Suvestinė redakcija nuo 2025-01-01

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2015-05-29, i. k. 2015-08275

 

Nauja redakcija nuo 2025-01-01:

Nr. V-976, 2024-10-07, paskelbta TAR 2024-10-07, i. k. 2024-17577

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ELEKTRONINĖS SVEIKATOS PASLAUGŲ IR BENDRADARBIAVIMO INFRASTRUKTŪROS INFORMACINĖS SISTEMOS NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2015 m. gegužės 26 d. Nr. V-657

Vilnius

 

Siekdamas įgyvendinti Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatymo 131 straipsnio 1 ir 3 dalis, vadovaudamasis Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. rugsėjo 7 d. nutarimu Nr. 1057 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo“, 14.4 papunkčiu:

1.  Tvirtinu Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

2.  Nustatau, kad:

2.1. visos Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos asmens sveikatos priežiūros įstaigos Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje, vadovaudamosi šiuo įsakymu patvirtinto Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo nustatyta tvarka, turi tvarkyti duomenis (išskyrus psichikos sveikatos duomenis (psichikos sveikatos duomenimis nelaikoma informacija, susijusi su vaistinio preparato išrašymu e. recepte), susijusius su ambulatorinio apsilankymo aprašymu, stacionaro epikrize, e. recepto išrašymu, vaiko gimimo pažymėjimu, medicininiu mirties liudijimu, vairuotojo sveikatos patikrinimo medicinine pažyma, mokinio sveikatos pažymėjimu, siuntimu konsultacijai, tyrimams, gydymui, atsakymu į siuntimą konsultacijai, tyrimams, gydymui, diagnostinio tyrimo aprašymu, vakcinacijos įrašu, asmens privalomojo sveikatos tikrinimo kortele, laboratorinių tyrimų užsakymais ir atsakymais, vaistinės – duomenis, susijusius su vaistinių preparatų, medicinos priemonių ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimu (pardavimu), o ūkio subjektai – duomenis, susijusius su kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimu (pardavimu);

2.2. duomenys, susiję su pranešimu apie pirmą kartą nustatytą onkologinės ligos diagnozę,  ambulatorinės slaugos paslaugų namuose teikimu, greitosios medicinos pagalbos duomenų tvarkymu, nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūra, nustatytu (įtariamu) infekciniu susirgimu ar būkle,  psichikos ir elgesio sutrikimų, vartojant narkotines ir psichotropines medžiagas, statistine apskaita, visose asmens sveikatos priežiūros įstaigose turi būti tvarkomi elektroniniu būdu nuo 2025 m. sausio 1 d.;

2.3. duomenys, susiję su akinių lęšių skyrimu ir išdavimu, asmens psichikos sveikatos istorija, visose asmens sveikatos priežiūros įstaigose turi būti tvarkomi elektroniniu būdu nuo 2025 m. kovo 1 d.;

2.4. duomenys, susiję su dantų formule, visose asmens sveikatos priežiūros įstaigose turi būti tvarkomi elektroniniu būdu nuo 2025 m. birželio 1 d.

3Pavedu įsakymo vykdymą kontroliuoti viceministrui pagal veiklos sritį.

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministrė                                                                           Rimantė Šalaševičiūtė

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministro

2015 m. gegužės 26 d.            

įsakymu Nr. V-657

(Lietuvos Respublikos

sveikatos apsaugos ministro

2024 m. spalio 7 d.

įsakymo Nr. V-976

redakcija)

 

 

ELEKTRONINĖS SVEIKATOS PASLAUGŲ IR BENDRADARBIAVIMO INFRASTRUKTŪROS INFORMACINĖS SISTEMOS NAUDOJIMO

TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (toliau – ESPBI IS) naudotojų teises ir pareigas naudojantis ESPBI IS, susijusias su duomenų tvarkymu ir peržiūra ESPBI IS, pacientų atvykimo į asmens sveikatos priežiūros įstaigą fakto registravimu, elektroninės sveikatos istorijos tvarkymu, pranešimų siuntimu, siuntimų išdavimu, skiepų kalendoriaus tvarkymu, medicininių vaizdų duomenų įvedimu ir peržiūra naudojantis ESPBI IS priemonėmis, pacientų naudojimusi elektroninėmis sveikatos paslaugomis (toliau – e. sveikatos paslaugos). Detali asmens sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės, vaistinio preparato, medicinos priemonės ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės skyrimo ir išrašymo, išdavimo (pardavimo), elektroninio recepto sudarymo tvarka nustatoma kituose tai reguliuojančiuose teisės aktuose.

2. E. sveikatos paslaugos ESPBI IS priemonėmis teikiamos vadovaujantis Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. rugsėjo 7 d. nutarimu Nr. 1057 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos nuostatų patvirtinimo“, 3 punkte nurodytais teisės aktais, kitais teisės aktais, reguliuojančiais e. sveikatos sistemą, sveikatos priežiūros paslaugų teikimą ir duomenų tvarkymą.

3. ESPBI IS naudojimo vadovai, integracijos dokumentacija ir kita susijusi informacija skelbiama e. sveikatos portale www.esveikata.lt.

4.    Apraše vartojamos sąvokos ir jų apibrėžtys:

4.1. Paciento duomenų santrauka – elektroninių duomenų rinkinys, kuriame nurodomi paciento identifikavimo ir demografiniai duomenys, taip pat pagrindiniai paciento sveikatos duomenys: informacija apie persirgtas ligas, atliktas chirurgines procedūras, alergijas ir kita teisės aktuose nurodyta informacija, kuri yra reikalinga prireikus skubiai suteikti sveikatos priežiūros paslaugas.

4.2. Pacientų ir sveikatinimo specialistų prieigos prie elektroninių paslaugų posistemė (toliau – e. sveikatos portalas) – pacientams ir sveikatinimo specialistams skirta Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos dalis, prieinama kaip portalas, esantis adresu www.esveikata.lt, suteikiantis prieigą prie elektroninių sveikatos paslaugų ir pacientams išduotiems skaitmeniniams pažymėjimams saugoti ir verifikuoti skirtų mobiliųjų programų.

