Suvestinė redakcija nuo 2024-01-05 iki 2024-04-25
Nutarimas paskelbtas: TAR 2018-12-03, i. k. 2018-19573
Nauja redakcija nuo 2024-01-01:
Nr. 998, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-22, i. k. 2023-25075
LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
NUTARIMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBĖS TARNYBOS ĮSTATYMO ĮGYVENDINIMO
2018 m. lapkričio 28 d. Nr. 1176
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 5 straipsnio 4 dalimi, 8 straipsnio 2 dalimi, 11 straipsnio 2 ir 4 dalimis, 13 straipsnio 2 ir 4 dalimis, 33 straipsniu, 36 straipsnio 2 dalies 1 ir 6 punktais, 37 straipsnio 1 dalimi ir 38 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybė n u t a r i a:
Preambulės pakeitimai:
Nr. 9, 2024-01-03, paskelbta TAR 2024-01-04, i. k. 2024-00112
1. Patvirtinti pridedamus:
1.2. Susitarimo dėl pagrindinių įstaigos vadovo kadencijos laikotarpio ir (ar) tam tikrų jo etapų veiklos tikslų ir rezultatų sudarymo tvarkos aprašą.
1.3. Aukštesniųjų vadovų kompetencijų ugdymo ir valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašą.
1.5. Priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašą.
Papildyta papunkčiu:
Nr. 9, 2024-01-03, paskelbta TAR 2024-01-04, i. k. 2024-00112
1.6. Atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams deklaracijos pretendentams į valstybės tarnautojo pareigas, išskyrus į įstaigos vadovo pareigas, formą.
Papildyta papunkčiu:
Nr. 9, 2024-01-03, paskelbta TAR 2024-01-04, i. k. 2024-00112
1.7. Atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams deklaracijos pretendentams į įstaigos vadovo pareigas formą.
Papildyta papunkčiu:
Nr. 9, 2024-01-03, paskelbta TAR 2024-01-04, i. k. 2024-00112
2. Įgalioti sudaryti susitarimą dėl pagrindinių įstaigos vadovo kadencijos laikotarpio ir (ar) tam tikrų jo etapų veiklos tikslų ir rezultatų (toliau – Susitarimas):
2.2. kultūros ministrą – su Lietuvos vyriausiuoju archyvaru ir Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktoriumi;
2.3. sveikatos apsaugos ministrą – su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriumi;
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1176
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2023 m. gruodžio 20 d. nutarimo Nr. 998
redakcija)
VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ pareigybių aprašymo ir vertinimo METODIKA
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodika (toliau – Metodika) reglamentuoja valstybės tarnautojų pareigybių (toliau – valstybės tarnautojų pareigybės, pareigybės) valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose (toliau – įstaigos) aprašymą ir vertinimą.
II SKYRIUS
valstybės tarnautojų PAREIGYBIŲ APRAŠYMŲ RENGIMAS
IR VERTINIMAS
PIRMASIS SKIRSNIS
PAREIGYBĖS APRAŠYMO RENGIMAS
3. Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymai (toliau – pareigybių aprašymai) įstaigose rengiami Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje (toliau – VATIS) pagal pareigybių aprašymų ruošinius, išskyrus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybes, kurioms pareigybių aprašymų ruošiniai nėra rengiami. Kai nėra galimybių pareigybės aprašymą rengti VATIS, pareigybių aprašymai įstaigose rengiami raštu pagal pareigybių aprašymų ruošinius.
4. Pareigybių aprašymų ruošinius tvirtina Viešojo valdymo agentūros direktorius. Pareigybių aprašymų ruošiniuose pateikiami tipiniai specialieji reikalavimai, kurie nustatomi vadovaujantis Metodikos 1 priedu, kompetencijos bei jų pakankami lygiai, kurie nustatomi vadovaujantis Metodikos 2 priedu, užsienio kalbos reikalavimai, pareigybių lygmenys ir funkcijos. Vienam pareigybės lygmeniui gali būti patvirtintas daugiau negu vienas pareigybės aprašymo ruošinys, atsižvelgiant į pareigybės ar jų grupės vykdomų funkcijų specifiką ir (arba) veiklos sritį.
5. Valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo arba kolegialios valstybės institucijos, kai valstybės tarnautoją į pareigas priima ši institucija, vadovas ar savivaldybės meras, kai valstybės tarnautoją į pareigas priima kolegiali savivaldybės institucija (toliau – kolegialios institucijos vadovas), struktūrinių padalinių vadovai, valstybės tarnautojai, turintys pavaldžių asmenų, vadovaudamiesi Metodika bei atsižvelgdami į teisės aktuose nustatytus įstaigos ir (ar) struktūrinio padalinio uždavinius ir funkcijas, rengia jiems pavaldžių valstybės tarnautojų pareigybių aprašymus arba šiuos pareigybių aprašymus valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens arba kolegialios institucijos vadovo pavedimu rengia kitas jų įgaliotas asmuo. Jeigu teisės aktų nustatytais atvejais valstybės tarnautojas yra pavaldus keliems subjektams, pareigybės aprašymą rengia įstaigos, kurios vadovas tvirtina pareigybės aprašymą, vadovo įgaliotas asmuo.
6. Pareigybės aprašymą sudaro šios dalys:
6.2. pareigybės veiklos sritis (ši dalis nenurodoma Metodikos 3 priede išvardintoms pareigybėms, kurioms veiklos sritis nenustatoma);
ANTRASIS SKIRSNIS
PAREIGYBĖS CHARAKTERISTIKA
7. Valstybės tarnautojo pareigybės charakteristika apima pareigybės pavadinimą, lygmenį ir pavaldumą.
8. Pareigybės aprašyme nurodant valstybės tarnautojo pareigybės pavadinimą vadovaujamasi šiomis nuostatomis:
8.1. įstaigos vadovo ir jo pavaduotojo bei valstybės tarnautojų, nepriskirtų atskiriems struktūriniams padaliniams, pareigybių pavadinime nurodomas įstaigos pavadinimas ir pareigybės pavadinimas;
8.2. kitų Metodikos 8.1 papunktyje nenurodytų valstybės tarnautojų pareigybių pavadinime nurodomas įstaigos pavadinimas, struktūrinio padalinio pavadinimas ir pareigybės pavadinimas;
9. Valstybės tarnautojo pareigybės pavadinimas nurodomas atsižvelgiant į Valstybės tarnybos įstatymo 1 ir 2 prieduose nurodytas pareigybių grupes ir pareigybes, išskyrus Metodikos 8.3 papunktyje nustatytą atvejį.
10. Valstybės tarnautojo pareigybė priskiriama pareigybės lygmeniui pagal Metodikos 1 priedą. Pagal pareigybės lygmenį nustatomi tipiniai specialieji reikalavimai, kompetencijos ir jų pakankami lygiai vadovaujantis Metodikos 2 priedu. Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybėms kompetencijos, jų pakankami lygiai ir pareigybės lygmuo nėra nustatomi.
11. Valstybės tarnybos įstatymo 8 straipsnio 4 dalyje nustatytu atveju valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo arba kolegialios institucijos vadovas, suderinęs su Viešojo valdymo agentūra, atsižvelgdamas į pareigybės pavaldumą, pareigybės aprašyme nustatytas jos veiklos sritis, pareigybės specializaciją, pareigybės funkcijas, specialiuosius reikalavimus ir kompetencijas, pareigybę priskiria Valstybės tarnybos įstatymo 1 ir 2 prieduose nustatytai pareigybei ir Metodikos 1 priede nustatytam pareigybės lygmeniui.
TREČIASIS SKIRSNIS
PAREIGYBĖS VEIKLOS SRITIS
13. Pareigybės aprašyme nustatoma veiklos sritis (-ys), kurioje (-iose) valstybės tarnautojas atlieka funkcijas. Nustatant valstybės tarnautojo pareigybei priskiriamą veiklos sritį, atsižvelgiama į teisės aktų, reglamentuojančių įstaigos ir (ar) struktūrinio padalinio veiklą, nuostatas. Pareigybės veiklos sritys gali būti šios:
13.6. diplomatinės tarnybos institucijų ar prekybos atstovybių užsienyje funkcionavimo užtikrinimas;
13.7. pagalba valstybės ar vietos valdžią įgyvendinantiems asmenims atliekant jiems nustatytas funkcijas, išskyrus vidaus administravimo funkcijas, kaip jos apibrėžtos Viešojo administravimo įstatyme, įskaitant, bet neapsiribojant, valstybės strategijų, strateginio lygmens ir nacionalinių programavimo lygmens planavimo dokumentų rengimas; atstovavimas teismuose ir (ar) išankstinio ginčų nagrinėjimo ne teismo tvarka institucijose;. tarptautiniai ryšiai; korupcijos prevencija; veiklos sritys, kurios apima teismų, prokuratūros ir kitas specifines veiklas, kurių pareigybių sąrašas nustatytas Metodikos 3 priede, išskyrus šiame priede išvardintas pareigybes, kurioms veiklos sritis nenustatoma.
14. Pareigybės aprašyme, nustatant kelias veiklos sritis, nustatoma viena pagrindinė ir ne daugiau kaip dvi papildomos veiklos sritys. Nustatant, kuri veiklos sritis yra pagrindinė, o kuri (-ios) papildoma (-os), vertinama pareigybės specifika bei teisės aktai, reglamentuojantys įstaigos ir (ar) struktūrinio padalinio veiklą.
15. Įstaigos vadovo pavaduotojo pareigybės aprašyme nustatomos visos jo kuruojamos veiklos sritys, neišskiriant, kuri yra pagrindinė, o kurios papildomos.
KETVIRTASIS SKIRSNIS
PAREIGYBĖS SPECIALIZACIJA
17. Pareigybės aprašymo specializacijos dalyje sukonkretinama (detalizuojama) pareigybės veiklos sritis, nurodant valstybės tarnautojui pavedamą darbo ir (ar) profesinę sritį, kurioje bus vykdomos pareigybės aprašyme nustatytos funkcijos. Pareigybės specializacija turi būti įvardinta trumpai, atsižvelgiant į teisės aktuose nustatytus įstaigos ir (ar) struktūrinio padalinio ir (ar) pareigybės tikslus, uždavinius ir funkcijas. Pareigybės specializacija (-os) nurodoma (-os) visoms pareigybės veiklos sritims.
PENKTASIS SKIRSNIS
PAREIGYBĖS FUNKCIJOS
19. Funkcijos pareigybės aprašyme nustatomos nepažeidžiant Viešojo administravimo įstatymo 7 straipsnio 2 dalies reikalavimų. Funkcijos pareigybės aprašyme formuluojamos apibendrintai ir kiek įmanoma glaustai.
20. Atsižvelgiant į valstybės tarnautojo pareigybės lygmenį ir pareigybei nustatytą (-as) veiklos sritį (-is), iš atitinkamo pareigybės aprašymo ruošinio parenkamos funkcijos, kurios turi būti susijusios tik su pareigybei nustatytomis veiklos sritimis.
21. Rengiamame įstaigos vadovo pareigybės aprašyme nustatomos visos pareigybės aprašymo ruošinyje nustatytos funkcijos. Rengiamame kito valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatomos ne mažiau kaip trys pareigybės aprašymo ruošinyje nustatytos funkcijos, į jas neįskaitant Metodikos 23 punkte nurodytos funkcijos.
22. Rengiant politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigybės aprašymą, funkcijos nustatomos atsižvelgiant į nustatytą (-as) pareigybės veiklos sritį (-is), jeigu ji (jos) nustatyta (-os), pareigybės specializaciją, jeigu ji nustatyta ir (ar) planuojamą šio valstybės tarnautojo veiklą.
23. Pareigybės aprašyme visada nustatoma funkcija, susijusi su nenuolatinio pobūdžio pavedimų, susijusių su struktūrinio padalinio ir (ar) įstaigos veikla, vykdymu.
24. Pareigybės aprašyme galima nustatyti ne daugiau kaip šešias papildomas funkcijas, kurios nenustatytos pareigybės aprašymo ruošinyje, bet susijusios su struktūrinio padalinio ir (ar) įstaigos veikla. Į šiame punkte nurodytas šešias papildomas funkcijas neįskaitoma Metodikos 23 punkte nurodyta funkcija.
25. Jeigu valstybės tarnautojo pareigybei įstatymuose, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimuose ar įstatymų pagrindu priimtuose kituose teisės aktuose priskiriamos kitos funkcijos nei pareigybės aprašymo ruošinyje, pareigybės aprašyme trumpai nurodoma, pagal kokį teisės aktą ir kokias funkcijas vykdys valstybės tarnautojas.
ŠEŠTASIS SKIRSNIS
SPECIALIEJI REIKALAVIMAI
26. Pareigybės aprašyme nustatomi specialieji reikalavimai: išsilavinimas ir (ar) kvalifikacija, darbo patirtis, užsienio kalbos mokėjimas, kiti specialieji reikalavimai (papildoma užsienio kalba (-os), dokumentas (-ai), patvirtinantis (-ys) teisę vairuoti, pilotuoti ar valdyti atitinkamą kelių, oro, geležinkelių, jūrų ar vidaus vandenų transporto priemonę (-es), kvalifikacijos atestatas (-ai) ir pažymėjimas (-ai), gebėjimas dirbti su specialia (-iomis) kompiuterine (-ėmis) programa (-omis) ar jai (joms) lygiaverte (-ėmis) kompiuterine (-ėmis) programa (-omis), kibernetinio saugumo pagrindų išmanymas, reikalavimai, būtini išduodant leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija ar suteikiant teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“ ir kiti), nustatomi atsižvelgiant į pareigybės aprašyme nustatytas veiklos sritis, specializaciją ir funkcijas.
27. Rengiant pareigybės aprašymą, specialieji reikalavimai dėl išsilavinimo ir (ar) kvalifikacijos, darbo patirties nustatomi vadovaujantis Metodikos 1 priede nustatytais tipiniais specialiaisiais reikalavimais valstybės tarnautojams, išskyrus tuos atvejus, kai rengiami politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių aprašymai ir kai specialieji reikalavimai dėl išsilavinimo ir (ar) kvalifikacijos ir dėl darbo patirties yra reglamentuoti kituose teisės aktuose. Pareigybės aprašyme nustatoma viena iš alternatyvų iš Metodikos 1 priede nustatytų išsilavinimo ir (ar) kvalifikacijos, darbo patirties reikalavimų. Jeigu pareigybei priskirta atstovavimo teismuose ir (ar) išankstinio ginčų nagrinėjimo ne teismo tvarka institucijose funkcija, atsižvelgiant į pareigybės lygmenį nustatomas aukštasis universitetinis arba aukštasis koleginis teisinis išsilavinimas ir teisinio darbo patirtis.
28. Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybėms nustatomi specialieji reikalavimai dėl išsilavinimo ir (ar) kvalifikacijos, darbo patirties ir (ar) užsienio kalbos mokėjimo ir (ar) kiti būtini specialieji reikalavimai. Valstybės tarnybos įstatymo 1 priedo 1–3 punktuose nustatytoms politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybėms nustatomas aukštojo universitetinio išsilavinimo ar jam lygiavertės aukštojo mokslo kvalifikacijos reikalavimas ir rekomenduojama nustatyti ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamo darbo patirtį. Metodikoje vadovaujamo darbo patirtis suprantama taip, kaip nustatyta Metodikos 1 priede.
29. Valstybės tarnybos įstatymo 2 priede nustatytoms politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybėms nustatomas aukštojo universitetinio išsilavinimo (magistro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertės aukštojo mokslo kvalifikacijos reikalavimas ir rekomenduojama nustatyti ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamo darbo patirtį.
30. I pareigybės lygmens ir II pareigybės lygmens prokuratūros kanclerio, teismo kanclerio pareigybės aprašyme nustatomi specialieji reikalavimai dėl išsilavinimo ir (ar) kvalifikacijos (specialieji reikalavimai studijų kryptims nenustatomi) ir dėl vadovaujamo darbo patirties (specialieji reikalavimai darbo patirčiai veiklos srityse nenustatomi). Kiti specialieji reikalavimai I pareigybės lygmens ir II pareigybės lygmens prokuratūros kanclerio, teismo kanclerio pareigybės aprašyme nenustatomi, išskyrus specialiuosius reikalavimus turėti įstatymų nustatytas specialiąsias teises arba atitikti teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus išduodant leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija ar suteikiant teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, arba suteikiant kitas specialiąsias teises, arba jei teisės aktuose nustatyti kiti papildomi specialieji reikalavimai I pareigybės lygmens ir II pareigybės lygmens prokuratūros kanclerio, teismo kanclerio pareigybėms.
31. Pareigybės aprašyme darbo patirtis veiklos srityje nustatoma atsižvelgiant į pareigybei, struktūriniam padaliniui, kuriam priskiriama ši pareigybė, ar įstaigai priskirtą veiklos sritį ir pareigybės specializaciją.
32. I pareigybės lygmens pareigybei nustatomas ne žemesnis kaip B2 užsienio kalbos mokėjimo lygis. II pareigybės lygmens pareigybei nustatomas ne žemesnis kaip B1 užsienio kalbos mokėjimo lygis, išskyrus teismo kanclerio pareigybę, kuriai užsienio kalbos mokėjimas nustatomas pagal poreikį. Pareigybės, kurios veiklos sritis yra administracinis reglamentavimas, aprašyme nustatomas ne žemesnis kaip B1 užsienio kalbos mokėjimo lygis, pareigybės, kurios veiklos sritis yra tarptautiniai ryšiai, aprašyme nustatomas ne žemesnis kaip B2 užsienio kalbos mokėjimo lygis. Kitoms pareigybėms užsienio kalbos mokėjimo lygis nustatomas pagal poreikį. Jeigu užsienio kalbos mokėjimo lygis nustatomas, jis negali būti žemesnis kaip B1.
SEPTINTASIS SKIRSNIS
KOMPETENCIJOS
35. Kompetencijos yra:
36. Bendrosios kompetencijos:
36.1. vertės visuomenei kūrimas (supranta valstybės tarnybos paskirtį, savo veikla ir pasiūlymais prisideda prie vertės visuomenei kūrimo);
36.3. patikimumas ir atsakingumas (vykdo įsipareigojimus, prisiima atsakomybę už veiklą ir rezultatus, jų gerinimą);
36.4. analizė ir pagrindimas (geba atlikti situacijos analizę – išskaidyti ją į sudėtines dalis, nustatyti dalių tarpusavio ryšius, išskirti esminę informaciją, parengti pagrįstus sprendimus);
37. Vadybinės ir lyderystės kompetencijos:
37.1. strateginis požiūris (tikslus suderina su valstybės prioritetais, įvertina platesnį kontekstą, numato ateities galimybes ir geba jomis pasinaudoti);
37.2. veiklos valdymas (nustato veiklos prioritetus, organizuoja ir koordinuoja veiklą, užtikrindamas tikslų įgyvendinimą);
38. Specifinės kompetencijos:
38.1. įžvalgumas (teikiamus pasiūlymus grindžia nacionaliniu, regioniniu ar savivaldos lygmeniu aktualių poreikių analize, numato pasiūlymų praktinio įgyvendinimo modelius, geba užtikrinti aktualių programų, projektų ir kitų veiklų tęstinumą);
38.2. informacijos valdymas (geba surinkti patikimą informaciją, ją sisteminti, tvarkyti ir kaupti);
38.3. orientacija į aptarnaujamą asmenį (pagarbiai bendrauja su aptarnaujamais asmenimis, išsiaiškina aptarnaujamų asmenų poreikius ir suranda aptarnaujamų asmenų poreikius atitinkančius sprendimus, tobulina aptarnavimo kokybę);
38.4. dalykinių ryšių tinklo kūrimas (kuria, palaiko ir plėtoja dalykinių ryšių tinklą, efektyviai išsprendžia problemas naudodamasis dalykinių ryšių tinklu, siūlo ilgalaikės partnerystės strategijas);
38.5. derybų valdymas (geba pasirengti deryboms, valdyti derybų procesą siekdamas visoms šalims naudingų susitarimų, taikyti skirtingas derybų strategijas ir taktikas);
38.6. tarpkultūrinė komunikacija (supranta kultūrinius skirtumus, geba efektyviai veikti ir bendrauti kitokioje nei įprasta kultūrinėje ir kalbinėje aplinkoje);
38.7. konfliktų valdymas (geba išspręsti konfliktus: nuraminti emocijas, išsiaiškinti konflikto priežastis, rasti sprendimus);
38.8. kontrolės ir priežiūros proceso valdymas (geba valdyti kontrolės ir priežiūros procesą, siekdamas užtikrinti kontroliuojamų ir prižiūrimų subjektų veiklos atitikimą galiojančioms teisės aktų nuostatoms ir keliamiems reikalavimams);
39. Profesinės kompetencijos apima būtinus gebėjimus vykdant valstybės tarnautojo pareigybei nustatytas funkcijas, užtikrinančias kiekvienos įstaigos savarankišką funkcionavimą, arba gebėjimus vykdant valstybės tarnautojo pareigybei nustatytas funkcijas, užtikrinančias įstaigai teisės aktuose nustatytų uždavinių įgyvendinimą.
40. I pareigybės lygmens ir II pareigybės lygmens prokuratūros kanclerio, teismo kanclerio pareigybėms nustatomos bendrosios, vadybinės ir lyderystės kompetencijos.
41. II pareigybės lygmens Vyriausybės kanclerio pavaduotojo, direktoriaus pavaduotojo, viršininko pavaduotojo, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, Nacionalinio krizių valdymo centro vadovo pareigybėms, III pareigybės lygmens pareigybėms, pavaldžių asmenų turinčioms IV pareigybės lygmens pareigybėms, V pareigybės lygmens pareigybėms, pavaldžių asmenų turinčioms VI pareigybės lygmens pareigybėms, VII pareigybės lygmens pareigybėms ir pavaldžių asmenų turinčioms VIII pareigybės lygmens pareigybėms nustatomos bendrosios, vadybinės ir lyderystės, specifinės ir (ar) profesinės kompetencijos.
42. IV pareigybės lygmens pareigybėms, neturinčioms pavaldžių asmenų, VI pareigybės lygmens pareigybėms, neturinčioms pavaldžių asmenų, VIII pareigybės lygmens pareigybėms, neturinčioms pavaldžių asmenų, IX pareigybės lygmens, X pareigybės lygmens ir XI pareigybės lygmens pareigybėms nustatomos bendrosios, specifinės ir (ar) profesinės kompetencijos.
43. Valstybės tarnautojų pareigybėms kompetencijos ir jų pakankami lygiai nustatomi vadovaujantis Metodikos 2 priedu.
44. Bendrųjų, vadybinių bei lyderystės ir specifinių kompetencijų aprašymus tvirtina Viešojo valdymo agentūros direktorius pagal Metodikos 4 priedą.
Bendrųjų, vadybinių ir lyderystės, specifinių ir profesinių kompetencijų aprašymai rengiami VATIS.
45. Profesinės kompetencijos pareigybei nustatomos, jeigu nepakanka specifinių kompetencijų. Esant poreikiui, profesinės kompetencijos aprašomos ir jų aprašymai įstaigoje tvirtinami pagal Metodikos 4 priedą. Profesinių kompetencijų aprašymus tvirtina valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo arba kolegialios institucijos vadovas.
Profesinių kompetencijų aprašymai rengiami VATIS.
46. Aprašant ir nustatant kompetenciją nurodomas kompetencijos pavadinimas, apibrėžtis, indikatoriai, kurie apibūdintų valstybės tarnautojo elgesį, lemiantį sėkmingą veiklos vykdymą ir užtikrinantį veiklos rezultatus (t. y. parodantį kompetencijos turėjimą), bei šių indikatorių įvertinimas balais. Nustatant kompetencijas yra nurodomi šeši indikatoriai.
47. Pareigybei nustatoma nuo 1 iki 3 specifinių ir (ar) profesinių kompetencijų. Bendras specifinių ir profesinių kompetencijų kiekis negali viršyti 3 kompetencijų.
48. Formuluojant profesinės kompetencijos pavadinimą atsižvelgiama į pareigybės veiklos sritį, įstaigos planavimo dokumentus, įstaigos arba struktūrinio padalinio veiklos specifiką – veiklos tikslus, uždavinius ir funkcijas.
49. Profesinės kompetencijos apibrėžtyje apibūdinami valstybės tarnautojo gebėjimai, būtini funkcijoms tam tikroje valstybės tarnautojo veiklos srityje ir (ar) sektoriuje (t. y. tam tikroje ekonominėje ir (ar) socialinėje srityje) atlikti.
50. Patvirtintame profesinės kompetencijos aprašyme gali būti nustatyti daugiau nei 6 indikatoriai. Nustatant profesinę kompetenciją konkrečiai valstybės tarnautojo pareigybei, šios pareigybės aprašyme nurodomi 6 indikatoriai, kurie pasirenkami iš patvirtinto profesinės kompetencijos aprašymo atsižvelgiant į pareigybės veiklos sritį ir specializaciją.
51. Formuluojant kompetencijos indikatorius nurodoma, kokius teisės aktus turi žinoti ir gebėti taikyti valstybės tarnautojas, kokias konkrečias profesines žinias ir gebėjimus turi turėti ir gebėti taikyti savo veikloje valstybės tarnautojas, kokios asmeninės savybės, susijusios su profesine veikla, turi būti būdingos konkrečias pareigas einančiam valstybės tarnautojui.
52. Indikatoriai vertinami keturių balų skalėje, nuo 0 iki 3 balų (0 balų – žemiausias balas, o 3 – aukščiausias). Indikatorių vertinimai paprastai aprašomi atsižvelgiant į veiklos sudėtingumo lygį ir (ar) apimtį bei užduočių vykdymo savarankiškumą. Veiklos sudėtingumo lygis ir (ar) apimtis kiekvienam indikatoriui aprašomi atskirai, atsižvelgiant į indikatoriaus įvertinimą balais, pagal Metodikos 4 priede nustatytą Kompetencijos aprašymo formą.
53. Kiekviena kompetencija turi penkis lygius (pirmas lygis – žemiausias, penktas lygis – aukščiausias). Pagal Metodikos 5 priede pateiktą Kompetencijos lygį atitinkančių indikatorių vertinimo balais reikšmių lentelę pareigybės aprašyme nustatomas konkrečios kompetencijos lygis.
III SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
55. Valstybės tarnautojas su pareigybės aprašymu supažindinamas per VATIS ar naudojantis įstaigos dokumentų valdymo informacine sistema arba įstaigos informacine sistema, kurioje tvarkoma informacija, susijusi su personalo valdymu ir administravimu. Jei supažindinti valstybės tarnautoją su pareigybės aprašymu naudojantis VATIS arba nurodyta įstaigos informacine sistema nėra galimybės, valstybės tarnautojas su pareigybės aprašymu supažindinamas pasirašytinai.
56. Už metodinę pagalbą vykdant pareigybių aprašymo ir vertinimo procedūras bei už pareigybių aprašymo ir vertinimo proceso monitoringą atsakinga Viešojo valdymo agentūra, už metodinę pagalbą tvarkant VATIS atsakingas Informatikos ir ryšių departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos.
Valstybės tarnautojų pareigybių
aprašymo
ir vertinimo metodikos
1 priedas
TIPINIAI SPECIALIEJI REIKALAVIMAI VALSTYBĖS TARNAUTOJAMS
Eil. Nr. |
Pareigybės lygmenys |
Pareigybės pavadinimas |
Vadovaujamo darbo patirtis (1 pastaba) |
Išsilavinimo ir (ar) kvalifikacijos (2 pastaba), darbo patirties (3 pastaba) reikalavimai ir (ar) reikalavimų alternatyvos |
1. |
I pareigybės lygmuo |
Seimo kancleris |
3 metai |
Aukštasis universitetinis išsilavinimas (magistro kvalifikacinis laipsnis arba baigus vientisąsias studijas įgytas magistro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija. Darbo patirties veiklos srityje (-se) nereikalaujama. |
Vyriausybės įstaigos vadovas, Nacionalinės teismų administracijos vadovas, direktorius, viršininkas (įstaigos vadovas), savivaldybės kontrolierius |
||||
2. |
II pareigybės lygmuo |
Prokuratūros kancleris, teismo kancleris |
2 metai |
Aukštasis universitetinis išsilavinimas (magistro kvalifikacinis laipsnis arba baigus vientisąsias studijas įgytas magistro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija. Darbo patirties veiklos srityje (-se) nereikalaujama. |
Vyriausybės kanclerio pavaduotojas, direktoriaus, viršininko pavaduotojas (taikoma įstaigos vadovo pavaduotojui), savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas |
2 metai |
Aukštasis universitetinis išsilavinimas (magistro kvalifikacinis laipsnis arba baigus vientisąsias studijas įgytas magistro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija su nustatytomis atitinkamai ne daugiau kaip 4 studijų kryptimis, susijusiomis su pareigybės aprašyme nustatytomis funkcijomis. Darbo patirties veiklos srityje (-se) nereikalaujama. ARBA Aukštasis universitetinis išsilavinimas (magistro kvalifikacinis laipsnis arba baigus vientisąsias studijas įgytas magistro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija. 3 metai darbo patirties veiklos srityje (-se). |
||
3. |
III pareigybės lygmuo |
Departamento direktorius, valdybos viršininkas, grupės vadovas, komisijos administracijos direktorius, tarybos administracijos direktorius, įstaigos prie ministerijos kancleris, savivaldybės kontrolieriaus pavaduotojas
|
1 metai |
Aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija su nustatytomis atitinkamai ne daugiau kaip 4 studijų kryptimis, susijusiomis su pareigybės aprašyme nustatytomis funkcijomis. Darbo patirties veiklos srityje (-se) nereikalaujama. ARBA Aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija. 4 metai darbo patirties veiklos srityje (-se). |
4. |
IV pareigybės lygmuo |
Ministerijos gynybos politikos direktorius, generalinis inspektorius, vyriausiasis patarėjas, teismo pirmininko patarėjas, gynybos patarėjas
|
1 metai (4 pastaba) Nereikalaujama (5 pastaba) |
Aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija su nustatytomis atitinkamai ne daugiau kaip 4 studijų kryptimis, susijusiomis su pareigybės aprašyme nustatytomis funkcijomis. Darbo patirties veiklos srityje (-se) nereikalaujama. ARBA Aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija. 5 metai darbo patirties veiklos srityje (-se). |
5 |
V pareigybės lygmuo |
Skyriaus, kuris nėra kitame struktūriniame padalinyje, vedėjas, komiteto biuro vedėjas (Seimo kanceliarijoje), komisijos sekretoriato vadovas, tarybos sekretoriato vadovas, seniūnas
|
Nereikalaujama |
Aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija su nustatytomis atitinkamai ne daugiau kaip 4 studijų kryptimis, susijusiomis su pareigybės aprašyme nustatytomis funkcijomis. Darbo patirties veiklos srityje (-se) nereikalaujama. ARBA Aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija. 5 metai darbo patirties veiklos srityje (-se). |
6. |
VI pareigybės lygmuo |
Vyresnysis patarėjas, Seimo nuolatinis atstovas
|
Nereikalaujama |
Aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija su nustatytomis atitinkamai ne daugiau kaip 4 studijų kryptimis, susijusiomis su pareigybės aprašyme nustatytomis funkcijomis. Darbo patirties veiklos srityje (-se) nereikalaujama. ARBA Aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija. 4 metai darbo patirties veiklos srityje (-se). |
7. |
VII pareigybės lygmuo |
Skyriaus, kuris yra kitame struktūriniame padalinyje, vedėjas, biuro vedėjas, poskyrio vedėjas (savivaldybių viešojo administravimo įstaigose), skyriaus, kuris nėra kitame struktūriniame padalinyje, vedėjo pavaduotojas (savivaldybių viešojo administravimo įstaigose), seniūno pavaduotojas
|
Nereikalaujama |
Aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija su nustatytomis atitinkamai ne daugiau kaip 4 studijų kryptimis, susijusiomis su pareigybės aprašyme nustatytomis funkcijomis. Darbo patirties veiklos srityje (-se) nereikalaujama. ARBA Aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija. 3 metai darbo patirties veiklos srityje (-se). |
8. |
VIII pareigybės lygmuo |
Patarėjas, vyriausiojo prokuroro padėjėjas, teismo pirmininko padėjėjas, teismo skyriaus pirmininko patarėjas, teisėjo vyresnysis padėjėjas, gynybos patarėjo pavaduotojas, Seimo nuolatinio atstovo pavaduotojas, specialusis atašė, prekybos atstovas |
Nereikalaujama |
Aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija su nustatytomis atitinkamai ne daugiau kaip 4 studijų kryptimis, susijusiomis su pareigybės aprašyme nustatytomis funkcijomis. Darbo patirties veiklos srityje (-se) nereikalaujama. ARBA Aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija. 2 metai darbo patirties veiklos srityje (-se). |
9. |
IX pareigybės lygmuo |
Vyriausiasis specialistas, specialiojo atašė pavaduotojas, prokuroro padėjėjas, teisėjo padėjėjas, teismo konsultantas, padėjėjas (Seimo kanceliarijoje) |
Nereikalaujama |
Aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija su nustatytomis atitinkamai ne daugiau kaip 4 studijų kryptimis, susijusiomis su pareigybės aprašyme nustatytomis funkcijomis. Darbo patirties veiklos srityje (-se) nereikalaujama. ARBA Aukštasis universitetinis išsilavinimas (bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija. 1 metai darbo patirties veiklos srityje (-se). |
10. |
X pareigybės lygmuo |
Vyresnysis specialistas |
Nereikalaujama |
Aukštasis koleginis išsilavinimas (profesinio bakalauro kvalifikacinis laipsnis) arba jam lygiavertė aukštojo mokslo kvalifikacija. Darbo patirties veiklos srityje (-se) nereikalaujama. |
11. |
XI pareigybės lygmuo |
Specialistas, teismo administracijos sekretorius, teismo posėdžių sekretorius |
Pastabos:
1. Vadovaujamo darbo patirtimi laikoma patirtis vadovaujant organizacijai, padaliniui ar asmenims, taip pat patirtis vykdant asmenų, vadovaujančių organizacijai, padaliniui ar asmenims, pavadavimo funkcijas bei patirtis vykdant funkcijas, kurias atliekant reikia organizuoti, koordinuoti ir kontroliuoti asmenų grupės darbą (pvz., patarėjų, turinčių pavaldžių asmenų, darbas, darbas nuolatinės komisijos pirmininku ir kitas darbas vykdant nuolatinio pobūdžio vadovavimo funkcijas).
2. Į pareigas gali pretenduoti asmenys, turintys ir aukštesnį nei šiame priede nurodytą kvalifikacinį laipsnį pareigybės aprašyme nurodytoje (-se) studijų kryptyje (-se).
3. Darbo patirties veiklos srityje reikalavimas netaikomas Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodikos 3 priede išvardytoms valstybės tarnautojų pareigybėms, kurioms veiklos sritis nenustatoma.
Valstybės tarnautojų pareigybių
aprašymo
ir vertinimo metodikos
2 priedas
VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ PAREIGYBIŲ LYGMENIMS NUSTATYTŲ KOMPETENCIJŲ PROFILIAI
Eil. Nr. |
Pareigybių lygmenys |
KOMPETENCIJOS IR JŲ PAKANKAMI LYGIAI |
||||||||||||
Bendrosios kompetencijos |
Vadybinės ir lyderystės kompetencijos |
Specifinės kompetencijos |
Profesinės kompetencijos |
|||||||||||
Vertės visuomenei kūrimas |
Organizuotumas |
Patikimumas ir |
Analizė ir pagrindimas |
Komunikacija |
Strateginis požiūris |
Veiklos valdymas |
Lyderystė |
Specifinė kompetencija |
Profesinė kompetencija (jeigu ji (jos) nustatyta (-os)) |
|||||
1. |
I pareigybės lygmuo |
5 |
5 |
5 |
5 |
5 |
5 |
5 |
5 |
– |
– |
|||
2. |
II pareigybės lygmuo |
5 |
5 |
5 |
5 |
5 |
5 |
5 |
4 |
5 (1 pastaba) |
5 (1 pastaba) |
|||
3. |
III pareigybės lygmuo |
4/5 |
5 |
5 |
4/5 |
4/5 |
4 |
5 |
4 |
5 |
4/5 |
|||
4. |
IV pareigybės lygmuo |
4/5 |
4/5 |
4/5 |
4/5 |
4/5 |
4 (2 pastaba) |
5 (2 pastaba) |
4 (2 pastaba) |
4/5 |
4/5 |
|||
5. |
V pareigybės lygmuo |
4 |
4 |
4 |
4/5 |
4/5 |
4 |
4 |
4 |
4/5 |
4/5 |
|||
6. |
VI pareigybės lygmuo |
4 |
4 |
4 |
4/5 |
4/5 |
3 (2 pastaba) |
4 (2 pastaba) |
4 (2 pastaba) |
4/5 |
4/5 |
|||
7. |
VII pareigybės lygmuo |
4 |
4 |
4 |
4/5 |
4/5 |
2/3 |
3 |
3 |
4/5 |
4/5 |
|||
8. |
VIII pareigybės lygmuo |
4 |
4 |
4 |
4/5 |
4/5 |
1/2 (2 pastaba) |
2 (2 pastaba) |
2 (2 pastaba) |
4 |
4 |
|||
9. |
IX pareigybės lygmuo |
3 |
3 |
3 |
3/4 |
3/4 |
– |
– |
– |
3 |
3 |
|||
10. |
X pareigybės lygmuo |
2 |
2 |
2 |
2/3 |
2/3 |
– |
– |
– |
2 |
2 |
|||
11. |
XI pareigybės lygmuo |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
– |
– |
– |
1 |
1 |
|||
Pastabos:
1. Specifinės ir profesinės kompetencijos nustatomos Vyriausybės kanclerio pavaduotojui, direktoriaus pavaduotojui, viršininko pavaduotojui, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui (taikoma įstaigos vadovo pavaduotojui), Nacionalinio krizių valdymo centro vadovui.
2. Vadybinės ir lyderystės kompetencijos nustatomos IV, VI ir VIII pareigybės lygmens valstybės tarnautojų pareigybėms, jeigu jos turi pavaldžių asmenų.
3. Tais atvejais, kai pateikiami vienos kompetencijos keli pakankami lygiai, vadovaujamasi šiais principais:
3.1. Jeigu valstybės tarnautojo pareigybės pagrindinė veiklos sritis yra administracinis reglamentavimas, administracinių sprendimų priėmimas, teisės aktų ir administracinių sprendimų įgyvendinimo ir laikymosi priežiūra, – tokiai pareigybei kompetencijos „Analizė ir pagrindimas“ lygis nustatomas aukštesnis iš pateiktų lygių, o kompetencijos „Komunikacija“ lygis nustatomas žemesnis iš pateiktų lygių.
3.2. Jeigu valstybės tarnautojo pareigybės pagrindinė veiklos sritis yra administracinių paslaugų teikimas, viešųjų paslaugų teikimo administravimas, diplomatinės tarnybos institucijų ar prekybos atstovybių užsienyje funkcionavimo užtikrinimas, pagalba valstybės ar vietos valdžią įgyvendinantiems asmenims atliekant jiems nustatytas funkcijas, išskyrus vidaus administravimo funkcijas, kaip jos apibrėžtos Viešojo administravimo įstatyme– tokiai pareigybei kompetencijos „Analizė ir pagrindimas“ lygis nustatomas žemesnis iš pateiktų lygių, o kompetencijos „Komunikacija“ lygis nustatomas aukštesnis iš pateiktų lygių.
3.3. Valstybės tarnautojų pareigybėms, kurių pavadinimai ir funkcijos nustatomos pagal teisės aktus, kompetencijų „Analizė ir pagrindimas“ bei „Komunikacija“ lygiai nustatomi pasirinktinai iš pateiktų lygių. Sprendimą dėl šių kompetencijų lygių priima valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo arba kolegialios institucijos vadovas.
3.4. III pareigybės lygmens pareigybėms ir V pareigybės lygmens pareigybėms „Profesinės kompetencijos“ ir (ar) „Specifinės kompetencijos“ lygis nustatomas pasirinktinai iš pateiktų lygių. Sprendimą dėl šių kompetencijų lygių priima valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo arba kolegialios institucijos vadovas.
Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo
ir vertinimo metodikos
3 priedas
VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ PAREIGYBĖS, KURIOMS VEIKLOS SRITIS NENUSTATOMA ARBA NUSTATOMA KITA SPECIFINĖ VEIKLOS SRITIS
Valstybės tarnautojų pareigybės, kurioms Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodikos 13 punkte nurodytos veiklos sritys nenustatomos |
Valstybės tarnautojų pareigybės, kurioms nustatoma Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodikos 13 punkte nurodyta (-os) veiklos sritis (-ys) ir (ar) kita (-os) specifinė veiklos sritis (-ys) |
Įstaigos vadovas Ministerijos kancleris Komisijos ar tarybos administracijos direktorius Komisijos ar tarybos sekretoriato vadovas Seniūnas Seniūno pavaduotojas Teismo kancleris Prokuratūros kancleris Įstaigos prie ministerijos kancleris |
Generalinis inspektorius Gynybos patarėjas Gynybos patarėjo pavaduotojas Seimo nuolatinis atstovas Seimo nuolatinio atstovo pavaduotojas Teismo pirmininko patarėjas Teismo pirmininko padėjėjas Teismo skyriaus pirmininko patarėjas Teisėjo vyresnysis padėjėjas Teisėjo padėjėjas Teismo konsultantas Teismo administracijos sekretorius Teismo posėdžių sekretorius Vyriausiojo prokuroro padėjėjas Prokuroro padėjėjas Specialusis atašė Prekybos atstovas Specialiojo atašė pavaduotojas Politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybės (išskyrus įstaigų vadovų, priimamų į pareigas politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu, pareigybes) Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaigos, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ir Lietuvos Respublikos žvalgybos kontrolierių įstaigos valstybės tarnautojų pareigybės, padedančios kontrolieriams vykdyti jų funkcijas |
_____________________
Valstybės tarnautojų pareigybių
aprašymo ir vertinimo metodikos
4 priedas
(Kompetencijos aprašymo forma)
___________________________________________________________________________
(Įstaigos pavadinimas)
__________________
(Pareigos)
TVIRTINU
___________________
(Parašas)
___________________
(Vardas, pavardė)
___________________
(data)
KOMPETENCIJOS APRAŠYMO FORMA
KOMPETENCIJOS PAVADINIMAS
Kompetencijos apibrėžtis |
Indikatorių vertinimas
|
|||
0 |
1 |
2 |
3 |
|
1. Kompetencijos indikatorius |
Neatitinka indikatoriaus vertinimo 1 balu reikalavimų ir kt. |
Geba atlikti nesudėtingas ir (ar) mažos apimties užduotis (savarankiškai); su pagalba – vidutinio sudėtingumo ir (arba) vidutinės apimties užduotis ir kt. |
Geba atlikti nesudėtingas ir vidutinio sudėtingumo ir (arba) mažos ir vidutinės apimties užduotis (savarankiškai); su pagalba – sudėtingas ir (ar) didelės apimties užduotis ir kt. |
Geba atlikti sudėtingas ir (ar) didelės apimties užduotis (savarankiškai) ir kt. |
2. ... |
|
|
|
|
3. ... |
|
|
|
|
4. ... |
|
|
|
|
5. ... |
|
|
|
|
6. ... |
|
|
|
|
––––––––––––––––––––
Valstybės tarnautojų pareigybių
aprašymo ir vertinimo metodikos
5 priedas
kompetencijos lygį atitinkančiŲ indikatoriŲ vertinimo balais reikšmių lentelė
Kompetencijos lygis |
Kompetencijos lygį atitinkanti indikatorių vertinimo balais suma
|
Neatitinka 1 kompetencijos lygio
|
0–3 |
1 lygis
|
4–6 |
2 lygis
|
7–9 |
3 lygis
|
10–12 |
4 lygis
|
13–15 |
5 lygis
|
16–18 |
––––––––––––––––––––
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1176
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2023 m. gruodžio 20 d. nutarimo Nr. 998
redakcija)
SUSITARIMO DĖL PAGRINDINIŲ ĮSTAIGOS VADOVO KADENCIJOS LAIKOTARPIO IR (AR) TAM TIKRŲ JO ETAPŲ VEIKLOS TIKSLŲ IR REZULTATŲ SUDARYMO
TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Susitarimo dėl pagrindinių įstaigos vadovo kadencijos laikotarpio ir (ar) tam tikrų jo etapų veiklos tikslų ir rezultatų sudarymo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato susitarimo su į įstaigos vadovo, išskyrus politinio (asmeninio) pasitikėjimo įstaigos vadovą, pareigas priimamu (-tu) asmeniu dėl pagrindinių jo kadencijos laikotarpio ir (ar) tam tikrų jo etapų veiklos tikslų ir rezultatų (toliau – Susitarimas) turinio reikalavimus, sudarymo ir keitimo, atitikties pasiektiems tikslams ir rezultatams vertinimo tvarką.
II SKYRIUS
SUSITARIMO SUDARYMAS
3. Įstaigos vadovą į pareigas priimantis asmuo, o kai įstaigos vadovą į pareigas priima kolegiali institucija, – šios institucijos vadovas ar Vyriausybės įgaliotas ministras, kai Susitarimas sudaromas su Vyriausybės įstaigos vadovu (toliau – į pareigas priimantis asmuo), parengia, o kai Susitarimas sudaromas su Vyriausybės įstaigos vadovu, parengia ir suderina su Vyriausybės kanceliarija Susitarimo projektą.
4. Į įstaigos vadovo pareigas skiriamam asmeniui į pareigas priimantis asmuo Susitarimo projektą perduoda ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo jo paskyrimo į pareigas dienos.
5. Įstaigos vadovas įvertina Susitarimo projektą ir ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo jo į pareigas paskyrimo dienos, išskyrus laikinojo nedarbingumo, komandiruotės ir (ar) atostogų laikotarpius, į pareigas priimančiam asmeniui pateikia savo pasiūlymus dėl Susitarimo projekto.
6. Susitarimas sudaromas raštu, ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo įstaigos vadovo paskyrimo į pareigas dienos, išskyrus įstaigos vadovo laikinojo nedarbingumo, komandiruotės ir (ar) atostogų laikotarpius. Susitarimas patalpinamas Valstybės tarnybos valdymo informacinėje sistemoje ir įstaigos vadovo paskelbiamas viešai jo vadovaujamos įstaigos interneto svetainėje.
III SKYRIUS
SUSITARIMO TURINYS
7. Sudaromame Susitarime, be bendrųjų rekvizitų (Susitarimo sudarymo vieta, data, numeris, Susitarimo šalys (įstaigos vadovas bei į pareigas priimantis asmuo), jų parašai ir t. t.), taip pat turi būti nustatyti visos kadencijos laikotarpio tikslai ir rezultatai ir (ar) kadencijos etapų tikslai ir rezultatai, kurie:
7.1. turi būti aiškūs – išdėstyti suprantamai ir nedviprasmiškai, turi būti aktualūs (reikšmingi), nustatyti atsižvelgiant į įstaigos veiklos specifiką, leidžiantys tiek įstaigos vadovui, tiek į pareigas priimančiam asmeniui aiškiai suvokti, kokie lūkesčiai įstaigos vadovo bei įstaigos veiklai yra keliami;
7.2. turi būti pamatuojami – turėti aiškiai nustatytus konkrečius vertinimo rodiklius (pavyzdžiui laiko, rezultato, kokybės), kurie leistų nustatyti, ar buvo pasiekti keliami tikslai bei rezultatai;
7.3. turi būti pasiekiami – būti realiai įmanomi pasiekti atsižvelgiant į įstaigos turimus laiko, finansinius, žmogiškuosius bei kitus išteklius;
IV SKYRIUS
SUSITARIMO KEITIMAS
8. Susitarimas gali būti keičiamas tuo atveju, kai pasikeičia į pareigas priimančio asmens lūkesčiai įstaigos vadovo bei įstaigos veiklai arba kai dėl objektyvių aplinkybių kyla poreikis tikslinti Susitarimą. Susitarimo keitimą inicijuoja į pareigas priimantis asmuo raštu pateikdamas keičiamo Susitarimo projektą įstaigos vadovui.
9. Įstaigos vadovas per vieną mėnesį nuo keičiamo Susitarimo projekto gavimo dienos, išskyrus įstaigos vadovo laikinojo nedarbingumo, komandiruotės ir (ar) atostogų laikotarpius, į pareigas priimančiam asmeniui pateikia savo pasiūlymus dėl keičiamo Susitarimo projekto.
V SKYRIUS
ATITIKTIES PASIEKTIEMS TIKSLAMS IR REZULTATAMS VERTINIMAS
11. Pasiekti rezultatai įgyvendinant Susitarimą vertinami įstaigos vadovo tarnybinės veiklos vertinimo metu.
12. Vertinant Vyriausybės įstaigos vadovo tarnybinę veiklą, Susitarimą su įstaigos vadovu sudaręs Vyriausybės įgaliotas ministras ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo vertinimo procedūros pradžios (kasmetinio vertinimo atveju – nuo einamųjų metų pradžios; neeilinio vertinimo atveju – nuo sprendimo atlikti neeilinį vertinimą priėmimo dienos) įvertina Susitarime nustatytų veiklos tikslų ir rezultatų pasiekimą ir pateikia savo išvadą dėl pasiektų veiklos tikslų ir rezultatų Ministrui Pirmininkui, kuris vertina Vyriausybės įstaigos vadovo tarnybinę veiklą.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1176
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2023 m. gruodžio 20 d. nutarimo Nr. 998
redakcija)
AUKŠTESNIŲJŲ VADOVŲ KOMPETENCIJŲ UGDYMO IR VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Aukštesniųjų vadovų kompetencijų ugdymo ir valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato aukštesniųjų vadovų kompetencijų ugdymo ir valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo organizavimo tvarką.
2. Valstybės pareigūnams, statutiniams valstybės tarnautojams, žvalgybos pareigūnams ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose, Aprašo nuostatos taikomos tiek, kiek valstybės pareigūnų, statutinių valstybės tarnautojų, žvalgybos pareigūnų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose, kvalifikacijos tobulinimo nereglamentuoja kiti teisės aktai.
3. Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme, Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir Lietuvos Respublikos neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatyme.
4. Aukštesniųjų vadovų kompetencijų ugdymo ir valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo metodai yra šie:
4.1. savišvieta – kompetencijų ugdymo ar kvalifikacijos tobulinimo metodas, kai dalyvis individualiai susipažįsta ir įsisavina reikiamą informaciją. Lektoriaus, kolegos, tiesioginio vadovo, mentorius įsitraukimas reikalingas pagal poreikį aukštesnįjį vadovą ar valstybės tarnautoją konsultuojant, diskutuojant ir (ar) suteikiant grįžtamąjį ryšį.
4.2. mokymasis veikloje – aukštesniojo vadovo ar valstybės tarnautojo sudėtingų, kompleksinių užduočių atlikimas savarankiškai, su įstaigoje pareigas einančiu (-iais) kolega (-omis) ar mentoriumi, valstybės ar savivaldybės institucijoje ar įstaigoje (toliau – įstaiga) pareigas einančių kolegų mokymas ar pavadavimas, kurio metu įgyjamos naujos ar lavinamos turimos kompetencijos, žinios ir gebėjimai;
4.3. mokymasis iš kitų asmenų – aukštesniojo vadovo ar valstybės tarnautojo naujų kompetencijų, žinių ir gebėjimų įgijimas ar turimų kompetencijų, žinių ir gebėjimų lavinimas komandiruočių, stažuočių, darbo grupių veiklos, projektų ir renginių metu, bendradarbystės centruose ar ugdomojo vadovavimo metu;
II SKYRIUS
AUKŠTESNIŲJŲ VADOVŲ KOMPETENCIJŲ UGDYMAS
5. Aukštesniųjų vadovų kompetencijų ugdymą centralizuotai organizuoja Viešojo valdymo agentūra valstybės biudžeto ir (ar) kitomis lėšomis.
6. Viešojo valdymo agentūra aukštesniajam vadovui ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo jo priėmimo (paskyrimo) į pareigas dienos įvertina aukštesniojo vadovo turimas pareigoms eiti reikalingas kompetencijas, sudaro individualų kadencijos trukmės kompetencijų ugdymo planą ir jį suderina su aukštesniuoju vadovu ir jį į pareigas priimančiu asmeniu, o kai priimantis į pareigas asmuo yra kolegiali valstybės ar savivaldybės institucija – kolegialios valstybės institucijos vadovu ar savivaldybės meru ar jų įgaliotu asmeniu. Individualus kompetencijų ugdymo planas gali būti keičiamas pagal poreikį.
7. Aukštesnysis vadovas, pirmą kartą priimtas (paskirtas) į aukštesniojo vadovo pareigas, įvadinio mokymo programą išklauso ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo jo priėmimo (paskyrimo) į pareigas dienos.
8. Aukštesniųjų vadovų kompetencijų ugdymo ir įvadinio mokymo programas ir programų modulius tvirtina Viešojo valdymo agentūros direktorius. Aukštesnieji vadovai gali pasirinkti, pagal kokias aukštesniųjų vadovų kompetencijų ugdymo programas ugdyti kompetencijas.
9. Pagal poreikį aukštesniųjų vadovų kompetencijų ugdymą pagal Viešojo valdymo agentūros direktoriaus patvirtintas kompetencijų ugdymo programas ir programų modulius arba kitas kompetencijų ugdymo programas ir programų modulius gali organizuoti aukštesnįjį vadovą į pareigas priimantis asmuo ar įstaiga, kurioje pareigas eina aukštesnysis vadovas.
III SKYRIUS
CENTRALIZUOTAS VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS
10. Centralizuotą valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimą pagal Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo prioritetų sąrašą organizuoja Viešojo valdymo agentūra valstybės biudžeto ir (ar) kitomis lėšomis.
11. Centralizuotas valstybės tarnautojų tobulinimo programas ir programų modulius tvirtina Viešojo valdymo agentūros direktorius.
12. Viešojo valdymo agentūra kasmet iki einamųjų (x) metų pabaigos susirenka įstaigų kitų metų poreikį centralizuotam valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimui ir iki kitų (x+1) metų kovo 31 d. sudaro kitų (x+1) metų centralizuoto valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo planą. Prireikus centralizuoto valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo planas gali būti keičiamas.
IV SKYRIUS
DECENTRALIZUOTAS VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS
13. Įstaigos vadovas ar jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į įstaigos veiklos sritis, planavimo dokumentus, įstaigos finansinę padėtį, tvirtina metinį valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo planą ne vėliau kaip iki einamųjų (x) metų balandžio 30 d.
14. Valstybės tarnautojui einamaisiais (x) metais prireikus tobulinti kvalifikaciją, valstybės tarnautoją į pareigas priimantis ar jo įgaliotas asmuo, atsižvelgdamas į valstybės tarnautojo tiesioginio vadovo motyvuotą siūlymą, įstaigos finansinę padėtį, priima sprendimą dėl valstybės tarnautojo kvalifikacijos tobulinimo turinio ir (ar) formos (-ų). Prireikus valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo ar jo įgaliotas asmuo valstybės tarnautojui gali organizuoti ir kvalifikacijos tobulinimą pagal Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo prioritetų sąrašą.
15. Valstybės tarnautojui, priimtam, perkeltam ar grįžusiam į pareigas (atkūrusiam valstybės tarnautojo statusą, grįžusiam po vaiko priežiūros atostogų, po tam tikro laiko vėl priimtam į tas pačias pareigas ir kitais atvejais) valstybės tarnautojo tiesioginio vadovo siūlymu ir valstybės tarnautoją į pareigas priimančio ar jo įgalioto asmens sprendimu gali būti skiriamas mentorius, gali būti sudarytas adaptacinis valstybės tarnautojo kvalifikacijos tobulinimo planas, skirtas atkurti prarastoms ar įgyti naujoms kompetencijoms, žinioms ir gebėjimams, reikalingiems valstybės tarnautojo funkcijoms atlikti.
V SKYRIUS
KOMPETENCIJŲ UGDYMAS IR KVALIFIKACIJOS TOBULINIMAS TARPTAUTINĖSE AR UŽSIENIO VALSTYBIŲ INSTITUCIJOSE
16. Viešojo valdymo agentūra, gavusi informaciją apie galimybę ugdyti aukštesniojo vadovo kompetencijas ar tobulinti valstybės tarnautojo kvalifikaciją tarptautinėse ar užsienio valstybių institucijose, skelbimą apie tokią galimybę (toliau – skelbimas) ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo nurodytos informacijos gavimo dienos paskelbia Viešojo valdymo agentūros interneto svetainėje
17. Įstaiga, gavusi informaciją apie galimybę ugdyti aukštesniojo vadovo kompetencijas ar tobulinti valstybės tarnautojo kvalifikaciją tarptautinėse ar užsienio valstybių institucijose, jeigu aukštesniojo vadovo kompetencijų ugdymas ar valstybės tarnautojo kvalifikacijos tobulinimas yra aktualus ne vienai įstaigai, per 3 darbo dienas nuo šios informacijos gavimo dienos pateikia ją elektroniniu paštu Viešojo valdymo agentūrai, išskyrus atvejus, kai aukštesniojo vadovo kompetencijų ugdymo ar valstybės tarnautojo kvalifikacijos tobulinimo galimybė yra išimtinai susijusi tik su informaciją gavusios įstaigos kompetencija.
18. Jeigu tarptautinė ar užsienio valstybės institucija Lietuvos Respublikai yra nustačiusi aukštesniųjų vadovų ir (ar) valstybės tarnautojų, atitinkamai siunčiamų ugdyti kompetencijas ar tobulinti kvalifikaciją, kvotą, Viešojo valdymo agentūros direktorius ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas sudaro atrankos komisiją ir organizuoja aukštesniojo vadovo ir (ar) valstybės tarnautojo (-ų), siunčiamo (-ų) ugdyti kompetencijas ar tobulinti kvalifikaciją tarptautinėse ar užsienio valstybių institucijose, atranką (toliau – atranka). Į atrankos komisiją gali būti įtraukiami ir kitų įstaigų atstovai. Atranka gali būti atliekama ir telekomunikacijų galiniais įrenginiais.
19. Skelbime nurodytus tarptautinės ar užsienio valstybės institucijos nustatytus reikalavimus atitinkantis aukštesnysis vadovas ir valstybės tarnautojas, pageidaujantis dalyvauti atrankoje, atrankos komisijai per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą (toliau – VATIS) skelbime nustatytais terminais turi pateikti:
19.3. aukštesnįjį vadovą ar valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens, o kai priimantis į pareigas asmuo yra kolegiali valstybės ar savivaldybės institucija – kolegialios valstybės institucijos vadovo ar savivaldybės mero, jei kituose įstatymuose nenustatyta kitaip, ar jo įgalioto asmens sutikimą, kad aukštesnysis vadovas ar valstybės tarnautojas dalyvautų atrankoje ir laimėjęs ją būtų išsiųstas ugdyti kompetencijas ar tobulinti kvalifikaciją į tarptautinę ar užsienio valstybės instituciją;
20. Atrenkant aukštesnįjį vadovą ir (ar) valstybės tarnautoją, kuris bus siunčiamas ugdyti kompetencijas ar tobulinti kvalifikaciją į tarptautines ar užsienio valstybių institucijas, atsižvelgiama į tarptautinės ar užsienio valstybės institucijos nustatytus kriterijus.
21. Jeigu aukštesniųjų vadovų ir (ar) valstybės tarnautojų, pateikusių Aprašo 19 punkte nustatytus dokumentus ir atitinkančių tarptautinės ar užsienio valstybės institucijos nustatytus reikalavimus, yra mažiau nei tarptautinės ar užsienio valstybės institucijos nustatytas atrinkti aukštesniųjų vadovų ir (ar) valstybės tarnautojų skaičius, aukštesnieji vadovai ir (ar) valstybės tarnautojai laikomi atrinktais.
22. Jeigu aukštesniuosius vadovus ir (ar) valstybės tarnautojus, kurie ugdys kompetencijas ar tobulins kvalifikaciją, atsirenka pati tarptautinė ar užsienio valstybės institucija, aukštesnieji vadovai ir (ar) valstybės tarnautojai, prieš dalyvaudami šioje atrankoje turi gauti aukštesnįjį vadovą ar valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens, o kai priimantis į pareigas asmuo yra kolegiali valstybės ar savivaldybės institucija – kolegialios valstybės institucijos vadovo ar savivaldybės mero, jei kituose įstatymuose nenustatyta kitaip, ar jo įgalioto asmens sutikimą, kad aukštesnysis vadovas ar valstybės tarnautojas dalyvautų šioje atrankoje ir laimėjęs ją būtų išsiųstas ugdyti kompetencijas ar tobulinti kvalifikaciją į tarptautinę ar užsienio valstybės instituciją.
23. Atrankos komisijai atrinkus aukštesnįjį vadovą ugdyti kompetencijas ir (ar) valstybės tarnautoją (-us) tobulinti kvalifikaciją tarptautinėse ar užsienio valstybių institucijose arba aukštesniajam vadovui ir (ar) valstybės tarnautojui ar įstaigai gavus vardinį tarptautinės ar užsienio valstybės institucijos kvietimą ugdyti kompetencijas ar tobulinti kvalifikaciją, aukštesnieji vadovai ir (ar) valstybės tarnautojai ugdyti kompetencijas ar tobulinti kvalifikaciją į tarptautines ar užsienio valstybių institucijas siunčiami aukštesnįjį vadovą ar valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens, o kai priimantis į pareigas asmuo yra kolegiali valstybės ar savivaldybės institucija – kolegialios valstybės institucijos vadovo ar savivaldybės mero, jei kituose įstatymuose nenustatyta kitaip, ar jo įgalioto asmens sprendimu.
VI SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
24. Kompetencijų ugdymo ar kvalifikacijos tobulinimo išlaidas ar jų dalį, kurių neapmoka priimančioji įstaiga ar kurios neapmokamos iš kitų finansavimo šaltinių, apmoka įstaiga, siunčianti aukštesnįjį vadovą ugdyti kompetencijas ar valstybės tarnautoją tobulinti kvalifikaciją.
25. Už įstaigos personalo valdymą atsakingas struktūrinis padalinys ar asmuo, o jeigu įstaigoje personalo administravimo funkcijos atliekamos centralizuotai, įstaiga, centralizuotai atliekanti personalo administravimo funkcijas, per 5 darbo dienas nuo kompetencijų ugdymo ar kvalifikacijos tobulinimo pabaigos įrašo Valstybės tarnautojų registre nurodytą informaciją apie aukštesniojo vadovo kompetencijų ugdymą ar valstybės tarnautojo kvalifikacijos tobulinimą.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1176
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2023 m. gruodžio 20 d. nutarimo Nr. 998
redakcija)
VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ KVALIFIKACIJOS TOBULINIMO PRIORITETŲ SĄRAŠAS
Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo prioritetai yra šie:
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1176
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2024 m. sausio 3 d. nutarimo Nr. 9
redakcija)
PRIĖMIMO Į VALSTYBĖS TARNAUTOJO PAREIGAS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato:
1.1. asmens, siekiančio tapti valstybės tarnautoju (toliau – pretendentas), priimamo konkurso būdu į karjeros valstybės tarnautojo ar įstaigos vadovo (išskyrus įstaigos vadovą, priimamą į pareigas politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu) pareigas, konkurso (toliau – konkursas) organizavimo tvarką;
1.2. pretendento, priimamo į laikinojo valstybės tarnautojo pareigas, gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo (toliau – atranka) organizavimo tvarką;
1.3. priėmimą į valstybės tarnautojo pareigas be konkurso – Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytų asmenų (toliau – buvę valstybės tarnautojai) statuso atkūrimo (toliau – statuso atkūrimas) ir Valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio 4 dalyje nurodytų asmenų (toliau – asmenys, kurių kadencija pasibaigusi) priėmimo į lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarką.
2. Aprašas parengtas vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymo 5 straipsnio 4 dalimi, 9 straipsniu, 10 straipsniu, 11 straipsnio 1–5 dalimis, 13 straipsnio 2 ir 6 dalimis, 14 straipsnio 11 dalimi, 20 straipsnio 3 dalimi, 33 straipsniu ir 36 straipsnio 2 dalies 1 ir 6 punktais.
Apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Valstybės tarnybos įstatyme.
Viešojo valdymo agentūros (toliau – Agentūra) ar įstaigų sudarytos konkursų komisijos turi teisę pasitelkti atitinkamai Agentūros ar įstaigos Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka atrinktą paslaugų teikėją (toliau – Atrankos agentūra) atlikti visas arba dalį konkurso organizavimo procedūrų. Agentūros, įstaigos ir Atrankos agentūros teisės, pareigos ir atsakomybės organizuojant konkurso procedūras nustatomos viešojo paslaugų pirkimo–pardavimo sutartyje.
3. Konkursas, atranka, statuso atkūrimas, asmenų, kurių kadencija pasibaigusi, priėmimas į valstybės tarnautojo pareigas be konkurso organizuojami vadovaujantis šiomis nuostatomis:
3.1. informacija pretendentams apie konkursą, atranką, statuso atkūrimą, asmenų, kurių kadencija pasibaigusi, priėmimą į valstybės tarnautojo pareigas be konkurso skelbiama Aprašo 3.4 papunktyje ir 9 punkte nustatyta tvarka, turi būti pateikiama aiškiai ir išsamiai;
3.2. priimami sprendimai, organizuojant konkursą, atranką, statuso atkūrimą, asmenų, kurių kadencija pasibaigusi, priėmimą į valstybės tarnautojo pareigas be konkurso, turi būti skaidrūs, objektyvūs, pagrįsti ir motyvuoti;
3.3. Aprašo V skyriuje nurodytos komisijos ir Aprašo 30 punkte nurodytas (-i) asmuo (-ys), tikrinantis (-ys) pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, siekdami atrinkti tinkamiausią pretendentą, atsižvelgdami į pareigybės, į kurią vykdomas priėmimas, pobūdį, funkcijas, pretendentų skaičių ir kitas aplinkybes, pasirenka vertinimo etapų skaičių, iš Aprašo 53 punkte nurodytų vertinimo metodų ir kriterijų pasirenka ir pritaiko vertinimo metodus ir kriterijus, sprendžia kitus su konkurso, atrankos, statuso atkūrimo, asmenų, kurių kadencija pasibaigusi, priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas be konkurso organizavimu susijusius klausimus, kiek tai neprieštarauja Aprašo nuostatoms. Konkurso į įstaigos vadovo pareigas komisija turi teisę atlikti pirminį pretendentų vertinimą konkursuose į įstaigos vadovo pareigas pagal rekomenduojamus kriterijus ir jų balus (toliau – pirminis pretendentų vertinimas) (Aprašo 3 priedas);
3.4. siekdamos pritraukti potencialius pretendentus į valstybės tarnautojo pareigas Agentūra ir įstaigos skelbia su pretendentų į valstybės tarnautojo pareigas pritraukimu susijusią informaciją Agentūros ir (ar) įstaigos interneto svetainėje, viešuose socialiniuose tinkluose, darbuotojų paieškos ir atrankos agentūrų portaluose, gali skleisti tikslinę reklamą, pasitelkti Atrankos agentūrą vykdyti pretendentų į valstybės tarnautojo pareigas paiešką, kreiptis pagalbos į profesines bendrijas, organizuoti pretendentų susitikimus su Agentūros ar įstaigos atstovais bei vykdyti kitus konkurso ar atrankos viešinimo ir pretendentų pritraukimo į juos veiksmus; Agentūra ir įstaiga pretendentui sutikus teikia jam pranešimus apie naujus konkursus ir atrankas bei kvietimus juose dalyvauti, sudaro pretendentų į įstaigų vadovus sąrašus / duomenų bazes (šiuos veiksmus Agentūra ir įstaiga gali atlikti vadovaudamosi 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymu); pretendentų į įstaigų vadovų pareigas, esančių pretendentų sąrašuose / duomenų bazėse, asmens duomenys (vardas, pavardė, telefono numeris, elektrinio pašto adresas, informacija apie pretendento dalyvavimą konkursuose, pretendento gyvenimo aprašyme nurodyti duomenys, jei pretendentas pateikia gyvenimo aprašymą) naudojami pritraukimo dalyvauti konkurse tikslu; Agentūra ir Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, turi teisę asmens sutikimu viena kitai perduoti Aprašo 19 punkte nurodytus pretendentų dokumentus ir duomenis siekdamos organizuoti konkurso procedūras.
II SKYRIUS
VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ PAREIGYBIŲ APRAŠYMŲ PATEIKIMAS AGENTŪRAI, KONKURSO, ATRANKOS PASKELBIMAS IR ATŠAUKIMAS
4. Prieš pateikdama Agentūrai pareigybių, į kurias bus skelbiamas konkursas, aprašymus (toliau – pareigybės aprašymas) įstaiga turi Vyriausybės tvirtinamo Valstybės tarnautojų perkėlimo į kitas valstybės tarnautojo pareigas laimėjus konkursą bei tarnybinio kaitumo būdu ir pasitelkimo padėti kitai valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai arba kitai organizacijai įgyvendinti funkcijas tvarkos aprašo (toliau – Valstybės tarnautojų perkėlimo į kitas valstybės tarnautojo pareigas tvarkos aprašas), Valstybės tarnautojų perkėlimo į kitas valstybės tarnautojo pareigas laimėjus konkursą bei tarnybinio kaitumo būdu ir pasitelkimo padėti kitai valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai arba kitai organizacijai įgyvendinti funkcijas tvarkos aprašo, patvirtinto Vyriausybės 2023 m. gruodžio 20 d. nutarimu Nr. 999 „Dėl Valstybės tarnautojų perkėlimo į kitas valstybės tarnautojo pareigas laimėjus konkursą bei tarnybinio kaitumo būdu ir pasitelkimo padėti kitai valstybės ar savivaldybės institucijai ar įstaigai arba kitai organizacijai įgyvendinti funkcijas tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą (toliau – VATIS) skelbti ne trumpiau kaip 3 darbo dienas informaciją apie valstybės tarnautojo, kuris į laisvas valstybės tarnautojo pareigas gali būti perkeltas tarnybinio kaitumo būdu (toliau – valstybės tarnautojo tarnybinis kaitumas), poreikį. Šioje pastraipoje nurodytą informaciją įstaiga gali skelbti ir kituose informacijos šaltiniuose.
Valstybės tarnautojo tarnybinis kaitumas vykdomas Valstybės tarnautojų perkėlimo į kitas valstybės tarnautojo pareigas tvarkos aprašo nustatyta tvarka.
Jeigu VATIS paskelbus informaciją apie valstybės tarnautojo tarnybinį kaitumą nebuvo valstybės tarnautojo, kuris tarnybinio kaitumo būdu buvo perkeltas į kitas valstybės tarnautojo pareigas, į pareigas priimančio asmens sprendimu Aprašo 5 punkte nustatyta tvarka Agentūrai gali būti pateikiamas pareigybės aprašymas skelbti konkursą.
Jei per 2 mėnesius po informacijos apie valstybės tarnautojo tarnybinį kaitumą paskelbimo Agentūrai nebuvo pateiktas pareigybės aprašymas skelbti konkursą, tai įstaiga gali pateikti pareigybės aprašymą skelbti konkursą tik dar kartą paskelbusi apie valstybės tarnautojo tarnybinį kaitumą.
5. Įstaigos per VATIS pateikia Agentūrai konkursų pareigybių aprašymus patikrinti pareigybių aprašymų atitiktį Valstybės tarnybos įstatymo, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo ir šiuo Vyriausybės nutarimu patvirtintos Valstybės tarnautojų pareigybių aprašymo ir vertinimo metodikos reikalavimams, o esant pareigybės aprašyme netikslumų, apie tai ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo pareigybės aprašymo patikrinimo dienos Agentūra per VATIS informuoja įstaigą. Konkursas skelbiamas, kai pareigybės aprašymas atitinka šiame punkte nurodytų teisės aktų reikalavimus.
6. Jeigu yra asmuo, kurį įstaiga galėtų priimti į laikinojo valstybės tarnautojo pareigas, jis į pareigas priimamas, jeigu atitinka Valstybės tarnybos įstatymo 5 ir 9 straipsniuose nustatytus reikalavimus (toliau – Reikalavimai). Asmuo, pretenduojantis į laikinojo valstybės tarnautojo pareigas, įstaigai raštu arba elektroniniu paštu turi pateikti prašymą ir Aprašo 19.2–19.6 papunkčiuose nurodytus dokumentus bei informaciją. Įstaiga, gavusi asmens, pretenduojančio į laikinojo valstybės tarnautojo pareigas, prašymą ir Aprašo 19.2–19.6 papunkčiuose nurodytus dokumentus bei informaciją, per 10 darbo dienų nuo jų gavimo dienos privalo patikrinti asmens, pretenduojančio į laikinojo valstybės tarnautojo pareigas, gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas mutatis mutandis Aprašo VII skyriuje nustatyta tvarka. Jeigu, patikrinus asmens, pretenduojančio į laikinojo valstybės tarnautojo pareigas, gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, priimamas sprendimas, kad jis yra tinkamas šioms pareigoms, į pareigas jis priimamas per Aprašo 98 punkte nurodytus terminus, patikrinus informaciją apie jį Aprašo 61 punkte nurodytuose registruose. Jeigu įstaiga neturi asmens, kurį galėtų priimti į laikinojo valstybės tarnautojo pareigas, Aprašo nustatyta tvarka gali būti organizuojama atranka į laikinojo valstybės tarnautojo pareigas, apie atranką paskelbus per VATIS.
7. Įstaigos prašymu (padaroma atitinkama žyma VATIS) konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra, kuri konkursą per VATIS paskelbia ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo tinkamai parengto pareigybės aprašymo pateikimo Agentūrai dienos.
Įstaiga konkursus (išskyrus šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodytą konkursą) per VATIS paskelbia ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo tinkamai parengto pareigybės aprašymo pateikimo Agentūrai dienos.
8. Konkurso į įstaigos vadovo pareigas komisija ne vėliau kaip iki konkurso į įstaigos vadovo pareigas paskelbimo dienos privalo pasirinkti vieną iš pirminio privalomo pretendentų vertinimo kriterijų, susijusių su pretendentų į įstaigos vadovo pareigas bendrųjų, vadybinių ir lyderystės kompetencijų įvertinimo (toliau – kompetencijų vertinimas) rezultatais, ir nuspręsti, ar taikys pirminį pretendentų vertinimą pagal pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us). Pirminis pretendentų vertinimas pagal pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us) taikomas esant ne mažiau kaip 20 pretendentų, atitikusių Reikalavimus.
9. Konkurso ar atrankos skelbime nurodoma: valstybės tarnautojo pareigų pavadinimas, pareigybei keliami reikalavimai, pareigybei nustatytas pareiginės algos koeficientas ar koeficientų intervalas, valstybės tarnautojo funkcijos, ar bus taikomas išbandymo terminas, o jei bus – nurodomas išbandymo terminas, konkurso ar atrankos skelbimo numeris, už konkurso ar atrankos organizavimą atsakingo Agentūros ar Atrankos agentūros, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, ar įstaigos atstovo kontaktai (vardas, pavardė, pareigos, elektroninio pašto adresas ir telefono numeris), kita Agentūros ar įstaigos, organizuojančios konkursą ar atranką, pateikta informacija, susijusi su konkurso ar atrankos procedūromis, o konkurso į įstaigos vadovo pareigas – pirminio pretendentų vertinimo kriterijus (-ai), į pareigas priimančiam asmeniui pateikiamų pretendentų skaičius (nuo 1 iki 3) ir pagrindiniai įstaigos vadovo kadencijos laikotarpio ir (ar) tam tikrų jo etapų veiklos tikslai ir rezultatai. Paskelbus konkursą ar atranką, skelbime pateikta informacija apie valstybės tarnautojo pareigų pavadinimą, pareigybei keliamus reikalavimus, pareigybei nustatytą pareiginės algos koeficientą, pirminio pretendentų vertinimo kriterijų (-us) (konkurse į įstaigos vadovo pareigas), valstybės tarnautojo funkcijas negali būti keičiama, išskyrus atvejus, kai ši informacija turi būti pakeista siekiant ištaisyti skelbime esančią techninę klaidą.
10. Konkursą ar atranką galima atšaukti ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo Aprašo VII skyriuje nustatyta tvarka pradžios. Jeigu įstaigos prašymu konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra, apie konkurso atšaukimą įstaiga Agentūrai turi pateikti motyvuotą prašymą atšaukti konkursą. Agentūra ar įstaiga, organizuojanti konkursą ar atranką, atšaukusios konkursą ar atranką, apie konkurso ar atrankos atšaukimą nedelsdamos, bet ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo Aprašo VII skyriuje nustatyta tvarka pradžios, per VATIS praneša pretendentams, atitikusiems Reikalavimus, ir elektroniniu paštu – motyvuotą prašymą atšaukti konkursą pateikusiai įstaigai, jeigu įstaigos prašymu konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra. Apie konkurso ar atrankos atšaukimą nedelsdamos, bet ne vėliau kaip per vieną darbo dieną nuo konkurso ar atrankos atšaukimo, Agentūra ar įstaiga, organizuojanti konkursą ar atranką, paskelbia per VATIS kartu nurodydamos ir konkurso ar atrankos atšaukimo priežastis.
III SKYRIUS
STATUSO ATKŪRIMAS
11. Buvęs valstybės tarnautojas, siekiantis atkurti statusą, turi teisę per Valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio 1–3 dalyse nustatytą laikotarpį įstaigai, kurioje ėjo pareigas, raštu arba elektroniniu paštu pateikti Aprašo 19 punkte nurodytus dokumentus ir informaciją.
12. Įstaiga, gavusi Aprašo 19 punkte nurodytus dokumentus ir informaciją, per 5 darbo dienas nuo šių dokumentų ir informacijos gavimo dienos pagal juos ir Valstybės tarnautojų registre esančius duomenis patikrina, ar buvęs valstybės tarnautojas turi teisę atkurti valstybės tarnautojo statusą ir ar įstaigoje yra galimybė buvusiam valstybės tarnautojui atkurti valstybės tarnautojo statusą į Valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio 1–3 dalyse nurodytas valstybės tarnautojo pareigas.
13. Jeigu įstaigoje yra galimybė buvusiam valstybės tarnautojui atkurti valstybės tarnautojo statusą į Valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio 1–3 dalyse nurodytas valstybės tarnautojo pareigas, įstaiga per 5 darbo dienas nuo buvusio valstybės tarnautojo Aprašo 19 punkte nurodytų dokumentų ir informacijos pateikimo dienos buvusiam valstybės tarnautojui elektroniniu paštu siūlo užimti laisvas valstybės tarnautojo pareigas, kurių pareigybės aprašyme nustatytus specialiuosius reikalavimus buvęs valstybės tarnautojas atitinka.
14. Buvęs valstybės tarnautojas apie savo sutikimą ar nesutikimą eiti įstaigos pasiūlytas pareigas informuoja įstaigą elektroniniu paštu per 5 darbo dienas nuo įstaigos pasiūlymo užimti laisvas valstybės tarnautojo pareigas gavimo dienos. Jeigu buvęs valstybės tarnautojas per nurodytą terminą elektroniniu paštu nepraneša įstaigai, kad sutinka atkurti valstybės tarnautojo statusą, laikoma, kad jis atsisakė šio įstaigos pasiūlymo.
15. Įstaiga, gavusi buvusio valstybės tarnautojo sutikimą eiti pasiūlytas pareigas, per 10 darbo dienų nuo buvusio valstybės tarnautojo Aprašo 19 punkte nurodytų dokumentų ir informacijos pateikimo dienos privalo patikrinti buvusio valstybės tarnautojo gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas mutatis mutandis Aprašo VII skyriuje nustatyta tvarka, išskyrus Aprašo 54 ir 60 punktų taikymą dėl buvusio valstybės tarnautojo vertinimo balais, – Aprašo 30 punkte nurodytas (-i) asmuo (-ys), tikrinantis (-ys) pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, priima motyvuotą sprendimą dėl buvusio valstybės tarnautojo tinkamumo (netinkamumo) eiti siūlomas valstybės tarnautojo pareigas.
16. Jeigu įstaigoje nėra galimybės buvusiam valstybės tarnautojui atkurti valstybės tarnautojo statuso, apie tai įstaiga per 5 darbo dienas nuo buvusio valstybės tarnautojo Aprašo 19 punkte nurodytų dokumentų ir informacijos pateikimo įstaigai dienos informuoja buvusį valstybės tarnautoją ir pasiūlo jam dėl informacijos suteikimo apie statuso atkūrimo tvarką kitose įstaigose kreiptis į Agentūrą.
17. Buvęs valstybės tarnautojas, neatkūręs statuso toje pačioje įstaigoje, turi teisę būti priimtas į pareigas be konkurso kitoje įstaigoje, jei dalyvauja konkurse kitoje įstaigoje į kitas lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, patikrinus jo gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas mutatis mutandis Aprašo VII skyriuje nustatyta tvarka, išskyrus Aprašo 54 ir 60 punktų taikymą dėl buvusio valstybės tarnautojo vertinimo balais, – Aprašo 30 punkte nurodytas (-i) asmuo (-ys), tikrinantis (-ys) pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, priima motyvuotą sprendimą dėl buvusio valstybės tarnautojo tinkamumo (netinkamumo) eiti siūlomas valstybės tarnautojo pareigas.
18. Buvęs valstybės tarnautojas lygiagrečiai (neatlikus Aprašo 11–17 punktuose nustatytų veiksmų) gali Aprašo 19 punkte nustatyta tvarka teikti dokumentus ir be konkurso užimti Valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio 1–3 dalyse nurodytas valstybės tarnautojo pareigas toje pačioje ar kitoje įstaigoje, Aprašo 24 punkto pirmojoje pastraipoje nustatyta tvarka sustabdžius konkurso procedūras ir patikrinus buvusio valstybės tarnautojo gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas.
IV SKYRIUS
DOKUMENTŲ PATEIKIMAS IR ATITIKTIES REIKALAVIMAMS VERTINIMAS
19. Pretendentas Agentūrai, įstaigai, organizuojančiai konkursą ar atranką, ar Atrankos agentūrai, jei konkursą į įstaigos vadovo pareigas komisija pasitelkia vykdyti Atrankos agentūrą (Atrankos agentūrai šiame punkte nurodyti dokumentai gali būti teikiami ir Atrankos agentūros nurodytu būdu) per VATIS pateikia:
19.1. prašymą (atskiras prašymas nepildomas – pretendento sprendimas pateikti dokumentus laikomas pretendento prašymu);
19.2. gyvenimo aprašymą, kuriame turi būti nurodyta informacija apie turimą darbo patirtį, vykdytas funkcijas ir kita informacija, pagrindžianti pretendento kvalifikaciją, taip pat informacija apie tai, ar pretendentas turi teisę atkurti valstybės tarnautojo statusą;
19.3. šiuo Vyriausybės nutarimu patvirtintą Atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams deklaraciją pretendentams į valstybės tarnautojo pareigas, išskyrus į įstaigos vadovo pareigas, arba Atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams deklaraciją pretendentams į įstaigos vadovo pareigas;
19.6. darbo patirtį įrodančio dokumento, kuris pagrįstų funkcijų realaus vykdymo faktą ir tokių funkcijų vykdymo laikotarpį, kopiją, kvalifikaciją įrodančio dokumento kopiją, dokumento, įrodančio teisę valdyti motorines transporto priemones, kopiją, dokumento, įrodančio užsienio kalbos mokėjimo lygį, kopiją ir kitų dokumentų kopijas, patvirtinančias pretendento atitiktį pareigybės aprašyme nustatytiems specialiesiems reikalavimams, ar kitą skelbime prašomą informaciją;
19.7. pirminio pretendentų vertinimo anketą (Aprašo 4 priedas), jeigu konkurse į įstaigos vadovo pareigas, komisijos sprendimu bus vykdomas pirminis pretendentų vertinimas pagal kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us);
20. Aprašo 19 punkte nurodyti dokumentai dalyvauti konkurse priimami 10 darbo dienų, dalyvauti atrankoje – 5 darbo dienas atitinkamai nuo konkurso ar atrankos paskelbimo per VATIS dienos. Buvę valstybės tarnautojai ir asmenys, kurių kadencija pasibaigusi, Aprašo 19 punkte nurodytus dokumentus ir informaciją teikia per šiame punkte nustatytus terminus. Įstaigos motyvuotu sprendimu šie terminai gali būti pratęsiami iki 10 darbo dienų.
21. Agentūra, Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, ar įstaiga, organizuojanti konkursą ar atranką, per 5 darbo dienas nuo Aprašo 19 punkte nurodytų dokumentų pateikimo termino pabaigos įvertina, ar pretendentas atitinka Reikalavimus, išskyrus Aprašo 24 ir 25 punktuose nurodytus atvejus, ir per VATIS apie tai informuoja pretendentą.
22. Agentūra ir įstaiga, organizuojanti konkursą ar atranką, gali pretendento duomenis patikrinti Valstybės tarnautojų registre ir (ar) Vidaus reikalų pareigūnų registre. Jeigu šiuose registruose reikiamų duomenų nėra, per 5 darbo dienas nuo Aprašo 19 punkte nurodytų dokumentų pateikimo termino pabaigos Agentūra ar įstaiga, organizuojanti konkursą ar atranką, paprašo pretendento per VATIS papildomai pateikti prašomo dokumento (-ų) kopiją (-as). Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, gali paprašyti Agentūros patikrinti pretendentų šiame punkte nustatytus duomenis.
23. Pretendentas per 5 darbo dienas nuo Aprašo 22 punkte nurodyto Agentūros ar įstaigos, organizuojančios konkursą ar atranką, prašymo gavimo pateikia per VATIS, o kai organizuoti konkurso procedūras yra pasitelkta Atrankos agentūra – Atrankos agentūros nurodytu būdu prašomo (-ų) dokumento (-ų) kopiją (-as). Esant objektyvių aplinkybių (pretendento laikinajam nedarbingumui, reikiamų dokumentų gavimui iš trečiųjų asmenų ar kitų aplinkybių), Agentūra ar įstaiga, organizuojanti konkursą ar atranką, arba Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, terminą dokumentų kopijoms pateikti gali pratęsti iki 10 darbo dienų. Pretendentui nepateikus prašomo (-ų) dokumento (-ų) kopijos (-ų), laikoma, kad jis neatitinka Reikalavimų, ir jam neleidžiama dalyvauti konkurse ar atrankoje, statuso atkūrimo atveju – atkurti statuso, o Aprašo 72 punkte nustatytais atvejais – būti priimtam į lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas toje pačioje ar kitoje įstaigoje be konkurso. Pretendentui, pateikusiam prašomo (-ų) dokumento (-ų) kopiją (-as), per 3 darbo dienas nuo dokumento (-ų) pateikimo Agentūra ar įstaiga, organizuojanti konkursą ar atranką, Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, praneša: konkurso ar atrankos atveju per VATIS, o kai konkurso procedūras atlikti yra pasitelkta Atrankos agentūra – Atrankos agentūros pasirinktu būdu – ar jis atitinka Reikalavimus ir jam leidžiama dalyvauti konkurse ar atrankoje, statuso atkūrimo atveju elektroniniu paštu – ar jis atitinka Reikalavimus ir turi teisę atkurti statusą, o Aprašo 72 punkte nustatytais atvejais elektroniniu paštu – ar jis atitinka Reikalavimus ir turi teisę būti priimtas į lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas toje pačioje ar kitoje įstaigoje be konkurso. Jeigu pretendentas neatitinka Reikalavimų, jam neleidžiama dalyvauti konkurse, atrankoje, atkurti valstybės tarnautojo statuso ar būti priimtam į lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas toje pačioje ar kitoje įstaigoje be konkurso, apie tai Agentūra ar įstaiga, organizuojanti konkursą ar atranką, arba Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, per 3 darbo dienas nuo prašomo (-ų) dokumento (- ų) kopijos (-ų) gavimo dienos arba dienos, kurią sueina terminas pateikti prašomo (-ų) dokumento (-ų) kopiją (-as), o pretendentas prašomų dokumentų kopijų nepateikia, per VATIS, statuso atkūrimo atveju ar Aprašo 72 punkte nustatytais atvejais elektroniniu paštu, o kai konkurso organizavimo procedūroms atlikti yra pasitelkta Atrankos agentūra – Atrankos agentūros pasirinktu būdu informuoja pretendentą nurodydama tokio sprendimo priežastis.
24. Jeigu Aprašo 19 punkte nurodytus dokumentus ir informaciją yra pateikęs (-ę) buvęs (-ę) valstybės tarnautojas (-ai), turintis (-ys) teisę atkurti statusą, atitinkantis (-ys) Reikalavimus, Agentūra, įstaiga, organizuojanti konkursą, ar Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, konkurso procedūras sustabdo, o įstaiga per 10 darbo dienų nuo įstaigos informavimo apie konkurso sustabdymą, jeigu konkurso organizavimo procedūroms atlikti yra pasitelkta Atrankos agentūra arba jei įstaigos prašymu konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra, ar konkurso sustabdymo dienos patikrina buvusio (-ių) valstybės tarnautojo (-ų) gebėjimus atlikti pareigybės, į kurią pretenduoja, aprašyme nustatytas funkcijas mutatis mutandis Aprašo VII skyriuje nustatyta tvarka, išskyrus Aprašo 54 ir 60 punktų taikymą dėl buvusio (-ių) valstybės tarnautojo (-jų) vertinimo balais, – Aprašo 30 punkte nurodytas (-i) asmuo (-ys), tikrinantis (-ys) pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, priima motyvuotą sprendimą dėl buvusio (-ių) valstybės tarnautojo (-jų) tinkamumo (netinkamumo) eiti šias valstybės tarnautojo pareigas ir per 5 darbo dienas nuo gebėjimų atlikti pareigybės, į kurią pretenduoja, aprašyme nustatytas funkcijas patikrinimo dienos raštu informuoja Agentūrą apie šio patikrinimo rezultatus, jeigu konkursą organizuoja Agentūra, arba Atrankos agentūrą, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras. Konkurso procedūros sustabdomos pasibaigus Aprašo 20 punkte nustatytam dokumentų pateikimo terminui ir apie konkurso sustabdymą per 5 darbo dienas nuo dokumentų pateikimo termino pabaigos Agentūra ar įstaiga, organizuojanti konkursą, per VATIS informuoja dokumentus pateikusius pretendentus, o Agentūra elektroniniu paštu – konkursą inicijavusią įstaigą, jeigu įstaigos prašymu konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra, o Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, Atrankos agentūros pasirinktu būdu informuoja dokumentus pateikusius pretendentus.
Jeigu, įstaigai patikrinus buvusio valstybės tarnautojo gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, buvęs valstybės tarnautojas nepriimamas į valstybės tarnautojo pareigas, Agentūra, jeigu įstaigos prašymu konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra, arba Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, atitinkamai per VATIS arba Atrankos agentūros pasirinktu būdu per 2 darbo dienas nuo pranešimo iš įstaigos apie buvusio valstybės tarnautojo gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas patikrinimo rezultatus gavimo dienos apie tai informuoja dokumentus pateikusius pretendentus, o įstaiga, organizuojanti konkursą, per 2 darbo dienas nuo buvusio valstybės tarnautojo gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas patikrinimo dienos atnaujina konkurso procedūras ir apie tai per VATIS informuoja dokumentus pateikusius pretendentus.
Buvęs valstybės tarnautojas turi teisę atkurti statusą į kitas lygiavertes ar žemesnes valstybės tarnautojo pareigas arba dalyvauti konkurse ar atrankoje į valstybės tarnautojo pareigas.
25. Jeigu Aprašo 19 punkte nurodytus dokumentus ir informaciją per Valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio 4 dalyje nustatytą terminą yra pateikęs asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, atitinkantis Reikalavimus, atitinkamai Agentūra, jeigu įstaigos prašymu konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra, Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, ar įstaiga konkurso procedūras sustabdo, o įstaiga per 10 darbo dienų nuo įstaigos informavimo apie konkurso sustabdymą, jeigu įstaigos prašymu konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra, ar konkurso sustabdymo dienos patikrina asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimus atlikti pareigybės, į kurią pretenduoja, aprašyme nustatytas funkcijas mutatis mutandis Aprašo VII skyriuje nustatyta tvarka, išskyrus Aprašo 54 ir 60 punktų taikymą dėl asmens, kurio kadencija pasibaigusi, vertinimo balais, – Aprašo 30 punkte nurodytas (-i) asmuo (-ys), tikrinantis (-ys) pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, priima motyvuotą sprendimą dėl asmens, kurio kadencija pasibaigusi, tinkamumo (netinkamumo) eiti šias valstybės tarnautojo pareigas ir per 5 darbo dienas nuo gebėjimų atlikti pareigybės, į kurią pretenduoja, aprašyme nustatytas funkcijas patikrinimo dienos raštu informuoja Agentūrą, jeigu įstaigos prašymu konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra, apie šio patikrinimo rezultatus. Konkurso procedūros sustabdomos pasibaigus Aprašo 20 punkte nustatytam dokumentų pateikimo terminui, ir apie konkurso sustabdymą per 5 darbo dienas nuo dokumentų pateikimo termino pabaigos Agentūra, jeigu įstaigos prašymu konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra, ar įstaiga, organizuojanti konkursą, per VATIS informuoja dokumentus pateikusius pretendentus arba Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras – Atrankos agentūros pasirinktu būdu informuoja dokumentus pateikusius pretendentus, o Agentūra elektroniniu paštu – konkursą inicijavusią įstaigą, jeigu įstaigos prašymu konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra.
Jeigu, įstaigai patikrinus asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, šis asmuo nepriimamas į karjeros valstybės tarnautojo pareigas, Agentūra, jeigu įstaigos prašymu konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra, ar Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, per 2 darbo dienas nuo pranešimo iš įstaigos apie asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas patikrinimo rezultatus gavimo dienos ar įstaiga per 2 darbo dienas nuo asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas patikrinimo dienos atnaujina konkurso procedūras ir apie tai per VATIS, Atrankos agentūra – Atrankos agentūros pasirinktu būdu informuoja dokumentus pateikusius pretendentus.
Asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, gali be konkurso užimti kitas lygiavertes ar žemesnes valstybės tarnautojo pareigas arba dalyvauti konkurse ar atrankoje į valstybės tarnautojo pareigas.
26. Jeigu konkurse į įstaigos vadovo pareigas yra ne mažiau kaip 20 pretendentų, atitikusių Reikalavimus, ir, be privalomo pirminio pretendentų vertinimo kriterijaus (-ų), susijusio su kompetencijų vertinimo rezultatu, nustatytas (-i) pirminio pretendentų vertinimo kriterijus (-ai) pagal pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us), konkurso į įstaigos vadovo pareigas pirmininko paskirti (-as) komisijos nariai (-ys) arba Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, per 7 darbo dienas nuo Aprašo 21–23 punktuose nurodytų veiksmų atlikimo atlieka pirminį pretendentų vertinimą pagal nustatytą (-us) pirminio pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us) ir jo (jų) balus ir apskaičiuoja rezultatus. Konkurso į įstaigos vadovo pareigas pirmininko paskirti (-as) komisijos nariai (-ys) ar Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, atlikusi pirminį pretendentų vertinimą pagal apskaičiuotus rezultatus, konkurso į įstaigos vadovo pareigas komisijai pateikia geriausiai įvertintų ir atrinktų pretendentų sąrašą. Konkurso į įstaigos vadovo pareigas komisijai patvirtinus geriausiai įvertintų ir atrinktų pretendentų sąrašą, atrinkti pretendentai kviečiami dalyvauti kompetencijų vertinime Agentūroje ar Atrankos agentūroje, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, o neatrinkti pretendentai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas per VATIS, o kai konkurso organizavimo procedūroms organizuoti yra pasitelkta Atrankos agentūra – Atrankos agentūros pasirinktu būdu informuojami apie tai, kad nepraėjo pirminio pretendentų vertinimo pagal pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us), ir nurodomos priežastys. Pretendentų pirminis vertinimas pagal pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us), vertinimo eiga ir rezultatai įforminami protokolu.
V SKYRIUS
KONKURSO KOMISIJA, KONKURSE STEBĖTOJŲ TEISĖMIS DALYVAUJANTYS ASMENYS, ASMUO (-YS), ATLIEKANTIS (-YS) GEBĖJIMŲ ATLIKTI PAREIGYBĖS APRAŠYME NUSTATYTAS FUNKCIJAS TIKRINIMĄ
27. Agentūros direktorius ar jo įgaliotas Agentūros valstybės tarnautojas sudaro konkurso į įstaigos vadovo pareigas ir konkurso, jeigu įstaigos prašymu konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra, komisijas. Įstaigoje organizuojamų konkursų į karjeros valstybės tarnautojo pareigas komisijas sudaro valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas, o jeigu valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo yra kolegiali valstybės ar savivaldybės institucija, – šios institucijos vadovas ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas arba savivaldybės meras. Konkurso į įstaigos vadovo pareigas ir konkurso, jeigu įstaigos prašymu konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra, komisijos pirmininku skiriamas Agentūros atstovas. Konkurso komisijos pirmininkas organizuoja komisijos darbą. Konkurso komisija sudaroma ne vėliau kaip iki konkurso paskelbimo dienos. Konkurso, jeigu įstaigos prašymu konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas organizuoja Agentūra, komisija sudaroma ne vėliau kaip iki Aprašo 20 punkte nurodyto termino pateikti dokumentus pabaigos.
28. Konkurso į karjeros valstybės tarnautojo pareigas komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 3 narių. Įstaigos prašymu ar savo iniciatyva Agentūra gali deleguoti atstovą į konkurso į karjeros valstybės tarnautojo pareigas (išskyrus konkursus į karjeros valstybės tarnautojo pareigas, kuriuos įstaigos prašymu organizuoja Agentūra) komisiją komisijos nario teisėmis. Įstaiga prašymą dėl Agentūros atstovo delegavimo į konkurso komisiją Agentūrai turi pateikti ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki konkurso į karjeros valstybės tarnautojo pareigas paskelbimo dienos.
Kai priimama į savivaldybės administracijos valstybės tarnautojo, atsakingo už Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo 10 straipsnio 1 dalyje nustatytų funkcijų atlikimą, pareigas, į komisiją skiriamas Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos atstovas.
Kai priimama į Agentūros karjeros valstybės tarnautojo pareigas, konkurso komisija sudaroma inter alia vadovaujantis šio punkto pirmosios pastraipos ir Aprašo 27 punkto nuostatomis.
29. Konkurso į įstaigos vadovo pareigas komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 5 narių. Konkurso į įstaigos vadovo pareigas komisijos nariais gali būti skiriami biudžetinių, viešųjų įstaigų, kurių savininkė ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių ir įstaigų atstovai, buvę įstaigų vadovai, taip pat Atrankos agentūros ekspertai, kiti ekspertai, atrinkti Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka.
Konkurso į Agentūros direktoriaus pareigas komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 5 narių: du į pareigas priimančio asmens atstovai (vienas iš jų skiriamas komisijos pirmininku), Vidaus reikalų ministerijos atstovas ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas, taip pat komisijos nariais gali būti skiriami biudžetinių, viešųjų įstaigų, kurių savininkė ar dalininkė yra valstybė ar savivaldybė, valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių ir įstaigų atstovai, Atrankos agentūros ekspertai, kiti ekspertai, atrinkti Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka.
30. Atrankos, statuso atkūrimo ir asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimą atlieka į pareigas priimantis asmuo ir (ar) jo įgaliotas (-i) asmuo (-ys) (tiesioginis būsimo valstybės tarnautojo vadovas ir (ar) kitas asmuo).
31. Kai tik paaiškėja, kad komisijos narys ar asmuo, atliekantis gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimą, yra pretendento tėvas, motina (įtėvis, įmotė), vaikas (įvaikis), brolis (įbrolis), sesuo (įseserė), senelis, senelė, vaikaitis, sutuoktinis, sugyventinis ar partneris (kai partnerystė įregistruota įstatymų nustatyta tvarka), artimas giminaitis ar asmuo, susijęs svainystės ryšiais, arba yra kitokių aplinkybių, kurios kelia abejonių dėl komisijos nario ar asmens, atliekančio gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimą, nešališkumo, komisijos narys ar asmuo, atliekantis gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimą, turi nedelsdamas nusišalinti.
Komisijos nariu ar asmeniu, atliekančiu gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimą, negali būti skiriamas valstybės politikas.
33. Vertinant pretendentus konkurso komisijoje, stebėtojo teisėmis gali dalyvauti įstaigoje, į kurią priimamas valstybės tarnautojas, veikiančios profesinės sąjungos (ne daugiau kaip 2 atstovai), darbo tarybos ir kiti Lietuvos Respublikoje įregistruoto viešojo juridinio asmens, išskyrus valstybės ar savivaldybės institucijas ar įstaigas, įgalioti atstovai (toliau – stebėtojai). Vertinant pretendentus konkurso komisijoje gali dalyvauti ne daugiau kaip 5 stebėtojai. Prašymą stebėtojo teisėmis dalyvauti, vertinant pretendentus konkurso komisijoje, stebėtojai ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki pretendentų vertinimo konkurso komisijoje pradžios elektroniniu paštu pateikia Agentūrai ar įstaigai, organizuojančiai konkursą, nurodydami stebėtojo vardą ir pavardę. Jeigu prašymą dalyvauti vertinant pretendentus konkurso komisijoje pateikia daugiau negu 5 stebėtojai, stebėtojų pirmenybė nustatoma pagal prašymo stebėtojo teisėmis dalyvauti vertinant pretendentus konkurso komisijoje pateikimo Agentūrai ar įstaigai, organizuojančiai konkursą, laiką.
34. Stebėtojams apie pretendentų vertinimo datą, laiką ir vietą Agentūra ar įstaiga, organizuojanti konkursą, praneša elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki pretendentų vertinimo konkurso komisijoje pradžios. Aprašo 33 punkte nustatytų reikalavimų neatitinkantiems stebėtojams, kuriems neleidžiama stebėti pretendentų vertinimo konkurso komisijoje, apie tai elektroniniu paštu pranešama ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki pretendentų vertinimo konkurso komisijoje pradžios.
35. Vertinant pretendentus konkurso komisijoje dalyvausiantys stebėtojai konkurso komisijos sekretoriui prieš pretendentų vertinimą privalo parodyti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Stebėtojai turi užtikrinti konkurso komisijoje vertinamiems pretendentams teikiamų klausimų ir užduočių konfidencialumą bei neatskleisti asmens duomenų paslapties. Stebėtojai iki konkurso pradžios pasirašo Agentūros direktoriaus nustatytos formos konfidencialumo pasižadėjimą.
36. Stebėtojams vertinimo metu draudžiama daryti garso ar vaizdo įrašus, naudoti kitas technines priemones. Šias technines priemones naudojantiems ar konkurso komisijos darbui trukdantiems stebėtojams konkurso komisijos sprendimu gali būti nebeleidžiama stebėti pretendentų vertinimo konkurso komisijoje ir apie tai pažymima šios komisijos posėdžio protokole. Stebėtojai, kuriems neleidžiama stebėti pretendentų vertinimo konkurso komisijoje, šios komisijos akivaizdoje turi sunaikinti konkurso metu techninėmis priemonėmis užfiksuotą informaciją, jeigu jie ją užfiksavo techninėmis priemonėmis.
VI SKYRIUS
PRETENDENTŲ Į ĮSTAIGOS VADOVO, PRIIMAMO KONKURSO BŪDU, PAREIGAS VERTINIMAS AGENTŪROJE AR ATRANKOS AGENTŪROJE
38. Pretendento tinkamumas eiti įstaigos vadovo pareigas suprantamas kaip gebėjimas vadovauti įstaigai, pagrįstas įgytų žinių, gebėjimų ir nuostatų visuma, t. y. bendrosiomis, vadybinėmis ir lyderystės kompetencijomis (toliau – kompetencijų vertinimas).
Kompetencijų vertinimo tikslas – įvertinti pretendentų į įstaigos vadovo pareigas bendrąsias, vadybines ir lyderystės kompetencijas ir jų raišką, taikant skirtingus vertinimo metodus ir standartizuotas vertinimo procedūras.
Kompetencijų vertinimo metu vertinamos 3 bendrosios kompetencijos (analizė ir pagrindimas, organizuotumas, komunikacija) ir 3 vadybinės ir lyderystės kompetencijos (strateginis požiūris, veiklos valdymas, lyderystė).
Kompetencijų vertinimo metu pagal standartizuotas procedūras vertinama pretendento žodžiu ir (ar) raštu pateikta informacija, pademonstruotas elgesys, atliekant kompetencijų vertinimo užduotis. Apibendrinus pretendento atliktą kompetencijų vertinimą, nustatomas kiekvieno asmens turimų bendrųjų, vadybinių ir lyderystės kompetencijų, reikalingų vadovauti įstaigai, raiškos lygis: silpnas – kompetencijos išreikštumas žemesnis nei vidutinis, t. y. pretendento pateikti atsakymai įvertinti kaip nepagrindžiantys ar nepakankamai pagrindžiantys vertinamą kompetenciją; vidutinis – kompetencijos išreikštumas vidutinis, t. y. pretendento pateikti atsakymai įvertinti kaip pakankamai pagrindžiantys vertinamą kompetenciją; aukštas – kompetencijos išreikštumas aukštesnis nei vidutinis, t. y. pretendento pateikti atsakymai įvertinti kaip gerai pagrindžiantys vertinamą kompetenciją. Kompetencijų vertinimo išvadoje pateikiamas pretendento turimų bendrųjų, vadybinių ir lyderystės kompetencijų, reikalingų vadovauti įstaigai, raiškos profilis, jų įvertinimo pagrindimas.
Pretendento, kurio bent vienos kompetencijos raiškos lygis įvertintas kaip silpnas, jeigu pasirinkti Aprašo 3 priede pretendentų vertinimo kriterijai pagal kompetencijų vertinimo rezultatus Nr. 1 ir Nr. 3, ar bent dviejų kompetencijų raiškos lygiai įvertinti kaip silpni, jeigu pasirinktas Aprašo 3 priede pretendentų vertinimo kriterijus pagal kompetencijų vertinimo rezultatus Nr. 2, neleidžiama dalyvauti konkurse į įstaigos vadovo pareigas.
39. Kompetencijų vertinimą gali atlikti Agentūros atsakingi darbuotojai arba Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras.
Jeigu konkurse yra nors vienas Reikalavimus atitikęs pretendentas į įstaigos vadovo pareigas, kuris eina arba per pastaruosius vienerius metus iki kompetencijų vertinimo dienos ėjo pareigas Agentūroje, kompetencijų vertinimą Agentūroje visiems pretendentams atlieka Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras.
40. Kompetencijų vertinimo metu bendrosios, vadybinės ir lyderystės kompetencijos vertinamos interviu ir praktinės užduoties metodais.
Kompetencijų vertinimo užduočių rinkinį sudaro pusiau struktūruoto interviu klausimai ir 2 žodžiu ir (ar) raštu atliekamos individualios praktinės užduotys. Kompetencijų vertinimo užduotys viešai neskelbiamos. Kompetencijų vertinimo organizavimo rekomendacijas nustato Agentūros direktorius.
41. Konkurso į įstaigos vadovo pareigas komisijos pirmininko paskirti (-as) nariai (-ys) arba Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo Aprašo 42 ir 43 punktuose nurodytų veiksmų atlikimo atlieka pirminį pretendentų vertinimą pagal nustatytą (-us) privalomą (-us) pirminio pretendentų vertinimo kriterijų (-us) ir jo (jų) balus, susijusį (-ius) su kompetencijų vertinimo rezultatais, ir apskaičiuoja pirminio pretendentų vertinimo rezultatus. Konkurso į įstaigos vadovo pareigas komisijos pirmininko paskirti (-as) nariai (-ys) ar Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, atlikusi pirminį pretendentų vertinimą, vadovaudamiesi pirminio pretendentų vertinimo kriterijumi (-ais), susijusiu (-iais) su kompetencijų vertinimo rezultatais, daugiausiai balų surinkusių pretendentų į įstaigos vadovo pareigas sąrašą pateikia konkurso į įstaigos vadovo pareigas komisijai. Pretendentų pirminio vertinimo kriterijai pagal nustatytą (-us) privalomą (-us) pirminio pretendentų vertinimo kriterijų (-us), susijusį (-ius) su kompetencijų vertinimo rezultatais, vertinimo eiga ir rezultatai įforminami protokolu.
Konkurso į įstaigos vadovo pareigas komisijai patvirtinus atrinktų pretendentų į įstaigos vadovo pareigas sąrašą, atrinkti pretendentai kviečiami dalyvauti kitame konkurso etape, o neatrinkti pretendentai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas per VATIS, o kai konkurso organizavimo procedūroms organizuoti yra pasitelkta Atrankos agentūra – Atrankos agentūros pasirinktu būdu informuojami apie tai, kad nepraėjo pirminio pretendentų vertinimo, ir nurodomos priežastys.
42. Pretendento į įstaigos vadovo pareigas kompetencijų vertinimo išvada galioja 3 metus. Pakartotinį pretendento į įstaigos vadovo pareigas kompetencijų vertinimą galima atlikti ne anksčiau nei po šešių mėnesių nuo ankstesnio kompetencijų vertinimo pabaigos. Atlikus pakartotinį kompetencijų vertinimą, galioja paskutinė atlikto kompetencijų vertinimo išvada. Kompetencijų vertinimo išvadą Agentūra ar Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, per 5 darbo dienas nuo kompetencijų vertinimo pabaigos per VATIS ar elektroniniu paštu, o kai konkurso organizavimo procedūroms organizuoti yra pasitelkta Atrankos agentūra – Atrankos agentūros pasirinktu būdu pateikia Agentūrai ir kompetencijų vertinime dalyvavusiam pretendentui į įstaigos vadovo pareigas.
43. Pretendentai į įstaigos vadovo pareigas per 15 darbo dienų nuo Agentūros ar Atrankos agentūros, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, pranešimo, kad jie atitinka Reikalavimus ir praėjo pirminį pretendentų vertinimą pagal nustatytą (-us) pirminio pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us), nesusijusius su kompetencijų vertinimo rezultatais, jeigu šis vertinimas taikytas, gavimo dienos turi dalyvauti kompetencijų vertinime atitinkamai pagal Agentūros VATIS skelbiamą grafiką arba kompetencijų vertinimo datą, laiką ir vietą sutarus su Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras. Esant objektyvių priežasčių, Agentūros direktoriaus sprendimu šis terminas gali būti pratęstas dar iki 5 darbo dienų.
VII SKYRIUS
PRETENDENTŲ VERTINIMAS KOMISIJOJE IR GEBĖJIMŲ ATLIKTI PAREIGYBĖS APRAŠYME NUSTATYTAS FUNKCIJAS TIKRINIMAS
44. Valstybės tarnautojo pareigoms eiti reikalingos (-ų) užsienio kalbos (-ų) mokėjimas turi būti patikrintas iki pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo pradžios.
45. Pretendentų vertinimo komisijoje kriterijai yra kompetencijos ir gebėjimai, kurių reikia pareigybės aprašyme nustatytoms funkcijoms tinkamai atlikti, ir tinkamumas eiti valstybės tarnautojo pareigas.
46. Apie pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo datą, laiką, vietą ir eigą, informaciją apie pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo metu taikytinus vertinimo kriterijus ir metodus, rezultatų nustatymo būdą, prašymo atsiėmimą, nusprendus nedalyvauti pretendentų vertinime komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinime, Agentūra, Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, ar įstaiga, organizuojanti konkursą ar atranką, praneša pretendentams per VATIS ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo pradžios.
47. Pretendentai, nusprendę nedalyvauti pretendentų vertinime komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinime, turi atsiimti prašymą VATIS iki pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo pradžios. Jeigu pretendentas neturi galimybės atsiimti prašymo VATIS, apie nedalyvavimą pretendentų vertinime komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinime jis turi informuoti Agentūros ar įstaigos, organizuojančios konkursą ar atranką, atsakingus asmenis (elektroniniu paštu ar kitu Agentūros ar įstaigos pasirinktu būdu).
48. Pretendentas gali dalyvauti pretendentų vertinime komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinime, jeigu atitinka Reikalavimus, juos įvertinus Aprašo IV skyriuje nustatyta tvarka, o asmenys, pretenduojantys į įstaigos vadovo pareigas, jeigu buvo atrinkti per pirminį pretendentų vertinimą pagal pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijų (-us), jeigu jis buvo atliekamas, ir praėję privalomą pirminį pretendentų vertinimą, susijusį su kompetencijų vertinimo rezultatais.
49. Pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo eiga ir rezultatai įforminami protokolu, kurį pasirašo komisijos pirmininkas ar gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinantis (-ys) asmuo (-ys).
50. Pretendentai, dalyvaujantys pretendentų vertinime komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinime, privalo komisijos sekretoriui ar Aprašo 30 punkte nurodytam asmeniui, tikrinančiam pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, parodyti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą prieš pradedant jų vertinimą komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimą.
51. Pretendentų vertinimas komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimas pradedamas pretendentams praneštu laiku ir vietoje.
52. Komisijai ar Aprašo 30 punkte nurodytam (-iems) asmeniui (-ims), tikrinančiam (-iems) pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, nusprendus pretendentus vertinti per kelis etapus, į vėlesnius pretendentų vertinimo etapus kviečiami komisijos ar Aprašo 30 punkte nurodyto (-ų) asmens (-ų), tikrinančio (-ių) pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, atrinkti pretendentai.
53. Pretendentų vertinimui komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimui taikomas vienas ar keli vertinimo metodai:
53.1. interviu (struktūruotas ar pusiau struktūruotas, individualus ar grupinis pokalbis, per kurį pretendentams individualiai ar jų grupei duodami vienodi ar lygiaverčiai klausimai su galimybe duoti tikslinamuosius klausimus ar pateikiami pagrindiniai klausimai su galimybe duoti papildomus klausimus);
53.2. praktinė užduotis (pretendentui raštu ir (ar) žodžiu pateikiama (-os) užduotis (-ys), kuri (-ios) leidžia prognozuoti pretendento elgesį realiose darbo situacijose);
53.3. testas (pretendentams raštu pateikiamos užduotys, reikalaujančios vienareikšmio atsakymo; testo rezultatas konvertuojamas į dešimtbalę vertinimo sistemą ir apvalinamas iki šimtosios dalies); ši nuostata netaikoma, jeigu teste nėra skaičiuojamas teisingų atsakymų skaičius, o rezultatai pateikiami profiliu ar kokybine išvada;
53.4. namų darbų užduotis (pretendentams iš anksto pateikiama užduotis su sąlygomis, kurios rezultatus pretendentai turi pristatyti komisijos nurodytu formatu (žodžiu, raštu, grafiniu pavidalu, garsu ar vaizdu) ir pateikimo būdais (elektroniniu paštu, prisijungus prie tam tikros platformos, paskyros ir pan.); namų darbų užduotis pretendentams turi būti pateikiama per VATIS arba konkurso organizuojančios įstaigos pasirinktu alternatyviu būdu ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki pretendentų vertinimo komisijoje pradžios); jeigu namų darbų užduotis teikiama tik raštu, pretendentams užduotis pateikiama ne vėliau kaip prieš 4 darbo dienas iki pretendentų vertinimo komisijoje pradžios, o pretendentai atsakymus pretendentų vertinimo komisijai turi pateikti ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki pretendentų vertinimo komisijoje pradžios; namų darbų užduotis pretendentui gali būti pateikta iš anksto, tokiu atveju nustatomas terminas, iki kada pretendentas pateikia užduotį, išlaikant ne mažiau kaip 3 darbo dienų terminą užduočiai atlikti;
54. Pretendentų vertinimo komisijoje metu kiekvienas komisijos narys pretendentų kompetencijas ir gebėjimus, kurių reikia pareigybės aprašyme nustatytoms funkcijoms atlikti, bei tinkamumą eiti valstybės tarnautojo pareigas vertina individualiai pagal atskirą (-us) vertinimo metodą (-us), išskyrus testą, – nuo vieno iki 10 balų, vadovaudamiesi Aprašo 2 priedu. Testas vertinamas pagal teisingų atsakymų dalį teste 10 balų skalėje (žemiausias testo įvertinimas yra vienas balas, aukščiausias – 10 balų), išskyrus, jeigu teste nėra skaičiuojamas teisingų atsakymų skaičius, o rezultatai pateikiami profiliu ar kokybine išvada.
Jeigu pretendentai vertinami pagal vieną vertinimo metodą, išskyrus testą, kiekvienam pretendentui individualaus vertinimo metu skirti balai susumuojami ir dalijami iš komisijos darbe dalyvaujančių komisijos narių skaičiaus. Jeigu pretendentams vertinti komisijoje taikomas daugiau nei vienas vertinimo metodas, komisijos sprendimu gali būti nustatomas taikyto vertinimo metodo lyginamasis svoris kitų pretendentų vertinimui komisijoje taikomų vertinimo metodų atžvilgiu, kai vertinimo metu taikomais vertinimo metodais galima nustatyti skirtingą tikrinamų gebėjimų ir kompetencijų kiekį. Kiekvieno komisijos nario vertinimo balai pagal atskirą vertinimo metodą sudedami ir padalijami iš komisijos narių skaičiaus, o jeigu yra nustatytas vertinimo metodo lyginamasis svoris, gautas balas dauginamas iš komisijos vertinimo metodui nustatyto koeficiento. Jeigu yra nustatytas vertinimo metodo lyginamasis svoris, gauti balai susumuojami. Jeigu vertinimo metodo lyginamasis svoris nenustatomas, gauti balai susumuojami ir dalijami iš vertinimo metu taikytų vertinimo metodų skaičiaus. Vertinimo balai apvalinami iki šimtosios dalies.
55. Pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo eigai fiksuoti ir vertinimo objektyvumui užtikrinti daromas skaitmeninis garso (ir) ar vaizdo įrašas. Skaitmeninis garso (ir) ar vaizdo įrašas daromas viso pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo metu, išskyrus pertraukas. Laikmena su skaitmeniniu garso ir (ar) vaizdo įrašu pridedama prie protokolo. Raštu atliktos užduotys pridedamos prie protokolo.
56. Kai taikomas testas, praktinė užduotis raštu, testo sprendimą, praktinės užduoties atlikimą, rašymą turi stebėti bent vienas pretendentų vertinimo komisijos narys.
57. Konkurse į įstaigos vadovo pareigas darbuotojų atstovas (-ai), dalyvaujantis (-ys) pretendentų vertinimo komisijoje į įstaigos vadovo pareigas stebėtojo teisėmis, turi teisę komisijai pateikti savo nuomonę apie konkurse dalyvaujančius pretendentus į įstaigos vadovo pareigas. Ši nuomonė komisijai yra neprivaloma.
58. Komisija gali organizuoti pretendentų vertinimus komisijoje į daugiau nei vieną identiškų valstybės tarnautojų pareigų, kurių pareigybių aprašymuose nurodyti specialieji reikalavimai ir funkcijos identiški. Pretendentai atrenkami atitinkamai į tas valstybės tarnautojo pareigas, į kurias jie buvo pateikę Aprašo 19 punkte nurodytus dokumentus.
59. Protokolas, raštu atliktos užduotys, laikmena su skaitmeniniu garso (ir) ar vaizdo įrašu saugomi vienus metus nuo pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo pabaigos, konkurso atveju – Agentūroje ar įstaigoje, kurioje organizuotas vertinimas komisijoje, o atrankos, statuso atkūrimo atveju ir asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo atveju – įstaigoje, kurioje buvo atliktas gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimas.
60. Pretendentų vertinimą komisijoje laimi daugiausia balų, bet ne mažiau nei 6 balus, surinkęs pretendentas, o organizuojant konkursą į įstaigos vadovo pareigas – ne mažiau kaip 7 balus surinkę pretendentai, kurių ne daugiau nei 3, surinkę daugiausia balų teikiami į pareigas priimančiam asmeniui. Jeigu vienodą balų skaičių, bet ne mažiau kaip 6 balus, surenka daugiau nei vienas pretendentas, į pareigas priimančiam asmeniui teikiami visi vienodą balų skaičių surinkę pretendentai. Jei organizuojant konkursą į įstaigos vadovo pareigas vienodą balų skaičių, bet ne mažiau kaip 7 balus, surenka daugiau nei 3 pretendentai, į pareigas priimančiam asmeniui teikiami visi vienodą balų skaičių surinkę pretendentai.
61. Įstaiga, organizuojanti atranką, per 3 darbo dienas nuo pretendentų gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo pabaigos informuoja per VATIS pretendentus apie jų gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo rezultatus.
Atrankos agentūra, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, atlikusi pretendentų kompetencijų ir gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas patikrinimą, informaciją apie pretendentų įvertinimą perduoda Agentūros sudarytai konkurso komisijai. Agentūros sudaryta konkurso komisija įvertina Atrankos agentūros, kuri yra pasitelkta organizuoti konkurso procedūras, pateiktą informaciją apie pretendentų įvertinimą ir priima sprendimą dėl pretendentų vertinimo komisijoje laimėtojo (-ų). Agentūra per 5 darbo dienas nuo pretendentų vertinimo konkurso komisijoje pabaigos informuoja per VATIS pretendentus apie jų vertinimo konkurso komisijoje rezultatus bei į pareigas priimančiam asmeniui pateikia (-i) atrinkto (-ų) pretendento (-ų), bet ne daugiau kaip 3, gyvenimo aprašymą (-us), o kai buvo atrinktas (-i) pretendentas (-ai) į įstaigos vadovo pareigas, – ir jo (jų) kompetencijų vertinimo išvadą (-as) bei šiuose registruose esančią informaciją apie atrinktą (-us) pretendentą (-us):
61.1. Valstybės tarnautojų registre – ar nėra Valstybės tarnybos įstatymo 5 straipsnio 2 dalies 4 punkte nustatytų aplinkybių;
61.2. Vidaus reikalų pareigūnų registre – ar nėra Valstybės tarnybos įstatymo 5 straipsnio 2 dalies 5 ir 6 punktuose nustatytų aplinkybių;
62. Valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo, iš Agentūros gavęs Aprašo 61 punkte nurodytus dokumentus, ne vėliau kaip per 15 darbo dienų pasirenka vieną pretendentą ir ne vėliau kaip per 5 darbo dienas apie tai raštu informuoja Agentūrą.
63. Valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo, siekdamas atsirinkti tinkamiausią pretendentą į įstaigos vadovo pareigas, per 10 darbo dienų nuo informacijos apie pretendentus gavimo turi teisę sudaryti patariamąją komisiją geriausiam pretendentui atsirinkti arba pats organizuoti pokalbį su pretendentais ir motyvuotu sprendimu pasirinkti konkurso laimėtoją. Jeigu yra tik 1 pretendentų vertinimo komisijos atrinktas laimėtojas, surinkęs ne mažiau kaip 7 balus, organizuojant konkursą į įstaigos vadovo pareigas, valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo pasirenka šį pretendentą arba motyvuotu rašytiniu sprendimu jo nepasirenka ir apie tai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo nurodyto sprendimo priėmimo dienos raštu informuoja Agentūrą ir pretendentus.
Valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo turi teisę motyvuotu rašytiniu sprendimu nepasirinkti nė vieno pretendento, taip pat ir tokiu atveju, kai iš Agentūros gauna 2 arba 3 pretendentų sąrašą. Apie tai ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo nurodyto sprendimo priėmimo dienos raštu informuojama Agentūra ir pretendentai. Šiuo atveju konkursas į įstaigos vadovo pareigas skelbiamas iš naujo, o už Atrankos agentūros paslaugas moka įstaiga, jei Atrankos agentūra yra pasitelkta organizuoti konkursą.
Jeigu valstybės tarnautoją į pareigas priimančio asmens pasirinktas pretendentas atsisako eiti valstybės tarnautojo pareigas arba, gavus kompetentingos valstybės institucijos išvadą, kad pretendentui negali būti išduodamas leidimas ar suteikiama specialioji teisė, ar gavus kompetentingos valstybės institucijos informaciją apie pretendentą ir šios informacijos pagrindu į pareigas priimančiam asmeniui priėmus sprendimą nepriimti jo į valstybės tarnautojo pareigas arba nustačius, kad pretendentas neatitinka Reikalavimų, valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo turi teisę pasirinkti kitą Agentūros pateiktą pretendentą arba iš naujo skelbti konkursą. Apie šiame punkte priimtą sprendimą valstybės tarnautoją į pareigas priimantis asmuo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos raštu informuoja Agentūrą.
64. Pretendentas po pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo pabaigos turi teisę Agentūroje, jeigu ji organizuoja konkursą, ar įstaigoje, organizuojančioje konkursą ar atranką, ar nuotoliniu būdu susipažinti su konkurso ar atrankos skaitmeniniu garso ir (ar) vaizdo įrašu ta apimtimi, kiek tai susiję su jo vertinimu komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimu, savo spręstomis užduotimis ir protokolu su nuasmenintais kitų pretendentų vardais, pavardėmis, dalyvaujant Agentūros, jeigu ji organizuoja konkursą, ar įstaigos, organizuojančios konkursą ar atranką, atstovui. Konkurso ar atrankos skaitmeninis garso ir (ar) vaizdo įrašas, pretendentų spręstos užduotys ir protokolas pretendentams neišduodami, išskyrus protokolo su nuasmenintais kitų pretendentų vardais, pavardėmis išrašą, kuris išduodamas per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos.
65. Jeigu pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo metu pretendento elgesys yra nepagarbus, žeidžiantis komisijos nario ar Aprašo 30 punkte nurodyto (-ų) asmens (-ų), tikrinančio (-ių) pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, garbę ar žeminantis jo orumą, komisijos pirmininkas ar Aprašo 30 punkte nurodytas (-i) asmuo (-ys), tikrinantis (-ys) pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, įspėja pretendentą dėl tokio elgesio. Jeigu pretendentas nepaiso įspėjimo, komisijos ar Aprašo 30 punkte nurodyto (-ų) asmens (-ų), tikrinančio (-ių) pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, sprendimu pretendentų vertinimas komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimas stabdomas ir komisijos narių daugumos sprendimu ar Aprašo 30 punkte nurodyto (-ų) asmens (-ų), tikrinančio (-ių) pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, sprendimu pretendentas gali būti pašalintas iš pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo, apie tai pažymint protokole.
66. Pretendentų į laikinojo valstybės tarnautojo pareigas gebėjimai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinami mutatis mutandis šiame skyriuje nustatyta tvarka, išskyrus Aprašo 54 ir 60 punktų taikymą dėl pretendento vertinimo balais, – Aprašo 30 punkte nurodytas (-i) asmuo (-ys), tikrinantis (-ys) pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, priima motyvuotą sprendimą dėl pretendento tinkamumo (netinkamumo) eiti šias valstybės tarnautojo pareigas.
VIII SKYRIUS
ASMENŲ, KURIŲ KADENCIJA PASIBAIGUSI, PRIĖMIMAS Į VALSTYBĖS TARNAUTOJO PAREIGAS BE KONKURSO
67. Asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, turi teisę per Valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio 4 dalyje nustatytą terminą kreiptis į tą pačią įstaigą, kurioje ėjo pareigas ir buvo atleistas iš jų pagal Valstybės tarnybos įstatymo 35 straipsnio 1 dalies 4 punktą, arba kitą įstaigą su raštu arba elektroniniu paštu teikiamu rašytiniu prašymu dėl galimybės būti priimtam į lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas be konkurso.
68. Įstaiga per 5 darbo dienas nuo Aprašo 67 punkte nurodyto prašymo gavimo dienos atlieka šiuos veiksmus:
68.1. jeigu įstaigoje yra laisvos lygiavertės ar žemesnės karjeros valstybės tarnautojo pareigos ir asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, atitinka Reikalavimus, raštu pasiūlo šiam asmeniui užimti laisvas lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas;
69. Asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, apie savo sutikimą ar nesutikimą užimti įstaigos pasiūlytas laisvas lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas informuoja įstaigą elektroniniu paštu per 5 darbo dienas nuo pasiūlymo užimti šias pareigas gavimo dienos. Jeigu asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, per nurodytą terminą elektroniniu paštu nepraneša įstaigai, kad sutinka užimti įstaigos pasiūlytas laisvas lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, laikoma, kad jis atsisakė šio įstaigos pasiūlymo.
70. Įstaiga per 10 darbo dienų nuo Aprašo 69 punkte nurodyto sutikimo užimti įstaigos pasiūlytas laisvas lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas gavimo dienos privalo patikrinti asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas mutatis mutandis Aprašo VII skyriuje nustatyta tvarka, išskyrus Aprašo 54 ir 60 punktų taikymą dėl asmens, kurio kadencija pasibaigusi, vertinimo balais – Aprašo 30 punkte nurodytas (-i) asmuo (-ys), tikrinantis (-ys) pretendento gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas, priima motyvuotą sprendimą dėl asmens, kurio kadencija pasibaigusi, tinkamumo (netinkamumo) eiti siūlomas valstybės tarnautojo pareigas.
71. Įstaiga turi teisę per Valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio 4 dalyje nustatytą terminą savo iniciatyva (nesant pateikto Aprašo 67 punkte nurodyto prašymo) raštu pasiūlyti asmeniui, kurio kadencija pasibaigusi ir kuris buvo atleistas iš pareigų toje įstaigoje pagal Valstybės tarnybos įstatymo 35 straipsnio 1 dalies 4 punktą, užimti laisvas lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, jeigu jis atitinka Reikalavimus.
Įstaigai pateikus šio punkto pirmojoje pastraipoje nurodytą pasiūlymą, toliau atliekami Aprašo 69 ir 70 punktuose nurodyti veiksmai.
72. Asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, gali Aprašo 19 punkte nustatyta tvarka pateikti dokumentus dalyvauti konkurse toje pačioje ar kitoje įstaigoje. Tokiu atveju Agentūra ar įstaiga, organizuojanti konkursą, mutatis mutandis atlieka Aprašo 21–23 punktuose ir 25 punkte nurodytus veiksmus, o asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, į lygiavertes ar žemesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas toje pačioje ar kitoje įstaigoje gali būti priimtas be konkurso Aprašo 25 punkto pirmojoje pastraipoje nustatyta tvarka sustabdžius konkurso procedūras ir patikrinus asmens, kurio kadencija pasibaigusi, gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas.
73. Jeigu asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, tuo pačiu metu įgyja teisę atkurti valstybės tarnautojo statusą pagal Valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio 1 ar 2 dalies nuostatas, asmens, kurio kadencija pasibaigusi, pasirinkimu vienu metu įgyvendinama viena iš šių teisių – šio straipsnio 1 ar 2 dalyje nustatyta teisė arba Valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio 4 dalyje nustatyta teisė. Neįgyvendinus vienos iš šių teisių, asmuo, kurio kadencija pasibaigusi, gali įgyvendinti kitą šiame punkte nurodytą teisę, jei nepasibaigęs jos įgyvendinimo terminas.
IX SKYRIUS
PRETENDENTŲ UŽSIENIO KALBŲ MOKĖJIMO LYGIO NUSTATYMAS
74. Užsienio kalbos mokėjimo lygis nustatomas A1–C2 lygiais pagal 2018 m. balandžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimą (ES) Nr. 2018/646 dėl bendros geresnių paslaugų, susijusių su įgūdžiais ir kvalifikacijomis, teikimo sistemos („Europass“), kuriuo panaikinamas Sprendimas Nr. 2241/2004/EB.
75. Pretendentams, turintiems valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatytos užsienio kalbos (-ų) aukštąjį ar jam prilygintą filologijos studijų krypties išsilavinimą arba įgijusiems pusę ar daugiau kitos studijų krypties aukštojo mokslo diplome nurodytų kreditų pareigybės, į kurią pretenduojama, aprašyme nustatyta užsienio kalba, įskaitomas C1 užsienio kalbos mokėjimo lygis.
76. Jei pareigybės aprašyme nustatyta užsienio kalba, kuri pretendentui yra gimtoji kalba, ši kalba įskaitoma C1 lygiu.
77. Valstybės tarnybos įstatymo 33 straipsnio 1, 2 ir 3 dalyse nurodytiems asmenims įskaitomas paskutinių eitų valstybės tarnautojo pareigų pareigybės aprašyme nustatytas užsienio kalbos (-ų) mokėjimo lygis.
78. Valstybės tarnautojams, kurie pretenduoja į kitas valstybės tarnautojo pareigas ir kurių einamų pareigų pareigybės aprašyme nustatytas užsienio kalbos mokėjimo lygis, įskaitomas einamų pareigų pareigybės aprašyme nustatytas užsienio kalbos mokėjimo lygis.
79. Pretendentams, išlaikiusiems Aprašo 5 ir 6 prieduose nustatytus tarptautinius užsienio kalbų egzaminus ar tarptautinius užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo testus užsienio valstybėse, įskaitomas tarptautinio užsienio kalbos egzamino ar tarptautinio užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo testo išlaikymą liudijančiame dokumente įrašytas užsienio kalbos mokėjimo lygis. Išduotame šiame dokumente nurodytas pretendento užsienio kalbos mokėjimo lygis įskaitomas 3 metus nuo šio dokumento išdavimo dienos.
PIRMASIS SKIRSNIS
ANGLŲ, PRANCŪZŲ IR VOKIEČIŲ KALBŲ MOKĖJIMO TIKRINIMAS
80. Pretendentų anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimą tikrina asmenys, turintys teisę naudoti Aprašo 5 ir 6 prieduose nustatytus tarptautinius užsienio kalbų egzaminus ir (ar) tarptautinius užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo testus (toliau – Akredituotas asmuo).
81. Akredituotas asmuo anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimo lygį nustato Aprašo 5 ir 6 prieduose nustatytais tarptautiniais užsienio kalbų egzaminais ar tarptautiniais užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo testais.
82. Prieš tikrinant anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų mokėjimą, pretendentas Akredituotam asmeniui pateikia galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą pretendento tapatybei nustatyti. Nustačius pretendento asmens tapatybę, asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas grąžinamas pretendentui.
83. Akredituotas asmuo, nustatęs pretendento anglų, prancūzų ar vokiečių kalbos mokėjimo lygį, pretendentui išduoda Pažymą apie nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį (Aprašo 7 priedas), kuri galioja 3 metus nuo jos išdavimo dienos. Tos pačios užsienio kalbos mokėjimo lygis gali būti nustatomas ne anksčiau kaip po 3 mėnesių nuo tos pačios užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo dienos. Pažyma apie nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį, pretendentui išduota nesilaikant šiame punkte nustatyto 3 mėnesių termino, negalioja.
Galioja paskutinė išduota pažyma apie nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį.
84. Aprašo 85 ir 86 punktuose nustatytais atvejais informacija apie Akredituotus asmenis skelbiama Agentūros interneto svetainėje.
85. Akredituotas asmuo, pageidaujantis, kad informacija apie jo teikiamas pretendentų anglų, prancūzų ar vokiečių kalbų mokėjimo tikrinimo paslaugas būtų paskelbta Agentūros interneto svetainėje, raštu kreipiasi į Agentūrą. Šiuo atveju Akredituotas asmuo pateikia savo kontaktinę informaciją (adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, jei turi, interneto svetainės adresą) ir dokumentų, įrodančių jo teisę naudoti Aprašo 5 ir 6 prieduose nustatytus tarptautinius užsienio kalbų egzaminus ir (ar) tarptautinius užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo testus, kopijas. Pasikeitus kontaktinei informacijai, Akredituotas asmuo per 5 darbo dienas nuo šios informacijos pasikeitimo raštu informuoja Agentūrą apie pateiktos kontaktinės informacijos pasikeitimą.
86. Jei Akredituotas asmuo, įgijęs teisę naudoti kitus, nei buvo nurodyta kreipiantis į Agentūrą pagal Aprašo 85 punktą, šio Aprašo 5 ir 6 prieduose nustatytus tarptautinius užsienio kalbų egzaminus ir (ar) tarptautinius užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo testus, pageidauja, kad ši informacija būtų skelbiama Agentūros interneto svetainėje, jis raštu kreipiasi į Agentūrą su tai patvirtinančių dokumentų kopijomis ir prašymu, kad informacija, skelbiama Agentūros interneto svetainėje, būtų patikslinta.
87. Informacija apie Akredituotą asmenį Agentūros interneto svetainėje neskelbiama, kai:
87.1. paaiškėja, kad Akredituotas asmuo pateikė klaidingus duomenis, kuriais remiantis informacija apie Akredituotą asmenį buvo paskelbta Agentūros interneto svetainėje;
ANTRASIS SKIRSNIS
KITŲ UŽSIENIO KALBŲ MOKĖJIMO TIKRINIMAS
88. Kitų užsienio kalbų, išskyrus anglų, prancūzų ir vokiečių, (toliau – kitos užsienio kalbos) mokėjimo lygį nustato ekspertas, turintis aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą filologijos krypties išsilavinimą, ir ne mažesnę kaip 3 metų kitos užsienio kalbos, kurios mokėjimas yra tikrinamas, mokymo patirtį (toliau – Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertas).
89. Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertas pretendentų kitos užsienio kalbos mokėjimo lygį nustato raštu ir (arba) žodžiu. Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertas, nustatęs kitos užsienio kalbos mokėjimo lygį, pretendentui išduoda Kitų užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo išvadą (Aprašo 8 priedas).
90. Kitų užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo išvada galioja 3 metus nuo jos išdavimo dienos. Tos pačios kitos užsienio kalbos mokėjimo lygis gali būti nustatomas ne anksčiau kaip po 3 mėnesių nuo tos pačios kitos užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo dienos. Kitų užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo išvada, pretendentui išduota nesilaikant šiame punkte nustatyto 3 mėnesių termino, negalioja.
Galioja paskutinė išduota Kitų užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo išvada.
91. Šio punkto antrojoje pastraipoje nustatytu atveju kontaktinė informacija apie Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertus ir jų teikiamas kitų užsienio kalbų mokėjimo tikrinimo paslaugas skelbiama Agentūros interneto svetainėje.
Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertas, pageidaujantis, kad informacija apie jį būtų paskelbta Agentūros interneto svetainėje, raštu kreipiasi į Agentūrą. Šiuo atveju Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertas pateikia savo kontaktinę informaciją (adresą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, jei turi, interneto svetainės adresą) ir dokumentų, įrodančių Aprašo 88 punkte nurodytą jo kvalifikaciją, kopijas. Pasikeitus informacijai apie Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertą, Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertas per 5 darbo dienas nuo šios informacijos pasikeitimo raštu informuoja Agentūrą apie pateiktos informacijos apie Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertą pasikeitimą.
Informacija apie Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertą Agentūros interneto svetainėje neskelbiama, kai paaiškėja, kad Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertas pateikė klaidingus duomenis, kuriais remiantis informacija apie Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertą buvo paskelbta Agentūros interneto svetainėje, kai Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertas nutraukia kitų užsienio kalbų mokėjimo tikrinimo veiklą arba kai Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertas raštu pateikia Agentūrai prašymą neskelbti informacijos apie Užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo ekspertą.
X SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
93. Jeigu valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatytas specialusis reikalavimas atitikti teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus išduodant leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija ar suteikiant teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“, arba valstybės tarnautojo pareigybės aprašyme nustatyti kiti specialieji reikalavimai, dėl kurių reikalingas leidimas ar specialiosios teisės suteikimas, į pareigas priimantis asmuo ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo atitinkamai Aprašo 62 ar 63 punkte priimto sprendimo dienos pradeda šio pretendento tikrinimo procedūrą ir kreipiasi į kompetentingą (-as) valstybės instituciją (-as) dėl išvados, ar šiam pretendentui gali būti išduodamas leidimas ar suteikta specialioji teisė.
94. Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 17 straipsnyje nustatytais atvejais ir tvarka kreipiamasi į kompetentingą valstybės instituciją dėl informacijos apie pretendentą, siekiantį eiti pareigas įstaigoje. Į šią instituciją kreipiamasi ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo atitinkamai Aprašo 62 ar 63 punkte priimto sprendimo dienos.
95. Konkursas ar atranka laikomas neįvykusiu, kai:
95.2. nė vienas pretendentas, pateikęs Aprašo 19 punkte nustatytus dokumentus, neatitinka Reikalavimų arba iki pretendentų vertinimo komisijoje ar gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimo visi pretendentai atsiėmė prašymus;
95.3. visi pretendentai per pretendentų vertinimą komisijoje surenka mažiau nei 6 balus, o į įstaigos vadovo pareigas mažiau nei 7 balus, arba patikrinus gebėjimus atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas nustatoma, kad visi pretendentai neturi gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas;
95.4. į pretendentų vertinimą komisijoje ar į gebėjimų atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas tikrinimą neatvyksta nė vienas pretendentas;
95.5. Aprašo 93 ir 94 punktuose nustatytais atvejais gaunama kompetentingos valstybės institucijos išvada, kad pretendentui negali būti išduodamas leidimas ar suteikiama specialioji teisė, ar gaunama kompetentingos valstybės institucijos informacija apie pretendentą ir šios informacijos pagrindu į pareigas priimantis asmuo priima sprendimą nepriimti jo į valstybės tarnautojo pareigas, ir nėra kitų pretendentų, kurie Aprašo 63 punkte nustatyta tvarka galėtų būti priimti į valstybės tarnautojo pareigas;
95.6. pretendentas atsisako eiti valstybės tarnautojo pareigas arba nustatoma, kad pretendentas neatitinka Reikalavimų, ir nėra kitų pretendentų, kurie Aprašo 63 punkte nustatyta tvarka galėtų būti priimti į valstybės tarnautojo pareigas;
96. Konkursui ar atrankai neįvykus, į pareigas priimančio asmens sprendimu gali būti skelbiamas naujas konkursas ar atranka.
97. Pretendentas laikomas priimtu į pareigas nuo į pareigas priimančio asmens sprendime dėl priėmimo į pareigas nustatytos dienos. Su šiuo sprendimu asmuo supažindinamas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo šio sprendimo priėmimo dienos.
98. Pretendentas priimamas į pareigas per pretendento ir į pareigas priimančio asmens sutartą terminą. Nesusitarus dėl šio termino, pretendentas priimamas į pareigas per į pareigas priimančio asmens nustatytą terminą, kuris negali būti trumpesnis kaip 16 darbo dienų ir ilgesnis kaip 20 darbo dienų nuo atitinkamai Aprašo 62 ar 63 punkte priimto sprendimo dienos, o Aprašo 93 ir 94 punktuose nurodytais atvejais – gavus kompetentingos valstybės institucijos išvadą, kad pretendentui gali būti išduodamas leidimas ar suteikiama specialioji teisė, ar gavus kompetentingos valstybės institucijos informaciją apie pretendentą ir šios informacijos pagrindu į pareigas priimančiam asmeniui priėmus sprendimą priimti jį į valstybės tarnautojo pareigas.
Laimėjęs konkursą į karjeros valstybės tarnautojo pareigas arba į įstaigos vadovo pareigas toje pačioje ar kitoje įstaigoje karjeros valstybės tarnautojas ar laikinasis valstybės tarnautojas jį į pareigas priimančio asmens sprendimu perkeliamas į šias pareigas Valstybės tarnautojų perkėlimo į kitas valstybės tarnautojo pareigas tvarkos aprašo nustatyta tvarka ir per nustatytus terminus.
99. Buvusių valstybės tarnautojų, pretendentų, asmenų, kurių kadencija pasibaigusi, dokumentai, kuriuose yra asmens duomenų, saugomi Lietuvos vyriausiojo archyvaro nustatyta tvarka.
100. Asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.
Priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas
organizavimo tvarkos aprašo
1 priedas
(Asmens, priimamo į valstybės tarnautojo pareigas, klausimyno forma)
ASMENS, PRIIMAMO Į VALSTYBĖS TARNAUTOJO PAREIGAS, KLAUSIMYNAS
___________________________________________________
(vardas, pavardė)
___________________________________________________
(data)
___________________________________________________
(vieta)
1. Ar iš Jūsų teismas yra atėmęs teisę eiti valstybės tarnautojo pareigas? Jeigu taip, kada?
___________________________________________________________________________
2. Ar pretenduodamas į pareigas įstaigoje būtumėte susijęs pagal pareigas tiesioginio pavaldumo santykiais su sutuoktiniu, partneriu, sugyventiniu, artimu giminaičiu (artimaisiais giminaičiais pripažįstami tiesiosios linijos giminaičiai iki antrojo laipsnio imtinai (tėvai ir vaikai, seneliai ir vaikaičiai) ir šoninės linijos antrojo laipsnio giminaičiai (broliai ir seserys)) ar svainystės ryšiais susijusiu asmeniu (svainystė – santykis tarp vieno sutuoktinio ir antro sutuoktinio giminaičių (posūnio, podukros, patėvio, pamotės, uošvės, uošvio, žento, marčios ir t. t.) bei tarp abiejų sutuoktinių giminaičių (vyro brolio ar sesers ir žmonos brolio ar sesers, vyro tėvo ar motinos ir žmonos tėvo ar motinos ir t. t.)), einančiais valstybės tarnautojo pareigas įstaigoje? Jeigu taip, nurodykite asmens vardą, pavardę ir ryšį su asmeniu.
___________________________________________________________________________
3. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas neveiksniu su valstybės tarnautojo pareigomis, į kurias pretenduojate, atliekamomis funkcijomis susijusiose srityse? Jeigu taip, nurodykite, kada ir kurioje srityje esate pripažintas neveiksniu.
___________________________________________________________________________
4. Klausimas asmenims, pretenduojantiems vykdyti profesinę veiklą, susijusią su tiesioginiais ir reguliariais kontaktais su vaikais: ar esate įsiteisėjusiu apkaltinamuoju teismo nuosprendžiu pripažintas kaltu už nusikaltimus žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, už vaiko išnaudojimą pornografijai, pelnymąsi iš vaiko prostitucijos, vaiko įtraukimą į prostituciją ar disponavimą pornografinio turinio dalykais, kuriuose vaizduojamas vaikas arba asmuo pateikiamas kaip vaikas, vaiko pirkimą arba pardavimą, taip pat už kitus tyčinius sunkius ar labai sunkius nusikaltimus ar už analogiškas veikas, numatytas kitų valstybių baudžiamuosiuose įstatymuose, neatsižvelgiant į tai, ar teistumas yra išnykęs ar panaikintas? Jeigu taip, nurodykite, kada, kurioje valstybėje ir už kokius nusikaltimus ar analogiškas veikas, numatytas kitų valstybių baudžiamuosiuose įstatymuose, esate pripažintas kaltu.
___________________________________________________________________________
|
________________________
(parašas) |
___________________________
(pretendento vardas, pavardė)
|
Priėmimo į valstybės tarnautojo
pareigas organizavimo tvarkos aprašo
2 priedas
KOMPETENCIJŲ IR GEBĖJIMŲ, KURIŲ REIKIA PAREIGYBĖS APRAŠYME NUSTATYTOMS FUNKCIJOMS ATLIKTI, BEI TINKAMUMO EITI VALSTYBĖS TARNAUTOJO PAREIGAS VERTINIMO SKALĖ
Vertinimo skalės balai |
Vertinimo skalės balų reikšmių apibrėžimas |
Vertinimo skalės taikymo pretendentų atsakymams vertinti aprašymai
|
1–2 balai |
Visiškai nedemonstruoja arba labai silpnai demonstruoja kompetencijas ir gebėjimus pareigybės aprašyme nustatytoms funkcijoms atlikti, tinkamumą eiti valstybės tarnautojo pareigas. |
- Nepateikia atsakymo į klausimą, t. y. tyli, sako, kad nežino atsakymo, nesugebės atsakyti, arba pateiktas atsakymas yra nesusijęs su klausimu. - Neapibūdina ar nepademonstruoja elgesio, galinčio sudaryti sąlygas sėkmingai atlikti veiklą ir užtikrinančio veiklos rezultatus, t. y. parodančio kompetencijos turėjimą. - Neatlieka užduoties. |
3–4 balai |
Silpnai demonstruoja kompetencijas ir gebėjimus pareigybės aprašyme nustatytoms funkcijoms atlikti, tinkamumą eiti valstybės tarnautojo pareigas. |
- Pateiktas atsakymas į klausimą yra nekonkretus, netikslus, neišsamus. - Apibūdintas ar pademonstruotas elgesys nepakankamai atitinka elgesį, galintį sudaryti sąlygas sėkmingai atlikti veiklą ir užtikrinantį veiklos rezultatus, t. y. parodantį kompetencijos turėjimą. - Užduoties atsakymai yra nekonkretūs, netikslūs, neišsamūs, neatitinka daugumos jiems nustatytų reikalavimų. |
5–6 balai |
Vidutiniškai demonstruoja kompetencijas ir gebėjimus pareigybės aprašyme nustatytoms funkcijoms atlikti, tinkamumą eiti valstybės tarnautojo pareigas. |
- Pateiktas atsakymas į klausimą yra iš dalies konkretus, tikslus, išsamus. - Apibūdintas ar pademonstruotas elgesys iš dalies atitinka elgesį, galintį sudaryti sąlygas sėkmingai atlikti veiklą ir užtikrinantį veiklos rezultatus, t. y. parodantį kompetencijos turėjimą. - Užduoties atsakymai yra iš dalies išsamūs, konkretūs, tikslūs, atitinka bent pusę jiems nustatytų reikalavimų. |
7–8 balai |
Gerai demonstruoja kompetencijas ir gebėjimus pareigybės aprašyme nustatytoms funkcijoms atlikti, tinkamumą eiti valstybės tarnautojo pareigas. |
- Pateiktas atsakymas į klausimą pakankamai konkretus, tikslus, išsamus. - Apibūdintas ar pademonstruotas elgesys pakankamai atitinka elgesį, galintį sudaryti sąlygas sėkmingai atlikti veiklą ir užtikrinantį veiklos rezultatus, t. y. parodantį kompetencijos turėjimą. - Užduoties atsakymai yra pakankamai išsamūs, konkretūs, tikslūs, atitinka daugiau nei pusę jiems nustatytų reikalavimų. |
9–10 balų |
Puikiai demonstruoja kompetencijas ir gebėjimus pareigybės aprašyme nustatytoms funkcijoms atlikti, tinkamumą eiti valstybės tarnautojo pareigas. |
- Pateiktas atsakymas į klausimą konkretus, tikslus, išsamus. - Apibūdintas ar pademonstruotas elgesys atitinka elgesį, sudarantį sąlygas sėkmingai atlikti veiklą ir užtikrinantį veiklos rezultatus, t. y. parodantį kompetencijos turėjimą. - Užduoties atsakymai yra išsamūs, konkretūs, tikslūs, atitinka visus jiems nustatytus reikalavimus. |
Priėmimo į valstybės tarnautojo pareigas
organizavimo tvarkos aprašo
3 priedas
PIRMINIO PRETENDENTŲ VERTINIMO KONKURSUOSE Į ĮSTAIGOS VADOVO PAREIGAS KRITERIJŲ SĄRAŠAS IR BALŲ REIKŠMĖS
Pretendentų kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijai, jų vertinimo reikšmės ir balai:
1. Vadovaujamo darbo patirtis vadovaujant organizacijai ir (ar) padaliniui:
1.1. Turi (1 balas)
1.2. Neturi (0 balų)
2. Vadovaujamo darbo patirtis einant organizacijos vadovo ar organizacijos vadovo pavaduotojo pareigas:
2.1. Turi (1 balas)
2.2. Neturi (0 balų)
3. Vadovaujamo darbo patirtis einant organizacijos vadovo ar organizacijos vadovo pavaduotojo pareigas organizacijoje, turinčioje:
3.1. 250 ir daugiau darbuotojų (3 balai)
3.2. Mažiau kaip 250 darbuotojų (2 balai)
3.3. Mažiau kaip 50 darbuotojų (1 balas)
3.4. Mažiau kaip 10 darbuotojų (0 balų)
3.5. Jeigu neturi vadovaujamo darbo patirties einant organizacijos vadovo ar organizacijos vadovo pavaduotojo pareigas, skiriama 0 balų.
4. Vadovaujamo darbo patirties einant organizacijos vadovo ar organizacijos vadovo pavaduotojo pareigas trukmė:
4.1. > 5 m. (3 balai)
4.2. 3–5 m. (2 balai)
4.3. 1–3 m. (1 balas)
4.4. Iki 1 m. (0 balų)
4.5. Jeigu neturi vadovaujamo darbo patirties einant organizacijos vadovo ar organizacijos vadovo pavaduotojo patirties, tai skiriama 0 balų.
5. Vadovaujamo darbo patirtis einant padalinio vadovo pareigas:
5.1. Turi (1 balas)
5.2. Neturi (0 balų)
6. Vadovaujamo darbo patirtis einant padalinio vadovo pareigas padalinyje, turinčiame:
6.1. 250 ir daugiau darbuotojų (3 balai)
6.2. Mažiau kaip 250 darbuotojų (2 balai)
6.3. Mažiau kaip 50 darbuotojų (1 balas)
6.4. Mažiau kaip 10 darbuotojų (0 balų)
6.5. Jeigu neturi vadovaujamo darbo patirties einant padalinio vadovo pareigas, skiriama 0 balų.
7. Vadovaujamo darbo patirties einant padalinio vadovo pareigas trukmė:
7.1. > 5 m. (3 balai)
7.2. 3–5 m. (2 balai)
7.3. 1–3 m. (1 balas)
7.4. Iki 1 m. (0 balų)
7.5. Jeigu neturi vadovaujamo darbo patirties einant padalinio vadovo pareigas, skiriama 0 balų.
8. Didžiausias pavaldžių darbuotojų skaičius einant vadovaujamo darbuotojo pareigas:
8.1. 250 ir daugiau darbuotojų (3 balai)
8.2. Mažiau kaip 250 darbuotojų (2 balai)
8.3. Mažiau kaip 50 darbuotojų (1 balas)
8.4. Mažiau kaip 10 darbuotojų (0 balų)
9. Strateginio planavimo patirtis:
9.1. Turi patirties formuojant organizacijos strategiją ir užtikrinant jos įgyvendinimą
(1 balas)
9.2. Neturi organizacijos strategijos formavimo ir jos įgyvendinimo patirties (0 balų)
10. Organizacinių pokyčių įgyvendinimo patirtis:
10.1. Turi patirties įgyvendinant organizacinius pokyčius, peržiūrint ir pertvarkant organizacijos veiklos procesus, siekiant didesnio efektyvumo ir geresnio tikslų įgyvendinimo
(1 balas)
10.2. Neturi organizacinių pokyčių įgyvendinimo patirties (0 balų)
11. Inovacijų diegimo organizacijoje patirtis:
11.1. Turi patirties identifikuojant ir diegiant inovacijas ir naujoves organizacijoje siekiant didesnio efektyvumo ir geresnio tikslų įgyvendinimo (1 balas)
11.2. Neturi inovacijų ir naujovių diegimo organizacijoje patirties (0 balų)
12. Tarptautinio bendradarbiavimo patirtis:
12.1. Turi patirties bendradarbiaujant su užsienio valstybių institucijomis bei organizacijomis (1 balas)
12.2. Neturi tarptautinio bendradarbiavimo patirties (0 balų)
Pretendentų vertinimo kriterijai pagal kompetencijų vertinimo rezultatus, jų vertinimo reikšmės ir balai:
13. Visų kompetencijų raiškos lygis ne mažesnis kaip vidutinis:
13.1. Visų kompetencijų raiškos lygis yra vidutinis arba aukštas (1 balas)
13.2. Bent vienos kompetencijos raiškos lygis yra silpnas (0 balas)
14. Penkių iš šešių kompetencijų raiškos lygis ne mažesnis kaip vidutinis:
14.1. Penkių kompetencijų raiškos lygis yra vidutinis arba aukštas (1 balas)
14.2. Dviejų arba daugiau kompetencijų raiškos lygis yra silpnas (0 balas)
15. Vadybinių ir lyderystės kompetencijų, kurių raiškos lygis yra aukštas, skaičius, kai visų kompetencijų raiškos lygis yra ne mažesnis nei vidutinis:
15.1. 3 kompetencijų raiškos lygis yra aukštas (3 balai)
15.2. 2 kompetencijų raiškos lygis yra aukštas (2 balai)
15.3. 1 kompetencijos raiškos lygis yra aukštas (1 balas)
15.4. Nėra kompetencijų, kurių raiškos lygis būtų aukštas (0 balų)
15.5. Bent vienos iš visų vertinamų kompetencijų raiškos lygis yra silpnas (0 balas)
Priėmimo į valstybės tarnautojo
pareigas organizavimo tvarkos aprašo
4 priedas
(Pirminio pretendentų vertinimo anketos pagal kvalifikacijos ir darbo patirties vertinimo kriterijus forma)
PIRMINIO PRETENDENTŲ VERTINIMO ANKETA PAGAL KVALIFIKACIJOS IR DARBO PATIRTIES VERTINIMO KRITERIJUS
Anketos klausimai pildomi pagal konkurso komisijos nustatytus pirminio vertinimo kriterijus.
1. Ar turite vadovaujamo darbo patirties vadovaujant organizacijai ir (ar) padaliniui? (Jeigu taip – ši informacija turi būti nurodyta gyvenimo aprašymo skiltyje „Darbo patirtis“)
___________________________________________________________________________
2. Ar turite vadovaujamo darbo patirties einant organizacijos vadovo ar organizacijos vadovo pavaduotojo pareigas? (Jeigu taip – ši informacija turi būti nurodyta gyvenimo aprašymo skiltyje „Darbo patirtis“)
___________________________________________________________________________
3. Jei turite vadovaujamo darbo patirties einant organizacijos vadovo ar organizacijos vadovo pavaduotojo pareigas, tai kokio dydžio organizacijoje: mažiau kaip 10 darbuotojų; mažiau kaip 50 darbuotojų; mažiau kaip 250 darbuotojų; 250 ir daugiau darbuotojų. (Jeigu taip – pasirinkite iš pateiktų atsakymų variantų, taip pat ši informacija turi būti nurodyta gyvenimo aprašymo skiltyje „Darbo patirtis“)
___________________________________________________________________________
4. Jei turite vadovaujamo darbo patirties einant organizacijos vadovo ar organizacijos vadovo pavaduotojo pareigas, tai kokios trukmės: iki 1 m.; 1–3 m.; 3–5 m.; > 5 m. (Jeigu taip – pasirinkite iš pateiktų atsakymų variantų, taip pat ši informacija turi būti nurodyta gyvenimo aprašymo skiltyje „Darbo patirtis“)
___________________________________________________________________________
5. Ar turite vadovaujamo darbo patirties einant padalinio vadovo pareigas? (Jeigu taip – ši informacija turi būti nurodyta gyvenimo aprašymo skiltyje „Darbo patirtis“)
___________________________________________________________________________
6. Jei turite vadovaujamo darbo patirties einant padalinio vadovo pareigas, tai kokio dydžio padalinyje: mažiau kaip 10 darbuotojų; mažiau kaip 50 darbuotojų; mažiau kaip 250 darbuotojų; 250 ir daugiau darbuotojų. (Jeigu taip – pasirinkite iš pateiktų atsakymų variantų, taip pat ši informacija turi būti nurodyta gyvenimo aprašymo skiltyje „Darbo patirtis“)
___________________________________________________________________________
7. Jei turite vadovaujamo darbo patirties einant padalinio vadovo pareigas, tai kokios trukmės: iki 1 m.; 1–3 m.; 3–5 m.; > 5 m. (Jeigu taip – pasirinkite iš pateiktų atsakymų variantų, taip pat ši informacija turi būti nurodyta gyvenimo aprašymo skiltyje „Darbo patirtis“)
___________________________________________________________________________
8. Koks didžiausias pavaldžių darbuotojų skaičius buvo einant vadovaujamo darbo pareigas: mažiau kaip 10 darbuotojų; mažiau kaip 50 darbuotojų; mažiau kaip 250 darbuotojų; 250 ir daugiau darbuotojų. (Pasirinkite iš pateiktų atsakymų variantų, taip pat ši informacija turi būti nurodyta gyvenimo aprašymo skiltyje „Darbo patirtis“)
___________________________________________________________________________
9. Ar turite strateginio planavimo patirties? (Jeigu taip, kokios? Apibrėžkite, kokioje (-iose) organizacijoje (-ose) dirbote, ką darėte, kokių rezultatų pasiekėte)
Kada? (Laikotarpis) |
Kur? (Organizacija) |
Ką darėte? |
Kokių rezultatų pasiekėte? |
|
|
|
|
10. Ar turite organizacinių pokyčių įgyvendinimo patirties? (Jeigu taip, kokios? Apibrėžkite, kokioje (-iose) organizacijoje (-ose) dirbote, ką darėte, kokių rezultatų pasiekėte)
Kada? (Laikotarpis) |
Kur? (Organizacija) |
Ką darėte? |
Kokių rezultatų pasiekėte? |
|
|
|
|
11. Ar turite inovacijų diegimo organizacijoje patirties? (Jeigu taip, kokios? Apibrėžkite, kokioje (-iose) organizacijoje (-ose) dirbote, ką darėte, kokių rezultatų pasiekėte)
Kada? (Laikotarpis) |
Kur? (Organizacija) |
Ką darėte? |
Kokių rezultatų pasiekėte? |
|
|
|
|
12. Ar turite tarptautinio bendradarbiavimo patirties? (Jeigu taip, kokios? Apibrėžkite, kokioje (-iose) organizacijoje (-ose) dirbote, ką darėte, kokių rezultatų pasiekėte)
Kada? (Laikotarpis) |
Kur? (Organizacija) |
Ką darėte? |
Kokį rezultatą pasiekėte? |
|
|
|
|
|
___________________ (parašas) |
_____________________ (pretendento vardas, pavardė) |
Priėmimo į valstybės tarnautojo
pareigas organizavimo tvarkos aprašo
5 priedas
TARPTAUTINIŲ UŽSIENIO KALBŲ EGZAMINŲ SĄRAŠAS
Eil. Nr. |
Tarptautinio užsienio kalbos egzamino pavadinimas |
Tarptautinio užsienio kalbos egzamino atitikmuo kalbinės kompetencijos lygiui |
Anglų kalba |
||
1. |
Cambridge English: Key |
A2 |
2. |
Cambridge English: Preliminary |
B1 |
3. |
Cambridge English: First |
B2 |
4. |
Cambridge English: Advanced |
C1 |
5. |
Cambridge English: Proficiency |
C2 |
6. |
Pearson Test of English, level A1 |
A1 |
7. |
Pearson Test of English, level 1 |
A2 |
8. |
Pearson Test of English, level 2 |
B1 |
9. |
Pearson Test of English, level 3 |
B2 |
10. |
Pearson Test of English, level 4 |
C1 |
11. |
Pearson Test of English, level 5 |
C2 |
12. |
International English Language Testing System (IELTS) |
A2–C2 |
Band 4.0 |
A2 |
|
Band 4.5-5.0 |
B1 |
|
Band 5.5-6.5 |
B2 |
|
Band 7.0-8.0 |
C1 |
|
Band 8.5-9.0 |
C2 |
|
13. |
Test of English as a Foreign Language Paper-based Test (TOEFL PBT) |
A2–C1 |
14. |
Test of English as a Foreign Language Internet-based Test (TOEFL iBT) |
A2–C1 |
15. |
Test of English for International Communication (TOEIC) |
A1–C1 |
16. |
LCCI International Qualifications English for Business (Preliminary Credit, Preliminary Pass) |
A1 |
17. |
LCCI International Qualifications English for Business (Preliminary Distinction, Level 1 Pass) |
A2 |
18. |
LCCI International Qualifications English for Business (Level 1 Credit, Level 1 Distinction, Level 2 Pass) |
B1 |
19. |
LCCI International Qualifications English for Business (Level 2 Credit, Level 2 Distinction, Level 3 Pass) |
B2 |
20. |
LCCI International Qualifications English for Business (Level 3 Credit, Level 3 Distinction, Level 4 Pass) |
C1 |
21. |
LCCI International Qualifications English for Business (Level 4 Credit, Level 4 Distinction) |
C2 |
22. |
Cambridge English: Business Preliminary |
B1 |
23. |
Cambridge English: Business Vantage |
B2 |
24. |
Cambridge English: Business Higher |
C1 |
25. |
International Certificate in Financial English (ICFE) |
B2–C1 |
26. |
International Legal English Certificate (ILEC) |
B2–C1 |
Prancūzų kalba |
||
27. |
Diplôme d‘études en langue française (DELF) |
A1-B2 |
28. |
Diplôme approfondi de langue française (DALF) |
C1-C2 |
29. |
Diplôme de français professionnel Diplomatie & relations internationales (DFP) |
B1-C1 |
30. |
Diplôme de français professionnel juridique (DFP) |
B2 |
Vokiečių kalba |
||
31. |
Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1 |
A1 |
32. |
Goethe-Zertifikat A2: Start Deutsch 2 |
A2 |
33. |
Goethe-Zertifikat B1: Zertifikat Deutsch |
B1 |
34. |
Goethe-Zertifikat B2 |
B2 |
35. |
Goethe-Zertifikat C1 |
C1 |
36. |
Goethe-Zertifikat C2: GDS |
C2 |
37. |
Das Deutsche Sprachdiplom II der Kulturministerkonferenz |
B2–C1 |
38. |
TestDaf |
B2–C1 |
Priėmimo į valstybės tarnautojo
pareigas organizavimo tvarkos aprašo
6 priedas
TARPTAUTINIŲ UŽSIENIO KALBŲ MOKĖJIMO LYGIO NUSTATYMO TESTŲ SĄRAŠAS
Eil. Nr. |
Tarptautinio užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo testo pavadinimas |
Tarptautinio užsienio kalbos mokėjimo lygio nustatymo testo atitikmuo kalbinės kompetencijos lygiui |
Anglų kalba |
||
1. |
Test of English for International Communication Bridge (TOEIC Bridge) |
A1–B1 |
2. |
Business Language Testing Service (BULATS) |
A1–C2 |
3. |
Cambridge Placement Test |
A1–C2 |
4. |
Oxford Online Placement Test |
A1–C2 |
5. |
Aptis |
A1–C2 |
6. |
IHWO Placement Test |
A1–C2 |
7. |
Pearson English Placement Test |
A1-C2 |
Prancūzų kalba |
||
8. |
Test de connaissance du français (TCF) |
A1–C2 |
9. |
Test de Français International |
A2–C1 |
Vokiečių kalba |
||
10. |
Einstufungstest von Goethe Institut |
A1–C2 |
Priėmimo į valstybės tarnautojo
pareigas organizavimo tvarkos aprašo
7 priedas
(Pažymos apie nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį forma)
(Akredituoto asmens pavadinimas ir rekvizitai ar vardas ir pavardė)
PAŽYMA
APIE NUSTATYTĄ UŽSIENIO KALBOS MOKĖJIMO LYGĮ
_____________________
(data)
_________________________
(vieta)
Pažymima, kad ___________________________________________________________________
(vardas, pavardė)
______________________ išlaikė ___________________________________________________.
(data) (egzamino arba testo pavadinimas)
__________________________kalbos mokėjimo lygis yra _________________________. (užsienio kalbos pavadinimas) (įrašyti lygį nuo A1 iki C2)
|
_________________________ (parašas) |
__________________________ (eksperto vardas ir pavardė) |
Priėmimo į valstybės tarnautojo
pareigas organizavimo tvarkos aprašo
8 priedas
(Kitų užsienio kalbų mokėjimo lygio nustatymo išvados forma)
KITŲ UŽSIENIO KALBŲ MOKĖJIMO LYGIO NUSTATYMO IŠVADA
_______________________________________________________________
(eksperto vardas ir pavardė)
______________
(data)
_____________
(vieta)
Pažymima, kad __________________________________________________________
(vardas, pavardė)
__________________________ kalbos mokėjimo lygis yra _______________________________.
(užsienio kalbos pavadinimas) (įrašyti lygį nuo A1 iki C2)
|
_________________________ (parašas) |
__________________________ (eksperto vardas ir pavardė) |
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1176
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2024 m. sausio 3 d. nutarimo Nr. 9
redakcija)
(Atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams deklaracijos pretendentams į valstybės tarnautojo pareigas, išskyrus į įstaigos vadovo pareigas, forma)
ATITIKTIES NEPRIEKAIŠTINGOS REPUTACIJOS REIKALAVIMAMS DEKLARACIJA PRETENDENTAMS Į VALSTYBĖS TARNAUTOJO PAREIGAS, IŠSKYRUS Į ĮSTAIGOS VADOVO PAREIGAS
______________________________________________
(vardas, pavardė)
______________________________________________
(data)
______________________________________________
(vieta)
1. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir nuo bausmės atlikimo nepraėjo 10 metų arba pripažintas kaltu dėl sunkaus nusikaltimo padarymo ir nuo bausmės atlikimo nepraėjo 8 metai, arba pripažintas kaltu dėl apysunkio nusikaltimo padarymo ir nuo bausmės atlikimo nepraėjo 4 metai, arba pripažintas kaltu dėl nesunkaus nusikaltimo padarymo ir nuo bausmės atlikimo nepraėjo 3 metai? Jeigu taip, kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?
___________________________________________________________________________
2. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymo ir nuo bausmės atlikimo nepraėjo 3 metai? Jeigu taip, kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?
___________________________________________________________________________
3. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už labai sunkaus nusikaltimo padarymą ir nuo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės dienos nepraėjo 4 metai arba atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už sunkaus nusikaltimo padarymą (išskyrus atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės, kai asmuo ar nusikalstama veika prarado pavojingumą) ir nuo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės dienos nepraėjo 3 metai, arba buvote atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už apysunkio nusikaltimo padarymą (išskyrus atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės, kai asmuo ar nusikalstama veika prarado pavojingumą arba dėl nusikaltimo mažareikšmiškumo) ir nuo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės dienos nepraėjo 2 metai ar nėra pasibaigęs laidavimo terminas, arba buvote atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už nesunkaus nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymą (išskyrus atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės, kai asmuo ar nusikalstama veika prarado pavojingumą arba dėl nusikaltimo mažareikšmiškumo) ir nuo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės dienos nepraėjo vieni metai ar nėra pasibaigęs laidavimo terminas? Jeigu taip, kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?
___________________________________________________________________________
4. Ar buvote atleistas iš valstybės tarnautojo pareigų už Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 23 straipsnio 5 dalies 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9 punktuose nurodytus šiurkščius tarnybinius nusižengimus arba Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 25 straipsnio 2 dalyje numatytu atveju pripažintas padariusiu šiurkštų tarnybinį nusižengimą, už kurį turėtų būti skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų, ir nuo atleidimo iš pareigų dienos arba nuo pripažinimo padarius šiurkštų tarnybinį nusižengimą dienos nepraėjo 3 metai?
___________________________________________________________________________
5. Ar buvote atleistas iš darbo, pareigų ar praradęs teisę verstis tam tikra veikla už kituose įstatymuose keliamo nepriekaištingos reputacijos reikalavimo neatitiktį ar elgesio (etikos) normų pažeidimą ir nuo atleidimo iš darbo, pareigų ar teisės verstis tam tikra veikla praradimo dienos nepraėjo 3 metai?
__________________________________________________________________________
6. Ar buvote atleistas arba pašalintas iš skiriamų arba renkamų pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo ir nuo atleidimo arba pašalinimo iš pareigų dienos nepraėjo 3 metai?
_____________________________________________________________________
7. Ar esate arba buvote įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys, jeigu nuo narystės pabaigos nepraėjo 3 metai?
_____________________________________________________________________
|
_________________________ (parašas) |
____________________________ (pretendento vardas, pavardė) |
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2018 m. lapkričio 28 d. nutarimu Nr. 1176
(Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2024 m. sausio 3 d. nutarimo Nr. 9
redakcija)
(Atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams deklaracijos pretendentams į įstaigos vadovo pareigas forma)
ATITIKTIES NEPRIEKAIŠTINGOS REPUTACIJOS REIKALAVIMAMS DEKLARACIJA PRETENDENTAMS Į ĮSTAIGOS VADOVO PAREIGAS
______________________________________________
(vardas, pavardė)
______________________________________________
(data)
______________________________________________
(vieta)
1. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir nuo bausmės atlikimo nepraėjo 11 metų arba pripažintas kaltu dėl sunkaus nusikaltimo padarymo ir nuo bausmės atlikimo nepraėjo 9 metai, arba pripažintas kaltu dėl apysunkio nusikaltimo padarymo ir nuo bausmės atlikimo nepraėjo 5 metai, arba pripažintas kaltu dėl nesunkaus nusikaltimo padarymo ir nuo bausmės atlikimo nepraėjo 4 metai? Jeigu taip, kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?
___________________________________________________________________________
2. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymo ir nuo bausmės atlikimo nepraėjo 4 metai? Jeigu taip, kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?
___________________________________________________________________________
3. Ar esate įstatymų nustatyta tvarka atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už labai sunkaus nusikaltimo padarymą ir nuo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės dienos nepraėjo 5 metai arba atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už sunkaus nusikaltimo padarymą (išskyrus atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės, kai asmuo ar nusikalstama veika prarado pavojingumą) ir nuo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės dienos nepraėjo 4 metai, arba buvote atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už apysunkio nusikaltimo padarymą (išskyrus atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės, kai asmuo ar nusikalstama veika prarado pavojingumą arba dėl nusikaltimo mažareikšmiškumo) ir nuo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės dienos nepraėjo 3 metai ar nėra pasibaigęs laidavimo terminas, arba buvote atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už nesunkaus nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymą (išskyrus atleidimą nuo baudžiamosios atsakomybės, kai asmuo ar nusikalstama veika prarado pavojingumą arba dėl nusikaltimo mažareikšmiškumo) ir nuo atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės dienos nepraėjo 2 metai ar nėra pasibaigęs laidavimo terminas? Jeigu taip, kada, pagal kokį Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnį?
___________________________________________________________________________
4. Ar buvote atleistas iš valstybės tarnautojo pareigų už Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 23 straipsnio 5 dalies 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9 punktuose nurodytus šiurkščius tarnybinius nusižengimus arba Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo 25 straipsnio 2 dalyje numatytu atveju pripažintas padariusiu šiurkštų tarnybinį nusižengimą, už kurį turėtų būti skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų, ir nuo atleidimo iš pareigų dienos arba nuo pripažinimo padarius šiurkštų tarnybinį nusižengimą dienos nepraėjo 4 metai?
___________________________________________________________________________
5. Ar buvote atleistas iš darbo, pareigų ar praradęs teisę verstis tam tikra veikla už kituose įstatymuose keliamo nepriekaištingos reputacijos reikalavimo neatitiktį ar elgesio (etikos) normų pažeidimą ir nuo atleidimo iš darbo, pareigų ar teisės verstis tam tikra veikla praradimo dienos nepraėjo 4 metai?
___________________________________________________________________________
6. Ar buvote atleistas arba pašalintas iš skiriamų arba renkamų pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo ir nuo atleidimo arba pašalinimo iš pareigų dienos nepraėjo 4 metai?
___________________________________________________________________________
7. Ar esate arba buvote įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys, jeigu nuo narystės pabaigos nepraėjo 4 metai?
___________________________________________________________________________
|
_________________________ (parašas) |
____________________________ (pretendento vardas, pavardė) |
Pakeitimai:
1.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 1295, 2018-12-12, paskelbta TAR 2018-12-19, i. k. 2018-20793
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimo Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo
2.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 662, 2019-06-19, paskelbta TAR 2019-07-01, i. k. 2019-10736
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimo Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo
3.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 440, 2020-04-29, paskelbta TAR 2020-05-04, i. k. 2020-09347
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimo Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo
4.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 213, 2020-03-10, paskelbta TAR 2020-03-16, i. k. 2020-05507
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimo Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo
5.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 858, 2020-07-29, paskelbta TAR 2020-08-05, i. k. 2020-16946
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimo Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo
6.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 1209, 2020-10-28, paskelbta TAR 2020-11-03, i. k. 2020-22863
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimo Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo
7.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 1361, 2020-12-02, paskelbta TAR 2020-12-07, i. k. 2020-26314
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimo Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo
8.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 584, 2021-07-28, paskelbta TAR 2021-07-30, i. k. 2021-16824
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimo Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo
9.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 1046, 2021-12-08, paskelbta TAR 2021-12-09, i. k. 2021-25554
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimo Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo
10.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 1107, 2021-12-15, paskelbta TAR 2021-12-23, i. k. 2021-26833
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimo Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo
11.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 52, 2022-01-19, paskelbta TAR 2022-01-20, i. k. 2022-00881
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimo Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo
12.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 54, 2023-01-25, paskelbta TAR 2023-01-26, i. k. 2023-01278
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimo Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo
13.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 998, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-22, i. k. 2023-25075
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimo Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo
14.
Lietuvos Respublikos Vyriausybė, Nutarimas
Nr. 9, 2024-01-03, paskelbta TAR 2024-01-04, i. k. 2024-00112
Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 28 d. nutarimo Nr. 1176 „Dėl Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo įgyvendinimo“ pakeitimo