami pagal Mokyklai priskirtą aptarnavimo teritoriją:

8.1. į lopšelį-darželį „Nykštukas“ arba lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“ priimami vaikai, gyvenantys Monciškių, Kunigiškių, Palangos, Nemirsetos seniūnaitijose;

8.2. į lopšelį-darželį „Gintarėlis“, lopšelį-darželį „Pasaka“ arba lopšelį-darželį „Žilvinas“ priimami vaikai, gyvenantys Virbališkės – Medvalakio ir Vilimiškės seniūnaitijose;

8.3. į lopšelį-darželį „Sigutė“ priimami vaikai, gyvenantys  Būtingės  ir Šventosios seniūnaitijose.

9. Tėvų (globėjų) pageidavimu vaikai gali būti priimami į kitą Mokyklą tik tuo atveju, jeigu Mokykloje yra laisvų vietų.

10. Jei Mokykloje yra laisvų vietų, į ją gali būti priimami kitų savivaldybių teritorijose gyvenantys vaikai, kurių tėvai dirba Palangos miesto savivaldybės teritorijoje esančiose įstaigose, įmonėse ir kt. Tėvai Mokyklos direktoriui pateikia tai patvirtinančią pažymą.

11. Tėvai (globėjai) Mokyklos direktoriui privalo pateikti:

11.1. nustatytos formos vaiko priėmimo prašymą, kuris įregistruojamas įstaigos prašymų registracijos žurnale;

11.2. vaiko gimimo liudijimo kopiją;

11.3. nustatytos formos vaiko sveikatos pažymėjimą;

11.4. pažymą apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą;

11.5. Švietimo pagalbos tarnybos ar gydytojo specialisto vaiko sveikatos būklės įvertinimo pažymą, jei vaikas turi specialiųjų ugdymo poreikių;

11.6. pagal poreikį dokumentus (jų kopijas), patvirtinančius priėmimo pirmenybę.

12. Tėvai (globėjai), pageidaujantys, kad tais kalendoriniais metais jų vaikas pradėtų lankyti Mokyklą, nuo sausio 1 d. iki liepos 1 d. Mokyklos direktoriui pateikia prašymą priimti vaiką į Mokyklą pagal Tvarkos priede pateiktą prašymo formą. Prie prašymo pridedami dokumentai ar jų nuorašai, patvirtinantys šeimos sudėtį, jos socialinę padėtį ir kitus faktus, kuriais remiantis gali būti teikiama pirmenybė.

13. Priimant vaikus į Mokyklą:

13.1. laikomasi eilės pagal vaiko tėvų (globėjų) prašymo registravimo datą;

13.2. pirmenybė taikoma vaikams:

13.2.1. gyvenantiems Mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje;

13.2.2. specialiųjų poreikių vaikams;

13.2.3. socialinės rizikos šeimų vaikams;

13.2.4. vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų (jeigu vienas iš tėvų yra miręs, nenurodytas vaiko gimimo liudijime, teismo pripažintas dingusiu be žinios ar nežinia kur esančiu, teismo pripažintas neveiksniu arba atlieka laisvės atėmimo bausmę pataisos įstaigose);

13.2.5. vaikams iš šeimų, auginančių tris ir daugiau vaikų, kurie mokosi pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas;

13.2.6. vaikams, kurių vienas iš tėvų yra mokinys arba studentas ir mokosi dieniniame skyriuje.

14. Be eilės priimamas vaikas, kuris auga socialinės rizikos šeimoje ir Savivaldybės vaiko gerovės komisijos sprendimu jam skirtas privalomas ikimokyklinis ar priešmokyklinis ugdymas.

15. Vaikai, kurie gyvena teritorijose, nenumatytose šios Tvarkos 8.1.-8.3 punktuose, gali rinktis bet kurią Mokyklą, kurioje yra laisvų vietų.

16. Tėvų (globėjų) prašymai dėl vaikų priėmimo į Mokyklą registruojami Tėvų prašymų ir vaikų priėmimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigos ikimokyklines ir priešmokyklines grupes registravimo žurnale (toliau tekste – Žurnalas), kuriame turi būti:

16.1. eilės numeris;

16.2. vaiko pavardė, vardas;

16.3. vaiko gimimo data;

16.4. vaiko namų adresas, telefonas;

16.5. tėvų prašymo registravimo Mokykloje data;

16.6. žyma apie vaiko priėmimą į Mokyklą.