4.3. Skaitmeninis medicininis pažymėjimasnustatytos minimalios duomenų imties skaitmeninis dokumentas, kuriuo patvirtinamas vakcinacijos ar persirgimo liga faktas arba medicininio tyrimo rezultatas ir kuris turi tarptautiniu mastu pripažįstamą jo autentiškumo verifikavimo kodą ar kodus  (brūkšninius ir (ar) QR kodus). Skaitmeninis medicininis pažymėjimas gali būti išsaugotas asmens mobiliojoje programoje arba atspausdintas.

5.  Kitos Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos įstatymuose ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose sveikatos sistemą ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimą.

 

II SKYRIUS

SUTARČIŲ SU ESPBI IS PAGRINDINIU TVARKYTOJU SUDARYMAS IR NAUDOJIMASIS ESPBI IS

 

6.    Sveikatinimo veiklą vykdančios įstaigos (toliau – sveikatinimo įstaigos), prieš pradėdamos naudotis ESPBI IS ir tvarkyti ESPBI IS duomenis, su pagrindiniu ESPBI IS tvarkytoju sudaro sutartis, kuriose nurodomi reikalavimai sveikatinimo įstaigai kaip ESPBI IS tvarkytojai ir prisijungimo prie ESPBI IS tvarka ESPBI IS naudotojams:

6.1.         sveikatinimo specialistai, dirbantys sveikatinimo įstaigose, neturinčiose savo informacinių sistemų (toliau – IS), e. sveikatos paslaugomis naudojasi per e. sveikatos portalą;

6.2.         sveikatinimo specialistai, sveikatinimo įstaigos registratūros ar kiti įgalioti sveikatinimo įstaigos darbuotojai (toliau visi kartu – specialistai), dirbantys sveikatinimo įstaigose, turinčiose savo IS,  e. sveikatos paslaugomis naudojasi ir duomenis į ir (arba) iš ESPBI IS  teikia ir gauna per ESPBI IS duomenų mainų posistemę, o ESPBI IS e. sveikatos portalu gali naudotis skaitymo režimu.

7. Lietuvos Respublikos sveikatos draudimo įstatymo 262 straipsnyje nurodytas ūkio subjektas, sudaręs sutartį dėl kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis su teritorine ligonių kasa (toliau – ūkio subjektas), prieš pradėdamas naudotis ESPBI IS ir tvarkyti ESPBI IS duomenis su pagrindiniu ESPBI IS tvarkytoju sudaro duomenų teikimo sutartį, kurioje nurodomi reikalavimai ūkio subjektui kaip ESPBI IS tvarkytojui ir prisijungimo prie ESPBI IS tvarka ESPBI IS naudotojams:

7.1. ūkio subjekto darbuotojai, dirbantys ūkio subjekte, neturinčiame savo IS, e. sveikatos paslaugomis naudojasi per e. sveikatos portalą;

7.2. ūkio subjekto darbuotojai, dirbantys ūkio subjekte, turinčiame savo IS, e. sveikatos paslaugomis naudojasi ir duomenis į ir (arba) iš ESPBI IS  teikia ir gauna per ESPBI IS duomenų mainų posistemę, o ESPBI IS e. sveikatos portalu gali naudotis skaitymo režimu.

8. Specialistai, ūkio subjekto darbuotojai savo teises ir pareigas, susijusias su ESPBI IS, įgyvendina vadovaudamiesi Aprašo 2 punkte nurodytais teisės aktais ir įstaigų vadovų tvirtinamais įstaigų vidaus dokumentais.

9.  Sveikatinimo įstaigos elektroniniu būdu tvarko surinktus paciento sveikatos duomenis, kurie sudaro paciento elektroninę medicininę istoriją (toliau – EMI). Sveikatinimo įstaigos į ESPBI IS perduoti EMI duomenys ir kiti įrašai, susiję su paciento sveikatos priežiūra, sudaro paciento elektroninę sveikatos istoriją (toliau – ESI).

10.  Esant sveikatinimo įstaigos IS veikimo sutrikimų, o ESPBI IS veikia, sudaryti elektroninį receptą (toliau – e. receptas), išduoti siuntimą bei tvarkyti paciento ESI galima per e. sveikatos portalą. Esant sveikatinimo įstaigos IS veikimo sutrikimų, o ESPBI IS veikia, sveikatinimo įstaigos ESPBI IS administratorius suteikia prieigos teises prie ESPBI IS e. sveikatos portalo skaitymo ir rašymo režimu.

11.  Esant sveikatinimo įstaigos IS ir ESPBI IS veikimo sutrikimų, dėl kurių nėra galimybės paciento sveikatos duomenų tvarkyti elektroniniu būdu, sveikatinimo įstaiga privalo užtikrinti pacientų sveikatos duomenų fiksavimą  teisės aktų nustatyta tvarka. Pašalinus sveikatinimo įstaigos IS ar ESPBI IS veikimo sutrikimus, paciento sveikatos duomenys turi būti pateikiami į sveikatinimo įstaigos IS ar į ESPBI IS. Duomenų pateikimą sveikatinimo įstaiga organizuoja sveikatinimo įstaigos vidaus nustatyta tvarka.

12. Specialistui teisė naudotis e. sveikatos paslaugomis suteikiama:

12.1. sveikatinimo įstaigoje prisijungus prie e. sveikatos portalo ir autentifikavusis elektroniniu parašu, elektroninės bankininkystės sistemomis ar kitais būdais;

12.2. prisijungus prie sveikatinimo įstaigos IS ir autentifikavusis elektroniniu parašu, jungiantis sveikatinimo įstaigos suteiktomis identifikavimo priemonėmis ar kitais būdais.

13. Ūkio subjekto darbuotojui teisė naudotis e. sveikatos paslaugomis suteikiama:

13.1. ūkio subjekte prisijungus prie e. sveikatos portalo ir autentifikavusis elektroniniu parašu, elektroninės bankininkystės sistemomis ar kitais būdais;

13.2. prisijungus prie ūkio subjekto IS ir autentifikavusis elektroniniu parašu, prisijungus ūkio subjekto suteiktomis identifikavimo priemonėmis ar kitais būdais.

14. Pacientui ar paciento atstovui (toliau – pacientas) teisė naudotis e. sveikatos paslaugomis suteikiama jam prisijungus prie e. sveikatos portalo ir autentifikavusis elektroniniu parašu,  elektroninės bankininkystės sistemomis ar kitais būdais.

