LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRO 2012 M. KOVO 28 D. ĮSAKYMO NR. V- 552 „DĖL PRIĖMIMO Į VALSTYBINES BENDROJO UGDYMO IR IKIMOKYKLINIO UGDYMO MOKYKLAS, KURIŲ SAVININKO TEISES IR PAREIGAS ĮGYVENDINA  ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTERIJA, TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. kovo 30 d. Nr. V-470

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Priėmimo į valstybines bendrojo ugdymo ir ikimokyklinio ugdymo mokyklas, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2012 m. kovo 28 d. įsakymu Nr. V-552 „Dėl Priėmimo į valstybines bendrojo ugdymo ir ikimokyklinio ugdymo mokyklas, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.   Pakeičiu 2 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

2. Kiekvienais kalendoriniais metais iki gegužės 31 d. švietimo, mokslo ir sporto ministras nustato ikimokyklinio ugdymo mokykloms, bendrojo ugdymo mokykloms (atskirai – jų skyriams, filialams, jei jie įregistruoti kitose gyvenamosiose vietovėse), mokinių, ugdomų pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio programas, skaičių, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių (toliau – ugdymo grupės) skaičių, bendrojo ugdymo mokykloms mokinių skaičių kiekvienos klasės sraute ir klasių skaičių kiekviename sraute. Jei sudaro jungtines klases, tai nustato, iš kokių klasių sudaroma jungtinė klasė, ir nurodo kiekvienos klasės mokinių skaičių. Iki rugsėjo 1 d. mokinių skaičių kiekvienos klasės sraute ir klasių skaičių kiekviename sraute, mokinių, ugdomų pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo  programas, skaičių ir ugdymo grupių skaičių patikslina:“.

2.   Pakeičiu 2.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

2.1. jei prašymų mokytis ikimokyklinio ugdymo mokykloje ir bendrojo ugdymo mokykloje skaičius yra didesnis, nei buvo nustatytas iki gegužės 31 d., mokinių, klasių ir (ar) ugdymo grupių skaičius, neperkeliant mokinių mokytis į antrą pamainą ir nepažeidžiant higienos normų, didinamas;

3.   Pakeičiu 7.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

7.1. į bendrąją bendrojo ugdymo mokyklą mokytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą, pradinio ugdymo programą, pagrindinio ugdymo programos pirmąją ir antrąją dalis pirmumo teise priimami toje mokykloje mokytis pageidaujantys asmenys, gyvenantys mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje. Į likusias laisvas vietas klasėse (ugdymo grupėse) gali būti priimami asmenys, negyvenantys mokyklos aptarnavimo teritorijoje: pirmumo teise priimami asmenys, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų, mokykloje jau besimokančių mokinių broliai (įbroliai) ir seserys (įseserės), ir arčiausiai mokyklos gyvenantys asmenys;“.

4.   Pakeičiu 11.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

11.1. į mokyklą priimami asmenys, gyvenantys mokyklai priskirtoje teritorijoje, pagal tėvų (globėjų) prašymų registracijos eilę. Registracijos eilė sudaroma pagal tėvų (globėjų) prašymų priimti asmenį į ikimokyklinio arba priešmokyklinio ugdymo grupę pateikimo datą. Asmeniui išvykus, priimamas kitas registracijos eilėje esantis asmuo. Jei asmenų, gyvenančių mokyklai priskirtoje teritorijoje ir pageidaujančių lankyti ugdymo grupę yra daugiau nei laisvų ugdymo vietų, pirmenybė teikiama: asmenims, kurių vienas iš tėvų (globėjų) yra miręs; asmenims, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių; asmenims, kurių broliai (įbroliai) ir (ar) seserys (įseserės) jau yra ugdomi šioje mokykloje pagal vieną iš įgyvendinamų programų; kurių vienas iš tėvų (globėjų) dirba toje pačioje mokykloje, kurioje įsteigta ugdymo grupė. Pirmumo teisę suteikiančios priežastys sumuojamos ir yra lygiavertės;“.

5.   Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:

14. Mokinių priėmimą į mokyklą (išskyrus į vaikų socializacijos centrą) ir paskirstymą į klases pagal mokyklos vadovo patvirtintus paskirstymo į klases kriterijus organizuoja ir vykdo mokyklos vadovas ir mokinių priėmimo komisija kiekvienais kalendoriniais metais į ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo programas – nuo gegužės 31 d. iki birželio 15 d.; į pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas – nuo birželio 1 d. iki birželio 30 d.; papildomas priėmimas į mokykloje esančias laisvas vietas organizuojamas nuo rugpjūčio 27 d. iki rugpjūčio 30 d.

6.   Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:

18. Mokinys, pageidaujantis mokytis pagal mokykloje teikiamas ugdymo programas (išskyrus vaikų socializacijos centrą), mokyklos vadovui teikia prašymą, taip pat mokinys, norintis tęsti mokymąsi toje pačioje mokykloje (išskyrus vaikų socializacijos centrą) pagal aukštesnę ugdymo programą, mokyklos vadovui teikia prašymą (prašymą už vaiką iki 14 metų teikia vienas iš tėvų (globėjų), nuo 14 metų – vaikas, turintis vieno iš tėvų (rūpintojų) raštišką sutikimą), gimimo liudijimą ar vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba notaro patvirtintą šio dokumento kopiją, leidimą gyventi Lietuvoje (išskyrus Lietuvos Respublikos piliečius), vaiko įgyto išsilavinimo pažymėjimą arba mokymosi pasiekimų pažymėjimą (netaikytina ikimokyklinio ugdymo mokyklai ir pradėsiantiems mokytis pirmoje klasėje), nustatytos formos vaiko sveikatos pažymėjimą ir vieną fotonuotrauką. Jei prašymų mokytis mokykloje pagal atitinkamas ugdymo programas yra daugiau nei mokymosi vietų, mokyklos priėmimo komisija turi teisę prašyti papildomai pateikti per jos nustatytą terminą pažymą apie vieno iš tėvų (globėjų, rūpintojų) ir paties vaiko deklaruotą gyvenamąją vietą ir kitus dokumentus, patvirtinančius pirmumo kriterijus.

7.   Pakeičiu 23 punktą ir jį išdėstau taip:

23. Prašymas ir kiti dokumentai gali būti teikiami asmeniškai, elektroniniu paštu arba registruotu laišku ir mokykloje yra registruojami Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-118 „Dėl Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisyklių patvirtinimo“, nustatyta tvarka.“

 

 

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministras                                                                 Algirdas Monkevičius