Suvestinė redakcija nuo 2024-09-27

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2024-01-25, i. k. 2024-01238

 

herbas

KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL KELEIVIŲ IR BAGAŽO VEŽIMO REGULIARIAIS VIETINIO (MIESTO IR PRIEMIESTINIO) SUSISIEKIMO MARŠRUTAIS KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2024 m. sausio 25 d. Nr. V17E-8

Kaišiadorys

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 28 punktu ir 4 dalimi, Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekso 4 straipsnio 3 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi ir Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2011 m. balandžio 13 d. įsakymu Nr. 3-223 „Dėl Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklių tvirtinimo“, Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Patvirtinti Keleivių ir bagažo vežimo reguliariais vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutais Kaišiadorių rajono savivaldybėje taisykles (pridedama).

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                   Šarūnas Čėsna

 

PATVIRTINTA

Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos

2024 m. sausio 25 d. sprendimu Nr.V17E-8

 

KELEIVIŲ IR BAGAŽO VEŽIMO REGULIARIAIS VIETINIO (MIESTO IR PRIEMIESTINIO) SUSISIEKIMO MARŠRUTAIS KAIŠIADORIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

 

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.     Keleivių ir bagažo vežimo reguliariais vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutais Kaišiadorių rajono savivaldybėje taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato keleivių vežimo autobusais reguliariais vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutais Kaišiadorių rajono savivaldybėje tvarką, keleivių bilietų (toliau – bilietas) rekvizitus, jų pardavimo ir grąžinimo tvarką, bagažo maksimalų dydį ir svorį, bagažo vežimo tvarką, draudžiamų vežti ir saugoti daiktų sąrašą, rastų daiktų saugojimo ir realizavimo tvarką ir keleiviams aptarnauti skirtų stotelių miesto bei kaimo gyvenamosiose vietovėse ir keliuose įrengimo ir priežiūros tvarką, vežėjo, ekipažo, keleivių pareigas, atsakomybę, teises.

2Taisyklės parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos kelių transporto kodeksu, Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2011 m. balandžio 13 d. įsakymu Nr. 3-223 „Dėl Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklių tvirtinimo“ ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais keleivių ir bagažo vežimą.

3. Sąvokos:

3.1. Mikromobilumo transporto priemonė – tai elektriniai ir mechaniniai paspirtukai, elektriniai ir paprasti dviračiai, riedžiai, riedlentės.

3.2. Kitos Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos transporto veiklos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekse.

Punkto pakeitimai:

Nr. V17E-251, 2024-09-26, paskelbta TAR 2024-09-26, i. k. 2024-16761

 

II SKYRIUS

 

EKIPAŽO DOKUMENTAI

 

4.     Reguliarių reisų metu ekipažas privalo turėti:

4.1licencijos kopiją arba Lietuvos Respublikoje išduotos Bendrijos licencijos kopiją (reikalavimas turėti Bendrijos licencijos kopiją netaikomas, kai šis dokumentas išduotas elektroniniu būdu);

4.2.  kasos aparatą ir bilietus;

4.3. bilietų kainoraštį;

4.4.  transporto priemonės registracijos liudijimą ir techninės apžiūros rezultatų ataskaitą;

4.5.  patvirtintą eismo tvarkaraštį (patvirtintas gali būti kvalifikuotu elektroniniu parašu). Kai maršruto trasa tęsiasi kitos savivaldybės teritorija, eismo tvarkaraštis turi būti suderintas su šios savivaldybės atitinkama institucija;

4.6.  leidimą vežti keleivius reguliaraus susisiekimo maršrutu;

4.7. kitus teisės aktų nustatytus dokumentus.

 

III SKYRIUS

 

VIEŠOJO TRANSPORTO EISMO ORGANIZAVIMAS

 

5.     Vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusų eismas organizuojamas tokiais keliais ir gatvėmis, kurių būklė atitinka Reikalavimus gatvėms ir keliams, kuriais vyksta reguliarusis keleivinio transporto eismas, patvirtintus Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2011 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. 3-747 „Dėl Reikalavimų gatvėms ir keliams, kuriais vyksta reguliarusis keleivinio transporto eismas, patvirtinimo“.