15. Sveikatinimo specialistas turi teisę naudotis e. sveikatos paslaugomis, jei jis dirba sveikatinimo įstaigoje, kuri turi licenciją verstis atitinkama veikla (jeigu vykdomai sveikatinimo veiklai licencija būtina), ir sveikatinimo specialisto licencija (jeigu jo vykdomai sveikatinimo veiklai licencija būtina) yra galiojanti.

16. Gavus teisę (prieigą) naudotis e. sveikatos portalo teikiamomis e. paslaugomis, privaloma nurodyti, kurioje sveikatinimo įstaigoje ar ūkio subjekte dirbama.

17. Sveikatinimo įstaigose, kurios neturi savo IS, su sveikatinimo įstaiga susiję duomenys tvarkomi (įvedami ir (ar) koreguojami sveikatinimo įstaigas identifikuojantys kontaktiniai duomenys, sveikatinimo įstaigos skyrių sąrašai, sveikatinimo įstaigoje dirbančių specialistų, turinčių teisę naudotis ESPBI IS, sąrašai, atliekami kiti būtini duomenų tvarkymo veiksmai) per e. sveikatos portalą.

 

III SKYRIUS

PACIENTŲ ATVYKIMO FAKTO Į ASMENS SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGĄ REGISTRACIJA

 

18. Pacientui atvykus į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, pagal pateiktą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą turi būti nustatyta paciento tapatybė ir e. sveikatos portale ar asmens sveikatos priežiūros įstaigos IS nurodyti pacientą identifikuojantys duomenys.

19. Patikrinus informaciją apie paciento draustumo privalomuoju sveikatos draudimu būseną, taip pat peržiūrėjus pacientui išduotų aktualių siuntimų sąrašą, asmens sveikatos priežiūros įstaigos IS arba e. sveikatos portale nurodoma paciento atvykimo priežastis, būdas ir kiti teisės aktuose nurodyti duomenys. Užregistravus paciento atvykimo į asmens sveikatos priežiūros įstaigą faktą, ESPBI IS tai asmens sveikatos priežiūros įstaigai, į kurią atvyko pacientas, suteikia prieigą prie paciento ESI. Prieiga prie paciento ESI taip pat gali būti suteikiama ir pacientui neatvykus į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, o teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas kitu būdu (pavyzdžiui, teikiant nuotolinę konsultaciją, ambulatorines slaugos paslaugas namuose).

20. Registruojant neidentifikuotą pacientą arba pacientą, kuris neturi unikalaus ESI identifikatoriaus (ID), ESPBI IS jam sukuria unikalų ESI identifikatorių (ID). Pakartotinis tokio paciento atvykimas gali būti registruojamas panaudojant ankstesnės registracijos paciento ESI ID.

21. Paciento apsilankymo pabaigoje, jeigu nenumatomi kiti paciento apsilankymai toje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje dėl tos pačios priežasties, per e. sveikatos portalą ar asmens sveikatos priežiūros įstaigos IS užregistruojamas apsilankymo pabaigos faktas.

22. Prieigos prie paciento ESI teisė išlieka tol, kol nėra užregistruotas paciento apsilankymo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje pabaigos faktas arba nėra praėjęs 30 dienų terminas, skaičiuojamas nuo paskutinio tos asmens sveikatos priežiūros įstaigos padaryto paciento ESI įrašo pateikimo į ESPBI IS momento.

 

IV SKYRIUS

ESI IR MEDICINOS DOKUMENTŲ TVARKYMAS

 

23. Gavus prieigos prie paciento ESI teisę, galima peržiūrėti, pildyti ir koreguoti paciento ESI, paciento duomenų santrauką, sudaryti e. receptą, išduoti siuntimą, medicinines pažymas, tvarkyti kitus Aprašo priede nurodytus duomenis ir duomenų rinkinius. ESI duomenų, susijusių su paciento psichikos sveikatos priežiūra, peržiūrėjimo tvarka nustatyta Aprašo VIII skyriuje.

24. Tvarkant paciento sveikatos duomenis yra pildomi Aprašo priede nurodyti elektroniniai medicinos dokumentai, užpildant visus ESI įrašo duomenis, išskyrus tuos, kurie ESPBI IS užpildomi automatiniu būdu.

25. E. sveikatos portalo personalizuotoje srityje galima kurti, saugoti, koreguoti ir naudoti užpildytus medicinos dokumentų ruošinius. Pildant paciento ESI, gali būti naudodami jau esamo ESI įrašo duomenys.

26. Siuntimas dėl konsultacijos, tyrimo ar gydymo suformuojamas ir patvirtinamas ESPBI IS priemonėmis (per asmens sveikatos priežiūros įstaigos IS ar tiesiogiai e. sveikatos portale).

27. Galima peržiūrėti patvirtintus, išduotus elektroninius medicinos dokumentus. Pasirinkus konkretų dokumentą, suteikiama galimybė peržiūrėti jame pateikiamą detalią informaciją.

28. Galima redaguoti ir atšaukti elektroninius medicinos dokumentus. Pastebėjus neteisingus duomenis po elektroninio medicinos dokumento pasirašymo arba jo patvirtinimo elektroniniu spaudu, dokumentas gali būti koreguojamas, nurodant korekcijos priežastį. Pakoreguotas elektroninis medicinos dokumentas pasirašomas elektroniniu parašu arba patvirtinamas elektroniniu spaudu. Sveikatos priežiūros specialistas asmeniškai atsako už sudarytus ir elektroniniu parašu pasirašytus ar elektroniniu spaudu patvirtintus dokumentus.

29. Galima dar nepanaudotus suformuotus ir patvirtintus siuntimus panaikinti. Atšaukiant siuntimą, nurodomos siuntimo atšaukimo priežastys ir siuntimo atšaukimo faktas patvirtinamas elektroniniu parašu arba elektroniniu spaudu.

30. Galima redaguoti šiuos pateiktus ir elektroniniu parašu pasirašytus ar elektroniniu spaudu patvirtintus elektroninius medicinos dokumentus juos papildant naujais duomenimis ir išsaugant anksčiau įvestuosius: Ambulatorinio apsilankymo aprašymą, Stacionaro epikrizę, Vakcinacijos įrašą, Medicinos dokumentų išrašą / siuntimą, Atsakymą į siuntimą, Elektroninį receptą, Elektroninį vaistinio preparato, medicinos priemonės ir kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės išdavimo (pardavimo) dokumentą bei Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių posistemėje tvarkomus dokumentus: Nėštumo nutrūkimo / nutraukimo patvirtinimo aktas, Nėštumo, gimdymo ar pogimdyminiu laikotarpio arti netekties ir netekties atvejai, Nėštumo duomenys, Anamnezė ir priežiūros planas, Rizikos veiksniai, Cezario pjūvio operacijos protokolas ir Naujagimis (-iai).

