Suvestinė redakcija nuo 2024-11-29
Sprendimas paskelbtas: TAR 2023-03-30, i. k. 2023-05863
KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO PATVIRTINIMO
2023 m. kovo 30 d. Nr. TS-89
Kupiškis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 1 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 pakeitimo įstatymu, Kupiškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
2. Pripažinti netekusiu galios Kupiškio rajono savivaldybės tarybos 2019 m. kovo 28 d. sprendimą Nr. TS-77 „Dėl Kupiškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ su visais vėlesniais pakeitimais ir papildymais.
3. Šis sprendimas įsigalioja 2023 m. balandžio 1 d., o jo nuostatos pradedamos taikyti, kai 2023 metais naujai išrinkta Kupiškio rajono savivaldybės taryba susirenka į pirmą posėdį.
4. Paskelbti šį sprendimą Savivaldybės interneto svetainėje www.kupiskis.lt ir Teisės aktų registre.
PATVIRTINTA
Kupiškio rajono savivaldybės tarybos
2023 m. kovo 30 d. sprendimu Nr. TS-89
KUPIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Kupiškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato Kupiškio rajono savivaldybės tarybos (toliau – Savivaldybės taryba) veiklos formas ir tvarką, Savivaldybės tarybos kolegijos (toliau – kolegija), Savivaldybės tarybos komitetų (toliau – komitetas) darbo tvarką, Savivaldybės tarybos laikinųjų ir nuolatinių komisijų sudarymo tvarką, reglamentuoja Kupiškio rajono savivaldybės mero (toliau – Savivaldybės meras) veiklą ir jo pavadavimo procedūrą, pagrindines bendravimo su gyventojais formas ir būdus, taip pat kitus klausimus, įstatymų priskiriamus Reglamento reguliavimo sričiai.
2. Reglamentas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo ir kitų teisės aktų nuostatomis.
II SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS TARYBA
4. Savivaldybės atstovaujamoji institucija – Savivaldybės taryba, kuri turi savivaldybės valdžios ir viešojo administravimo įgaliojimus ir kurią sudaro tarybos nariai – savivaldybės bendruomenės atstovai.
5. Savivaldybės taryba susideda iš įstatymų nustatyta tvarka demokratiškai išrinktų Savivaldybės bendruomenės atstovų – 21 Savivaldybės tarybos nario. 11 Savivaldybės tarybos narių sudaro kvorumą. Savivaldybės tarybos nario teisės ir pareigos įtvirtintos Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme bei kituose teisės aktuose.
6. Savivaldybės tarybos veiklos tvarką ir formas nustato Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas ir šis Reglamentas.
7. Savivaldybės taryba, priimdama sprendimus, vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, Vyriausybės nutarimais ir kitais poįstatyminiais teisės aktais.
III SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS TARYBOS KOMPETENCIJA
9. Savivaldybės tarybos kompetencija yra išimtinė ir paprastoji:
9.1. išimtinė Savivaldybės tarybos kompetencija – Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų nustatyta kompetencija, kurios Savivaldybės meras negali perimti, kištis į ją, jos įgyvendinti. Savivaldybės taryba negali atsisakyti savo išimtinės kompetencijos ar perduoti jos Savivaldybės merui;
10. Savivaldybės tarybos konkrečios kompetencijos nustatytos Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnyje. Konkrečius įgaliojimus paprastosios Savivaldybės tarybos kompetencijos klausimais Savivaldybės taryba paveda vykdyti Savivaldybės merui priimdama sprendimą, kuriame nurodo, kokius paprastosios Savivaldybės tarybos kompetencijos klausimus paveda vykdyti.
IV SKYRIUS
KOMITETAI
12. Komitetai sudaromi Savivaldybės tarybai teikiamiems klausimams preliminariai nagrinėti ir išvadoms bei pasiūlymams teikti, kontroliuoti, kaip laikomasi įstatymų ir vykdomi Vyriausybės nutarimai, Savivaldybės tarybos, Savivaldybės mero sprendimai.
13. Komitetų įgaliojimai:
13.1. savo iniciatyva arba Savivaldybės tarybos pavedimu rengti Savivaldybės tarybos sprendimų projektus pagal savo veiklos sritį;
13.2. svarstyti Savivaldybės tarybai pateiktų sprendimų projektus, teikti pasiūlymus ir išvadas dėl jų;
13.3. kontroliuoti, kaip laikomasi įstatymų ir vykdomi Vyriausybės nutarimai, Savivaldybės tarybos sprendimai, Savivaldybės mero potvarkiai;
13.4. nagrinėti iš asmenų gaunamus pranešimus ir pareiškimus savo veiklos srityse ir teikti dėl jų siūlymus pagal kompetenciją Savivaldybės merui ar Savivaldybės tarybai arba persiųsti juos nagrinėti kompetentingoms institucijoms ar įstaigoms;
13.5. kviesti į savo posėdžius Savivaldybės administracijos, kitų Savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų, Savivaldybės valdomų uždarųjų akcinių bendrovių (toliau – įstaigos) vadovus ar atstovus. Komiteto kvietimu įstaigų vadovai ar atstovai jų darbo laiku privalo atvykti į komiteto posėdį ir duoti paaiškinimus svarstomais klausimais.
14. Savivaldybės taryba savo įgaliojimų laikui sudaro šiuos komitetus:
15. Kiekvienais metais Kontrolės komitetas svarsto Kupiškio rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos (toliau – Kontrolės ir audito tarnyba) pateiktą kitų metų veiklos plano projektą. Savivaldybės kontrolierius šį projektą teikia Kontrolės komitetui iki einamųjų metų spalio 31 d. Kontrolės komitetas svarsto posėdyje šį plano projektą ir teikia pasiūlymus dėl šio plano projekto papildymo ar pakeitimo. Kontrolės komitetas grąžina iki einamųjų metų lapkričio 5 d. Savivaldybės kontrolieriui veiklos plano projektą su komiteto posėdžio protokolo išrašu, kuriame pateikia savo pasiūlymus. Savivaldybės kontrolierius iki einamųjų metų lapkričio 15 d. patvirtina ateinančių metų Kontrolės ir audito tarnybos veiklos planą.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-288, 2024-11-28, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20799
16. Kontrolės komitetas iki kiekvienų metų vasario 1 d. už savo veiklą atsiskaito Savivaldybės tarybai pateikiant jai ataskaitą už praėjusius metus. Savivaldybės taryba priima sprendimą dėl šios ataskaitos.
17. Savivaldybės tarybos narys, pretenduojantis tapti Savivaldybės tarybos sudaromo komiteto pirmininku, privalo užpildyti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintos formos deklaraciją, joje pateikdamas duomenis dėl jo atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams. Ši deklaracija pateikiama Savivaldybės merui ir skelbiama viešai Savivaldybės interneto svetainėje tol, kol Savivaldybės tarybos narys eina pareigas, kurioms keliami nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.
18. Komiteto posėdžius šaukia ir jų darbotvarkę sudaro komiteto pirmininkas, o kai jo nėra – jo pavaduotojas. Jei pirmininko ir jo pavaduotojo nėra, pirmininkauti posėdžiui jame dalyvaujančių komiteto narių sprendimu išrenkamas komiteto narys. Posėdį taip pat gali sušaukti ne mažiau kaip pusė komiteto narių, parengę darbotvarkę ir ją pateikę komitetui.
19. Komiteto posėdžiai šaukiami prireikus, taip pat gavus Savivaldybės tarybos posėdžiui pateiktus svarstyti sprendimų projektus komiteto veiklos srities klausimais. Komitetų posėdžių darbotvarkės ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki komiteto posėdžio pradžios paskelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje. Apie komiteto posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki komiteto posėdžio pradžios pranešama visiems komiteto nariams elektroniniu paštu, o suinteresuotiems asmenims – elektroniniu paštu ar telefonu. Negalintis posėdyje dalyvauti komiteto narys apie tai iki posėdžio pradžios privalo pranešti komiteto pirmininkui.
20. Komitetų darbe patariamojo balso teise gali dalyvauti jiems nepriklausantys Savivaldybės tarybos nariai, suinteresuoti asmenys. Šie asmenys paprastai kviečiami pranešus jiems ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki posėdžio pradžios. Norintys dalyvauti komiteto posėdyje nepriklausantys komitetui Savivaldybės tarybos nariai, suinteresuoti asmenys, likus ne mažiau kaip 1 darbo dienai iki komiteto posėdžio, apie savo pageidavimą dalyvauti svarstant atitinkamą klausimą turi pranešti komiteto pirmininkui.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-288, 2024-11-28, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20799
21. Į komiteto posėdį komiteto pirmininko ar daugumos komiteto narių pageidavimu gali būti kviečiamas Savivaldybės meras, Savivaldybės administracijos direktorius, Savivaldybės administracijos atitinkamo skyriaus vedėjas arba sprendimo projektą parengęs specialistas. Šie asmenys paprastai kviečiami pranešus jiems apie tai ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki posėdžio pradžios. Jie pateikia paaiškinimus dėl teikiamo svarstyti Savivaldybės tarybos sprendimo projekto, atsako į komiteto narių klausimus.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-288, 2024-11-28, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20799
22. Gyvenamosios vietovės bendruomenės atstovai – seniūnaičiai į komiteto posėdį gali būti kviečiami, kai svarstomi tos seniūnaitijos bendruomenei aktualūs klausimai.
23. Komiteto posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė visų komiteto narių. Komiteto rekomendaciniai sprendimai priimami dalyvaujančių posėdyje komiteto narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai (balsai laikomi pasiskirsčiusiais po lygiai tada, kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš, taip pat kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš ir susilaikiusių kartu sudėjus), lemia komiteto pirmininko balsas. Komiteto pirmininkui balsavime nedalyvaujant, o balsams pasiskirsčius po lygiai, laikoma, kad konkrečiu klausimu komitetas sprendimo nepriėmė.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-205, 2023-08-31, paskelbta TAR 2023-09-01, i. k. 2023-17319
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
Nr. TS-288, 2024-11-28, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20799
24. Komiteto nario, kuris privalo nusišalinti nuo klausimo svarstymo ir balsavimo pagal Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 16 dalį, nusišalinimas atliekamas šia tvarka:
24.1. prieš pradedant svarstyti klausimą, komiteto narys praneša, kad nusišalina nuo šio klausimo svarstymo, nurodo nusišalinimo priežastis ir išeina iš patalpos, kurioje vyksta balsavimas dėl nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo). Jei posėdis vyksta nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu, pasinaudojant programinės įrangos įrankiais ir posėdžio administravimo galimybėmis, komiteto narys pasišalina ar pašalinamas iš balsavimo, dėl jo nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo);
24.2. sprendimas dėl nusišalinimo priimamas (nepriimamas) komiteto posėdyje paprasta komiteto narių balsų dauguma, o rezultatai pažymimi posėdžio protokole;
24.3. komiteto narys, baigus svarstyti klausimą, nuo kurio svarstymo jis nusišalino, grįžta į posėdžio patalpą. Jei posėdis vyksta nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu, pasinaudojant programinės įrangos įrankiais ir posėdžio administravimo galimybėmis, komiteto narys grįžta/grąžinamas į nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vykstantį posėdį;
25. Komiteto posėdžių protokolus pasirašo komiteto posėdžio pirmininkas ir posėdžio sekretorius. Posėdžio protokole turi būti pažymima nusišalinimo procedūra – kas ir dėl kokios priežasties nusišalino, kada išėjo ir kada grįžo į posėdžio patalpą arba kada pasinaudodamas programinės įrangos įrankiais ir posėdžio administravimo galimybėmis pasišalino ar buvo pašalintas ir kada grįžo ar buvo grąžintas į komiteto posėdį, vykstantį nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu. Komiteto posėdžių protokolams taikomi reikalavimai keliami Savivaldybės tarybos posėdžių protokolams. Komitetų posėdžių protokolai surašomi ne vėliau kaip kitą darbo dieną po posėdžio ir saugomi Savivaldybės administracijoje.
26. Komiteto veiklos organizacinį, informacinį ir techninį aptarnavimą atlieka Savivaldybės administracija.
27. Keli komitetai savo iniciatyva jų pirmininkų susitarimu gali sušaukti bendrą posėdį. Tokiame posėdyje turi dalyvauti visų komiteto narių dauguma. Bendram posėdžiui pirmininkauja vieno iš komitetų pirmininkas, išrinktas bendrame posėdyje dalyvaujančių komitetų narių. Komitetai bendrai paruoštais klausimais Savivaldybės tarybos posėdyje gali daryti bendrus pranešimus arba atskirai pateikti savo pasiūlymus ir išvadas. Bendro posėdžio protokolą pasirašo visi dalyvavę posėdyje komitetų pirmininkai.
