Suvestinė redakcija nuo 2019-02-21 iki 2019-04-04
Įsakymas paskelbtas: TAR 2017-03-03, i. k. 2017-03565
LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRAS
įsakymas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO VALDYMO SRIČIAI PRISKIRTŲ BIUDŽETINIŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ BEI VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DARBUOTOJŲ, DIRBANČIŲ PAGAL DARBO SUTARTIS, DARBO APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠŲ PATVIRTINIMO
2017 m. vasario 28 d. Nr. 1V-159
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo 5 straipsnio 2 dalimi:
1. Tvirtinu pridedamus:
1.1. Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo tvarkos aprašą.
2. Pripažįstu netekusiu galios Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2006 m. vasario 23 d. įsakymą Nr. 1V-77 „Dėl Vidaus reikalų ministerijos ir jos finansuojamų biudžetinių įstaigų darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės biudžeto, tarnybinių atlyginimų schemos (koeficientais) patvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2017 m. vasario 28 d.
įsakymu Nr. 1V-159
VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DARBUOTOJŲ, DIRBANČIŲ PAGAL DARBO SUTARTIS, DARBO APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Vidaus reikalų ministerijos (toliau – ministerija) darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – darbuotojai), pareiginės algos pastoviosios dalies nustatymo kriterijus, pareiginės algos kintamosios dalies mokėjimo tvarką ir sąlygas, priemokų, premijų ir materialinių pašalpų mokėjimo tvarką ir sąlygas.
2. Darbuotojų darbo užmokesčio sudėtinės dalys nurodytos Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo (toliau – Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymas) 5 straipsnio 1 dalyje.
II SKYRIUS
PAREIGINĖS ALGOS PASTOVIOSIOS DALIES NUSTATYMAS
4. Ministerijoje darbuotojų pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma, atsižvelgiant į šiuos kriterijus:
5. Ministerijos darbuotojų pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma pagal Aprašo 1 arba 2 priedą, vadovaujantis Aprašo 4 punkte nustatytais kriterijais bei atsižvelgiant į pareigybės lygį ir profesinio darbo patirtį, kuri apskaičiuojama sumuojant laikotarpius, kai buvo dirbamas analogiškas pareigybės aprašyme nustatytam tam tikros profesijos ar specialybės darbas arba vykdytos pareigybės aprašyme nustatytoms analogiškos funkcijos.
Ministerijos darbuotojų, einančių struktūrinių padalinių vadovų pareigas, pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma pagal Aprašo 3 priedą, vadovaujantis Aprašo 4 punkte nustatytais kriterijais ir atsižvelgiant į pareigybės lygį, profesinio darbo patirtį, kuri apskaičiuojama sumuojant laikotarpius, kai buvo dirbamas analogiškas pareigybės aprašyme nustatytam tam tikros profesijos ar specialybės darbas arba vykdytos pareigybės aprašyme nustatytoms analogiškos funkcijos, bei vadovaujamo darbo patirtį, kuri apskaičiuojama sumuojant laikotarpius, kai buvo vadovaujama įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms ir (ar) jų padaliniams.
Punkto pakeitimai:
Nr. 1V-177, 2019-02-20, paskelbta TAR 2019-02-20, i. k. 2019-02765
6. Darbuotojai profesinio darbo patirtį, įgytą kitose darbovietėse, įrodančius dokumentus turi pateikti ministerijos personalo administravimo funkcijas atliekančiam padaliniui. Nepateikusiems patirtį įrodančių dokumentų, nustatant algos pastoviosios dalies koeficientą, vertinama profesinė patirtis, įgyta ministerijoje.
7. Naujai į ministeriją priimamam darbuotojui taikomas pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas, nurodytas Aprašo 1, 2 arba 3 priede.
Punkto pakeitimai:
Nr. 1V-177, 2019-02-20, paskelbta TAR 2019-02-20, i. k. 2019-02765
8. Ministerijoje naujos pareigybės steigimo atveju pildomas Aprašo 1, 2 arba 3 priedas į jį įrašant naujai steigiamos pareigybės pavadinimą pagal Lietuvos profesijų klasifikatorių bei nustatytą pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą.