31. Sukurti paciento elektroniniai medicinos dokumentai, kurie yra teikiami į ESPBI IS, pasirašomi elektroniniu parašu arba patvirtinami elektroniniu spaudu.

32. Pasirašytas arba patvirtintas elektroniniu spaudu elektroninis medicinos dokumentas  pateikiamas į ESPBI IS.

33. Asmens sveikatos priežiūros įstaigose privaloma pildyti paciento duomenų santrauką ir ją atnaujinti aktualiais duomenimis, kurie į paciento duomenų santrauką nepatenka automatiškai ESPBI IS priemonėmis. Paciento duomenų santrauka turi būti pildoma ir atnaujinama, kai tik atsiranda naujų, į paciento duomenų santrauką įtraukiamų paciento sveikatos duomenų.

34. Pacientams ar jų grupėms, naudojantis e. sveikatos paslaugomis, galima siųsti informacinius pranešimus, susijusius su ligų ir sveikatos sutrikimų prevencija ir (ar) sveikatos priežiūra.

 

V SKYRIUS

SKIEPŲ KALENDORIAUS TVARKYMAS

 

35. Turint prieigos prie paciento ESI teisę, galima peržiūrėti paciento skiepų kalendorių ir kurti naujus paciento skiepų  įrašus, susietus su skiepų kalendoriumi.

36. Sveikatinimo veiklos specialistui pagal kompetenciją inicijavus pacientų (vaikų) skiepų kalendoriaus generavimą, skiepų kalendoriai yra automatiškai užpildomi Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriuje, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2018 m. rugpjūčio 29 d. įsakymu Nr. V-955 „Dėl Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriaus patvirtinimo“, nurodytais rekomenduojamais skiepais.

37. Kuriant paciento skiepų įrašą, susietą su skiepų kalendoriumi, privaloma pateikti detalią skiepo įrašo informaciją ir nuorodas į susijusius ESI įrašus ar siuntimus skiepytis.

 

VI SKYRIUS

MEDICININIŲ VAIZDŲ DUOMENŲ PERDAVIMAS  IR PERŽIŪRA

 

38. Asmens sveikatos priežiūros įstaigose, neturinčiose savo IS ar specializuotos medicininių vaizdų saugojimo ir mainų informacinės sistemos (toliau – PACS), medicininius vaizdus sudarančios rinkmenos į ESPBI IS perduodamos ir medicininių vaizdų diagnostiniai aprašymai rengiami e. sveikatos portale.

39. Asmens sveikatos priežiūros įstaigose, turinčiose PACS, medicininius vaizdus sudarančias rinkmenas galima perduoti automatiniu būdu naudojantis ESPBI IS duomenų mainų posisteme, o medicininių vaizdų diagnostinius aprašymus rengti e. sveikatos portale.

40. Asmens sveikatos priežiūros įstaigose, turinčiose PACS ir IS, medicininius vaizdus sudarančias rinkmenas ir medicininių vaizdų diagnostinius aprašymus galima perduoti automatiniu būdu naudojantis ESPBI IS duomenų mainų posisteme.

41. Medicininius vaizdus iš ESPBI IS galima originaliu formatu atsisiųsti į darbo vietos kompiuterį arba PACS, arba peržiūrėti glaudinto formato medicininius vaizdus e. sveikatos portale.

 

VII SKYRIUS

PACIENTŲ DUOMENŲ, SUSIJUSIŲ SU AMBULATORINIŲ SLAUGOS PASLAUGŲ NAMUOSE IR PALIATYVIOSIOS PAGALBOS PASLAUGŲ TEIKIMU, TVARKYMAS

 

42. ESPBI IS slaugos posistemėje tvarkomi paciento duomenys, susiję su ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (toliau – ASPN) paskyrimu bei teikimu, vadovaujantis Ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo reikalavimų ir šių paslaugų apmokėjimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. gruodžio 14 d. įsakymu Nr. V-1026 „Dėl Ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo reikalavimų ir šių paslaugų apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. Taip pat ESPBI IS slaugos posistemėje tvarkomi paciento duomenys, susiję su paliatyviosios pagalbos paslaugų paskyrimu ir teikimu, vadovaujantis Stacionarinių paliatyviosios pagalbos paslaugų suaugusiesiems ir vaikams teikimo reikalavimų aprašu, Ambulatorinių paliatyviosios pagalbos paslaugų suaugusiesiems ir vaikams teikimo reikalavimų aprašu ir Dienos stacionaro paliatyviosios pagalbos paslaugų suaugusiesiems ir vaikams teikimo reikalavimų aprašu, patvirtintais Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. sausio 11 d. įsakymu Nr. V-14 „Dėl Stacionarinių paliatyviosios pagalbos paslaugų suaugusiesiems ir vaikams teikimo reikalavimų aprašo, Ambulatorinių paliatyviosios pagalbos paslaugų suaugusiesiems ir vaikams teikimo reikalavimų aprašo, Dienos stacionaro paliatyviosios pagalbos paslaugų suaugusiesiems ir vaikams teikimo reikalavimų aprašo ir Paliatyviosios pagalbos teikimo pagrindų mokymo programos reikalavimų aprašo patvirtinimo“.

43. Šeimos gydytojui ar jo komandos nariui užpildžius ambulatorinių slaugos paslaugų namuose poreikio vertinimo klausimyną (toliau – ASPN klausimynas), nustatomas ASPN poreikis. Atsižvelgdamas į ASPN klausimyno rezultatus, šeimos gydytojas išrašo siuntimą ASPN gauti.

44. Po chirurgijos paslaugų suteikimo pacientui, ASPN inicijuoja paslaugą suteikęs gydytojas, išrašydamas siuntimą ASPN gauti ir pateikdamas stacionaro epikrizės (E003) arba ambulatorinio apsilankymo (E025) duomenis bei nurodydamas rekomendacijas, susijusias su ASPN.