28. Teikiamų Savivaldybės tarybos posėdžiui sprendimų projektus komitetai apsvarsto likus ne mažiau kaip 1 darbo dienai iki Savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame jie bus svarstomi.
29. Komiteto pirmininkas:
29.1. šaukia komiteto posėdžius ir organizuoja jiems reikalingų dokumentų bei kitos medžiagos parengimą;
29.2. duoda komiteto nariams pavedimus, pateikia jiems medžiagą ir dokumentus, susijusius su komiteto veikla;
31. Komitetų posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Komitetų posėdžiai, siekiant veiklos viešumo ir skaidrumo, išskyrus uždarus posėdžius, transliuojami tiesiogiai ir Komitetų posėdžių garso ir vaizdo įrašai Dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose. Vidaus administravimo skyrius per 2 darbo dienas nuo įvykusio posėdžio įrašus paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje www.kupiskis.lt. Svarstant valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančią, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (toliau – Reglamentas (ES) 2016/679) reikalavimų, susijusią informaciją ir (ar) teisės aktų, kuriuose yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusios informacijos, projektus, posėdžių garso ir vaizdo įrašai neviešinami.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-288, 2024-11-28, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20799
V SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS TARYBOS KOMISIJOS
32. Savivaldybės taryba savo iniciatyva arba Savivaldybės mero siūlymu, išskyrus privalomai sudaromas Etikos komisiją ir Antikorupcijos komisiją, gali sudaryti nuolatines (tos kadencijos laikotarpiui) bei laikinąsias (atskiriems klausimams nagrinėti) komisijas (toliau – komisijos).
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
34. Kandidatus į komisijas gali siūlyti Savivaldybės meras, Savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės tarybos narių frakcijos bei sprendimo projekto rengėjai. Deleguojant Savivaldybės tarybos narius į komisijas, sudaromas iš Savivaldybės tarybos narių, laikomasi proporcinio Savivaldybės tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Kandidatūros į komisijas svarstomos ir už jas balsuojama.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
35. Komisijos nariais išrinkti laikomi tie kandidatai, kurie surinko daugiausia Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvaujančių Savivaldybės tarybos narių balsų.
36. Komisijos, išskyrus Etikos komisiją ir Antikorupcijos komisiją, pirmininką ir jo pavaduotoją iš komisijos narių skiria Savivaldybės taryba.
37. Savivaldybės tarybos narys, pretenduojantis tapti Savivaldybės tarybos sudaromos komisijos pirmininku, privalo užpildyti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro patvirtintos formos deklaraciją, joje pateikdamas duomenis dėl jo atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams. Ši deklaracija pateikiama Savivaldybės merui ir skelbiama viešai Savivaldybės interneto svetainėje tol, kol Savivaldybės tarybos narys eina pareigas, kurioms keliami nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.
38. Komisijų veiklai reikalingą techninę pagalbą ir priemones užtikrina Savivaldybės administracija.
39. Komisijų darbe patariamojo balso teise gali dalyvauti joms nepriklausantys Savivaldybės tarybos nariai, suinteresuoti asmenys. Šie asmenys paprastai kviečiami pranešus jiems ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki posėdžio pradžios.
40. Komisijų posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Komisijų posėdžiai, išskyrus komisijų uždarus posėdžius, transliuojami tiesiogiai ir komisijų posėdžių garso ir vaizdo įrašai Dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose. Antikorupcijos komisijai šio punkto nuostatos taikomos, jeigu ji nenusprendžia kitaip. Vidaus administravimo skyrius per 2 darbo dienas nuo įvykusio posėdžio įrašus paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje www.kupiskis.lt. Svarstant valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančią, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (toliau – Reglamentas (ES) 2016/679) reikalavimų, susijusią informaciją ir (ar) teisės aktų, kuriuose yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusios informacijos, projektus, posėdžių garso ir vaizdo įrašai neviešinami.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
Nr. TS-288, 2024-11-28, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20799
401. Komisijų posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų komisijos narių. Komisijų sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai (laikoma, kad balsai pasiskirstė po lygiai tada, kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš, taip pat kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš ir susilaikiusių kartu sudėjus), balsuojama dar kartą. Jeigu balsavus dar kartą balsai pasiskirsto po lygiai, balsavimas tęsiamas komisijos nuostatų nustatyta tvarka.
Papildyta punktu:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
VI SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIŲ FRAKCIJA. SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIŲ GRUPĖ
42. Savivaldybės tarybos nariai gali vienytis į Savivaldybės tarybos narių frakciją (toliau – frakcija) tokia tvarka:
42.1. frakciją gali sudaryti ne mažiau kaip 2 Savivaldybės tarybos nariai. Savivaldybės tarybos narys gali būti tik vienos frakcijos nariu. Frakcijos pačios nustato savo darbo tvarką, neprieštaraujančią Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymui ir Reglamentui, išsirenka vadovą – frakcijos seniūną ir jo pavaduotoją.
Papunkčio pakeitimai:
Nr. TS-205, 2023-08-31, paskelbta TAR 2023-09-01, i. k. 2023-17319
Nr. TS-288, 2024-11-28, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20799
42.2. Savivaldybės tarybos nariai, norintys susivienyti į frakciją, viešu pareiškimu, įteiktu Savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkui, deklaruoja, kad veiklą Savivaldybės taryboje tęsia susivieniję į frakciją. Pareiškime turi būti nurodytas frakcijos pavadinimas, jos sudėtis, seniūnas ir pavaduotojas.
43. Pasikeitus frakcijos pavadinimui, sudėčiai, seniūnui ar jo pavaduotojui, frakcijai iširus ar nutraukus veiklą, taip pat susidarius ar iširus koalicijai, turi būti raštu pranešta Savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkui ir jis apie tai paskelbia Savivaldybės tarybos posėdyje.
44. Savivaldybės tarybos nariai gali vienytis į Savivaldybės tarybos narių grupę (toliau – grupė) tokia tvarka:
44.1. grupę gali sudaryti ne mažiau kaip 2 Savivaldybės tarybos nariai, nepriklausantys Savivaldybės tarybos narių frakcijai. Grupės pačios nustato savo darbo tvarką, neprieštaraujančią Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymui ir Reglamentui, išsirenka vadovą ir jo pavaduotoją;
45. Pasikeitus grupės pavadinimui, sudėčiai, vadovui ar jo pavaduotojui, grupei iširus ar nutraukus veiklą, turi būti raštu pranešta Savivaldybės tarybos posėdžio pirmininkui ir jis apie tai paskelbia Savivaldybės tarybos posėdyje.
VII SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS KOLEGIJA
48. Savivaldybės tarybos įgaliojimų laikui iš Savivaldybės mero, Savivaldybės vicemero (-ų), Savivaldybės administracijos direktoriaus, komitetų pirmininkų, Etikos komisijos pirmininko, Antikorupcijos komisijos pirmininko ir opozicijos lyderio Savivaldybės meras sudaro Savivaldybės kolegiją (toliau – kolegija).
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
49. Kolegija yra Savivaldybės tarybos patariamasis organas, kurio posėdžiams pirmininkauja Savivaldybės meras. Kolegija paprastai:
49.1. analizuoja Savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų struktūrinių padalinių veiklą, teikia siūlymus Savivaldybės tarybai dėl šių struktūrinių padalinių veiklos gerinimo ir jų vadovų išklausymo;
Papunkčio pakeitimai:
Nr. TS-39, 2024-03-28, paskelbta TAR 2024-03-28, i. k. 2024-05643
49.3. numato Savivaldybės mero ir Savivaldybės tarybos narių kvalifikacijos tobulinimo prioritetus (kiekvienais metais);
49.4. svarsto klausimus dėl Savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo;
49.5. susipažįsta su specialiųjų ir detaliųjų planų projektais, dėl jų gali teikti rekomendacijas Savivaldybės merui;
49.6. svarsto Savivaldybės įstaigų metinių ataskaitų rinkinius ir Savivaldybės valdomų įmonių metinių finansinių ataskaitų rinkinius, metinius pranešimus ir (arba) veiklos ataskaitas;
49.9. svarsto ir teikia pasiūlymus Savivaldybės tarybai dėl to, kuriame Savivaldybės tarybos posėdyje bus organizuojama Savivaldybės tarybos mažumos valanda;
49.10. svarsto ir teikia pasiūlymus Savivaldybės tarybai dėl to, kuriame Savivaldybės tarybos posėdyje bus svarstoma Savivaldybės tarybos mažumos darbotvarkė;
49.11. svarsto ir teikia pasiūlymus Savivaldybės tarybai dėl:
49.11.2. Savivaldybės tarybos narių, valstybės tarnautojų ir ekspertų, deleguojamų į komisijas, kandidatūrų;
49.11.3. savo iniciatyva ar Savivaldybės tarybos narių iniciatyva svarsto ir teikia pasiūlymus dėl naujų Savivaldybės tarybos komitetų ar komisijų steigimo ir jų įgaliojimų, dėl esamų komitetų ar komisijų įgaliojimų pakeitimo (išskyrus Kontrolės komitetą, Etikos ir Antikorupcijos komisijas), dėl esamų komitetų ar komisijų narių skaičiaus pakeitimo, dėl konkrečių esamų komitetų ar komisijų narių pakeitimo, dėl rekomendacijų pateikimo keičiant komitetų ar komisijų pirmininkus ar pavaduotojus (išskyrus išimtis, nustatytas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme);
49.12. kolegijos narių daugumos siūlymu svarsto ir teikia rekomendacijas Savivaldybės tarybai dėl pakartotinio svarstymo tų Savivaldybės tarybos sprendimų projektų, kuriems Savivaldybės taryba nepritarė. Šiuo atveju kolegija gali rekomenduoti atitinkamam komitetui ar komitetams pakartotinai svarstyti atmestą Savivaldybės tarybos sprendimo projektą arba kolegijos sprendimu yra paruošiamas atitinkamas Savivaldybės tarybos sprendimo projektas;
49.13. svarsto ir pateikia savo rekomendacijas (pastabas, pakeitimus, pasiūlymus) atitinkamiems komitetams ir Savivaldybės tarybos sprendimų projektų rengėjams dėl tų Savivaldybės tarybos sprendimų projektų, kurie buvo nukreipti kolegijai arba kolegijos sprendimu yra paruošiamas atitinkamas Savivaldybės tarybos sprendimo projektas.
50. Kolegija sprendimus priima posėdžiuose. Kolegijos sprendimai įrašomi į posėdžių protokolą, kurį pasirašo Kolegijos posėdžio pirmininkas ir posėdžio sekretorius.
51. Kolegijos posėdžius šaukia ir posėdžio darbotvarkę sudaro Savivaldybės meras. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 30 str. 1 d. nustatytais atvejais, kai Savivaldybės meras bus pavaduojamas, Savivaldybės kolegijos posėdžius šaukia ir posėdžio darbotvarkę sudaro Savivaldybės vicemeras, o Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 30 str. 3 d. nustatytais atvejais, nesant Savivaldybės mero – Savivaldybės mero pareigas laikinai einantis Savivaldybės tarybos paskirtas tarybos narys.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-205, 2023-08-31, paskelbta TAR 2023-09-01, i. k. 2023-17319
Nr. TS-288, 2024-11-28, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20799
52. Posėdžio darbotvarkė gali būti papildyta ar pakeista Kolegijos sprendimu, Savivaldybės mero ar 1/3 Kolegijos narių siūlymu.
54. Kolegijos posėdžiams pirmininkauja Savivaldybės meras. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 30 str. 1 d. nustatytais atvejais, kai Savivaldybės meras bus pavaduojamas, Kolegijos posėdžių pirmininko funkcijas vykdo Savivaldybės vicemeras, o Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 30 str. 3 d. nustatytais atvejais, nesant Savivaldybės mero – Savivaldybės mero pareigas laikinai einantis Savivaldybės tarybos paskirtas tarybos narys.
55. Kolegijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Kolegijos narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Balsuojama atvirai.
