Suvestinė redakcija nuo 2020-10-14

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2014-10-20, i. k. 2014-14332

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL literatūros tarybos nuostatų patvirtinimo

 

2014 m. spalio 6 d. Nr. ĮV-703

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Nacionalinės literatūros programos, patvirtintos Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2014 m. vasario 26 d. įsakymu Nr. ĮV-130 „Dėl Nacionalinės literatūros programos patvirtinimo“, 14.3 papunkčiu,

t v i r t i n u  Literatūros tarybos nuostatus (pridedama).

 

 

 

Kultūros ministras                                                   Šarūnas Birutis

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2014 m. spalio 6 d. įsakymu Nr. ĮV-703

(Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2020 m. spalio 13 d. įsakymo Nr. ĮV-1258

redakcija)

 

LiTERATŪROS TARYBOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Literatūros taryba (toliau vadinama – Taryba) yra prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos veikianti kolegiali, patariamojo balso teisę turinti institucija, atliekanti eksperto ir konsultanto funkcijas formuojant ir įgyvendinant literatūros ir jos sklaidos politiką.

2. Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos ratifikuotomis tarptautinėmis sutartimis, Europos Sąjungos teisės aktais, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos kultūros ministro (toliau – kultūros ministras) įsakymais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

 

 

II SKYRIUS

TARYBOS UŽDAVINys IR FUNKCIJOS

 

3. Tarybos uždavinys yra teikti kultūros ministrui pasiūlymus dėl politikos formavimo literatūros ir jos sklaidos srityje bei šios politikos įgyvendinimo.

4. Vykdydama šį uždavinį, Taryba atlieka šias funkcijas:

4.1. teikia kultūros ministrui pasiūlymus bei išvadas literatūros ir jos sklaidos politikos klausimais;

4.2. analizuoja literatūros ir jos sklaidos sritį reglamentuojančių ar turinčių įtaką šioje srityje vykstantiems procesams įstatymų bei kitų teisės aktų poreikį ir teikia siūlymus dėl teisinio reguliavimo tobulinimo;

4.3. analizuoja Lietuvos grožinės ir humanitarinės literatūros kūrimo bei sklaidos procesus, leidybos rinkos Lietuvoje ir kitose šalyse tendencijas bei teikia siūlymus dėl sąlygų šiems procesams gerinimo;

4.4. teikia pasiūlymus dėl literatūros, jos sklaidos, skaitymo skatinimo programų rengimo ir vertina jų įgyvendinimą;

4.5. teikia siūlymus ir rekomendacijas dėl Kultūros ministerijos premijų skyrimo literatūros ir publicistikos srityse ir už intelektualinės kultūros skleidimą periodiniuose kultūros leidiniuose;

4.6. teikia siūlymus ir rekomendacijas dėl Lietuvos dalyvavimo tarptautinėse knygų mugėse ir su jomis susijusiose kultūrinėse programose;

4.7. svarsto kitus klausimus, dėl kurių į tarybą kreipiasi kultūros ministras.

 

 

 

 

III SKYRIUS

TARYBOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

5. Taryba, vykdydama jai pavestas funkcijas,  turi teisę:

5.1. gauti informaciją savo kompetencijos klausimais iš Kultūros ministerijos ir jos reguliavimo srityje esančių įstaigų bei kitų institucijų, įstaigų ar organizacijų;

5.2. kviesti į posėdžius Kultūros ministerijos, jos reguliavimo srityje esančių įstaigų bei kitų institucijų, įstaigų ar organizacijų specialistus, galinčius pateikti išvadas bei pasiūlymus dėl svarstomų klausimų.

6. Taryba kasmet teikia kultūros ministrui savo veiklos ataskaitą.

 

IV SKYRIUS

TARYBOS SUDĖTIS IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

7. Tarybą sudaro 9 nariai, iš kurių 4 narius deleguoja kultūros ministras, po vieną narį – Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas  ir Lietuvos leidėjų asociacija.

8. Tarybos personalinę sudėtį trejų metų kadencijai tvirtina ir Tarybos pirmininką skiria ir atšaukia kultūros ministras.

9. Į Tarybos narius deleguojami asmenys privalo būti nepriekaištingos reputacijos. Asmuo nelaikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu jis per praėjusius 5 metus buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos padarymo, jeigu jo teistumas neišnykęs arba nepanaikintas.

10. Tarybos sudėtis po kiekvienos kadencijos atnaujinama ne mažiau kaip 1/2 visų narių. Tas pats asmuo Tarybos nariu gali būti skiriamas ne daugiau kaip du kartus iš eilės. Tarybos narys nepasibaigus kadencijai turi teisę atsistatydinti arba jį gali atšaukti jį paskyrusi institucija. Tokiu atveju tos sudėties Tarybos kadencijos likusiam laikotarpiui skiriamas naujas Tarybos narys.

11. Taryba, ne mažiau kaip 2/3 visų Tarybos narių balsų, gali kreiptis į kultūros ministrą ir prašyti atšaukti Tarybos pirmininką raštu išdėstydama objektyvias tokio prašymo priežastis. 

12. Taryba iš savo narių paprastąja balsų dauguma kadencijos laikotarpiui renka Tarybos pirmininko pavaduotoją.

13. Tarybos pirmininko pavaduotojas gali būti atšauktas ne mažiau kaip 2/3 visų Tarybos narių balsų.

14. Tarybos pirmininkas:

14.1. planuoja ir organizuoja Tarybos veiklą, atsako už veiklos rezultatus;

14.2. šaukia Tarybos posėdžius ir jiems pirmininkauja, sudaro Tarybos posėdžių darbotvarkę;

14.3. pasirašo Tarybos posėdžių protokolus ir kitus su Tarybos veikla susijusius dokumentus.

15. Tarybos pirmininkui nesant, jo funkcijas atlieka Tarybos pirmininko pavaduotojas.

16. Tarybos veiklos forma yra posėdžiai. Posėdžio darbotvarkėje numatytų klausimų medžiaga Tarybos nariams pateikiama prieš 3 darbo dienas iki posėdžio.

17. Tarybos posėdžiai yra vieši ir vyksta ne rečiau kaip 2 kartus per metus. Neeiliniai posėdžiai šaukiami Tarybos pirmininko, kultūros ministro iniciatyva arba pusės Tarybos narių iniciatyva. Tarybos posėdžiai gali būti rengiami ir nuotoliniu būdu pasinaudojant elektroninėmis ryšio priemonėmis.

18. Tarybos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė Tarybos narių. Tuo atveju, jei nėra kvorumo, ne vėliau kaip po savaitės šaukiamas neeilinis Tarybos posėdis. Neeiliniam Tarybos posėdžiui neįvykus jis šaukiamas pakartotinai.

19. Taryba priima sprendimus atviru balsavimu arba pateikiant nuomonę raštu. Sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma, įskaitant balsą Tarybos nario, kurio nuomonė pareikšta raštu. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Jeigu komisijos narys nesutinka su sprendimu ir balsuoja prieš, jo atskira nuomonė jo prašymu įrašoma protokole.

20. Tarybos sprendimai įforminami posėdžių protokolais, kuriuos pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius. Prie protokolo pridedama Tarybos nario, negalėjusio dalyvauti posėdyje, raštu pareikšta nuomonė.

21. Kultūros ministerija sudaro technines sąlygas Tarybos veiklai. Tarybos posėdžiams rengti, dokumentacijai tvarkyti ir posėdžiams protokoluoti Kultūros ministerija skiria sekretorių, kuris nėra Tarybos narys.

 

___________________

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Įsakymas

Nr. ĮV-591, 2019-09-17, paskelbta TAR 2019-09-17, i. k. 2019-14696

Dėl kultūros ministro 2014 m. spalio 6 d. įsakymo Nr. ĮV-703 "Dėl Literatūros tarybos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Įsakymas

Nr. ĮV-1258, 2020-10-13, paskelbta TAR 2020-10-13, i. k. 2020-21235

Dėl kultūros ministro 2014 m. spalio 6 d. įsakymo Nr. ĮV-703 „Dėl Literatūros tarybos nuostatų patvirtinimo“ pakeitimo