45. ASPN paskyrimo ir teikimo duomenų tvarkymas:

45.1. paskirtas ASPN komandos narys (-iai) tvarko visus su ASPN susijusius paciento sveikatos duomenis, formuoja slaugos paslaugų užsakymus ir procedūras bei priskiria jas atsakingiems ASPN komandos nariams;

45.2. slaugytojai tvarko pacientų, kuriems teikia ASPN, apsilankymų ir procedūrų duomenis, paciento sveikatos būklės vertinimo lapo ir ASPN klausimyno duomenis;

45.3. ergoterapeutai tvarko pacientų, kuriems teikia ASPN, paciento veiklos ir namų aplinkos vertinimo lapo duomenis;

45.4. kiti ASPN komandos nariai tvarko pacientų, kuriems teikia ASPN, apsilankymų ir procedūrų duomenis.

46. ESPBI IS slaugos posistemėje ASPN komandos nariai gali tvarkyti (peržiūrėti, registruoti, keisti ar atšaukti) ASPN vizitų kalendoriaus duomenis. Pacientams ir jų atstovams vizitų kalendoriaus duomenys prieinami per Išankstinės pacientų registracijos informacinę sistemą.

 

VIII SKYRIUS

ESI DUOMENŲ, SUSIJUSIŲ SU PACIENTO PSICHIKOS SVEIKATOS PRIEŽIŪRA, TVARKYMAS

 

47. Asmens psichikos sveikatos priežiūros duomenys yra asmens sveikatos priežiūros įstaigos  IS ar e. sveikatos portale daromi paciento ESI įrašai asmens psichikos sveikatos istorijoje (elektroninis medicinos dokumentas E030).

48. Paciento ESI įrašus asmens psichikos sveikatos istorijoje Apraše nustatytais būdais turi teisę peržiūrėti:

48.1. pacientą gydantis gydytojas psichiatras, gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras, medicinos psichologas ar kitas psichikos sveikatos priežiūros specialistas, greitosios medicinos pagalbos specialistas, skubiosios medicinos gydytojas – visus paciento asmens psichikos sveikatos istorijoje esančius duomenis;

48.2. specialistai, atliekantys paciento medicinos ekspertizę (teismo, specializuotąją, psichiatrinę, psichologinę ir kitokią), Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Techninės pagalbos priemonių centro atstovai, priimdami sprendimus pagal teisės aktais nustatytą šių įstaigų kompetenciją – visus paciento asmens psichikos sveikatos istorijoje esančius duomenis;

48.3. pacientai (ar jų atstovai) – visus paciento ESI esančius duomenis, susijusius su paciento psichikos sveikatos priežiūra, išskyrus atvejus, kai pacientą gydantis gydytojas apriboja pacientui prieigą prie asmens duomenų Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme ar kituose įstatymuose nustatytais pagrindais;

48.4. šeimos gydytojas, kurį pacientas yra pasirinkęs prisirašydamas prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, ir kiti šeimos gydytojo komandos nariai – visus paciento ESI esančius duomenis, susijusius su paciento psichikos sveikatos priežiūra, išskyrus ligos ir psichiatrinės anamnezės duomenis.

49. Aprašo 48.1, 48.2 ir 48.4  papunkčiuose nurodyti subjektai paciento ESI duomenis apie paciento psichikos sveikatos priežiūrą gali gauti tiesiogiai per ESPBI IS arba kreipdamiesi į pacientui psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią įstaigą ir (ar) šeimos gydytoją, kurį pacientas yra pasirinkęs prisirašydamas prie pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, su motyvuotu prašymu, kuriame turi būti nurodytas šių duomenų gavimo tikslas ir pagrindas.

 

IX SKYRIUS

ELEKTRONINIŲ MEDICININIŲ DOKUMENTŲ SUNAIKINIMAS

 

50. Už nepasirašytų arba elektroniniu spaudu nepatvirtintų elektroninių medicinos dokumentų ir neaprašytų medicininių vaizdų sunaikinimą yra atsakingas pagrindinis ESPBI IS tvarkytojas.

51. Praėjus 6 mėnesiams nuo Aprašo priede nurodyto elektroninio medicinos dokumento pateikimo į ESPBI IS, nepatvirtinti elektroniniu parašu arba elektroniniu spaudu dokumentai yra sunaikinami.

52. Praėjus 6 mėnesiams nuo medicininio vaizdo  pateikimo į ESPBI IS ir per šį laikotarpį į ESPBI IS negavus elektroniniu parašu patvirtinto medicininio vaizdo diagnostinio aprašymo (elektroninis medicinos dokumentas E027-va), šis medicininis vaizdas yra sunaikinamas.

 

X SKYRIUS

PACIENTŲ NAUDOJIMASIS E. SVEIKATOS PORTALU

 

53. Pacientas e. sveikatos portale turi teisę peržiūrėti savo, savo vaiko (įvaikio), globotinio ESI, atstovaujamo asmens įrašus, diagnozes, tyrimus, išduotus siuntimus, sudarytus e. receptus, sveikatos istorijos suvestines ir skiepų kalendoriaus įrašus, išsisaugoti ar atsisiųsti skaitmenines pažymas ir pažymėjimus ir kitus medicininius dokumentus, užpildyti anketą apie įtariamą nepageidaujamą reakciją. Paciento teisė peržiūrėti savo ESI įrašus gali būti apribojama Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme ar kituose įstatymuose nustatytais atvejais.

54. Pacientas, prisijungęs prie e. sveikatos portalo, turi teisę pasirinkti išrašytą e. receptą, pagal kurį jis pageidauja įsigyti vaistinį preparatą, medicinos priemonę ar kompensuojamąją medicinos pagalbos priemonę Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gruodžio 21 d. įsakyme Nr. V-1491 „Dėl Siūlymo parduoti vaistinius preparatus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones gyventojams nuotoliniu būdu tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakyme Nr. 112 „Dėl Receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje, taisyklių patvirtinimo“ nustatyta tvarka.

55. Jeigu asmuo nori vaistinį preparatą, medicinos priemonę  ar kompensuojamąją medicinos pagalbos priemonę pagal receptą atsiimti atstovaujamo paciento vardu, patikrinama pacientą atstovaujančio asmens tapatybė ir e. sveikatos portale, vaistinės IS ar ūkio subjekto IS nurodoma, kieno vardu sudarytų e. receptų pagrindu išduodami (parduodami) vaistiniai preparatai, medicinos priemonės ar kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės.