VIII SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS TARYBOS OPOZICIJOS LYDERIS
57. Savivaldybės tarybos opozicijos lyderis – daugiau nei pusės Savivaldybės tarybos narių, priklausančių Savivaldybės tarybos opozicijai, Savivaldybės tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, deklaruotas Savivaldybės tarybos opozicijai atstovaujantis Savivaldybės tarybos narys. Jis atlieka Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu ir Reglamentu jam pavestas funkcijas, turi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme ir Reglamente nustatytas teises.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-205, 2023-08-31, paskelbta TAR 2023-09-01, i. k. 2023-17319
58. Savivaldybės tarybos opozicijos lyderio funkcijos:
58.1. atstovauti Savivaldybės tarybos opozicijai Savivaldybės tarybos posėdžių, komitetų ir komisijų posėdžių metu;
58.2. atstovauti Savivaldybės tarybos opozicijai susitikimuose su Savivaldybės nuolatiniais gyventojais metu;
59. Savivaldybės tarybos opozicijos lyderio teisės:
59.1. pateikti Savivaldybės tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais Savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriui Reglamento IX skyriuje nustatyta tvarka;
59.2. siūlyti Savivaldybės tarybos posėdžio metu tvirtinant posėdžio darbotvarkę Savivaldybės tarybos sprendimu papildyti ar pakeisti parengtą Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės projektą, jeigu dėl siūlomų papildomai įtraukti klausimų sprendimų projektai yra įregistruoti ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki posėdžio pradžios, išskyrus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo numatytas išimtis;
59.3. Savivaldybės tarybos posėdžio metu pirmam užduoti klausimus pranešėjams ir pirmam pasisakyti kiekvienu svarstomu darbotvarkės klausimu;
59.5. siūlyti kolegijai svarstyti Savivaldybės tarybos mažumos valandos ir Savivaldybės tarybos mažumos darbotvarkės svarstymo datas;
59.6. teikti siūlymus Savivaldybės tarybai ir Savivaldybės merui įtraukti Savivaldybės tarybos narius, valstybės tarnautojus, ekspertus, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ir bendruomeninių organizacijų atstovus, kitus Savivaldybės bendruomenės narius į komisijų ir darbo grupių sudėtį;
59.7. teikti siūlymus Savivaldybės tarybai išklausyti Savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų atstovus;
IX SKYRIUS
SPRENDIMŲ PROJEKTŲ PATEIKIMO SAVIVALDYBĖS TARYBAI TVARKA
60. Savivaldybės tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais Savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriui pateikia Savivaldybės meras, komitetai, komisijos, Savivaldybės tarybos nariai, frakcijos, grupės, į jokią frakciją ar grupę nesusivieniję Savivaldybės tarybos nariai, kolegija, opozicijos lyderis, Savivaldybės kontrolierius.
61. Su sprendimų projektais pateikiamas aiškinamasis raštas, kuriame nurodomi sprendimo projekto tikslai, uždaviniai, siūlomos teisinio reguliavimo nuostatos, laukiami rezultatai, lėšų poreikis ir šaltiniai, kiti sprendimui priimti reikalingi pagrindimai, skaičiavimai ar paaiškinimai ir sprendimo projekto lyginamasis variantas, jeigu teikiamas sprendimo pakeitimo projektas. Aiškinamąjį raštą pasirašo sprendimo projektą parengęs asmuo. Prie sprendimo projekto taip pat gali būti pridedama kita reikalinga medžiaga.
62. Jeigu rengiamu sprendimu numatoma reguliuoti visuomeninius santykius, nurodytus Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 8 straipsnio 1 dalyje, atliekamas sprendimo projekto antikorupcinis vertinimas ir pateikiama antikorupcinio vertinimo pažyma. Kilus abejonėms dėl atlikto sprendimo projekto antikorupcinio vertinimo ir pateiktos antikorupcinio vertinimo pažymos pagrįstumo ar išsamumo, Savivaldybės taryba ar Savivaldybės meras gali inicijuoti papildomą sprendimo projekto antikorupcinį vertinimą, kuris turi būti atliktas ne vėliau kaip per 7 darbo dienas, pavedant Antikorupcijos komisijai dalyvauti atliekant Savivaldybės institucijų parengtų teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą ir ne vėliau kaip per 3 darbo dienas po vertinimo atlikimo, pateikti dėl jo motyvuotą išvadą papildomą vertinimą inicijavusiam subjektui.
63. Teisės taikymo (individualių) Savivaldybės tarybos sprendimų projektuose turi būti nurodyta jų apskundimo tvarka, o kai juos privaloma skelbti, nurodoma ir skelbimo tvarka. Norminių Savivaldybės tarybos sprendimų projektuose turi būti nurodyta jų skelbimo tvarka ir Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo numatytais atvejais norminio Savivaldybės tarybos sprendimo projekto aiškinamajame rašte arba atskiru dokumentu pateikiami numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo rezultatai.
64. Savivaldybės tarybos sprendimų projektai rengiami, tvarkomi ir derinami elektroninėje dokumentų valdymo sistemoje „Kontora“ (toliau – dokumentų valdymo sistema).
65. Registruoti teikiami Savivaldybės tarybos sprendimų projektai turi būti suderinti dokumentų valdymo sistemoje: Mero arba Vicemero; Savivaldybės administracijos specialisto, atsakingo už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą (kai projektas susijęs su jo veiklos sritimi); jo rengėjo; Savivaldybės administracijos specialisto, atsakingo už projekto teisinį įvertinimą; Savivaldybės administracijos specialisto, atsakingo už bendrinės lietuvių kalbos normų laikymąsi; Savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriaus. Savivaldybės tarybos sprendimo projektą vizavus su pastaba, dokumentų valdymo sistemoje nurodomi motyvai.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-39, 2024-03-28, paskelbta TAR 2024-03-28, i. k. 2024-05643
66. Savivaldybės tarybos sprendimo projekto rengėjas, prieš paskelbiant sprendimo projektą Savivaldybės interneto svetainėje ir Teisės aktų informacinėje sistemoje, turi jį nuasmeninti, jei sprendimo projekte yra asmens duomenų, kurie negali būti skelbiami viešai pagal Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymą.
67. Parengtus ir Reglamento 65 punkte nurodytų subjektų suderintus Savivaldybės tarybos sprendimų projektus ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki Savivaldybės tarybos posėdžio dokumentų valdymo sistemoje registruoja Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorius ir juos paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje ir Teisės aktų informacinėje sistemoje.
68. Jeigu Savivaldybės tarybos sprendimo projektas neatitinka Reglamente nurodytų reikalavimų, Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorius sprendimo projektą grąžina projekto rengėjui patikslinti.
681. Dėl Savivaldybės tarybos sprendimų projektų, kuriuos rengia ne Savivaldybės administracija, turi būti gautos Savivaldybės administracijos išvados. Savivaldybės administracija ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Savivaldybės tarybos sprendimo projekto registravimo dienos pateikia išvadas dėl Savivaldybės tarybos sprendimo projekto, išskyrus Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 12 dalyje ir 33 straipsnio 3 dalies 5 punkte nurodytus sprendimų projektus. Jeigu Savivaldybės tarybos sprendimo projektas didelės apimties, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu išvadų pateikimo terminas vieną kartą gali būti pratęstas iki 10 darbo dienų. Išvados projektą rengia ir jį pasirašyti Savivaldybės administracijos direktoriui teikia struktūrinio padalinio, kurio kompetencijai priskiriamas teikiamas projektas, atsakingas specialistas arba į struktūrinį padalinį neįeinantis valstybės tarnautojas, kurio kompetencijai priskiriamas teikiamas projektas. Savivaldybės administracija išvadą Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme nustatytu terminu per Savivaldybės naudojamą dokumentų valdymo sistemą teikia rengėjui ir Tarybos posėdžių sekretoriui, kuris išvadą teikia Savivaldybės tarybos nariams kartu su Savivaldybės tarybos sprendimo projektais Reglamento nustatyta tvarka. Jeigu Savivaldybės administracijos išvadoje yra nurodyta pastabų, Savivaldybės tarybos sprendimo projekto rengėjas patikslina projektą pagal pastabas ir (ar) pasiūlymus arba Savivaldybės tarybos sprendimo projekto svarstymo komitetuose metu pateikia savo argumentus dėl Savivaldybės administracijos pateiktų pastabų ir pasiūlymų, su kuriais nesutinka. Tais atvejais, kai Savivaldybės tarybos sprendimo projektas yra užregistruotas ne vėliau kaip likus 4 darbo dienoms iki Savivaldybės tarybos posėdžio, Savivaldybės administracijos išvada turi būti pateikta ne vėliau kaip iki komitetų posėdžio.
Papildyta punktu:
Nr. TS-288, 2024-11-28, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20799
70. Jeigu Savivaldybės tarybos sprendimo projektas užregistruotas ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki Savivaldybės tarybos posėdžio, tokius svarstytinus klausimus kartu su įregistruotais sprendimų projektais Savivaldybės meras privalo įtraukti į posėdžio darbotvarkės projektą.
71. Mero sudarytas Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės projektas, kuriame nurodoma posėdžio laikas, kartu su sprendimų projektais pateikiamas Tarybos nariams per dokumentų valdymo sistemą ar elektroniniu paštu ne vėliau kaip likus 5 darbo dienoms iki Savivaldybės tarybos posėdžio.
72. Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės projektas kartu su Reglamento nustatyta tvarka įregistruotais sprendimų projektais ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki Savivaldybės tarybos posėdžio paskelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje.
73. Sudaryto Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės projekto kartu su Reglamento nustatyta tvarka įregistruotais sprendimų projektais paskelbimas Savivaldybės interneto svetainėje yra pranešimas gyventojams, seniūnui ir seniūnaičiui, kai svarstomi klausimai yra susiję su jų atstovaujama gyvenamosios vietovės bendruomene, taip pat seniūnui ir vietos gyventojų apklausos iniciatyvinės grupės atstovui (-ams), kai svarstomi vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos gyventojų apklausai pateikto (-ų) klausimo (-ų) apie Savivaldybės tarybos posėdžio laiką, svarstyti parengtus klausimus ir Reglamento nustatyta tvarka įregistruotus sprendimo projektus dėl jų.
74. Pranešimą Reglamento 73 punkte nurodytiems subjektams organizuoja Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorius. Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorius taip pat rengia Savivaldybės mero potvarkių projektus dėl Savivaldybės tarybos posėdžio sušaukimo ir darbotvarkės projekto sudarymo bei užtikrina darbotvarkės projekto paskelbimą.
75. Savivaldybės tarybos posėdžiuose svarstomi tik tie klausimai, dėl kurių yra pateikti pagal suteiktus įgaliojimus komitete apsvarstyti sprendimų projektai. Sprendimų projektų svarstymas komitete nėra privalomas Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 25 dalyje numatytu atveju.
76. Komitete apsvarstomi į darbotvarkės projektą įtraukti klausimai pagal jo veiklos sritį ir Savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriui pateikiamos išvados bei pasiūlymai, su kuriais Savivaldybės tarybos nariai supažindinami Savivaldybės tarybos posėdžio metu. Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorius komitetų išvadas bei pasiūlymus pateikia sprendimų projektų rengėjams.
761. Meras, Savivaldybės administracija, jos struktūriniai padaliniai, Savivaldybės biudžetinės ir viešosios įstaigos, kurių dalininkė ar savininkė yra Savivaldybė, ir Savivaldybės valdomos įmonės su jų veikla susijusius komitetų sprendimus turi apsvarstyti ir apie svarstymo rezultatus pranešti komitetams.
Papildyta punktu:
Nr. TS-39, 2024-03-28, paskelbta TAR 2024-03-28, i. k. 2024-05643
77. Į Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės projektą įtraukto sprendimo projekto pataisos, išskyrus komitetų siūlymus ir papildomai į Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę įtrauktų sprendimų projektų pataisas, pateikiamos ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki Savivaldybės tarybos posėdžio pradžios tik raštu Savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriui, kuris pataisas pateikia Savivaldybės merui ir sprendimo projekto rengėjui.
78. Sprendimų projektai, alternatyvūs į posėdžio darbotvarkės projektą įrašytiems sprendimų projektams, ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki Savivaldybės tarybos posėdžio, privalo būti parengti, užregistruoti, paskelbti Reglamento IX skyriuje nustatyta tvarka ir pateikti komitetams ir pirminio sprendimo projekto rengėjui. Visi tuo pačiu klausimu teikiami sprendimų projektai nagrinėjami kartu ir Savivaldybės taryba pritaria vienam iš jų.
79. Savivaldybės tarybos posėdžio metu Savivaldybės tarybai tvirtinant posėdžio darbotvarkę parengtas Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės projektas gali būti papildytas ar pakeistas Savivaldybės tarybos sprendimu komiteto, komisijos, frakcijos, grupės, mišrios grupės, kolegijos, opozicijos lyderio ar 1/3 dalyvaujančių posėdyje Savivaldybės tarybos narių siūlymu, jeigu dėl siūlomų papildomai įtraukti klausimų sprendimų projektai Reglamento nustatyta tvarka yra įregistruoti ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki posėdžio pradžios. Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu, siūlymams, susijusiems su Savivaldybės vicemero (-ų), Kontrolės komiteto ar Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų kandidatūrų pateikimu, taip pat siūlymams, susijusiems su nepasitikėjimo Savivaldybės vicemeru, Savivaldybės administracijos direktoriumi, Kontrolės komiteto ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme nustatytos komisijos pirmininku pareiškimu. Ekstremaliųjų įvykių, atitinkančių Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais Savivaldybės meras teikia Savivaldybės tarybai svarstyti klausimą ir siūlo priimti sprendimą skubos tvarka.
