Suvestinė redakcija nuo 2024-10-14

 

Įsakymas paskelbtas: TAR 2018-06-27, i. k. 2018-10552

 

OLE objektas

LIETUVOS RESPUBLIKOS

GENERALINIS PROKURORAS

 

įsakymas

dėl rekomendacijų DĖL VIEŠOJO INTERESO GYNIMO
patvirtinimo

 

2018 m. birželio 26 d. Nr. I-218

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo 2 straipsnio 2 dalies 7 punktu, 8 straipsnio 6 punktu, 14 straipsnio 1 dalimi ir 19 straipsniu:

1. T v i r t i n u pridedamas Rekomendacijas dėl viešojo intereso gynimo.

2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2014 m. sausio 31 d. įsakymą Nr. I-25 „Dėl Rekomendacijų dėl viešojo intereso gynimo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

3. S k e l b i u  šį įsakymą Teisės aktų registre.

4. N ustatau, kad šis įsakymas įsigalioja 2018 m. liepos 1 d.

 

 

 

Generalinis prokuroras                                                                                           Evaldas Pašilis

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos generalinio

prokuroro 2018 m. birželio 26 d.

įsakymu Nr. I-218

 

 

REKOMENDACIJOS dėl viešojo intereso gynimo

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.       Rekomendacijos dėl viešojo intereso gynimo (toliau – Rekomendacijos) nustato skundų,  prašymų ginti viešąjį interesą (toliau – prašymai) nagrinėjimo, tyrimo pagal teismo atskirąją nutartį ar prokuroro inicijuoto tyrimo dėl galimo viešojo intereso pažeidimo atlikimo ir sprendimų priėmimo tvarką, taip pat Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo (toliau – Prokuratūros įstaymas) 19 straipsnio taikymo ypatumus.

2.       Rekomendacijomis siekiama reglamentuoti tyrimo dėl viešojo intereso gynimo civilinės ir administracinės teisės priemonėmis procesą (duomenų rinkimą, vertinimą ir sprendimo priėmimą), viešojo intereso tyrimo duomenų teikimo ir susipažinimo su jais tvarką.

3.       Rekomendacijos parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu (toliau – Civilinis kodeksas), Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodeksu (toliau – Civilinio proceso kodeksas), Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymu, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksu, Prokuratūros įstatymu, Lietuvos Respublikos prokuratūros ir prokurorų kompetencijos nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro
2012 m. balandžio 17 d. įsakymu Nr. I-141 „Dėl
Lietuvos Respublikos prokuratūros ir prokurorų kompetencijos nuostatų patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro įsakymais, nurodymais, kitais norminiais teisės aktais.

4. Nagrinėjant asmenų prašymus ir skundus dėl viešojo intereso gynimo, Asmenų aptarnavimo Lietuvos Respublikos prokuratūroje tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2020 m. balandžio 17 d. įsakymu Nr. I-103 „Dėl Asmenų aptarnavimo Lietuvos Respublikos prokuratūroje tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Asmenų aptarnavimo Lietuvos Respublikos prokuratūroje tvarkos aprašas), nuostatos taikomos tiek, kiek tų klausimų nereglamentuoja Rekomendacijos.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

II SKYRIUS

PRAŠYMŲ NAGRINĖJIMO TVARKA

 

5.       Prašymus dėl galimai pažeisto viešojo intereso nagrinėja apygardų prokuratūrų Viešojo intereso gynimo skyrių prokurorai, o apygardų prokuratūrose, kuriose nėra Viešojo intereso gynimo skyrių, – prokurorai, atliekantys viešojo intereso gynimo funkciją. Ypatingos svarbos atvejais prašymus dėl galimai pažeisto viešojo intereso nagrinėja Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-227, 2024-10-08, paskelbta TAR 2024-10-08, i. k. 2024-17645

 

6.       Apygardos prokuratūra viešojo intereso gynimo funkciją vykdo apygardos prokuratūros veiklos teritorijoje, o Generalinė prokuratūra – visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.

7.       Generalinis prokuroras, jo pavaduotojas ar Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiasis prokuroras gali pavesti bet kuriai apygardos prokuratūrai spręsti dėl Prokuratūros įstatymo 19 straipsnyje numatytų priemonių taikymo neatsižvelgiant į apygardos prokuratūros veiklos teritoriją.

8.       Prašymo nagrinėjimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo kitos dienos po prašymo užregistravimo prokuratūroje.

9.       Generalinėje prokuratūroje gautas prašymas, kurį pagal kompetenciją turi nagrinėti apygardos prokuratūra, apygardos prokuratūrai perduodamas ne vėliau kaip per dvi darbo dienas.

10.     Generalinėje prokuratūroje ar apygardos prokuratūroje gautas prašymas ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo registracijos dienos gali būti persiųstas nagrinėti pagal kompetenciją valstybės ar savivaldybės institucijai.

11.     Apygardos prokuratūroje gautas prašymas kreiptis į teismą dėl proceso atnaujinimo civilinėje byloje turi būti perduotas Generalinei prokuratūrai ne vėliau kaip per dvi darbo dienas nuo registracijos dienos arba nuo tos dienos, kai paaiškėja, kad prašymas turi būti nagrinėjamas proceso atnaujinimo inicijavimo aspektu.

12.     Jeigu nagrinėti prašymą pavedama ne tik Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriui, bet ir kitam Generalinės prokuratūros struktūriniam padaliniui, perduodant  prašymą apygardos prokuratūrai ar persiunčiant kompetentingai institucijai privaloma nurodyti, dėl kurių reikalavimų prašymas perduodamas ar persiunčiamas nagrinėti. Ši nuostata taikoma ir tais atvejais, kai sprendimas persiųsti nagrinėti kitai institucijai priimamas apygardos prokuratūroje.

13.     Prokuroras, turėdamas informacijos apie galimai pažeistą viešąjį interesą, dėl kurio tyrimas prokuratūroje neatliekamas, pateikia Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiajam prokurorui (apygardos prokuratūroje, kurioje nėra Viešojo intereso gynimo skyriaus, apygardos prokuratūros vyriausiajam prokurorui (jo pavaduotojui)) ar kitam aukštesniajam prokurorui tarnybinį pranešimą. Tarnybinis pranešimas apie prokuroro inicijuojamą tyrimą registruojamas dokumentų valdymo sistemoje bendrame prašymų, pareiškimų ir skundų registre. Tarnybiniu pranešimu inicijuotas tyrimas aukštesniojo prokuroro rezoliucija pavedamas atlikti tarnybinį pranešimą pateikusiam arba kitam prokurorui. Tyrimo atlikimo terminas pradedamas skaičiuoti nuo kitos dienos po tarnybinio pranešimo užregistravimo dokumentų valdymo sistemoje bendrame prašymų, pareiškimų ir skundų registre.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-227, 2024-10-08, paskelbta TAR 2024-10-08, i. k. 2024-17645

 

14.     Teismo atskiroji nutartis, kuria prokuroras informuojamas apie galimą viešojo intereso pažeidimą, registruojama dokumentų valdymo sistemoje bendrame prašymų, pareiškimų ir skundų registre.

15.     Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiasis prokuroras (apygardos prokuratūroje, kurioje nėra Viešojo intereso gynimo skyriaus, apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas)) rezoliucija paveda nagrinėti prašymą prokurorui (prokurorams), prokurorui ir vyriausiojo prokuroro (prokuroro) padėjėjui (padėjėjams). Vyriausiojo prokuroro (prokuroro) padėjėjui (padėjėjams) pavesti nagrinėti prašymą galima tik kartu su prokuroru.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-227, 2024-10-08, paskelbta TAR 2024-10-08, i. k. 2024-17645

 

16. Pirmasis rezoliucijoje nurodytas vykdytojas (prokuroras) organizuoja prašyme išdėstytų aplinkybių tyrimą, tyrimui reikalingų duomenų išsireikalavimą, apibendrina kitų vykdytojų pateiktus pasiūlymus ir priima galutinį sprendimą dėl viešojo intereso gynimo priemonių taikymo.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

17.     Kiti rezoliucijoje nurodyti vykdytojai atsako už rezoliucijoje jiems suformuluotos konkrečios užduoties įvykdymą ir privalo pirmajam rezoliucijoje nurodytam vykdytojui per jo nustatytą terminą pateikti visą reikiamą pavedimui įvykdyti medžiagą, dokumentus ir pasiūlymus.

18. Pirmasis rezoliucijoje nurodytas vykdytojas (prokuroras) turi teisę žodžiu ar raštu pavesti, nurodydamas tokio pavedimo įvykdymo terminą, vyriausiojo prokuroro (prokuroro) padėjėjui, jeigu jis rezoliucijoje nurodytas kaip vienas iš vykdytojų, parengti valstybės ar savivaldybės institucijai, įstaigai ar įmonei, kitiems juridiniams ir fiziniams asmenims siųstinų paklausimų (užklausų) ar reikalavimų pateikti duomenis, sprendimo dėl viešojo intereso gynimo priemonių taikymo projektus.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

19.     Nagrinėdamas prašymą prokuroras pagal Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 3 dalyje nustatytus įgaliojimus renka medžiagą, išsiųsdamas paklausimą raštu, išaiškindamas paklausimo reikalavimų (išskyrus Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 3 dalies 4 punktą) nevykdymo pasekmes (žr. Rekomendacijų 64 punktą).

20.     Prokuroras gali reikalauti iš valstybės ar savivaldybių institucijų, įstaigų ar įmonių, kitų juridinių ar fizinių asmenų pateikti tik tokius dokumentus ir informaciją (Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 3 dalies 1 punktas), kurių negali gauti iš prokurorui prieinamų registrų.

21.     Reikalaudamas iš valstybės ar savivaldybių institucijų, įstaigų ar įmonių atlikti patikrinimus ar auditą (Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 3 dalies 2 punktas) prokuroras privalo vadovautis proceso ekonomiškumo, koncentruotumo principais, taip pat preliminariai įvertinti galimus patikrinimo ar audito rezultatus ir galimą jų įtaką būsimam prokuroro sprendimui dėl prašyme nurodytų aplinkybių.

22.     Nagrinėjant prašymą duodami žodiniai asmenų ir specialistų paaiškinimai turi būti užrašomi. Prokuroras gali pavesti vykdytoju paskirtam vyriausiojo prokuroro (prokuroro) padėjėjui paimti paaiškinimus iš asmenų, specialistų ir juos užrašyti.

23.     Papildoma medžiaga gali būti nerenkama ir pareiškėjo ar jo atstovo pateikti teisiniai argumentai neanalizuojami, jeigu prokuroras, susipažinęs su prašyme išdėstytomis aplinkybėmis, remdamasis teismų praktika padaro išvadą, kad ginčo teisinio santykio akivaizdžiai nėra pagrindo laikyti viešuoju interesu. Šiuo atveju priimamas nutarimas atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones vien tuo pagrindu, kad ginčo teisinio santykio nėra pagrindo laikyti viešuoju interesu.

24.     Papildoma medžiaga gali būti nerenkama ir pareiškėjo ar jo atstovo pateikti teisiniai argumentai neanalizuojami, jeigu yra suėję teisės aktuose nustatyti kreipimosi į teismą naikinamieji terminai.

25.     Prokuroro ar aukštesniojo prokuroro sprendimas dėl prašymo (ieškinio, pareiškimo, prašymo teismui ar nutarimo taikyti (netaikyti) viešojo intereso gynimo priemones) ar skundo dėl prokuroro nutarimo (panaikinti ar palikti galioti prokuroro nutarimą) turi būti priimtas per 20 darbo dienų nuo prašymo prokuratūroje gavimo dienos, jeigu kituose teisės aktuose nenustatyti kiti prašymų nagrinėjimo terminai.

26.     Jeigu  dėl objektyvių priežasčių per Rekomendacijų 25 punkte nurodytą terminą negali būti priimtas sprendimas, duomenų rinkimo ir sprendimo priėmimo terminas gali būti pratęstas iki 20 darbo dienų.

27.     Jeigu prašymo nagrinėjimas susijęs su būtinumu gauti išvadas iš kitų institucijų, pateikus užduotį kitai institucijai, prašymo nagrinėjimo terminas gali būti pratęsiamas iki 40 darbo dienų.

28.     Prašymą nagrinėjantis prokuroras motyvuotą prašymą pratęsti prašymo (pareiškimo) nagrinėjimo terminą (1 priedas) Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiajam prokurorui (apygardos prokuratūroje, kurioje nėra Viešojo intereso gynimo skyriaus, apygardos prokuratūros vyriausiajam prokurorui (jo pavaduotojui)) dokumentų valdymo sistemos priemonėmis pateikia ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki prašymo nagrinėjimo termino pabaigos. Kai prašymą nagrinėja Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiasis prokuroras, prašymas dėl termino pratęsimo teikiamas jo aukštesniajam prokurorui. Prašymo nagrinėjimo medžiagos rinkimo ir sprendimo priėmimo terminas pratęsiamas darbo dienomis, taip pat ir tais atvejais, kai kituose teisės aktuose numatytas prašymo nagrinėjimo terminas skaičiuojamas kalendorinėmis dienomis.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

Nr. I-227, 2024-10-08, paskelbta TAR 2024-10-08, i. k. 2024-17645

 

29.     Atliekant prokuroro inicijuotą tyrimą ir tyrimą pagal teismo nutartį, taikomi Rekomendacijų II skyriuje nurodyti prašymo nagrinėjimo terminai ir jų pratęsimo tvarka.

30.     Apie prašymo nagrinėjimo termino pratęsimą informuojamas pareiškėjas, išskyrus prokuroro inicijuotą tyrimą ir tyrimą, atliekamą pagal teismo nutartį.

31.     Pareiškėjo prašyme suformuluoti reikalavimai nesaisto prokuroro tyrimo apimties.  Prašymą nagrinėjantis prokuroras savarankiškai sprendžia, kokia apimtimi ir kokias viešojo intereso gynimo priemones taikyti.

 

III SKYRIUS

PROKURORŲ PRIIMAMI SPRENDIMAI IR JŲ APSKUNDIMO TVARKA

 

32.     Prokuroras, išnagrinėjęs prašymą ir nustatęs teisės aktų pažeidimą bei būdamas įsitikinęs, kad toks pažeidimas laikytinas viešojo intereso pažeidimu, gali priimti vieną iš šių sprendimų, kuriais užbaigiamas prašymo nagrinėjimas:

32.1.    Nutarimu pareikalauti valstybės ar savivaldybės institucijų, įstaigų ar įmonių jų veiklos srityje spręsti dėl priemonių teisės pažeidimams pašalinti taikymo ir per 20 darbo dienų nuo reikalavimo gavimo informuoti prokuratūrą apie priimtą sprendimą, taip pat per 20 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo dienos pateikti prokuratūrai informaciją apie sprendimo vykdymo rezultatus (Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 4 dalies 2 punktas). Nutarime būtina pateikti argumentus dėl teisės pažeidimo ir konkrečiai nurodyti, kaip nustatytais teisės pažeidimais pažeidžiamas viešasis interesas. Jeigu sprendimas per 20 darbo dienų neįvykdomas, prokuroras gali įpareigoti valstybės ar savivaldybių instituciją, įstaigą ar įmonę periodiškai kas 20 darbo dienų teikti informaciją apie sprendimo vykdymo eigą. Įvertinus iš valstybės ar savivaldybių institucijų, įstaigų ar įmonių gautą informaciją apie sprendimo vykdymo rezultatus, per 10 darbo dienų nuo paskutinių duomenų gavimo surašoma motyvuota išvada dėl viešojo intereso pažeidimo pašalinimo ir apie tai dokumentų valdymo sistemos priemonėmis informuojamas Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiasis prokuroras (apygardos prokuratūroje, kurioje nėra Viešojo intereso gynimo skyriaus, apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas)). Kai prašymą nagrinėja Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiasis prokuroras, informacija apie išvados surašymą pateikiama jo aukštesniajam prokurorui.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

Nr. I-227, 2024-10-08, paskelbta TAR 2024-10-08, i. k. 2024-17645

 

32.2Teikti teismui ieškinį, pareiškimą, prašymą ir esant pagrindui raštu informuoti valstybės ar savivaldybių institucijos, įstaigos ar įmonės, kurios sprendimai ginčijami teisme, savininko teises ir pareigas įgyvendinančią instituciją apie netinkamą atsakovais ieškinyje, pareiškime, prašyme nurodytų asmenų pareigų vykdymą (Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio
2 dalis).

32.3Įstoti į bylą trečiuoju asmeniu, pareiškiančiu savarankiškus reikalavimus dėl ginčo dalyko, turint pagrindo manyti, kad jis gali būti susijęs su viešojo intereso pažeidimu. Šiuo atveju prokuroras kartu su ieškiniu, pareiškimu, prašymu ginti viešąjį interesą teikia teismui prašymą įtraukti jį į bylą trečiuoju asmeniu, pareiškiančiu savarankiškus reikalavimus.

33.     Prokuroras, nesutikdamas su valstybės ar savivaldybės institucijos, įstaigos ar įmonės  sprendimu, kad nėra pagrindo spręsti dėl priemonių teisės pažeidimams pašalinti taikymo (Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 4 dalies 2 punktas), nedelsdamas pats turi kreiptis į teismą su ieškiniu, pareiškimu, prašymu ir esant pagrindui raštu informuoti valstybės ar savivaldybių institucijos, įstaigos ar įmonės, kurios sprendimai ginčijami teisme, savininko teises ir pareigas įgyvendinančią instituciją apie netinkamą atsakovais ieškinyje, pareiškime, prašyme nurodytų asmenų pareigų vykdymą (Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 2 dalis).

34. Prokuroras, įvertinęs valstybės ar savivaldybės institucijos, įstaigos ar įmonės sprendimą, kad nėra pagrindo spręsti dėl priemonių teisės pažeidimams pašalinti taikymo (Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 4 dalies 2 punktas), ir iš papildomai gautų duomenų (informacijos) nustatęs, kad viešojo intereso pažeidimas nepadarytas arba yra Rekomendacijų 38 punkte nurodytos sąlygos, nedelsdamas priima motyvuotą nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

35.     Prašymo nagrinėjimas negali būti užbaigiamas nutarimu taikyti Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 4 dalies 5 punkte nurodytas priemones. Nutarimas taikyti šias priemones gali būti priimamas tik prokurorui kreipusis į teismą su ieškiniu, pareiškimu ar prašymu arba teikiamas kartu su reikalavimu pagal Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 4 dalies 2 punktą.

36. Prokuroras, išnagrinėjęs prašymą, savarankiškai atlikęs gautos medžiagos (išvadų, atsakymų) teisinį įvertinimą ir nenustatęs, kad ginčo teisinis santykis laikytinas viešuoju interesu, arba nustatęs, kad ginčo teisinis santykis laikytinas viešuoju interesu, tačiau nenustatęs teisės aktų pažeidimų, arba nustatęs, kad institucija, kurios veiklos srityje padaryti pažeidimai, ėmėsi priemonių pažeidimams pašalinti, priima nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones (Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 5 dalis). Priėmus tokį nutarimą, dėl to paties ginčo dalyko negali būti taikomos Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 4 dalies 2, 4, 5 punktuose numatytos priemonės.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

37.     Jeigu prokuroras taiko viešojo intereso gynimo priemones dėl dalies prašymo reikalavimų, dėl kitų prašymo reikalavimų turi būti priimamas nutarimas atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

38.     Prokuroras, išnagrinėjęs prašymą ir nustatęs teisės aktų pažeidimus, o kartu ir viešojo intereso pažeidimą, vadovaudamasis bendraisiais teisės principais gali priimti motyvuotą nutarimą atsisakyti kreiptis į teismą su ieškiniu, pareiškimu, prašymu tik tais atvejais, kai:

38.1.  Nustatyti teisės aktų reikalavimų pažeidimai yra neesminiai, neturėję lemiamos reikšmės ginčo teisiniame santykyje priimtų sprendimų rezultatui.

38.2Valstybei, visuomenei, asmeniui padaryta žala laikytina mažareikšme, palyginti su galimomis bylinėjimosi išlaidomis (nutarime prokuroras turi išdėstyti argumentus dėl tikėtinų sąnaudų vertinimo).

38.3Esant kelių viešųjų interesų konkurencijai ir nusprendus, kad kreipiantis į teismą dėl vieno iš jų gynimo kiti viešieji interesai gali būti pažeisti arba nebus tinkamai apginti racionaliomis sąnaudomis. Tokiu atveju prokuroras nutarime turi nustatyti visus konkuruojančius viešuosius interesus, t. y. atskleisti kiekvieno jų turinį ir išdėstyti motyvus, kodėl vienam ar keliems viešiesiems interesams konkrečiu atveju teikiama pirmenybė.

39.     Rekomendacijų 38 punkte nurodytais atvejais gali būti taikomos ir Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 4 dalies 2, 4 ir 5 punktuose nurodytos priemonės.

40. Prokuroras, išnagrinėjęs prašymą ir nustatęs, kad ginčo teisinis santykis laikytinas viešuoju interesu, tačiau nėra pagrindo kreiptis į teismą, nes prašyme skundžiami valstybės ar savivaldybės institucijų, įstaigų ar įmonių veiksmai dar nėra sukūrę teisinių pasekmių, bet yra pagrindas manyti, kad vėlesni šių institucijų sprendimai gali sukurti neigiamas teisines pasekmes (gali pažeisti viešąjį interesą), nutarimu įspėja valstybės pareigūną, valstybės tarnautoją ar jiems prilygintą asmenį nedaryti teisės pažeidimų (Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 4 dalies 4 punktas).

Punkto pakeitimai:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

41.     Prokuroras, nustatęs, kad dėl ginčo dalyko vyksta teisminis procesas, bet nenustatęs pagrindo įstoti į bylą trečiuoju asmeniu, nutarimu atsisako taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

42.     Civilinio kodekso 6.615 straipsnyje ir 6.626 straipsnio 3 dalyje nurodytais atvejais prokuroras nutarimu sankcionuoja fizinių asmenų iškeldinimą iš gyvenamųjų patalpų.

43.     Prokuroras, išnagrinėjęs prašymą kreiptis dėl proceso atnaujinimo administracinėje byloje ir nenustatęs viešojo intereso pažeidimo, nutarimu atsisako kreiptis į teismą dėl proceso atnaujinimo.

44. Jei prašydamas ginti viešąjį interesą į prokuratūrą kreipiasi tas pats asmuo tuo pačiu klausimu, dėl kurio, išnagrinėjus kito asmens tapatų prašymą, priimtas prokuroro sprendimas, ir prašyme nenurodomos naujos aplinkybės, sudarančios prašymo pagrindą, o nurodytas galimas viešojo intereso pažeidimas tiesiogiai nepažeidžia asmens teisių ir teisėtų interesų, naujas sprendimas nepriimamas. Asmeniui pateikiamas atsakymas apie jau priimtą sprendimą. Tais atvejais, kai neišnagrinėjus vieno asmens prašymo gaunamas kito asmens prašymas, kurio reikalavimai visai ar iš dalies sutampa, abu prašymai gali būti sujungiami ir nagrinėjami kartu.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

45. Neteko galios nuo 2022-10-07

Punkto naikinimas:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

46.     Pareiškėjui nesiunčiama nutarimo taikyti Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 4 dalies 2,  4 ir 5 punktuose numatytas priemones kopija.

47. Apie prokuroro inicijuoto tyrimo ir tyrimo pagal teismo nutartį rezultatus informuojamas Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiasis prokuroras (apygardos prokuratūroje, kurioje nėra Viešojo intereso gynimo skyriaus, apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas)). Kai tyrimą atlieka Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiasis prokuroras, informacija pateikiama jo aukštesniajam prokurorui.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

Nr. I-227, 2024-10-08, paskelbta TAR 2024-10-08, i. k. 2024-17645

 

48.     Prokuroras nutarime privalo išaiškinti apskundimo tvarką, nurodydamas, kad:

48.1Nutarimas reikalauti iš valstybės ar savivaldybės institucijų, įstaigų ar įmonių jų veiklos srityje spręsti dėl priemonių teisės pažeidimams pašalinti taikymo gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui per tokį terminą, per kurį prokuroras reikalauja imtis priemonių teisės pažeidimams pašalinti.

48.2Nutarimas atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones per 30 dienų nuo nutarimo kopijos gavimo dienos gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui.

48.3Nutarimas sankcionuoti iškeldinimą per septynias dienas nuo nutarimo kopijos įteikimo iš gyvenamosios patalpos iškeldinamiems asmenims dienos gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui (Civilinio proceso kodekso 768 straipsnio 1 dalis).

48.4Nutarimas atsisakyti kreiptis dėl proceso atnaujinimo administracinėje byloje per 30 dienų nuo nutarimo kopijos gavimo dienos gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui.

48.5Nutarimas taikyti Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 4 dalies 4 ir 5 punktuose numatytas priemones per 30 dienų nuo nutarimo gavimo gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui (taikoma Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 5 dalies analogija);

48.6. Skundas dėl prokuroro nutarimo aukštesniajam prokurorui paduodamas per Generalinę prokuratūrą.

Papildyta papunkčiu:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

49.     Pareiškėjui išaiškinama, kad neskundžiami:

49.1.  Generalinio prokuroro nutarimas atsisakyti kreiptis dėl proceso atnaujinimo civilinėje byloje.

49.2.  Aukštesniojo prokuroro nutarimas, kuriuo atmestas skundas dėl prokuroro nutarimo atsisakyti kreiptis dėl proceso atnaujinimo administracinėje byloje.

491. Nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones prokuroras tą pačią darbo dieną dokumentų valdymo sistemos priemonėmis pateikia aukštesniajam prokurorui. Nutarimas pateikiamas tokia tvarka:

491.1. priimtas apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro – apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiajam prokurorui (jo pavaduotojui);

491.2. priimtas apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiojo prokuroro (jo pavaduotojo), apygardos prokuratūros, kurioje nėra Viešojo intereso gynimo skyriaus, prokuroro, atliekančio viešojo intereso gynimo funkciją, Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroro – Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiajam prokurorui (jo pavaduotojui);

Papunkčio pakeitimai:

Nr. I-227, 2024-10-08, paskelbta TAR 2024-10-08, i. k. 2024-17645

 

491.3. priimtas Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiojo prokuroro – pagal kompetenciją generaliniam prokurorui arba jo pavaduotojui.

Papildyta punktu:

Nr. I-245, 2023-12-04, paskelbta TAR 2023-12-04, i. k. 2023-23427

 

492. Vadovaudamasis Prokuratūros įstatymo 15 straipsnio 4 dalimi aukštesnysis prokuroras ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Rekomendacijų 491 punkte nurodyto nutarimo gavimo patikrina jo teisėtumą, pagrįstumą ir dokumentų valdymo sistemos priemonėmis įrašo rezoliuciją „Nutarimas yra teisėtas ir pagrįstas“ arba priima vieną iš Rekomendacijų 52.2 ar 52.3 papunkčiuose numatytų nutarimų. Apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiojo prokuroro (jo pavaduotojo), apygardos prokuratūros, kurioje nėra Viešojo intereso gynimo skyriaus, prokuroro, atliekančio viešojo intereso gynimo funkciją (Rekomendacijų 491.2 papunktis), nutarimo teisėtumą ir pagrįstumą tikrina Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiasis prokuroras (jo pavaduotojas) arba paveda tai padaryti kitam aukštesniajam prokurorui.

Papildyta punktu:

Nr. I-245, 2023-12-04, paskelbta TAR 2023-12-04, i. k. 2023-23427

Punkto pakeitimai:

Nr. I-227, 2024-10-08, paskelbta TAR 2024-10-08, i. k. 2024-17645

 

493. Apie Rekomendacijų 492 punkte nustatyta tvarka priimtą aukštesniojo prokuroro nutarimą panaikinti prokuroro nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones informuojamas pareiškėjas.

Papildyta punktu:

Nr. I-245, 2023-12-04, paskelbta TAR 2023-12-04, i. k. 2023-23427

 

494. Dėl prokuroro nutarimo atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones gauti skundai nagrinėjami Rekomendacijose nustatyta tvarka, dėl jų priimant vieną iš Rekomendacijų 52 punkte nurodytų nutarimų.

Papildyta punktu:

Nr. I-245, 2023-12-04, paskelbta TAR 2023-12-04, i. k. 2023-23427

 

50. Jei skundas dėl prokuroro nutarimo paduotas praleidus nutarimo apskundimo terminą, aukštesnysis prokuroras turi teisę:

50.1. Savo iniciatyva atnaujinti skundo padavimo terminą.

50.2. Pasiūlyti pareiškėjui per penkias darbo dienas pateikti įrodymus, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties. Pareiškėjui pateikus tokius įrodymus ir skundo padavimo termino praleidimo priežastis pripažinus svarbiomis, skundo padavimo terminas atnaujinamas. Jei pareiškėjas per nustatytą terminą tokių įrodymų nepateikia, skundas paliekamas nenagrinėtas ir pareiškėjui išaiškinama, kad atsakymas gali būti skundžiamas jį pateikusio prokuroro tiesioginiam vadovui, o tiesioginio vadovo sprendimas – administraciniam teismui.

50.3. Pripažinti skundo padavimo termino praleidimo priežastis nesvarbiomis ir neatnaujinti skundo padavimo termino. Tokiu atveju pareiškėjui pateikiamas motyvuotas atsakymas, kuriame  išaiškinama Rekomendacijų 50.2 papunktyje nurodyta apskundimo tvarka.

Papildyta punktu:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

51. Aukštesnysis prokuroras dėl skundo padavimo termino atnaujinimo pasisako nutarime, kuriuo skundą išnagrinėja iš esmės.

Papildyta punktu:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

52. Aukštesnysis prokuroras, išnagrinėjęs skundą dėl prokuroro nutarimo, priima vieną iš šių nutarimų:

52.1. palikti galioti prokuroro nutarimą;

52.2. panaikinti prokuroro nutarimą ir priimti naują sprendimą;

52.3. panaikinti prokuroro nutarimą ir perduoti medžiagą prokurorui nagrinėti iš naujo.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

53.     Aukštesnysis prokuroras nutarime, kuriuo atsisakyta tenkinti skundą, privalo išaiškinti pareiškėjui, kad nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos gavimo dienos gali būti skundžiamas bendrosios kompetencijos teismui.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

54.     Aukštesnysis prokuroras, nagrinėdamas skundą dėl prokuroro nutarimo, gali rinkti papildomus dokumentus, kuriuos įvertinęs gali palikti galioti skundžiamą nutarimą arba jį panaikinti.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

55. Neteko galios nuo 2022-10-07

Punkto naikinimas:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

56. Pareiškėjui siunčiama prokuroro nutarimo (nuasmeninta, be kitų asmenų privačios informacijos) kopija.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

IV SKYRIUS

VIEŠOJO INTERESO TYRIMO DUOMENŲ TEIKIMO IR SUSIPAŽINIMO SU JAIS TVARKA

 

57. Viešojo intereso tyrimo duomenys teikiami ir su jais susipažįstama vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės gauti informaciją ir duomenų pakartotinio naudojimo įstatymu, Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymu, 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitais teisės aktais.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

571. Susipažinti su prašymo dėl viešojo intereso gynimo nagrinėjimo medžiaga turi teisę:

571.1. pareiškėjas, kurio prašymo dėl viešojo intereso gynimo nagrinėjimas buvo susijęs su pareiškėjo teisėmis ir pareigomis, ar jo įgaliotas atstovas;

571.2. asmuo, dėl kurio teisių ir pareigų buvo sprendžiama prašymo dėl viešojo intereso gynimo nagrinėjimo medžiagoje, ar jo įgaliotas atstovas.

Papildyta punktu:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

58.     Prašymai susipažinti su viešojo intereso tyrimo duomenimis arba pateikti surinktus viešojo intereso tyrimo duomenis turi atitikti Asmenų aptarnavimo Lietuvos Respublikos prokuratūroje tvarkos aprašo nuostatas.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

59. Prokuroras ne vėliau kaip per penkias darbo dienas nuo prašymo susipažinti su viešojo intereso tyrimo duomenimis gavimo privalo jį išnagrinėti ir priimti vieną iš šių sprendimų:

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

Punkto pakeitimai:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

59.1. leisti susipažinti su visa tyrimo medžiaga;

59.2. leisti susipažinti su dalimi tyrimo medžiagos;

59.3. atsisakyti leisti susipažinti su tyrimo medžiaga.

591. Jeigu su viešojo intereso tyrimo medžiaga prašoma susipažinti, kai tyrimas nėra baigtas, prokuroras, prieš priimdamas vieną iš Rekomendacijų 59 punkte numatytų sprendimų, turi įvertinti prašymo pateikti duomenis tikslą, prašomų duomenų proporcingumą siekiamam tikslui, ar duomenų pateikimas nepakenks atliekamam tyrimui, nepadarys žalos žmogaus teisėms, privačių fizinių ir juridinių asmenų teisėms ir teisėtiems interesams, viešajam interesui ir kitoms vertybėms.

Papildyta punktu:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

60.     Prašymą susipažinti su viešojo intereso tyrimo medžiaga pateikęs asmuo apie priimtą sprendimą informuojamas taip:

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

60.1. Neleidus susipažinti su visa tyrimo medžiaga ar jos dalimi, raštu išdėstomi tokio sprendimo motyvai ir išaiškinama, kad sprendimas gali būti skundžiamas priėmusio prokuroro tiesioginiam vadovui. Tiesioginio vadovo atsakymas per vieną mėnesį nuo gavimo gali būti skundžiamas apygardos administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka. Paskesnis prokuratūroje tuo pačiu klausimu gautas skundas paliekamas nenagrinėtas.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

60.2. Leidus susipažinti su visa tyrimo medžiaga ar jos dalimi, prašymą pateikusiam asmeniui nurodomi prokuratūros darbuotojo, į kurį reikia kreiptis, kontaktiniai duomenys arba nurodomas atvykimo laikas ir vieta.

61.     Prokuroro sprendimas leisti susipažinti su visa tyrimo medžiaga ar jos dalimi neįpareigoja kartu tenkinti ir prašymo daryti tyrimo medžiagos kopijas ar išrašus. Kiekvienu atveju sprendimas turi būti motyvuojamas.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

62. Draudžiama susipažinti su viešojo intereso tyrimo medžiagoje esančia kito asmens privačia informacija (asmens duomenimis) ir daryti jos kopijas.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

63. Neteko galios nuo 2022-10-07

Punkto naikinimas:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

64. Asmeniui susipažinus su visa viešojo intereso tyrimo medžiaga ar jos dalimi, gavus  visos viešojo intereso tyrimo medžiagos ar jos dalies kopijas, surašomas susipažinimo su viešojo intereso tyrimo medžiaga protokolas (2 priedas). Protokole nurodoma susipažinimo data ir trukmė, su kokiais dokumentais asmuo susipažino ir (ar) kokių dokumentų kopijas gavo. Protokolą pasirašo su dokumentais susipažinęs ir (ar) jų kopijas gavęs asmuo ir supažindinimą atlikęs asmuo.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

65. Jeigu viešojo intereso tyrimo duomenis prašo pateikti su tyrimu nesusijęs asmuo, prokuroras priima motyvuotą sprendimą. Priimant sprendimą įvertinama, ar viešojo intereso tyrimo duomenų pateikimas neprieštarauja teisės aktuose nustatytoms tam tikros informacijos teikimo taisyklėms, apribojimams ir sąlygoms, ar nepadarys žalos žmogaus teisėms, fizinių ir juridinių asmenų teisėms ir teisėtiems interesams, viešajam interesui ir kitoms vertybėms.

 

Punkto pakeitimai:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

66. Prokuroras sprendžia dėl administracinio nusižengimo teisenos dėl teisėtų prokuratūros pareigūno reikalavimų nevykdymo inicijavimo, kai:

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

66.1. Fizinis ar juridinis asmuo nevykdo prokuroro reikalavimų, numatytų Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 3 dalies 1, 2, 3 ir 5 punktuose.

66.2. Valstybės ar savivaldybės institucija, įstaiga ar įmonė neinformavo prokuroro apie reikalavimo pagal kompetenciją spręsti dėl priemonių teisės pažeidimams pašalinti taikymo įvykdymą.

66.3. Nevykdomas Prokuratūros įstatymo 19 straipsnio 4 dalies 5 punkte numatytas reikalavimas.

67. Prokuroras, nagrinėdamas prašymą ginti viešąjį interesą ir turėdamas duomenų apie galimai padarytą nusikalstamą veiką, tarnybiniu pranešimu privalo informuoti pagal kompetenciją generalinį prokurorą (jo pavaduotoją) arba apygardos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą (jo pavaduotoją).

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

68. Teisme nagrinėjant civilinę ar administracinę bylą pagal prokuroro ieškinį, pareiškimą ar prašymą, paprastai dalyvauja tas prokuroras, kuris kreipėsi į teismą su ieškiniu, pareiškimu ar prašymu. Prokuroras apie paskirtą teismo posėdžio laiką ir vietą privalo informuoti Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiąjį prokurorą (apygardos prokuratūroje, kurioje nėra Viešojo intereso gynimo skyriaus, apygardos prokuratūros vyriausiąjį prokurorą (jo pavaduotoją)). Teismo procese dėl proceso atnaujinimo civilinėje byloje prokuroras dalyvauja pagal generalinio prokuroro įgaliojimą. Prokuroras privalo domėtis pateikto ieškinio, pareiškimo, prašymo nagrinėjimo eiga ir pagal galimybes užtikrinti proceso koncentruotumo principo įgyvendinimą.

Punkto pakeitimai:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

Nr. I-227, 2024-10-08, paskelbta TAR 2024-10-08, i. k. 2024-17645

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

69. Prokurorai informaciją apie priimtus nutarimus, teismui pateiktus ieškinius, pareiškimus, prašymus ne vėliau kaip kitą darbo dieną nuo sprendimo priėmimo privalo įvesti į prokuratūros, teismų informacines sistemas (IPS, LITEKO) ir pridėti procesinių dokumentų kopijas.

Punkto numeracijos pakeitimas:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

 

______________________________

 

Rekomendacijų dėl viešojo intereso gynimo

1 priedas

 

(Prašymo pratęsti prašymo (pareiškimo) nagrinėjimo terminą forma)

 

 

 

__________________________________ PROKURATŪRA

 

 

 

___________________________________

(Aukštesniojo prokuroro pareigų pavadinimas,

vardas ir pavardė)

Prašymo (pareiškimo) nagrinėjimo terminą pratęsiu iki ____________ .

(Data)

 

(Pareigų pavadinimas)

 

(Parašas)

 

(Vardas ir pavardė)

 

(Rezoliucijos data)

 

prašymas

pratęsti prašymo (pareiškimo) nagrinėjimo terminą

 

_____________ Nr. _____________

(Data)

_____________

(Surašymo vieta)

 

Prašymo (pareiškimo) gavimo aplinkybės

 

 

__________________________________________________________

(Data, vieta, kitos su prašymo (pareiškimo) gavimu susijusios svarbios aplinkybės)

 

Prašymo (pareiškimo) nagrinėjimo metu nustatytos aplinkybės ar atlikti veiksmai:

______________________________________________________________________________

(Trumpas aprašymas)

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

 

Priežastys, dėl kurių prašymas (pareiškimas) nebaigtas nagrinėti:

______________________________________________________________________________

(Trumpas aprašymas)

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________

 

Remdamasis (-si) tuo, kas išdėstyta, ir vadovaudamasis (-si) Asmenų aptarnavimo Lietuvos Respublikos prokuratūroje tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2020 m. balandžio 17 d. įsakymu Nr. I-103 „Dėl Asmenų aptarnavimo Lietuvos Respublikos prokuratūroje tvarkos aprašo patvirtinimo“, 3 punktu, Rekomendacijų dėl viešojo intereso gynimo, patvirtintų Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2018 m. birželio 26 d. įsakymu Nr. I-218 „Dėl Rekomendacijų dėl viešojo intereso gynimo patvirtinimo“, 26 / 27 punktu (tai, kas reikalinga, pabraukti),

p r a š a u pratęsti prašymo (pareiškimo) nagrinėjimo terminą iki _____________________ .

(nurodyti datą)

 

Prašymą surašė

 

___________________________________________________________

___________________________________________________________

(Prokuroro pareigų pavadinimas, parašas, vardas ir pavardė)

 

Papildyta priedu:

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

Priedo pakeitimai:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

 

Rekomendacijų dėl viešojo intereso gynimo

2 priedas

 

(Supažindinimo su viešojo intereso tyrimo medžiaga

protokolo forma)

 

__________________________________ PROKURATŪRA

 

SUPAŽINDINIMO SU VIEŠOJO INTERESO TYRIMO MEDŽIAGA

PROTOKOLAS

 

Data

 

Surašymo vieta

 

Susipažinimas pradėtas

 

Susipažinimas baigtas

 

Viešojo intereso tyrimo medžiagos Nr.

 

 

Supažindinimą atlieka

 

____________________________________________________

____________________________________________________

(Pareigų pavadinimas, vardas ir pavardė)

 

Asmuo, susipažįstantis su viešojo intereso tyrimo medžiaga

____________________________________________________

(Pareiškėjo ar jo įgalioto atstovo, asmens, dėl kurio teisių ir pareigų buvo sprendžiama prašymo dėl viešojo intereso gynimo nagrinėjimo medžiagoje, ar jo įgalioto atstovo, su tyrimu nesusijusio asmens

____________________________________________________

vardas ir pavardė)

 

Dalyvauja

____________________________________________________

____________________________________________________

____________________________________________________

(Ryšys su tyrimo medžiaga susipažįstančiu asmeniu, vardas ir pavardė)

Supažindinimo atlikimo vieta

____________________________________________________

(Tarnybinės patalpos ir kt.)

 

Supažindinimo pagrindas

____________________________________________________

(Data, žodinis ar rašytinis prašymas, prašymą pateikusio asmens vardas ir pavardė,

____________________________________________________

prokuroro vardas ir pavardė, leidimo ar nutarimo data)

 

Susipažinti pateikta viešojo intereso tyrimo medžiaga, kurią sudaro:

____________________________________________________________________________

(Dokumento ar kitų duomenų pavadinimas, lapų skaičius)

 

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

 

Dalyvavusių asmenų pareiškimai:

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

 

Pareiškimai dėl viešojo intereso tyrimo medžiagos kopijų ar išrašų:

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

(kopijas gavau / negavau, išrašus pasidariau / nesidariau)

 

Protokolo priedai: _____________________________________________________________________________

(susipažinimo grafikas ir kt.) _________________________________________________________________________

Protokolą perskaičiau, surašytas teisingai.

Dalyvavo

____________________________________________________

(Parašas, vardas ir pavardė)

 

Supažindinimą atliko

____________________________________________________

(Pareigų pavadinimas, parašas, vardas ir pavardė)

 

 

Papildyta priedu:

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra, Įsakymas

Nr. I-304, 2020-10-15, paskelbta TAR 2020-10-16, i. k. 2020-21512

Dėl Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2018 m. birželio 26 d. įsakymo Nr. I-218 „Dėl Rekomendacijų dėl viešojo intereso gynimo patvirtinimo“ pakeitimo

 

2.

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra, Įsakymas

Nr. I-293, 2022-10-06, paskelbta TAR 2022-10-06, i. k. 2022-20461

Dėl Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2018 m. birželio 26 d. įsakymo Nr. I-218 „Dėl Rekomendacijų dėl viešojo intereso gynimo patvirtinimo“ pakeitimo

 

3.

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra, Įsakymas

Nr. I-245, 2023-12-04, paskelbta TAR 2023-12-04, i. k. 2023-23427

Dėl Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2018 m. birželio 26 d. įsakymo Nr. I-218 „Dėl Rekomendacijų dėl viešojo intereso gynimo patvirtinimo“ pakeitimo

 

4.

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra, Įsakymas

Nr. I-227, 2024-10-08, paskelbta TAR 2024-10-08, i. k. 2024-17645

Dėl Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2018 m. birželio 26 d. įsakymo Nr. I-218 „Dėl Rekomendacijų dėl viešojo intereso gynimo patvirtinimo“ pakeitimo