6.     Reguliarių reisų metu autobusai privalo nustatytu laiku atvykti į stoteles, numatytas eismo tvarkaraštyje, išskyrus nenumatytas aplinkybes, nepriklausančias nuo vairuotojo. Vairuotojas apie nenumatytas aplinkybes informuoja vežėjo dispečerinę.

7.     Vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutai tvirtinami, koreguojami ar nutraukiami atsižvelgiant į visuomenės interesus, poreikius ir paslaugų patogumą.

8.     Vežėjas turi teisę laikinai nutraukti reguliarų autobusų eismą esant neišvažiuojamiems keliams, sunkioms meteorologinėms sąlygoms arba stichinėms nelaimėms, apie tai pranešęs leidimą aptarnauti maršrutą išdavusiai institucijai.

9.     Savivaldybė užtikrina tinkamą ir saugią keleivių vežimo infrastruktūrą vietinės reikšmės keliuose, o rajoninės ir krašto reikšmės keliuose tinkamą ir saugią keleivių vežimo infrastruktūrą užtikrina AB „Kelių priežiūra“, pavaldi AB Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

 

IV SKYRIUS

 

AUTOBUSŲ STOTELIŲ ĮRENGIMAS

 

10.   Stotelių vietas vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutuose nustato Savivaldybės meras arba jo įgaliota Savivaldybės administracija, suderinusi su kelio (gatvės) savininku (valdytoju). Stoteles ir nustatyto pavyzdžio reikalingus kelio ženklus pastato ir įrengia kelių (gatvių) savininkai (valdytojai) – seniūnijos arba įmonės, atsakingos už valstybinių kelių priežiūrą, kai vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutas tęsiasi valstybinės reikšmės kelyje. Informacijos stotelėse pateikimą ir atnaujinimą organizuoja Vežėjai.

11.   Atsižvelgdamas į keleivių srautus ir eismo intensyvumą, Savivaldybės meras arba jo įgaliotas Administracijos direktorius gali nustatyti stotelės vietą ir įrengti jas pagal visuomenės interesus bei paslaugos patogumą keleiviams.

12.   Stotelės įrengiamos vadovaujantis Kelių techniniu reglamentu KTR 1.01:2008 „Automobilių keliai“, patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2008 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. D1-11/3-3 „Dėl Kelių techninio reglamento KTR 1.01:2008 „Automobilių keliai“ patvirtinimo“, ir Statybos techniniu reglamentu STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“, patvirtintu Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2011 m. gruodžio 2 d. įsakymu Nr. D1-933 „Dėl Statybos techninio reglamento STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“ patvirtinimo“. Kelio ženklai „Stotelė“ statomi pagal Kelių eismo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. 1950 „Dėl Kelių eismo taisyklių patvirtinimo“, ir susisiekimo ministro tvirtinamų Kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo taisyklių reikalavimus.

 

V SKYRIUS

 

BILIETŲ REKVIZITAI, PARDAVIMAS IR GRĄŽINIMAS

 

13Reguliarių reisų metu vežėjai privalo taikyti Savivaldybės tarybos nustatytus tarifus, o ekipažas – parduoti bilietus. Vieno reiso metu visiems keleiviams taikomas vienodo dydžio tarifas vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutuose, o Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatyme nustatytos nuolaidos taikomos nuo visos bilieto kainos.

14.  Draudžiama parduoti du bilietus ar daugiau su Transporto lengvatų įstatyme nustatyta nuolaida vietoj vieno bilieto, kasos aparatu išspausdinti bilietus su Transporto lengvatų įstatyme nustatyta nuolaida nesant keleivių arba išspausdinti viename biliete dviejų ar daugiau bilietų su Transporto lengvatų įstatyme nustatyta nuolaida duomenis.

15.  Keleivis privalo saugoti bilietą iki kelionės pabaigos ir jį pateikti, jeigu ekipažas, kontroliuojantis ar prižiūrintis asmuo to pareikalauja.

16.  Ekipažas bilietų kontrolės lape galinėje stotelėje  turi registruoti autobusuose parduotų bilietų kiekį. Bilietų kontrolės lapas gali būti nepildomas, jei bilietų pardavimo įrangos sistemoje yra techninių galimybių atspausdinti arba vizualiai ekrane parodyti informaciją apie ekipažo parduotus bilietus.