17. Žurnale registruojami visi tėvų pateikti prašymai. 

18. Tėvai (globėjai), pateikę prašymą priimti vaiką į Mokyklą, turi teisę gauti:

18.1. duomenis apie esantį grupių skaičių, laisvų vietų grupėse skaičių, papildomai teikiamas Mokykloje ugdymo, socialines ar kitas paslaugas;

18.2. informaciją apie pagal gyvenamąją vietą priskirtą Mokyklą.

19. Jei vaikas du mėnesius dėl nepateisinamų priežasčių nelanko ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo grupės, jis yra išbraukiamas iš Mokyklos sąrašų, jam vieta neišsaugoma.

 

III. GRUPIŲ KOMPLEKTAVIMO TVARKA

 

20. Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius:

20.1. Mokykloms kiekvienais kalendoriniais metais iki liepos 1 d. nustato, o iki spalio 1 d. patikslina ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičių, darbo laiką bei Modelius atsižvelgiant į Mokyklų direktorių pateiktus motyvuotus prašymus;

20.2. nustato vaikų, ugdomų pagal Programą, vežiojimo į Mokyklą ir iš jos poreikį ir teisės aktų nustatyta tvarka organizuoja vežiojimą.

21. Administracijos direktoriaus įsakymai dėl grupių skaičiaus nustatymo vasaros sezono metu priimami iki gruodžio 31 d.

22. Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius:

22.1. kasmet iki liepos 1 d. įvertina priešmokyklinio ugdymo poreikį;

22.2. informuoja ir konsultuoja asmenis apie priešmokyklinį ugdymą teikiančias Mokyklas ir jose įgyvendinamus Modelius.

23. Ikimokyklinio ugdymo grupių veiklos trukmė gali būti:

23.1. 24 val. per parą. Tokia grupė komplektuojama, kai tėvai dirba pamaininį darbą; vaikai Mokykloje būna ištisą savaitę. Minimalus vaikų skaičius grupėje – 5;

23.2. 12 val. per dieną. Grupės veikla prasideda nuo 7.00 val. ryto, baigiasi 19.00 val.;

23.3. 10.30 val. per dieną. Grupės veikla prasideda nuo 7.30 val. ryto, baigiasi 18.00 val.

24. Vaikų, priimamų į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes, sąrašus sudaro Mokyklos direktorius iki kiekvienų metų liepos 1 dienos. Jei yra laisvų vietų, šie sąrašai gali būti papildomi ištisus metus.

25. Apie naujai priimtus ar iš sąrašų išbrauktus vaikus Mokyklos direktorius iki kiekvieno mėnesio 5 d. teikia duomenis Palangos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriui (toliau tekste – Švietimo skyrius). 

26. Ikimokyklinio ugdymo grupės formuojamos iš to paties arba skirtingo amžiaus vaikų, užtikrinant vaiko dienos ir ugdymo režimo fiziologinius ir amžiaus ypatumus:

26.1. grupėse iki 1 metų amžiaus – ne mažiau kaip 4 ir ne daugiau kaip 6 vaikai;    

26.2. grupėse nuo 1 iki 1,5 (2) metų – ne mažiau kaip 6 ir ne daugiau kaip 10 vaikų;

26.3. grupėse nuo 1,5 (2) iki 3 metų – ne mažiau kaip 8 ir ne daugiau kaip 15 vaikų;

26.4. grupėse nuo 3 iki 4 metų, nuo 4 iki 5 metų ir nuo 5 iki 6 metų – ne mažiau kaip 12 ir ne daugiau kaip 20 vaikų;

26.5. skirtingo amžiaus vaikų (mišriose) grupėse nuo gimimo iki 3 metų – ne daugiau kaip 8 vaikai.