Punkto pakeitimai:
Nr. 1V-177, 2019-02-20, paskelbta TAR 2019-02-20, i. k. 2019-02765
9. Ministerijos A ir B lygio specialistų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas nustatomas pagal šiuos kriterijus:
9.1. vykdomos tik pareigybės aprašyme nustatytos funkcijos, o jų atlikimui nereikalingi papildomi įgūdžiai, sprendimai savarankiškai nepriimami;
9.2. darbas, susijęs su informacijos teikimu valstybės ir savivaldybės institucijoms, funkcijoms atlikti savarankiškai pasirenkamas būdas ar metodas, reikalingi papildomi įgūdžiai ir specialios žinios ar informacinių sistemų ir (ar) darbo vietų priežiūra;
9.3. aukštas atsakomybės lygis, t. y. darbuotojo veikla nuolat susijusi su dokumentų rengimu, aiškinimu ar išvadų teikimu, ar apskaitos tvarkymo arba atsiskaitymų kontrole, ar biudžeto vykdymu ir finansinių ataskaitų sudarymu, ar Europos Sąjungos struktūrinių fondų priemonių planavimu, ar administravimu, ar pažeidimų kontrole, ar informacinių sistemų priežiūra ir apsauga.
10. C lygio kvalifikuotų darbuotojų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas nustatomas pagal šiuos kriterijus:
11. Esant poreikiui ministerijoje įsteigti naują darbuotojo pareigybę arba, jei darbuotojui jau einant pareigas įvyksta struktūriniai ar organizaciniai pokyčiai, pakinta darbuotojo funkcijų pobūdis ar kvalifikacija arba atsiranda kitų aplinkybių, dėl kurių būtina iš naujo įvertinti darbuotojui nustatytiną pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientą, ministerijos administracijos padalinio vadovas, vadovaudamasis Aprašo 4, 8–10 punktais, parengia motyvuotą siūlymą bei suderinęs jį su jo padalinį kuruojančiu vidaus reikalų viceministru ir (arba) ministerijos kancleriu, teikia šį siūlymą vidaus reikalų ministrui.
III SKYRIUS
PAREIGINĖS ALGOS KINTAMOSIOS DALIES MOKĖJIMO TVARKA IR SĄLYGOS
12. Darbuotojo pareiginės algos kintamoji dalis, bet ne didesnė kaip 20 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies ir ne ilgiau kaip iki to darbuotojo kasmetinio veiklos vertinimo, gali būti nustatyta ministerijos administracijos padalinio vadovo rašytiniu pasiūlymu darbuotojo priėmimo į darbą metu, atsižvelgiant į: darbuotojo profesinę kvalifikaciją ir jam keliamus uždavinius, darbuotojo turimą mokslinį laipsnį, mokslinę veiklą, dalyvavimą Lietuvos ir tarptautinėse darbo grupėse, Europos Sąjungos lėšomis finansuojamuose projektuose, kvalifikacijos kėlimo intensyvumą, stažuotes, užsienio kalbos mokėjimą, kuriam patvirtinti gali būti pateikiami atitinkami pažymėjimai ar sertifikatai.
Punkto pakeitimai:
Nr. 1V-177, 2019-02-20, paskelbta TAR 2019-02-20, i. k. 2019-02765
13. Darbuotojų pareiginės algos kintamosios dalies nustatymas priklauso nuo praėjusių metų veiklos vertinimo pagal darbuotojams nustatytas metines užduotis, pasiektus rezultatus ir jų vertinimo rodiklius, išskyrus Aprašo 7 punkte nustatytą atvejį.
14. Įvertinus darbuotojo praėjusių metų veiklą labai gerai, vieneriems metams gali būti nustatomas pareiginės algos kintamosios dalies dydis – nuo 10 iki 50 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies, priklausomai nuo ministerijai skirtų asignavimų, ir gali būti skiriama premija.
15. Įvertinus darbuotojo praėjusių metų veiklą gerai, vieneriems metams gali būti nustatomas pareiginės algos kintamosios dalies dydis – iki 10 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies, priklausomai nuo įstaigai skirtų asignavimų.
IV SKYRIUS
PRIEMOKŲ, PREMIJŲ IR MATERIALINIŲ PAŠALPŲ MOKĖJIMAS
17. Ministerijos darbuotojams gali būti mokamos priemokos už papildomą darbo krūvį atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, taip pat už papildomų pareigų ar užduočių, nenustatytų pareigybės aprašyme ir suformuluotų raštu, vykdymą (jeigu nesudaroma papildoma darbo sutartis).