17Vienkartiniuose vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutų bilietuose turi būti nurodyta: vežėjo pavadinimas ir kodas, kompetentingos įstaigos suteiktas maršruto numeris ir pavadinimas, reiso numeris, išvykimo ir paskirties autobusų stotys (stotelės), išvykimo data, išvykimo laikas, Transporto lengvatų įstatyme nustatytos nuolaidos dydis procentais, kai ji yra taikoma. Terminuotuose vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutų bilietuose turi būti nurodyta: vežėjo pavadinimas, išvykimo ir paskirties autobusų stotys (stotelės), bilieto (bagažo kvito) kaina, bilieto galiojimo terminas, o terminuotuose vardiniuose vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutų bilietuose – ir Transporto lengvatų įstatyme arba Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos nustatytos nuolaidos dydis procentais.

18Vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršruto bilietas galioja tik tą dieną ir tam reisui, į kurį jis parduotas.

19.  Ekipažas bilietus keleiviams privalo parduoti iš karto, jiems įlipus į autobusą. Draudžiama išvažiuoti iš autobusų stočių ir maršruto stotelių, nebaigus parduoti bilietų visiems autobuse esantiems keleiviams.

20.   Kai dėl nenumatytų priežasčių keleivio negalima pristatyti į važiavimo biliete nurodytą atvykimo stotelę, už bilietą sumokėti pinigai grąžinami bilieto pirkimo vietoje.

 

VI SKYRIUS

 

KELEIVIŲ VEŽIMAS

 

21.  Keleiviai įlaipinami ir išlaipinami autobusų stotyse ir stotelėse, numatytose eismo tvarkaraščiuose. Sustoti šiose autobusų stotyse ir stotelėse yra būtina. Galinėse ir tarpinėse autobusų stotyse keleiviai išlaipinami atvykimo aikštelėje.

22Pirmą kartą registruojami Lietuvos Respublikoje miesto ir priemiesčio autobusai turi būti pritaikyti neįgaliesiems ir riboto judumo asmenims pagal Viešojo transporto pritaikymo neįgaliesiems ir riboto judumo asmenims reikalavimo aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2022 m. rugsėjo 19 d. įsakymu Nr. 3-439, nuostatas.

23.  Neįgalieji kartu su neįgaliųjų vežimėliais, taip pat vaikai kartu su vaikų vežimėliais turi būti vežami autobusais, išskyrus atvejus, kai neįgaliojo ar vaiko vežimėlis netelpa į autobuso saloną. Neįgaliojo ir vaiko vežimėlio vežimas neapmokestinamas.

24.  Regėjimo negalią turintis keleivis autobusais turi teisę važiuoti su šunimi vedliu tik turėdamas dokumentus, kuriuose nurodoma šuns sveikatos būklė ir skiepų žymos. Šuo vedlys vežamas nemokamai ir neturi užimti sėdimos vietos. Šuo privalo būti su antsnukiu.

25.  Keleiviai turi būti informuojami apie pareigą pasirūpinti savo saugumu: jei yra laisvų sėdimų vietų – atsisėsti ir užsisegti saugos diržą, jeigu jis įrengtas, o stovint – laikytis už turėklų. Temperatūros režimas autobusuose privalo atitikti Higienos normų reikalavimus.

 

VII SKYRIUS

 

VEŽĖJO, EKIPAŽO TEISĖS IR PAREIGOS

 

26.   Vežėjas privalo:

26.1.  užtikrinti nustatytų maršrutų ir eismo tvarkaraščių laikymąsi;

26.2.  užtikrinti saugų keleivių, gyvūnų ir bagažo vežimą;

26.3.  užtikrinti autobusų švarą;

26.4.  keleiviams pareikalavus suteikti informaciją apie šias taisykles ir Lietuvos Respublikos teisės aktus, reglamentuojančius transporto lengvatas;

26.5.  nustatyti vairuotojų nepriekaištingo ir paslaugaus elgesio su keleiviais normas. Gavę informacijos apie šių normų pažeidimus, vežėjų vadovai privalo nedelsdami ištirti vairuotojų netinkamo elgesio su keleiviais aplinkybes ir joms pasitvirtinus imtis vairuotojų atžvilgiu įstatymuose nustatytų poveikio priemonių;