56. ESPBI IS pagrindinis tvarkytojas e. sveikatos portale privalo pateikti informaciją apie asmens duomenų valdytoją, asmens duomenų tvarkytojus, asmens duomenų tvarkymo tikslus, tvarkomų asmens duomenų kategorijas, asmens duomenų saugojimo laikotarpį, pacientų teisę susipažinti su tvarkomais asmens duomenimis, teisę prašyti, kad asmens duomenų tvarkytojas ištaisytų netikslius duomenis arba apribotų asmens duomenų tvarkymą, teisę nesutikti, kad asmens duomenys būtų tvarkomi, teisę pateikti skundą priežiūros institucijai, nurodyti, iš kokių šaltinių gauti paciento asmens duomenys ir kokiems duomenų gavėjams jie teikiami.

57. Paciento ESPBI IS pateikta informacija automatiškai registruojama ESPBI IS, pažymint, kad informacija yra pateikta paciento. Duomenys su žyma, nurodančia, kad informacija pateikta paciento, nėra laikomi medicinos duomenimis ir neprivaloma į šiuos duomenis atsižvelgti.

58. Pacientas e. sveikatos portale turi teisę išreikšti valią ir nurodyti tam tikrus savo ESI asmens duomenis, kurie nebus matomi kitiems asmenims, išskyrus pacientą gydantį šeimos gydytoją ir konkretų ESI įrašą sukūrusį asmenį, taip pat pakeisti šį sprendimą. Prieigos prie savo ESI įrašų suteikimo ar uždraudimo faktą, susipažinęs su tokio sprendimo galimomis pasekmėmis, pacientas privalo patvirtinti.

59. Teikiant būtinąją medicinos pagalbą pacientui, atliekant paciento medicinos ekspertizę (teismo, specializuotąją, psichiatrinę, psichologinę ar kitokią), teikiant išvadas dėl paciento darbo profesinės rizikos sąlygomis ar kituose teisės aktuose numatytais tikslais fiziniams ir juridiniams asmenims, turintiems teisę gauti ESPBI IS tvarkomus duomenis, prieigos teisė prie visų paciento ESI duomenų, nepriklausomai nuo paciento nustatytos prieigos prie jo ESI duomenų apribojimo, neribojama.

60. Specialistui, sukūrusiam paciento ESI įrašus, nepriklausomai nuo paciento nustatytos prieigos prie jo ESI duomenų apribojimo, prieigos teisė nėra ribojama.

61. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir teritorinių ligonių kasų specialistams, atliekantiems iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kiekio, kokybės, atitikties joms taikomiems reikalavimams, vaistinių preparatų, kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių, medicinos priemonių, būtinų apdraustųjų privalomuoju sveikatos draudimu (toliau – apdraustieji) sveikatos priežiūrai namuose užtikrinti, I klasės medicinos priemonių ir in vitro diagnostikos priemonių, skirtų savikontrolei, išrašymo ir išdavimo teisėtumo kontrolę, taip pat su šių paslaugų teikimu, vaistinių preparatų, kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių, I klasės medicinos priemonių ir in vitro diagnostikos priemonių, skirtų savikontrolei, Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos įgaliojus – ir su medicinos priemonių, būtinų apdraustųjų sveikatos priežiūrai namuose užtikrinti, išrašymu ir išdavimu susijusios sveikatos priežiūros įstaigų, vaistinių ir Sveikatos draudimo įstatymo 261 ir 262 straipsniuose nurodytų ūkio subjektų veiklos priežiūrą, bei specialistams, vertinantiems žalą Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetui, kai dėl asmens neteisėtos veikos nukentėjusio apdraustojo gydymo išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, prieigos prie paciento ESI įrašų teisės nėra ribojamos.

62. Pacientas turi teisę pasirinkti ir kaip atstovus nurodyti kitus asmenis, kuriuos įgalioja atlikti veiksmus, susijusius su jo sveikatos įrašais, esančiais ESPBI IS (peržiūrėti paciento ESI įrašus, paciento siuntimus, paciento skiepų kalendoriaus įrašus, e. receptų ir e. receptų užsakymų vaistinėms duomenis, peržiūrėti ir atsisiųsti pacientui išduotas pažymas, pažymėjimus ir kitus medicinos dokumentus, peržiūrėti gautus pranešimus, apriboti prieigos prie paciento ESI teises), įskaitant teisę atsiimti vaistinius preparatus, medicinos priemones ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones pagal jam išrašytus e. receptus. Pacientas, nurodydamas kitus jam atstovaujančius asmenis, kuriuos įgalioja atlikti veiksmus, susijusius su jo sveikatos įrašais, esančiais ESPBI IS, nurodo šių įgaliojimų terminus, įgaliotąjį (-uosius) asmenį (-is) identifikuojančius duomenis.

63. ESPBI IS, patikrinusi, ar įvesti paciento atstovo asmens duomenys yra teisingi, suformuoja ir pateikia elektroninį paciento atstovo įgaliojimą paciento sveikatos įrašų peržiūrai. Įgaliojimą atstovui pacientas privalo patvirtinti e. sveikatos portale.

64. Jeigu pacientas, kuris prisijungė prie e. sveikatos portalo ir patvirtino savo tapatybę, yra įgaliotas peržiūrėti kito paciento ESI ar atlikti kitus su įgaliojusio paciento sveikata susijusius veiksmus, jis e. sveikatos portalo personalizuotoje srityje turi pasirinkti jam priskirtą konkretų įgaliojimą, pagal kurį atliks su e. sveikatos paslaugomis susijusius veiksmus.

65. Pacientas medicinines pažymas viešojo administravimo institucijoms ar įstaigoms, kitiems subjektams gali pateikti naudodamas e. sveikatos portale sugeneruotą pažymos peržiūros kodą, kai pažymos yra užregistruotos ESPBI IS.

66. Pacientas gali gauti pranešimus, priminimus apie išduotus medicinos dokumentus arba kitą aktualią sveikatos informaciją, apie kuriuos pacientas informuojamas e. sveikatos portale jo personalizuotoje srityje ir  kurie, pacientui pasirinkus, yra automatiškai išsiunčiami pacientui jo e. sveikatos portalo personalizuotoje srityje nustatytu būdu. Pacientas turi teisę nurodyti, kad jam nebūtų siunčiami tam tikrų kategorijų elektroniniai pranešimai, susiję su sveikatos priežiūra.