18. Ministerijos administracijos padalinio vadovas, įvertinęs darbuotojui susidariusį papildomą darbo krūvį ar skiriamas papildomas pareigas ar užduotis, siūlo skirti darbuotojui priemoką, kuri gali siekti iki 30 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio, pateikdamas ministerijos kancleriui motyvuotą tarnybinį prašymą dėl priemokos skyrimo (toliau – tarnybinis prašymas), suderintą su ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento direktoriumi (jo nesant – jo funkcijas atliekančiu valstybės tarnautoju) ir vidaus reikalų viceministru, kuruojančiu atitinkamą ministerijos administracijos padalinį. Tarnybiniame prašyme turi būti konkrečiai nurodoma, už kokį papildomą darbo krūvį ar už kokių papildomų pareigų ar užduočių atlikimą siūloma skirti priemoką, nurodant konkretų terminą. Už darbuotojams pavestų papildomų pareigų ar užduočių vykdymo kontrolę atsakingas atitinkamo ministerijos administracijos padalinio vadovas, kuris, jeigu pablogėja tų darbuotojų darbo rezultatai arba jie nevykdo pavestų papildomų pareigų ar užduočių, ministerijos kancleriui teikia motyvuotą siūlymą dėl priemokų sumažinimo arba mokėjimo nutraukimo.
19. Tarnybinius prašymus nagrinėja ir vidaus reikalų ministrui siūlymus teikia Pareigybių steigimo, naikinimo bei pareigybių kategorijų ir koeficientų nustatymo (keitimo), priedų, priemokų, pašalpų skyrimo ir kai kurių socialinių garantijų suteikimo svarstymo komisija (toliau – komisija).
20. Vidaus reikalų ministrui teigiama rezoliucija pritarus komisijos siūlymui ir (arba) tarnybiniam prašymui, ministerijos administracijos padalinys, atsakingas už personalo administravimą, komisijos posėdžio protokolo kopiją kartu su tarnybiniais prašymais perduoda ministerijos Ekonomikos ir finansų departamentui, kuris rengia ministerijos kanclerio potvarkių dėl priemokų skyrimo projektus.
21. Atsižvelgiant į tiesioginio darbuotojo vadovo siūlymą, atitinkamo administracijos padalinio vadovo teikimu, suderinus su atitinkamą ministerijos administracijos padalinį kuruojančiu vidaus reikalų viceministru ir (arba) ministerijos kancleriu ir ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento direktoriumi (jo nesant – jo funkcijas atliekančiu valstybės tarnautoju), ministerijos darbuotojams gali būti skiriamos premijos už vienkartinių ypač svarbių ministerijos veiklai užduočių atlikimą. Premijos darbuotojams taip pat gali būti skiriamos, įvertinus praėjusių kalendorinių metų veiklą labai gerai. Premijos negali viršyti darbuotojui nustatytos pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio.
22. Premijos, atlikus vienkartines ypač svarbias ministerijos veiklai užduotis ir (arba) įvertinus darbuotojo praėjusių kalendorinių metų veiklą labai gerai, gali būti skiriamos ne daugiau kaip vieną kartą per metus (viena premija gali būti skiriama atlikus vienkartines ypač svarbias užduotis ir viena premija – įvertinus labai gerai darbuotojo praėjusių kalendorinių metų veiklą), priklausomai nuo ministerijai skirtų asignavimų.
23. Tiesioginis vadovas gali siūlyti skirti premiją papildomai prie kintamosios dalies, skirti tik premiją arba tik nustatyti darbuotojui kintamąją dalį. Premija negali būti skiriama darbuotojui, kuriam per paskutinius 12 mėnesių buvo paskirta drausminė nuobauda.
25. Materialinė pašalpa (toliau – pašalpa) skiriama esant darbuotojo motyvuotam rašytiniam prašymui (toliau – prašymas). Prašyme turi būti aiškiai nurodyta, kodėl reikalinga pašalpa, pateikiami tai patvirtinantys dokumentai (sveikatos priežiūros įstaigos pažyma apie sveikatos būklę, vaistų įsigijimą arba būtinų mokamų medicininių paslaugų apmokėjimą patvirtinantys dokumentai, šeimos nario mirties liudijimo kopija, pažyma apie stichinę nelaimę, vagystę ir pan.).