26.6.  apipavidalinti autobusus laikantis Keleivių kelių transporto priemonių apipavidalinimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 1998 m. vasario 12 d. įsakymu Nr. 55 „Dėl Keleivių kelių transporto priemonių apipavidalinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“;

26.7.  informuoti keleivius apie pareigą pasirūpinti savo saugumu: jei yra laisvų sėdimų vietų – atsisėsti ir užsisegti saugos diržą, jeigu jis yra įrengtas, o stovint laikytis už turėklų;

26.8.    užtikrinti, kad vairuotojas darbo metu dėvėtų tvarkingą ir švarią darbinę aprangą.

27.   Vairuotojas turi teisę:

27.1.  įspėti keleivius be bilieto ar atsisakiusius įsigyti bilietą apie keleivio pareigų pažeidimą;

27.2.  įspėti neblaivius keleivius, apsvaigusius nuo psichiką veikiančių medžiagų (narkotikų, vaistų, kitų svaigiųjų medžiagų), su nešvariais drabužiais ar draudžiamu vežti bagažu;

27.3.  mandagiai ir pagarbiai informuoti keleivius apie keleivių elgesį autobuse, t. y. netriukšmauti, nevartoti alkoholinių gėrimų, nešiukšlinti (prišiukšlinus surinkti šiukšles ir jas išsinešti), neteplioti ar kitaip negadinti autobuso paviršių ir laikytis kitų šiose Taisyklėse ir kituose teisės aktuose nustatytų pareigų.

28.   Vairuotojas privalo:

28.1.  užtikrinti saugų keleivių ir bagažo vežimą;

28.2.  būti rūpestingas, atidus ir paslaugus, keleiviui pasiteiravus informuoti apie mokėjimo už važiavimą tvarką ir kelionės maršrutą;

28.3.  ypatingą dėmesį skirti keleiviams, turintiems negalią, padėti jiems įlipti į transporto priemonę ir iš jos išlipti;

28.4.  laikytis grafiko, nustatytų maršrutų trasų ir eismo tvarkaraščių, pranešti keleiviams apie maršruto trasos pakeitimą;

28.5.  įlipus kontrolieriui į autobusą, stotelėje informuoti keleivius, kad stotelėje bus atlikta keleivių kontrolė;

28.6.  pateikti kontrolieriui pareikalavus kelionės dokumentus: kelionės lapą, leidimą vežti keleivius reguliaraus susisiekimo maršrutu, Savivaldybės patvirtintą eismo tvarkaraštį, kitus teisės aktais nustatytus dokumentus;

28.7.  galinėje maršruto stotelėje ilgų pertraukų metu visada išjungti autobuso variklį;

28.8.  keleiviams bilietus parduoti tik autobusui sustojus stotelėje;

28.9.    pasirūpinti tinkamu smulkių monetų kiekiu grąžai (patvirtintiems maršrutams su 100 proc. nuolaida šis punktas netaikomas);

28.10.  autobuse radęs keleivių paliktų daiktų, pasirūpinti jų saugumu. Autobuse rastus daiktus, keleiviui jų neatsiėmus iki reiso pabaigos, perduoti vežėjo atsakingam asmeniui.

29.   Vairuotojams autobuse draudžiama rūkyti, garsiai leisti muziką, vairavimo metu kalbėti telefonu nesinaudojant laisvų rankų įranga.

30.   Vairuotojams vairavimo metu autobuse draudžiama atlikti veiksmus, nesusijusius su vairavimu.

31.   Vairuotojas stotelėse autobusą sustabdo kuo arčiau šaligatvio borto, jei viešojo transporto stotelėje nėra kliūties ir leidžia esama infrastruktūra, o ten, kur šaligatvio nėra, – sustoja prie kelkraščio atsižvelgdamas į Kelių eismo taisyklių reikalavimus. Durys keleiviams įlaipinti / išlaipinti atidaromos tik autobusui visiškai sustojus.

 

VIII SKYRIUS

 

KELEIVIŲ TEISĖS, PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖS

 

32.   Keleiviai privalo laukti autobuso stotelėse kuo toliau nuo šaligatvio krašto ir gali įlipti arba išlipti tik jam visiškai sustojus.