 

___________________

 

Elektroninės sveikatos paslaugų ir

bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės

sistemos naudojimo tvarkos aprašo

priedas

 

 

ELEKTRONINĖS SVEIKATOS IR PASLAUGŲ BENDRADARBIAVIMO INFRASTRUKTŪROS INFORMACINĖS SISTEMOS ELEKTRONINIŲ MEDICINOS DOKUMENTŲ SĄRAŠAS

 

 

Nr.

Kodas

Elektroninio medicinos dokumento pavadinimas

Nuoroda į teisės aktą, kuriame nurodyti  elektroninio medicinos dokumento duomenys

Elektroninio medicinos dokumento  teikimas į Elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą

1.

E003

Stacionaro epikrizė

Įsakymas Nr. V-120

Privalomas

2.

E025

Ambulatorinio apsilankymo aprašymas

Įsakymas Nr. V-120

Privalomas

3.

E030

Asmens psichikos sveikatos istorija

Įsakymas Nr. V-120

 

Privalomas nuo 2025 m. kovo 1 d.

 

4.

E027

Siuntimas konsultacijai, tyrimams, gydymui

Įsakymas Nr. V-120

Privalomas

5.

E027-ats

Atsakymas į siuntimą konsultacijai, tyrimams, gydymui

Įsakymas Nr. V-120

Privalomas

6.

E027-va

Medicininio vaizdo diagnostinis aprašymas

-

Privalomas

7.

E063

Vakcinacijos įrašas

Įsakymas Nr. V-120

Privalomas

8.

E200/a

Siuntimas laboratoriniam tyrimui ir tyrimo rezultatai

Įsakymas Nr. V-120

Privalomas

9.

E058

Pranešimas apie nustatytą (įtariamą) infekcinį susirgimą ar būklę

Įsakymas Nr. 515

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

10.

E043

Dantų formulė

-

Privalomas nuo 2025 m. birželio 1 d.

11.

E090/a

Pranešimas apie pirmą kartą nustatytą onkologinės ligos diagnozę

Įsakymas Nr. V-120

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

12.

E025-5/a

Psichikos ir elgesio sutrikimų, vartojant narkotines ir psichotropines medžiagas, statistinės apskaitos duomenų aprašas

Įsakymas Nr. V-120,

Įsakymas Nr. V-636

 

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

13.

F110/a

Greitosios medicinos pagalbos kvietimo kortelė

Įsakymas V-1234

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

14.

EREC01

Elektroninis receptas

Įsakymas Nr. 112

Privalomas

15.

EVAI01

Elektroninis vaistinio preparato, medicinos priemonės ir kompensuojamosios medicinos pagalbos priemonės išdavimo (pardavimo) dokumentas

Įsakymas Nr. 112

Privalomas

16.

E103-1

Vaiko gimimo pažymėjimas

Nutarimas Nr. 1400

Privalomas

17.

E047

Privalomo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma

Įsakymas Nr. 301

Privalomas, kai ESPBI IS buvo suformuota darbdavio ar jo įgalioto atstovo E047 forma

18.

E048

Asmens medicininė knygelė (sveikatos pasas)

Įsakymas Nr. 301

Privalomas, kai ESPBI IS buvo suformuota darbdavio ar jo įgalioto atstovo E048 forma

19.

E049

Asmens privalomojo sveikatos tikrinimo kortelė

-

Privalomas

20.

E083-1

Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma

Įsakymas Nr. 301

Privalomas

21.

E106

Medicininis mirties liudijimas

Įsakymas Nr. V-667

Privalomas

22.

E106-2-1

Medicininis perinatalinės mirties liudijimas

Įsakymas Nr. V-667

Privalomas

23.

E027-1

Mokinio sveikatos pažymėjimas

Įsakymas V-951

Privalomas

24.

E113-ND

Nėštumo duomenys, anamnezė

Įsakymas Nr. V-1149, (atitinka „Nėščiosios kortelėje“ pateiktus duomenis)

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

25.

E113-RV

Rizikos veiksniai

 

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

26.

E113-AP

Nėščiosios ambulatorinio apsilankymo aprašymas

 

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

27.

E113-TP

Tyrimai ir procedūros nėštumo metu

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

28.

E113-UG

Vaisiaus ultragarsinis tyrimas

 

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

29.

E003-1/a

Nėštumo nutrūkimo / nutraukimo patvirtinimo aktas

Įsakymas Nr. V-1149

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

30.

E096-NT

Nėščiosios tyrimas, gimdymo priežiūros planas, paskyrimai

Įsakymas Nr. V-1149 (atitinka „Nėštumo ir gimdymo istorijoje“ pateiktus duomenis)

 

 

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

31.

E096-AN

Nėštumo, gimdymo ar pogimdyminiu laikotarpio arti netekties ir netekties atvejai

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

32.

E096-PART

Partograma

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

33.

E096-GE

Gimdymo eiga

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

34.

E096-CPO

Cezario pjūvio operacijos protokolas

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

35.

E096-N

Naujagimis (-iai)

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

36.

E096-PTKL

Pagalbos teikimo kontrolinis lapas

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

37.

E097-NPA

Naujagimio pirma apžiūra

Įsakymas Nr. V-1149 (atitinka „Naujagimio raidos istorijoje“ pateiktus duomenis)

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

38.

E097-AT

Atlikti tikrinimai

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

39.

E097-GD

Gydytojo dienynas

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

40.

E097-TS

Tėvų sutikimas dėl naujagimiui atliekamų procedūrų

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

41.

E010-MPN

Negyvagimio / naujagimio mirties atvejo priežasčių nagrinėjimas

Įsakymas Nr. V-1149 (atitinka „Nėščiosios ir negyvagimio kortelėje“ pateiktus duomenis

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

42.

E-ASPN-1

Ambulatorinių slaugos paslaugų namuose poreikio vertinimo  klausimynas

Įsakymas Nr. V-1026

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

43.

E-ASPN-2

Paciento sveikatos būklės vertinimo lapas

Įsakymas Nr. V-1026

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

44.