26. Siekdami gauti pašalpą darbuotojai parengia prašymą ministerijos kancleriui, suderina jį su savo tiesioginiu vadovu ir pateikia atitinkamo ministerijos administracijos padalinio vadovui, kuris jį suderina su ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento direktoriumi (jo nesant – jo funkcijas atliekančiu valstybės tarnautoju).
28. Vidaus reikalų ministrui teigiama rezoliucija pritarus komisijos siūlymui ir (arba) prašymui ministerijos Ekonomikos ir finansų departamentas išmoka pašalpas, skirtas ministerijos darbuotojams.
29. Mirus ministerijos darbuotojui, atsižvelgus į šeimos narių pateiktą prašymą (ir prie jo pridėtą mirties faktą patvirtinantį dokumentą) vidaus reikalų ministrui skirti materialinę pašalpą, suderintą su ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento direktoriumi (jo nesant – jo funkcijas atliekančiu valstybės tarnautoju) ir ministerijos kancleriu, materialinė pašalpa išmokama mirusiojo šeimos nariams (sutuoktiniui, vaikui (įvaikiui), motinai, tėvui (įmotei, įtėviui) vidaus reikalų ministrui teigiama rezoliucija pritarus prašymui.
Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo tvarkos aprašo
1 priedas
A IR B LYGIO SPECIALISTŲ PAREIGINĖS ALGOS PASTOVIOSIOS DALIES KOEFICIENTŲ LENTELĖ
Pareigybės lygis |
Pastoviosios dalies koeficientai (pareiginės algos baziniais dydžiais) |
|||
Profesinio darbo patirtis (metais) |
||||
iki 2 |
nuo daugiau kaip 2 iki 5 |
nuo daugiau kaip 5 iki 10 |
daugiau kaip 10 |
|
A lygis |
3,38–7,6 |
3,4–8,5 |
3,45–9,5 |
3,6–10,5 |
Patarėjas (A1 lygis) |
6,3 (7,56*) |
7 (8,40*) |
7,9 (9,48*) |
8,7 (10,44*) |
Teisininkas (A1 lygis) |
6,3 (7,56*) |
6,7 (8,04*) |
7 (8,40*) |
7,3 (8,76*) |
Paramos administravimo specialistas (A1 lygis) |
6,3 (7,56*) |
6,7 (8,04*) |
7 (8,40*) |
7,3 (8,76*) |
Ryšių su žiniasklaida specialistas (A1 lygis) |
6,3 (7,56*) |
6,7 (8,04*) |
7 (8,40*) |
7,3 (8,76*) |
Ryšių su žiniasklaida specialistas (A2 lygis) |
6,3 |
6,7 |
7 |
7,3 |
Viešųjų ryšių specialistas (A2 lygis) |
6,3 |
6,7 |
7 |
7,3 |
Paramos administravimo specialistas (A2 lygis) |
6,3 |
6,7 |
7 |
7,3 |
Vadybos ir organizavimo analitikas (A2 lygis) |
6,3 |
6,7 |
7 |
7,3 |
Teisininkas (A2 lygis) |
6,3 |
6,7 |
7 |
7,3 |
Finansų analitikas (A2 lygis) |
6,3 |
6,7 |
7 |
7,3 |
Ekonomistas (A2 lygis) |
6,3 |
6,7 |
7 |
7,3 |
Buhalteris (A2 lygis) |
6,3 |
6,7 |
7 |
7,3 |
Administratorius referentas (A2 lygis) |
5,7 |
5,9 |
6 |
6,1 |
Administratorius (A2 lygis) |
5 |
5,3 |
5,6 |
5,9 |
Kalbos tvarkytojas (A2 lygis) |
4,8 |
5 |
5,2 |
5,4 |
Dokumentų tvarkytojas (A2 lygis) |
4,4 |
4,6 |
4,8 |
5 |
Specialistas (A2 lygis) |
4,4 |
4,6 |
4,8 |
5 |
Duomenų bazių specialistas (A2 lygis) |
4,4 |
4,6 |
4,8 |
5 |
Archyvaras (A2 lygis) |
4,4 |
4,6 |
4,8 |
5 |
B lygis |
3,35–7,3 |
3,39–7,4 |
3,45–7,6 |
3,5–8,0 |
Tarnautojas, atliekantis bendras funkcijas |
6,3 |
6,8 |
7,2 |
8 |
Buhalteris |
5,7 |
6 |
6,3 |
6,6 |
Dokumentų tvarkytojas |
3,9 |
4,1 |
4,3 |
4,5 |
Specialistas |
3,9 |
4,1 |
4,3 |
4,5 |
Informacijos rinkimo specialistas |