33.   Keleiviai iš anksto prieš autobusui įvažiuojant į stotelę pasiruošia išlipti. Jei yra įrengtos dvejos ar daugiau durų, pro priekines autobuso duris, esant poreikiui, turi teisę išlipti neįgalieji, keleiviai su mažamečiais vaikais, besilaukiančios moterys, senyvo amžiaus keleiviai.

34.   Pirmumo teisę įlipti į autobusą ar išlipti iš jo turi neįgalieji, keleiviai su mažamečiais vaikais, nėščios moterys ir senyvo amžiaus žmonės. Nurodytiems asmenims kiti keleiviai privalo užleisti sėdimas vietas, virš kurių yra užrašai „Keleiviams su vaikais“ ir „Neįgaliesiems“ arba atitinkami simboliai.

35.   Keleivis turi teisę:

35.1.    užimti laisvą sėdimą vietą;

35.2.    nemokamai vežtis du vaikus iki 7 metų, jei jie neužima atskiros sėdimos vietos, naudotis lengvatomis (autobusuose), nustatytomis Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatyme;

35.3.    grąžinti bilietą (-us) ir gauti už jį (juos) sumokėtus pinigus Taisyklių 20 punkte nurodyta tvarka;

35.4.    duoti pastabą netinkamai besielgiantiems keleiviams ir informuoti vairuotoją apie pastebėtus autobuso gedimus ir asmenis, gadinančius autobusą ir jo įrangą.

36.   Keleivis privalo:

36.1.    prieš įlipdamas į autobusą pasiruošti turimą bilietą;

36.2.    įsigyti bilietą, jei jo neturi, iš vairuotojo;

36.3.    įsigydamas vienkartinį bilietą iš vairuotojo, iš anksto pasirūpinti kuo tikslesne pinigų suma reikiamam bilietui įsigyti;

36.4.    laikytis autobusuose keleivio ir bagažo vežimo taisyklių, informacinių simbolių, skelbiamų garsinių signalų reikalavimų;

36.5.    iki kelionės pabaigos turėti tinkamą bilietą, paruošti jį patikrinti iš karto po pranešimo, kad bus vykdoma keleivių kontrolė. Kontrolieriui ar vairuotojui pareikalavus, pateikti bilietą;

36.6.    įsigijus bilietą su nuolaida, turėti galiojantį dokumentą, patvirtinantį asmens teisę į transporto lengvatą;

36.7.    pasirūpinti savo ir vežamų daiktų saugumu, jei yra laisvų vietų, atsisėsti, stovint laikytis už autobuse įrengtų turėklų, nesiremti į važiuojančio autobuso duris, netrikdyti vairuotojui dešinės pusės matomumo stovint arti priekinių autobuso durų, išlipant nepalikti asmeninių daiktų;

36.8.    prisiimti atsakomybę už išteptus ir  (ar) sugadintus kitų keleivių drabužius ar daiktus;

36.9.    prisiimti atsakomybę už specialiai sugadintą autobuso įrangą, įrenginius, sėdynes ir kitus elementus;

36.10.  išlipti galinėje maršruto stotelėje;

36.11.  vykdyti teisėtus kontrolierių ir autobuso vairuotojo reikalavimus;

36.12.  autobuse radęs keleiviui nepriklausantį daiktą – perduoti jį vairuotojui;

36.13.  autobuse pastebėjęs be priežiūros paliktas kuprines, dėžes ar kitus įtartinus daiktus ar talpyklas, nedelsdamas pranešti vairuotojui.