80. Reglamento 79 punkto reikalavimus atitinkančius sprendimų projektus Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorius Savivaldybės tarybos nariams pateikia per dokumentų valdymo sistemą ar elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki Savivaldybės tarybos posėdžio pradžios.
X SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDŽIAI
82. Savivaldybės taryba savo įgaliojimus įgyvendina kolegialiai Savivaldybės tarybos posėdžiuose. Savivaldybės tarybos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė išrinktų Savivaldybės tarybos narių.
83. Savivaldybės tarybos posėdžiai paprastai vyksta paskutinį kiekvieno mėnesio ketvirtadienį. Posėdžiai vyksta valstybine kalba. Valstybinės kalbos nemokantys svečiai turi teisę kalbėti kita kalba, jei ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki Savivaldybės tarybos posėdžio pradžios apie tai praneša Savivaldybės administracijai, kuri turi pasirūpinti vertimu.
84. Savivaldybės tarybos posėdis pradedamas 9 val. ir trunka iki 17 val. su dviem 20 min. pertraukomis. Be pertraukos dirbama 1 val. 50 min. Pietų pertrauka – nuo 13 val. iki 14 val. Neeilinė posėdžio pertrauka skelbiama prašant komitetui, frakcijai, opozicijos lyderiui arba Savivaldybės tarybos nariui pageidaujant, kai jam pritaria dauguma posėdyje dalyvaujančių Savivaldybės tarybos narių.
85. Savivaldybės tarybos posėdžiai protokoluojami. Posėdžių protokolus ir Savivaldybės tarybos sprendimus pasirašo tam posėdžiui pirmininkavęs Savivaldybės meras ar kitas laikinai Savivaldybės tarybos paskirtas Savivaldybės tarybos narys. Savivaldybės tarybos posėdžių protokolus turi pasirašyti ir Savivaldybės tarybos posėdžio sekretorius, o jeigu jo nėra, – Savivaldybės mero paskirtas valstybės tarnautojas arba Savivaldybės administracijos darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį. Protokolai paskelbiami Savivaldybės interneto svetainėje ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po Savivaldybės tarybos posėdžio.
86. Savivaldybės tarybos posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Svarstant valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančią, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (toliau – Reglamentas (ES) 2016/679) reikalavimų, susijusią informaciją ir (ar) teisės aktų, kuriuose yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusios informacijos, projektus, posėdžių garso ir vaizdo įrašai nedaromi. Savivaldybės tarybos posėdžių garso ir vaizdo įrašai yra vieši ir Reglamento (ES) 2016/679 ir Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose, ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje. Savivaldybės tarybos posėdžiai tiesiogiai transliuojami Savivaldybės interneto svetainėje realiu laiku vykstant Savivaldybės tarybos posėdžiui.
87. Pirmajam ir kitiems išrinktos naujos Savivaldybės tarybos posėdžiams, iki prisiekia išrinkti Savivaldybės tarybos nariai ir Savivaldybės meras, pirmininkauja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme nurodyti asmenys. Pirmininkaujantis praneša, kiek Savivaldybės tarybos narių atvyko į posėdį.
88. Pirmininkaujantis supažindina su Savivaldybės tarybos narių ir Savivaldybės mero priesaikos davimo tvarka.
89. Jeigu pirmajame Savivaldybės tarybos posėdyje Savivaldybės meras neprisiekia, Savivaldybės taryba priima sprendimą dėl kito posėdžio datos.
90. Prisiekus Savivaldybės tarybos nariams ir Savivaldybės merui, toliau posėdžiui pirmininkauja Savivaldybės meras.
91. Kitiems Savivaldybės tarybos posėdžiams pirmininkauja Savivaldybės meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Savivaldybės tarybos paskirtas Savivaldybės tarybos narys.
92. Savivaldybės tarybos posėdžius šaukia Savivaldybės meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Savivaldybės tarybos paskirtas Savivaldybės tarybos narys. Meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Savivaldybės tarybos paskirtas Savivaldybės tarybos narys privalo sušaukti Savivaldybės tarybos posėdį, jeigu to raštu reikalauja ne mažiau kaip 1/3 Savivaldybės tarybos narių, ne vėliau kaip per 2 savaites nuo Savivaldybės tarybos narių reikalavimo gavimo. Jeigu per nustatytą laiką Savivaldybės meras ar laikinai Savivaldybės tarybos paskirtas Savivaldybės tarybos narys Savivaldybės tarybos posėdžio nesušaukia, jį gali šaukti ne mažiau kaip 1/3 Savivaldybės tarybos narių.
93. Be Savivaldybės tarybos narių ir posėdį aptarnaujančių Savivaldybės administracijos darbuotojų, Savivaldybės tarybos posėdyje gali dalyvauti Savivaldybės vicemeras (-ai), Savivaldybės administracijos direktorius, Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, seniūnai, Savivaldybės įmonių vadovai ir kiti darbuotojai, kai svarstomi sprendimų projektai, prie kurių rengimo jie prisidėjo, arba sprendimo projektai, susiję su jų vadovaujamų subjektų veikla.
94. Savivaldybės administracijos direktorius, Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, teisininkas, Savivaldybės meras, Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorius posėdžio metu turi teisę pasisakyti savo kompetencijos klausimais paprašius Savivaldybės tarybos nariams ir (ar) posėdžio pirmininkui leidus. Vyriausybės atstovas Panevėžio ir Utenos apskrityse arba jo įgaliotas tarnautojas turi teisę dalyvauti posėdžiuose ir, kai yra pagrindas, pranešti Savivaldybės tarybos nariams, kad svarstomi projektai galimai neatitinka Konstitucijos, įstatymų ar Vyriausybės nutarimų. Savivaldybės kontrolierius turi teisę pareikšti nuomonę savo kompetencijos klausimais.
95. Jeigu Savivaldybės tarybos narys negali dalyvauti posėdyje, apie tai jis turi ne vėliau kaip iki posėdžio pradžios pranešti Savivaldybės merui ar Savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriui, nurodydamas priežastį. Nepranešus yra laikoma, kad Savivaldybės tarybos narys posėdyje nedalyvavo be pateisinamų priežasčių (išskyrus, kai dėl pateisinamų priežasčių negalėjo pranešti).
96. Savivaldybės tarybos narys, išvykdamas ar pasišalindamas iš posėdžio jam nepasibaigus arba laikinai išeidamas iš posėdžio patalpos ar laikinai pasišalindamas, apie tai informuoja posėdžio pirmininką.
97. Posėdžio pirmininkas:
97.3. prižiūri, kad būtų laikomasi Reglamento ir posėdžio darbotvarkės, vadovauja klausimo svarstymo eigai;
97.4. suteikia žodį Savivaldybės tarybos nariams ir kviestiesiems asmenims, taip pat, jeigu Savivaldybės taryba neprieštarauja, kitiems posėdžio dalyviams;
97.5. kontroliuoja kalbėtojo kalbos trukmę ir, jeigu ji viršijama, įspėja kalbėtoją, o po antro įspėjimo gali jį nutraukti;
97.8. pagal svarstymo rezultatus formuluoja teiginius ir teikia balsuoti, vadovaudamasis Reglamente nustatyta balsavimo tvarka ir pagal balsų skaičiavimo komisijos ar pagal programinės įrangos pateiktus duomenis skelbia balsavimo rezultatus;
97.9. įspėja Savivaldybės tarybos narius, jeigu jie nesilaiko Reglamento, triukšmauja, įžeidinėja Savivaldybės tarybos narius, kitus asmenis ar kitaip trukdo Savivaldybės tarybai dirbti, ir, gali juos perduoti svarstyti Etikos komisijai;
99. Tvirtinant posėdžio darbotvarkę, parengtas Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės projektas gali būti papildytas ar pakeistas Savivaldybės tarybos sprendimu komiteto, komisijos, frakcijos, grupės, mišrios grupės, kolegijos, opozicijos lyderio ar 1/3 dalyvaujančių posėdyje Savivaldybės tarybos narių siūlymu, jeigu dėl siūlomų papildomai įtraukti klausimų sprendimų projektai yra įregistruoti ne vėliau kaip likus 24 valandoms iki posėdžio pradžios. Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu, siūlymams, susijusiems su vicemero (-ų), Kontrolės komiteto ar Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkų kandidatūrų pateikimu, taip pat siūlymams, susijusiems su nepasitikėjimo vicemeru, Savivaldybės administracijos direktoriumi, Kontrolės komiteto ir Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkais pareiškimu.
100. Ekstremaliųjų įvykių, atitinkančių Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais Savivaldybės meras turi teisę pateikti Savivaldybės tarybai svarstyti klausimą ir siūlyti priimti sprendimą skubos tvarka. Tokiu atveju klausimas į Savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę įtraukiamas, jeigu už tai balsuoja ne mažiau kaip 1/2 posėdyje dalyvaujančių Savivaldybės tarybos narių.
101. Sprendimo projektas svarstomas tokia tvarka: pristatymas, atsakymai į klausimus, Savivaldybės tarybos narių pasisakymai, sprendimo priėmimas.
102. Sprendimo projekto pristatymui paprastai skiriama iki 5 minučių, atskirais atvejais posėdžio pirmininkas gali pristatymo laiką pratęsti.
103. Savivaldybės mero, komitetų, komisijų, Savivaldybės tarybos narių, frakcijos, grupės, į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių Savivaldybės tarybos narių, kolegijos, opozicijos lyderio, Savivaldybės kontrolieriaus teikiamus sprendimų projektus Savivaldybės taryba pristato atitinkamai Savivaldybės meras, komitetų, komisijų pirmininkai, Savivaldybės tarybos nariai, frakcijų pirmininkai, grupių atstovai, į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusios Savivaldybės tarybos narių atstovai, kolegijos atstovas, opozicijos lyderis, Savivaldybės kontrolierius (ar jų įgalioti asmenys).
104. Po sprendimo projekto pristatymo pranešėjas ar kiti Reglamento 93–94 punktuose nurodyti asmenys atsako į Savivaldybės tarybos narių klausimus, susijusius su pristatomu sprendimo projektu. Vienas Savivaldybės tarybos narys vienu svarstomu klausimu gali paklausti 2 kartus (daugiau kartų – tik posėdžio pirmininkui leidus). Klausimui pateikti skiriama – 2 min.
105. Pasisakymams Savivaldybės tarybos narių, frakcijos, grupės, į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių Savivaldybės tarybos narių, kolegijos vardu skiriama:
107. Diskusijos galimos, kai nėra bendro sutarimo dėl sprendimo projekto arba išsiskiria komitetų nuomonės.
108. Opozicijos lyderis turi pirmumo teisę užduoti klausimų ir pasisakyti Savivaldybės tarybos posėdyje svarstomais klausimais.
109. Jei Savivaldybės tarybos posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis, jiems posėdžio pirmininkas gali leisti užduoti klausimus pranešėjams ir pasisakyti (iki 2 minučių).
110. Savivaldybės tarybos nariai, kurie buvo pasiruošę kalbėti, bet jiems nebuvo suteiktas žodis dėl laiko stokos, gali raštu pateikti svarstomais klausimais pastabas ir pasiūlymus, kurie pridedami prie posėdžio protokolo.
XI SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS TARYBOS SPRENDIMŲ PRIĖMIMAS
112. Savivaldybės tarybos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Savivaldybės tarybos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai (laikoma, kad balsai pasiskirstė po lygiai tada, kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš, taip pat kai balsų už gauta tiek pat, kiek prieš ir susilaikiusių kartu sudėjus), balsuojama dar kartą. Jeigu balsavus dar kartą balsai pasiskirsto po lygiai, balsavimas tęsiamas po 5–10 minučių pertraukos. Jeigu po pertraukos balsuojant balsai vėl pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad sprendimas nepriimtas.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
113. Savivaldybės taryba gali priimti sprendimus, jeigu posėdyje dalyvauja ne mažiau kaip 11 Savivaldybės tarybos narių (yra kvorumas). Kvorumas patikrinamas registruojantis posėdžio pradžioje.
114. Prieš teikdamas balsuoti sprendimo projektą, posėdžio pirmininkas siūlo balsavimo tvarką ir suformuluoja balsuoti teikiamą sprendimą.
115. Prieš balsavimą frakcijoms jų prašymu suteikiama viena pertrauka pasitarti dėl balsavimo. Jos trukmė negali viršyti 15 minučių.