3,4 |
3,6 |
3,8 |
4 |
* – pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas padidintas 20 procentų
_____________________________________
Priedo pakeitimai:
Nr. 1V-177, 2019-02-20, paskelbta TAR 2019-02-20, i. k. 2019-02765
Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo tvarkos aprašo
2 priedas
KVALIFIKUOTŲ DARBUOTOJŲ PAREIGINĖS ALGOS PASTOVIOSIOS DALIES KOEFICIENTŲ LENTELĖ
Pareigybės lygis |
Pastoviosios dalies koeficientai (pareiginės algos baziniais dydžiais) |
|||
Profesinio darbo patirtis (metais) |
||||
iki 2 |
nuo daugiau kaip 2 iki 5 |
nuo daugiau kaip 5 iki 10 |
daugiau kaip 10 |
|
C lygis |
3,0–5,3 |
3,02–5,4 |
3,04–5,6 |
3,07–7,0 |
Buhalteris |
4,4 |
4,7 |
5 |
5,3 |
Dokumentų tvarkytojas |
3,8 |
4 |
4,2 |
4,4 |
Archyvaras |
3,8 |
4 |
4,2 |
4,4 |
Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo tvarkos aprašo
3 priedas
STRUKTŪRINIŲ PADALINIŲ VADOVŲ PAREIGINĖS ALGOS PASTOVIOSIOS DALIES KOEFICIENTŲ LENTELĖ
Pareigybės lygis |
Vadovaujamo darbo patirtis (metais) |
Profesinio darbo patirtis (metais) |
||
iki 5 |
5–10 |
daugiau kaip 10 |
||
Skyriaus vedėjas (A1 lygis) |
iki 5 |
7,8 (9,36*) |
8 (9,6*) |
8,5 (10,2*) |
5–10 |
7,9 (9,48*) |
8,2 (9,84*) |
8,8 (10,56*) |
|
daugiau kaip 10 |
8 (9,6*) |
8,4 (10,08*) |
9,1 (10,92*) |
* – pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas padidintas 20 procentų
____________________________________
Papildyta priedu:
Nr. 1V-177, 2019-02-20, paskelbta TAR 2019-02-20, i. k. 2019-02765
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2017 m. vasario 28 d.
įsakymu Nr. 1V-159
LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTRO VALDYMO SRIČIAI PRISKIRTŲ BIUDŽETINIŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ, DIRBANČIŲ PAGAL DARBO SUTARTIS, DARBO APMOKĖJIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro valdymo sričiai priskirtų biudžetinių įstaigų vadovų, dirbančių pagal darbo sutartis, apmokėjimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) nustato Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro valdymo sričiai priskirtų biudžetinių įstaigų vadovų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – įstaigų vadovai), pareiginės algos pastoviosios dalies nustatymo kriterijus, pareiginės algos kintamosios dalies mokėjimo tvarką ir sąlygas, priemokų, premijų ir materialinių pašalpų mokėjimo tvarką ir sąlygas.
II SKYRIUS
PAREIGINĖS ALGOS PASTOVIOSIOS DALIES NUSTATYMAS
3. Įstaigų vadovų pareiginės algos pastovioji dalis nustatoma pagal Tvarkos aprašo 1 priedą, atsižvelgus į biudžetinės įstaigos pareigybių sąraše nustatytą darbuotojų pareigybių skaičių ir vadovaujamo darbo patirtį, kuri apskaičiuojama sumuojant laikotarpius, kai buvo vadovaujama įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms ir (ar) jų padaliniams.
4. Įstaigos vadovo pareiginė alga (pastovioji dalis kartu su kintamąja dalimi) negali viršyti praėjusio ketvirčio biudžetinės įstaigos darbuotojų 5 vidutinių pareiginių algų (pastoviųjų dalių kartu su kintamosiomis dalimis) dydžių.