37.   Keleiviams draudžiama:

37.1.    autobusui važiuojant atidaryti vairuotojo kabinos duris, kalbinti vairuotoją arba kitaip jam trukdyti;

37.2.    važiuoti neblaiviems ar apsvaigusiems nuo psichiką veikiančių medžiagų (narkotikų, vaistų, kitų svaigiųjų medžiagų), skleidžiantiems aitrų kvapą, apsirengusiems nešvariais drabužiais, tepti ir gadinti autobuso išorę ir vidų, laikyti kojas ant sėdynių, leisti ant sėdynių stovėti vaikams, sodinti gyvūną arba dėti ant jų bagažą, triukšmauti, garsiai leisti muziką ir kitaip pažeisti viešąją tvarką;

37.3.    rūkyti, valgyti, gerti (išskyrus skysčius iš specialiai gėrimams pritaikytų sandarių indų), įsinešti skysčius nesandariuose induose, šiukšlinti, triukšmauti, garsiai leisti muziką ir kitaip trukdyti vairuotojui, keleiviams arba kitokiais veiksmais pažeisti viešąją tvarką;

37.4.    Vežėjui padarytą žalą (sutrikdytas eismo tvarkaraštis, apgadinta autobuso išorė ar vidus, išdaužtas ar subraižytas langas ir kt.) kaltininkas turi atlyginti Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

IX SKYRIUS

 

KELEIVIŲ ĮLAIPINIMAS IR IŠLAIPINIMAS

 

38.   Keleiviai autobuso laukia stotelėse ir gali įlipti ar išlipti tik jam visiškai sustojus.

39.   Į stotelėje sustojusį autobusą įlipama pro priekines autobuso duris (išskyrus asmenis su neįgaliųjų ar vaikiškais vežimėliais) ir išlipama pro priekines ar galines autobuso duris.

40.   Keleiviai vietą turi užimti taip, kad netrukdytų kitiems keleiviams, o privažiavę reikalingą stotelę, priartėti prie priekinių ar galinių autobuso durų ir, autobusui sustojus, nedelsdami išlipti.

 

X SKYRIUS

BAGAŽO, DVIRAČIŲ IR MIKROMOBILUMO TRANSPORTO PRIEMONIŲ VEŽIMAS

 

41. Bagažo, dviračių ir mikromobilumo transporto priemonių vežimo tvarka:

41.1. Autobuso salone kiekvienas keleivis turi teisę nemokamai vežtis vieną rankinio bagažo, kurio matmenys ne didesni kaip 60 x 40 x 20 cm arba kurio bendra matmenų suma ne didesnė kaip 120 cm, vienetą. Mokiniai ir studentai turi teisę nemokamai vežtis ir didesnį, nei šiame papunktyje nustatyta, vieną rankinio bagažo, būtino jų mokslams ar studijoms, vienetą.

41.2. Leidžiama vežti elektrinius ir paprastus dviračius jų netvirtinant autobuso salone (išskyrus piko metu, darbo dienomis nuo 7 iki 9 val. ir nuo 16 iki 19 val.) ir / arba bagažo skyriuje kaip bagažą, jei transporto priemonė yra pažymėta dviračio ženklu. Jei autobuso salone nėra laisvos vietos dviračiui vežti, dviračio vežti negalima.

41.3. Mikromobilumo transporto priemones galima vežti visuose autobusuose. Keleiviai turi juos vežti sulenktus į transportavimo padėtį, jei tai leidžia priemonės konstrukcija.

41.4. Mikromobilumo transporto priemonę leidžiama vežti tik įsitikinus, kad transporto priemonė švari ir jos transportavimas netrukdys saugiai ir komfortiškai kitų keleivių kelionei. Jei kelionės metu neužtikrinama anksčiau nurodyta sąlyga, mikromobilumo transporto priemonę vežantis keleivis privalo išlipti artimiausioje stotelėje, priešingu atveju kontrolierius ar vairuotojas turi teisę jį išlaipinti.

41.5. Keleivis, norintis vežti  mikromobilumo transporto priemonę, į autobusą turi įlipti paskutinis.

41.6. Mikromobilumo transporto priemonę vežantis keleivis atsako už išteptus kitų keleivių drabužius, daiktus, taip pat dėl jų vežimo kylančios grėsmės  kitų keleivių saugumui ir autobuso salono apgadinimą.

41.7. Keleivis šiame skyriuje nustatytu būdu / atvejais gali nemokamai vežti tik vieną mikromobilumo transporto priemonę.

42. Autobusais draudžiama vežti lengvai užsidegančias, sprogstamąsias, dvokiančias, gailias medžiagas, smailius, pjaunančius daiktus, ginklus, šaudmenis, daiktus, kurie gali sutepti ar pažeisti autobuso apmušalus arba keleivių drabužius.

