LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNŲ REZERVO SUDARYMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2016 m. lapkričio 21 d. Nr. 2-476

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos statuto 28 straipsnio 7 dalimi:

1.     T v i r t i n u pridedamą Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų rezervo sudarymo tvarkos aprašą.

2.     P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus 2009 m. rugpjūčio 20 d. įsakymą Nr. 2-203 „Dėl Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų rezervo sudarymo ir veiklos tvarkos aprašo patvirtinimo“.

3.     P a v e d u:

3.1. Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Administravimo valdybos Bendrajam skyriui paskelbti šį įsakymą Teisės aktų registre.

3.2. Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriui paskelbti šį įsakymą Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos interneto svetainėje.

 

 

 

Direktorius                                                                                                        Saulius Urbanavičius

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos

direktoriaus

2016 m. lapkričio 21 d. įsakymu Nr. 2-476

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ TYRIMŲ TARNYBOS PAREIGŪNŲ REZERVO SUDARYMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

 

1.     Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų rezervo sudarymo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato pareigūnų rezervo (toliau – rezervas) sudarymo ir pareigūnų išbraukimo iš rezervo tvarką.

2.     Į rezervą gali būti įtraukiami Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos (toliau – STT) pareigūnai, nurodyti STT statuto 28 straipsnio 1 dalyje.

3.     Laikotarpis, kurį pareigūnas gali būti rezerve, nurodytas STT statuto 28 straipsnio 6 dalyje.

4.     Į rezervą įtrauktas pareigūnas atlieka bendrąsias pareigūno pareigas, nurodytas STT įstatymo 14 straipsnyje, ir valstybės tarnautojo ar kitoms jo einamoms pareigoms pagal pareigybės aprašymą priskirtas funkcijas.

 

II SKYRIUS

REZERVO SUDARYMAS

 

5.     STT pareigūnai, nurodyti STT statuto 28 straipsnio 1 dalyje, gali pateikti STT direktoriui prašymą dėl įtraukimo į rezervą (toliau – prašymas). Prašymą taip pat turi teisę pateikti pareigūno tiesioginis vadovas. Jeigu prašymą pateikia tiesioginis vadovas, turi būti kartu teikiamas ir pareigūno sutikimas dėl įtraukimo į rezervą. Prašyme išdėstomos aplinkybės, dėl kurių pareigūnas turėtų būti įtraukiamas į rezervą.

6.     Sprendimą dėl įtraukimo į rezervą priima STT direktorius, įvertinęs prašyme išdėstytų aplinkybių pagrįstumą.

7.     Sprendimas dėl įtraukimo į rezervą priimamas per 5 (penkias) darbo dienas nuo Aprašo 5 punkte nurodyto prašymo pateikimo dienos.

8.     Pareigūnas rezerve negali būti ilgiau negu nurodyta STT statuto 28 straipsnio 6 dalyje.

9.     Pareigūnui, įtrauktam į rezervą, gali būti siūloma grįžti į eitas arba, jeigu nėra galimybės, į kitas pareigas STT. STT Administravimo valdybos Personalo skyrius gali informuoti pareigūną, įtrauktą į rezervą, apie atsilaisvinusias pareigas STT, ir siūlyti dalyvauti atrankoje vadovaujantis Atrankos į STT pareigūnų pareigas tvarka, patvirtinta STT direktoriaus 2016 m. sausio 12 d. įsakymu Nr. 2-12 „Dėl Atrankos į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnų pareigas tvarkos patvirtinimo“, jeigu pareigūnas, įtrauktas į rezervą, atitinka šioms pareigoms keliamus reikalavimus.

10.   Jeigu pareigūnas, įtrauktas į rezervą, atitinka sąlygas, nustatytas STT statuto 29 straipsnio 1 dalyje, jis turi teisę pateikti prašymą dėl pareigūno statuso atkūrimo. Prašymas dėl pareigūno statuso atkūrimo pateikiamas vadovaujantis STT pareigūno statuso atkūrimo tvarkos aprašo, patvirtinto STT direktoriaus 2016 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. 2-140 „Dėl Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūno statuso atkūrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ nuostatomis.

 

III SKYRIUS

IŠBRAUKIMAS IŠ REZERVO

 

11.     Pareigūnas gali būti išbraukiamas iš rezervo STT direktoriaus įsakymu šiais atvejais:

11.1.  paties prašymu;

11.2.  suėjus terminui, nurodytam STT statuto 28 straipsnio 6 dalyje;

11.3.  kai jis atleidžiamas iš pareigų, nurodytų STT statuto 28 straipsnio 1 dalyje;

11.4.  įsiteisėjus apkaltinamajam nuosprendžiui, kuriuo asmuo, įtrauktas į rezervą, pripažįstamas kaltu dėl labai sunkaus ar sunkaus nusikaltimo arba tyčinės nusikalstamos veikos valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymo;

11.5.  kai miršta ar teisės aktų nustatyta tvarka pripažįstamas nežinia kur esančiu ar paskelbiamas mirusiu;

11.6.  kai netenka Lietuvos Respublikos pilietybės.

12.     Į rezervą įtrauktas pareigūnas privalo per 5 (penkias) darbo dienas informuoti STT Administravimo valdybos Personalo skyrių apie:

12.1.  asmens duomenų (vardo, pavardės ar kitų prieš įtraukiant į rezervą pateiktų duomenų) pasikeitimą;

12.2.  atleidimą iš pareigų, nurodytų STT statuto 28 straipsnio 1 dalyje;

12.3.  apkaltinamojo nuosprendžio, kuriuo asmuo įtrauktas į rezervą, pripažįstamas kaltu dėl labai sunkaus ar sunkaus nusikaltimo arba tyčinės nusikalstamos veikos valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymo, įsiteisėjimą.

12.4.  Lietuvos Respublikos pilietybės netekimą.

13.     Jeigu pareigūnas nepraneša apie šio Aprašo 12.2–12.4 punkte numatytų aplinkybių atsiradimą, laikoma, kad asmuo yra išbrauktas iš rezervo nuo minėtų aplinkybių atsiradimo dienos.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

14. Už rezervo duomenų ir dokumentų tvarkymą atsakingas STT Administravimo valdybos Personalo skyrius.

15. Pareigūno rezerve praleistas laikas įskaičiuojamas į tarnybos stažą tik esant aplinkybėms, numatytoms STT statuto 28 straipsnio 5 dalyje.

16. STT direktoriaus įsakymai dėl įtraukimo į rezervą arba išbraukimo iš rezervo gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

––––––––––––––––––––