116. Balsuojama tokia tvarka:
116.1. dėl komitetų, pranešėjo ar pasisakymuose pateikto siūlymo atidėti sprendimo projekto priėmimą balsuojama pirmiau negu dėl klausimo esmės;
116.3. dėl kiekvienos sprendimo projekto pataisos balsuojama atskirai pagal jų pateikimo eilę. Jeigu dėl vieno sprendimo projekto teiginio pateiktos daugiau kaip dvi pataisos, tai daugiausia balsų surinkusi pataisa teikiama balsuoti atskirai. Ji priimama posėdyje dalyvaujančių Savivaldybės tarybos narių daugumos pritarimu;
117. Galutiniam sprendimo projektui parengti Savivaldybės taryba gali sudaryti redakcinę komisiją, paskirdama jos pirmininką. Į tokią komisiją būtinai įtraukiamas sprendimo projekto rengėjas ir posėdyje dalyvaujantis teisininkas. Komisijos pirmininkas praneša Savivaldybės tarybai komisijos darbo rezultatus ir pristato Savivaldybės tarybai sprendimo projektą.
118. Savivaldybės taryba gali priimti vieną iš šių sprendimų:
118.1. pritarti sprendimo projektui be pataisų ar su jomis arba pritarti vienam iš alternatyvių sprendimo projektų;
119. Savivaldybės taryba gali duoti pavedimus komitetams, komisijoms arba kitiems Savivaldybės tarybos sudarytiems struktūriniams padaliniams. Pavedimai fiksuojami Savivaldybės tarybos posėdžio protokole. Pavedime suformuluojama Savivaldybės tarybos užduotis vykdytojui ir nurodomas įvykdymo terminas. Protokolinių pavedimų vykdymą kontroliuoja Savivaldybės meras.
120. Savivaldybės tarybos sprendimai priimami atviru ar slaptu balsavimu. Balsuojama „už“, „prieš“ arba „susilaikoma“.
122. Balsavimo metu neleidžiama replikuoti, reikšti pastabų dėl balsavimo motyvų, vaikščioti po posėdžių salę. Kol balsavimo procedūra nebaigta, jokie klausimai nesvarstomi.
123. Prieš balsavimą galima pareikšti pastabas dėl balsavimo motyvų, po balsavimo – repliką. Dėl balsavimo motyvų galima kalbėti po to, kai posėdžio pirmininkas paskelbia, dėl ko bus balsuojama, ir paklausia, ar yra norinčių kalbėti dėl balsavimo motyvų. Kalbos trukmė negali viršyti 1 minutės. Dėl balsavimo motyvų gali kalbėti „už“ ir „prieš“ po 2 Savivaldybės tarybos narius. Po balsavimo dėl sprendimo projekto galima pareikšti repliką. Repliką pareikšti gali ne daugiau kaip 2 Savivaldybės tarybos nariai po 1 kartą. Replikai pareikšti skiriama iki 1 minutės.
124. Savivaldybės tarybos narys balsuoja tik iš jam paskirtos vietos Savivaldybės tarybos posėdžio patalpoje.
125. Jei Savivaldybės tarybos posėdis vykdomas nuotoliniu būdu, balsavimo rezultatai skaičiuojami naudojant programinę įrangą. sistemą. Balsavimo metu Savivaldybės tarybos narys turi būti matomas, posėdžio vedimui naudojamu vaizdo konferenciniu ryšiu. Jei balsavimo metu įvykus techniniams trikdžiams Savivaldybės tarybos narys neturėjo galimybės balsuoti, apie tai jis turi pranešti posėdžio pirmininkui, pasakydamas savo vardą, pavardę, bei informuoti apie savo apsisprendimą žodžiu. Posėdžio pirmininkas protokole šį balsą prideda prie balsavimo rezultatų gautų per sistemą. Tai turi būti padaryta prieš pradedant svarstyti kitą klausimą. Jei Savivaldybės tarybos posėdžiui vykstant nuotoliniu būdu, balsavimo rezultatų skaičiavimas naudojant Elektroninių valdžios vartų sistemą tapo neįmanomas, balsuojama rankos pakėlimu, balsus, naudodamasi vaizdo konferenciniu ryšiu, skaičiuoja Savivaldybės tarybos sudaryta Balsų skaičiavimo komisija, kurios pirmininkas balsavimo rezultatus praneša posėdžio pirmininkui, kuris paskelbia balsavimo rezultatus.
126. Slaptai balsuojama, kai sprendžiamas Savivaldybės tarybos nario, Savivaldybės mero įgaliojimų netekimo nesuėjus terminui ar nepasitikėjimo Savivaldybės vicemeru (-ais), Savivaldybės administracijos direktoriumi klausimas. Tais atvejais, kai skiriami Kontrolės komiteto pirmininkas, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas, Etikos komisijos pirmininkas, Antikorupcijos komisijos pirmininkas, sprendžiamas nepasitikėjimo Kontrolės komiteto pirmininku, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoju, Etikos komisijos pirmininku, Antikorupcijos komisijos pirmininku klausimas, balsuojama slaptai, jeigu to reikalauja ne mažiau kaip 1/3 visų Savivaldybės tarybos narių.
127. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme numatytais atvejais Savivaldybės tarybos patvirtintais balsavimo biuleteniais, kuriuos Balsų skaičiavimo komisija antspauduoja Savivaldybės tarybos antspaudu ir išduoda Savivaldybės tarybos nariams. Savivaldybės tarybos nariai, gavę biuletenius, pasirašo balsavimo biuletenių išdavimo lape. Visais atvejais biuletenis turi turėti antraštę, kurioje aiškiai turi būti nurodyta, dėl ko balsuojama. Viename biuletenyje abėcėlės tvarka gali būti rašomos pavardės kandidatų tik į vienas pareigas. Balsavimo vietoje turi būti slapto balsavimo kabina ir balsadėžė. Nepatvirtinto pavyzdžio, neužpildyti biuleteniai, taip pat biuleteniai, kuriuose balsuota daugiau kaip už vieną kandidatą Balsų skaičiavimo komisijos pripažįstami negaliojančiais. Pasibaigus balsavimo laikui, Balsų skaičiavimo komisija išima balsavimo biuletenius iš balsadėžės, suskaičiuoja balsus ir surašo balsų skaičiavimo protokolą. Protokolą pasirašo komisijos pirmininkas ir sekretorius.
129. Jei nagrinėtu klausimu buvo balsuojama, bet sprendimas nebuvo priimtas, pakartotinai šis klausimas gali būti nagrinėjamas tik kitame Savivaldybės tarybos posėdyje, jeigu Savivaldybės taryba nenusprendžia kitaip.
130. Atvirą balsavimą galima vieną kartą pakartoti, kol nepradėtas svarstyti kitas darbotvarkės klausimas, jei to reikalauja posėdžio pirmininkas, komitetas, frakcija arba opozicijos lyderis ir šiam reikalavimui pritaria ne mažiau kaip 1/3 posėdyje dalyvaujančių Savivaldybės tarybos narių. Pakartoti balsavimą reikalauti galima, jeigu nebuvo tinkamai ir aiškiai suformuluotas balsuoti teikiamas klausimas, kyla abejonių dėl skaičiavimo tikslumo arba kilo interneto ar sistemų veikimo trikdžių balsuojant nuotoliniu būdu.
131. Duomenys apie kiekvieno Savivaldybės tarybos nario balsavimą, išskyrus atvejus, kai balsuojama slaptai, yra vieši. Savivaldybės tarybos narių balsavimo rezultatai yra saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.
132. Savivaldybės tarybos narys, patekęs į situaciją, kai atliekant pareigas ar vykdant pavedimą reikia priimti sprendimą ar dalyvauti jį priimant, ar įvykdyti pavedimą, susijusį su savo (ar artimo asmens) privačiais interesais, prieš pradedant klausimo rengimą (aptarimą), svarstymą ar priėmimą, arba pačios minėtos procedūros metu:
132.1. informuoja (žodžiu ar raštu) Savivaldybės merą ir (ar) Savivaldybės tarybos narius arba kitus asmenis, kurie kartu dalyvauja rengiant, svarstant ar priimant sprendimą, apie esamą interesų konfliktą ir nurodo jį keliančias aplinkybes;
132.2. asmeniškai raštu arba žodžiu pareiškia apie nusišalinimą (rekomenduojama apie nusišalinimą pareikšti raštu), nurodydamas konkrečias aplinkybes, keliančias interesų konfliktą;
132.3. pareiškus apie nusišalinimą, nedalyvauja (išeina iš patalpos) svarstant klausimą dėl nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo), o jeigu pareikštas nusišalinimas priimamas, nedalyvauja toliau svarstant interesų konfliktą keliantį klausimą. Kiekvienas nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo) atvejis turi būti svarstomas individualiai (atskirai), įvertinant visas pateiktas aplinkybes, galinčias lemti interesų konfliktą;
132.4. pareiškus apie nusišalinimą, esant aplinkybėms, keliančioms nuolatinį interesų konfliktą, nedelsiant, bet ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų, patikslina arba papildo privačių interesų deklaraciją aplinkybėmis, dėl kurių kilo interesų konfliktas, jei tos aplinkybės deklaracijoje nebuvo nurodytos iki klausimo svarstymo pradžios.
133. Savivaldybės taryba savo valią dėl pareikšto nusišalinimo išreiškia žodžiu. Savivaldybės tarybos nario pareikštas nusišalinimas gali būti nepriimamas tik išskirtinais atvejais, motyvuotu sprendimu, vadovaujantis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos patvirtintais kriterijais. Apie nusišalinimo nepriėmimą būtina paskelbti Savivaldybės interneto svetainėje ir per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos elektroninėmis priemonėmis pateikti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Duomenų apie sprendimą nepriimti pareikšto nusišalinimo paskelbimą ir pateikimą Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai užtikrina Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorius.
134. Nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo) faktą pažymint protokole turi būti nurodoma, kas, dėl kokios priežasties ir nuo kokio klausimo nusišalino, kada išėjo ir kada sugrįžo į posėdžio patalpą arba kada pasišalino ar buvo pašalintas ir kada grįžo ar buvo grąžintas į nuotoliniu būdu vykstantį posėdį.
XII SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS TARYBOS MAŽUMOS VALANDA
136. Ne rečiau kaip kartą per pusę metų vieno iš Savivaldybės tarybos posėdžių pabaigoje yra organizuojama Savivaldybės tarybos mažumos valanda. Jos metu Savivaldybės tarybos mažumos atstovai turi teisę užduoti klausimų Savivaldybės merui, Savivaldybės vicemerui (-ams), Savivaldybės administracijos direktoriui, komitetų pirmininkams, komisijų pirmininkams ir gauti į juos atsakymus. Jeigu posėdžio dieną nurodyti asmenys eina pareigas, jie Savivaldybės tarybos mažumos valandoje privalo dalyvauti ir atsakyti į jiems užduotus klausimus.
137. Savivaldybės tarybos mažumos valanda trunka ne trumpiau kaip vieną valandą. Pirmiausia teisę užduoti iki dviejų klausimų turi opozicijos lyderis, po to – kiti Savivaldybės tarybos mažumos atstovai. Savivaldybės tarybos mažumos atstovams uždavus visus klausimus, jeigu Savivaldybės taryba nenusprendžia kitaip, sudaroma galimybė Savivaldybės tarybos daugumos atstovams užduoti klausimų. Savivaldybės tarybos nariams uždavus klausimų, skiriamas laikas Savivaldybės tarybos narių pareiškimams. Pareiškimo trukmė negali būti ilgesnė kaip 5 minutės, kalbėtojų skaičius neribojamas.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
XIII SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS TARYBOS POSĖDYJE PRIIMTŲ DOKUMENTŲ ĮFORMINIMAS IR SKELBIMAS
139. Savivaldybės tarybos posėdžiai protokoluojami. Už protokolų parengimą atsako posėdžio sekretorius.
140. Posėdžių protokolus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs Savivaldybės meras arba Savivaldybės tarybos paskirtas Savivaldybės tarybos narys. Posėdžių protokolus turi pasirašyti ir Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorius, o jeigu jo nėra, – Savivaldybės mero paskirtas valstybės tarnautojas arba Savivaldybės administracijos darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.
141. Posėdžio protokolas Savivaldybės interneto svetainėje paskelbiamas ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po Savivaldybės tarybos posėdžio.
142. Savivaldybės tarybos nariai gali pareikšti pretenzijas dėl protokolo kito artimiausio Savivaldybės tarybos posėdžio pradžioje. Jeigu praėjusio posėdžio pirmininko paaiškinimai nepatenkina pareiškėjo, Taryba balsuodama priima sprendimą dėl pareiškėjo pretenzijos. Jeigu jos pripažįstamos pagrįstomis, taisomas protokolas.
143. Savivaldybės tarybos priimtus sprendimus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs Savivaldybės meras, jeigu nepasinaudoja Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 28 straipsnyje nustatyta teise, arba Savivaldybės tarybos paskirtas Savivaldybės tarybos narys per 3 darbo dienas.
145. Savivaldybės tarybos sprendimai per 5 darbo dienas nuo jų pasirašymo dienos skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje. Savivaldybės tarybos priimti norminio pobūdžio sprendimai skelbiami Teisės aktų registre.
146. Savivaldybės tarybos nariai, kiti asmenys su Savivaldybės tarybos priimtais sprendimais, posėdžių protokolais ir jų priedais gali susipažinti Savivaldybės administracijos Vidaus administravimo skyriuje kiekvieną darbo dieną darbo valandomis.
147. Savivaldybės tarybos sprendimus atitinkamoms valstybės institucijoms, visuomeninėms organizacijoms, įmonėms, įstaigoms bei pareigūnams Savivaldybės administracija perduoda ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo jų priėmimo dienos.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-288, 2024-11-28, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20799
XIV SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS MERAS
149. Savivaldybės meras – Savivaldybės vykdomoji institucija (Savivaldybės vadovas), turinti Savivaldybės valdžios ir viešojo administravimo įgaliojimus, atsakinga už įstatymų, Vyriausybės nutarimų ir Savivaldybės tarybos sprendimų tiesioginį įgyvendinimą.
150. Savivaldybės meras teikia Savivaldybės tarybai vicemero (-ų) kandidatūrą (-as) tokia tvarka:
150.1. Savivaldybės mero teikimas įforminamas Savivaldybės mero potvarkiu, kuris pridedamas prie atitinkamo Savivaldybės tarybos sprendimo projekto ir nurodomas šio projekto preambulėje;
150.2. Savivaldybės tarybos posėdžio metu, svarstant kandidatą (-us) į vicemero (-ų) poziciją, jį (juos) pradžioje pristato Savivaldybės meras, vėliau atsako į Savivaldybės tarybos narių klausimus;
150.3. vėliau Savivaldybės tarybos nariams prisistato kandidatas (-ai) į vicemero (-ų) poziciją, po to atsako į Savivaldybės tarybos narių klausimus;
150.4. jeigu Savivaldybės taryba du kartus iš eilės nepritaria teikiamai kandidatūrai į vicemero pareigas ir (arba) šio klausimo nesvarsto, Savivaldybės meras turi teisę savo sprendimu Savivaldybės tarybai teiktą kandidatą paskirti vicemeru;
Papunkčio pakeitimai:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
150.5. jeigu Savivaldybės meras, Savivaldybės tarybai pirmą kartą nepritarus jo teiktai kandidatūrai arba jos nesvarsčius, teikė kito asmens kandidatūrą į vicemero pareigas, Savivaldybės meras turi teisę savo sprendimu vicemeru paskirti pasirinktinai vieną iš Savivaldybės tarybai teiktų kandidatų į vicemero pareigas.
Papunkčio pakeitimai:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
151. Savivaldybės merui atostogos, leidimas dirbti nuotoliniu būdu suteikiami ir į komandiruotes jis siunčiamas Savivaldybės mero potvarkiu, kurį pasirašo pats sau. Apie Savivaldybės merui suteiktas atostogas ir vykimą į komandiruotę Savivaldybės tarybos narius elektroniniu paštu informuoja Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorius ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo potvarkio priėmimo dienos. Leidimas dirbti nuotoliniu būdu Savivaldybės mero potvarkiu suteikiamas tik esant paskelbtai nepaprastajai padėčiai, ekstremaliajai situacijai ar karantinui. Savivaldybės mero ir vicemero (-ų) atostogų laikotarpiai negali sutapti.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
Nr. TS-288, 2024-11-28, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20799
152. Savivaldybės meras atstovauja pats arba Savivaldybės mero potvarkiu įgalioja kitus asmenis atstovauti Savivaldybei teisme, bendradarbiaujant su kitomis savivaldybėmis, valstybės ar užsienio šalių institucijomis, kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis.
153. Savivaldybės meras, teikdamas Savivaldybės tarybos sprendimo projektą, gali siūlyti Savivaldybės tarybai pavesti Kontrolės ir audito tarnybai atlikti veiklos plane nenumatytą Savivaldybės administravimo subjektų ar Savivaldybės valdomų įmonių atitikties, finansinį ir veiklos auditą.
154. Neteko galios nuo 2024-08-30
Punkto naikinimas:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
155. Kiekvienais metais iki birželio 1 dienos Savivaldybės meras rengia Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį ir jį teikia Savivaldybės tarybai svarstyti ir tvirtinti. Į Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį įtraukiama informacija apie Savivaldybės mero veiklos rezultatus. Savivaldybės meras atsiskaito Savivaldybės bendruomenei už savo veiklą pateikdamas Savivaldybės tarybos patvirtintą metinių ataskaitų rinkinį Savivaldybės bendruomenei susipažinti Savivaldybės interneto svetainėje ir bent vienu iš šių būdų: su ataskaita bendruomenė supažindinama susitikimo su gyventojais metu, vietinės spaudos leidinyje arba išleidžiant atskirą leidinį. Su šia ataskaita Savivaldybės bendruomenę Savivaldybės meras supažindina ne vėliau kaip iki liepos 1 d. Apie susitikimo su bendruomene laiką ir vietą skelbiama bent viename iš vietinės spaudos leidinių ne vėliau kaip prieš 2 savaites iki susitikimo pradžios.
156. Savivaldybės merą pavaduoja Savivaldybės mero paskirtas vicemeras, kai:
156.1. Savivaldybės meras dėl atostogų, laikinojo nedarbingumo, nusišalinimo ar kitų pateisinamų priežasčių laikinai neina savo pareigų;
Papunkčio pakeitimai:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
157. Savivaldybės merą pavaduojantis vicemeras vykdo visus Savivaldybės mero įgaliojimus, išskyrus šiuos:
157.1. Savivaldybės tarybos posėdžių darbotvarkių projektų sudarymas ir Savivaldybės tarybos sprendimų projektų teikimas, Savivaldybės tarybos posėdžių šaukimas ir jiems pirmininkavimas, kuriuos vykdo laikinai Savivaldybės tarybos paskirtas tarybos narys;
157.2. Savivaldybės tarybos sprendimų ir posėdžių, kuriems pirmininkavo, protokolų pasirašymas, kuriuos pasirašo laikinai Savivaldybės tarybos paskirtas tarybos narys;
157.3. Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) vadovų priėmimas į pareigas ir atleidimas iš jų, kitų funkcijų, susijusių su Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra savivaldybė) vadovų darbo santykiais įgyvendinimas Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka, kuriuos vykdo laikinai Savivaldybės tarybos paskirtas tarybos narys;
157.4. Neteko galios nuo 2024-03-29
Papunkčio naikinimas:
Nr. TS-39, 2024-03-28, paskelbta TAR 2024-03-28, i. k. 2024-05643
157.5. Neteko galios nuo 2024-03-29
Papunkčio naikinimas:
Nr. TS-39, 2024-03-28, paskelbta TAR 2024-03-28, i. k. 2024-05643
157.6. Savivaldybės valdomo išlikusio nekilnojamojo turto nuosavybės teisių religinėms bendruomenėms ir bendrijoms atkūrimas, kuriuos atkuria Savivaldybės taryba;
157.7. mero fondo lėšų naudojimas ir atsiskaitymas už jų naudojimą pagal Savivaldybės tarybos nustatytą tvarką atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms apmokėti;
157.8. vicemero (-ų) kandidatūros (-ų) teikimas Savivaldybės tarybai šio Reglamento nustatyta tvarka;
158. Laikinai Savivaldybės tarybos paskirtam Savivaldybės tarybos nariui pavaduojant Savivaldybės merą šio Reglamento 157.1-157.3 papunkčiuose numatytais atvejais jo kaip Savivaldybės tarybos nario teisės ir pareigos nėra sustabdomos (tarybos nario mandatas išlieka) ir jam nėra taikomas reikalavimas nedirbti kitose institucijose, įstaigose, įmonėse ir organizacijose ir negauti kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už mokslinę, pedagoginę ar kūrybinę veiklą.
159. Savivaldybės mero pareigas laikinai eina Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvaujančių tarybos narių balsų dauguma paskirtas Savivaldybės tarybos narys, kai:
160. Savivaldybės mero pareigas laikinai einantis Savivaldybės tarybos paskirtas Savivaldybės tarybos narys vykdo visus Savivaldybės mero įgaliojimus, išskyrus šiuos:
160.1. Neteko galios nuo 2024-03-29
Papunkčio naikinimas:
Nr. TS-39, 2024-03-28, paskelbta TAR 2024-03-28, i. k. 2024-05643
160.2. Neteko galios nuo 2024-03-29
Papunkčio naikinimas:
Nr. TS-39, 2024-03-28, paskelbta TAR 2024-03-28, i. k. 2024-05643
160.3. Savivaldybės valdomo išlikusio nekilnojamojo turto nuosavybės teisių religinėms bendruomenėms ir bendrijoms atkūrimas, kuriuos atkuria Savivaldybės taryba;
160.4. vicemero (-ų) kandidatūros (-ų) teikimas Savivaldybės tarybai šio Reglamento nustatyta tvarka;
161. Savivaldybės tarybos nariui laikinai einant mero pareigas jo kaip Savivaldybės tarybos nario teisės ir pareigos laikinai sustabdomos.
162. Savivaldybės mero pareigas laikinai einančio Savivaldybės tarybos nario darbo užmokestį pagal įstatymų nustatytus koeficientus tvirtina Savivaldybės taryba.
163. Savivaldybės mero įgaliojimai gali būti sustabdomi teismo nutartimi. Savivaldybės mero įgaliojimus sustabdžius teismo nutartimi, įgaliojimų sustabdymo laikotarpiu Savivaldybės merui mokamas 0,5 VMDU dydžio atlyginimas.
164. Savivaldybės mero įgaliojimai taip pat gali būti sustabdomi Lietuvos Respublikos tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įstatyme nustatytu pagrindu.
XV SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS TARYBOS PRIIMTO TEISĖS AKTO GRĄŽINIMAS PAKARTOTINAI SVARSTYTI, JO SVARSTYMAS IR PRIĖMIMAS
168. Savivaldybės meras turi teisę ne vėliau kaip per 5 darbo dienas motyvuotu potvarkiu grąžinti Savivaldybės tarybos priimtus teisės aktus Savivaldybės tarybai pakartotinai svarstyti. Tokiu atveju, Savivaldybės mero potvarkyje nurodoma grąžinimo motyvai ir teikiamos pataisos. Šis Savivaldybės mero potvarkis pateikiamas Savivaldybės tarybos nariams ir paskelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje.
169. Savivaldybės meras, motyvuotu potvarkiu gražinęs Savivaldybės tarybai jos priimtą teisės aktą pakartotinai svarstyti, šaukia Savivaldybės tarybos posėdį.
170. Grąžintam Savivaldybės tarybos priimtam teisės akto svarstymui, Savivaldybės tarybos posėdžio šaukimui taikomos visos šio Reglamento nuostatos.
171. Savivaldybės mero motyvuotai grąžintą teisės aktą Savivaldybės taryba pakartotinai svarsto iš naujo arba priima sprendimą laikyti jį nepriimtą.
172. Grąžinto teisės akto priėmimo metu balsuojama, ar priimti teisės aktą su Savivaldybės mero teikiamomis pataisomis, ar be pakeitimų. Pakartotinai Savivaldybės tarybos apsvarstytas teisės aktas laikomas priimtu su Savivaldybės mero teikiamomis pataisomis, jeigu už jį balsavo daugiau kaip pusė Savivaldybės tarybos posėdyje dalyvaujančių Savivaldybės tarybos narių. Pakartotinai Savivaldybės tarybos apsvarstytas teisės aktas laikomas priimtu be Savivaldybės mero teikiamų pataisų, jeigu už jį balsavo daugiau kaip 1/2 visų Tarybos narių.
XVI SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS BIUDŽETAS
174. Savivaldybės meras organizuoja Savivaldybės biudžeto sudarymą ir vykdymą, teikia Savivaldybės tarybai Savivaldybės biudžeto projektą, biudžeto tikslinimą ir Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
Nr. TS-288, 2024-11-28, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20799
175. Savivaldybės biudžeto rengimo, svarstymo ir tvirtinimo procedūra nustatyta Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatyme ir Vyriausybės nutarimu tvirtinamose taisyklėse.