E-ASPN-3

Paciento slaugos ir priežiūros planas

Įsakymas Nr. V-1026

Privalomas nuo 2025 m. sausio 1 d.

45.

E-ASPN-4

Paciento veiklos ir namų aplinkos vertinimo lapas

Įsakymas Nr. V-1026

Pasirinktinis nuo 2025 m. sausio 1 d.

 

Sutrumpinimai:

Įsakymas Nr. V-120 – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. sausio 27 d. įsakymas Nr. V-120 „Dėl privalomų sveikatos statistikos apskaitos ir kitų tipinių formų, privalomų sveikatos statistikos ataskaitų formų ir privalomų elektroninių medicinos dokumentų duomenų rinkinių aprašų patvirtinimo“;

Įsakymas Nr. 515Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. lapkričio 29 d. įsakymas Nr. 515 „Dėl Sveikatos priežiūros įstaigų veiklos apskaitos ir atskaitomybės tvarkos“;

Įsakymas Nr. V-636 – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. rugpjūčio 1 d. įsakymas Nr. V-636 „Dėl Asmenų, kurie kreipiasi į asmens sveikatos priežiūros įstaigas dėl psichikos ir elgesio sutrikimų, vartojant narkotines ir psichotropines medžiagas, stebėsenos tvarkos aprašo patvirtinimo“;

Įsakymas Nr. V-1234 – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. gruodžio 20 d. įsakymas Nr. V-1234 „Dėl Kortelės Nr. 110/a „Greitosios medicinos pagalbos kvietimo kortelė“ duomenų sąrašo ir jos pildymo, pateikimo ir tikslinimo taisyklių patvirtinimo“;

Įsakymas Nr. 112 – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymas Nr. 112 „Dėl Receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje, taisyklių patvirtinimo“;

Nutarimas Nr. 1400 – Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. lapkričio 26 d. nutarimas Nr. 1400 „Dėl Pažymėjimo apie vaiko gimimą išdavimo tvarkos patvirtinimo“;

Įsakymas Nr. 301 – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymas Nr. 301 „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose“;

Įsakymas Nr. V-667 – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014 m. birželio 9 d. įsakymas Nr. V-667 „Dėl Medicininio mirties liudijimo formų ir jų pildymo taisyklių patvirtinimo“;

Įsakymas Nr. V-951 – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2004 m. gruodžio 24 d. įsakymas Nr. V-951 „Dėl elektroninės statistinės apskaitos formos E027-1 „Mokinio sveikatos pažymėjimas“ patvirtinimo“;

Įsakymas V-1149 – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. spalio 7 d. Nr. įsakymas V-1149 „Dėl privalomų akušerijos, ginekologijos ir neonatologijos sveikatos statistikos apskaitos formų patvirtinimo“;

Įsakymas Nr. V-1026 – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. gruodžio 14 d. įsakymas Nr. V-1026 „Dėl Ambulatorinių slaugos paslaugų namuose teikimo reikalavimų ir šių paslaugų apmokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 

_______________

Priedo pakeitimai:

Nr. V-486, 2020-03-23, paskelbta TAR 2020-03-24, i. k. 2020-05934

Nr. V-1454, 2020-06-12, paskelbta TAR 2020-06-15, i. k. 2020-13087

Nr. V-1125, 2021-05-18, paskelbta TAR 2021-05-18, i. k. 2021-10973

Nr. V-1157, 2023-11-09, paskelbta TAR 2023-11-09, i. k. 2023-21757

Nr. V-123, 2024-01-30, paskelbta TAR 2024-01-30, i. k. 2024-01628

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-858, 2017-07-12, paskelbta TAR 2017-07-12, i. k. 2017-12041

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 "Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-1121, 2017-09-27, paskelbta TAR 2017-09-28, i. k. 2017-15220

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo

 

3.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-142, 2018-02-06, paskelbta TAR 2018-02-07, i. k. 2018-01911

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

4.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-427, 2018-04-18, paskelbta TAR 2018-04-19, i. k. 2018-06256

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 "Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo

 

5.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-529, 2018-04-26, paskelbta TAR 2018-04-27, i. k. 2018-06783

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 "Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo

 

6.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-579, 2019-05-17, paskelbta TAR 2019-05-17, i. k. 2019-07921

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo pakeitimo

 

7.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-1471, 2019-12-17, paskelbta TAR 2019-12-18, i. k. 2019-20388

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 ,,Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo" pakeitimo

 

8.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-486, 2020-03-23, paskelbta TAR 2020-03-24, i. k. 2020-05934

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“

 

9.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-488, 2020-03-23, paskelbta TAR 2020-03-24, i. k. 2020-05933

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2019 m. gruodžio 17 d. įsakymo Nr. V-1471 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ pakeitimo“

 

10.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-1454, 2020-06-12, paskelbta TAR 2020-06-15, i. k. 2020-13087

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

11.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-1128, 2021-05-18, paskelbta TAR 2021-05-18, i. k. 2021-10976

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2019 m. gruodžio 17 d. įsakymo Nr. V-1471 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ pakeitimo

 

12.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-1125, 2021-05-18, paskelbta TAR 2021-05-18, i. k. 2021-10973

Dėl Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

13.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-1826, 2021-08-06, paskelbta TAR 2021-08-06, i. k. 2021-17196

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

14.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-2649, 2021-11-23, paskelbta TAR 2021-11-23, i. k. 2021-24047

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

15.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-1222, 2022-07-12, paskelbta TAR 2022-07-12, i. k. 2022-15294

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

16.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-1544, 2022-10-12, paskelbta TAR 2022-10-12, i. k. 2022-20721

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

17.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-96, 2023-01-25, paskelbta TAR 2023-01-25, i. k. 2023-01201

Dėl Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

18.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-99, 2023-01-25, paskelbta TAR 2023-01-25, i. k. 2023-01202

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2019 m. gruodžio 17 d. įsakymo Nr. V-1471 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ pakeitimo

 

19.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-1157, 2023-11-09, paskelbta TAR 2023-11-09, i. k. 2023-21757

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

20.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-123, 2024-01-30, paskelbta TAR 2024-01-30, i. k. 2024-01628

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo

 

21.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Įsakymas

Nr. V-976, 2024-10-07, paskelbta TAR 2024-10-07, i. k. 2024-17577

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gegužės 26 d. įsakymo Nr. V-657 „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo