Suvestinė redakcija nuo 2023-03-23
Įsakymas paskelbtas: TAR 2020-12-30, i. k. 2020-29055
LIETUVOS TRANSPORTO SAUGOS ADMINISTRACIJOS
DIREKTORIUS
įsakymas
Dėl GELEŽINKELIO ĮMONIŲ (VEŽĖJŲ), pageidaujančių gauti bendrąJĮ SAUGOS SERTIFIKATą, PRAŠYMŲ IR KARTU SU PRAŠYMAIS PATEIKTŲ DOKUMENTŲ VERTINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2020 m. gruodžio 30 d. Nr. 2BE-436
Vilnius
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 8 straipsnio 2 dalies 2 punktu, Geležinkelių įmonių (vežėjų) prašymų išduoti bendruosius saugos sertifikatus ir geležinkelių infrastruktūros valdytojų prašymų išduoti saugos leidimus pateikimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2003 m. sausio 23 d. įsakymu Nr. 3-37 „Dėl Geležinkelių įmonių (vežėjų) prašymų išduoti bendruosius saugos sertifikatus ir geležinkelių infrastruktūros valdytojų prašymų išduoti saugos leidimus pateikimo taisyklių patvirtinimo“, 9 punktu bei taikydamas 2018 m. balandžio 9 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2018/763, kuriuo pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2016/798 nustatomos bendrų saugos sertifikatų išdavimo geležinkelio įmonėms praktinės taisyklės ir panaikinamas Komisijos reglamentas (EB) Nr. 653/2007, nuostatas:
1. T v i r t i n u Geležinkelio įmonių (vežėjų), pageidaujančių gauti bendrąjį saugos sertifikatą, prašymų ir kartu su prašymais pateiktų dokumentų vertinimo tvarkos aprašą (pridedama).
2. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Valstybinės geležinkelio inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2014 m. sausio 7 d. įsakymą Nr. V-5 „Dėl Geležinkelio įmonių (vežėjų) ir kitų įmonių, pageidaujančių gauti saugos sertifikato A ir (ar) B dalis (-į), bei geležinkelių infrastruktūros valdytojų, pageidaujančių gauti įgaliojimų eismo saugos srityje A ir (ar) B dalis (-į), paraiškų ir kartu su paraiškomis pateiktų dokumentų vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.
4. I n f o r m u o j u, kad šis įsakymas nustatyta tvarka skelbiamas Teisės aktų registre ir Lietuvos transporto saugos administracijos interneto svetainėje.
Patvirtinta. Neteko galios nuo 2023-03-23
Priedo naikinimas:
Nr. 2BE-57, 2023-03-22, paskelbta TAR 2023-03-22, i. k. 2023-05021
PATVIRTINTA
Lietuvos transporto saugos administracijos
direktoriaus 2020 m. gruodžio 30 d.
įsakymu Nr. 2BE-436
(Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus
2023 m. kovo 22 d. įsakymo Nr. 2BE-57
redakcija)
GELEŽINKELIO ĮMONIŲ (VEŽĖJŲ), PAGEIDAUJANČIŲ GAUTI BENDRĄJĮ SAUGOS SERTIFIKATĄ, PRAŠYMŲ IR KARTU SU PRAŠYMAIS PATEIKTŲ DOKUMENTŲ VERTINIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Geležinkelio įmonių (vežėjų), pageidaujančių gauti bendrąjį saugos sertifikatą, prašymų ir kartu su prašymais pateiktų dokumentų vertinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato geležinkelio įmonių (vežėjų), pageidaujančių įgyti bendrąjį saugos sertifikatą (toliau – pareiškėjai), prašymų išduoti, atnaujinti, pakeisti, papildyti bendruosius saugos sertifikatus (toliau – prašymas) ir kartu su prašymais pateiktų dokumentų vertinimo tvarką, prašymų trūkumų skirstymo į kategorijas kriterijus ir pareiškėjo patikrinimo veiklos vietoje atvejus.
2. Aprašo nuostatos, taikytinos geležinkelio įmonėms (vežėjams), mutatis mutandis taikomos ir kitoms įmonėms (juridiniams asmenims, kitoms organizacijoms, juridinių asmenų, kitų organizacijų filialams), kurios pageidauja neįgijusios geležinkelio įmonės (vežėjo) licencijos naudotis geležinkelių infrastruktūra, manevruodamos ir (ar) važiuodamos į geležinkelių infrastruktūros objektų statybos, remonto ir (ar) techninės priežiūros darbų atlikimo vietą ar iš jos, ir įgyti bendrąjį saugos sertifikatą arba jau yra įgijusios saugos sertifikatą ar bendrąjį saugos sertifikatą.
3. Lietuvos transporto saugos administracija (toliau – Administracija) prašymų vertinimą atlieka Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 8 straipsnyje, Geležinkelių įmonių (vežėjų) prašymų išduoti bendruosius saugos sertifikatus ir geležinkelių infrastruktūros valdytojų prašymų išduoti saugos leidimus pateikimo taisyklėse, patvirtintose Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2003 m. sausio 23 d. įsakymu Nr. 3-37 „Dėl Geležinkelių įmonių (vežėjų) prašymų išduoti bendruosius saugos sertifikatus ir geležinkelių infrastruktūros valdytojų prašymų išduoti saugos leidimus pateikimo taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Taisyklės), 2018 m. balandžio 9 d. Komisijos įgyvendinimo reglamente (ES) 2018/763, kuriuo pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2016/798 nustatomos bendrų saugos sertifikatų išdavimo geležinkelio įmonėms praktinės taisyklės ir panaikinamas Komisijos reglamentas (EB) Nr. 653/2007, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2020 m. birželio 12 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) 2020/777, (toliau – Reglamentas (ES) 2018/763) ir šiame Apraše nustatyta tvarka.
4. Pareiškėjų pateiktus prašymus ir dokumentus vertina bei priimamus sprendimus išduoti, atsisakyti išduoti, atnaujinti, pakeisti ir (ar) papildyti bendrąjį saugos sertifikatą ar palikti prašymą nenagrinėtą pasirašo Administracijos direktoriaus įgaliotas darbuotojas (-ai) (toliau – darbuotojas). Sprendime aiškiai nurodomas jo priėmimo teisinis pagrindas, motyvai ir apskundimo tvarka.
II SKYRIUS
PRAŠYMŲ IŠDUOTI BENDRĄJĮ SAUGOS SERTIFIKATĄ VERTINIMAS
6. Prašymų ir kartu pateikiamų dokumentų vertinimas atliekamas vadovaujantis Reglamento (ES) 2018/763 II priede nustatytu saugos vertinimo procesu.
7. Darbuotojas, kuris vadovaudamasis Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 7 straipsnio 5 dalies 1 punktu esant poreikiui kreipiasi į ekspertus ir specialistus dėl reikiamos pagalbos, turi užtikrinti, kad jie pasirašytų Administracijos nustatytos formos nešališkumo deklaracijas ir konfidencialumo pasižadėjimus (1 ir 2 priedai). Nešališkumo deklaracijas ir konfidencialumo pasižadėjimus Administracija saugo Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.
8. Darbuotojas Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 8 straipsnio 5 dalyje nustatyta tvarka ir terminais atlieka prašymo ir kartu su prašymu pateiktų dokumentų patikrą (toliau – pirminis vertinimas) bei informuoja pareiškėją apie pirminio vertinimo rezultatus. Pirminis vertinimas atliekamas ir jo rezultatai suvedami vieno langelio sistemoje, įsteigtoje pagal 2016 m. gegužės 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/796 dėl Europos Sąjungos geležinkelių agentūros ir kuriuo panaikinamas Reglamentas (EB) Nr. 881/2004 12 straipsnį (toliau – vieno langelio sistema).
9. Pirminio vertinimo metu nustatoma:
9.2. ar pateiktas 2018 m. kovo 8 d. Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2018/762, kuriuo pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą (ES) 2016/798 nustatomi su saugos valdymo sistemų reikalavimais susiję bendrieji saugos būdai ir panaikinami Komisijos reglamentai (ES) Nr. 1158/2010 ir (ES) Nr. 1169/2010 (toliau – Reglamentas (ES) 2018/762), I priedo 4.5.1.1 papunktyje nustatyto turinio Geležinkelių transporto eismo saugos valdymo sistemos (toliau – SVS) aprašas;
9.3. ar pateikti kiti dokumentai, įrodantys, kad SVS yra parengta vadovaujantis Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 4 straipsnio 2 ir 3 dalyse nustatytais reikalavimais (teikiami, jei pareiškėjas nusprendžia, kad SVS aprašo nuostatų nepakanka tai įrodyti);
9.4. ar pateiktas taisomųjų veiksmų planas ir informacija apie plane nustatytų priemonių vykdymą (teikiamas, jei pareiškėjas teikia prašymą išduoti bendrąjį saugos sertifikatą ne pirmą kartą, jo parengta SVS jau buvo įvertinta ir kyla susirūpinimą keliančių klausimų);
9.5. ar SVS apraše ir dokumentuose, jeigu jie teikiami, informacija pateikiama su kryžminėmis nuorodomis, kuriomis parodoma SVS atitiktis jai taikomiems teisės aktų reikalavimams ir, be kita ko, pateikiama nuoroda į pareiškėjo nustatytą tvarką, kuria siekiama užtikrinti reikalavimų, nustatytų 2019 m. gegužės 16 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2019/773 dėl Europos Sąjungos geležinkelių sistemos traukinių eismo organizavimo ir valdymo posistemio sąveikos techninės specifikacijos, kuriuo panaikinamas Sprendimas 2012/757/ES, su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2020 m. birželio 12 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) 2020/778, priede, vykdymą;
10. Jeigu pareiškėjas per nustatytą terminą neištaiso pirminio vertinimo metu nustatytų trūkumų ir nepateikia motyvuoto prašymo pratęsti trūkumų šalinimo terminą, darbuotojas parengia pasiūlymą palikti prašymą nenagrinėtą.
11. Nustačius, kad prašymas ir pateikti dokumentai atitinka reikalavimus, arba po to, kai pareiškėjas ištaisė pirminio vertinimo metu nustatytus trūkumus, darbuotojas vieno langelio sistemoje atlieka prašymo ir pateiktų dokumentų vertinimą (toliau – išsamus vertinimas) vadovaudamasis Reglamento (ES) 2018/763 II priedo 4 punktu.
12. Darbuotojas, atlikdamas išsamų vertinimą, gali nuspręsti atlikti pareiškėjo veiklos patikrinimą vietoje, jeigu kyla abejonių dėl pareiškėjo parengtos SVS praktinio įgyvendinamumo, arba siekdamas patikrinti, ar pareiškėjas tinkamai išsprendė ankstesnio vertinimo metu likusius neišspręstus susirūpinimą keliančius klausimus. Pareiškėjo veiklos vykdymo vietoje patikrinami dokumentai ir (ar) veiklos procesai bei kalbamasi su pareiškėjo darbuotojais, siekiant patikrinti SVS nurodytą ar kitą prašymo byloje esančią informaciją. Pareiškėjas yra informuojamas apie atvykimą į pareiškėjo faktinę veiklos vietą ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas. Patikrinimo veiklos vietoje metu turi dalyvauti pareiškėjo paskirtas atstovas. Pareiškėjo patikrinimo veiklos vietoje metu pateikti trūkumų pašalinimo įrodymai, informacija ir (ar) kiti dokumentai yra kaupiami vieno langelio sistemoje.
13. Atlikus patikrinimą pareiškėjo veiklos vietoje, darbuotojas parengia ataskaitą, kurioje aprašo atliekant išsamų vertinimą nustatytus trūkumus ir nurodo, ar atlikus patikrinimą pareiškėjo veiklos vietoje buvo pateikti įrodymai, patvirtinantys apie trūkumų pašalinimą bei kaip šie trūkumai buvo pašalinti. Ataskaitoje taip pat nurodomi papildomi trūkumai, jei jie buvo nustatyti patikrinimo pareiškėjo veiklos vietoje metu.
14. Darbuotojas, atlikęs išsamų vertinimą ir nustatęs, kad pateikta SVS atitinka Reglamento (ES) 2018/762 I priedo reikalavimus ir nėra likę nepašalintų pirmojo ir (ar) ketvirtojo tipo trūkumų, nurodytų Aprašo III skyriuje, parengia vertinimo išvadą, kurioje nurodomi išsamaus vertinimo rezultatai ir pasiūlymas išduoti bendrąjį saugos sertifikatą.
15. Jei atlikus išsamų vertinimą vis tiek lieka neišspręstų susirūpinimą keliančių klausimų, kuriems esant galima išduoti bendrąjį saugos sertifikatą, jie įrašomi vertinimo išvadoje pareiškėjui nurodant juos pašalinti iki kito bendrojo saugos sertifikato papildymo ir (ar) atnaujinimo arba į bendrąjį saugos sertifikatą įtraukiami apribojimai ir (ar) naudojimo sąlygos, jei tokių yra. Vertinimo išvadoje taip pat gali būti pateikiami siūlymai Administracijos Priežiūros departamentui nurodant, kurie trūkumai turi būti patikrinti būsimų patikrinimų metu.
16. Darbuotojas, atlikęs išsamų vertinimą ir nustatęs, kad pateikta SVS neatitinka Reglamento (ES) 2018/762 I priedo reikalavimų, užpildytą atitikties Reglamento (ES) 2018/762 I priede nustatytiems kriterijams vertinimo ataskaitą su pareiškėjui iškeltais klausimais, į kuriuos reikia atsakyti arba pasiūlyti klausimo sprendimo veiksmus, vieno langelio sistemoje išsiunčia pareiškėjui, nustatydamas ne trumpesnį kaip 20 darbo dienų terminą trūkumams pašalinti. Trūkumų šalinimo terminas gali būti pratęstas 20 darbo dienų pareiškėjui pateikus motyvuotą prašymą. Pareiškėjui nustatytu terminu pateikus paaiškinimus į iškeltus klausimus, atliekamas tik ištaisytų SVS trūkumų vertinimas. Išsamus vertinimas atliekamas tol, kol ištaisomi visi pirmojo ir (ar) ketvirtojo tipo (-ų) trūkumai, nurodyti Aprašo III skyriuje.
17. Jeigu pareiškėjas per nurodytą terminą neištaiso pirmojo ir (ar) ketvirtojo tipo (-ų) trūkumų, nurodytų Aprašo III skyriuje, ir nepateikia motyvuoto prašymo pratęsti trūkumų šalinimo terminą, darbuotojas parengia vertinimo išvadą, kurioje nurodomi išsamaus vertinimo rezultatai ir pasiūlymas neišduoti bendrojo saugos sertifikato.
III SKYRIUS
TRŪKUMŲ SKIRSTYMO Į KATEGORIJAS KRITERIJAI
19. Prašymo ir pateiktų dokumentų išsamaus vertinimo metu nustatyti trūkumai skirstomi į kategorijas vadovaujantis Reglamento (ES) 2018/763 12 straipsnio 1 dalimi.
20. Pirmojo tipo trūkumai – klausimai, kuriuos pareiškėjas turi paaiškinti, kad būtų galima suprasti prašymo bylą. Prie pirmojo tipo priskiriami trūkumai, kai pareiškėjo pateiktuose dokumentuose trūksta tam tikros informacijos arba ji yra neaiškiai pateikta. Tokie trūkumai gali būti ištaisyti pareiškėjui pateikus papildomus paaiškinimus, informaciją, dokumentus. Neištaisius pirmojo tipo trūkumų, bendrasis saugos sertifikatas negali būti išduodamas.
21. Antrojo tipo trūkumai – trūkumai, dėl kurių prašymo bylą gali tekti iš dalies pakeisti arba pareiškėjui gali tekti atlikti nedidelį veiksmą; veiksmas, kurio turi būti imtasi, paliekamas pareiškėjo nuožiūrai ir netrukdo išduoti bendrojo saugos sertifikato. Prie antrojo tipo priskiriami trūkumai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį, tačiau sprendimą juos pašalinti jam patogiu metu priima pats pareiškėjas. Darbuotojas tokiu atveju informuoja pareiškėją, kad šio tipo trūkumai turi būti pašalinti iki kito bendrojo saugos sertifikato papildymo ir (ar) atnaujinimo.
22. Trečiojo tipo trūkumai – trūkumai, dėl kurių pareiškėjas turi atlikti konkretų veiksmą, tačiau jį gali atlikti po to, kai bus išduotas bendrasis saugos sertifikatas; trūkumo šalinimo veiksmą siūlo pareiškėjas ir dėl jo susitariama su trūkumą nustačiusiu darbuotoju. Prie trečiojo tipo trūkumų priskiriami nedideli trūkumai arba susirūpinimą keliantys klausimai, paprastai netrukdantys išduoti bendrojo saugos sertifikato. Darbuotojas aptaria nustatytą trūkumą su pareiškėju ir kartu įvertina, kiek laiko užtruks jį pašalinti. Jei trūkumo pašalinimas neįmanomas išsamaus vertinimo metu, darbuotojas gali nuspręsti šį trūkumą perduoti priežiūrai Aprašo 15 punkte nustatyta tvarka. Jeigu nustatoma daug trečiojo tipo trūkumų, darbuotojas gali pateikti siūlymą atsisakyti išduoti bendrąjį saugos sertifikatą, kol jie nebus ištaisyti.
23. Ketvirtojo tipo trūkumai – trūkumai, dėl kurių prašymo bylą reikia iš dalies pakeisti arba pareiškėjas turi imtis konkretaus veiksmo; bendrasis saugos sertifikatas neišduodamas tol, kol trūkumas nepašalinamas, arba dėl to trūkumo į bendrąjį saugos sertifikatą įtraukiami naudojimo apribojimai ar sąlygos; trūkumo šalinimo veiksmą siūlo pareiškėjas ir dėl jo susitariama su trūkumą nustačiusiu darbuotoju. Tai gali būti susiję su tuo, kad nebuvo pateikta esminė informacija ar dokumentai, arba pateikta informacija yra visiškai neaiški.
24. Darbuotojas po pareiškėjo paaiškinimo arba veiksmo, kurio jis ėmėsi siekdamas pašalinti trūkumą, kiekvienam nustatytam trūkumui priskiria vieną iš statusų, numatytų Reglamento (ES) 2018/763 12 straipsnio 2 dalyje, ir įvertina, ar galima išduoti bendrąjį saugos sertifikatą:
24.1. šalinamas trūkumas – pareiškėjo pateikti įrodymai nepatenkinami ir vis tiek reikia papildomos informacijos;
24.2. likę susirūpinimą keliančių klausimų, dėl kurių reikalinga priežiūra – susirūpinimą keliantys klausimai lieka neišspręsti;
IV SKYRIUS
PRAŠYMŲ ATNAUJINTI, PAKEISTI IR (AR) PAPILDYTI BENDRĄJĮ SAUGOS SERTIFIKATĄ, PERSVARSTYTI SPRENDIMĄ IR PRANEŠIMŲ APIE POKYČIUS VERTINIMAS
25. Darbuotojas, gavęs prašymą pakeisti bendrąjį saugos sertifikatą, įvertina:
25.2. ar nurodyti pasikeitę bendrojo saugos sertifikato duomenys ir pateikti duomenų pasikeitimą patvirtinantys dokumentai;
26. Dėl prašymų pakeisti bendrąjį saugos sertifikatą išsamus vertinimas neatliekamas. Darbuotojas įvertina pareiškėjo pateiktus pakeistus duomenis ir duomenų pasikeitimą patvirtinančius dokumentus ir, jei nenustatyta trūkumų, priima sprendimą pakeisti bendrąjį saugos sertifikatą.
27. Darbuotojas, gavęs prašymą papildyti bendrąjį saugos sertifikatą, įvertina:
27.3. ar pateikti kiti dokumentai, kuriais įrodoma, kad, įgyvendinus Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 8 straipsnio 10 dalyje nurodytus pokyčius, SVS atitiks jai keliamus reikalavimus (teikiami, jei pareiškėjas nusprendžia, kad to neįrodo SVS aprašo nuostatos);
27.4. ar nurodytos pakeistos SVS priemonės, SVS aprašo nuostatos, pateikti kiti dokumentai, kuriais įrodoma, kad po pakeitimo SVS atitinka jai keliamus reikalavimus, taip pat ar nurodytos pakeitimų priežastys ir pateikti pakeitimus patvirtinantys dokumentai (teikiama, jei SVS buvo pakeista po paskutinio įvertinimo);
28. Darbuotojas įvertina pareiškėjo pateiktus duomenis apie įgyvendinamus veiklos pokyčius atlikdamas atitinkamai tik tų SVS dalių, kurioms turi įtakos įgyvendinami pokyčiai, išsamų vertinimą. Visos SVS išsamus vertinimas turi būti atliekamas, jei pareiškėjas iki prašymo papildyti bendrąjį saugos sertifikatą pateikimo dienos parengė esminius SVS pakeitimus, todėl turi būti atliekamas Taisyklių VIII skyriuje nustatytas įvertinimas, arba atliekant priežiūros veiklą buvo nustatyta svarbių reikalavimų nesilaikymo atvejų, galinčių daryti poveikį veiklos saugai arba sukelti didelį pavojų eismo saugai, arba kitų susirūpinimą keliančių klausimų, arba darbuotojas atsižvelgdamas į siūlomų pakeitimų laipsnį ir pobūdį nusprendžia iš naujo įvertinti visą pareiškėjo SVS bylą.
29. Darbuotojas, gavęs prašymą atnaujinti bendrąjį saugos sertifikatą, įvertina:
29.2. ar nurodytos pakeistos SVS priemonės ir SVS aprašo nuostatos (nurodoma, jei SVS buvo pakeista po paskutinio įvertinimo);
29.3. ar pateikti kiti dokumentai, kuriais įrodoma, kad po pakeitimo SVS atitinka jai keliamus reikalavimus, nurodytos pakeitimų priežastys ir pateikti pakeitimus patvirtinantys dokumentai (teikiami, jeigu pareiškėjas nusprendžia, kad SVS aprašo nuostatų nepakanka tai įrodyti);
30. Darbuotojas įvertina su ankstesniu prašymu pateiktų įrodymų pasikeitimų pobūdį ir laipsnį, dabartinį taisomųjų veiksmų plano, jei jis turėjo būti pateiktas, statusą, priežiūros veiklos rezultatus bei, atsižvelgdamas į po ankstesnio prašymo vertinimo likusius susirūpinimą keliančius klausimus, nusprendžia dėl išsamaus SVS vertinimo reikalingumo.
31. Jei pareiškėjas netinkamai pagrindė bendrojo saugos sertifikato duomenų pasikeitimą ir (ar) papildymą arba nepateikė taisomųjų veiksmų plano, jei jis turėjo būti pateiktas, darbuotojas ne vėliau nei kitą darbo dieną po dokumentų vertinimo parengia rašto projektą, kuriame nurodoma informacija, kodėl pareiškėjo pateikta informacija ir (ar) dokumentai nepagrindžia duomenų pasikeitimo ir (ar) papildymo, arba kokius papildomus dokumentus privalo pateikti pareiškėjas, ir nustato 20 darbo dienų terminą trūkumams pašalinti ir (ar) duomenims (dokumentams) pateikti.
32. Šiame Aprašo skyriuje neaptartoms prašymo atnaujinti, pakeisti ir (ar) papildyti bendrąjį saugos sertifikatą vertinimo nuostatoms mutatis mutandis taikomas Aprašo II skyrius.
33. Darbuotojas, gavęs pareiškėjo prašymą persvarstyti sprendimą išduoti bendrąjį saugos sertifikatą kitomis sąlygomis, negu nurodytos prašyme, arba atsisakyti išduoti bendrąjį saugos sertifikatą, jei jis vertino pareiškėjo prašymą ir dokumentus bendrajam saugos sertifikatui išduoti, turi apie tai informuoti savo tiesioginį vadovą, kad prašymui persvarstyti sprendimą vertinti būtų paskirtas kitas darbuotojas. Sprendimas persvarstomas Reglamento (ES) 2018/763 14 straipsnyje ir Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymo 8 straipsnio 7 dalyje nustatyta tvarka.
34. Pareiškėjo pranešimas apie esminius SVS pakeitimus vertinamas ir sprendimai priimami Taisyklių VIII skyriuje nustatyta tvarka. Pareiškėjas Administracijai pateikia pranešimą apie pokyčius, kurio forma patvirtinta Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. 2BE-433 „Dėl Geležinkelių infrastruktūros valdytojų, pageidaujančių gauti saugos leidimą, prašymų ir kartu su prašymais pateiktų dokumentų vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.
V SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
35. Administracijos sprendimai ir veiksmai (neveikimas), kuriais nesilaikoma Aprašo nuostatų, gali būti apskųsti Administracijos vadovui ar Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo nustatyta tvarka arba Lietuvos administracinių ginčų komisijai ar administraciniam teismui Lietuvos Respublikos ikiteisminio administracinių ginčų nagrinėjimo tvarkos įstatyme ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatyme nustatyta tvarka.
36. Įgyvendinant Aprašo nuostatas, fizinių asmenų asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.
Papildyta priedu:
Nr. 2BE-57, 2023-03-22, paskelbta TAR 2023-03-22, i. k. 2023-05021
Geležinkelio įmonių (vežėjų) ir kitų
įmonių, pageidaujančių gauti bendrąjį
saugos sertifikatą, prašymų ir kartu su
prašymais pateiktų dokumentų vertinimo
tvarkos aprašo
1 priedas
NEŠALIŠKUMO DEKLARACIJA
20__m._______________ d.
Vilnius
1. Teikdamas informaciją ir (ar) paaiškinimus savo kompetencijos klausimais pasižadu:
1.1. būti objektyvus ir nešališkas, laikytis teisės aktų reikalavimų, vadovautis profesinės etikos principais, teikti teisingą ir tikslią informaciją ir (ar) paaiškinimus, dėl kurių į mane yra kreipiamasi;
1.2. nedelsdamas raštu informuoti Lietuvos transporto saugos administraciją ir nusišalinti nuo informacijos ir (ar) paaiškinimų teikimo, paaiškėjus bent vienai iš šių aplinkybių:
1.2.1. pareiškėjas yra susijęs su manimi santuokos, artimos giminystės ar svainystės ryšiais arba toks asmuo dirba prašymą pateikusiame ūkio subjekte;
2. Man išaiškinta, kad asmenys, susiję su manimi santuokos, artimos giminystės ar svainystės ryšiais, yra: sutuoktinis, seneliai, tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), jų sutuoktiniai, vaikaičiai, broliai, seserys ir jų vaikai, taip pat sutuoktinio tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai.
____________________ _____________________________
(parašas) (pareigos, vardas, pavardė)
Geležinkelio įmonių (vežėjų) ir kitų
įmonių, pageidaujančių gauti bendrąjį
saugos sertifikatą, prašymų ir kartu su
prašymais pateiktų dokumentų vertinimo
tvarkos aprašo
2 priedas
KONFIDENCIALUMO PASIŽADĖJIMAS
20__m._______________ d.
Vilnius
1. Teikdamas informaciją ir (ar) paaiškinimus savo kompetencijos klausimais pasižadu:
1.1. saugoti ir tik įstatymų bei kitų teisės aktų nustatyta tvarka naudoti visą su bendrojo saugos sertifikato išdavimu susijusią informaciją, kuri man taps žinoma;
1.3. man patikėtus dokumentus ir (ar) jų kopijas saugoti tokiu būdu, kad tretieji asmenys neturėtų galimybės su jais susipažinti ar jais pasinaudoti;
2. Man žinoma, kad už šio pasižadėjimo nesilaikymą ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatų pažeidimą turėsiu atsakyti pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.
____________________ _____________________________
(parašas) (pareigos, vardas, pavardė)
Pakeitimai:
1.
Lietuvos transporto saugos administracija, Įsakymas
Nr. 2BE-57, 2023-03-22, paskelbta TAR 2023-03-22, i. k. 2023-05021
Dėl Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriaus 2020 m. gruodžio 30 d. įsakymo Nr. 2BE-436 „Dėl Geležinkelio įmonių (vežėjų), pageidaujančių gauti bendrąjį saugos sertifikatą, prašymų ir kartu su prašymais pateiktų dokumentų vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo