Suvestinė redakcija nuo 2022-03-01 iki 2022-06-02

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2020-09-22, i. k. 2020-19584

 

 

 

IGNALINOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL IGNALINOS rajono savivaldybės tarYBOS VEIKLOS REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2020 m. rugsėjo 17 d. Nr. T-206

Ignalina

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 1 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Ignalinos rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Ignalinos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2009 m. balandžio 23 d. sprendimą Nr. T-478 „Dėl naujos redakcijos Ignalinos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ su visais pakeitimais.

3. Paskelbti šį sprendimą Teisės aktų registre ir Ignalinos rajono savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt.

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Justas Rasikas


PATVIRTINTA

Ignalinos rajono savivaldybės tarybos

2020 m. rugsėjo 17 d. sprendimu Nr. T-206

 

 

IGNALINOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ignalinos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas (toliau – reglamentas) nustato:

1.1. Ignalinos rajono savivaldybės tarybos (toliau – taryba), Ignalinos rajono savivaldybės mero (toliau – meras), mero pavaduotojo, tarybos komitetų (toliau – komitetų) ir komisijų bei atskirų tarybos narių veiklos tvarką ir formas;

1.2. mero ir tarybos atlikto darbo ataskaitos pateikimo savivaldybės bendruomenei tvarką;

1.3. informacijos gyventojams pateikimo tvarką;

1.4. tarybos posėdyje dalyvaujančių asmenų kalbėjimo tvarką;

1.5. tarybos sprendimų projektų pateikimo, derinimo ir sprendimų priėmimo tvarką;

1.6. visuomenės atstovų, ekspertų ir savivaldybės darbuotojų dalyvavimo komitetų ir tarybos posėdžiuose tvarką;

1.7. nuolatinių ir laikinų komisijų sudarymo tvarką;

1.8. tarybai atskaitingų institucijų ataskaitų tarybai pateikimo tvarką;

1.9. atsakymų į tarybos narių paklausimus tvarką;

1.10. tarybos nario veiklos apmokėjimo tvarką;

1.11. savivaldybės biudžeto svarstymo, tvirtinimo, tikslinimo tvarką;

1.12. pagrindines bendravimo su gyventojais formas ir būdus.

2. Reglamentas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos (toliau –Konstitucija), Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (toliau – Vietos savivaldos įstatymas) ir kitų įstatymų nuostatomis.

3. Tarybos, jos suformuotų institucijų ir atskirų tarybos narių veikla turi būti vykdoma laikantis reglamento nuostatų.

 

II SKYRIUS

TARYBA

 

4. Taryba – iš įstatymų nustatyta tvarka demokratiškai išrinkto 21 savivaldybės bendruomenės atstovo sudaryta savivaldybės atstovaujamoji institucija, turinti vietos valdžios ir viešojo administravimo teises ir pareigas ir įgyvendinanti savivaldos teisę teritorijos administraciniame vienete.

5. Tarybos veiklos tvarką ir formas nustato Vietos savivaldos įstatymas ir šis reglamentas.

6. Tarybos įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti tarybos nariai, ir baigiasi, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai kadencijai išrinkti tarybos nariai. Tarybos narys visas valstybės politiko ir savivaldybės bendruomenės atstovo teises įgyja, kai prisiekia Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

7. Taryba savo įgaliojimus įgyvendina kolegialiai tarybos posėdžiuose. Taryba svarstomais klausimais priima sprendimus ir kontroliuoja jų įgyvendinimą.

8. Pagrindinė tarybos narių veiklos forma yra tarybos posėdžiai. Tarybos narių veikla tarp tarybos posėdžių vykdoma komitetuose ir komisijose, taip pat tarybos nariams bendraujant su rinkėjais.

9. Tarybos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja išrinktų tarybos narių dauguma.

 

III SKYRIUS

PIRMASIS TARYBOS POSĖDIS

 

10. Pirmąjį naujai išrinktos tarybos posėdį šaukia savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas ne anksčiau kaip ankstesnės kadencijos tarybos įgaliojimų paskutinę dieną ir ne vėliau kaip praėjus 7 kalendorinėms dienoms nuo ankstesnės kadencijos tarybos įgaliojimų paskutinės dienos, kuri nustatoma vadovaujantis Konstitucijos 119 straipsniu, o jeigu buvo įvestas tiesioginis valdymas ar buvo surengti pakartotiniai rinkimai Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 86 straipsnyje numatytu atveju, – ne vėliau kaip per dvi savaites po rinkimų rezultatų paskelbimo. Šiam posėdžiui pirmininkauja savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas savivaldybės rinkimų komisijos narys.

11. Apie pirmojo tarybos posėdžio sušaukimo vietą ir laiką savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas ne vėliau kaip prieš 14 dienų paskelbia per visuomenės informavimo priemones.

12. Jeigu savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas naujai išrinktos tarybos pirmojo posėdžio nesušaukia iki reglamento 10 punkte nustatyto termino pabaigos, naujai išrinktos tarybos nariai renkasi kitą dieną pasibaigus šiam terminui. Šiuo atveju posėdžiui pirmininkauja meras, jo nesant – vyriausias pagal amžių tarybos narys.

13. Patalpas posėdžiui parengia Ignalinos rajono savivaldybės administracija (toliau – administracija) (turi būti parengtos vietos naujai išrinktiems tarybos nariams bei kitiems posėdžio dalyviams, patalpos aprūpintos garso ir įrašymo aparatūra, parengta balsadėžė bei vieta slaptam balsavimui). Administracijos direktorius yra atsakingas už tinkamą pasirengimą pirmam posėdžiui.

14. Posėdžio metu salėje naujai išrinktos tarybos nariai turi sėdėti atskirai nuo kitų posėdžio dalyvių.

15. Pirmajam ir kitiems naujai išrinktos tarybos posėdžiams, iki prisieks tarybos nariai, pirmininkauja reglamento 10 ir 12 punktuose nustatyti asmenys. Po tarybos narių (mero) priesaikos priėmimo posėdžiui pirmininkauja meras, jo nesant – vyriausias pagal amžių tarybos narys. Posėdį protokoluoja savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas savivaldybės administracijos darbuotojas.

16. Posėdžio pirmininkas paskelbia, kiek naujai išrinktų tarybos narių užsiregistravo dalyvauti posėdyje. Posėdis tęsiamas, jeigu užsiregistravo daugiau kaip pusė išrinktų tarybos narių. Jeigu nedalyvauja daugiau kaip pusė išrinktų tarybos narių, savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas paskelbia kitą posėdžio datą. Kitas posėdis turi būti sušauktas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

17. Pirmajame naujai išrinktos tarybos posėdyje tarybos nariai prisiekia Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka. Po tarybos nario priesaikos pirmojo posėdžio pirmininkas tarybos nariui įteikia tarybos nario pažymėjimą. Meras prisiekia paskutinis ir po priesaikos pirmininkauja posėdžiui.

18.  Pirmajame tarybos posėdyje gali būti atliekamos tik Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 3 dalyje nustatytos procedūros.

19. Mero pavaduotojo ir administracijos direktoriaus kandidatūras teikia meras.

20. Pirmajame naujai išrinktos tarybos posėdyje išrenkama balsų skaičiavimo komisija, į kurią kiekviena rinkimus laimėjusi partija, partijų koalicija ar visuomeninis komitetas gali deleguoti savo atstovą. Balsų skaičiavimo komisijos nariai išrenka komisijos pirmininką ir sekretorių.

21. Jeigu skiriamas mero pavaduotojas, administracijos direktorius, posėdžio pirmininkas supažindina tarybos narius su mero pavaduotojo, administracijos direktoriaus skyrimo procedūra ir pateikia tarybai tvirtinti administracijos parengtą slapto balsavimo biuletenio pavyzdį.

22. Tarybos patvirtinto pavyzdžio slapto balsavimo biuletenius balsų skaičiavimo komisija antspauduoja tarybos antspaudu.

23. Mero pavaduotojo skyrimo tvarka:

23.1. Posėdžio pirmininkas kandidatui į mero pavaduotojus suteikia žodį savo veiklos programai pristatyti (iki 15 minučių) ir atsakyti į tarybos narių klausimus (iki 20 minučių);

23.2. Posėdžio pirmininkas skelbia diskusiją dėl pasiūlyto kandidato ir jo pristatytos programos. Diskusijoje turi teisę kalbėti (iki 3 minučių) visi tarybos nariai. Tarybos nariai, kalbantys partijos, frakcijos ar koalicijos vardu ir apie tai prieš pasisakymą informavę tarybą, gali kalbėti iki 5 minučių.

23.3. Pasibaigus diskusijai, posėdžio pirmininkas suteikia kandidatui baigiamąjį žodį.

23.4. Kandidato vardas, pavardė įrašomi į slapto balsavimo biuletenius.

23.5. Už balsavimo organizavimą yra atsakinga tarybos išrinkta balsų skaičiavimo komisija. Antspauduotus balsavimo biuletenius balsų skaičiavimo komisija išdalija tarybos nariams, kurie pasirašo balsavimo biuletenių išdavimo sąraše.

23.6. Kiekvienas tarybos narys balsavimo biuletenyje pažymi (pagal žymėjimo pavyzdį) „už“, „prieš“ arba „susilaikau“ prie kandidato į mero pavaduotojus pavardės.

23.7. Užpildyti balsavimo biuleteniai sumetami į balsadėžę. Pasibaigus balsavimui, balsų skaičiavimo komisija išima balsavimo biuletenius iš balsadėžės, suskaičiuoja balsus, atiduotus už kandidatą, surašo balsų skaičiavimo protokolą.

23.8. Negaliojančiais pripažįstami nepatvirtinto pavyzdžio, neužpildyti, neantspauduoti, kitaip sugadinti biuleteniai. Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas komisijos balsų skaičiavimo protokolą perskaito tarybai.

23.9. Laikoma, kad mero pavaduotojas paskirtas, jeigu už jo kandidatūrą balsavo visų savivaldybės tarybos narių dauguma. Jeigu už kandidatą nebalsuoja visų tarybos narių dauguma, meras tą patį kandidatą gali teikti dar vieną kartą. Jeigu ir antrą kartą kandidatūrai taryba nepritaria, meras turi teikti kitą kandidatūrą.

23.10. Mero pavaduotojas skiriamas slaptu balsavimu.

24. Tokia pat tvarka skiriamas mero pavaduotojas, nusprendęs eiti šias pareigas visuomeniniais pagrindais.

25. Jeigu taryba nusprendžia, kad mero pavaduotojas dirbs visuomeniniais pagrindais, jis neturi atsisakyti savo tiesioginio darbo, o už sugaištą laiką vykdant tarybos nario pareigas jam mokama reglamento nustatyta tvarka.

26. Visuomeniniais pagrindais dirbantis mero pavaduotojas, pavaduojantis merą jo atostogų, komandiruočių, ligos ir kitais nenumatytais atvejais, gauna atlyginimą kaip mero pavaduotojas.

27. Administracijos direktorius į pareigas skiriamas mero teikimu tarybos sprendimu tarybos įgaliojimų laikui politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu. Mero teikimas įforminamas potvarkiu. Administracijos direktorius skiriamas tokia pat tvarka kaip ir mero pavaduotojas.

28. Jeigu pirmajame tarybos posėdyje meras neprisiekė, taryba priima sprendimą dėl kito posėdžio datos. Kitas tarybos posėdis turi įvykti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po pirmojo posėdžio, jam pirmininkauja vyriausias pagal amžių tarybos narys.

29. Jeigu ir šiame posėdyje meras neprisiekė arba prisiekė, bet dėl laikinojo nedarbingumo ar kitų pateisinamų priežasčių laikinai, ne daugiau kaip šimtas dvidešimt  kalendorinių dienų, negali eiti savo pareigų, taryba posėdyje dalyvaujančių tarybos narių balsų dauguma paskiria išrinktą tarybos narį laikinai eiti mero pareigas.

30. Per du mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos savivaldybės tarybos posėdžio sušaukimo dienos arba nuo tiesiogiai išrinkto mero priesaikos priėmimo dienos turi būti paskirtas mero pavaduotojas, sudaryti savivaldybės tarybos komitetai ir paskirti šių komitetų pirmininkai, sudarytos Vietos savivaldos įstatyme nustatytos komisijos ir paskirti šių komisijų pirmininkai, sudaryta savivaldybės tarybos kolegija, jeigu nusprendžiama ją sudaryti. Per tris mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos savivaldybės tarybos posėdžio sušaukimo dienos arba nuo tiesiogiai išrinkto mero priesaikos priėmimo dienos turi būti paskirti savivaldybės administracijos direktorius, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas. Jeigu mero pavaduotojo įgaliojimai nutrūksta, per du mėnesius nuo jo įgaliojimų nutrūkimo dienos savivaldybės taryba turi paskirti mero pavaduotoją. Jeigu savivaldybės administracijos direktorius, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas atleidžiamas (atleidžiami) iš pareigų prieš terminą, per tris mėnesius nuo jo atleidimo iš pareigų dienos savivaldybės taryba turi paskirti savivaldybės administracijos direktorių, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją. Jeigu Kontrolės komiteto pirmininko ir (ar) Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų įgaliojimai nutrūksta prieš terminą, per du mėnesius nuo jų įgaliojimų nutrūkimo dienos Vietos savivaldos įstatymo 14 ir 15 straipsniuose nustatyta tvarka turi būti paskirti Kontrolės komiteto pirmininkas ir (ar) Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkai.

 

Punkto pakeitimai:

Nr. T-216, 2021-12-28, paskelbta TAR 2021-12-31, i. k. 2021-27870

 

IV SKYRIUS

KITI TARYBOS POSĖDŽIAI

 

31. Kitus tarybos posėdžius prireikus, bet ne rečiau kaip kas 3 mėnesiai, šaukia meras, o jo nesant (dėl ligos, atostogų, komandiruotės ir kitais nenumatytais atvejais) – mero pavaduotojas, o nesant mero pavaduotojo – laikinai mero pareigas einantis tarybos narys. Kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremalios situacijos ar karantino nėra galimybės tarybos posėdžio surengti įprasta tvarka, tarybos posėdis gali būti vykdomas nuotoliniu būdu.

32. Tarybos posėdžiams pirmininkauja meras, jo nesant – mero pavaduotojas, nesant mero pavaduotojo – laikinai mero pareigas einantis tarybos narys (toliau šiame skyriuje – kitas posėdžio pirmininkas).

33. Ypatingomis aplinkybėmis, kai nei meras, nei mero pavaduotojas negali eiti savo pareigų dėl nuo jų nepriklausančių priežasčių, tarybos posėdžius bendra tvarka šaukia ne mažiau kaip 1/3 išrinktų tarybos narių ir mero, posėdžio pirmininko pareigas vykdo vyriausias pagal amžių iš posėdyje dalyvaujančių tarybos narių.

34. Meras, jo nesant – kitas posėdžio pirmininkas ne vėliau kaip per dvi savaites nuo tarybos narių reikalavimo gavimo privalo sušaukti tarybos posėdį, jeigu to raštu reikalauja ne mažiau kaip 1/3 išrinktų tarybos narių, ir pateikti svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais. Jeigu per nustatytą laiką meras, jo nesant – kitas posėdžio pirmininkas tarybos posėdžio nešaukia, jį gali šaukti ne mažiau kaip 1/3 išrinktų tarybos narių. Jie rašo merui pareiškimą, nurodydami tarybos posėdžio sušaukimo motyvus, pateikia svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais ir išrenka tarybos narį, kuris atstovaus posėdžio organizatoriams. Pareiškimą pasirašo visi tarybos nariai, inicijuojantys tarybos posėdžio sušaukimą. Jeigu meras ar jo pavaduotojas arba laikinai mero pareigas einantis tarybos narys tarybos posėdyje nedalyvauja, posėdžiui pirmininkauja ir visus posėdyje priimtus dokumentus pasirašo tarybos paskirtas tarybos narys. Jis laikomas išrinktu, jei už jo kandidatūrą balsavo posėdyje dalyvaujančių tarybos narių dauguma.

35. Tarybos posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja išrinktų tarybos narių dauguma. Tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais merui pateikia komitetai, komisijos, tarybos nariai, tarybos narių frakcijos ir grupės, savivaldybės kontrolierius, savivaldybės administracijos direktorius.

36. Tarybos posėdžiuose svarstomi tik tie klausimai, dėl kurių yra pateikti sprendimų projektai reglamento XIII skyriuje nustatyta tvarka ir pagal suteiktus įgaliojimus komitete apsvarstyti sprendimų projektai. Sprendimų projektų svarstymas komitetuose nėra privalomas šio reglamento 461 punkte nustatytu atveju. Pateikti sprendimų projektai registruojami reglamento XIII skyriuje nustatyta tvarka ir paskelbiami savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

37. Meras ar kitas posėdžio pirmininkas, o jų nesant – įgaliojimus iš 1/3 išrinktų tarybos narių gavęs tarybos narys per mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus organizuoja, kad visiems tarybos nariams bei Vyriausybės atstovų įstaigos Vyriausybės atstovui Panevėžio ir Utenos apskrityse (toliau – Vyriausybės atstovas) būtų pateikta informacija apie šaukiamo tarybos posėdžio tikslų laiką (mėnuo, diena bei posėdžio pradžios valanda), tarybos posėdžio vietą ir svarstyti parengti ir įregistruoti sprendimų projektai su jų aiškinamaisiais raštais.

38. Meras arba kitas posėdžio pirmininkas, jų nesant – įgaliojimus iš 1/3 išrinktų tarybos narių gavęs tarybos narys turi užtikrinti, kad ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki tarybos posėdžio pradžios būtų paskelbta informacija:

38.1. savivaldybės gyventojams apie tarybos posėdžio laiką bei jame numatomus svarstyti ir įregistruotus sprendimų projektus su aiškinamaisiais raštais savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt;

38.2. seniūnaičiams, kai svarstomi klausimai yra susiję su jų atstovaujama gyvenamosios vietovės bendruomene, seniūnams ir vietos gyventojų apklausos iniciatyvinės grupės atstovams, kai svarstomi vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos gyventojų apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų), savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt. ir seniūnijų, kurių teritorijose įvyko apklausa, skelbimų lentose.

39. Jeigu tarybos narys negali atvykti į posėdį, apie tai jis iki posėdžio pradžios raštu, el. paštu ar SMS žinute praneša tarybos sekretoriui, nurodydamas priežastį.

40. Tarybos posėdžiuose privalo dalyvauti administracijos direktorius arba direktoriaus pavaduotojas, klausimus posėdžiui rengusių komisijų pirmininkai (arba jų įgalioti komisijų nariai), su svarstomu klausimu susijusių administracijos struktūrinių padalinių vadovai arba jų atstovai bei kiti su svarstomu klausimu tiesiogiai susiję asmenys. Šiame punkte minimiems asmenims nuotolinio tarybos posėdžio metu sudaroma galimybė prisijungti prie posėdžio dalyvių.

41. Tarybos posėdžiai yra atviri. Posėdžio pirmininkas turi teisę leisti posėdyje kalbėti kviestiesiems asmenims. Jeigu tarybos posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis, jiems leidžiama užduoti klausimus pranešėjams ir kalbėti reglamento 56 punkte nustatyta tvarka. Reglamento 242 –247 punktuose  nustatyta tvarka posėdžiai transliuojami savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt arba „Youtube“ kanale.

42. Taryba gali nuspręsti klausimus, susijusius su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi, nagrinėti uždarame posėdyje.

43. Tarybos posėdžio pirmininkas:

43.1. skelbia tarybos posėdžio pradžią ir pabaigą, po 1,5 val. darbo – posėdžio pertrauką, bet ne ilgesnę kaip 15 minučių, prireikus arba frakcijos prašymu (bet ne daugiau kaip du kartus) skelbia darbotvarkėje nenumatytą posėdžio pertrauką, bet ne ilgesnę kaip 1 val.;

43.2. tikrina, ar tarybos posėdyje yra kvorumas, prižiūri, kad tarybos posėdyje būtų laikomasi reglamento reikalavimų;

43.3. suteikia žodį tarybos nariams, administracijos direktoriui, Vyriausybės atstovui, kviestiesiems ir kitiems tarybos posėdyje dalyvaujantiems asmenims, vadovauja darbotvarkės klausimų svarstymo eigai;

43.4. kontroliuoja pasisakymų trukmę ir, jeigu ji viršijama, įspėja kalbėtoją, o jam nepaklusus, nutraukia pasisakymą;

43.5. jeigu klausimas svarbus ir taryba neprieštarauja, gali pratęsti pasisakymo laiką;

43.6. gali įspėti kalbėtoją, jeigu jis nukrypsta nuo svarstomo klausimo esmės;

43.7. pagal svarstymo rezultatus formuluoja pasiūlymus balsavimui, vadovaudamasis reglamentu, nustato balsavimo tvarką ir pagal elektroninio balsavimo ar balsų skaičiavimo komisijos pateiktus duomenis skelbia balsavimo rezultatus;

43.8. pareiškia tarybos nariams pastabas, jeigu jie nesilaiko reglamento arba kelia triukšmą salėje, įžeidžia tarybą, tarybos narius, kitus asmenis ar kitaip trukdo tarybos darbui, prireikus perduoda juos svarstyti Etikos komisijai;

44. Posėdžio pradžioje posėdžio pirmininkas paskelbia tarybos posėdyje nedalyvaujančių tarybos narių pavardes ir nurodo priežastis, dėl kurių tarybos narys nedalyvauja posėdyje. Jeigu posėdyje dalyvauja išrinktų tarybos narių dauguma, posėdžio pirmininkas skelbia posėdį pradėtą.

45. Posėdžio pirmininkas pateikia tarybos nariams tvirtinti tarybos posėdžio darbotvarkę ir primena dėl Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų laikymosi.

46. Tarybos posėdžio darbotvarkė gali būti papildyta ar pakeista tarybos sprendimu komiteto, komisijos, frakcijos ar 1/3 posėdyje dalyvaujančių tarybos narių siūlymu,  jeigu suderinti sprendimų dėl šių siūlymų projektai įregistruoti ne vėliau kaip prieš 24 val. iki posėdžio pradžios. Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu, siūlymams, susijusiems su mero pavaduotojo, savivaldybės administracijos direktoriaus, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, Kontrolės komiteto ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų kandidatūrų pateikimu, taip pat siūlymams, susijusiems su nepasitikėjimo meru, mero pavaduotoju, savivaldybės administracijos direktoriumi, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, Kontrolės komiteto ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininku pareiškimu. Ekstremalių įvykių, atitinkančių Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais meras turi teisę pateikti tarybai svarstyti klausimą ir siūlyti priimti sprendimą skubos tvarka. Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu, kai būtina neatidėliotinai spręsti savivaldybės funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus ir sprendimo nepriėmimas ar delsimas jį priimti nedelsiant lemtų neigiamus padarinius savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams, mero sprendimu savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkė gali būti sudaroma ir paskelbiama savivaldybės interneto svetainėje per trumpesnį, negu reglamento 233 punkte numatyta, terminą, o apie savivaldybės tarybos posėdžio laiką ir svarstyti parengtus ir ne vėliau kaip prieš 36 valandas įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais visais šiais atvejais gali būti pranešama per trumpesnį, negu reglamento 233 punkte numatyta, terminą, bet ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki savivaldybės tarybos posėdžio pradžios.

461. Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu, kai būtina neatidėliotinai spręsti savivaldybės funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus ir sprendimo nepriėmimas ar delsimas jį priimti nedelsiant lemtų neigiamus padarinius savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams, mero sprendimu savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkė gali būti sudaroma ir paskelbiama savivaldybės interneto svetainėje per trumpesnį, negu reglamento 233 punkte numatyta, terminą, o apie savivaldybės tarybos posėdžio laiką ir svarstyti parengtus ir ne vėliau kaip prieš 36 valandas įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais visais šiais atvejais gali būti pranešama per trumpesnį, negu reglamento 233 punkte numatyta, terminą, bet ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki savivaldybės tarybos posėdžio pradžios.

Papildyta punktu:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

47. Darbotvarkė patvirtinama, jeigu už ją balsuoja tarybos posėdyje dalyvaujančių tarybos narių dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia mero balsas. Jeigu meras posėdyje nedalyvauja, o balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad sprendimas nepriimtas.

48. Į patvirtintą darbotvarkę įrašytus klausimus tarybos posėdyje pristato (iki 10 minučių, atskirais atvejais taryba gali pristatymo laiką pratęsti) tarybos narys, meras, mero pavaduotojas, mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas, administracijos direktorius, administracijos direktoriaus pavaduotojas arba atitinkamo administracijos skyriaus vedėjas (jo pavedimu klausimą gali pristatyti sprendimo projekto rengėjas arba skyriaus darbuotojas), savivaldybės įstaigų, savivaldybės valdomų įmonių vadovai.

49. Vėliau pranešėjas arba sprendimo projekto rengėjas atsako į tarybos narių klausimus (iki 10 minučių). Vienas tarybos narys svarstomu klausimu gali paklausti pranešėjo ne daugiau kaip 3 kartus.

50. Komitetų pirmininkai ar jų įgalioti atstovai gali raštu pateikti komiteto nuomonę svarstomu klausimu ir balsavimo rezultatus, jei šis klausimas buvo svarstytas komitete.

51. Diskusijose kiekvienu svarstomu klausimu galima pasisakyti iki  5 minučių. Be to, kiekvienu svarstomu klausimu frakcijos, komiteto, koalicijos arba tarybos narių grupės vardu turi teisę pasisakyti (iki  8 minučių) jos įgaliotas atstovas. Prieš pradėdamas kalbėti, frakcijos, komiteto, koalicijos arba tarybos narių grupės įgaliotas atstovas privalo informuoti tarybą apie jam suteiktus įgaliojimus kalbėti frakcijos, komiteto, koalicijos arba tarybos narių grupės vardu. Svarstomu klausimu vienas tarybos narys gali kalbėti 1 kartą.

52. Tarybos posėdyje kiekvienu svarstomu klausimu turi teisę pasisakyti (iki 3 minučių) Vyriausybės atstovas arba jo įgaliotas Vyriausybės atstovų įstaigos valstybės tarnautojas (toliau – įgaliotas asmuo).

53. Jei taryba neprieštarauja, posėdžio pirmininkas svarstomu klausimu gali leisti papildomai pasisakyti (iki 5 minučių) jau kalbėjusiam tarybos nariui bei kitiems posėdyje dalyvaujantiems asmenims. Nesilaikant reglamento, viršijus pasisakymui skirtą laiką, posėdžio pirmininkas gali nutraukti kalbėtoją.

54. Tarybos nariui leidžiama pranešti nenumatytą posėdžio darbotvarkėje informaciją, padaryti ne daugiau kaip 3 minučių trukmės pareiškimą posėdžio pradžioje arba pabaigoje.

55. Tarybos nariai, kurie buvo pasiruošę kalbėti, bet jiems nebuvo suteiktas žodis, pastabas ir pasiūlymus gali pateikti raštu. Jie pridedami prie posėdžio protokolo.

56. Posėdyje gali pasisakyti visuomeninių organizacijų, profesinių sąjungų, politinių partijų, rinkimų komitetų atstovai, gyventojai, prieš posėdžio pradžią užregistruoti tarybos posėdžių sekretoriaus. Norintys pasisakyti asmenys užsiregistruodami privalo nurodyti, dėl kurio darbotvarkės klausimo pageidauja kalbėti. Posėdžio pirmininkas turi teisę leisti pasisakyti kviestiesiems asmenims ir savivaldybės teritorijoje esančių valstybinių institucijų padalinių vadovams tik posėdyje svarstomais klausimais. Kviestiesiems bei kitiems posėdyje dalyvaujantiems asmenims leidžiama kalbėti ne ilgiau kaip 3 minutes. Sprendimą dėl pasisakymų ne tarybos svarstomu klausimu priima posėdžio pirmininkas arba posėdžio pirmininko siūlymu taryba balsavimo būdu. Ne tarybos svarstomu klausimu gali būti leidžiama pasisakyti ne ilgiau kaip 10 min. prieš arba po tarybos posėdžio. Savivaldybės teritorijoje esančių valstybinių institucijų padalinių vadovams pristatant informaciją apie savo padalinių veiklą leidžiama kalbėti  iki 10 minučių.

57. Pasibaigus diskusijoms arba jas pabaigus tarybos nario siūlymu, nusprendus tarybai, pranešėjas turi teisę tarti baigiamąjį žodį (iki 3 minučių).

58. Baigus diskusijas dėl kiekvieno svarstomo klausimo, balsavimu yra priimamas tarybos sprendimas. Balsavimo pradžią, patikrinęs posėdyje, taip pat ir nuotoliniu būdu vykstančiame posėdyje dalyvaujančių tarybos narių skaičių, skelbia posėdžio pirmininkas. Balsuojant replikos ir pastabos dėl balsavimo motyvų neleidžiamos. Po balsavimo posėdžio pirmininkas gali suteikti tarybos nariui teisę pareikšti repliką.

59. Jeigu dėl svarstomo sprendimo projekto yra gauta pasiūlymų, balsuojama už pateiktą sprendimo projektą, ir tik nesurinkus balsų daugumos, dėl kiekvieno pasiūlymo balsuojama atskirai. Dėl pasiūlytų sprendimo projekto pataisų ir papildymų balsuojama pagal posėdžio pirmininko nustatytą eilę. Iš karto visiems pasiūlymams gali būti pritariama bendru sutarimu, jei nė vienas tarybos narys neprieštarauja. Apsisprendusi dėl visų pasiūlymų, taryba balsuoja už visą sprendimo projektą su priimtais  pakeitimais.

60. Tarybos sprendimai gali būti tokie:

60.1. pritarti pateiktam tarybos sprendimo projektui;

60.2. atmesti tarybos sprendimo projektą;

60.3. atidėti sprendimo projekto svarstymą (redaguoti jį arba surinkti papildomos informacijos);

60.4. patikslinti ir priimti sprendimo projektą.

61. Dėl tarybos posėdžiuose svarstomų klausimų balsuojama atvirai, išskyrus atvejus, kai skiriamas mero pavaduotojas, administracijos direktorius, administracijos direktoriaus pavaduotojas, sprendžiamas mero įgaliojimų netekimo prieš terminą, mero nušalinimo klausimas, sprendžiamas nepasitikėjimo mero pavaduotoju, administracijos direktoriumi, administracijos direktoriaus pavaduotoju klausimas. Slaptas balsavimas, kai to reikalauja 1/3 tarybos narių, galimas ir tais atvejais, kai skiriamas Kontrolės komiteto pirmininkas, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas, Etikos komisijos pirmininkas, Antikorupcijos komisijos pirmininkas, sprendžiamas nepasitikėjimo Kontrolės komiteto pirmininku, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoju, Etikos komisijos pirmininku, Antikorupcijos komisijos pirmininku klausimas. Duomenys apie kiekvieno tarybos nario balsavimą, išskyrus atvejus, kai balsuojama slaptai, yra vieši.

62. Atvirai balsuojama elektroniniu balsavimu arba rankos pakėlimu. Balsuojant elektronine balsavimo sistema, tarybos narys privalo paspausti vieną iš mygtukų „už“, „prieš“ arba „susilaikau“ per 15 sekundžių nuo posėdžio pirmininko paskelbimo apie balsavimo pradžią, kurią parodo balsavimo pulte užsidegę mygtukai. Tarybos nariui nepaspaudus nė vieno mygtuko per 15 sekundžių nuo posėdžio pirmininko paskelbimo apie balsavimo pradžią, kurią parodo balsavimo pulte užsidegę mygtukai, laikoma, kad tarybos narys nebalsavo. Balsuojant rankos pakėlimu, balsus skaičiuoja tarybos išrinktas balsų skaičiavimo komisijos narys. Tarybos posėdžiui vykstant nuotoliniu būdu, balsuojama elektroninėmis ir (ar) techninėmis priemonėmis, balsai suskaičiuojami automatiškai.

63. Slaptai balsuojama naudojant specialios formos balsavimo biuletenius. Balsavimo biuletenius parengia administracija, tvirtina taryba.

64. Tarybos patvirtinto pavyzdžio slapto balsavimo biuletenius balsų skaičiavimo komisija antspauduoja tarybos antspaudu. Atspauduotus slapto balsavimo biuletenius tarybos nariams pasirašytinai išduoda balsų skaičiavimo komisija. Balsuojant specialios formos balsavimo biuleteniais, balsavimo vietoje turi būti balsadėžė.

65. Negaliojančiais pripažįstami nepatvirtinto pavyzdžio, neužpildyti, neantspauduoti biuleteniai, taip pat tie, kuriuose paliktų pavardžių skaičius viršija renkamų kandidatų skaičių, paliktas daugiau kaip vienas pasirinkti duotas teiginys, papildomai įrašytos pavardės ir teiginiai.

66. Visais atvejais biuletenis turi turėti antraštę, kurioje aiškiai turi būti nurodyta, dėl ko balsuojama.

67. Pasibaigus slaptam balsavimui, balsus skaičiuoja tarybos išrinkta balsų skaičiavimo komisija. Ji surašo ir pasirašo komisijos balsų skaičiavimo protokolą. Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas šį protokolą perskaito tarybai.

68. Jeigu nagrinėtu klausimu buvo balsuojama, bet sprendimas nebuvo priimtas, pakartotinai šis klausimas gali būti svarstomas tik kitame tarybos posėdyje.

69. Balsavimui gali būti pateiktas vienas arba keli alternatyvūs pateiktam projektui tarybos sprendimo projektai. Balsavimui pateikus vieną sprendimo projektą, yra balsuojama „už“, „prieš“ arba „susilaikau“. Jeigu tuo pačiu klausimu yra pateikti keli alternatyvūs tarybos sprendimo projektai, priimamas sprendimo projektas, už kurį balsavo posėdyje dalyvaujančių tarybos narių dauguma. Jeigu tokio nėra, laikoma, kad sprendimas nepriimtas.

70. Jeigu svarstymo metu yra pateikiami pasiūlymai tikslinti (keisti) sprendimo projektą, pirmiausia balsuojama dėl pateikto pasiūlymo tarybos sprendimo projekte. Už kitus balsavimui pateiktus pasiūlymus balsuojama pagal pasiūlymų pateikimo eilės tvarką. Dėl kiekvieno pasiūlymo balsuojama „už“, „prieš“ arba „susilaikau“. Pasiūlymas, už kurį balsavo posėdyje dalyvaujančių tarybos narių dauguma, įrašomas į sprendimo projektą ir teikiama balsuoti dėl viso sprendimo projekto su pakeitimu.

71. Tarybos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių tarybos narių balsų dauguma. Jei balsai pasiskirsto po lygiai (balsai laikomi pasiskirsčiusiais po lygiai tada, kai balsų „už“ gauta tiek pat, kiek „prieš“ ir „susilaikau“ kartu sudėjus), lemia mero balsas. Jeigu meras posėdyje nedalyvauja, o balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma kad sprendimas nepriimtas.

72. Dėl tarybos posėdžiuose svarstomų klausimų balsuojama Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka. Sprendimai priimamai atviru ar slaptu balsavimu. Balsuoti gali tik tarybos posėdyje dalyvaujantys tarybos nariai.

73. Jei tarybos narys viešai atsisako dalyvauti balsavime, laikoma, kad jis posėdyje svarstant šį klausimą nedalyvauja.

74. Meras ar tarybos narys komitete ar tarybos posėdyje, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 10 dalies nuostatomis, prieš pradedant svarstyti klausimą, kuris jam sukelia interesų konfliktą, privalo informuoti tarybą apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie norą nusišalinti nuo klausimo svarstymo ir balsavimo ir, jeigu taryba balsuodama nusišalinimą priima, jokia forma nedalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Tarybai sprendžiant, ar patvirtinti nusišalinimą, nusišalinantis tarybos narys posėdyje nedalyvauja, tačiau gali dalyvauti balsuojant dėl kitų tarybos narių nusišalinimo. Posėdžio protokole pažymimas nusišalinimo faktas. Taryba gali motyvuotu sprendimu, vadovaudamasi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos patvirtintais kriterijais, pareikšto nusišalinimo nepriimti ir įpareigoti tarybos narį dalyvauti toliau svarstant klausimą.

75. Kai sprendimas yra susijęs su daugumos tarybos narių privačiais interesais, sprendimas (jeigu tai įmanoma) turėtų būti išskaidomas į dalis, dėl kiekvienos dalies balsuojama atskirai, o tarybos narys privalo nusišalinti nuo tos sprendimo dalies, kuri gali sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą. Kai tokio sprendimo neįmanoma išskaidyti į dalis, o sprendimas yra susijęs su daugumos tarybos narių privačiais interesais ir jiems nusišalinus sprendimą priimti būtų neįmanoma, tarybos nariai balsų dauguma gali nuspręsti dalyvauti tolesnėje procedūroje ir klausimą spręsti iš esmės.

Duomenys apie sprendimą nepriimti pareikšto nusišalinimo kartu su svarstyto klausimo balsavimo rezultatais skelbiami savivaldybės interneto svetainėje ir per penkias darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos elektroninėmis priemonėmis pateikiami Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

Tarybos, komitetų, komisijų ir darbo grupių posėdžių protokoluose turi būti įrašyta apie tarybos narių nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo) faktą, nurodoma, kas, dėl kokios priežasties ir nuo kurio klausimo nusišalino, balsavimo rezultatai dėl tarybos nario nusišalinimo (pritarta / nepritarta).

76. Jei taryba, komitetai, frakcijos nusišalinimą priima, tarybos narys jokia forma negali dalyvauti toliau svarstant klausimą (nedalyvavimo sąvoka apima ir išėjimą iš posėdžių salės) ir privalo:

76.1. išjungti elektronines priemones ir išeiti iš posėdžių salės;

76.2. išjungti garsą ir vaizdą, kai klausimas svarstomas nuotoliniu būdu.  Informatikos ir bendrųjų reikalų skyriaus atsakingas darbuotojas tarybos narį perkelia  iš /į laukiamąjį, kol pasibaigs nuotolinis balsavimas; 

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T-40, 2022-02-24, paskelbta TAR 2022-02-28, i. k. 2022-03907

 

76.3. pareiškęs apie nusišalinimą, nedelsdamas, bet ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų papildyti privačių interesų deklaraciją aplinkybėmis, dėl kurių kilo interesų konfliktas, jei tų aplinkybių, dėl kurių nusišalina, nėra deklaravęs anksčiau.

77. Prie posėdžio protokolo pridedama: tarybos priimti sprendimai, posėdyje dalyvavusių asmenų sąrašas, ataskaitos ir informacijos, posėdžio metu tarybos narių raštu perduoti siūlymai ir pastabos. Prie nuotoliniu būdu vykusio posėdžio protokolo pridedamas posėdžio vaizdo įrašas.

78. Tarybos posėdžio protokolas kartu su priedais sutvarkomas ir pasirašomas ne vėliau kaip per 6 darbo dienas po įvykusio posėdžio. Protokolai paskelbiami savivaldybės interneto svetainėje ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po savivaldybės tarybos posėdžio. Tarybos nariai ir savivaldybės gyventojai su posėdžių protokolais ir jų priedais gali susipažinti savivaldybės interneto svetainėje arba kreiptis į tarybos sekretorių.

Tarybos posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Svarstant valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančią, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (toliau – Reglamentas (ES) 2016/679), reikalavimų, susijusią informaciją ir (ar) teisės aktų, kuriuose yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusios informacijos, projektus, posėdžių garso ir vaizdo įrašai nedaromi. Tarybos posėdžių garso ir vaizdo įrašai yra vieši ir Reglamento (ES) 2016/679 ir Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami savivaldybės interneto svetainėje.

 

V SKYRIUS

TARYBOS KOMPETENCIJA

 

79. Tarybos kompetencija yra apibrėžta Vietos savivaldos įstatyme, kituose Lietuvos Respublikos teisės aktuose.

80. Tarybos kompetencija yra išimtinė ir paprastoji.

80.1. Išimtinei tarybos kompetencijai priskirtų įgaliojimų taryba negali perduoti jokiai kitai savivaldybės institucijai ar įstaigai.

80.2. Paprastajai tarybos kompetencijai priskirtus įgaliojimus taryba atskiru savo sprendimu gali pavesti vykdyti savivaldybės vykdomajai institucijai (administracijos direktoriui arba administracijos direktoriaus pavaduotojui). Jeigu savivaldybės vykdomoji institucija negali (dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto) įvykdyti tarybos jai perduotų įgaliojimų, šiuos įgaliojimus vykdo taryba.

81. Jeigu teisės aktuose yra nustatyta papildomų įgaliojimų savivaldybei, sprendimų dėl tokių įgaliojimų vykdymo priėmimo iniciatyva, neperžengiant nustatytų įgaliojimų, priklauso tarybai.

82. Taryba teisės aktuose apibrėžtos kompetencijos klausimais priima sprendimus ir kontroliuoja jų įgyvendinimą. Taryba, vykdydama savivaldybės vykdomųjų institucijų ir kitų subjektų, tiesiogiai įgyvendinančių valstybines (perduotas savivaldybėms) funkcijas, priežiūrą, turi teisę pareikalauti iš šių institucijų informacijos apie nustatytų funkcijų įgyvendinimą, kviestis į tarybos posėdžius šių institucijų vadovus, svarstant konkrečius klausimus, susijusius su funkcijų vykdymu, nustatyti konkrečius įpareigojimus tobulinti šių funkcijų įgyvendinimą ir kt. Už šių funkcijų įgyvendinimo organizavimą ir tarybos nustatytų įpareigojimų įvykdymą atsako meras. Tarybos kompetencija yra apibrėžta Vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnyje, kituose įstatymuose ir teisės aktuose.

 

VI SKYRIUS

MERAS, MERO PAVADUOTOJAS

 

83. Meras renkamas tiesiogiai tarybos įgaliojimų laikui. Taryba savo įgaliojimų laikui iš tarybos narių mero siūlymu skiria vieną mero pavaduotoją.

84. Meras pristato, derina ir teikia savivaldybės tarybai mero pavaduotojo, administracijos direktoriaus, administracijos direktoriaus pavaduotojo (administracijos direktoriaus siūlymu, siūlymas įforminamas administracijos direktoriaus įsakymu), tarybos Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo, Vietos savivaldos įstatyme nustatytais atvejais Kontrolės komiteto pirmininko ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytų tarybos komisijų pirmininkų kandidatūras. Šiame punkte minėtos kandidatūros yra pristatomos ir derinamos visuose tarybos sudarytuose komitetuose.

85. Jeigu komitetai nesudaryti, minėtos kandidatūros pristatomos ir derinamos su tarybos nariais tarybos posėdžio metu.

86. Suderinus kandidatūras, yra parengiamas mero potvarkis dėl jų teikimo skirti į pareigas ir kartu su parengtu tarybos sprendimo projektu teikiamas svarstyti tarybai.

87. Meras gali siūlyti atleisti mero pavaduotoją, administracijos direktorių, administracijos direktoriaus pavaduotoją (administracijos direktoriaus siūlymu, siūlymas įforminamas administracijos direktoriaus įsakymu), Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoją, Vietos savivaldos įstatyme nustatytais atvejais Kontrolės komiteto pirmininką ir Vietos savivaldos įstatyme nustatytų tarybos komisijų pirmininkus iš pareigų. Mero siūlymas įforminamas potvarkiu ir kartu su parengtu tarybos sprendimo projektu teikiamas svarstyti tarybai.

88. Meras gali siūlyti skirti nuobaudas administracijos direktoriui. Mero siūlymas įforminamas potvarkiu ir kartu su parengtu tarybos sprendimo projektu teikiamas svarstyti tarybai.

89. Meras savo iniciatyva (siūlymas įforminamas potvarkiu), tarybos komitetų teikimu ar atskirų tarybos narių prašymu gali siūlyti tarybai pavesti Ignalinos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai atlikti veiklos plane nenumatytą  administracijos, savivaldybės administravimo subjektų ar savivaldybės valdomų įmonių finansinį ir veiklos auditą. Tarybos sprendimas dėl siūlymo laikomas priimtu, jei už jį balsavo posėdyje dalyvaujančių tarybos narių dauguma. Meras priima Ignalinos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos pateiktas audito ataskaitas ir išvadas dėl atlikto finansinio ir veiklos audito rezultatų, prireikus organizuoja šių ataskaitų ir išvadų svarstymą tarybos komitetų ir tarybos posėdžiuose.

90. Meras yra savivaldybės vadovas.

91. Mero pareigas laikinai eina tarybos posėdyje dalyvaujančių tarybos narių balsų dauguma išrinktas tarybos narys, kai:

91.1. meras dėl laikinojo nedarbingumo ar kitų pateisinamų priežasčių laikinai, ne daugiau kaip šimtą dvidešimt kalendorinių dienų, negali eiti savo pareigų, ir nėra paskirtas mero pavaduotojas;

91.2. Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka rinkimai vienmandatėje rinkimų apygardoje pripažįstami negaliojančiais ir skelbiami pakartotiniai rinkimai;

91.3. meras netenka tarybos nario mandato Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

92. Mero pavaduotojas prieš terminą netenka savo įgaliojimų tarybos sprendimu, jeigu už tai balsuoja visų tarybos narių dauguma Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatytais atvejais.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-40, 2022-02-24, paskelbta TAR 2022-02-28, i. k. 2022-03907

 

93. Mero pavaduotojas netenka savo įgaliojimų prieš terminą:

93.1.  jeigu ne mažiau kaip 1/3 tarybos narių motyvuotai pareiškia nepasitikėjimą juo, taryba priima sprendimą atleisti mero pavaduotoją ir už tokį sprendimą slaptai balsuoja ne mažiau kaip 1/2 visų tarybos narių. Jeigu sprendimas atleisti mero pavaduotoją dėl nepasitikėjimo nepriimamas, šį klausimą pakartotinai svarstyti galima tik po pusės metų;

93.2. mero siūlymu už sprendimą atleisti mero pavaduotoją slaptu balsavimu balsuoja visų tarybos narių dauguma. Klausimą dėl mero pavaduotojo įgaliojimų netekimo kartu su įregistruotu sprendimo projektu meras reglamento IV skyriuje nustatyta tvarka privalo įtraukti į artimiausio tarybos posėdžio darbotvarkę.

94. Mero pavaduotojo įgaliojimai nutrūksta, jeigu jis netenka Lietuvos Respublikos pilietybės arba tarybos nario mandato.

95. Meras prieš terminą netenka savo įgaliojimų ir tarybos nario mandato tarybos sprendimu, jeigu už tai balsuoja visų tarybos narių dauguma, kai meras dėl laikinojo nedarbingumo neina pareigų daugiau kaip šimtą dvidešimt kalendorinių dienų iš eilės arba daugiau kaip šimtą keturiasdešimt dienų per paskutinius dvylika mėnesių.

96. Meras netenka savo įgaliojimų ir tarybos nario mandato, jeigu jis netenka Lietuvos Respublikos pilietybės.

961. Meras netenka savo įgaliojimų, kai savivaldybės teritorijoje laikinai įvedus tiesioginį valdymą įgaliojimų netenka savivaldybės taryba, arba jo įgaliojimai sustabdomi, kai laikinai įvedus tiesioginį valdymą sustabdomi savivaldybės tarybos įgaliojimai.

Papildyta punktu:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

97. Meras visų tarybos narių balsų dauguma gali būti nušalinamas nuo pareigų, jeigu jam pareiškiami oficialūs įtarimai padarius nusikaltimą. Nušalinimas galioja iki teismo nuosprendžio, nutarties ar sprendimo, kuriuo baigiama byla, įsiteisėjimo arba ikiteisminio tyrimo nutraukimo. Nušalinimo laikotarpiu jis netenka visų merui suteiktų įgaliojimų. Nušalinimo laikotarpiu mero pareigas laikinai eina mero pavaduotojas, o jeigu jo nėra, – kitas tarybos paskirtas tarybos narys.

98. Pasibaigus tarybos įgaliojimams, baigiasi ir mero, ir mero pavaduotojo įgaliojimai.

99. Po savo kadencijos pabaigos meras ir mero pavaduotojas į savo ankstesnes pareigas turi teisę grįžti ar kompensacijos jiems mokamos Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

100. Tarybos posėdžiams, komitetams, merui aptarnauti, taip pat tarybos sprendimų projektams rengti, nagrinėti ir išvadoms dėl tarybos sprendimų projektų rengti mero siūlymu gali būti steigiamas tarybos ir mero sekretoriatas (toliau – sekretoriatas). Sekretoriato finansinį, ūkinį ir materialinį aptarnavimą atlieka administracija. Taryba nustato atskirą sekretoriato išlaidų sąmatą. Sekretoriatas gali būti sudaromas iš mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų, karjeros valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis. Jeigu sekretoriatas nesudaromas, savo įgaliojimų laikui meras gali turėti politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų. Mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautoju negali būti tos tarybos narys.

101. Mero pavaduotojas pirmininkauja tarybos posėdžiui, kai priimant sprendimą meras negali dalyvauti.

102. Mero, mero pavaduotojo įgaliojimai nustatyti Vietos savivaldos įstatyme ir kituose teisės aktuose.

103. Meras atstovauja pats arba įgalioja potvarkiu kitus asmenis atstovauti savivaldybei teisme, bendradarbiaujant su kitomis savivaldybėmis, valstybės ar užsienio šalių institucijomis, kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis. Atstovauti savivaldybei gali būti įgaliojami šie asmenys:

103.1. visų institucijų bendrosios kompetencijos ir administraciniuose teismuose bei kitose teisėsaugos institucijose – administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus valstybės tarnautojai ar darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, pagal atstovavimo sutartis – advokatai (jų padėjėjai), darbuotojai – atitinkamos srities specialistai;

103.2. bendradarbiaujant su kitomis savivaldybėmis, valstybės ar užsienio šalių institucijomis ar kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis – mero pavaduotojas, administracijos padalinių valstybės tarnautojai, tarybos nariai, mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai.

104. Mero sprendimai įforminami potvarkiais. Mero priimti individualūs teisės aktai įsigalioja jų pasirašymo dieną, jeigu pačiuose teisės aktuose nenustatyta vėlesnė jų įsigaliojimo data. Mero priimti teisės aktai, kuriuos skelbti Teisės aktų registre privaloma pagal teisės aktus, oficialiai skelbiami Teisės aktų registre ir savivaldybės interneto svetainėje. Mero priimti norminiai teisės aktai įsigalioja kitą dieną po oficialaus paskelbimo Teisės aktų registre, jei pačiame teisės akte nenumatyta vėlesnė įsigaliojimo data.

105. Meras savo kompetencijos klausimais gali sudaryti darbo grupes iš tarybos narių šių žodiniu sutikimu, administracijos direktoriaus deleguotų administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, kitų savivaldybės teritorijoje veikiančių asmenų ir visuomenės atstovų.

106. Meras negali būti tarybos sudaromų komitetų nariu.

107. Meras ir mero pavaduotojas negali dirbti kitose institucijose, įstaigose, įmonėse ir organizacijose ir gauti kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už mokslinę, pedagoginę ar kūrybinę veiklą. Ši nuostata netaikoma, jei mero pavaduotojas pareigas atlieka visuomeniniais pagrindais.

108. Mero ir mero pavaduotojo darbo užmokestį pagal įstatymų nustatytus koeficientus tvirtina taryba. Mero, mero pavaduotojo darbas, viršijantis teisės aktuose nustatytą darbo trukmę, nelaikomas viršvalandiniu. Meras savo darbo laiką tvarko savo nuožiūra, neviršydamas teisės aktuose nustatyto maksimalaus darbo laiko. Mero pavaduotojas savo darbo laiką tvarko suderindamas su meru. Mero, mero pavaduotojo darbo laiko apskaita ir apmokėjimas vykdomas teisės aktų nustatyta tvarka pagal faktiškai dirbtą laiką. Merui darbo užmokestis nemokamas, kai jam yra taikomos kardomosios priemonės, dėl kurių meras negali vykdyti mero įgaliojimų.

109. Merui, mero pavaduotojui netaikomos Darbo kodekso nuostatos, išskyrus nuostatas, reglamentuojančias darbo ir poilsio laiką, atostogas ir lengvatas, nurodytas šiame punkte, materialinę atsakomybę, žalos atlyginimą ir darbuotojų saugą ir sveikatą. Meras priima potvarkius dėl mero pavaduotojo atostogų ir komandiruočių, mero pavaduotojas – dėl mero atostogų ir komandiruočių. Atostogų metu meras ir mero pavaduotojas neatlieka mero ir mero pavaduotojo pareigų, tačiau gali atlikti tarybos nario pareigas. Meras ir mero pavaduotojas turi teisę į  20 darbo dienų trukmės kasmetines atostogas. Vadovaujantis Darbo kodekso nuostatomis, merui ir mero pavaduotojui gali būti suteikiamos šios tikslinės atostogos: nėštumo ir gimdymo, tėvystės, mokymosi, nemokamos. Meras ir mero pavaduotojas turi teisę į Darbo kodekse nustatytas lengvatas asmenims, auginantiems vaikus, ir į lengvatas neįgaliems darbuotojams.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

110. Meras yra atskaitingas savivaldybės tarybai ir bendruomenei už savo ir tarybos veiklą. Meras savo pasirinktu periodiškumu, bet ne rečiau kaip kartą per metus iki gegužės 1 d. atsiskaito tarybai posėdžio metu už savo ir tarybos veiklą, taip pat rengia ir pateikia rinkėjams ir visai savivaldybės bendruomenei tarybos veiklos ataskaitą.

111. Mero pavaduotojas atlieka mero nustatytas funkcijas ir pavedimus. Meras mero pavaduotojo funkcijas nustato mero pavaduotojo kadencijos laikotarpiui ir gali jas keisti. Kai meras negali eiti pareigų, mero pavaduotojas ar laikinai einantis mero pareigas tarybos narys atlieka visas mero pareigas, išskyrus Vietos savivaldos įstatymo numatytas išimtis.

112. Kai Vietos savivaldos įstatymo nustatytais atvejais ir tvarka mero įgaliojimai nutrūksta prieš terminą, naujai išrinktas meras turi teisę siūlyti tarybai atleisti iš pareigų asmenis, einančius mero pavaduotojo, administracijos direktoriaus, administracijos direktoriaus pavaduotojo (pavaduotojų) pareigas, ir siūlyti į šias pareigas naujus asmenis.

1121. Meras savo įgaliojimų laikotarpiu gali turėti visuomeninių konsultantų, kurie mero prašymu teikia jam konsultacijas, pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją. Mero visuomeniniu konsultantu gali būti pilnametis asmuo. Mero visuomeniniu konsultantu negali būti asmuo, kuris įstatymų nustatyta tvarka yra pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, taip pat esantis įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos nariu. Informacija apie asmenį, mero paskirtą jo visuomeniniu konsultantu (asmens vardas, pavardė, paskyrimo ir atšaukimo datos), nedelsiant paskelbiama savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt. Asmenį, atitinkantį keliamus reikalavimus, į visuomeninių konsultantų sąrašą įtraukia ar išbraukia iš jo sekretoriatas arba mero įgaliotas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas, gavęs raštišką mero prašymą. Mero visuomeniniam konsultantui įteikiamas tarybos patvirtinto pavyzdžio mero visuomeninio konsultanto pažymėjimas, kurį pasirašo meras (4 priedas).

Papildyta punktu:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

113. Meras pagal tarybos nustatytą tvarką reprezentacijos reikmėms naudoja mero fondo lėšas ir už jas atsiskaito.

 

VII SKYRIUS

ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS, ADMINISTRACIJOS DIREKTORIAUS PAVADUOTOJAS

 

114. Administracijos direktorius į pareigas skiriamas mero teikimu tarybos sprendimu tarybos įgaliojimų laikui politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu slaptu balsavimu. Mero teikimas įforminamas potvarkiu. Informacija apie siūlomą kandidatą (kandidatus) į administracijos direktoriaus pareigas teikiama ta pačia tvarka kaip ir apie kandidatą (kandidatus) į mero pavaduotojo pareigas.

115. Administracijos direktoriaus pavaduotojas administracijos direktoriaus siūlymu mero teikimu tarybos sprendimu politinio asmeninio pasitikėjimo pagrindu skiriamas slaptu balsavimu. Mero teikimas įforminamas potvarkiu. Gali būti steigiama viena administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybė.

116. Administracijos direktorius atsiskaito tarybai ir merui. Administracijos direktoriaus pavaduotojas atsiskaito administracijos direktoriui, o prireikus – ir tarybai.

117. Administracijos direktoriaus atostogų ar ligos metu, taip pat kai jis laikinai negali eiti pareigų dėl kitų priežasčių, administracijos direktoriaus pareigas, nustatytas teisės aktuose, atlieka administracijos direktoriaus pavaduotojas be atskiro pavedimo.

118. Kai administracijos direktorius ir administracijos direktoriaus pavaduotojas dėl objektyvių priežasčių negali eiti jiems pavestų pareigų, administracijos direktoriaus pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas atlieka tarybos paskirtas administracijos valstybės tarnautojas.

119. Taryba konkrečius įgaliojimus, nustatytus Vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 3 dalyje, kituose įstatymuose ir teisės aktuose, gali pavesti vykdyti administracijos direktoriui arba administracijos direktoriaus pavaduotojui. Tarybos sprendime dėl pavedimo vykdyti įgaliojimus nurodomi konkretūs įgaliojimai ir įgaliojimų vykdymo terminas, jeigu toks terminas yra nustatomas.

120. Meras suteikia administracijos direktoriui, jo nesant – administracijos direktoriaus pavaduotojui, savivaldybės kontrolieriui, jo nesant – valstybės tarnautojui, pavaduojančiam savivaldybės kontrolierių, atostogas; siunčia administracijos direktorių, jo nesant – administracijos direktoriaus pavaduotoją, savivaldybės kontrolierių, jo nesant – valstybės tarnautoją, pavaduojantį savivaldybės kontrolierių, į komandiruotes; tvirtina ir keičia administracijos direktoriaus, jo nesant – administracijos direktoriaus pavaduotojo darbo grafiką.

 

VIII SKYRIUS

TARYBOS NARIAI

 

PIRMASIS SKIRSNIS

TARYBOS NARIO STATUSAS

 

121. Tarybos narys yra Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nustatyta tvarka savivaldybės nuolatinių gyventojų išrinktas savivaldybės bendruomenės atstovas. Naujai išrinktos tarybos nario įgaliojimai prasideda, o ankstesnės kadencijos tarybos nario įgaliojimai baigiasi nuo tos dienos, kurią naujai išrinkta taryba susirenka į pirmąjį posėdį ir šios tarybos narys jame prisiekia Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

122. Tarybos narys turi teisę gauti tarybos nario pažymėjimą. Šį pažymėjimą po tarybos nario priesaikos jam įteikia priesaiką priimantis asmuo.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

TARYBOS NARIO PAREIGOS

 

123. Tarybos narys privalo:

123.1. dalyvauti tarybos posėdžiuose;

123.2. būti bent vieno (be Kontrolės komiteto) komiteto nariu (šis punktas netaikomas merui);

123.3. dalyvauti komiteto, komisijų, darbo grupių, kurių narys jis yra, posėdžiuose;

123.4. nuolat bendrauti su rinkėjais ir ne rečiau kaip vieną kartą per metus atsiskaityti rinkėjams reglamento 294 punkte nustatyta tvarka;

123.5. informuoti merą ir (ar) tarybos narius arba kitus asmenis, kurie kartu dalyvauja rengiant, svarstant sprendimo projektą ar priimant sprendimą, apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą ir, jeigu pareikštas nusišalinimas buvo priimtas, jokia forma nedalyvauti toliau rengiant, svarstant sprendimo projektą ar priimant sprendimą;

123.6. tarybos, komitetų, komisijų ar darbo grupių posėdžių metu, vykdydamas tarybos nario pareigas:

123.6.1. nesant pagrindo, vengti naudoti konkrečių fizinių asmenų duomenis (vardą, pavardę, gimimo datą, kontaktinius duomenis), neatskleisti asmens kodų. Kreipiantis į konkretų asmenį, tikslinga vartoti bendras formuluotes („direktorius“, „atleidžiamas darbuotojas“, „asmuo“, „pilietis“ ir t. t.);

123.6.2. neatskleisti specialių kategorijų asmens duomenų (informacijos apie sveikatos būklę, nustatyto darbingumo, neįgalumo, specialiųjų poreikių lygio duomenų, duomenų apie rasę, etninę kilmę (pavyzdžiui, kad patalpos išnuomojamos romų kilmės žmogui), politines pažiūras, religinius ar filosofinius įsitikinimus, duomenis apie fizinio asmens lytinį gyvenimą ar orientaciją);

123.6.3. laikyti paslaptyje, neatskleisti trečiosioms šalims (žiniasklaidai, šeimos nariams ir kitiems asmenims) bet kokios su asmens duomenimis susijusios informacijos, su kuria buvo susipažinta vykdant tarybos nario pareigas, išskyrus, jeigu tokia informacija buvo vieša pagal galiojančių įstatymų ar kitų teisės aktų nuostatas. Pareiga saugoti asmens duomenų paslaptį galioja ir pasibaigus tarybos nario įgaliojimams;

123.6.4. neviešinti asmens duomenų asmeniniuose tinklaraščiuose ar kitose interneto svetainėse (įskaitant socialinius tinklus).

124. Tarybos narys apie nusišalinimą pareiškia:

124.1. tarybos posėdžio metu – tarybai, iki posėdžio – merui, jei mero nėra arba kai pastarasis pats reiškia nusišalinimą – mero pavaduotojui, o kai šio nėra – laikinai einančiam mero pareigas tarybos nariui, užtikrinančiam šio klausimo įtraukimą į tarybos posėdžio, kuriame bus svarstomas interesų konfliktą keliantis klausimas, darbotvarkę;

124.2. tarybos komiteto ar komisijos posėdžio metu – jo nariams arba iki posėdžio – atitinkamo komiteto ar komisijos pirmininkui ar laikinai jo pareigas einančiam asmeniui. Nusišalinimo priėmimas (nepriėmimas) svarstomas komiteto ar komisijos posėdyje balsuojant, o rezultatai pažymimi posėdžio protokole. Tarybos narys nusišalina reglamento 76 punkte nustatyta tvarka.

 

TREČIASIS SKIRSNIS

TARYBOS NARIO TEISĖS

 

125. Tarybos narys turi teisę:

125.1. Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka rinkti ir būti išrinktas į pareigas savivaldybės institucijose;

125.2. siūlyti tarybai svarstyti klausimus, rengti tarybos sprendimų projektus, iš administracijos ar kitų savivaldybės įstaigų, savivaldybės valdomų įmonių gauti visą tarybos nario veiklai reikalingą su taryboje nagrinėjamais ar rengiamais nagrinėti klausimais susijusią informaciją, dalyvauti diskusijose svarstomais klausimais, raštu ir žodžiu pateikti pastabas dėl tarybos sprendimų projektų, dėl tarybos darbo tvarkos ir kt., tarybos posėdžio metu klausti pranešėjus, pasisakyti dėl posėdžio vedimo tvarkos, kreiptis su paklausimais į savivaldybės institucijų, administracijos, kitų savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus;

125.3. dalyvauti ir pasisakyti komitetų ir komisijų posėdžiuose, kuriuose svarstomi jo pateikti arba su jo elgesiu susiję klausimai;

125.4. jungtis į savivaldybės tarybos narių frakcijas ir savivaldybės tarybos narių grupes  šio reglamento IX skyriuje nustatyta tvarka;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

125.5. gauti iš administracijos vietą posėdžiui, techninę pagalbą ir priemones tarybos nario įgaliojimams vykdyti;

125.6. savo įgaliojimų laikotarpiu Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka gali turėti visuomeninių padėjėjų, kurie tarybos nario prašymu teikia jam konsultacijas, pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją. Asmenį, atitinkantį keliamus reikalavimus, į visuomeninių padėjėjų sąrašą įtraukia ar išbraukia iš jo sekretoriatas arba mero įgaliotas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas, gavęs raštišką tarybos nario prašymą. Tarybos nario visuomeniniam padėjėjui įteikiamas tarybos patvirtinto pavyzdžio tarybos nario visuomeninio padėjėjo pažymėjimas, kurį pasirašo meras (1 priedas). Informacija apie asmenį, savivaldybės tarybos nario paskirtą jo visuomeniniu padėjėju (asmens vardas, pavardė, paskyrimo ir atšaukimo datos), nedelsiant paskelbiama savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

125.7. apie savo, kaip tarybos nario, veiklą skelbti savivaldybės interneto svetainėje;

125.8. raštu pateikti tarybai motyvuotą prašymą atstatydinti jį iš komiteto, komisijos ar darbo grupės, kurio narys jis yra.

126. Kiekvienas tarybos narys gali būti pakviestas, jeigu klausimo svarstymas susijęs su tarybos nario veikla, arba savo noru dalyvauti kitų komitetų ir komisijų posėdžiuose.

 

KETVIRTASIS SKIRSNIS

TARYBOS NARIO VEIKLOS APMOKĖJIMAS

 

127. Inicijuoti klausimus svarstyti tarybos posėdyje gali meras, mero pavaduotojas, savivaldybės kontrolierius, tarybos komitetai, tarybos komisijos, frakcijos, koalicijos, tarybos narių grupės, atskiri tarybos nariai, administracija, Vyriausybės atstovas, nevyriausybinės organizacijos ir gyventojai ar jų įgalioti atstovai. Įvertinęs visų institucijų pasiūlymus, meras teikia tarybai tvirtinti metinį savivaldybės tarybos veiklos planą, kuriuo patvirtinami pagrindiniai tarybos posėdžiuose numatomi svarstyti klausimai. Metinį savivaldybės tarybos veiklos plano projektą rengia Ignalinos rajono savivaldybės tarybos sekretorius. Nevyriausybinės organizacijos, gyventojai ar jų įgalioti atstovai dėl siūlomo svarstyti tarybos posėdyje klausimo gali raštu kreiptis į merą, tarybos komitetą ar atskirą tarybos narį. Mero pavaduotojas, administracija ir Vyriausybės atstovas apie siūlomą svarstyti klausimą privalo informuoti merą. Meras siūlomiems klausimams parengti gali sudaryti darbo grupę, į kurią įtraukiami klausimų iniciatoriai, arba įpareigoti administraciją ar politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus atitinkamu klausimu parengti sprendimo projektą.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-216, 2021-12-28, paskelbta TAR 2021-12-31, i. k. 2021-27870

 

128. Tarybos nario atlyginimas apskaičiuojamas pagal Lietuvos ūkio vidutinio mėnesio  bruto darbo užmokesčio (VMDU) dydį, atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką.

129. Valandos atlyginimas apskaičiuojamas vadovaujantis Statistikos departamento paskelbtu VMDU dydžiu (pagal vėliausiai patvirtintą ir viešai paskelbtą svetainėje www.stat.gov.lt).

130. Faktiškai dirbtas laikas – tai laikas, praleistas tarybos, komitetų, frakcijų, įvairių komisijų bei grupių, kolegijos posėdžiuose, teritoriniu ar kitu pagrindu sudarytų įvairių tarybų posėdžiuose, taip pat laikas, sugaištas vykdant tarybos, mero, komitetų pirmininkų pavedimus. Posėdžių laikas, t. y. faktiškai dirbtas laikas, turi būti fiksuojamas posėdžių protokoluose.

131. Tarybos narys, norėdamas gauti atlyginimą už faktiškai dirbtą laiką atliekant tarybos nario pareigas, rašo prašymą, kuriame nurodo savo asmeninius duomenis, banko sąskaitos rekvizitus. Šį prašymą tarybos narys adresuoja administracijos direktoriui.

132. Tarybos narys turi teisę atsisakyti atlyginimo, pateikdamas administracijos direktoriui prašymą dėl tarybos nario pareigų atlikimo neatlygintinai (tai yra visuomeniniais pagrindais). Tokį prašymą pateikusiam tarybos nariui atlyginimas neskaičiuojamas ir nemokamas, taip pat neskaičiuojami ir nemokami teisės aktų nustatyti privalomi mokesčiai, valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos nuo kitos dienos po prašymo pateikimo. Prašyme tarybos narys gali nurodyti konkretų laikotarpį, kuriuo tarybos nario pareigas atliks neatlygintinai. Nenurodžius laikotarpio, laikoma, kad tarybos narys pareigas atliks neatlygintinai visą kadencijos laikotarpį.

133. Tarybos narys, atsisakęs atlyginimo, turi teisę prašyti mokėti atlyginimą, raštu pateikdamas administracijos direktoriui prašymą ir nurodydamas, nuo kurio laikotarpio tarybos narys atsisakys teisės atlikti tarybos nario pareigas neatlygintinai. Gavus tokį prašymą, atlyginimas tarybos nariui skaičiuojamas nuo kito mėnesio po prašymo pateikimo pirmos dienos.

134. Tarybos nario darbo laikas kiekviename tarybos posėdyje, nuotoliniame tarybos posėdyje skaičiuojamas nuo posėdžio pradžios arba nuo tarybos nario atvykimo, prisijungimo momento (jei jis vėluoja į posėdį) iki posėdžio pabaigos arba iki jo išvykimo, atsijungimo momento (kai tarybos narys išvyksta nesibaigus posėdžiui). Tarybos nariui pavėlavus į posėdį, posėdį protokoluojantis asmuo užrašo jo atvykimo laiką, taip pat išvykimo laiką, kai tarybos narys išvyksta nepasibaigus posėdžiui. Posėdžio darbo laiką fiksuoja tarybos posėdį protokoluojantis asmuo. Darbo laikas tarybos posėdyje įrašomas į tarybos narių darbo laiko apskaitos žiniaraštį.

135. Tarybos narių darbo laikas komitetuose, komisijose, darbo grupėse, tarybos narių grupėse skaičiuojamas nuo tokio posėdžio pradžios arba nuo tarybos nario atvykimo, prisijungimo (jei posėdis vyksta nuotoliniu būdu) momento (jei jis vėluoja į posėdį) iki posėdžio pabaigos arba iki jo išvykimo, atsijungimo (jei posėdis vyksta nuotoliniu būdu) momento (kai tarybos narys išvyksta nesibaigus posėdžiui). Tarybos nariui pavėlavus į posėdį, posėdį protokoluojantis asmuo užrašo jo atvykimo laiką, taip pat išvykimo laiką, kai tarybos narys išvyksta nepasibaigus posėdžiui. Posėdžio darbo laiką fiksuoja posėdį protokoluojantis asmuo. Užregistruoti posėdžio protokolai perduodami tarybos sekretoriui. Darbo laiko duomenys įrašomi į tarybos narių darbo laiko apskaitos žiniaraštį.

136. Tarybos sekretorius pagal tarybos narių darbo laiko duomenis pildo darbo laiko apskaitos žiniaraštį, kurį pasirašo meras.

137. Tarybos sekretorius darbo laiko apskaitos žiniaraštį ne vėliau kaip iki kiekvieno mėnesio 10 dienos pateikia administracijos direktoriui.

138. Tarybos nariui su jo, kaip tarybos nario, veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos išlaidoms apmokėti, kiek jų nesuteikia ar tiesiogiai neapmoka administracija, kas mėnesį skiriama pagal iki kito mėnesio 15 d. pateiktus išlaidas pateisinančius dokumentus ne didesnė kaip 0,5 MMA dydžio išmoka. Išmoka pervedama į tarybos narių nurodytas sąskaitas banke.

139. Reglamento 138 punkte numatyta išmoka gali būti naudojama:

139.1. sumokėti už vieno abonento fiksuoto ir (ar) mobiliojo telefono ryšio tinklais teikiamas nacionalinių ir tarptautinių tarybos nario telefoninių pokalbių paslaugas;

139.2. sumokėti už tarybos nariui teikiamas interneto ryšio paslaugas (t. y. sumokėti už vienkartinį ar nuolatinį interneto ryšio paslaugų teikimą);

139.3. pašto išlaidoms;

139.4. tarybos nario veiklai naudojamos transporto priemonės nuomai, eksploatavimui (kurui, tepalams ir kt.), techninei priežiūrai, remontui, draudimui (neviršijant tarybos nario kadencijos laiko), taksi paslaugoms, viešojo transporto bilietui įsigyti ir kitoms transporto paslaugoms, teikiamoms savivaldybės teritorijoje;

139.5. kanceliarinėms prekėms, informacinių technologijų  prekėms ir paslaugoms įsigyti;

139.6. biuro patalpų nuomai.

140. Kartu su išlaidų, susijusių su tarybos nario veikla, ataskaita (2 priedas) administracijos direktoriui pateikiami išlaidas patvirtinantys ir apmokėjimą už praėjusį mėnesį  įrodantys dokumentai, atitinkantys Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo nustatytus reikalavimus, taikomus apskaitos dokumentams, taip pat transporto priemonės nuosavybę patvirtinantys dokumentai, nuomos, panaudos, patalpų nuomos sutartys.

141. Sąskaitos turi būti išrašytos tarybos nario vardu. Išlaidos, viršijusios reglamento 138 punkte nustatyto dydžio sumą, įskaitomos į kito(-ų) mėnesio(-ių) išlaidas, bet ne ilgiau kaip 3 mėnesius.

142. Jeigu pagal mero potvarkį tarybos narys atstovauja savivaldybei už savivaldybės ribų, administracija Vyriausybės nustatyta tvarka apmoka jam komandiruotės išlaidas. Grįžęs iš komandiruotės, tarybos narys ne vėliau kaip per 3 darbo dienas administracijos direktoriui pateikia išlaidas pateisinančius dokumentus ir ne vėliau kaip per 10 darbo dienų raštu pateikia merui ataskaitą apie komandiruotės užduočių vykdymą. Ataskaitoje turi būti nurodyta: komandiruotės pagrindas (kvietimas, potvarkio ar įsakymo numeris, pavadinimas, data); komandiruotės laikas ir vieta; komandiruotės tikslas ir pobūdis (šventė, dalykinis susitikimas, konferencija, verslo mugė ir pan.); komandiruotės metu įvykę susitikimai; komandiruotės metu aptarti ar svarstyti klausimai; atsivežtos informacinės medžiagos pateikimas (jei yra, pridedama prie ataskaitos); ataskaitą pateikęs asmuo (vardas, pavardė, pareigos).

143. Tarybos, komitetų ir komisijų posėdžių laiku, taip pat komandiruočių metu bei kitais atvejais (tarybos sprendimu ar mero potvarkiu įgaliotas vykdyti kitas tarybos nario pareigas) tarybos narys atleidžiamas nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje, išsaugant jam darbo vietą.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

144. Tarybos narys įgaliojimų netenka prieš terminą Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų ir Vietos savivaldos įstatymuose numatytais atvejais ir tvarka.

145. Jeigu taryba negali vykdyti savo įgaliojimų dėl aplinkybių, susijusių su nepaprastosios padėties įvedimu savivaldybės teritorijoje, tarybos narių įgaliojimai laikino tiesioginio valdymo laikotarpiu sustabdomi.

 

IX SKYRIUS

TARYBOS NARIŲ FRAKCIJOS

 

146. Tarybos narių frakcija – ne mažiau kaip trys tarybos nariai, pirmajame ar kitame tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaravę, kad veiklą taryboje tęsia susivieniję į frakciją:

146.1. Tarybos dauguma – tarybos narių frakcija ir (ar) tarybos narių grupė, delegavusi savo kandidatus į savivaldybės vykdomąją instituciją arba mero pavaduotojo pareigas ir pirmajame ar kitame tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, pateikusi savo veiklos programą, taip pat tarybos narių frakcija ir (ar) tarybos narių grupė, viešu pareiškimu nedeklaravusi, kad nedalyvauja sudarant savivaldybės vykdomąją instituciją, ir nedelegavusi į mero pavaduotojo pareigas savo kandidatų.

146.2. Tarybos opozicija – savivaldybės tarybos mažumai priklausanti savivaldybės tarybos narių frakcija (frakcijos) ir (ar) savivaldybės tarybos narių grupė (grupės), pirmajame ar kitame savivaldybės tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaravusios (deklaravusi), kad nesiūlo savo kandidato sudarant savivaldybės vykdomąją instituciją, nedelegavusios (nedelegavusi) savo kandidatų į mero pavaduotojo pareigas ir pateikusios (pateikusi) savo veiklos kryptis.

146.3. Tarybos opozicijos veikla viešinama savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt.

147. Frakcijos, tarybos narių grupės ir tarybos nariai gali jungtis į koalicijas.

148. Frakcijos pačios nustato darbo tvarką, neprieštaraujančią reglamentui, išsirenka seniūną.

149. Frakcijos seniūnas, jo pavaduotojas (jeigu yra) arba frakcijos įgaliotas narys, viešai apie suteiktus įgaliojimus informavęs tarybą, turi teisę atstovauti taryboje savo frakcijai.

150. Tarybos nariai, norintys įkurti frakciją arba sudaryti koaliciją, posėdžio metu teikia tarybos posėdžio pirmininkui viešą pareiškimą su savo parašais. Pareiškime turi būti nurodytas frakcijos pavadinimas, seniūno bei pavaduotojo (jeigu yra) vardai ir pavardės.

151. Apie pavadinimo, sudėties ar vadovų pasikeitimą, veiklos nutraukimą tarybos posėdyje viešu pareiškimu pranešama tarybos posėdžio pirmininkui.

 

X SKYRIUS

TARYBOS KOLEGIJA

 

152. Taryba savo įgaliojimų laikui iš 7 tarybos narių mero siūlymu gali sudaryti kolegiją. Kolegijos nariai tvirtinami atviru balsavimu. Kolegijos posėdžiams pirmininkauja meras, kai jo nėra, – mero pavaduotojas.

153. Kolegijos nariai pagal pareigas yra meras ir mero pavaduotojas. Kitų kolegijos narių kandidatūras frakcijų ir tarybos narių grupės siūlymu tarybai tvirtinti teikia meras.

154. Kolegija yra tarybos patariamasis organas. Kolegija paprastai nagrinėja šiuos klausimus:

154.1. Analizuoja savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų padalinių veiklą, teikia siūlymus tarybai dėl šių padalinių veiklos gerinimo ir jų vadovų išklausymo.

154.2. Svarsto ir teikia siūlymus dėl savivaldybės strateginio planavimo dokumento rengimo.

154.3. Numato tarybos narių mokymo prioritetus (kiekvienais metais).

154.4. Svarsto klausimus dėl tarybos ir mero sekretoriato sudarymo arba mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo (jeigu sekretoriatas nesudaromas) valstybės tarnautojų pareigybių steigimo ir jų skaičiaus nustatymo.

155. Kolegijos įgaliojimai pasibaigia, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai išrinktos tarybos nariai.

156. Kolegijos narys praranda savo statusą praradus tarybos nario įgaliojimus.

157. Pareikšti nepasitikėjimą kolegijos nariais, išskyrus nepasitikėjimą mero pavaduotoju, gali 1/3 išrinktų tarybos narių. Kolegijos nariai iš kolegijos atleidžiami, jeigu už nepasitikėjimą balsuoja dalyvaujančių tarybos narių dauguma. Jeigu sprendimas atleisti atskirus kolegijos narius iš pareigų dėl nepasitikėjimo nepriimamas, šis klausimas pakartotinai gali būti svarstomas tik po metų ta pačia tvarka.

158. Kolegijos posėdžiai rengiami, jeigu yra svarstytinų klausimų. Klausimus teikia meras, mero pavaduotojas, tarybos komitetai, frakcijos, administracijos direktorius, administracijos padalinių vadovai ir į struktūrinius padalinius neįeinantys viešojo administravimo valstybės tarnautojai.

159. Kolegija rekomendacinius sprendimus priima posėdžiuose. Posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė visų jos narių.

160. Kolegijos posėdžio datą ir darbotvarkę nustato meras. Posėdžiuose svarstomi tie klausimai, dėl kurių yra pateikti sprendimų projektai. Posėdžio pradžioje meras arba posėdžiui pirmininkaujantis kitas kolegijos narys pateikia tvirtinti darbotvarkės projektą. Mero, kolegijos nario, administracijos direktoriaus siūlymu kolegija gali priimti sprendimą pakeisti darbotvarkę ir siūlyti priimti sprendimą ne pagal nustatytą tvarką, jei rengėjas yra paruošęs sprendimo projektą. Kolegijos protokoliniu sprendimu darbotvarkė gali būti papildyta kitais nenumatytais klausimais.

161. Ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki posėdžio sprendimo projekto rengėjas pateikia paruoštą sprendimo projektą ir  aiškinamąjį raštą posėdžio sekretoriui.

162. Posėdžio medžiagą posėdžio sekretorius ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio išsiunčia kolegijos nariams, Vyriausybės atstovui ir kviestiesiems asmenims. Sprendimo projekto rengėjui, kviestiesiems asmenims įteikiama posėdžio darbotvarkė ir sprendimo projektas.

163. Pranešėjams kalbėti svarstomu klausimu skiriama iki 5 min., klausimams ir atsakymams į klausimus – iki 2 min. Kiekvienas kolegijos narys dėl kiekvieno klausimo gali kalbėti ne daugiau kaip du kartus, kiti kviestieji asmenys – vieną kartą. Kolegijai leidus, gali pasisakyti ir kiti kviestieji asmenys.

164. Kolegijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių narių balsų dauguma. Kai narių balsai pasiskirsto po lygiai, lemia mero ar kito pirmininkaujančio posėdžiui nario balsas. Kolegijos sprendimai, kuriuos pasirašo posėdžio metu meras ar posėdžiui pirmininkavęs kitas kolegijos narys, įsigalioja nuo jų priėmimo.

165. Jeigu svarstant sprendimo projektą kolegijos posėdyje buvo pateikta pastabų, papildymų ar pakeitimų, sprendimo projektą posėdžio metu redaguoja pats rengėjas.

166. Kolegijos posėdžiai protokoluojami. Protokolą pasirašo to posėdžio pirmininkas – meras ar posėdžiui pirmininkavęs kitas kolegijos narys – ir posėdžio sekretorius.

167. Posėdžio protokole nurodoma data, posėdžio eilės numeris, posėdžio pirmininko ir protokolą rašiusio asmens vardai ir pavardės, dalyvavusių kolegijos narių vardai ir pavardės, kviestųjų asmenų vardai ir pavardės, svarstomieji klausimai, kalbėjusių asmenų vardai ir pavardės, jų pateikti pasiūlymai, pageidavimai, priimtas sprendimas. Nurodomi balsavimo rezultatai (pažymima, kiek balsavo „už“, „prieš“ ar „susilaikė“).

168. Priimtų kolegijos sprendimų kopijas ne vėliau kaip per 2 darbo dienas tarybos posėdžio sekretorius įteikia arba išsiunčia adresatams.

 

XI SKYRIUS

TARYBOS KOMITETAI

 

169. Tarybos komitetai sudaromi tarybai teikiamiems klausimams preliminariai nagrinėti ir išvadoms bei pasiūlymams teikti, kontroliuoti, kaip laikomasi įstatymų ir vykdomi savivaldybės tarybos, mero sprendimai.

170. Taryba sudaro 5 komitetus: Kontrolės, Ekonomikos ir finansų, Švietimo, kultūros, sporto ir sveikatos, Kaimo, socialinių ir ekologinių reikalų, Savivaldos ir teisėsaugos.

171. Komitetai sudaromi ne mažiau kaip iš 3 tarybos narių tarybos sprendimu. Privaloma sudaryti Kontrolės komitetą. Į Kontrolės komitetą įeina vienodas visų tarybos narių frakcijų ir tarybos narių grupės, jeigu ją sudaro ne mažiau kaip 3 tarybos nariai, deleguotų atstovų skaičius. Kontrolės komiteto sudėtis turi būti pakeista ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo savivaldybės tarybos narių frakcijų ar savivaldybės tarybos narių grupių ar jų skaičiaus pasikeitimo. Sudarant kitus komitetus, laikomasi proporcinio daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komitetų ir jų narių skaičių bei įgaliojimus, išskyrus Kontrolės komiteto, nustato taryba. Kontrolės komiteto įgaliojimus taryba nustato atsižvelgdama į Vietos savivaldos įstatymo 14 straipsnio 4 dalį.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

172. Komitetų, išskyrus Kontrolės komitetą, pirmininkus ir jų pavaduotojus iš komiteto narių mero siūlymu skiria komitetai.

Kontrolės komiteto pirmininką iš komiteto narių deleguoja tarybos opozicija raštu,  pasirašytu daugiau kaip pusės visų tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkui. Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoją mero siūlymu iš komiteto narių skiria taryba. Jeigu savivaldybės tarybos opozicija per du mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos savivaldybės tarybos posėdžio sušaukimo dienos arba nuo tiesiogiai išrinkto mero priesaikos priėmimo dienos nedeleguoja Kontrolės komiteto pirmininko arba deleguoja savivaldybės tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 151 straipsnyje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta savivaldybės tarybos opozicija, Kontrolės komiteto pirmininką skiria savivaldybės taryba iš komiteto narių mero siūlymu. Mero siūlymas įforminamas mero potvarkiu. Iki potvarkio priėmimo meras raštu informuoja frakcijos (grupės) paskirtus atstovus apie numatytą siūlyti kandidatūrą. Frakcijos (grupės) nuomonė dėl siūlomo kandidato turi būti pateikiama merui ne vėliau kaip per 3 darbo dienas

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

173. Kontrolės komiteto pirmininkas bei pirmininko pavaduotojas laikomi paskirtais, kai už jų kandidatūras balsavo posėdyje dalyvavusių tarybos narių dauguma.

174. Komiteto pirmininkas mero siūlymu komiteto (išskyrus Kontrolės komitetą) sprendimu prieš terminą netenka savo įgaliojimų, jeigu neatitinka Vietos savivaldos įstatymo 151 straipsnyje nustatytų reikalavimų. Kontrolės komiteto pirmininkas šioje dalyje nustatytu pagrindu netenka įgaliojimų prieš terminą mero siūlymu savivaldybės tarybos sprendimu, o jeigu Kontrolės komiteto pirmininkas buvo deleguotas savivaldybės tarybos opozicijos, – jį opozicijos raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų savivaldybės tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu artimiausio savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkui, atšaukus. Jeigu artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje savivaldybės tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Kontrolės komiteto pirmininko ir nustatyta tvarka nedeleguoja kito savivaldybės tarybos nario ar deleguoja savivaldybės tarybos narį, neatitinkantį šio Vietos savivaldos įstatymo 151 straipsnyje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Kontrolės komiteto pirmininko įgaliojimų netekimo ir naujo Kontrolės komiteto pirmininko skyrimo mero siūlymu priima savivaldybės taryba.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

175. Kontrolės komiteto kompetencija nustatyta Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme. Kontrolės komitetas atsiskaito tarybai kiekvienų metų pirmajame tarybos posėdyje. Ataskaitą pateikia Kontrolės komiteto pirmininkas pristatydamas ją posėdžio metu.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

1751. Kontrolės komitetas svarsto Ignalinos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą ir teikia pasiūlymus dėl šio plano projekto papildymo ar pakeitimo. Iki einamųjų metų spalio 5 d. Ignalinos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba pateikia veiklos plano projektą Kontrolės komiteto pirmininkui, kuris kviečia Kontrolės komiteto narius į posėdį. Savivaldybės kontrolierius Kontrolės komiteto kvietimu turi dalyvauti Kontrolės komiteto posėdyje svarstant Ignalinos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą. Komiteto nariai, apsvarstę veiklos plano projektą, ne vėliau kaip iki einamųjų metų spalio 25 dienos teikia pasiūlymus dėl šio plano projekto papildymo, pakeitimo arba jam pritaria. Jei buvo pateikta pasiūlymų  dėl šio plano projekto papildymo ar pakeitimo, Kontrolės komitetas vėlesniame posėdyje apsvarsto Ignalinos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos patikslintą (papildytą ar pakeistą) veiklos plano projektą arba išklauso savivaldybės kontrolieriaus nesutikimo motyvus, jeigu į Kontrolės komiteto pateiktus pasiūlymus nebuvo atsižvelgta. Kontrolės komitetas iki einamųjų metų lapkričio 5 dienos grąžina šį plano projektą Ignalinos rajono savivaldybės kontrolieriui tvirtinti.

Papildyta punktu:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

176. Kontrolės komitetas sprendimus priima komiteto posėdyje, kuriame dalyvauja daugiau kaip pusė visų komiteto narių. Sprendimas laikomas priimtu, jei už jį balsavo posėdyje dalyvavusių komiteto narių dauguma. Jei balsai pasiskirsto po lygiai, lemia komiteto pirmininko ar kito posėdžiui pirmininkaujančio komiteto nario balsas. Kontrolės komiteto siūlymus ir teikimus pagal jo kompetenciją taryba privalo svarstyti tarybos posėdyje.

177. Kiekvienas komitetas:

177.1. savo iniciatyva arba tarybos pavedimu pagal savo kompetenciją rengia tarybos sprendimų projektus;

177.2. svarsto parengtus tarybos sprendimų projektus, teikia pasiūlymus ir išvadas dėl jų;

177.3. svarsto savivaldybės biudžeto projektą, metinių savivaldybės biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinių, metinių savivaldybės finansinių ataskaitų rinkinių projektus;

177.4. nagrinėja gyventojų, juridinių asmenų ir nevyriausybinių organizacijų pasiūlymus bei skundus pagal savo veiklos sritis ir su atitinkamomis rekomendacijomis perduoda juos administracijos direktoriui, merui arba pateikia svarstyti tarybai.

178. Komiteto pirmininkas:

178.1. šaukia komiteto posėdžius, sudaro jų darbotvarkę, organizuoja jiems reikalingų dokumentų bei kitos medžiagos parengimą; kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremalios situacijos ar karantino nėra galimybės surengti komiteto posėdžio įprasta tvarka, komiteto posėdis gali būti vykdomas nuotoliniu būdu. Nuotolinio komiteto posėdžio metu komiteto nariai registruojami elektroninėmis ir (ar) techninėmis priemonėmis, nustatant komiteto nario tapatybę parodant tarybos nario pažymėjimą ekrane. Nuotoliniu būdu vykstančiame komiteto posėdyje balsuojama elektroninėmis ir (ar) techninėmis priemonėmis, balsai suskaičiuojami automatiškai;

178.2. skiria komiteto nariams pavedimus, pateikia jiems medžiagą ir dokumentus, susijusius su komiteto veikla;

178.3. kviečia dalyvauti komiteto posėdžiuose reikalingus asmenis;

178.4. pirmininkauja komiteto posėdžiuose;

178.5. kontroliuoja komiteto sprendimų vykdymą ir informuoja komiteto narius apie komiteto sprendimų ir rekomendacijų vykdymą;

178.6. teikia sprendimų projektus tarybai;

178.7. vykdo kitas Vietos savivaldos įstatymo ir reglamento nustatytas pareigas.

179. Pagrindinė komiteto veiklos forma yra komiteto posėdžiai. Komiteto posėdžiai šaukiami komiteto pirmininko iniciatyva. Komiteto posėdyje svarstomi tarybos posėdžio darbotvarkės klausimai ir priimami sprendimai dėl parengtų tarybos sprendimų projektų.

180. Komiteto posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų komiteto narių.

181. Komitetai pagal savo kompetenciją priima rekomendacinius sprendimus. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia komiteto pirmininko, jo nesant – kito posėdžiui pirmininkaujančio komiteto nario, balsas. Savivaldybės administracija, jos padaliniai, biudžetinės ir viešosios įstaigos ir savivaldybės kontroliuojamos įmonės su jų veikla susijusius komitetų sprendimus turi apsvarstyti ir apie svarstymo rezultatus pranešti komitetams.

182. Komitetams tarybos sprendimų projektai ir aiškinamieji raštai pateikiami elektronine forma.

183. Sprendimų projektai derinami tokia tvarka: su padalinio (kurio kompetencijai priskiriamas svarstomas klausimas) vedėju, Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėju, Informatikos ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjo pavaduotoju, administracijos direktoriaus pavaduotoju (kai projektas susijęs su jam nustatyta veiklos sritimi), administracijos direktoriumi, tarybos sekretoriumi, meru. Visi projektai, susiję su piniginių lėšų poreikiu ir judėjimu, jų perskirstymu, kreditavimo klausimais, turto klausimais, taip pat pritarimo finansinėms sutartims projektai turi būti derinami su Finansų valdymo ir apskaitos  skyriaus vedėju. Antikorupcinio vertinimo pažyma turi būti derinama su Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus teisininku.

184. Komitetas turi teisę pasiūlyti tarybai papildyti arba pakeisti tarybos posėdžio darbotvarkę. Sprendimą dėl komiteto pasiūlymo priima taryba.

185. Komitetų posėdžiai yra protokoluojami, jų metu daromas garso įrašas, kuris perduodamas Informatikos ir bendrųjų reikalų skyriui ir turi būti saugomas informacinėje laikmenoje. Komitetų posėdžiams sekretoriauja to komiteto paskirtas sekretorius.

186. Keli komitetai savo iniciatyva jų pirmininkų susitarimu gali sušaukti bendrą posėdį. Posėdis laikomas įvykusiu, jeigu posėdyje dalyvauja daugiau kaip pusė visų komitetų narių.  Bendram posėdžiui pirmininkauja komiteto pirmininkas, kuris išrenkamas bendru komitetų pirmininkų sutarimu, sekretoriauja to komiteto sekretorius. Kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremalios situacijos ar karantino nėra galimybės komiteto posėdžio surengti įprasta tvarka, komiteto posėdis gali būti vykdomas nuotoliniu būdu. Bendram posėdžiui vadovauja vieno iš komitetų pirmininkas. Sprendimai priimami visų posėdyje dalyvaujančių komitetų narių balsų dauguma. Nuotolinio komiteto posėdžio metu komiteto nariai registruojami elektroninėmis ir (ar) techninėmis priemonėmis, nustatant komiteto nario tapatybę parodant tarybos nario pažymėjimą ekrane. Nuotoliniu būdu vykstančiame komiteto posėdyje balsuojama elektroninėmis ir (ar) techninėmis priemonėmis, balsai suskaičiuojami automatiškai. Posėdžio rekomendacinį sprendimą ir protokolą pasirašo visų komitetų, sušaukusių bendrą posėdį, pirmininkai.

187. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Posėdžio protokolą pasirašo bendro komitetų posėdžio pirmininkas ir posėdžio sekretorius.

188. Komitetai, bendrame posėdyje svarstę klausimus ir kartu rengę tarybos sprendimų projektus, gali daryti bendrą pranešimą arba atskirai pateikti savo pastabas bei pasiūlymus. Komitetai turi teisę pateikti tarybai pasiūlymus, kad tarybos sprendimų projektai bei kiti savivaldybės gyventojams ir juridiniams asmenims svarbūs klausimai būtų pateikti svarstyti visuomenei.

189. Komitetų pasiūlymai, rekomendacijos išrašu iš protokolo teikiami administracijai, savivaldybės įstaigoms bei valdomoms įmonėms. Išrašą iš protokolo padaro komiteto sekretorius.

190. Komitetų rekomendacijas administracija, jos padaliniai, savivaldybės biudžetinės ir viešosios įstaigos ir savivaldybės valdomos įmonės per 1 mėnesį nuo rekomendacijų gavimo dienos privalo apsvarstyti ir apie svarstymo rezultatus informuoti komitetą.       

191. Komitetas savo kompetencijos klausimais turi teisę pakviesti į posėdžius administracijos direktorių arba jo įgaliotą darbuotoją, savivaldybės įstaigų bei savivaldybės valdomų įmonių vadovus ir pareikalauti iš jų pateikti paaiškinimus svarstomais klausimais.

192. Išimties atvejais, jeigu svarstomi klausimai yra susiję su kitų savivaldybės teritorijoje esančių įstaigų ir įmonių tiesiogine veikla, komitetas gali kviesti į posėdžius atitinkamų įmonių bei įstaigų vadovus ar jų atstovus ir prašyti jų paaiškinimų.

193. Komitetas apie klausimų svarstymą ir kvietimą į posėdį turi pranešti kviečiamiems asmenims ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas.

194. Komitetai savo kompetencijos klausimais turi teisę reikalauti iš administracijos direktoriaus, savivaldybės įstaigų ir valdomų įmonių vadovų ataskaitinių duomenų ar kitos klausimui nagrinėti reikalingos medžiagos, o administracijos direktorius ir įstaigų bei įmonių vadovai privalo reikalaujamus duomenis pateikti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų.

195. Komitetai savo kompetencijos klausimais turi teisę tikrinti, kaip vykdomi tarybos sprendimai, kaip atsižvelgiama į rekomendacijas ir pasiūlymus.

196. Komitetų posėdžiuose gali dalyvauti Vyriausybės atstovas ar jo įgaliotas asmuo, žiniasklaidos atstovai, patariamojo balso teise gali dalyvauti suinteresuoti asmenys.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

197. Komitetas atskiriems klausimams nagrinėti gali pasitelkti ekspertus. Visuomeniniai patarėjai bei ekspertai gali dalyvauti komitetų posėdžiuose patariamojo balso teise. Komitetų posėdžiuose taip pat gali dalyvauti kiti tarybos nariai bei svarstomais klausimais suinteresuoti asmenys.

198. Komitetų posėdžiuose turi teisę dalyvauti savivaldybės kontrolierius ir pareikšti nuomonę savo kompetencijos klausimais.

199. Kai komiteto posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas, komitetas gali nuspręsti jį nagrinėti uždarame posėdyje.

200. Komiteto posėdyje pageidaujantys dalyvauti visuomenės atstovai privalo užsiregistruoti pas posėdžio sekretorių, nurodydami savo (asmenų) vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, jį (juos) delegavusią organizaciją ir kokį darbotvarkės klausimą svarstant norima dalyvauti. Organizacijoms nepriklausantys asmenys gali dalyvauti komiteto posėdyje, užsiregistravę pas posėdžio sekretorių, jeigu svarstomi su jais susiję darbotvarkės klausimai.

201. Komiteto posėdyje pageidaujantys dalyvauti žiniasklaidos atstovai privalo užsiregistruoti pas posėdžio sekretorių, nurodydami asmens vardą, pavardę ir žiniasklaidos priemonės pavadinimą, bei pateikti darbo pažymėjimą komiteto pirmininkui. Visi komiteto darbe dalyvaujantys asmenys privalo laikytis komiteto nuostatuose nustatytos tvarkos.

202. Komiteto narys turi sprendžiamojo balso teisę visais komitete svarstomais klausimais, taip pat turi teisę siūlyti svarstyti klausimus, dalyvauti juos rengiant, teikti pasiūlymus dėl savivaldybės institucijų, įstaigų ir savivaldybės valdomų įmonių patikrinimo.

203. Komitetų veiklos organizacinį ir informacinį aptarnavimą atlieka mero skirti politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai.

204. Komiteto posėdžio darbotvarkė skelbiama savivaldybės interneto svetainėje. Darbotvarkė turi būti paskelbta ne vėliau kaip prieš dvi darbo dienas iki komiteto posėdžio pradžios. Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu, kai būtina neatidėliotinai spręsti savivaldybės funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus ir sprendimo nepriėmimas ar delsimas jį priimti nedelsiant lemtų neigiamus padarinius savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams, mero sprendimu komitetų posėdžių darbotvarkės gali būti paskelbiamos savivaldybės interneto svetainėje ir apie komiteto posėdžio laiką ir jame svarstytinus klausimus visais šiais atvejais pranešama per trumpesnį, negu nustatyta šiame papunktyje, terminą, bet ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki komiteto posėdžio pradžios.

 

XII SKYRIUS

TARYBOS KOMISIJOS

 

205. Taryba savo įgaliojimų laikui sudaro Etikos komisiją ir Antikorupcijos komisiją. Tarybos sudaromų komisijų kompetenciją, pirmininko skyrimą ir komisijos sudarymą reglamentuoja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas.

Mero siūlymas įforminamas potvarkiu. Iki potvarkio dėl siūlymo priėmimo meras raštu informuoja frakcijos (grupės) paskirtus atstovus apie numatytas siūlyti kandidatūras į Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkų pareigas. Frakcijos (grupės) nuomonė dėl siūlomo kandidato turi būti pateikiama merui ne vėliau kaip per 3 darbo dienas. Etikos komisijos pirmininkas ir Antikorupcijos komisijos pirmininkas laikomi paskirtais, kai už jų kandidatūras balsavo posėdyje dalyvaujančių tarybos narių dauguma.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

206.  Antikorupcijos komisija, tarybos ar mero iniciatyva priėmus tarybos sprendimą ar mero potvarkį dėl teisės aktų projektų vertinimo, dalyvauja atliekant savivaldybės institucijų parengtų teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

207. Etikos komisija rengia posėdžius ne rečiau kaip kartą per mėnesį.

208. Įstatymų nustatytais atvejais arba tarybos sprendimu gali būti sudaromos ir kitos nuolatinės (tos kadencijos laikotarpiui) bei laikinosios (atskiriems klausimams nagrinėti) komisijos.

209. Tarybos sudaromų komisijų nariais gali būti tarybos nariai, valstybės tarnautojai, ekspertai, gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai – seniūnaičiai, išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti atstovai, visuomenės atstovai (Lietuvos Respublikoje įregistruotų viešųjų juridinių asmenų, išskyrus valstybės ar savivaldybės institucijas ar įstaigas, įgalioti atstovai), bendruomeninių organizacijų atstovai, kiti savivaldybės gyventojai. Etikos komisijoje ir Antikorupcijos komisijoje seniūnaičiai arba seniūnaičiai ir visuomenės atstovai turi sudaryti ne mažiau kaip 1/3 komisijos narių.

210. Savivaldybės tarybos sudaromos komisijos pirmininku gali būti skiriamas tik nepriekaištingos reputacijos, kaip ji yra apibrėžta Vietos savivaldos įstatymo 151 straipsnyje, savivaldybės tarybos narys. Komisijos pirmininkas (išskyrus Etikos komisijos pirmininką ir Antikorupcijos komisijos pirmininką) mero siūlymu komisijos sprendimu prieš terminą netenka savo įgaliojimų, jeigu jis pripažįstamas šiukščiai pažeidusiu Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą arba neatitinkančiu Vietos savivaldos įstatyme nustatytų nepriekaištingos reputacijos reikalavimų. Etikos komisijos pirmininkas ir Antikorupcijos komisijos pirmininkas šiame punkte nustatytu pagrindu netenka įgaliojimų prieš terminą mero siūlymu savivaldybės tarybos sprendimu, o jeigu Etikos komisijos pirmininkas ar Antikorupcijos komisijos pirmininkas buvo deleguotas savivaldybės tarybos opozicijos, – jį opozicijos raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų savivaldybės tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu artimiausio savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkui, atšaukus. Jeigu artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje savivaldybės tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Etikos komisijos pirmininko ar Antikorupcijos komisijos pirmininko ir nustatyta tvarka nedeleguoja kito atitinkamos komisijos pirmininko ar deleguoja savivaldybės tarybos narį, neatitinkantį Vietos savivaldos įstatymo 151 straipsnyje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Etikos komisijos pirmininko ar Antikorupcijos komisijos pirmininko įgaliojimų netekimo ir naujo atitinkamos komisijos pirmininko skyrimo mero siūlymu priima savivaldybės taryba.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

211. Dėl komisijos narių skaičiaus sprendžia taryba. Į komisijų sudėtį po vieną kandidatą gali siūlyti kiekviena taryboje atstovaujama partija ir visuomeniniai komitetai. Kandidatūros į komisijas svarstomos balsuojant už kiekvieną atskirai arba už visas iš karto.

Meras viešu kvietimu prašo gyvenamųjų vietovių bendruomenių – seniūnaičių, išplėstinės seniūnaičių sueigos, visuomenės atstovų (Lietuvos Respublikoje įregistruotų viešųjų juridinių asmenų, išskyrus valstybės ar savivaldybės institucijas ar įstaigas), bendruomeninių organizacijų, kitų savivaldybės gyventojų – deleguoti savo atstovus į Etikos ir Antikorupcijos komisijų sudėtį. Deleguotų atstovų kandidatūros mero potvarkiu siūlomos tarybai.

212. Etikos ir Antikorupcijos komisijos pirmininkai laikomi paskirtais, kai už  kandidatūrą balsavo posėdyje dalyvaujančių tarybos narių dauguma. Komisijų pirmininkų pavaduotojus, komisijų pirmininkams pasiūlius, renka komisijų nariai.

213. Komisijų (nuolatinių, laikinųjų) veiklos nuostatus tvirtina taryba.

214. Komisijos yra atsakingos ir atskaitingos tarybai.

215. Svarbiems, skubiems ar kitiems klausimams spręsti ir pasiūlymams bei išvadoms parengti taryba savo sprendimu gali sudaryti laikinąsias komisijas. Taryba skiria komisijai užduotį ir nustato jai darbo trukmę. Komisija savo veikloje vadovaujasi įstatymais ir reglamentu. Komisijų posėdžiuose gali dalyvauti ekspertai, valstybės tarnautojai ir visuomenės atstovai.

2151. Jei dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komisijų posėdžiai negali vykti komisijų nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai, posėdžiai gali vykti nuotoliniu būdu. Nuotoliniu būdu vyksiančių savivaldybės tarybos komisijų posėdžių klausimai rengiami ir posėdžiai vyksta laikantis reglamente nustatytų savivaldybės tarybos nario teisių. Nuotoliniu būdu priimant komisijų sprendimus, turi būti užtikrintas komisijos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

Papildyta punktu:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

216. Komisijoms užbaigus veiklą, veiklos dokumentai perduodami saugoti Teisės ir civilinės metrikacijos skyriui.

 

XIII SKYRIUS

TARYBOS POSĖDŽIUI PATEIKIAMŲ SVARSTYTI KLAUSIMŲ RENGIMAS

 

217. Inicijuoti klausimus svarstyti tarybos posėdyje gali meras, mero pavaduotojas, savivaldybės kontrolierius, tarybos komitetai, tarybos komisijos, frakcijos, koalicijos, tarybos narių grupės, atskiri tarybos nariai, administracija, Vyriausybės atstovas, nevyriausybinės organizacijos ir gyventojai ar jų įgalioti atstovai. Nevyriausybinės organizacijos, gyventojai ar jų įgalioti atstovai dėl siūlomo svarstyti tarybos posėdyje klausimo gali raštu kreiptis į merą, tarybos komitetą ar atskirą tarybos narį. Mero pavaduotojas, administracija ir Vyriausybės atstovas apie siūlomą svarstyti klausimą privalo informuoti merą. Meras siūlomiems klausimams parengti gali sudaryti darbo grupę, į kurią įtraukiami klausimų iniciatoriai, arba įpareigoti administraciją ar politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus atitinkamu klausimu parengti sprendimo projektą.

218. Sprendimų projektus tarybai rengia administracija, komitetai, komisijos, tarybos nariai, tarybos narių frakcijos ir grupės, savivaldybės kontrolierius (toliau – projektų rengėjai).

219. Tarybos komitetai, tarybos komisijos, frakcijos, tarybos narių grupės ir atskiri tarybos nariai gali patys rengti tarybos sprendimų projektus inicijuojamais klausimais arba kreiptis į merą dėl jų rengimo.

220. Sprendimo projektams parengti reikalinga medžiaga projektų rengėjams privalo būti pateikta ne vėliau kaip prieš 20 kalendorinių dienų iki tarybos posėdžio.

221. Jeigu teikiamas sprendimo projektas dėl galiojančio teisės akto pakeitimo, prie sprendimo projekto pridedamas sprendimo projekto ir galiojančio teisės akto lyginamasis variantas.

222. Prie sprendimo projekto pridedama su tuo sprendimu susijusi medžiaga, aiškinamasis raštas (3 priedas), kuriame nurodomi sprendimo projekto tikslai, uždaviniai, siūlomos teisinio reguliavimo nuostatos, laukiami rezultatai, lėšų poreikis ir šaltiniai, kiti sprendimui priimti reikalingi pagrindimai, skaičiavimai ar paaiškinimai.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

223. Jeigu rengiamu tarybos sprendimu numatoma reguliuoti visuomeninius santykius, susijusius su Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatyme nurodytais santykiais, atliekamas sprendimo projekto antikorupcinis vertinimas ir pateikiama Teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo pažyma.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

224. Jeigu rengiamu tarybos sprendimu numatoma reglamentuoti iki tol nereglamentuotus santykius, taip pat kuriuo iš esmės keičiamas teisinis reguliavimas, turi būti atliekamas numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimas. Informacija apie šį vertinimą bei jo rezultatus nurodoma aiškinamajame rašte.

225. Sprendimo projektą (suderintą elektroninėje dokumentų valdymo sistemoje) bei reikiamą medžiagą elektroniniu būdu rengėjas teikia tarybos sekretoriui pasirašyti ir užregistruoti ne vėliau kaip prieš 7 darbo dienas iki tarybos posėdžio.

226. Tarybos sekretorius sprendimų projektų registre užregistruotus sprendimų projektus per elektroninę dokumentų valdymo sistemą  perduoda merui, kuris sprendžia dėl pateikto sprendimo projekto įtraukimo į tarybos posėdžio darbotvarkę.

227. Meras potvarkiu sudaro tarybos posėdžio darbotvarkę.

228. Tarybos sekretorius elektroniniu paštu papildomai tarybos nariams ir komitetams siunčia darbotvarkę ir informaciją apie  elektroninėje dokumentų valdymo sistemoje įregistruotus tarybos sprendimų projektus ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki posėdžio.

229. Tarybos nariai dėl tarybos posėdžio darbotvarkės ir sprendimų projektų gali merui ir tarybos sprendimų projektų rengėjams raštu pateikti pastabas ne vėliau kaip likus 2 darbo dienoms iki tarybos posėdžio.

230. Komitetai į darbotvarkę įtrauktus tarybos sprendimų projektus privalo apsvarstyti ir išvadas bei pasiūlymus dėl jų gali pateikti ne vėliau kaip likus 2 darbo dienoms iki tarybos posėdžio. Komitetų pastabos ir pasiūlymai dėl sprendimo projektų išsamiai išdėstomi komiteto posėdžio protokole.

231. Komiteto posėdžio sekretorius privalo surašyti protokolą, kuriame turi būti išsamiai išdėstyti komiteto pasiūlymai ir pastabos, ir ne vėliau kaip iki reglamento 230 punkte nurodyto termino privalo įteikti protokolą tarybos sekretoriui, kuris, jei protokole yra pastabų ar pasiūlymų dėl sprendimų projektų, turi pateikti protokolo kopijas merui, tarybos nariams, administracijos direktoriui ir sprendimų projektų rengėjams, kad šie galėtų susipažinti su pastabomis ir pasiūlymais.

232. Sprendimų projektų rengėjai, gavę  tarybos narių pasiūlymus, komitetų išvadas bei pasiūlymus, gali į juos atsižvelgti ir pataisyti sprendimų projektus arba į juos atsakyti pristatydami klausimą tarybos posėdyje. Esant pakeitimų, pakoreguoti sprendimų projektai, suderinti su reglamento 183 punkte nurodytais specialistais, turi būti pateikti tarybos nariams  elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki  tarybos posėdžio. 

233. Meras, jo nesant – mero pavaduotojas, o nesant mero pavaduotojo – laikinai mero pareigas einantis tarybos narys ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki tarybos posėdžio sudaro tarybos posėdžio darbotvarkę. Jeigu meras į tarybos posėdžio darbotvarkę neįtraukia gauto parengto sprendimo projekto, jis apie tai per 1 darbo dieną nuo sprendimo projekto gavimo privalo informuoti sprendimo projekto rengėją, nurodydamas motyvus, kodėl klausimas neįrašomas į posėdžio darbotvarkę. Sprendimo projekto rengėjas komitetams, komisijoms, frakcijoms ar 1/3 dalyvaujančių posėdyje tarybos narių šiuos klausimus gali pasiūlyti įrašyti į darbotvarkę tarybos posėdyje svarstant darbotvarkę.

234. Ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki tarybos posėdžio tarybos posėdžio darbotvarkė kartu su tarybos sprendimų projektais skelbiami savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt.

235. Komitetų ir tarybos posėdžiuose sprendimo projektą pristato atitinkamo skyriaus vedėjas (jo pavedimu klausimą gali pristatyti  projekto rengėjas arba skyriaus darbuotojas).

 

XIV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO SVARSTYMAS

 

236. Savivaldybės biudžeto (toliau – biudžetas) sudarymas:

236.1. biudžetas sudaromas vieniems biudžetiniams metams;

236.2. biudžeto projektą rengia savivaldybės administracija, vadovaudamasi tarybos patvirtintomis Savivaldybės biudžeto sudarymo, vykdymo ir atskaitomybės taisyklėmis bei administracijos direktoriaus nustatytais biudžeto projekto rengimo terminais.

237. Biudžeto projektas svarstomas tokia tvarka:

237.1. Biudžeto projektas teikiamas svarstyti tarybos frakcijoms, komitetams, jis taip pat skelbiamas savivaldybės interneto svetainėje bei vietinėje spaudoje gyventojams viešai svarstyti. Taip pat su biudžeto projektu galima susipažinti savivaldybės administracijoje. Rajono gyventojai ir juridiniai asmenys pastabas ir pasiūlymus dėl biudžeto projekto teikia 7 darbo dienas nuo projekto paskelbimo dienos elektroniniu paštu (info@ignalina.lt) arba raštu savivaldybės administracijai. Komitetai privalo išnagrinėti biudžeto projektą ir savo sprendimus ne vėliau kaip per 7 darbo dienas nuo biudžeto projekto gavimo dienos pateikti Ekonomikos ir finansų komitetui. Į komitetų, kuriuose svarstomas biudžeto projektas, posėdžius kviečiami administracijos atstovai, taip pat gali būti kviečiami komitetų nariai.

237.2. Per reglamento 237.1 papunktyje nustatytą laiką gautus gyventojų ir juridinių asmenų pastabas ir pasiūlymus apibendrina savivaldybės administracija ir pateikia Ekonomikos ir finansų komitetui.

237.3. Pasiūlymai didinti biudžeto projekte numatytus asignavimus arba numatyti naujus asignavimus svarstomi tik tada, kai pasiūlymo iniciatoriai nurodo šių išlaidų finansavimo šaltinį.

237.4. Ekonomikos ir finansų komitetas, gavęs frakcijų, komitetų išvadas bei gyventojų ir juridinių asmenų atsiliepimus, apsvarsto biudžeto projektą ir pateikia apie jį išvadą administracijos direktoriui. Išvadoje turi būti nurodomos frakcijų, komitetų teikiamos pastabos ir pagrindinės išvados. Jeigu Ekonomikos ir finansų komitetas nepritaria siūlomoms biudžeto projekto pataisoms, savo išvadoje turi nurodyti konkrečius nepritarimo motyvus.

238. Apsvarsčius biudžeto projektą visuose komitetuose ir įvykus viešam biudžeto svarstymui, administracijos direktorius teikia biudžeto projektą svarstyti tarybai.

239. Taryba biudžetą patvirtina per du mėnesius nuo valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo.

240. Biudžetiniais metais taryba biudžetą gali tikslinti.

241. Jeigu biudžetas laiku nepatvirtinamas, išlaidos metų pradžioje iki biudžeto patvirtinimo kiekvieną mėnesį negali viršyti 1/12 praėjusių metų biudžeto asignavimų. Asignavimų valdytojo išlaidos kiekvieną mėnesį negali viršyti 1/12 praėjusių metų asignavimų valdytojui skirtų lėšų ir skiriamos tik tęstinei veiklai finansuoti bei įsiskolinimams dengti.

 

XV SKYRIUS

TARYBOS POSĖDŽIO TRANSLIAVIMAS, TARYBOS POSĖDYJE PRIIMTŲ DOKUMENTŲ ĮFORMINIMAS IR PASKELBIMAS

 

242. Tarybos posėdžiai tiesiogiai transliuojami interneto svetainėje www.ignalina.lt arba „Youtube“ kanale, išskyrus, kai posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas ir kai taryba nusprendžia jį nagrinėti uždarame posėdyje. Tiesioginį posėdžių transliavimą organizuoja ir prižiūri Informatikos ir bendrųjų reikalų skyrius.

243. Tarybos posėdžio transliacija pradedama tarybos posėdžio pirmininkui skelbiant posėdžio pradžią, baigiama – paskelbus pabaigą.

244. Savivaldybės tarybos posėdžio transliacijos įrašą galima peržiūrėti savivaldybės interneto svetainėje.

245. Autentiška tiesiogiai transliuoto savivaldybės tarybos posėdžio vaizdo ir garso medžiaga kartu su posėdžio eigos informacija ir balsavimo rezultatais saugomi 10 metų administracijoje. Už jų saugumą atsakingas Informatikos ir bendrųjų reikalų skyrius.

246. Esant uždaram savivaldybės tarybos posėdžiui, daromas jo vaizdo ir garso įrašas, kuris visuomenei neviešinamas.

247. Susiklosčius nenugalimos jėgos aplinkybėms (force majeure) ar atsiradus techninėms kliūtims, dėl kurių  tarybos posėdžių tiesioginis transliavimas tampa negalimas, visuomenei sudaroma galimybė interneto svetainėje susipažinti su tarybos posėdžio duomenimis paviešinus tarybos posėdžio vaizdo ir (ar) garso įrašą.

248. Tarybos posėdžiai yra protokoluojami. Posėdžio protokolus ir tarybos sprendimus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs asmuo – meras, jo pavaduotojas ar kitas posėdžio pirmininkas. Tarybos posėdžių protokolus turi pasirašyti ir tarybos sekretorius, jo nesant – mero paskirtas politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas arba administracijos direktoriaus (kai yra gautas mero pritarimas) paskirtas valstybės tarnautojas / darbuotojas, dirbantis administracijoje pagal darbo sutartį. Protokolai paskelbiami savivaldybės interneto svetainėje ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po tarybos posėdžio.

249. Tarybos posėdžio protokole nurodoma: tarybos pavadinimas, posėdžio vieta ir laikas, posėdžio eilės numeris, visų tarybos narių, iš jų dalyvavusių ir nedalyvavusių posėdyje, skaičius, vardai bei pavardės, kviestųjų asmenų bei svečių vardai ir pavardės, posėdžio pirmininko vardas ir pavardė, posėdžio darbotvarkė, kiekvieno klausimo pranešėjo ir papildomo pranešėjo vardas, pavardė ir pareigos, diskusijose dalyvavusių asmenų vardai, pavardės ir pareigos, taip pat asmenų, pateikusių klausimus ar paklausimus (raštu ar žodžiu) pranešėjams ir papildomiems pranešėjams, vardai ir pavardės, trumpas šių kalbų ar paklausimų išdėstymas, priimti sprendimai ir balsavimo rezultatai.

250. Prie posėdžio protokolo pridedama: tarybos narių perduoti siūlymai, pastabos, informaciniai pranešimai ar paklausimai, posėdyje dalyvavusių asmenų sąrašai, elektroninės balsavimo sistemos ataskaita.

251. Už priimtų dokumentų įforminimą ir protokolo sutvarkymą atsako posėdžio sekretorius.

252. Tarybos sprendimus posėdžio pirmininkas turi pasirašyti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po jų priėmimo. Sprendimai pasirašomi elektroniniu parašu.

253. Tarybos priimtų teisės aktų įsigaliojimas:

253.1. Tarybos priimti individualūs teisės aktai įsigalioja tą dieną, kai juos pasirašo posėdžio pirmininkas, jeigu pačiame teisės akte nenurodyta vėlesnė įsigaliojimo data.

253.2. Tarybos priimti norminiai teisės aktai Teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka skelbiami Teisės aktų registre ir savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt. Norminis teisės aktas, išskyrus teisės aktus ir jais patvirtintus teritorijų planavimo dokumentus, įsigalioja kitą dieną po oficialaus paskelbimo Teisės aktų registre, jeigu pačiame teisės akte nenumatyta vėlesnė įsigaliojimo data. Teisės aktų ir jais patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų skelbimo ir įsigaliojimo tvarka nustatyta Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatyme.

254. Savivaldybės gyventojai gali susipažinti su visais galiojančiais tarybos sprendimais bei posėdžių protokolais savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt.

255. Tarybos nariai gali pareikšti pretenzijas dėl protokolo surašymo.

256. Tarybos posėdžio protokolo išrašas tarybos nariui daromas jo rašytiniu prašymu, kitais atvejais – mero nurodymu.

257. Tarybos sprendimus nuo jų įsigaliojimo datos atitinkamoms valstybės institucijoms, visuomeninėms organizacijoms, įmonėms, įstaigoms bei pareigūnams, fiziniams asmenims administracija perduoda ne vėliau kaip per 7 darbo dienas.

 

XVI SKYRIUS

TARYBOS SPRENDIMŲ ĮGYVENDINIMAS IR KONTROLĖ

 

258. Už tarybos sprendimų ir juose esančių pavedimų vykdymo kontrolės organizavimą ir įgyvendiniatsako administracijos direktorius.

259. Tarybos sprendimai po tarybos posėdžio perduodami savivaldybės administracijai.

260. Visi priimami tarybos sprendimai registruojami savivaldybės elektroninėje dokumentų valdymo sistemoje tarybos sprendimų registre.

261. Savivaldybės administracijos direktoriaus tiesiogiai ir asmeniškai atsako už tarybos sprendimų įgyvendinimą savivaldybės teritorijoje jo kompetencijai priskirtais klausimais.  Siekdamas tinkamai įgyvendinti tarybos sprendimus, administracijos direktorius duoda pavedimus administracijos padalinio vadovui, atsakingam už atitinkamą sritį. 

262. Apie tarybos priimtų sprendimų vykdymą savivaldybės administracijos direktorius atsiskaito pateikdamas kiekvienų metų veiklos ataskaitą.

263. Apie tarybos sprendimų įvykdymą administracijos direktorius atsiskaito tarybai ir merui.

264. Tarybos sprendimas laikomas įgyvendintu, kai yra įvykdytos visos jame nurodytos užduotys.

265. Tarybos sprendimai dėl vietinių rinkliavų ir mokesčių, taip pat tarybos sprendimais patvirtintos taisyklės, už kurių pažeidimą įstatymai numato administracinę atsakomybę, galioja visoje savivaldybės teritorijoje, jų laikytis privalo visos institucijos, įstaigos, įmonės ir gyventojai, taip pat į savivaldybės teritoriją atvykę kiti fiziniai ir juridiniai asmenys.

 

XVII SKYRIUS

TARYBOS NARIŲ PAKLAUSIMAI

 

266. Paklausimu laikomas toks savivaldybės kompetencijai priskirtas klausimas, dėl kurio tarybos narys ar jų grupė, tarybos narių frakcija tarybos posėdžio metu kreipėsi į merą, mero pavaduotoją, savivaldybės kontrolierių, administracijos direktorių, savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia savivaldybės teritorijoje, vadovus ar valstybės tarnautojus. Į tuos pačius vadovus ar valstybės tarnautojus su paklausimu tarybos narys arba jų grupė gali raštu kreiptis ir ne posėdžio metu. Tokie paklausimai turi būti įteikti atitinkamam vadovui ar valstybės tarnautojui, o jų kopijos – merui. Paklausimu gali būti laikomas ir toks klausimas, kurio reikšmingumą balsuodama pripažįsta taryba.

267. Paklausimo pateikėjas (pateikėjai) turi nurodyti konkretų vadovą ar valstybės tarnautoją, į kurį jis kreipiasi, išdėstyti problemą, dėl kurios jis kreipiasi, esmę ir kokio atsakymo – žodžiu ar raštu –  laukia.

268. Atsakymas į paklausimą pateikiamas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo jo gavimo dienos. Jeigu dėl objektyvių priežasčių per šį terminą atsakyti negalima, paklausimo nagrinėjimo terminas gali būti pratęsiamas, bet ne ilgiau kaip 10 darbo dienų. Apie tai turi būti pranešama paklausimo pateikėjui (pateikėjams)  raštu arba elektroniniu paštu ir nurodomos atsakymo pateikimo pratęsimo priežastys.

269. Ar paklausimo svarstymą įtraukti į tarybos posėdžio darbotvarkę, sprendžia taryba.

270. Paklausimas tarybos posėdyje nagrinėjamas tokia tvarka:

270.1. Paklausimo teikėjo pasisakymas – iki 5 minučių.

270.2. Vadovo ar valstybės tarnautojo, kuriam pateiktas paklausimas, atsakymas – iki 15 minučių.

270.3. Diskusija – iki 15 minučių, jeigu jos reikalauja kuris nors komitetas, frakcija.

271. Nagrinėjant paklausimą tarybos posėdyje, turi dalyvauti bent vienas iš paklausimo pateikėjų ir vadovas ar valstybės tarnautojas, kuriam buvo adresuotas paklausimas. Jeigu posėdyje nedalyvauja paklausėjas, paklausimo nagrinėjimas atidedamas.

272. Gavęs paklausimą vadovas ar valstybės tarnautojas jį apsvarsto ir atsako į paklausimą. Jei paklausėjas pageidauja, atsakymas gali būti pristatomas tarybos posėdžio metu.

273. Sprendimų dėl paklausimų vykdymą pagal kompetenciją kontroliuoja meras arba savivaldybės administracijos direktorius.

 

XVIII SKYRIUS

GYVENTOJŲ PRIĖMIMO ORGANIZAVIMAS, JŲ PASIŪLYMŲ, PRAŠYMŲ IR SKUNDŲ NAGRINĖJIMAS

 

274. Meras, jo pavaduotojas ir tarybos nariai privalo asmeniškai priimti gyventojus.

275. Meras ir jo pavaduotojas gyventojus priima ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę ir ne mažiau kaip po dvi valandas.

276. Tarybos nariai gyventojus priima ir susitinka su gyventojais savo iniciatyva. Susitikimus su gyventojais tarybos nariai gali organizuoti patys savarankiškai arba kreiptis į administraciją, kad paskelbtų informaciją gyventojams apie susitikimų laiką ir vietą, parengtų posėdžiams reikalingas patalpas.

277. Už gyventojų priėmimo organizavimą, jų prašymų, skundų ir pasiūlymų (toliau – prašymų) nagrinėjimą atsako meras arba jo pavedimu – savivaldybės politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas. Jis yra atsakingas už gyventojų informavimą apie priėmimo tvarką ir priėmimo periodiškumą, t. y. paskelbimą tarybos nustatytose vietose.

278. Dokumentus, susijusius su gyventojų priėmimu, ir iš jų gautus prašymus, tvarko administracijos paskirtas darbuotojas.

279. Prašymai turi būti išnagrinėti ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo jų gavimo dienos. Jei dėl objektyvių priežasčių per šį terminą prašymo išnagrinėti negalima, prašymo nagrinėjimo terminas gali būti pratęsiamas, bet ne ilgiau kaip 10 darbo dienų. Apie tai turi būti pranešama prašymą pateikusiam asmeniui. Asmeniui apie tai pranešama raštu arba elektroniniu paštu (kai prašymas gautas elektroniniu paštu) ir nurodomos pratęsimo priežastys.

280. Apie prašymo nagrinėjimo rezultatus raštu pranešama prašymą pateikusiam gyventojui. Jei prašymas atmetamas, būtinai turi būti nurodyti atmetimo motyvai.

281. Tarybos nariai jų vardu gautus rinkėjų prašymus nagrinėja patys arba siunčia juos nagrinėti atitinkamai institucijai, prašydami jos atsakyti pareiškėjui bei kopiją pateikti tarybos nariui. Apie prašymų nagrinėjimo rezultatus pareiškėją Viešojo administravimo įstatymo nustatytais terminais informuoja pats tarybos narys arba tarybos nario paprašyta prašymą nagrinėjusi institucija.

282. Tarybos ar tarybos nario vardu gauti prašymai gali būti nagrinėjami tarybos komitetuose.

283. Prašymai, kurie jau buvo nagrinėti mero ar administracijos, tačiau nagrinėjimo rezultatai netenkino pareiškėjų, komiteto siūlymu gali būti svarstomi tarybos posėdyje.

 

XIX SKYRIUS

ATASKAITŲ PATEIKIMAS TARYBAI

 

284. Meras kartą per metus atsiskaito tarybai už savo veiklą praėjusiais metais. Mero ataskaita turi būti pateikta tarybai iki kiekvienų metų gegužės 1 d.

285. Kiekvienų metų pradžioje Kontrolės komitetas, Etikos komisija ir Antikorupcijos komisija atsiskaito tarybai už savo veiklą praėjusiais metais pateikdami metines veiklos ataskaitas. Ataskaitas pristato Kontrolės komiteto, Etikos komisijos, Antikorupcijos komisijos pirmininkai arba jų pavaduotojai.

286. Administracijos direktorius atsiskaito už savo ir administracijos veiklą teikdamas veiklos ataskaitas merui ir tarybai iki kiekvienų metų liepos 1 d.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-216, 2021-12-28, paskelbta TAR 2021-12-31, i. k. 2021-27870

 

287. Kiekvienais metais iki liepos 1 d. savivaldybės kontrolierius  pateikia Kontrolės ir audito tarnybos veiklos ataskaitą ir atsako į tarybos narių klausimus.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-216, 2021-12-28, paskelbta TAR 2021-12-31, i. k. 2021-27870

 

288. Tarybai pritarus mero, administracijos direktoriaus ir savivaldybės kontrolieriaus veiklos ataskaitoms, visos ataskaitos skelbiamos savivaldybės interneto svetainėje, o ataskaitų santraukos turi būti skelbiamos vietinėje spaudoje arba išleidžiamos atskiru leidiniu.

289. Savivaldybės biudžetinės ir viešosios įstaigos (kurių savininkė yra savivaldybė), savivaldybės valdomos įmonės ir organizacijos privalo pateikti tarybai išklausyti metines veiklos ataskaitas kartu su finansinių ataskaitų rinkiniu ir atsakyti į tarybos narių paklausimus iki kiekvienų metų liepos 1 d. Taryba, išklausiusi metines veiklos ataskaitas ir atsakymus, dėl šių ataskaitų priima sprendimus.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-216, 2021-12-28, paskelbta TAR 2021-12-31, i. k. 2021-27870

 

290. Savivaldybės kontrolierius kiekvienais metais iki liepos 15 d. pateikia tarybai išvadą dėl pateiktų tvirtinti metinių savivaldybės biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinio, savivaldybės konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinio, savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo, atsako į tarybos narių klausimus.

291. Administracija savivaldybės konsoliduotųjų ataskaitų rinkinį kartu su savivaldybės kontrolieriaus išvada tarybai tvirtinti teikia iki kiekvienų metų rugsėjo 15 d.

292. Kitų laikotarpių arba konkrečios veiklos ataskaitas meras, administracijos direktorius ir Ignalinos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba privalo pateikti, jeigu to reikalauja ne mažiau kaip 1/3 visų tarybos narių.

 

XX SKYRIUS

TARYBOS, SAVIVALDYBĖS INSTITUCIJŲ  IR TARYBOS NARIŲ  ATSISKAITYMAS GYVENTOJAMS, BENDRAVIMO SU GYVENTOJAIS FORMOS IR BŪDAI

 

293. Savivaldybės taryba ne rečiau kaip vieną kartą per metus iki birželio 1 d. savivaldybės bendruomenei teikia viešą tarybos veiklos ataskaitą, kurios sudedamoji dalis yra mero veiklos ataskaita. Savivaldybės veiklos ataskaitą savivaldybės tarybos vardu pateikia meras. Savivaldybės veiklos ataskaita turi būti paskelbta laikantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 37 straipsnyje nustatytų reikalavimų.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

294. Tarybos nariai ne rečiau kaip vieną kartą per metus atsiskaito gyventojams susitikimuose arba spaudos konferencijose, arba pokalbiuose, arba renginiuose, arba skelbia veiklos ataskaitą savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt.

295. Apie viešą atlikto darbo ataskaitų pateikimo laiką ir vietą savivaldybės bendruomenė informuojama iš anksto savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt.

296. Administracijos direktorius savivaldybės gyventojus apie savo ir administracijos veiklą informuoja susirinkimų, rengiamų savivaldybės administraciniame pastate ir seniūnijų administracijose, metu periodiškai, bet ne rečiau kaip vieną kartą per metus. Apie administracijos direktoriaus susitikimus gyventojai informuojami iš anksto savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-216, 2021-12-28, paskelbta TAR 2021-12-31, i. k. 2021-27870

 

297. Savivaldybės administracijoje ir kiekvienoje seniūnijoje turi būti administracijos direktoriaus ir administracijos veiklos ataskaitos tekstas, su kuriuo kiekvienas savivaldybės gyventojas galėtų susipažinti. Apie tai meras per administraciją skelbia interneto svetainėje www.ignalina.lt.

298. Taryba, jos sudarytos ir jai atskaitingos savivaldybės vykdomosios institucijos ir tarybos nariai, atsižvelgdami į vietos sąlygas, pasirenka vieną ar kelias bendravimo su gyventojais formas ir būdus:

298.1. pavienių arba grupės tarybos narių gyventojų priėmimas arba susitikimas su gyventojais;

298.2. asmenų prašymų nagrinėjimas ir jų aptarnavimas taikant „vieno langelio“ principą decentralizuotu būdu;

298.3. informacijos teikimas savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt, elektroniniu paštu info@ignalina.lt, kuriuo gyventojai, asociacijos ir kiti asmenys gali teikti pageidavimus ir pasiūlymus dėl tarybos sprendimų projektų ir kitų klausimų, susijusių su tarybos veikla;

298.4. tarybos narių, tarybos sudarytų ir jai atskaitingų savivaldybės vykdomųjų institucijų raštiški atsakymai į gyventojų prašymus;

298.5. vieši tarybos, jos sudarytų ir jai atskaitingų savivaldybės vykdomųjų institucijų sprendimų projektų svarstymai;

298.6. informacijos, susijusios su tarybos, jos sudarytų ir jai atskaitingų savivaldybės vykdomųjų institucijų veikla, skelbimas savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt, savivaldybės skelbimų lentose ir vietiniuose laikraščiuose;

298.7. tarybos veiklos ataskaitų teikimas gyventojams;

298.8. tarybos narių susitikimai su gyventojais;

298.9. vaizdo konferencijos savivaldybės interneto svetainėje.

299. Meras kartu atsiskaito rinkėjams ir už savivaldybės veiklą. Savivaldybės tarybos ir savivaldybės veiklos ataskaita skelbiama interneto svetainėje, o santrauka skelbiama vietos laikraštyje. Be to, savivaldybės administracijos ir kiekvienos seniūnijos patalpose turi būti sudaryta galimybė savivaldybės gyventojams susipažinti su tarybos ir savivaldybės veiklos ataskaita. Apie tai meras turi paskelbti skelbimų lentose ir savivaldybės interneto svetainėje. Viešą tarybos veiklos ir savivaldybės ataskaitą gyventojams meras turi pateikti ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo sprendimo priėmimo taryboje dienos.

300. Savivaldybės administracijos direktorius apie savo ir savivaldybės administracijos veiklą ne rečiau kaip kartą per metus informuoja savivaldybės gyventojus. Direktoriaus veiklos ataskaita skelbiama savivaldybės interneto svetainėje, taip pat su ataskaita gyventojai gali susipažinti kiekvienos seniūnijos patalpose.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-216, 2021-12-28, paskelbta TAR 2021-12-31, i. k. 2021-27870

 

XXI SKYRIUS

VIETOS GYVENTOJŲ APKLAUSA

 

301. Gyventojai savo nuomonę viešųjų savivaldybės reikalų tvarkymo klausimais gali pareikšti dalyvaudami vietos gyventojų apklausoje (toliau – apklausa).

302. Apklausos rezultatai yra patariamojo pobūdžio.

303. Apklausoje gali dalyvauti savivaldybės gyventojai, kurie turi teisę rinkti tarybą.

304. Apklausa gali būti surengta visoje savivaldybės teritorijoje, seniūnijos (kelių seniūnijų) aptarnaujamoje teritorijoje (aptarnaujamose teritorijose) ar jos (jų) dalyse arba gyvenamosios vietovės teritorijoje ar jos dalyje. Kai apklausą inicijuoja taryba, meras ar seniūnas, apklausos teritorija nustatoma atsižvelgiant į tai, kokios teritorijos gyventojams yra aktualūs apklausai teikiami klausimai. Kai apklausą inicijuoja savivaldybės gyventojai, apklausos teritoriją pasiūlo apklausos iniciatorius, atsižvelgdamas į teritorinį suskirstymą ir į tai, kokios teritorijos gyventojams yra aktualūs apklausai teikiami klausimai. Galutinį sprendimą dėl apklausos teritorijos priima taryba. Taryba po to, kai yra surinktas reikiamas parašų dėl reikalavimo paskelbti apklausą skaičius ir nenustatyta parašų rinkimo pažeidimų, turi teisę parinkti kitą negu apklausos iniciatoriaus pasiūlyta apklausos teritoriją. Tokiu atveju netaikomas Vietos savivaldos įstatymo 40 straipsnio 2 dalyje nustatytas reikalavimas.

305. Apklausai gali būti teikiami klausimai, kuriuos savivaldybė sprendžia atlikdama savarankiškąsias funkcijas. Taryba savo sprendimu gali nustatyti kriterijus, kuriais remiantis būtina prieš priimant sprendimus rengti apklausas.

306. Vieną iš Vietos savivaldos įstatyme įteisintų apklausos būdų pasiūlo apklausos iniciatorius, sprendimą dėl apklausos būdo priima taryba, atsižvelgdama į Ignalinos rajone egzistuojančias sąlygas ir aplinkybes.

307. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso savivaldybės gyventojams, tarybai, merui ir seniūnui:

307.1. Gyventojai apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 5 procentų siūlomos apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę rinkti tarybą, reikalavimu. Gyventojai apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

307.2. Seniūnas seniūnaičių sueigos pritarimu seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje gali inicijuoti apklausą dėl jo kompetencijai priskirtų klausimų.

307.3. Taryba apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 1/4 tarybos narių grupės reikalavimu tokia tvarka:

307.3.1. apklausą inicijuojanti tarybos narių grupė pateikia merui prašymą dėl apklausos organizavimo. Prašymą pasirašo visi iniciatyvinės grupės nariai;

307.3.2. prašyme turi būti nurodyta: apklausai teikiamo klausimo tekstas, siūlomi apklausos būdas ir jos teritorija, taip pat tarybai sprendimo projektą pristatyti įpareigotas grupės narys. Prie prašymo privalu pridėti reglamento nustatyta tvarka parengto tarybos sprendimo projektą. Sprendimo projekte dėl apklausos paskelbimo turi būti nustatyta: apklausai teikiamo(-ų) klausimo(-ų) tekstas, apklausos teritorija, apklausos būdas, apklausos data ir vieta, taip pat apklausos komisijos sudėtis. Iniciatyvinė grupė turi teisę į apklausos komisiją deleguoti savo atstovą;

307.3.3. meras ne vėliau kaip per 10 (dešimt) darbo dienų nuo prašymo gavimo paskelbia apklausą arba grąžina dokumentus pareiškėjams nurodydamas grąžinimo priežastis.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

308. Neteko galios nuo 2021-01-01

Punkto naikinimas:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

309. Mero potvarkis paskelbti apklausą turi būti paskelbtas per vietines visuomenės informavimo priemones, savivaldybės interneto svetainėje ir seniūnijų, kurių teritorijose vyks apklausa, skelbimų lentose.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

310. Apklausos rezultatai turi būti svarstomi artimiausiame tarybos posėdyje. Juos tarybai pristato apklausos komisijos pirmininkas. Jeigu nusprendžiama atsižvelgti į apklausos rezultatus, priimdama sprendimą dėl apklausai teikto(-ų) klausimo(-ų), taryba:

310.1. įpareigoja savivaldybės administracijos padalinį rengti tarybos sprendimo projektą;

310.2. priima sprendimo projektą dėl apklausai teikto(-ų) klausimo(-ų), jeigu jis pateikiamas tame posėdyje.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

311. Seniūnas seniūnaičių sueigos pritarimu seniūnijos aptarnaujamoje teritorijoje gali inicijuoti apklausą dėl jo kompetencijai priskirtų klausimų. Seniūnas, įgyvendindamas apklausos iniciatyvos teisę, pateikia administracijos direktoriui prašymą dėl vietos gyventojų apklausos organizavimo. Prašyme turi būti nurodytas vietos gyventojų apklausai teikiamas tekstas, siūlomas vietos gyventojų apklausos būdas ir jos teritorija.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

312. Mero potvarkis paskelbti apklausą ir informacija gyventojams apie numatomą konsultavimąsi turi būti paskelbti laikantis Vietos savivaldos įstatymo 37 straipsnyje nustatytų reikalavimų.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

313. Administracijos direktorius, gavęs seniūno prašymą, per 2 (dvi) darbo dienas pateikia jį merui. Meras ne vėliau kaip per 10 (dešimt) darbo dienų privalo paskelbti apklausą ir apie tai informuoti seniūną.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

314. Po vietos gyventojų apklausos reglamento nustatyta tvarka artimiausiame tarybos posėdyje turi būti pateiktas tarybos sprendimo projektas dėl apklausai pateiktų klausimų, jeigu savo nuomonę pareiškė ne mažiau kaip 10 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje, išskyrus atrankinės apklausos atvejus.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

315. Neteko galios nuo 2021-01-01

Punkto naikinimas:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

316. Neteko galios nuo 2021-01-01

Punkto naikinimas:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

317. Neteko galios nuo 2021-01-01

Punkto naikinimas:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

318. Neteko galios nuo 2021-01-01

Punkto naikinimas:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

XXII SKYRIUS

TARYBOS SANTYKIAI SU VALSTYBĖS VALDŽIOS IR VALDYMO INSTITUCIJOMIS

 

319. Tarybos santykiai su valstybės valdžios ir valdymo institucijomis (ar jų struktūriniais padaliniais) (toliau – institucijos) grindžiami Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymais.

320. Taryba teikia siūlymus institucijoms dėl su savivaldybės interesais susijusių klausimų svarstymo ar savivaldybės teritorijoje esančių institucijų padalinių veiklos gerinimo.

321. Reglamento 320 punkte nurodyti siūlymai yra teikiami, jeigu jie buvo apsvarstyti tarybos posėdyje ir protokoliniu sprendimu jų nuostatoms pritarė tarybos posėdyje dalyvavusių tarybos narių dauguma.

322. Prireikus, jeigu tam pritaria tarybos posėdyje dalyvaujančių tarybos narių dauguma, institucijų vadovai gali būti išklausomi tarybos posėdyje. Apie tarybos posėdžio datą ir numatomus svarstyti klausimus institucijų vadovus informuoja meras.

323. Jeigu tarybos nariai deleguojami į regionines plėtros tarybos kolegijas, įstatymų nustatytas komisijas,  tarybos sprendime įrašomi jam suteikiami įgaliojimai. Gavus iš šių institucijų informaciją apie atstovų delegavimą, artimiausiame tarybos posėdyje yra svarstomas klausimas dėl atstovų delegavimo. Jeigu institucijų pateiktoje informacijoje yra nurodyti konkretūs klausimai, kurie bus sprendžiami šiame punkte nurodytose tarybose, komisijose ir kt., tarybos sprendime dėl atstovų delegavimo yra nustatoma balsavimo tvarka dėl pateiktų klausimų. Kandidatus siūlo tarybos nariai. Deleguotu laikomas tas kandidatas(-ai), už kurį(-iuos) balsavo dauguma tarybos posėdyje dalyvavusių tarybos narių. Suteikti įgaliojimai nurodomi tarybos sprendime.

 

XXIII SKYRIUS

SENIŪNAIČIŲ SUEIGŲ SPRENDIMŲ VERTINIMAS

 

324. Seniūnaičių sueigos ir išplėstinės seniūnaičių sueigos (toliau šiame skyriuje – seniūnaičių sueiga) sprendimai yra rekomendaciniai, tačiau atitinkamos savivaldybės institucijos – taryba arba administracijos direktorius pagal kompetenciją privalo juos įvertinti.

325. Seniūnaičių sueigos sprendimus ir kitą su inicijuojamu klausimu susijusią medžiagą tarybos sekretoriui ar administracijai privalo pateikti tos seniūnijos seniūnas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po sprendimo sueigoje priėmimo.

326. Jeigu seniūnaičių sueigos sprendimas yra priskiriamas tarybos kompetencijai, jis vertinamas rengiant tarybos sprendimo projektą bei teikiant jį svarstyti tarybai reglamento nustatyta tvarka. Meras paveda administracijos direktoriui nagrinėti seniūnaičių sueigos sprendimą. Administracijos direktorius atitinkamam administracijos skyriui paveda rengti tarybos sprendimo projektą. Sprendimas priimamas artimiausiame posėdyje arba kitame tarybos posėdyje, jeigu sprendimas pateiktas likus mažiau nei 7 darbo dienoms iki artimiausio tarybos posėdžio.

327. Jeigu seniūnaičių sueigos sprendimo vertinimas yra administracijos direktoriaus kompetencija, jis įvertina šį sprendimą ir paveda atitinkamam administracijos skyriui parengti administracijos direktoriaus įsakymo projektą. Administracijos direktorius sprendimą priima ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo seniūnaičių sueigos sprendimo gavimo.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

328. Išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimai vertinami pagal kompetenciją 326 arba 327 punktuose nustatyta tvarka ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimo gavimo dienos.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

329. Savivaldybės institucijos, laikydamosi Vietos savivaldos įstatymo 37 straipsnyje nustatytų reikalavimų, privalo paskelbti savo vertinimus dėl išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimų, nurodydamos vertinimo motyvus ir numatomus veiksmus, jeigu tokių veiksmų bus imtasi.

Punkto pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

XXIV SKYRIUS

PASIŪLYMŲ NUSTATYTI AR PANAIKINTI GYVENAMĄSIAS VIETOVES, NUSTATYTI IR KEISTI JŲ TERITORIJŲ RIBAS, SUTEIKTI IR KEISTI PAVADINIMUS GYVENAMOSIOMS VIETOVĖMS TEIKIMAS IR NAGRINĖJIMAS

 

330. Iniciatyvos teisę šiame skyriuje nustatyta tvarka teikti pasiūlymą (-us) nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms (toliau – pasiūlymai) turi tų gyvenamųjų vietovių gyventojai ir jose veikiantys juridiniai asmenys, taip pat jose esančio nekilnojamojo turto savininkai. Iniciatyvos teisę šiais klausimais turi ir savivaldybės institucijos.

331. Gyventojai iniciatyvos teisę teikti 330 punkte nurodytus pasiūlymus turi, jei pasiūlymams pritaria ne mažiau kaip 10 procentų atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, gyventojų, turinčių teisę rinkti tarybą. Gyventojai argumentuotus pasiūlymus teikia administracijai raštu, pagrįsdami pasiūlymų aktualumą ir reikalingumą bei pateikdami šiame punkte nurodytą kiekį gyventojų, pritariančių pasiūlymams, parašų. Gyventojai, pritariantys pasiūlymams, pasirašydami turi nurodyti savo vardą, pavardę, gyvenamąją vietą ir pasirašyti. Seniūnas kiekviename parašų rinkimo lape turi patvirtinti, kad pasirašę gyventojai gyvena toje gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiami pasiūlymai, ir kad jie turi teisę rinkti tarybą.

332. Juridiniai asmenys, veikiantys gyvenamojoje vietovėje, kartu su pasiūlymais turi pateikti įstatus (nuostatus), pasirašytus juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens. Pasiūlymai turi būti pateikti raštu, argumentuoti, pagrįstas jų aktualumas ir reikalingumas. Juridiniai asmenys su pasiūlymais savivaldybės administracijai pateikia savo įregistravimo Juridinių asmenų registre pažymėjimo kopiją, patvirtintą teisės aktų nustatyta tvarka, taip pat duomenis, kurie pagrįstų, kad juridinis asmuo vykdo veiklą atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, teritorijoje. Taip pat pateikiamas dokumentas dėl juridinio asmens vadovo skyrimo, o jei pasiūlymus pasirašo įgaliotas asmuo – ir įgaliojimas pasirašyti pasiūlymus. Nekilnojamojo turto savininkas (ai)  pateikia kreipimąsi, motyvuotą pasiūlymą bei dokumentų kopiją, patvirtinančią nekilnojamojo turto turėjimą toje teritorijoje.

333. Administracijos direktorius iniciatyvos teisę teikti pasiūlymus įgyvendina tokia tvarka:

333.1. Pagrįstai manydamas, kad yra tikslinga teikti pasiūlymus, administracijos direktoriaus įsakymu sudaro darbo grupę iš administracijos valstybės tarnautojų, darbuotojų, kitų asmenų, kurie yra kompetentingi nagrinėti klausimus, susijusius su gyvenamųjų vietovių nustatymu ir panaikinimu, jų teritorijų ribų nustatymu ir keitimu, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimu ir keitimu, kuri ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo darbo grupės sudarymo dienos pateikia administracijos direktoriui rašytinį įvertinimą, ar pasiūlymai atitinka teisės aktų reikalavimus ir yra galimybė įgyvendinti šiuos pasiūlymus.

333.2. Gavęs 333.1 papunktyje nurodytos darbo grupės rašytinį įvertinimą, kad pasiūlymai atitinka teisės aktų reikalavimus ir kad yra galimybė įgyvendinti šiuos pasiūlymus, administracijos direktorius organizuoja konsultavimąsi su vietos gyventojais, paskelbdamas konsultacijos vietą, laiką ir laikotarpį savivaldybės interneto svetainėje ir seniūnijų skelbimo lentose Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių nustatyta tvarka (toliau – Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklės).

333.3. Atsižvelgdamas į išnagrinėtus pasiūlymus ir gyventojų nuomonę, organizuoja tarybos sprendimo projekto ir aiškinamojo rašto dėl pritarimo pasiūlymams nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosios vietovėms parengimą ir pateikimą tarybai.

334. Taryba pasiūlymų iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 1/4 tarybos narių grupės reikalavimu, pateikus tarybai argumentuotus pasiūlymus, kuriuose išdėstoma problemos esmė, pagrindžiama, kodėl pasiūlymai yra aktualūs ir reikalingi.

335. Reglamento 331, 332,  334 punktuose nurodytų subjektų pasiūlymus preliminariai nagrinėja administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta darbo grupė iš administracijos valstybės tarnautojų, darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, kitų asmenų, kurie yra kompetentingi nagrinėti klausimus, susijusius su gyvenamųjų vietovių nustatymu, jų teritorijų ribų nustatymu ir keitimu, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimu ir keitimu, vadovaudamasi 333.2 papunktyje nustatytais reikalavimais. Jei nustatomi trūkumai, administracijos direktorius raštu paprašo pasiūlymus pateikusių subjektų per 5 darbo dienas trūkumus pašalinti. Konsultavimasis su vietos gyventojais organizuojamas 333.2 papunktyje nustatyta tvarka.

336. Tarybos sprendimo projektas dėl pritarimo 331, 332,  334 punktuose nurodytų subjektų pasiūlymams nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms ir jo aiškinamasis raštas rengiami 333.3 papunktyje nustatyta tvarka.

337. Tarybai priėmus sprendimą pritarti administracijos parengtiems dokumentams, Lietuvos Respublikos Vyriausybei siūloma priimti atitinkamą sprendimą Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių nustatyta tvarka.

 

XXV SKYRIUS

PETICIJOS


                  
338. Peticijos teisė įgyvendinama ir peticijos nagrinėjamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos peticijų įstatymu ir kitais teisės aktais. Peticijas, pateiktas Ignalinos rajono savivaldybės institucijoms, nagrinėja Ignalinos rajono savivaldybės peticijų komisija, sudaryta tarybos sprendimu.

339. Ignalinos rajono savivaldybės peticijų komisija apie peticijos nagrinėjimo vietą ir laiką paskelbia savivaldybės interneto svetainėje, o atsižvelgdama į peticijos aktualumą, atskiroms visuomenės dalims gali apie peticijos nagrinėjimo vietą ir laiką papildomai skelbti ir kitais būdais.

340. Ignalinos rajono savivaldybės peticijų komisija, išnagrinėjusi peticiją, raštu artimiausiam tarybos posėdžiui teikia tarybai išvadas dėl peticijoje išdėstytų reikalavimų ar siūlymų tenkinimo.

 

XXVI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

341. Visus tarybos veiklos procedūrinius klausimus, kurie nenumatyti reglamente ir Lietuvos Respublikos įstatymuose, tarybai siūlo spręsti tarybos posėdžio pirmininkas.

_________________


 

part_0f05f21cf8f840718fb255a74f2a5e09_end

part_e937aaa6fee445d383cf13d340e9e778_end

Ignalinos rajono savivaldybės tarybos

veiklos reglamento

1 priedas

 

IGNALINOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIO VISUOMENINIO PADĖJĖJO PAŽYMĖJIMAS

 

Pirma pusė

 

(herbas)

IGNALINOS RAJONO SAVIVALDYBĖ

 

PAŽYMĖJIMAS Nr.

 

VARDENIS PAVARDENIS

 

Tarybos nario __________________

(vardas, pavardė)

visuomeninis  padėjėjas

 

(nuotraukos vieta)                            

 

Meras 

____________________________

A. V.             (parašas)

____________________________

(vardas, pavardė)                        

 

Išdavimo data 20... - .....- .......

 

 

Antra pusė

 

 

Ignalinos rajono savivaldybės tarybos nario

 

 

(kadencijos laikotarpis)

 

 

kadencija

 

 

 


 

part_4b91ea28a74849cabcc84614f298a3fa_end

Ignalinos rajono savivaldybės tarybos

veiklos reglamento

2 priedas

 

TARYBOS NARIO ______________________________________________

(vardas, pavardė)

 

IŠLAIDŲ, SUSIJUSIŲ SU TARYBOS NARIO VEIKLA, ATASKAITA

 

20____ m. _______________ mėn.

 

Eil. Nr.

Prekių, paslaugų pavadinimas

Dokumento išrašymo data ir dokumento (PVM sąskaitos faktūros, sąskaitos faktūros, kvito) serija ir Nr.

Suma Eur

Išlaidų apmokėjimo dokumento data ir Nr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iš viso

 

 

 

Tarybos narys ______________________                         __________________________

                                      (parašas)                                                      (vardas, pavardė)

 

Ataskaitą gavau

_____________                                       ______________________________________

(gavimo data)                                                     (parašas, pareigos, vardas, pavardė)


 

part_360fe6970cf6446c80715dce8e5356ec_end


 

Ignalinos rajono savivaldybės tarybos

veiklos reglamento

3 priedas

 

 

IGNALINOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS SPRENDIMO PROJEKTO „DĖL <...>“

AIŠKINAMASIS RAŠTAS

 

Data

Ignalina

 

1. Sprendimo projekto pavadinimas.

2. Sprendimo projekto rengėjas.

3. Spendimo projekto pranešėjas.

4. Sprendimo projekto rengimą paskatinusios priežastys, parengto projekto tikslai ir uždaviniai.

5. Šiuo metu esantis teisinis reglamentavimas.

6. Galimos teigiamos ir neigiamos pasekmės priėmus siūlomą tarybos sprendimo projektą.

7. Sprendimo projektui įgyvendinti reikalingos lėšos, finansavimo šaltiniai (prireikus skaičiavimai ir išlaidų sąmatos).

8. Vykdytojai, įvykdymo terminai.

9. Sprendimo projekto antikorupcinis vertinimas.

10. Asmenys ir adresatai, kuriems reikia įteikti priimtą sprendimą.

11. Informacija apie administracinės naštos mažinimo vertinimą:

 

Administracinės naštos asmenims ir ūkio subjektams vertinimas (tik norminio pobūdžio projektams)

11.1. Ar projekte numatomi papildomi informaciniai įpareigojimai asmenims ar ūkio subjektams? Nurodykite numatomą jų poveikį.

 

11.2. Ar projekte numatant papildomus informacinius įpareigojimus vieniems subjektams, jie mažės kitiems? Nurodykite numatomą poveikį.

 

11.3. Ar projektu numatoma atsisakyti informacinių įpareigojimų asmenims ar ūkio subjektams? Nurodykite numatomą jų poveikį.

 

 

12. Aiškinamojo rašto priedai.

 

__________________

 

Priedo pakeitimai:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

part_11958ac49969419092aa58ff063419e0_end


 

Ignalinos rajono savivaldybės tarybos

veiklos reglamento

4 priedas

 

IGNALINOS RAJONO SAVIVALDYBĖS MERO VISUOMENINIO KONSULTANTO PAŽYMĖJIMAS

 

Pirma pusė

 

(herbas)

IGNALINOS RAJONO SAVIVALDYBĖ

 

PAŽYMĖJIMAS Nr.

 

VARDENIS PAVARDENIS

 

Ignalinos rajono savivaldybės mero  __________________

(vardas, pavardė)

visuomeninis  konsultantas

 

(nuotraukos vieta)                            

 

Meras 

____________________________

A. V.             (parašas)

____________________________

(vardas, pavardė)                        

 

Išdavimo data 20... - .....- .......

 

 

Antra pusė

 

 

Ignalinos rajono savivaldybės mero

 

 

(kadencijos laikotarpis)

 

 

kadencija

 

 

 

 

___________

Papildyta priedu:

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Ignalinos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T-288, 2020-12-22, paskelbta TAR 2020-12-28, i. k. 2020-28570

Dėl Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2020 m. rugsėjo 17 d. sprendimo Nr. T-206 „Dėl Ignalinos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Ignalinos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T-216, 2021-12-28, paskelbta TAR 2021-12-31, i. k. 2021-27870

Dėl Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2020 m. rugsėjo 17 d. sprendimo Nr. T-206 ,,Dėl Ignalinos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

3.

Ignalinos rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. T-40, 2022-02-24, paskelbta TAR 2022-02-28, i. k. 2022-03907

Dėl Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2020 m. rugsėjo 17 d. sprendimo Nr. T-206 „Dėl Ignalinos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo

 

 

part_8393924521b44663a8090dfe8769a449_end