III SKYRIUS
PAREIGINĖS ALGOS KINTAMOSIOS DALIES MOKĖJIMO TVARKA IR SĄLYGOS
6. Įstaigos vadovo pareiginės algos kintamosios dalies nustatymas priklauso nuo praėjusių metų veiklos vertinimo pagal įstaigos vadovui nustatytas metines užduotis, pasiektus rezultatus ir jų vertinimo rodiklius, išskyrus Tvarkos aprašo 9 punktą.
7. Įvertinus įstaigos vadovo praėjusių metų veiklą labai gerai, vieneriems metams nustatomas pareiginės algos kintamosios dalies dydis – nuo 10 iki 50 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies, priklausomai nuo įstaigai skirtų asignavimų, ir gali būti skiriama premija.
8. Įvertinus įstaigos vadovo praėjusių metų veiklą gerai, vieneriems metams gali būti nustatomas pareiginės algos kintamosios dalies dydis – iki 10 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies, priklausomai nuo įstaigai skirtų asignavimų.
9. Įstaigos vadovo pareiginės algos kintamoji dalis gali būti nustatyta priėmimo į darbą metu, atsižvelgiant į įstaigos vadovo vadovaujamo darbo patirtį ir jam keliamus uždavinius, tačiau ne didesnė kaip 20 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies ir ne ilgiau kaip iki to įstaigos vadovo kasmetinio veiklos vertinimo.
Punkto pakeitimai:
Nr. 1V-177, 2019-02-20, paskelbta TAR 2019-02-20, i. k. 2019-02765
IV SKYRIUS
PRIEMOKŲ, PREMIJŲ IR MATERIALINIŲ PAŠALPŲ MOKĖJIMAS
11. Įstaigų vadovams gali būti mokamos iki 30 procentų pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio priemokos už papildomą darbo krūvį atliekant pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, taip pat už papildomų pareigų ar užduočių, nenustatytų pareigybės aprašyme ir suformuluotų raštu, vykdymą (jeigu nesudaroma papildoma darbo sutartis).
12. Tarnybinį prašymą, suderintą su Vidaus reikalų ministerijos (toliau – ministerija) Ekonomikos ir finansų departamento direktoriumi (jo nesant – jo funkcijas atliekančiu valstybės tarnautoju), dėl priemokų įstaigų vadovams skyrimo vidaus reikalų ministrui teikia atitinkamos įstaigos veiklą kuruojantis vidaus reikalų viceministras ar ministerijos kancleris.
13. Tarnybinius prašymus nagrinėja ir vidaus reikalų ministrui siūlymus teikia Pareigybių steigimo, naikinimo bei pareigybių kategorijų ir koeficientų nustatymo (keitimo), priedų, priemokų, pašalpų skyrimo ir kai kurių socialinių garantijų suteikimo svarstymo komisija (toliau – komisija).
14. Vidaus reikalų ministrui teigiama rezoliucija pritarus komisijos siūlymui ir (arba) tarnybiniam prašymui, ministerijos padalinys, atsakingas už personalo administravimą, komisijos posėdžio protokolo kopiją kartu su tarnybiniais prašymais perduoda ministerijos Ekonomikos ir finansų departamentui, kuris rengia vidaus reikalų ministro įsakymų dėl priemokų įstaigų vadovams skyrimo projektus.
15. Priemokos įstaigų vadovams nustatomos nurodant konkretų terminą, bet ne ilgesnį kaip iki kalendorinių metų pabaigos.
16. Priemokos gali būti skiriamos ir mokamos tik esant biudžetinei įstaigai darbo užmokesčiui skirtų lėšų ekonomijai.
17. Įstaigos vadovui ne daugiau kaip vieną kartą per metus gali būti skiriama premija, atlikus vienkartines ypač svarbias biudžetinės įstaigos veiklai užduotis arba įvertinus labai gerai įstaigos vadovo praėjusių kalendorinių metų veiklą (viena premija gali būti skiriama atlikus vienkartines ypač svarbias užduotis ir viena premija – įvertinus labai gerai darbuotojo praėjusių kalendorinių metų veiklą).
18. Teikimą dėl premijos skyrimo įstaigos vadovui, atlikus vienkartines ypač svarbias biudžetinės įstaigos veiklai užduotis, vidaus reikalų ministrui teikia atitinkamos įstaigos veiklą kuruojantis vidaus reikalų viceministras arba ministerijos kancleris. Teikimas turi būti suderintas su ministerijos kancleriu (kai teikia vidaus reikalų viceministras) ir ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento direktoriumi (jo nesant – jo funkcijas atliekančiu valstybės tarnautoju).
19. Premijos negali viršyti įstaigos vadovui nustatytos pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio. Jos skiriamos neviršijant biudžetinei įstaigai darbo užmokesčiui skirtų lėšų.
20. Premija negali būti skiriama įstaigos vadovui, kuriam per paskutinius 12 mėnesių buvo paskirta drausminė nuobauda.
22. Materialinė pašalpa (toliau – pašalpa) skiriama esant įstaigos vadovo motyvuotam rašytiniam prašymui (toliau – prašymas). Prašyme turi būti aiškiai nurodyta, kodėl reikalinga pašalpa, pateikiami tai patvirtinantys dokumentai (sveikatos priežiūros įstaigos pažyma apie sveikatos būklę, vaistų įsigijimą arba būtinų mokamų medicininių paslaugų apmokėjimą patvirtinantys dokumentai, šeimos nario mirties liudijimo kopija, pažyma apie stichinę nelaimę, vagystę ir pan.).
23. Siekdamas gauti pašalpą įstaigos vadovas parengia prašymą vidaus reikalų ministrui, suderina jį su įstaigos veiklą kuruojančiu vidaus reikalų viceministru ir (arba) ministerijos kancleriu ir ministerijos Ekonomikos ir finansų departamento direktoriumi (jo nesant – jo funkcijas atliekančiu valstybės tarnautoju) ir teikia vidaus reikalų ministrui.
25. Vidaus reikalų ministrui teigiama rezoliucija pritarus komisijos siūlymui ministerijos Ekonomikos ir finansų departamentas rengia vidaus reikalų ministro įsakymų dėl pašalpų skyrimo įstaigų vadovams projektus.
26. Ministerijos padalinys, atsakingas už personalo administravimą, komisijos nagrinėjimo dokumentų originalus perduoda pašalpą mokančiai biudžetinei įstaigai.
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro valdymo sričiai priskirtų biudžetinių įstaigų vadovų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo tvarkos aprašo
1 priedas
BIUDŽETINIŲ ĮSTAIGŲ VADOVŲ PAREIGINĖS ALGOS PASTOVIOSIOS DALIES KOEFICIENTŲ LENTELĖ
Įstaigos grupė |
Vadovaujamo darbo patirtis (metais) |
Pastoviosios dalies koeficientai (pareiginės algos baziniais dydžiais), kai pareigybės lygis A1 |
Pastoviosios dalies koeficientai (pareiginės algos baziniais dydžiais), kai pareigybės lygis A2 |
I grupė (201 ir daugiau pareigybių) |
vadovaujamo darbo patirtis iki 5 metų |
12,3 (14,76*) |
12,3 |
vadovaujamo darbo patirtis nuo daugiau kaip 5 iki 10 metų |
12,5 (15,0*) |
12,5 |
|
vadovaujamo darbo patirtis nuo daugiau kaip 10 metų |
12,7 (15,24*) |
12,7 |
|
II grupė (nuo 51 iki 200 pareigybių) |
vadovaujamo darbo patirtis iki 5 metų |
10,3 (12,36*) |
10,3 |
vadovaujamo darbo patirtis nuo daugiau kaip 5 iki 10 metų |
10,5 (12,6*) |
10,5 |
|
vadovaujamo darbo patirtis nuo daugiau kaip 10 metų |
10,7 (12,84*) |
10,7 |
|
III grupė
(iki 50 pareigybių) |
vadovaujamo darbo patirtis iki 5 metų |
7,3 (8,76*) |
7,3 |
vadovaujamo darbo patirtis nuo daugiau kaip 5 iki 10 metų |
7,5 (9,0*) |
7,5 |
|
vadovaujamo darbo patirtis nuo daugiau kaip 10 metų |
7,7 (9,24*) |
7,7 |
* – pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas padidintas 20 procentų
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija, Įsakymas
Nr. 1V-177, 2019-02-20, paskelbta TAR 2019-02-20, i. k. 2019-02765
Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2017 m. vasario 28 d. įsakymo Nr. 1V-159 „Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro valdymo sričiai priskirtų biudžetinių įstaigų vadovų bei Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo tvarkos aprašų patvirtinimo“ pakeitimo