27. Specialiosios grupės formuojamos, atsižvelgiant į specialiuosius vaikų ugdymo poreikius:

27.1. sutrikusios klausos, aklų vaikų arba vaikų, turinčių kompleksinių raidos, vidutinių, žymių, labai žymių intelekto sutrikimų, grupėse gali būti ne mažiau kaip 4 ir ne daugiau kaip 6 vaikai;

27.2. silpnaregių vaikų arba vaikų, turinčių žymių kalbos ar kitų komunikacijos sutrikimų, grupėse – ne mažiau kaip 5 ir ne daugiau kaip 10 vaikų;

27.3. vaikų, turinčių judesio ir padėties sutrikimų, grupėse – ne mažiau kaip 4 ir ne daugiau kaip 8 vaikai;

27.4. vaikų, turinčių kompleksinių raidos (ir judesio, ir padėties) sutrikimų, grupėse – ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 3 vaikai.

28. Grupės sąraše esantis vaikų skaičius negali viršyti pagal amžiaus grupes nurodyto   vaikų skaičiaus.

29. Vaikai į grupes priimami ir išbraukiami iš jų Mokyklos direktoriaus įsakymu.

30. Vaikų, priimtų į grupes, sąrašai turi būti paskelbti Mokyklos skelbimų lentoje ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki rugsėjo 1 d.

31. Mokyklos direktorius kasmet iki rugsėjo 10 d. Švietimo skyriui pateikia vardinius vaikų sąrašus pagal Švietimo skyriaus nustatytą formą.

32. Švietimo skyriaus nustatytas pažymas apie vaikų lankomumą Mokyklos direktorius pateikia iki kiekvieno mėnesio 5 dienos.

33. Už grupių komplektavimą atsakingas Mokyklos direktorius.

34. Grupių vaikų vardinius sąrašus tvirtina Mokyklos direktorius.

 

IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

35. Mokyklos direktorius yra asmeniškai atsakingas už šios Tvarkos įgyvendinimą.

36. Aprašo įgyvendinimo priežiūrą vykdo Švietimo skyrius ir atsiskaito Administracijos direktoriui.

___________________

 

Vaikų priėmimo į Palangos miesto savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas vykdančias mokyklas tvarkos aprašo priedas

 

_______________________________________________________________________________________

(vieno iš tėvų (globėjo) vardas, pavardė)

 

_______________________________________________________________________________________

(gyvenamosios vietos adresas)

 

_______________________________________________________________________________________

(telefonas, elektroninis paštas)

 

Palangos lopšelio-darželio ___________

direktoriui

PRAŠYMAS

20 __ m. _______________ ____d.

Palanga

 

Prašau priimti mano sūnų (dukterį)/ globotinį (-ę) ______________________________________

_______________________________________________________________________________________,

(vaiko vardas, pavardė, gimimo data)

nuo 20 __ m. ___________________  ____ d. į _______________________________________________

(įstaigos pavadinimas)

_______________________________________________________________________________________

Pažymiu langelius, kuriais vadovaujantis turėtų būti teikiama pirmenybė priimant mano vaiką į ikimokyklinio ugdymo įstaigą (žymėti √):

o vaikas gyvena įstaigai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje;

o vaikas iš socialinės rizikos šeimos;

o vaikas turi specialiųjų poreikių;

o vaikas iš šeimos, auginančios tris ir daugiau vaikų, kurie mokosi pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas;

o vaikas, kurį augina vienas iš tėvų (jeigu vienas iš tėvų yra miręs, nenurodytas vaiko gimimo liudijime, teismo pripažintas dingusiu be žinios ar nežinia kur esančiu, teismo pripažintas neveiksniu arba atlieka laisvės atėmimo bausmę pataisos įstaigose);

o vaikas auga šeimoje, kurioje vienas iš tėvų yra mokinys arba studentas ir mokosi dieniniame skyriuje.

Prie prašymo pridedu šiuos dokumentus:

o vaiko gimimo liudijimo kopiją;

o nustatytos formos vaiko sveikatos pažymėjimą;

o pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą.

 

Pageidauju, kad mano vaikas gautų kitas paslaugas (įrašyti):

_______________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________

Susipažinau su Vaikų priėmimo į Palangos miesto savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas vykdančias mokyklas tvarkos aprašu.

 

____________                                                                                    ___________________________________

(parašas)                                                                                         (tėvų (globėjų) vardas, pavardė)

 

Įstaigos vadovas         

_______________                                                                  ___________________________________

(parašas)                                                                                                      ( Vardas, pavardė)

 

________________________