Įsakymas netenka galios 2017-12-16:
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Įsakymas
Nr. BV-114, 2017-12-14, paskelbta TAR 2017-12-15, i. k. 2017-20166
Dėl įvaikintojų parinkimo galimam įvaikinti vaikui ir įvaikintojų parinkimo rastam vaikui laikinai globoti komisijos sudarymo patvirtinimo
Suvestinė redakcija nuo 2017-08-09 iki 2017-12-15
Įsakymas paskelbtas: TAR 2017-05-03, i. k. 2017-07410
VALSTYBĖS VAIKO TEISIŲ APSAUGOS IR ĮVAIKINIMO TARNYBOS
PRIE SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTERIJOS
DIREKTORIAUS
ĮSAKYMAS
DĖL ĮVAIKINTOJŲ, ĮRAŠYTŲ Į ASMENŲ, NORINČIŲ ĮVAIKINTI VAIKĄ, SĄRAŠUS, PARINKIMO SIŪLOMAM ĮVAIKINTI VAIKUI BEI ĮVAIKINTOJŲ, PARINKIMO SIŪLOMAM ĮVAIKINTI VAIKUI SU SPECIALIAISIAIS POREIKIAIS,
KOMISIJOS SUDARYMO IR DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO
2017 m. gegužės 3 d. BV-29
Vilnius
Vadovaudamasi Įvaikinimo apskaitos Lietuvos Respublikoje tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gegužės 20 d. nutarimu Nr. 457, 35 ir 45 punktais, Galimų įvaikinti vaikų su specialiaisiais poreikiais įvaikinimo ikiteisminės procedūros aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2007 m. vasario 1 d. įsakymu Nr. A1-32, 11–13 punktais, Tarpinstitucinio bendradarbiavimo radus vaiką sveikatos priežiūros įstaigoje arba įstaigoje, kurioje įsteigtas „Gyvybės langelis“, rekomendacijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2011 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. A1-286, 10 punktu, Įvaikintojų, įrašytų į asmenų, norinčių įvaikinti vaiką, sąrašus, parinkimo siūlomam įvaikinti vaikui tvarkos aprašo, patvirtinto Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) 2015 m. gruodžio 17 d. įsakymu Nr. BV-80:
1. S u d a r a u šios sudėties Komisiją, kuri parenka vaikui labiausiai jo poreikius atitinkančius įvaikintojus, įrašytus į Norinčių įvaikinti Lietuvos Respublikos piliečių, nuolat gyvenančių Lietuvos Respublikoje, sąrašą:
Oksana Pedaniuk – Tarnybos Įvaikinimo skyriaus vedėja (komisijos pirmininkė);
Sonata Venclovaitė – Tarnybos Įvaikinimo skyriaus vyriausioji specialistė (nesant komisijos pirmininkui, vykdanti komisijos pirmininko pareigas);
Toma Jonavičiūtė – Tarnybos Įvaikinimo skyriaus vyriausioji specialistė;
Edita Bluzmienė – Tarnybos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausioji specialistė;
Virginija Mačionytė – Tarnybos Veiklos planavimo ir stebėsenos skyriaus vyriausioji specialistė;
Eglė Vainoraitė-Rauktienė – Tarnybos Įvaikinimo skyriaus vyriausioji specialistė (komisijos posėdžio sekretorė, neturinti balso teisės).
Punkto pakeitimai:
Nr. BV-63, 2017-08-07, paskelbta TAR 2017-08-08, i. k. 2017-13152
2. S u d a r a u šios sudėties Komisiją, kuri parenka vaikui labiausiai jo poreikius atitinkančius įvaikintojus, įrašytus į Norinčių įvaikinti Lietuvos Respublikos piliečių, nuolat gyvenančių užsienyje, sutuoktinių, kurių vienas yra Lietuvos Respublikos pilietis, o kitas – užsienietis, ir užsieniečių sąrašą bei parenka įvaikintojus, siūlomam įvaikinti vaikui su specialiaisiais poreikiais:
Oksana Pedaniuk – Tarnybos Įvaikinimo skyriaus vedėja (komisijos pirmininkė);
Giedrė Mikalauskienė – Tarnybos Įvaikinimo skyriaus vyriausioji specialistė (nesant komisijos pirmininkui, vykdanti komisijos pirmininko pareigas);
Sonata Venclovaitė – Tarnybos Įvaikinimo skyriaus vyriausioji specialistė;
Jan Maciejevski – Tarnybos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėjas;
Virginija Mačionytė – Tarnybos Veiklos planavimo ir stebėsenos skyriaus vyriausioji specialistė;
Jurgita Juodytė – Tarnybos Įvaikinimo skyriaus vyriausioji specialistė (komisijos posėdžio sekretorė, neturinti balso teisės).
Punkto pakeitimai:
Nr. BV-63, 2017-08-07, paskelbta TAR 2017-08-08, i. k. 2017-13152
3. N u s t a t a u, kad šių Komisijos posėdžiai yra teisėti, kai jame dalyvauja ne mažiau kaip trys komisijos nariai. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Komisijos narių balsams pasiskirsčius po lygiai, sprendimą lemia Komisijos pirmininko balsas.
4. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Tarnybos direktoriaus 2017 m. sausio 9 d. įsakymą Nr. BV-1 „Dėl komisijos sudarymo“ bei Tarnybos direktoriaus 2016 m. gegužės 31 d. įsakymą Nr. BV-55 „Dėl komisijos sudarymo“.
5. T v i r t i n u Įvaikintojų, įrašytų į asmenų, norinčių įvaikinti vaiką, sąrašus, parinkimo siūlomam įvaikinti vaikui bei įvaikintojų, parinkimo siūlomam įvaikinti vaikui su specialiaisiais poreikiais, komisijos darbo reglamentą (pridedama).
PATVIRTINTA
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos
prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus
2017 m. gegužės 3 d. įsakymu Nr. BV-29
ĮVAIKINTOJŲ, ĮRAŠYTŲ Į ASMENŲ, NORINČIŲ ĮVAIKINTI VAIKĄ, SĄRAŠUS, PARINKIMO SIŪLOMAM ĮVAIKINTI VAIKUI BEI ĮVAIKINTOJŲ, PARINKIMO SIŪLOMAM ĮVAIKINTI VAIKUI SU SPECIALIAISIAIS POREIKIAIS,
KOMISIJOS DARBO REGLAMENTAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Įvaikintojų, įrašytų į asmenų, norinčių įvaikinti vaiką, sąrašus, parinkimo siūlomam įvaikinti vaikui bei įvaikintojų, parinkimo siūlomam įvaikinti vaikui su specialiaisiais poreikiais, komisijos darbo reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato Įvaikintojų, įrašytų į asmenų, norinčių įvaikinti vaiką, sąrašus, parinkimo siūlomam įvaikinti vaikui bei įvaikintojų, parinkimo siūlomam įvaikinti vaikui su specialiaisiais poreikiais, komisijos (toliau – Komisija) funkcijas, teises ir pareigas bei darbo organizavimą.
2. Komisijos veiklos tikslas – įvaikintojų, įrašytų į asmenų, norinčių įvaikinti vaiką, sąrašus, parinkimas siūlomam įvaikinti vaikui bei įvaikintojų, parinkimas siūlomam įvaikinti vaikui su specialiaisiais poreikiais, siekiant užtikrinti geriausius vaiko interesus ikiteisminiame įvaikinimo procese.
3. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais Lietuvos Respublikos Seimo priimtais teisės aktais, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Respublikos Prezidento dekretais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymais, kitais teisės aktais, šiuo Reglamentu.
II. KOMISIJOS FUNKCIJA
III. KOMISIJOS TEISĖS IR PAREIGOS
5. Komisija, vykdydama jai pavestą funkciją, turi teisę:
5.1. susipažinti su gauta iš miesto / rajono savivaldybių Vaiko teisių apsaugos skyrių, sveikatos priežiūros įstaigų, vaikų globėjų (rūpintojų), kompetentingų užsienio valstybių institucijų informacija, kuri yra reikalinga Komisijos funkcijai vykdyti;
5.2. kviesti į Komisijos posėdžius stebėtojus (pavyzdžiui, valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovus, nepriklausomus ekspertus ir kt.), neįeinančius į Komisijos sudėtį;
6. Pradėdami darbą, Komisijos nariai privalo pasirašyti:
6.1. konfidencialumo pasižadėjimą dėl įvaikinimo informacijos konfidencialumo užtikrinimo, šios informacijos viešo neskelbimo ir neplatinimo;
6.2. nešališkumo deklaraciją dėl objektyvių sprendimų priėmimo bei viešųjų ir privačių interesų konflikto vengimo, vadovaujantis Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymu. Komisijos nariai turi pareigą nusišalinti nuo komisijos nario pareigų galimo viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto atveju. Į Komisijos posėdžio protokolą įrašoma informacija apie tai, jog Komisijos narys nusišalina nuo Komisijos nario pareigų galimo viešųjų ir privačiųjų interesų konflikto atveju. Nusišalinus Komisijos pirmininkui, Komisijos pirmininko pareigas toliau eina Komisijos pirmininką pavaduojantis asmuo, paskirtas Tarnybos direktoriaus įsakymu.
7. Komisijos nariai už konfidencialumo pasižadėjime ir nešališkumo deklaracijoje nustatytų elgesio normų pažeidimus atsako teisės aktų nustatyta tvarka.
IV. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
10. Komisiją sudaro ne mažiau kaip penki Tarnybos struktūrinių skyrių valstybės tarnautojai ir / ar dirbantys, pagal darbo sutartį, iš kurių vienas yra skiriamas Komisijos pirmininku. Komisiją sudaro įvairių specialistų komanda, pavyzdžiui, teisininkai, socialiniai darbuotojai, psichologai ir kt.
12. Komisijai vadovauja Komisijos pirmininkas, o jam nesant – Komisijos pirmininką pavaduojantis kitas Komisijos narys, patvirtintas Tarnybos direktoriaus įsakymu.
13. Informaciją Komisijos posėdžiui teikia ir Komisijos sekretoriaus funkcijas vykdo Tarnybos direktoriaus įsakymu paskirtas valstybės tarnautojas.
14. Komisijos pirmininkas:
15. Komisijos sekretorius:
15.1. praneša Komisijos nariams ir kitiems į posėdį kviečiamiems asmenims apie Komisijos posėdžio datą, vadovaujantis Tarnybos direktoriaus įsakymu, patvirtinto Įvaikintojų, įrašytų į asmenų, norinčių įvaikinti vaiką, sąrašus, parinkimo siūlomam įvaikinti vaikui tvarkos aprašo nustatyta tvarka;
15.3. atsako už Komisijos dokumentų, susijusių su Komisijos vykdoma funkcija, Komisijos posėdžio protokolų originalų, saugojimą bei sistemina surinktą medžiagą;
16. Komisijos posėdžiai organizuojami, vadovaujantis Tarnybos direktoriaus įsakymu patvirtinta Įvaikintojų, įrašytų į asmenų, norinčių įvaikinti vaiką, sąrašus, parinkimo siūlomam įvaikinti vaikui tvarkos aprašo nustatyta tvarka.
18. Komisija posėdžio metu, pagal nustatytą Komisijos darbotvarkę, jeigu Komisijos nariai bendru sutarimu posėdžio metu nenusprendžia kitaip, vertina informaciją apie siūlomą įvaikinti vaiką ir jo poreikius bei informaciją apie įvaikintojus ir parenka siūlomam įvaikinti vaikui labiausiai jo poreikius atitinkančius įvaikintojus, pažymėdama parinkimo priežastis siūlomo įvaikinti vaiko parinkimo įvaikintojams lentelėje, vadovaujantis Tarnybos direktoriaus įsakymu patvirtinta Įvaikintojų, įrašytų į asmenų, norinčių įvaikinti vaiką, sąrašus, parinkimo siūlomam įvaikinti vaikui tvarkos aprašo, nustatyta tvarka. Taip pat vertina stebėtojų (pavyzdžiui, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovus, nepriklausomus ekspertus ir kt.), neįeinančių į Komisijos sudėtį paaiškinimus, jeigu jie dalyvauja Komisijos posėdyje.
19. Komisija priima sprendimą atviru balsavimu posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Pasiskirsčius balsams po lygiai, sprendžiamojo balso teisę turi Komisijos pirmininkas (jam nesant – Komisijos pirmininką pavaduojantis kitas Komisijos narys). Jeigu Komisijos narys nesutinka su sprendimu ir balsuoja prieš, jo atskiroji nuomonė jo prašymu įrašoma Komisijos posėdžio protokole.
20. Komisijos sprendimas įforminamas Komisijos posėdžių protokolu ir kitais dokumentais, kuriuos pasirašo Komisijos pirmininkas (jam nesant – Komisijos pirmininko pavaduojantis kitas Komisijos narys), Komisijos nariai ir Komisijos sekretorius. Komisijos posėdžių protokole ir kituose dokumentuose išdėstomi Komisijos priimto sprendimo motyvai. Komisijos posėdžio protokolas surašomas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Komisijos sprendimo priėmimo dienos.
V. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
22. Komisijos posėdžio darbo organizavimo procedūrinius klausimus, nenumatytus šiame Komisijos darbo reglamente, sprendžia Komisijos pirmininkas.
Pakeitimai:
1.
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Įsakymas
Nr. BV-63, 2017-08-07, paskelbta TAR 2017-08-08, i. k. 2017-13152
Dėl Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2017 m. gegužės 3 d. įsakymo Nr. BV-29 „Dėl Įvaikintojų, įrašytų į asmenų, norinčių įvaikinti vaiką, sąrašus, parinkimo siūlomam įvaikinti vaikui bei įvaikintojų, parinkimo siūlomam įvaikinti vaikui su specialiaisiais poreikiais, komisijos sudarymo ir darbo reglamento patvirtinimo“ pakeitimo