176. Savivaldybės meras sudaro sąlygas sudarytą biudžeto projektą svarstyti Savivaldybės gyventojams, paskelbiant biudžeto projektą Savivaldybės interneto svetainėje. Informacija apie parengtą biudžeto projektą bei galimybe su juo susipažinti Savivaldybės interneto svetainėje paskelbiama vietinėje spaudoje. Parengtas biudžeto projektas Savivaldybės interneto svetainėje paskelbiamas prieš 2 savaites iki Savivaldybės tarybos posėdžio dienos. Susipažinimui ir siūlymų teikimui skiriama ne mažiau kaip 10 kalendorinių dienų. Savivaldybės gyventojai ar juridiniai asmenys šiuo laikotarpiu gali teikti pastabas ir pasiūlymus dėl biudžeto projekto Savivaldybės merui raštu arba elektroniniu paštu savivaldybe@kupiskis.lt.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
177. Apibendrinus gautus pasiūlymus dėl biudžeto projekto, Reglamento nustatyta tvarka parengus sprendimo projektą, Savivaldybės meras teikia biudžeto projektą Savivaldybės tarybai tvirtinti.
178. Biudžetiniais metais Savivaldybės taryba Savivaldybės mero siūlymu biudžetą gali tikslinti. Sprendimai dėl papildomų ir biudžeto planą viršijančių Savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų piniginių lėšų paskirstymo, tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymo ir naudojimo priimami įvertinus išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimus.
XVII SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIŲ ATLYGINIMAS
179. Savivaldybės tarybos nariams už darbą atliekant Savivaldybės tarybos nario pareigas yra atlyginama (apmokama).
180. Savivaldybės tarybos narys turi teisę atsisakyti atlyginimo raštu pateikdamas prašymą Savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriui dėl Savivaldybės tarybos nario pareigų atlikimo neatlygintinai (tai yra visuomeniniais pagrindais).
181. Gavęs Savivaldybės tarybos posėdžių sekretorius Savivaldybės tarybos nario atsisakymą pateikia jį Savivaldybės administracijos Apskaitos skyriui.
182. Savivaldybės administracijos Apskaitos skyrius, gavęs Savivaldybės tarybos nario atsisakymo prašymą, jam neskaičiuoja ir nemoka atlyginimo, taip pat neskaičiuoja ir nemoka teisės aktų nustatytų privalomų mokėti mokesčių, valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokų.
183. Savivaldybės tarybos narys Savivaldybės administracijos Apskaitos skyriui gali pateikti prašymą dėl atlyginimo mokėjimo atnaujinimo. Tokiu atveju, Savivaldybės tarybos nariui atlyginimas pradedamas skaičiuoti ir mokėti nuo prašyme nurodytos datos, bet ne anksčiau nei nuo prašymo padavimo dienos.
184. Savivaldybės tarybos nariams nustatomas 20 procentų Savivaldybės mero darbo užmokesčio dydžio atlyginimas.
185. Opozicijos lyderiui ir komitetų, ir nuolatinių komisijų pirmininkams nustatoma 20 procentų didesnio dydžio Savivaldybės tarybos narių atlyginimas.
186. Komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkų pavaduotojams nustatomas 10 procentų didesnio dydžio Savivaldybės tarybos narių atlyginimas.
187. Jeigu Savivaldybės tarybos narys vienu metu eina kelias pareigas, jam mokamas tas Savivaldybės tarybos nario atlyginimas, kurio nustatytas dydis yra didesnis.
188. Savivaldybės tarybos nario atlyginimas mažinamas proporcingai Savivaldybės tarybos nario praleistų to mėnesio Savivaldybės tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir Savivaldybės kolegijos, kurių narys jis yra, posėdžių skaičiui, išskyrus Savivaldybės tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir Savivaldybės kolegijos posėdžius, kuriuos Savivaldybės tarybos narys praleidžia dėl vykimo į komandiruotę atliekant Savivaldybės tarybos nario pareigas.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
189. Savivaldybės tarybos nario atlyginimo mažinimas apskaičiuojamas Savivaldybės tarybos nariui priklausantį atlyginimą dalinant iš to mėnesio jam privalomų dalyvauti Savivaldybės tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir Savivaldybės kolegijos posėdžių skaičiaus ir dauginant iš praleistų posėdžių skaičiaus.
190. Pasibaigus mėnesiui per 3 darbo dienas Savivaldybės tarybos sekretorius parengia ir Savivaldybės administracijos Apskaitos skyriui bei Vidaus administravimo skyriui pateikia Savivaldybės tarybos narių posėdžių lankomumo žiniaraštį (2 priedas), kuriame nurodoma ataskaitinį mėnesį vykusių Savivaldybės tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų, Kolegijos posėdžių data, pažymėta Savivaldybės tarybos narių (nurodant vardą ir pavardę), dalyvavusių ir nedalyvavusių posėdžiuose, informacija.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-39, 2024-03-28, paskelbta TAR 2024-03-28, i. k. 2024-05643
191. Savivaldybės administracijos Apskaitos skyrius pagal Savivaldybės tarybos narių posėdžių lankomumo žiniaraštį apskaičiuoja Savivaldybės tarybos nariams atlyginimą, kurį kiekvieną mėnesį iki 10 dienos perveda į Savivaldybės tarybos narių nurodytas sąskaitas.
192. Savivaldybės tarybos narys laikomas dalyvavusiu posėdyje jei jo dalyvavimas truko daugiau kaip pusę viso posėdžio laiko. Savivaldybės tarybos nariui dalyvavus posėdyje mažiau kaip pusę posėdžio laiko, Savivaldybės tarybos narys laikomas nedalyvavusiu posėdyje ir jam atlyginimas mažinamas kaip už praleistą posėdį.
193. Jeigu nustatoma, kad dėl skaičiavimo klaidos Savivaldybės tarybos nariui buvo išmokėtas didesnis nei priklauso atlygis, ši klaida ištaisoma ir permokėta suma ne ginčo tvarka išskaičiuojama iš kito mėnesio Savivaldybės tarybos nario atlygio. Jei dėl skaičiavimo klaidos didesnį nei priklauso atlygį gavęs Savivaldybės tarybos narys nebėra Tarybos nariu ir nebegauna atlygio, permokėta suma turi būti grąžinta į Savivaldybės sąskaitą, o jos negrąžinus – išieškoma įstatymų nustatyta tvarka.
194. Jeigu nustatoma, kad dėl skaičiavimo klaidos Savivaldybės tarybos nariui buvo išmokėtas mažesnis nei priklauso atlygis, ši klaida ištaisoma ir neišmokėta suma išmokama kartu su kito mėnesio atlygiu.
195. Informaciją apie Tarybos narių Savivaldybės tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ir Kolegijos posėdžių lankomumą ir atlyginimus Vidaus administravimo skyrius viešina Savivaldybės interneto svetainėje www.kupiskis.lt kiekvieną kalendorinį mėnesį – už praeitą mėnesį iki kito mėnesio 15 dienos. Taip pat skelbiami duomenys apie Tarybos narius, atsisakiusius atlyginimo ir pareigas atliekančius neatlygintinai.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-39, 2024-03-28, paskelbta TAR 2024-03-28, i. k. 2024-05643
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
196. Savivaldybės tarybos nariui, kuris pagal Savivaldybės tarybos sprendimą atstovauja Savivaldybei už Savivaldybės ribų, Savivaldybės administracija Vyriausybės nustatyta tvarka apmoka jam komandiruotės išlaidas. Grįžęs iš komandiruotės, Savivaldybės tarybos narys arba Savivaldybės tarybos narių delegacijos vadovas per 3 darbo dienas pateikia ataskaitą.
197. Etikos komisija, nustačiusi, kad Savivaldybės tarybos narys per mėnesį praleido daugiau kaip vieną Savivaldybės tarybos ar komiteto posėdį ir nepranešė Savivaldybės tarybos sekretoriui apie nedalyvavimo priežastį, analizuoja šio Savivaldybės tarybos nario nedalyvavimo priežastis ir pateikia Savivaldybės tarybai išvadas.
198. Savivaldybės tarybos, komitetų, komisijų, kolegijos, Savivaldybės tarybos narių frakcijų, grupių, mišrių grupių posėdžių laiku Savivaldybės tarybos narys atleidžiamas nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje, išsaugant jam darbo vietą.
Skyriaus pakeitimai:
Nr. TS-205, 2023-08-31, paskelbta TAR 2023-09-01, i. k. 2023-17319
XVIII SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS NUOLATINIŲ GYVENTOJŲ PRIĖMIMAS
199. Savivaldybės tarybos narys, vykdydamas jam, kaip Savivaldybės tarybos nariui Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatyme numatytas pareigas, veiklą tarp Savivaldybės tarybos posėdžių tęsia komitetuose, komisijose, Savivaldybės tarybos narių frakcijose, grupėse ir mišrioje grupėje, taip pat priimdamas Savivaldybės nuolatinius gyventojus.
200. Savivaldybės nuolatinių gyventojų priėmimą Savivaldybės tarybos narys vykdo ir už jį atsiskaito Reglamento nustatyta tvarka savarankiškai.
201. Savivaldybės nuolatinių gyventojų priėmimas gali vykti Savivaldybės tarybos nariui priėmime dalyvaujant fiziškai arba nuotoliniu būdu realiuoju laiku elektroninių ryšių priemonėmis (nuotolinis būdas).
202. Savivaldybės tarybos narys, priimdamas Savivaldybės nuolatinius gyventojus, pats rūpinasi priėmimo techniniu-materialiniu aprūpinimu.
203. Savivaldybės tarybos narys, pageidaujantis gyventojų priėmimą organizuoti Savivaldybės administracijos patalpose, jo laiką, konkrečią vietą derina su Savivaldybės administracijos direktoriumi.
204. Savivaldybės tarybos narys, pageidaujantis gyventojų priėmimą organizuoti Savivaldybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje, Savivaldybės valdomoje įmonėje, jo laiką, konkrečią vietą derina su atitinkamu įstaigos ar įmonės vadovu ar jį pavaduojančiu asmeniu. Organizuojant šiame punkte numatytus priėmimus, privaloma atsižvelgti į įstatymų ir kitų teisės aktų reikalavimus, kuriais tokie priėmimai yra draudžiami ar ribojami.
205. Savivaldybės nuolatinių gyventojų priėmimą vienu metu gali vykdyti keli Savivaldybės tarybos nariai.
XIX SKYRIUS
SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS SPRENDIMŲ ĮVERTINIMAS
207. Seniūnaičių sueigos priimtus rekomendacinius sprendimus atitinkama Savivaldybės institucija privalo įvertinti:
207.1. Jeigu seniūnaičių sueigos sprendimų vertinimas yra Savivaldybės tarybos kompetencija, jie vertinami rengiant Savivaldybės tarybos sprendimo projektą bei teikiant jį svarstyti Savivaldybės tarybai artimiausiame posėdyje;
XX SKYRIUS
IŠPLĖSTINĖS SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS SPRENDIMŲ ĮVERTINIMAS
209. Išplėstinės seniūnaičių sueigos priimtus rekomendacinius sprendimus Savivaldybės institucijos privalo įvertinti:
209.1. Jeigu išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimų vertinimas yra Savivaldybės tarybos kompetencija, jie vertinami rengiant Savivaldybės tarybos sprendimo projektą bei teikiant jį svarstyti Savivaldybės tarybai artimiausiame posėdyje. Savivaldybės tarybos sprendimo projektas nerengiamas, kai išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimai yra pateikti dėl papildomų ir planą viršijančių Savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų piniginių lėšų paskirstymo, tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymo ir naudojimo. Šiuo atveju išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimų vertinimas atliekamas svarstant Savivaldybės tarybos sprendimų projektus, dėl kurių yra pateikti išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimai;
XXI SKYRIUS
ATASKAITŲ PATEIKIMAS SAVIVALDYBĖS TARYBAI IR BENDRUOMENEI
211. Savivaldybės meras kiekvienais metais iki birželio 1 dienos teikia Savivaldybės tarybai tvirtinti Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį.
212. Savivaldybės meras Savivaldybės tarybai ir Savivaldybės bendruomenei atsiskaito Reglamento 155 punkte nustatyta tvarka.
Punkto pakeitimai:
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
213. Kontrolės komitetas už savo veiklą Savivaldybės tarybai atsiskaito Reglamento 16 punkte nustatyta tvarka.
214. Kontrolės ir audito tarnyba kiekvienais metais Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatytais terminais pateikia Savivaldybės tarybai išvadą dėl pateikto tvirtinti Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo. Išvada Savivaldybės tarybai teikiama pridedant ją prie Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio.
215. Savivaldybės biudžetinės įstaigos per 7 mėnesius ir viešosios įstaigos (kurių savininkė yra Savivaldybė) per 4 mėnesius pasibaigus įstaigų finansiniams metams pateikia Savivaldybės tarybai tvirtinti metinių ataskaitų rinkinius.
216. Savivaldybės valdomos įmonės metinių finansinių ataskaitų rinkinius, metinius pranešimus ir (ar) veiklos ataskaitas tvirtinti Savivaldybės tarybai pateikia per 4 mėnesius pasibaigus įstaigų finansiniams metams.
217. Savivaldybės tarybos narys kiekvienais metais iki kovo 15 dienos privalo pateikti savo veiklos ataskaitą ir jos skaitmeninę versiją Savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriui. Savivaldybės tarybos narių pateiktos jų veiklos ataskaitos ne vėliau kaip per vieną darbo dieną paskelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje. Savivaldybės tarybos narys papildomai gali atsiskaityti Savivaldybės nuolatiniams gyventojams ir kitu jam priimtinu būdu. Savivaldybės tarybos nariui iki nurodyto termino nepateikus veiklos ataskaitos, jo elgesys svarstomas Etikos komisijoje.
XXII SKYRIUS
APKLAUSOS PASKELBIMO INICIATYVOS TEISĖS ĮGYVENDINIMAS IR APKLAUSAI TEIKTŲ KLAUSIMŲ SVARSTYMAS
219. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina:
219.2. Savivaldybės taryba ne mažiau kaip 1/4 Savivaldybės tarybos narių grupės reikalavimu Reglamento 220 punkte nustatyta tvarka;
220. Savivaldybės tarybos narių grupė, norinti inicijuoti apklausos paskelbimą, raštiškai kreipiasi į Savivaldybės merą. Kreipimesi nurodomas konkrečiai ir aiškiai suformuluotas galutinis apklausai teikiamo (-ų) klausimo (-ų) tekstas, siūlomas apklausos būdas, teritorija, data, vieta, trukmė, siūloma apklausos komisijos sudėtis, apklausos paskelbimo motyvai, tikslingumas, lėšų poreikis.
221. Seniūnas, norintis inicijuoti apklausos paskelbimą, raštiškai kreipiasi į Savivaldybės merą. Kreipimesi nurodomas konkrečiai ir aiškiai suformuluotas galutinis apklausai teikiamo (-ų) klausimo (-ų) tekstas, siūlomas apklausos būdas, teritorija, data, vieta, trukmė, siūloma apklausos komisijos sudėtis, apklausos paskelbimo motyvai, tikslingumas, lėšų poreikis ir seniūnaičių sueigos, kurioje pritarta apklausos iniciatyvai, protokolas.
222. Savivaldybės meras apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina pasirašydamas potvarkį dėl apklausos paskelbimo.
223. Savivaldybės gyventojų, Savivaldybės tarybos narių grupės, paties savivaldybės mero ir seniūnų inicijuojamą apklausą Lietuvos respublikos vietos savivaldos įstatymo nustatytais terminais paskelbia Savivaldybės meras bei kontroliuoja jos organizavimą ir vykdymą.
XXIII SKYRIUS
SAVIVALDYBĖS TARYBOS NARIŲ PAKLAUSIMAI
225. Paklausimu laikomas toks Savivaldybės institucijų kompetencijai priskirtas klausimas, dėl kurio Savivaldybės tarybos narys kreipėsi raštu į Savivaldybės institucijas, Savivaldybės administracijos, Savivaldybės kontrolierių, kitų Savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia Savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus. Šie raštai – paklausimai (priedas) turi būti įteikiami atitinkamam valstybės tarnautojui ar vadovui, o jų kopijos – Savivaldybės merui.
226. Paklausimo pateikėjas (pateikėjai) turi nurodyti konkretų asmenį, į kurį jis kreipiasi, išdėstyti problemos, dėl kurios jis kreipiasi, esmę ir kokio atsakymo laukia. Paklausimai raštu, adresuoti Savivaldybės institucijoms ir Savivaldybės administracijai, registruojami Savivaldybės administracijos Vidaus administravimo skyriuje. Atsakymo į paklausimą terminas negali viršyti 20 darbo dienų.
24 skyrius. Neteko galios nuo 2023-09-02
Skyriaus naikinimas:
Nr. TS-205, 2023-08-31, paskelbta TAR 2023-09-01, i. k. 2023-17319
XXV SKYRIUS
PASIŪLYMŲ NUSTATYTI AR PANAIKINTI GYVENAMĄSIAS VIETOVES, NUSTATYTI IR KEISTI JŲ TERITORIJŲ RIBAS, SUTEIKTI IR KEISTI PAVADINIMUS GYVENAMOSIOMS VIETOVĖMS TEIKIMO IR NAGRINĖJIMO TVARKA
„231. Iniciatyvos teisę teikti pasiūlymus Savivaldybės tarybai dėl siūlymų siūlyti nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms (toliau – pasiūlymai) turi tų gyvenamųjų vietovių vietos gyventojai, jose veikiantys juridiniai asmenys ir jose esančio nekilnojamojo turto savininkai. Iniciatyvos teisę šiais klausimais turi ir savivaldybės institucijos.
232. Gyventojų iniciatyvos teisę teikti pasiūlymus turi ne mažiau kaip 10 procentų atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, gyventojų, turinčių teisę rinkti Savivaldybės tarybą. Gyventojai pasiūlymus teikia Savivaldybės merui, pagrįsdami pasiūlymų aktualumą ir reikalingumą bei pateikdami šiame punkte nurodytą kiekį gyventojų, pritariančių pasiūlymams, parašų. Gyventojai, pritariantys pasiūlymams, pasirašydami turi nurodyti savo vardą, pavardę, gimimo metus, gyvenamąją vietą ir pasirašyti.
233. Juridiniai asmenys, veikiantys gyvenamojoje vietovėje, dėl kurios teikiami pasiūlymai, kartu su pasiūlymais Savivaldybės merui turi pateikti atitinkamo savo valdymo organo, kuris pagal atitinkamų juridinių asmenų veiklą reglamentuojančius teisės aktus, įstatus (nuostatus) yra kompetentingas atstovauti juridiniam asmeniui, rašytinį kreipimąsi, pasirašytą juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens. Pasiūlymai turi būti argumentuoti, pagrįstas jų aktualumas ir reikalingumas. Juridiniai asmenys su pasiūlymais Savivaldybės merui pateikia duomenis, kurie pagrįstų, kad juridinis asmuo vykdo veiklą atitinkamos gyvenamosios vietovės, dėl kurios teikiami pasiūlymai, teritorijoje.
234. Nekilnojamojo turto savininkai, turintys toje gyvenamojoje vietovėje nuosavybę dėl kurios teikiami pasiūlymai, kartu su pasiūlymais Savivaldybės merui turi pateikti nekilnojamojo turto nuosavybę patvirtinantį dokumentą ir rašytinį kreipimąsi, pasirašytą nekilnojamo turto savininko ar jo įgalioto asmens. Pasiūlymai turi būti argumentuoti, pagrįstas jų aktualumas ir reikalingumas.
235. Savivaldybės meras iniciatyvos teisę teikti pasiūlymus įgyvendina pateikdamas Savivaldybės tarybai sprendimo projektą dėl pritarimo pasiūlymams.
236. Savivaldybės taryba pasiūlymų iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 1/4 Savivaldybės tarybos narių reikalavimu, kuriame pagrindžiamas pasiūlymų aktualumas ir reikalingumas, atitiktis teisės aktų reikalavimams ir nurodoma, kokios yra galimybės įgyvendinti šiuos pasiūlymus. Reikalavimą pasirašo visi iniciatyvinės grupės nariai.
237. Pateiktus pasiūlymus preliminariai nagrinėja Savivaldybės meras ir prireikus raštu paprašo pasiūlymus pateikusių subjektų per 5 (penkias) kalendorines dienas ištaisyti trūkumus. Jei trūkumai nustatytu laiku nepašalinami, pasiūlymai paliekami nenagrinėti.
238. Savivaldybės tarybos sprendimo projektas dėl pritarimo pasiūlymams nustatyti ar panaikinti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų teritorijų ribas, suteikti ir keisti pavadinimus gyvenamosioms vietovėms rengiamas, teikiamas ir svarstomas Reglamento nustatyta tvarka.
239. Savivaldybės tarybai pritarus pasiūlymams Savivaldybės administracijos direktorius organizuoja:
239.1. žemėlapio, sudaromo naudojant ortofotografinį žemėlapį, Georeferencinio pagrindo kadastro duomenis ir informaciją bei Nekilnojamojo turto kadastro žemėlapį, kuriame pažymimos esamos gyvenamųjų vietovių teritorijų ribos ir siūlomi pakeitimai, parengimą;
239.2. konsultavimąsi su vietos gyventojais Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių, patvirtintų Vyriausybės 1996 m. birželio 3 d. nutarimu Nr. 651 „Dėl Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“, nustatyta tvarka, pateikdamas gyventojams pasiūlymus, prireikus šio Reglamento 239.1 papunktyje nurodytą žemėlapį ir kitus dokumentus, paaiškinančius siūlomus pakeitimus.
240. Savivaldybės vykdomoji institucija priima sprendimą skelbti konsultaciją su vietos gyventojais dėl gyvenamųjų vietovių nustatymo ir panaikinimo, pavadinimų gyvenamosioms vietovėms suteikimo ir keitimo, jų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo: sprendime nurodo jos būdą, vietą, laiką ir laikotarpį (nuo 1 iki 2 mėnesių), konsultacijai teikiamą klausimą.
Papildyta skyriumi:
Nr. TS-205, 2023-08-31, paskelbta TAR 2023-09-01, i. k. 2023-17319
XXVI SKYRIUS
PAGRINDINĖS BENDRAVIMO SU GYVENTOJAIS FORMOS IR BŪDAI
241. Savivaldybės tarybos narių bendravimo su gyventojais formos ir būdai:
241.1. pavienių arba grupės Savivaldybės tarybos narių gyventojų priėmimas arba susitikimas su gyventojais;
241.2. asmenų prašymų nagrinėjimas. Savivaldybės tarybos nariai į gautą gyventojų prašymą privalo atsakyti raštu ne vėliau kaip per 20 darbo dienų;
241.3. informacijos teikimas Savivaldybės interneto svetainėje www.kupiskis.lt, elektroniniu paštu savivaldybe@kupiskis.lt, kuriuo gyventojai, asociacijos ir kiti asmenys gali teikti pageidavimus ir pasiūlymus dėl Savivaldybės tarybos sprendimų projektų ir kitų klausimų, susijusių su Savivaldybės tarybos veikla;
241.5. informacijos, susijusios su Savivaldybės tarybos veikla, skelbimas Savivaldybės interneto svetainėje www.kupiskis.lt, Savivaldybės skelbimų lentose ir vietiniame laikraštyje;
241.6. Savivaldybės tarybos narių veiklos ataskaitų skelbimas Savivaldybės interneto svetainėje www.kupiskis.lt;
Papildyta skyriumi:
Nr. TS-288, 2024-11-28, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20799
Kupiškio rajono savivaldybės tarybos
veiklos reglamento
priedas
(Paklausimo formos pavyzdys)
TARYBOS NARYS ________________________________
(vardas, pavardė)
______________________
(adresatas)
DĖL _______________________________________
(Paklausimo tekstas pagal Reglamento 226 punkte nustatytus reikalavimus)
___________ _______________________
(data) (parašas)
_________________________________
Priedų pakeitimai:
2 priedas TS-205 reglamento
Papildyta priedu:
Nr. TS-205, 2023-08-31, paskelbta TAR 2023-09-01, i. k. 2023-17319
Pakeitimai:
1.
Kupiškio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. TS-205, 2023-08-31, paskelbta TAR 2023-09-01, i. k. 2023-17319
Dėl Kupiškio rajono savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 30 d. sprendimo Nr. TS-89 „Dėl Kupiškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo
2.
Kupiškio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. TS-39, 2024-03-28, paskelbta TAR 2024-03-28, i. k. 2024-05643
Dėl Kupiškio rajono savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 30 d. sprendimo Nr. TS-89 „Dėl Kupiškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo
3.
Kupiškio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. TS-222, 2024-08-29, paskelbta TAR 2024-08-29, i. k. 2024-15062
Dėl Kupiškio rajono savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 30 d. sprendimo Nr. TS-89 „Dėl Kupiškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo
4.
Kupiškio rajono savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. TS-288, 2024-11-28, paskelbta TAR 2024-11-28, i. k. 2024-20799
Dėl Kupiškio rajono savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 30 d. sprendimo Nr. TS-89 „Dėl Kupiškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ pakeitimo