43. Už vežamo bagažo saugumą atsako pats keleivis.

Skyriaus pakeitimai:

Nr. V17E-251, 2024-09-26, paskelbta TAR 2024-09-26, i. k. 2024-16761

 

XI SKYRIUS

 

BENDRIEJI REIKALAVIMAI VEŽTI GYVŪNUS

 

44.   Vietiniu (miesto ir priemiestiniu) transportu galima vežti tik ne ūkinės paskirties sveikus gyvūnus.

45.   Gyvūnai vežami krepšiuose, pintinėse, narveliuose ir kt., kurių matmenys ne didesni kaip 60x40x20 cm arba kurio bendra matmenų suma ne didesnė kaip 120 cm. Krepšiuose ir pintinėse vežami šunys privalo būti su antsnukiais.

46.   Krepšių, pintinių ir narvelių, kuriuose vežami gyvūnai, negalima dėti ant viešojo transporto priemonių sėdynių.

47.   Asmuo, vežantis gyvūną, privalo:

47.1.    nedelsdamas išvalyti gyvūno priterštą vietą ir apie tai informuoti vairuotoją;

47.2.    turėti gyvūno registravimo pažymėjimą ar paskiepijimo (vakcinavimo) pažymėjimą.

48.   Viešuoju transportu vežamas gyvūnas neturi trikdyti kitų keleivių. Jei vežamas gyvūnas trikdo keleivius ir jie yra nepatenkinti, asmuo su gyvūnu turi išlipti iš viešojo transporto priemonės artimiausioje stotelėje.

 

XII SKYRIUS

 

RASTI DAIKTAI

 

49.   Autobusų salonuose rastus daiktus ekipažas perduoda vežėjo įgaliotam asmeniui.

50.   Ekipažas, radęs arba keleiviui jam pateikus paliktus daiktus, surašo aktą, kuriame išsamiai apibūdina šiuos daiktus ir nurodo radimo aplinkybes. Aktas perduodamas policijai, o rasti daiktai saugomi 6 mėnesius. Jei vežėjas pats negali arba nenori saugoti rastų daiktų, aktas perduodamas policijai kartu su rastais daiktais. Rasti dokumentai, ginklai, šaudmenys nedelsiant perduodami policijai.

51.   Jeigu pametęs daiktą asmuo nepaaiškėja per 6 mėnesius, rastas daiktas neatlygintinai pereina vežėjo, kuris saugojo rastą daiktą, nuosavybėn su sąlyga, kad šis sutinka atlyginti rasto daikto išlaikymo ir kitas su rastu daiktu susijusias išlaidas, jei radinį saugojo ne jis. Jei daiktą radęs vežėjas nesutinka kompensuoti tokių išlaidų, radinys neatlygintinai perduodamas valstybės nuosavybėn, o šiam vežėjui atlyginamos su radiniu susijusios turėtos išlaidos.

52.   Rasti daiktai grąžinami savininkui, bet prieš tai jis turi atlyginti daikto išlaikymo ir kitas su radiniu susijusias pagrįstas išlaidas. Jeigu rasto daikto savininkas paaiškėja po to, kai daiktas jau buvo parduotas arba sunaikintas, savininkui grąžinami už daiktą gauti pinigai, išskaičiavus sumą, panaudotą radiniui išlaikyti, parduoti ir paskelbti apie radimą.

 

XIII SKYRIUS

 

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

53.   Šių Taisyklių papildymas, pakeitimas ar naujų tvirtinimas yra Savivaldybės tarybos kompetencija.

54.   Už Taisyklių pažeidimus vežėjai, ekipažai ir keleiviai atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

55.   Šios taisyklės skelbiamos Kaišiadorių rajono savivaldybės ir SĮ „Kaišiadorių paslaugos“ interneto svetainėse.

____________________________________________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. V17E-251, 2024-09-26, paskelbta TAR 2024-09-26, i. k. 2024-16761

Dėl Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos 2024 m. sausio 25 d. sprendimo Nr. V17E-8 „Dėl Keleivių ir bagažo vežimo reguliariais vietinio (miesto ir priemiestinio) susisiekimo maršrutais Kaišiadorių rajono savivaldybėje taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo