Suvestinė redakcija nuo 2020-08-07
Sprendimas paskelbtas: TAR 2019-12-02, i. k. 2019-19315
VYRIAUSIOJI TARNYBINĖS ETIKOS KOMISIJA
SPRENDIMAS
DĖL PRIVAČIUS INTERESUS DEKLARUOJANČIO ASMENS PAREIKŠTO NUSIŠALINIMO NEPRIĖMIMO KRITERIJŲ PATVIRTINIMO
2019 m. spalio 30 d. Nr. KS-270
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo Nr. VIII-371 pakeitimo įstatymo Nr. XIII-2274 1 straipsnyje nauja redakcija išdėstyto Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 11 straipsnio 3 dalimi, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija n u s p r e n d ž i a :
1. Patvirtinti Privačius interesus deklaruojančio asmens pareikšto nusišalinimo nepriėmimo kriterijus (pridedama).
2. Pripažinti netekusiu galios Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2016 m. sausio 27 d. sprendimą Nr. KS-8 „Dėl kriterijų valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens pareikštam nusišalinimui nepriimti patvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos
2019 m. spalio 30 d. sprendimu Nr. KS-270
PRIVAČIUS INTERESUS DEKLARUOJANČIO ASMENS PAREIKŠTO NUSIŠALINIMO NEPRIĖMIMO KRITERIJAI
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 11 straipsnio 3 dalimi, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 10 dalimi, bei siekdama Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 1 straipsnyje įtvirtintų tikslų, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija patvirtina šiuos privačius interesus deklaruojančio asmens pareikšto nusišalinimo nepriėmimo kriterijus, kuriais vadovaudamasis institucijos ar įstaigos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, o kai deklaruojantis asmuo yra institucijos ar įstaigos vadovas, šį vadovą į pareigas priimantis ar skiriantis subjektas arba kolegiali valstybės ar savivaldybių institucija motyvuotu rašytiniu sprendimu gali nepriimti deklaruojančio asmens pareikšto nusišalinimo ir įpareigoti jį toliau atlikti tarnybines pareigas:
1. institucijos vadovo ar jo įgalioto atstovo, institucijos ar įstaigos vadovą į pareigas priimančio ar skiriančio subjekto arba kolegialios valstybės ar savivaldybių institucijos vertinimu asmens, pareiškusio nusišalinimą, nurodytos aplinkybės nėra pakankamas pagrindas interesų konfliktui kilti;
2. priėmus privačius interesus deklaruojančio asmens pareikštą nusišalinimą neliktų galimybių priimti sprendimą;
3. svarstomas klausimas susijęs su institucijų, įstaigų, įmonių ar bendrovių viešosiomis paslaugomis (pvz., švietimo, sveikatos priežiūros, telekomunikacijų, šilumos energijos, vandens tiekimo, komunalinėmis ir pan.), kuriomis naudojasi privačius interesus deklaruojantis asmuo ar jo artimi asmenys, išskyrus atvejus, kai:
3.1. priėmus sprendimą šie asmenys tokiomis paslaugomis naudotųsi išskirtinėmis sąlygomis ir pasiūlymais, suteiktais dėl privačius interesus deklaruojančio asmens, einamų pareigų, arba
3.2. nagrinėjamas klausimas akivaizdžiai ir tiesiogiai susijęs su privačius interesus deklaruojančio asmens ar jam artimų asmenų privačiais interesais.
4. Kiekvienas nusišalinimo priėmimo (nepriėmimo) atvejis turi būti svarstomas individualiai (atskirai), įvertinant visas pateiktas aplinkybes, galinčias lemti interesų konfliktą.
Papildyta punktu:
Nr. KS-98, 2020-08-05, paskelbta TAR 2020-08-06, i. k. 2020-16999
Pakeitimai:
1.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, Sprendimas
Nr. KS-98, 2020-08-05, paskelbta TAR 2020-08-06, i. k. 2020-16999
Dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2019 m. spalio 30 d. sprendimo Nr. KS-270 „Dėl Privačius interesus deklaruojančio asmens pareikšto nusišalinimo nepriėmimo kriterijų patvirtinimo“ pakeitimo