Suvestinė redakcija nuo 2023-09-29 iki 2023-11-30

 

Sprendimas paskelbtas: TAR 2023-04-21, i. k. 2023-07783

 

 

PanevezioHerbas

 

PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO PATVIRTINIMO IR SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2015 M. KOVO 26 D. SPRENDIMO

NR. 1-44 PRIPAŽINIMO NETEKUSIU GALIOS

 

2023 m. balandžio 20 d. Nr. 1-103

Panevėžys

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 2 dalies 1 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, 2022 m. birželio 30 d. Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533 pakeitimo įstatymu Nr. 1268, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo Nr. I-533  4, 12, 16, 20, 27, 29, 57 straipsnių ir Trečiojo¹ skirsnio pavadinimo pakeitimo ir įstatymo papildymo 105 straipsniu įstatymo Nr. XIII-3312  3 straipsniu, Panevėžio miesto savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Panevėžio miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamentą (pridedama).

2. Nustatyti, kad Panevėžio miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento 327 punktas taikomas 2023 m. ir vėlesnių ataskaitinių laikotarpių ataskaitų rinkiniams. Iki 2023 m. ataskaitinių laikotarpių rengiamiems ataskaitų rinkiniams taikomos iki 1 punktu patvirtinto reglamento galiojusios Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatos.

3. Pripažinti netekusiu galios Panevėžio miesto savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 26 d. sprendimą Nr. 1-44 „Dėl Panevėžio miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“.

4. Nurodyti, kad sprendimas įsigalioja 2023 m. naujai išrinktai Savivaldybės tarybai susirinkus į pirmąjį posėdį.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                             Rytis Mykolas Račkauskas

 

PATVIRTINTA

Panevėžio miesto savivaldybės tarybos

2023 m. balandžio 20 d. sprendimu Nr. 1-103

 

PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Panevėžio miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamentas (toliau – Reglamentas) nustato Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narių (toliau – Tarybos nariai) teises ir pareigas, jų veiklos apmokėjimo tvarką, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) veiklos tvarką ir formą, Tarybos kolegijos (toliau – Kolegija), Tarybos komitetų (toliau – komitetas) darbo tvarką, Tarybos laikinųjų ir nuolatinių komisijų (toliau – komisija) sudarymo tvarką, reglamentuoja Panevėžio miesto savivaldybės mero (toliau – meras) veiklą ir jo pavadavimo procedūrą, taip pat kitus klausimus, įstatymų priskiriamus Reglamento reguliavimo sričiai.

2. Panevėžio miesto savivaldybė (toliau – Savivaldybė) yra Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymo nustatytas valstybės teritorijos administracinis vienetas, kurio bendruomenė turi Lietuvos Respublikos Konstitucijos laiduotą savivaldos teisę, įgyvendinamą per to valstybės teritorijos administracinio vieneto nuolatinių gyventojų Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso nustatyta tvarka išrinktus Tarybą ir merą. Savivaldybė yra viešasis juridinis asmuo.

3. Savivaldybė, įgyvendindama savarankiškąsias Savivaldybės funkcijas, turi Konstitucijos ir įstatymų nustatytą sprendimų iniciatyvos, jų priėmimo ir įgyvendinimo laisvę ir yra atsakinga už savarankiškųjų funkcijų atlikimą. Šias funkcijas savivaldybės atlieka pagal Konstitucijos ir įstatymų suteiktą kompetenciją, įsipareigojimus savivaldybės bendruomenei ir šios interesais. Įgyvendinant šias funkcijas, savivaldybių veiklą saisto įstatymų nustatyti reikalavimai ir tvarka, kuri, kai tai numatyta įstatymuose, nustatoma ir kituose teisės aktuose.

4. Savivaldybė, įgyvendindama valstybines (valstybės perduotas savivaldybėms) funkcijas, turi įstatymų nustatytą sprendimų priėmimo laisvę. Tai valstybės funkcijos, pagal įstatymus perduotos Savivaldybei atsižvelgiant į gyventojų interesus. Savivaldybės veiklą įgyvendinant šias funkcijas riboja valstybės institucijų ir (ar) pareigūnų sprendimai. Atskirais atvejais valstybinės funkcijos gali būti perduotos Savivaldybei įgyvendinti sutarčių pagrindu. Savivaldybė tokią sutartį gali sudaryti tik tuo atveju, kai Taryba tam pritaria.

5. Savivaldybių funkcijos pagal veiklos pobūdį skirstomos į vietos valdžios, viešojo administravimo ir viešųjų paslaugų teikimo. Vietos valdžios funkcijas įstatymų nustatyta tvarka atlieka Taryba ir meras, įgyvendindami įstatymuose nustatytus įgaliojimus. Viešojo administravimo įgaliojimai suteikiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymu. Viešąsias paslaugas teikia savivaldybių įsteigti paslaugų teikėjai arba pagal sudarytas sutartis kiti viešai pasirenkami fiziniai ar juridiniai asmenys.

6. Taryba yra Savivaldybės atstovaujamoji institucija, kuri turi Savivaldybės valdžios ir viešojo administravimo įgaliojimus ir kurią sudaro Tarybos nariai – Savivaldybės bendruomenės atstovai.

7. Meras yra Savivaldybės vadovas, Savivaldybės vykdomoji institucija, turinti Savivaldybės valdžios ir viešojo administravimo įgaliojimus, atsakinga už įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų ir Tarybos sprendimų tiesioginį įgyvendinimą.

8. Jeigu teisės aktuose yra nustatyta papildomų įgaliojimų Savivaldybei, sprendimų dėl tokių įgaliojimų vykdymo priėmimo iniciatyva, neperžengiant nustatytų įgaliojimų, priklauso Tarybai.

9. Taryba, meras, Kolegija, komitetai ir komisijos savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu (toliau – Vietos savivaldos įstatymas), kitais įstatymais, įstatymų įgyvendinamaisiais teisės aktais, Reglamentu ir atstovaujamosios demokratijos, teisėtumo, atsakomybės Savivaldybės bendruomenei, Savivaldybės ir valstybės interesų derinimo, veiklos viešumo ir skaidrumo, žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo ir gerbimo ir kitais principais.

10. Reglamento sąvokos atitinka Vietos savivaldos įstatyme vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

TARYBOS NARIAI

 

11. Kiekvienas Tarybos narys atstovauja visai Savivaldybės bendruomenei. Visi Tarybos nariai yra lygūs.

12. Tarybos narių įgaliojimų laikas pradedamas skaičiuoti nuo tos dienos, kurią naujai išrinkta Taryba susirenka į pirmąjį posėdį. Nuo šio posėdžio pradžios baigiasi anksčiau išrinktų Tarybos narių įgaliojimų laikas. 

13. Tarybos narys visas valstybės politiko ir Savivaldybės bendruomenės atstovo teises įgyja tik po to, kai prisiekia Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka.  

14. Tarybos narys turi teisę:

14.1. Vietos savivaldos įstatymo nustatyta tvarka rinkti ir būti išrinktas į pareigas Tarybos struktūriniuose padaliniuose;

14.2. Reglamento nustatyta tvarka siūlyti Tarybai svarstyti klausimus, rengti Tarybos sprendimų projektus, iš mero, vicemerų, Savivaldybės administracijos ar kitų Savivaldybės įstaigų, Savivaldybės valdomų įmonių gauti visą Tarybos nario veiklai reikalingą su Taryboje nagrinėjamais ar rengiamais nagrinėti klausimais susijusią informaciją, dalyvauti diskusijose svarstomais klausimais, raštu ir žodžiu pateikti pastabas dėl Tarybos sprendimų projektų, dėl Tarybos darbo tvarkos ir kitais klausimais, Tarybos posėdžio metu užduoti klausimų pranešėjams, kalbėti dėl vedimo tvarkos, kreiptis su paklausimais į Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos, kitų Savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia Savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus;

14.3. dalyvauti ir kalbėti komitetų bei komisijų posėdžiuose, kuriuose svarstomi jo pateikti arba su jo elgesiu susiję klausimai;

14.4. jungtis į Tarybos narių frakcijas ir Tarybos narių grupes Reglamento IV skyriaus nustatyta tvarka;

14.5. gauti iš Savivaldybės administracijos darbo vietą posėdžiui ir pagalbą Tarybos nario įgaliojimams vykdyti;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

14.6. savo įgaliojimų laikotarpiu turėti visuomeninių padėjėjų, kurie Tarybos nario prašymu teikia jam konsultacijas, pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją. Tarybos nario visuomeniniu padėjėju gali būti pilnametis asmuo, kuris nėra tos Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas ar darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį. Tarybos nario visuomeniniu padėjėju negali būti asmuo, įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turintis neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, taip pat įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys. Tarybos nario visuomeninių padėjėjų skaičius negali viršyti Savivaldybėje įsteigtų seniūnijų skaičiaus, o kai seniūnijos neįsteigtos, – negali viršyti trijų. Siekiant užtikrinti viešumą ir skaidrumą, informacija apie asmenį, Tarybos nario paskirtą jo visuomeniniu padėjėju (asmens vardas, pavardė, paskyrimo data), nedelsiant paskelbiama Savivaldybės interneto svetainėje ir joje skelbiama tol, kol asmuo eina Tarybos nario visuomeninio padėjėjo pareigas. 

15. Tarybos nario padėjėjo veiklą reglamentuoja Tarybos nario padėjėjo veiklos nuostatai, patvirtinti Tarybos.

16. Tarybos narys privalo:

16.1. dalyvauti Tarybos posėdžiuose. Jei Tarybos narys yra praleidęs iš eilės tris Tarybos posėdžius be pateisinamos priežasties, Tarybos posėdžio sekretorius apie tai informuoja merą, meras raštu – Etikos komisiją;

16.2. būti vieno (išskyrus Kontrolės komitetą) komiteto nariu;

16.3. dalyvauti komiteto ir komisijos, kurio narys jis yra, posėdžiuose;

16.4. žemiau nustatyta tvarka informuoti merą ir (ar) Tarybos narius arba kitus asmenis, kurie kartu dalyvauja rengiant, svarstant ar priimant sprendimą, apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą ir, jeigu pareikštas nusišalinimas buvo priimtas, jokia forma nedalyvauti toliau rengiant, svarstant ar priimant sprendimą:

16.4.1. Tarybos narys turi viešai pranešti apie nusišalinimą ir, jei jo nusišalinimas priimamas, palikti posėdžių salę, kabinetą ar kitą patalpą, kurioje sprendžiamas interesų konfliktą keliantis klausimas;

16.4.2. jei Tarybos narys abejoja, ar sprendimas gali sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą, iki klausimo svarstymo gali kreiptis į Etikos komisiją dėl išaiškinimo;

16.5. priimti Savivaldybės nuolatinius gyventojus ir ne rečiau kaip vieną kartą per metus atsiskaityti Savivaldybės nuolatiniams gyventojams tokia tvarka:

16.5.1. Tarybos narys turi nuolat bendrauti ir susitikinėti su Savivaldybės nuolatiniais gyventojais, juos informuoti apie savo veiklą;

16.5.2. Tarybos narys nagrinėja gautus nuolatinių gyventojų pasiūlymus, pareiškimus bei skundus ir, jeigu reikia, kreipiasi su paklausimais į Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos, kitų Savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia Savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus;

16.5.3. iki kiekvienų metų kovo 31 d. Tarybos narys privalo pateikti savo veiklos ataskaitą ir jos skaitmeninę versiją Savivaldybės administracijos Tarybos veiklos administravimo skyriui (toliau – Tarybos veiklos administravimo skyrius). Tarybos narių pateiktos jų veiklos ataskaitos ne vėliau kaip per vieną darbo dieną skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje. Tarybos narys papildomai gali atsiskaityti nuolatiniams gyventojams ir kitu jam priimtinu būdu. Tarybos nariui iki nurodyto termino be pateisinamos priežasties nepateikus veiklos ataskaitos, jo elgesys yra svarstomas Etikos komisijoje;

16.6. prireikus dalyvauti balsų skaičiavimo komisijos darbe.

16¹. Tarybos nariui netaikomos Lietuvos Respublikos darbo kodekso nuostatos, išskyrus nuostatas, reglamentuojančias žalos atlyginimą ir darbuotojų saugą ir sveikatą.

Papildyta punktu:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

III SKYRIUS

TARYBOS NARIO NEPRIEKAIŠTINGA REPUTACIJA

 

17. Tarybos narys, pretenduojantis tapti Tarybos sudaromų komitetų ar komisijų pirmininku, nelaikomas nepriekaištingos reputacijos, jeigu jis per pastaruosius 3 metus buvo pripažintas šiurkščiai pažeidusiu Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, taip pat jeigu jis:  

17.1. įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl tyčinio nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba nepasibaigusį laidavimo terminą;   

17.2. įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar dėl korupcinio pobūdžio nusikaltimo, kaip jis apibrėžiamas Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatyme, padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba nepasibaigusį laidavimo terminą;   

17.3. įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl nusikaltimo, kuriuo padaryta turtinė žala valstybei, ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą arba nepasibaigusį laidavimo terminą; 

17.4. įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio baudžiamojo nusižengimo, kaip jis apibrėžiamas Korupcijos prevencijos įstatyme, padarymo ir nuo apkaltinamojo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nepraėjo 3 metai arba yra nepasibaigęs laidavimo terminas; 

17.5. atleistas iš valstybės tarnautojo pareigų už Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme nurodytus šiurkščius pažeidimus arba Valstybės tarnybos įstatymo numatytu atveju pripažintas padaręs šiurkštų tarnybinį nusižengimą, už kurį turėtų būti skirta tarnybinė nuobauda – atleidimas iš pareigų, ir nuo atleidimo iš pareigų dienos arba nuo pripažinimo padarius šiurkštų tarnybinį nusižengimą dienos nepraėjo 3 metai; 

17.6. atleistas iš darbo, pareigų ar praradęs teisę verstis atitinkama veikla už kituose įstatymuose keliamo nepriekaištingos reputacijos reikalavimo neatitiktį ar elgesio (etikos) normų pažeidimą ir nuo atleidimo iš darbo, pareigų ar teisės verstis atitinkama veikla praradimo dienos nepraėjo 3 metai;   

17.7. atleistas arba pašalintas iš skiriamų arba renkamų pareigų dėl priesaikos ar pasižadėjimo sulaužymo, pareigūno vardo pažeminimo ir nuo atleidimo arba pašalinimo iš pareigų dienos nepraėjo 3 metai;   

17.8. yra ar buvo įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys, jeigu nuo narystės pabaigos nepraėjo 3 metai.  

18. Siekiant užtikrinti viešumą ir skaidrumą ir kad Tarybos komitetų ir komisijų pirmininkais būtų skiriami tik nepriekaištingos reputacijos, kaip ji apibrėžiama Vietos savivaldos įstatyme, Tarybos nariai, Tarybos narys, pretenduojantis tapti Tarybos sudaromo komiteto ar komisijos pirmininku, privalo užpildyti vidaus reikalų ministro patvirtintos formos deklaraciją, joje pateikdamas duomenis dėl jo atitikties nepriekaištingos reputacijos reikalavimams. 

Deklaracija pateikiama merui per dokumentų valdymo sistemą „Avilys“ (toliau – „Avilys“). Už deklaracijos paskelbimą Savivaldybės interneto svetainėje atsako Tarybos veiklos administravimo skyrius. Deklaracija turi būti paskelbta ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo įteikimo merui ir skelbiama tol, kol Tarybos narys eina pareigas, kurioms keliami nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.

 

IV SKYRIUS

TARYBOS NARIŲ FRAKCIJOS, GRUPĖS, TARYBOS MAŽUMA, OZICIJA IR OPOZICIJOS LYDERIS

 

PIRMASIS SKIRSNIS

TARYBOS NARIŲ FRAKCIJOS

 

19. Tarybos nariai laisva valia gali jungtis į frakcijas.

20. Frakcija sudaroma pagal Vietos savivaldos įstatymą.

21. Tarybos narys gali būti tik vienos frakcijos nariu. Tarybos nariai Tarybos posėdyje viešu pareiškimu deklaruoja, kad veiklą Taryboje tęsia susivieniję į frakciją. Pareiškime turi būti nurodyta frakcijos pavadinimas, jos pirmininko, jo pavaduotojo ir narių vardai ir pavardės. Jeigu kuriama frakcija atitinka Vietos savivaldos įstatymo ir Reglamento reikalavimus, minėtas pareiškimas įteikiamas merui (posėdžio pirmininkui) ir Tarybos veiklos administravimo skyrius jį užregistruoja „Avilyje“.

22. Frakcijos gali jungtis į koalicijas, kurios gali veikti kaip viena frakcija.

23. Tarybos nariai Tarybos posėdyje viešu pareiškimu deklaruoja apie frakcijos pavadinimo, sudėties ar pirmininko pasikeitimą, frakcijos iširimą, veiklos nutraukimą arba koalicijos susidarymą. Pareiškimą Tarybos veiklos administravimo skyrius užregistruoja „Avilyje“.

24. Frakcija pati nustato savo darbo tvarką, neprieštaraujančią teisės aktų reikalavimams ir Reglamentui. Frakcijos pirmininkas, jo pavaduotojas arba frakcijos įgaliotas narys turi teisę Taryboje atstovauti tokiai Tarybos narių daliai, kokią ši frakcija sudaro Taryboje.

25. Frakcijas aptarnauja ir jų veiklą užtikrina Tarybos veiklos administravimo skyrius.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

TARYBOS NARIŲ GRUPĖS, TARYBOS MAŽUMA, OPOZICIJA, OPOZICIJOS LYDERIS

 

26. Tarybos narių grupė – tai ne mažiau kaip 2 susivieniję Tarybos nariai, nepriklausantys Tarybos narių frakcijai, Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, deklaruoja, kad veiklą Taryboje tęsia grupėje. Pareiškime turi būti nurodyta Tarybos narių grupės pavadinimas, jos atstovo ir narių vardai ir pavardės. Jeigu kuriama Tarybos narių grupė atitinka Vietos savivaldos įstatymo ir Reglamento reikalavimus, minėtas pareiškimas įteikiamas merui (posėdžio pirmininkui) ir Tarybos veiklos administravimo skyrius jį užregistruoja „Avilyje“.

27. Mišri Tarybos narių grupė (toliau – Mišri grupė) – tai Tarybos nariai, nesusivieniję į Tarybos narių frakciją ar Tarybos narių grupę.

28. Tarybos nariai Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, deklaruoja apie Tarybos narių grupės pavadinimo, sudėties ar atstovo pasikeitimą, iširimą, veiklos nutraukimą. Pareiškimą Tarybos veiklos administravimo skyrius užregistruoja „Avilyje“.

29. Tarybos mažuma – tai Tarybos daugumai nepriklausanti (-ios) Tarybos narių frakcija (-os) ir (ar) Tarybos narių grupė (-ės), ir (ar) į jokią frakciją ar grupę nesusivieniję Tarybos nariai.

30. Tarybos opozicija – Tarybos mažumai priklausančių ir Tarybos posėdyje viešu pareiškimu, įteiktu posėdžio pirmininkui, opozicinėmis pasiskelbusių Tarybos narių frakcijų, Tarybos narių grupių, į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių Tarybos narių visuma, pateikusi savo veiklos kryptis.

31. Tarybos opozicijos lyderis (toliau – opozicijos lyderis) – daugiau nei pusės Tarybos narių, priklausančių Tarybos opozicijai, Tarybos posėdyje viešu pareiškimu deklaruoja, koks Tarybos narys atstovaus Tarybos opozicijai. Opozicijos lyderis atlieka Vietos savivaldos įstatymu ir Reglamentu jam pavestas funkcijas, turi Vietos savivaldos įstatyme ir Reglamente nustatytas teises.

32. Opozicijos lyderio funkcija – atstovauti Tarybos opozicijai.

33. Opozicijos lyderio teisės:

33.1. pateikti Tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais Tarybos posėdžių sekretoriui Reglamento XI skyriuje nustatyta tvarka;

33.2. siūlyti Tarybos posėdžio metu tvirtinant posėdžio darbotvarkę Tarybos sprendimu papildyti ar pakeisti parengtą Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą, jeigu dėl siūlomų papildomai įtraukti klausimų sprendimų projektai yra įregistruoti ne vėliau kaip likus 24 val. iki posėdžio pradžios, išskyrus Vietos savivaldos įstatyme numatytas išimtis;

33.3. Tarybos posėdžio metu pirmas užduoti klausimus pranešėjams ir pirmas pasisakyti kiekvienu svarstomu darbotvarkės klausimu;

33.4. Tarybos mažumos valandos metu pirmas užduoti iki 2 klausimų;

33.5. teikti siūlymus Tarybai ir merui įtraukti Tarybos narius, valstybės tarnautojus, ekspertus, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ir bendruomeninių organizacijų atstovus, kitus Savivaldybės bendruomenės narius į komisijų ir darbo grupių sudėtį.

 

V SKYRIUS

TARYBOS NARIŲ PAKLAUSIMAI

 

34. Paklausimu laikomas toks Savivaldybės kompetencijai priskirtas klausimas, kuriuo kreipiasi Tarybos narys ar jų grupė (paklausimo pateikėjas (pateikėjai)).

35. Paklausimas turi būti pagrįstas, jame turi būti nurodoma, kam ir kokiu tikslu bus naudojama informacija. 

36. Paklausimo pateikėjas (pateikėjai) žodžiu (tik posėdžio pradžioje ar pabaigoje) ar raštu gali kreiptis į Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos, kitų Savivaldybės įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat valstybės institucijų, kurios veikia Savivaldybės teritorijoje, vadovus ir valstybės tarnautojus (toliau – pareigūnas).

37. Raštiškus Tarybos nario paklausimus gautus Savivaldybėje Tarybos veiklos administravimo skyrius registruoja „Avilyje“, perduoda merui ir atsakingam pareigūnui.

38. Paklausimo pateikėjas (pateikėjai) turi nurodyti konkretų pareigūną, į kurį kreipiasi. Atsakymas į paklausimą rengiamas raštu. Į paklausimą raštu reikia atsakyti per 10 darbo dienų nuo jo pateikimo dienos.

39. Jeigu pareigūnas, kuriam pateiktas paklausimas, negali nustatytu laiku atsakyti, jis privalo raštu motyvuoti ir nurodyti kitą terminą, bet ne ilgesnį kaip vieno mėnesio nuo paklausimo dienos.

40. Paklausimo pateikėjas (pateikėjai) turi teisę bet kada atšaukti savo paklausimą.

41. Jei atsakymas netenkina paklausimo pateikėjo (pateikėjų) arba per nurodytą terminą nebuvo į paklausimą atsakyta, pateikėjas (pateikėjai) turi teisę prašyti atsakymą papildyti arba nurodyti nepateikimo priežastis.

 

VI SKYRIUS

TARYBOS NARIO VEIKLOS APMOKĖJIMAS

 

42. Tarybos nariai privalo dalyvauti Tarybos, komitetų, nuolatinių komisijų ar Kolegijos, kurių nariai jie yra, posėdžiuose (toliau – posėdis).

43. Tarybos nariams už darbą atliekant Tarybos nario pareigas yra atlyginama (apmokama).

44. Tarybos nariams nustatomas 20 procentų tos Savivaldybės, kurios Tarybos narys jis yra, mero darbo užmokesčio dydžio atlyginimas; Tarybos opozicijos lyderiui ir Tarybos komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkams nustatomas 20 procentų didesnio dydžio Tarybos narių atlyginimas; Tarybos komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkų pavaduotojams nustatomas 10 procentų didesnio dydžio Tarybos narių atlyginimas.

45. Jeigu Tarybos narys vienu metu eina kelias pareigas, jam mokamas tas Tarybos nario atlyginimas, kurio nustatytas dydis yra didesnis.

46. Tarybos narys turi teisę atsisakyti šio atlyginimo, mero vardu pateikdamas prašymą dėl Tarybos nario pareigų atlikimo neatlygintinai (tai yra visuomeniniais pagrindais). Tokį prašymą pateikusiam Tarybos nariui 44 punkte nurodytas atlyginimas neskaičiuojamas ir nemokamas, taip pat neskaičiuojami ir nemokami teisės aktų nustatyti privalomi mokėti mokesčiai, valstybinio socialinio draudimo ir privalomojo sveikatos draudimo įmokos.

47. Tarybos nario atlyginimas mažinamas proporcingai Tarybos nario praleistų to mėnesio Tarybos, Kolegijos, komitetų ir nuolatinių komisijų, kurių narys Tarybos narys yra, posėdžių skaičiui (nepriklausomai nuo nedalyvavimo aplinkybių) tokia tvarka: 

47.1. 70 procentų atlyginimas mažinamas tiems Tarybos nariams, kurie einamąjį mėnesį nedalyvauja nei viename Tarybos, Kolegijos, komiteto ir (ar) nuolatinės komisijos, kurių narys jis yra, posėdyje.

47.2. Jeigu einamąjį mėnesį nevyksta nei Tarybos, nei Kolegijos, nei komiteto ir (ar) nuolatinės komisijos posėdis, Tarybos nariams mokama 30 procentų atlyginimo, nustatyto Reglamento 44 punkte.

47.3. Tarybos nario darbo laikas Tarybos, Kolegijos, komitetų ir nuolatinių komisijų posėdžiuose nustatomas pagal įrašus posėdžių protokoluose.

47.4. Tarybos nario darbo laikas kiekviename posėdyje skaičiuojamas nuo posėdžio pradžios arba nuo Tarybos nario atvykimo momento, jei jis vėluoja į posėdį, iki posėdžio pabaigos arba iki jo išvykimo momento, kai Tarybos narys išvyksta nesibaigus posėdžiui.

47.5. Tarybos narys, atvykęs į posėdį, pasirašo registracijos lape. Tarybos nariui pavėlavus į posėdį, Tarybos posėdžio sekretorius pažymi jo atvykimo laiką, taip pat išvykimo laiką, kai Tarybos narys išvyksta nepasibaigus posėdžiui.

47.6. Tarybos narių dalyvavimą Tarybos, Kolegijos, komitetų ir nuolatinių komisijų ir jų dirbto laiko trukmę nurodytuose posėdžiuose fiksuoja Tarybos posėdžių sekretorius, mero paskirtas valstybės tarnautojas arba Tarybos veiklos administravimo skyriaus darbuotojas (toliau – posėdžio sekretorius).

47.7. Po Tarybos, Kolegijos, komitetų ir nuolatinių komisijų posėdžio jo sekretorius užpildo ir pasirašo pažymą apie Tarybos narių dalyvavimą posėdžiuose (toliau – pažyma) pagal patvirtintą formą (1 priedas), joje nurodo posėdžio pavadinimą, datą, posėdžio pradžios ir pabaigos laiką, dalyvavusio posėdyje Tarybos nario vardą ir pavardę, šio posėdžio laiką ir Tarybos nario posėdyje dalyvautą laiką, apvalindamas darbo laiką iki sveikojo valandų skaičiaus. Pažymą pasirašo posėdžio pirmininkas ir sekretorius.

47.8. Atlyginimas už dalyvavimą posėdyje mokamas proporcingai dalyvautam laikui. 

47.9. Visais atvejais, proporcingai mažinant Tarybos nario atlyginimą, Tarybos nario atlyginimas negali būti mažesnis nei 30 procentų nustatyto Tarybos nario mėnesio atlyginimo dydžio. 

48. Pažymas posėdžių sekretoriai iki einamojo mėnesio paskutinės darbo dienos elektroniniu paštu perduoda įgaliotam Tarybos veiklos administravimo skyriaus darbuotojui, kuris jas užregistruoja. 

49. Pagal pateiktas pažymas, Tarybos veiklos administravimo skyriaus atsakingas darbuotojas užpildo Tarybos narių posėdžių lankomumo žiniaraštį, kuriame nurodo Tarybos nario vardą ir pavardę, atskiroje grafoje pažymi Tarybos nario pareigas (opozicijos lyderis, komiteto ar komisijos pirmininkas ir pan.), vykusių posėdžių (pažymima, kurio narys Tarybos narys yra) laiką, Tarybos nario (pažymima, kurio narys Tarybos narys yra) posėdyje dalyvautą laiką ir Tarybos nariui tą mėnesio mokamo atlyginimo koeficientą, kuris nustatomas proporcingai dalyvautų posėdžių laikui (koeficientas = Tarybos nario posėdžiuose dalyvautų valandų skaičius padalintas iš vykusių posėdžių laiko).

50. Tarybos narių posėdžių lankomumo žiniaraštį „Avilyje“ pasirašo žiniaraštį užpildęs Tarybos veiklos administravimo skyriaus atsakingas darbuotojas, šio skyriaus vedėjas, meras ar mero įgaliotas asmuo, registruoja Vidaus administravimo skyriaus Dokumentų valdymo poskyrio atsakingas asmuo.

51. Tarybos veiklos administravimo skyriaus atsakingas Tarybos narių posėdžių lankomumo žiniaraštį ne vėliau kaip iki kiekvieno mėnesio 3 dienos pateikia per „Avilį“ Savivaldybės administracijos Apskaitos skyriui.

52. Atlyginimas už praėjusį mėnesį Tarybos nariams pervedamas į Tarybos nario nurodytą sąskaitą banke.

53. Visą su Tarybos nario veikla susijusią informaciją (Tarybos posėdžių, Kolegijos, komitetų, nuolatinių komisijų lankomumą, atlyginimus) kiekvieną mėnesį iki 15 dienos Tarybos veiklos administravimo skyrius viešina Savivaldybės interneto svetainėje. Taip pat skelbiami duomenys apie Tarybos narius, atsisakiusius atlyginimo ir pareigas atliekančius neatlygintinai.

54. Tarybos narys atstovauti Savivaldybei už Savivaldybės ribų išleidžiamas Tarybos sprendimu. Tais atvejais, kai Tarybos narys turi išvykti į komandiruotę, o Tarybos posėdis nėra šaukiamas, Tarybos narys vyksta į komandiruotę pagal mero potvarkį. Jam Savivaldybės administracija Vyriausybės nustatyta tvarka apmoka komandiruotės išlaidas. Grįžęs iš komandiruotės, Tarybos narys per 3 darbo dienas Savivaldybės administracijos Apskaitos skyriui turi pateikti komandiruotės išlaidų ataskaitą ir atitinkamus dokumentus apie komandiruotės metu patirtas faktines išlaidas. Jeigu buvo išmokėtas avansas – grąžinti nepanaudotą avanso likutį. 

Jeigu į komandiruotę vykstama vienai dienai, Tarybos narys pateikia merui prašymą ir toks siuntimas įforminamas mero rezoliucija, patvirtinančia, kad Tarybos nario prašymas yra suderintas ir yra pakankamas pagrindas pripažinti komandiruotę.

55. Tarybos, Kolegijos, komitetų, komisijų posėdžių laiku ir komandiruotės Savivaldybės darbo reikalais metu Tarybos narys atleidžiamas nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje, išsaugant jam darbo vietą.

Skyriaus pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

VII SKYRIUS

TARYBOS NARIO AR MERO ĮGALIOJIMŲ NETEKIMAS TARYBOS SPRENDIMU

 

65. Tarybos nario ar mero įgaliojimų netekimo Tarybos sprendimu procedūrą Taryba taiko Tarybos nariams ar merui dėl Konstitucijai ir (ar) įstatymams prieštaraujančių jų veiksmų, padarytų einant Tarybos nario ar mero pareigas, siekdama išspręsti šių asmenų atsakomybės klausimą.

66. Teikti Tarybai pradėti Tarybos nario ar mero įgaliojimų netekimo procedūrą turi teisę ne mažesnė kaip 1/3 Tarybos narių grupė.

67. Teikimas pradėti Tarybos nario ar mero įgaliojimų netekimo procedūrą galimas, kai yra bent vienas iš šių pagrindų:

67.1. jis sulaužė priesaiką;

67.2. jis nevykdo jam Vietos savivaldos ar kituose įstatymuose nustatytų įgaliojimų.

68. Teikimas pradėti Tarybos nario ar mero įgaliojimų netekimo procedūrą turi būti argumentuotai išdėstytas raštu ir pasirašytas visų ne mažiau kaip 1/3 Tarybos narių grupę sudarančių asmenų. Teikimas turi būti pateiktas Tarybai ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo Reglamento 67 punkte bent vieno nustatytų pagrindų paaiškėjimo dienos.

69. Teikime pradėti Tarybos nario ar mero įgaliojimų netekimo procedūrą turi būti nurodomas konkretus asmuo, siūlymai pradėti procedūrą bent vienu iš Reglamento 67 punkte nustatytų pagrindų, šiuos siūlymus pagrindžiantys argumentai, įrodymai ir jų šaltiniai.

70. Taryba, gavusi teikimą pradėti Tarybos nario ar mero įgaliojimų netekimo procedūrą, kitame Tarybos posėdyje, bet ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo teikimo gavimo dienos, priima sprendimą sudaryti komisiją pateiktiems faktams ištirti ir nustato terminą, iki kada komisija turi pateikti išvadą. Komisija sudaroma iš visų Tarybos narių frakcijų, grupių ir į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių Tarybos narių atstovų laikantis proporcingumo principo.

71. Taryba, apsvarsčiusi komisijos pateiktą išvadą, priima vieną iš sprendimų:

71.1. kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą su prašymu pateikti išvadą, ar Tarybos narys ar meras sulaužė priesaiką ir (ar) nevykdė (prašyme nurodytų) jam šiame ir kituose įstatymuose nustatytų įgaliojimų;

71.2. taikyti Tarybos nario ar mero įgaliojimų netekimo procedūrą nėra pagrindo.

72. Taryba, nusprendusi kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, prašymą šiam teismui pateikia ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo Reglamento 67 punkte bent vieno nustatytų pagrindų paaiškėjimo dienos ir paskiria Tarybos narį (-ius), kuris (-ie) atstovaus Tarybai Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme nagrinėjant šį prašymą.

73. Jeigu Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pateikia išvadą, kad Tarybos narys ar meras nesulaužė priesaikos ir (ar) tinkamai vykdė jam Vietos savivaldos ir kituose įstatymuose nustatytus įgaliojimus, Tarybos nario ar mero įgaliojimų netekimo procedūra nutraukiama.

74. Jeigu Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas pateikia išvadą, kad Tarybos narys ar meras sulaužė priesaiką ir (ar) nevykdė jam Vietos savivaldos ir kituose įstatymuose nustatytų įgaliojimų, Taryba 3/5 visų Tarybos narių balsų dauguma priima sprendimą, kad Tarybos narys ar meras neteko savo įgaliojimų. Jeigu balsuojant šiame skyriuje nustatyta tvarka sprendimas, kad Tarybos narys ar meras neteko savo įgaliojimų, nepriimamas, laikoma, kad Taryba nepritarė Tarybos nario ar mero įgaliojimų netekimui. Tarybos narys ar meras gali toliau vykdyti savo įgaliojimus.

 

VIII SKYRIUS

TARYBOS IGALIOJIMŲ PRADŽIA IR KOMPETENCIJA

 

75. Tarybos įgaliojimai prasideda, kai į pirmąjį posėdį susirenka išrinkti Tarybos nariai, ir baigiasi, kai į pirmąjį posėdį susirenka naujai kadencijai išrinkti Tarybos nariai. 

76. Jeigu Tarybos rinkimų rezultatai pripažįstami negaliojančiais, ankstesnės kadencijos Tarybos įgaliojimai tęsiasi iki Tarybos, kuri bus išrinkta per pakartotinius Tarybos rinkimus, pirmojo posėdžio arba iki tiesioginio valdymo Savivaldybės teritorijoje įvedimo Lietuvos Respublikos tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įstatymo nustatyta tvarka.

77. Tarybos kompetencija yra išimtinė ir paprastoji.

78. Išimtinė Tarybos kompetencija:

78.1. reglamento, kuriame be kitų klausimų, turi būti numatytos pagrindinės bendravimo su gyventojais formos ir būdai, užtikrinantys vietos savivaldos principų ir teisės įgyvendinimą Savivaldybės bendruomenės interesais, tvirtinimas;

78.2. sprendimo dėl Tarybos nario, mero įgaliojimų netekimo Vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnyje (Reglamento VII skyriuje) nustatytais pagrindais ir tvarka priėmimas, mero pareigas laikinai einančio Tarybos nario darbo užmokesčio nustatymas;

78.3. Kolegijos sudarymas;

78.4. Tarybos komitetų, komisijų, kitų Savivaldybės darbui organizuoti reikalingų darinių ir įstatymuose numatytų kitų komisijų sudarymas, jų nuostatų tvirtinimas;

78.5. Tarybos komitetų ir komisijų pirmininkų ir pirmininkų pavaduotojų skyrimas (išskyrus Vietos savivaldos įstatyme nustatytas išimtis);

78.6. Kontrolės komiteto veiklos programos tvirtinimas;

78.7. sprendimų dėl Savivaldybės kontrolieriaus priėmimo į pareigas ir atleidimo iš jų priėmimas, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos steigimas, didžiausio valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičiaus šioje tarnyboje nustatymas, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos metinių ataskaitų rinkinio svarstymas ir sprendimo dėl jo priėmimas, įstatymų numatyto Savivaldybės kontrolieriaus darbo užmokesčio nustatymas, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos nuostatų tvirtinimas;

78.8. ne mažiau kaip 1/2 visų Tarybos narių balsų dauguma nepasitikėjimo vicemeru ar Savivaldybės administracijos direktoriumi pareiškimas. Teikimą dėl nepasitikėjimo turi pasirašyti ne mažiau kaip 1/3 visų Tarybos narių;

78.9. Savivaldybės biudžetinių įstaigų struktūros, nuostatų ir darbo užmokesčio fondo tvirtinimas, didžiausio leistino valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičiaus Savivaldybės biudžetinėse įstaigose nustatymas mero teikimu;

78.10. sprendimų dėl mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo;

78.11. sprendimų dėl seniūnijų steigimo, panaikinimo ir jų skaičiaus nustatymo, dėl pavadinimų seniūnijoms suteikimo ir jų keitimo, dėl teritorijų priskyrimo seniūnijoms, dėl seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ribų nustatymo ir keitimo priėmimas;

78.12. Savivaldybės biudžeto ir Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio tvirtinimas, prireikus Savivaldybės biudžeto tikslinimas;

78.13. sprendimų dėl papildomų ir biudžeto planą viršijančių Savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų piniginių lėšų paskirstymo, tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymo ir naudojimo priėmimas, įvertinus gautus išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimus; rengiant sprendimo projektą dėl papildomų ir planą viršijančių Savivaldybės biudžeto pajamų ir kitų piniginių lėšų paskirstymo, tikslinės paskirties ir specializuotų fondų sudarymo ir naudojimo, nagrinėjami tik tie seniūnaičių išplėstinių sueigų sprendimai, dėl kurių finansavimo tikslingumo Reglamento XXX skyriuje nustatyta tvarka savo sprendimu yra pritarusi Taryba;  

78.14. sprendimų teikti mokesčių, rinkliavų ir kitas įstatymų nustatytas lengvatas Savivaldybės biudžeto lėšomis, sprendimų dėl sumokėtų mokesčių, rinkliavų (ar jų dalies) kompensavimo tvarkos nustatymo ir šių kompensacijų teikimo Savivaldybės biudžeto lėšomis priėmimas, subsidijų ir kompensacijų skyrimo naujas darbo vietas steigiančioms visų teisinių formų įmonėms tvarkos nustatymas atitinkamai keičiant Savivaldybės biudžetą tais atvejais, kai lėšų tam nebuvo numatyta;

78.15. pasiūlymų valstybės institucijoms dėl Savivaldybės teritorijoje esančių šių institucijų padalinių veiklos gerinimo teikimas, prireikus šių padalinių vadovų išklausymas.

Klausimas dėl Savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų padalinių veiklos gerinimo informacijos išklausymo įtraukiamas į Tarybos posėdžio darbotvarkę, jeigu dėl informacijos pateikimo šių institucijų vadovai patys kreipėsi į Tarybą, merą, ir ar meras, Tarybos komitetas, komisija, Tarybos narys (-iai), frakcija, Tarybos narių ar Mišri grupė pakvietė atitinkamos Savivaldybės teritorijoje esančios valstybės institucijos padalinio vadovą pasisakyti tam tikru klausimu.

Taryba savo iniciatyva arba išklausiusi Savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų padalinių vadovus Tarybos posėdyje gali pateikti pasiūlymų dėl Savivaldybės teritorijoje esančių šių institucijų padalinių veiklos gerinimo.

Pasiūlymai teikiami tokia tvarka:

78.15.1. Taryba paveda merui parengti Tarybos sprendimo dėl atitinkamų Savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų padalinių veiklos gerinimo projektą;

78.15.2. komitetas (-ai) teikia pasiūlymus dėl Tarybos sprendimo projekto;

78.15.3. Taryba svarsto Tarybos sprendimo projektą ir priima vieną iš Reglamento 160 punkte nurodytų sprendimų;

78.15.4. Tarybai priėmus sprendimą, Tarybos veiklos administravimo skyrius ne vėliau kaip per savaitę po posėdžio išsiunčia sprendimą atitinkamam Savivaldybės teritorijoje esančiam valstybės institucijos padalinio vadovui;

78.16. sprendimų dėl biudžetinių ir viešųjų įstaigų, kurių savininkė yra Savivaldybė, Savivaldybės valdomų įmonių steigimo, reorganizavimo, pertvarkymo, atskyrimo, likvidavimo ir dėl dalyvavimo steigiant viešuosius ir privačius juridinius asmenis priėmimas, taip pat juridinių asmenų, kurių dalyvė yra Savivaldybė, priežiūra;

78.17. sprendimų dėl tam tikros veiklos nepriklausomo audito atlikimo Savivaldybės įstaigose ar Savivaldybės valdomose įmonėse priėmimas;

78.18. Savivaldybės vardu sudaromų sutarčių pasirašymo tvarkos aprašo tvirtinimas; šiame apraše turi būti nustatyta, kokios sutartys negali būti sudaromos be išankstinio Tarybos pritarimo;

78.19. sprendimų dėl disponavimo Savivaldybei nuosavybės teise priklausančiu turtu priėmimas, šio turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos taisyklių nustatymas, išskyrus atvejus, kai tvarka yra nustatyta įstatymuose ar jų pagrindu priimtuose kituose teisės aktuose;

78.20. sprendimų dėl Savivaldybei priskirtos valstybinės žemės ir kito valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo patikėjimo teise priėmimas;

78.21. sprendimų dėl Savivaldybės prisiimamų įsipareigojimų pagal paskolų, finansinės nuomos (lizingo), kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų sutartis ir garantijų teikimo už Savivaldybės valdomų įmonių prisiimamus įsipareigojimus pagal paskolų, finansinės nuomos (lizingo) ir kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų sutartis priėmimas, laikantis Lietuvos Respublikos fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstituciniame įstatyme numatytų ir Lietuvos Respublikos tam tikrų metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme nustatytų limitų ir gavus Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos išvadą;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

78.22. įstatymų nustatyta tvarka gavus Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos išvadą, sprendimų dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų įgyvendinimo tikslingumo priėmimas; gavus Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos išvadą, pritarimas galutinėms viešojo ir privataus sektorių partnerystės sutarties sąlygoms, jeigu jos skiriasi nuo sprendime dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų įgyvendinimo tikslingumo nurodytų partnerystės projekto sąlygų;

78.23. sprendimų dėl Savivaldybės būsto ir socialinio būsto fondo sudarymo (statybos, pirkimo ir kitų) tvarkos, būsto suteikimo tvarkos ir nuomos mokesčio dydžio priėmimas, kitų sprendimų, numatytų Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme, priėmimas;

78.24. Savivaldybės bendrojo plano ar Savivaldybės dalių bendrųjų planų tvirtinimas įstatymų nustatyta tvarka;

78.25. Savivaldybės saugomų teritorijų steigimas Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymo nustatyta tvarka, Savivaldybės saugomų vietinės reikšmės gamtos ir kultūros paveldo objektų skelbimas;

78.26. sprendimų dėl siūlymų keisti Savivaldybės teritorijos ribas, suteikti Savivaldybei pavadinimą ir jį keisti, sudaryti gyvenamąsias vietoves, nustatyti ir keisti jų pavadinimus, teritorijų ribas teikimas Vyriausybei, taip pat gatvių, aikščių, pastatų, statinių ir kitų Savivaldybei nuosavybės teise priklausančių objektų pavadinimų suteikimas ir jų keitimas pagal Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatytus kriterijus;

78.27. Savivaldybės triukšmo prevencijos ir mažinimo priemonių nustatymas Savivaldybės strateginio planavimo dokumentuose, triukšmo Savivaldybės teritorijoje rodiklių, aglomeracijų strateginių triukšmo žemėlapių, aglomeracijose esančių pagrindinių kelių ruožų, pagrindinių geležinkelio kelių ruožų ir stambių oro uostų strateginių triukšmo žemėlapių ir aglomeracijų triukšmo prevencijos veiksmų planų, kurie įgyvendinami Savivaldybės strateginio planavimo dokumentais, bei gyvenamųjų vietovių teritorijų, kuriose būtina įgyvendinti triukšmo prevencijos ir mažinimo priemones (triukšmo prevencijos zonų), ir triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių tvirtinimas, tyliųjų aglomeracijos zonų, tyliųjų gamtos zonų ir tyliųjų viešųjų zonų nustatymas. Mero funkcijų triukšmo valdymo srityje įgyvendinimo priežiūra;

78.28. taisyklių, už kurių pažeidimą atsiranda administracinė atsakomybė, ir kitų taisyklių tvirtinimas;

78.29. kainų ir tarifų už Savivaldybės valdomų įmonių, biudžetinių ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) teikiamas atlygintinas viešąsias paslaugas ir keleivių vežimą vietiniais maršrutais nustatymas, centralizuotai tiekiamos šilumos, karšto vandens kainų nustatymas (tvirtinimas) įstatymų nustatyta tvarka, vietinių rinkliavų, įmokų ir mokesčių tarifų nustatymas įstatymų nustatyta tvarka;

78.30. sprendimų dėl kompensacijų tam tikroms vartotojų grupėms mokėjimo priėmimas, papildomos socialinės paramos, socialinių pašalpų ir kompensacijų skyrimo iš Savivaldybės biudžeto tvarkos nustatymas, priedo fiziniam asmeniui (globėjui (rūpintojui) už vaiko globą (rūpybą) dydžio ir mokėjimo iš Savivaldybės biudžeto tvarkos nustatymas;

78.31. biudžetinės įstaigos vardu gautos paramos skirstymo taisyklių nustatymas;

78.32. Savivaldybės strateginių plėtros ir veiklos planų, Savivaldybės atskirų ūkio šakų (sektorių) plėtros programų tvirtinimas, ataskaitų dėl jų įgyvendinimo išklausymas ir sprendimų dėl jų priėmimas;

78.33. strateginio planavimo Savivaldybėje organizavimo tvarkos aprašo tvirtinimas;

78.34. sprendimų dėl jungimosi į savivaldybių sąjungas, dėl bendradarbiavimo su užsienio šalių savivaldybėmis ar prisijungimo prie tarptautinių savivaldos organizacijų priėmimas;

78.35. Tarybos narių delegavimas į regiono plėtros tarybos kolegiją, įstatymų nustatytas komisijas ir įgaliojimų jiems suteikimas.

Tarybos nariai į regiono plėtros tarybos kolegiją, įstatymų nustatytas komisijas deleguojami ir įgaliojimai jiems suteikiami Tarybos sprendimu tokia tvarka:

78.35.1. meras paveda Savivaldybės administracijos direktoriui ar Tarybos posėdžių sekretoriui parengti Tarybos sprendimo dėl Tarybos nario delegavimo į regiono plėtros tarybos kolegiją ar į įstatymų nustatytą komisiją projektą. Tarybos sprendime nurodoma, kuriam laikui Tarybos nariai deleguojami į regiono plėtros tarybos kolegiją ar į įstatymų nustatytas komisijas ir kokie įgaliojimai suteikiami. Įgaliojimai paprastai suteikiami Tarybos kadencijos laikotarpiui;

78.35.2. konkretus deleguojamų Tarybos narių skaičius ir jų įgaliojimai nustatomi kiekvienu konkrečiu atveju, atsižvelgiant į kokią regiono plėtros tarybos kolegiją, tarybą ar komisiją Tarybos nariai deleguojami;

78.35.3. į regiono plėtros tarybos kolegiją ar į įstatymų nustatytas komisijas Tarybos nariai gali būti deleguojami esant jų sutikimui;

78.35.4. Taryba svarsto Tarybos sprendimo projektą ir priima vieną iš Reglamento 160 punkte nurodytų sprendimų;

78.35.5. Taryba sprendimu gali atšaukti deleguotą Tarybos narį ir paskirti kitą;

78.35.6. Tarybai pritarus sprendimo projektui, Tarybos veiklos administravimo skyrius išsiunčia sprendimą regioninės tarybos ar komisijos vadovui;

78.36. vietos gyventojų apklausos tvarkos aprašo tvirtinimas;

78.37. siūlymų nustatyta tvarka tvirtinti Savivaldybės gyvenamųjų vietovių herbus teikimas, kitų Savivaldybės simbolių ir jų naudojimo tvarkos aprašo tvirtinimas, teisė nustatyta tvarka už nuopelnus suteikti Savivaldybės (jos centro ar kitos gyvenamosios vietovės) garbės piliečio vardą.

79. Paprastoji Tarybos kompetencija:

79.1. Savivaldybės biudžetinių įstaigų metinių ataskaitų rinkinių tvirtinimas;

79.2. viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) kolegialių organų sudarymas, kai tai numatyta viešosios įstaigos įstatuose;

79.3. viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) metinių ataskaitų rinkinių tvirtinimas;

79.4. viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) vidaus kontrolės tvarkos nustatymas;

79.5. Savivaldybės valdomų įmonių metinių finansinių ataskaitų rinkinių, metinių pranešimų ir (ar) veiklos ataskaitų tvirtinimas;

79.6. sprendimų dėl valstybės socialinių ir ekonominių programų tikslinių lėšų, kitų valstybės fondų lėšų ir materialiojo turto paskirstymo biudžetinėms įstaigoms priėmimas;

79.7. Savivaldybės ir vietovės lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentų tvirtinimas, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus;

79.8. sprendimų dėl žemės sklypų pagrindinės žemės naudojimo paskirties ir (ar) būdo keitimo priėmimas.

80. Taryba prižiūri merą ir kitus subjektus, tiesiogiai įgyvendinančius valstybines (perduotas savivaldybėms) funkcijas, išklausydama mero ir kitų subjektų, tiesiogiai įgyvendinančių valstybines (perduotas savivaldybėms) pateiktą informaciją, pranešimą ar ataskaitą Tarybos posėdyje ir priimdama dėl šios informacijos, pranešimo ar ataskaitos vieną iš sprendimų nurodytų Reglamento 160 punkte.

81. Išimtinei Tarybos kompetencijai priskirtų įgaliojimų Taryba negali perduoti jokiai kitai Savivaldybės institucijai ar įstaigai.

82. Konkrečius įgaliojimus, nustatytus Reglamento 79 punkte, Taryba atskiru Tarybos sprendimu, parengtu, suderintu ir priimtu Reglamento nustatyta tvarka, gali pavesti vykdyti merui. Jeigu meras dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto negali įvykdyti šio Reglamento 79 punkte nustatytų ir Tarybos jam perduotų įgaliojimų, šiuos įgaliojimus vykdo Taryba.

 

IX SKYRIUS

TARYBOS VEIKLOS FORMOS

 

83. Taryba savo įgaliojimus įgyvendina kolegialiai Tarybos posėdžiuose. Taryba svarstomais klausimais priima sprendimus ir kontroliuoja, kaip jie įgyvendinami.

84. Tarybos veikla tarp Tarybos posėdžių tęsiama Tarybos komitetuose, Kolegijoje, komisijose, Tarybos narių frakcijose, grupėse ir Mišrioje grupėje, taip pat Tarybos nariams priimant Savivaldybės nuolatinius gyventojus Reglamento nustatyta tvarka.

85. Prieš Tarybos posėdį gali būti šaukiamas frakcijų pirmininkų pasitarimas. 

 

X SKYRIUS

TARYBOS POSĖDŽIAI

 

86. Tarybos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja daugiau kaip pusė išrinktų Tarybos narių.

87. Pirmąjį išrinktos naujos Tarybos posėdį šaukia Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas ne anksčiau kaip ankstesnės kadencijos Tarybos įgaliojimų paskutinę dieną ir ne vėliau kaip praėjus 7 kalendorinėms dienoms nuo ankstesnės kadencijos Tarybos įgaliojimų paskutinės dienos, kuri nustatoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 119 straipsniu, o jeigu Tarybos rinkimai vyko įsteigtoje naujoje savivaldybėje arba savivaldybėje, kurios teritorijoje buvo įvestas tiesioginis valdymas ar buvo surengti pakartotiniai rinkimai Lietuvos Respublikos rinkimų kodekso 14 straipsnyje numatytu atveju, – ne vėliau kaip per 2 savaites po galutinių rinkimų rezultatų paskelbimo dienos. Šiam posėdžiui pirmininkauja Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas arba jo įgaliotas Savivaldybės rinkimų komisijos narys. Apie pirmojo posėdžio sušaukimo laiką ir vietą Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas ne vėliau kaip prieš 14 kalendorinių dienų paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje.

88. Jeigu Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas išrinktos naujos Tarybos pirmojo posėdžio nesušaukia iki šio Reglamento 87 punkte nustatyto termino pabaigos, suėjus nustatytam terminui, Tarybos posėdį ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas šaukia Vyriausioji rinkimų komisija. Šiuo atveju posėdžiui pirmininkauja Vyriausiosios rinkimų komisijos paskirtas Vyriausiosios rinkimų komisijos narys.

89. Pirmajam ir kitiems išrinktos naujos Tarybos posėdžiams, iki kol prisiekia išrinkti Tarybos nariai ir meras, pirmininkauja Reglamento 87 ir 88 punktuose nurodyti asmenys. Prisiekus Tarybos nariams ir merui, toliau posėdžiui pirmininkauja meras.

90. Pirmajame išrinktos naujos Tarybos posėdyje:

90.1. prisiekia Tarybos nariai;

90.2. prisiekia meras;

90.3. gali būti priimami kiti sprendimai, užtikrinantys Savivaldybės institucijų ir Tarybos sudaromų komitetų, komisijų veiklą.

91. Jeigu pirmajame Tarybos posėdyje meras neprisiekia, Taryba priima protokolinį sprendimą dėl kito posėdžio datos.

92. Pirmajame išrinktos naujos Tarybos posėdyje posėdžio pirmininkui gali būti įteikiami vieši pareiškimai dėl Tarybos narių vienijimosi į Tarybos narių frakcijas ir (ar) grupes, dėl Tarybos daugumos ir Tarybos opozicijos sudarymo.

93. Per 2 mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos turi būti sudaryti Tarybos komitetai ir paskirti šių komitetų pirmininkai, sudarytos Vietos savivaldos įstatyme nustatytos komisijos ir paskirti šių komisijų pirmininkai.

94. Kitus Tarybos posėdžius prireikus, ne rečiau kaip kas 3 mėnesiai, šaukia meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys. Tarybos posėdžiams pirmininkauja meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys. Meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys privalo sušaukti Tarybos posėdį, jeigu to raštu reikalauja ne mažiau kaip 1/3 Tarybos narių, ne vėliau kaip per 2 savaites nuo Tarybos narių reikalavimo gavimo. Jeigu per nustatytą laiką meras ar laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys Tarybos posėdžio nesušaukia, jį gali šaukti ne mažiau kaip 1/3 Tarybos narių.

95. Apie Tarybos posėdžio laiką, svarstyti parengtus ir Reglamento nustatyta tvarka įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki posėdžio pradžios, paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje, taip pat paveda Tarybos posėdžio sekretoriui pranešti visiems Tarybos nariams, o seniūnaičiams – kai svarstomi klausimai yra susiję su jų atstovaujama gyvenamosios vietovės bendruomene ir vietos gyventojų apklausos iniciatyvinės grupės atstovui (-ams) jų nurodytu elektroninio pašto adresu, kai svarstomi vietos gyventojų apklausos rezultatai ar klausimai dėl vietos gyventojų apklausai pateikto (-ų) klausimo (-ų). Gyventojams šiame punkte nurodyta informacija ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio pradžios turi būti paskelbiama Savivaldybės interneto svetainėje.

96. Tarybos posėdyje svarstytinus klausimus kartu su sprendimų projektais Tarybos posėdžių sekretoriui Reglamento nustatyta tvarka pateikia meras, komitetai, komisijos, Tarybos nariai, frakcijos, grupės, į jokią frakciją ar grupę nesusivieniję Tarybos nariai, Kolegija, opozicijos lyderis, Savivaldybės kontrolierius. Su sprendimų projektais pateikiamas aiškinamasis raštas ir sprendimo projekto lyginamasis variantas, jeigu teikiamas sprendimo pakeitimo projektas.

97. Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą sudaro meras, priimdamas potvarkį dėl Tarybos posėdžio darbotvarkės projekto.

98. Jeigu sprendimo projektas yra užregistruotas ne vėliau kaip likus 4 darbo dienoms iki Tarybos posėdžio, tokius svarstytinus klausimus kartu su įregistruotais sprendimų projektais meras privalo įtraukti į posėdžio darbotvarkės projektą. Tarybos posėdžio darbotvarkės projektas ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki Tarybos posėdžio paskelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje.

99. Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu, kai būtina neatidėliotinai spręsti Savivaldybės funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus, o sprendimo nepriėmimas ar delsimas nedelsiant jį priimti lemtų neigiamus padarinius Savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams, mero sprendimu Tarybos posėdžio darbotvarkės projektas gali būti sudaromas ir paskelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje trumpesniais, negu nustatyta Reglamento 98 punkte, terminais, o apie Tarybos posėdžio laiką ir svarstyti parengtus ir Reglamento nustatyta tvarka įregistruotus klausimus kartu su sprendimų projektais visais šiais atvejais gali būti pranešama per trumpesnį, negu šio Reglamento 95 punkte nustatyta, terminą, bet ne vėliau kaip likus 24 val. iki Tarybos posėdžio pradžios.

100. Tarybos posėdžio metu tvirtinant posėdžio darbotvarkę parengtas Tarybos posėdžio darbotvarkės projektas gali būti papildytas ar pakeistas Tarybos sprendimu komiteto, komisijos, frakcijos, Tarybos narių grupės, Mišrios grupės, Kolegijos, opozicijos lyderio ar 1/3 dalyvaujančių posėdyje Tarybos narių siūlymu, jeigu dėl siūlomų papildomai įtraukti klausimų sprendimų projektai yra įregistruoti ne vėliau kaip likus 24 val. iki posėdžio pradžios. Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu, siūlymams, susijusiems su vicemero (-ų), Kontrolės komiteto ar Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų kandidatūrų pateikimu, taip pat siūlymams, susijusiems su nepasitikėjimo vicemeru, Savivaldybės administracijos direktoriumi, Kontrolės komiteto ir šiame įstatyme nustatytos komisijos pirmininku pareiškimu. Ekstremaliųjų įvykių, atitinkančių Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais meras teikia Tarybai svarstyti klausimą ir siūlo priimti sprendimą skubos tvarka.

101. Tarybos posėdžiai protokoluojami. Posėdžių protokolus ir Tarybos sprendimus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs meras, jeigu nepasinaudoja Reglamento XIII skyriuje nustatyta teise, arba Tarybos paskirtas Tarybos narys. Tarybos posėdžių protokolus turi pasirašyti ir Tarybos posėdžių sekretorius, o jeigu jo nėra, – mero paskirtas Tarybos veiklos administravimo skyriaus valstybės tarnautojas arba darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį. Posėdžio protokolas Savivaldybės interneto svetainėje paskelbiamas ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po Tarybos posėdžio.

 

XI SKYRIUS

TARYBOS SPRENDIMŲ RENGIMO, DERINIMO, VERTINIMO, PRISTATYMO TVARKA

 

102. Tarybos sprendimai dėl Savivaldybės biudžeto patvirtinimo rengiami ir svarstomi pagal Reglamento XV skyriuje patvirtintą tvarką.

103. Tarybos sprendimai dėl Reglamento pakeitimo rengiami ir svarstomi pagal Reglamento XIX skyriuje nustatytą tvarką.

104. Sprendimų projektai rengiami elektroninio dokumento formatu, turi atitikti galiojančiuose teisės aktuose nustatytus dokumentų rengimo reikalavimus, derinami, pasirašomi ir registruojami „Avilyje“.

105. Suderintas ir „Avilio“ priemonėmis rengėjo pasirašytas sprendimų projektas (jei reikia, rengėjas taip pat turi įkelti papildomą viešinti skirtą projekto versiją be asmens duomenų) perduodamas per „Avilį“ Tarybos veiklos administravimo skyriui užregistruoti ne vėliau kaip prieš 4 darbo dienas iki posėdžio.

Sprendimo projektą Tarybos veiklos administravimo skyrius registruoja Panevėžio miesto savivaldybės tarybos sprendimų projektų registre ir ne vėliau kaip artimiausią darbo dieną po registracijos paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje.

106. Sprendimo projektas, aiškinamasis raštas ir visa su sprendimo projektu susijusi reikalinga medžiaga turi būti įkelta į „Avilį“ Panevėžio miesto savivaldybės dokumentų valdymo procedūrų aprašo nustatyta tvarka. Jei prie sprendimo projekto, aiškinamojo rašto pridedami dokumentai yra „Avilyje“, juos reikia susieti su rengiamu projektu nekeliant papildomų skenuotų kopijų. O jei prie sprendimo projekto pridedami dokumentai yra viešai prieinami internetinėje erdvėje, aiškinamajame rašte reikia pateikti tik reikalingų dokumentų nuorodą, nekeliant papildomų skenuotų kopijų.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

107. Sprendimų projektų pataisos (siūlomi projekto pakeitimai, papildymai, patikslinimai) ir patikslinti sprendimo projektai gali būti pateikiami Tarybos veiklos administravimo skyriui per „Avilį“ ne vėliau kaip likus 24 val. iki Tarybos posėdžio pradžios.

108. Patikslinti sprendimo projektą gali tik rengėjas. Pataisas gali pateikti rengėjas, meras, Kolegija, komitetai, komisijos, frakcijos, grupės, į jokią frakciją ar grupę nesusivieniję Tarybos nariai, Kolegija, opozicijos lyderis, Savivaldybės kontrolierius. Siūlomos pataisos turi būti suderintos su Teisės skyriaus darbuotoju ir Dokumentų valdymo poskyrio vyriausiuoju specialistu (kalbos tvarkytoju). Apie pateiktą pataisą Tarybos veiklos administravimo skyrius informuoja sprendimo projekto rengėją, perduodamas per „Avilį“ susipažinti.

109. Komiteto ar Tarybos posėdžio metu, svarstant Tarybos sprendimų projektus, galima atlikti korektūrą (tai gramatinio ar techninio pobūdžio pakeitimai: rašybos, skyrybos, žodžių tvarkos, formatavimo klaidos, vardų ar pavardžių supainiojimas, skaičių atitaisymas (padarius techninę klaidą) ir pan., t. y. tokie pakeitimai, kurie neturi esminės reikšmės sprendimo pakeitimui.

110. Tarybos sprendimo projekto rengimas, derinimas, vertinimas, pristatymas:

110.1. Tarybos sprendimų projektai rengiami, vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymu, Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijomis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2013 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 1R-298 „Dėl Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijų patvirtinimo“, Panevėžio miesto savivaldybės teisės aktų ir siunčiamųjų raštų projektų redagavimo tvarkos aprašu, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais teisės aktų rengimą, o taip pat rengiami ir derinami vadovaujantis Panevėžio miesto savivaldybės dokumentų valdymo procedūrų aprašu.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

110.2. Parengti sprendimų projektai privalo būti suderinti ir pasirašyti Panevėžio miesto savivaldybės dokumentų valdymo procedūrų aprašo nustatyta tvarka.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

110.3. Sprendimų projektus derinantys asmenys atsakingi pagal savo kompetenciją. Jie projektus turi suderinti ne vėliau kaip per 2 darbo dienas nuo pateikimo dienos (frakcijų pirmininkų pasitarimo metu pateiktos pataisos – ne vėliau kaip per 2 val.).

110.4. Apie parengtą Tarybos sprendimo, susijusio su tam tikros Savivaldybės valdomos įmonės ar įstaigos veikla, projektą rengėjas informuoja tos įmonės ar įstaigos vadovą.

110.5. Jeigu projektą derinantis asmuo turi pastabų dėl Tarybos narių parengtų Tarybos sprendimų, jis projektą vizuoja teigiamai, o pastabas nurodo „Avilyje“, pastabų laukelyje. Tarybos veiklos administravimo skyrius informuoja Tarybos sprendimo projektą parengusį Tarybos narį apie gautas pastabas. Sprendimo projektą parengęs Tarybos narys jas ištaiso arba raštu informuoja Tarybos veiklos administravimo skyrių, į kurias pastabas atsižvelgė ir derinimo procesas pradedamas nuo pradžių. Jeigu Tarybos narys į pateiktas pastabas neatsižvelgė, komitetuose svarstant sprendimo projektus turi būti apsvarstytos sprendimo projektui pateiktos pastabos, į kurias projekto rengėjas neatsižvelgė, ir komitetuose balsuojama – į jas atsižvelgti ar ne.

110.6. Jeigu sprendimo projekte yra asmens duomenų, rengėjas privalo projektą derinti su Savivaldybės administracijos patarėju, kuris derindamas sprendimo projektą pastabų laukelyje turi nurodyti, ar jį reikia nuasmeninti, pateikti kitas pastabas ir nurodymus dėl asmens duomenų naudojimo teisėtumo. Tarybos sprendimo projekto rengėjas parengia sprendimo projekto nuasmenintą variantą, kuris skelbiamas viešai ir nurodo, kuri sprendimo projekto ar pridedamos medžiagos dalis (remiantis teisės aktais) yra neskelbtina.

110.7. Tarybos posėdyje sprendimo projektą pristato rengėjas (pranešėjas). Jeigu sprendimo projektą rengia Savivaldybės administracija, sprendimo projektą Tarybos posėdyje pristato Savivaldybės administracijos direktorius, atitinkamo skyriaus vedėjas ar jo pavaduotojas (jų pavedimu klausimą gali pristatyti skyriaus darbuotojas) (toliau – pranešėjas).

111. Projekto pranešėjas iki klausimo svarstymo Tarybos posėdyje pradžios turi teisę atsiimti sprendimo projektą.

112. Rengiant Tarybos sprendimo, kuriuo numatoma reglamentuoti iki tol nereglamentuotus santykius, taip pat kuriuo iš esmės keičiamas teisinis reguliavimas, projektą, privalo būti atliekamas numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimas. Šio vertinimo išsamumas turi būti proporcingas galimoms numatomo teisinio reguliavimo pasekmėms.

113. Sprendimą dėl numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo priima Tarybos sprendimo projekto rengėjas, vadovaudamasis Panevėžio miesto savivaldybės teisės aktų projektų numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo rezultatų pateikimo tvarkos aprašu, patvirtintu Tarybos 2016 m. liepos 28 d. sprendimu Nr. 1-226 „Dėl Panevėžio miesto savivaldybės teisės aktų projektų numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo rezultatų pateikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

114. Atliekant numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimą, nustatomas galimas teigiamas ir neigiamas poveikis to teisinio reguliavimo sričiai, asmenims ar jų grupėms, kuriems bus taikomas numatomas teisinis reguliavimas. Atsižvelgiant į Tarybos sprendime numatomo naujo teisinio reguliavimo pobūdį, mastą, turi būti įvertinamas poveikis atitinkamai sričiai, poveikis Savivaldybės finansams, poveikis piliečių ir kitų asmenų, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų administracinei naštai, kai projektu siūloma šiems subjektams nustatyti naujus, keisti, naikinti galiojančius informacinius įpareigojimus, prireikus, poveikis ir kitoms sritims bei kitais pasirinktais poveikio vertinimo aspektais.

115. Teisės akto projekto numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo rezultatai pateikiami Teisės akto projekto numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo pažymoje, kuri pridedama prie teisės akto projekto. Parengta pažyma pasirašoma teisės akto projekto rengėjo.

116. Kai tuo pačiu klausimu tam pačiam Tarybos posėdžiui yra pateiktas daugiau kaip vienas sprendimo projektas, kurių nuostatos yra bent iš dalies viena kitą keičiančios, tokie sprendimų projektai laikomi alternatyviais.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

117. Alternatyvūs norminio pobūdžio sprendimų projektai pateikiami ir registruojami „Avilyje“ likus ne mažiau kaip 4 darbo dienoms iki posėdžio.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

118. Papildomų klausimų sprendimų projektai, apsvarstyti atitinkamo komiteto, registruojami „Avilyje“ likus ne mažiau kaip 24 val. iki posėdžio. Parengti papildomų sprendimų projektai privalo būti suderinti Reglamento 110 punkte nustatyta tvarka.

Ši nuostata netaikoma siūlymams, susijusiems su norminio pobūdžio sprendimų projektų pateikimu, siūlymams, susijusiems su vicemero (-ų), Kontrolės komiteto ar Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų kandidatūrų pateikimu, taip pat siūlymams, susijusiems su nepasitikėjimo vicemeru, Savivaldybės administracijos direktoriumi, Kontrolės komiteto ir šiame įstatyme nustatytos komisijos pirmininku pareiškimu. Ekstremaliųjų įvykių, atitinkančių Vyriausybės patvirtintus kriterijus, atvejais meras teikia Tarybai svarstyti klausimą ir siūlo priimti sprendimą skubos tvarka.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

118¹. Nepriklausomai nuo to, kas yra sprendimų projektų rengėjai, alternatyvūs ir (ar) papildomi sprendimų projektai atskirai į darbotvarkės projektą netraukiami, prieš Tarybos posėdį Tarybos nariai informuojami apie tokių sprendimo projektų gavimą, o Tarybos posėdžio metu nagrinėjami kartu su pateiktu ir į darbotvarkę įtrauktu sprendimo projektu nurodant, kad tai alternatyvus ir (ar) papildomas sprendimo projektas.

Papildyta punktu:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

119. Prie sprendimo projekto pridedamas aiškinamasis raštas, kuriame nurodomi:

119.1. sprendimo projekto tikslai ir uždaviniai;

119.2. siūlomos teisinio reguliavimo nuostatos, laukiami rezultatai;

119.3. lėšų poreikis ir šaltiniai;

119.4. kiti sprendimui priimti reikalingi pagrindimai, skaičiavimai ar paaiškinimai;

119.5. nurodyta, kieno iniciatyva parengtas sprendimo projektas.

120. Jeigu teikiamas sprendimo pakeitimo projektas, pridedamas lyginamasis variantas. Sprendimo projekto lyginamasis variantas neprivalo būti rengiamas:

120.1. kai teisės aktas dėstomas nauja redakcija;

120.2. kai siūloma pripažinti netekusiu galios visą teisės aktą. 

121. Jeigu pagal Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymą yra būtina atlikti Teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą arba, teisės akto projekto rengėjo nuomone, rengiamu teisės aktu numatomas teisinis reguliavimas gali kelti korupcijos riziką, turi būti atliktas Teisės aktų projektų antikorupcinis vertinimas ir pridėta Teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo pažyma.

122. Tarybos veiklos administravimo skyriaus vedėjas ar kitas atsakingas šio skyriaus darbuotojas kontroliuoja, ar aiškinamasis raštas atitinka Reglamento 119 punkto reikalavimus, ar yra pateiktas lyginamasis sprendimo projekto variantas (išskyrus, atvejus nurodytus Reglamento 120 punkte), kita su sprendimo projektu susijusi medžiaga, ar yra pateiktas nuasmenintas sprendimo projekto variantas ir ar nurodyta, kuri sprendimo projekto ar medžiagos dalis yra neviešinama, ir informuoja Tarybos posėdžių sekretorių, kuris sprendimas bus nagrinėjamas Reglamento 129 punkte nustatyta tvarka.

123. Tarybai grąžinus sprendimo projektą iš esmės tobulinti, taikoma visa nurodyta projektų pateikimo ir derinimo procedūra.

 

XII SKYRIUS

TARYBOS POSĖDŽIO DARBO TVARKA

 

124. Tarybos posėdžiai yra atviri. Tarybos posėdžiai vyksta valstybine kalba. Jos nemokantys asmenys turi teisę kalbėti kita kalba, jei ne vėliau kaip prieš 24 val. iki Tarybos posėdžio pradžios apie tai praneša Tarybos veiklos administravimo skyriui, kuris turi pasirūpinti vertimu.

125. Posėdžio pirmininkas turi teisę leisti posėdyje kalbėti kviestiesiems asmenims. Kiekvienas asmuo gali kalbėti iki 5 min. Asmenys, norintys posėdyje kalbėti svarstomu darbotvarkės klausimu, ne vėliau kaip prieš 72 val. prieš posėdį pateikia Tarybos veiklos administravimo skyriui prašymą ir nurodo jame atitinkamą darbotvarkės klausimą, dėl kurio norės pasisakyti. Tarybos veiklos administravimo skyrius gautą prašymą užregistruoja. Asmenims, užsirašiusiems pasisakyti prieš Tarybos posėdį ne svarstomu darbotvarkės klausimu, leidžiama pasisakyti iki 5 min. Tarybos posėdžio pradžioje.  

126. Jeigu Tarybos posėdyje svarstomas klausimas yra susijęs su kitais posėdyje dalyvaujančiais asmenimis, jiems leidžiama užduoti 2 klausimus pranešėjui (antras klausimas yra patikslinantis pirmąjį) ir pasisakyti svarstomu klausimu 1 kartą iki 3 min. Atsižvelgdamas į svarstomo klausimo svarbą, posėdžio pirmininkas gali leisti užduoti daugiau klausimų.

127. Tarybos posėdžiai transliuojami tiesiogiai Savivaldybės interneto svetainėje. Nesant techninių galimybių, Taryba sprendžia dėl Tarybos posėdžio pertraukos ar posėdžio atidėjimo.

128. Tarybos posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Tarybos posėdžių garso ir vaizdo įrašai, siekiant veiklos viešumo ir skaidrumo, yra vieši ir Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje. Tarybos posėdžių garso ir vaizdo įrašai neskelbiami viešai, kai tai gali atskleisti valstybės, tarnybos ar komercinę paslaptį, pažeisti fizinių asmenų teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą ir teisę į asmens duomenų apsaugą.

129. Kai posėdyje svarstomas klausimas, kuriame yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios informacijos, ar su asmens duomenimis ir (ar) privačiu gyvenimu susijęs klausimas, Taryba juos nagrinėja uždarame posėdyje. Skelbiami tik tokių posėdžių darbotvarkės klausimai ir balsavimo rezultatai.

130. Tarybos posėdžiuose svarstomi tik tie klausimai, dėl kurių Reglamento nustatyta tvarka yra pateikti pagal suteiktus įgaliojimus komitete apsvarstyti sprendimų projektai. Sprendimų projektų svarstymas komitete nėra privalomas Reglamento 99 punkte numatytu atveju. Pateikti sprendimų projektai yra registruojami Reglamento nustatyta tvarka ir ne vėliau kaip artimiausią darbo dieną po registracijos paskelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

131. Jeigu dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino Tarybos posėdžiai negali vykti Tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai, Tarybos posėdžiai gali vykti nuotoliniu būdu realiuoju laiku elektroninių ryšių priemonėmis (toliau – nuotolinis būdas). Nuotoliniu būdu vyksiančiame Tarybos posėdyje svarstytini sprendimų projektai rengiami ir posėdis vyksta laikantis visų šiame punkte nustatytų reikalavimų ir užtikrinant Vietos savivaldos įstatyme nustatytas Tarybos nario teises. Nuotoliniu būdu priimant Tarybos sprendimus, turi būti užtikrinamas Tarybos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas. Nuotoliniu būdu vykstančiame Tarybos posėdyje svarstant klausimą, dėl kurio šis įstatymas nustato slaptą balsavimą, klausimo svarstymas vyksta nuotoliniu būdu, o sprendimo priėmimui klausimo svarstyme daroma pertrauka, kurios metu fiziškai vykdomas slaptas balsavimas. Įvykus slaptam balsavimui, klausimo svarstymas tęsiamas nuotoliniu būdu priimant sprendimą pagal slapto balsavimo rezultatus.

132. Nuotoliniu būdu Tarybos posėdžiai organizuojami ir vyksta laikantis visų Tarybos posėdžiams organizuoti keliamų reikalavimų, išskyrus šiame skyriuje nurodytas išimtis.

133. Apie šaukiamo nuotolinio Tarybos posėdžio formą, Tarybos nariai ir visuomenė informuojami viešai, paskelbiant apie tai Savivaldybės interneto svetainėje kartu su Tarybos posėdžio darbotvarkės projektu.

134. Nuotoliniu būdu vyksiančio posėdžio organizavimo tvarka:

134.1. Tarybos posėdžio sekretorius, likus ne vėliau kaip 30 min. iki nuotoliniu būdu šaukiamo Tarybos posėdžio pradžios, Tarybos nariams, svarstomų Tarybos sprendimų projektų pranešėjams ir kitiems kviestiems ar užsiregistravusiems dalyvauti posėdyje asmenims išsiunčia prisijungimo prie nuotolinio Tarybos posėdžio nuorodą.

134.2. Jungiantis į Tarybos posėdį, Tarybos narys ir kiti posėdyje dalyvaujantys asmenys privalo duoti sutikimą dėl posėdžio įrašymo ir transliacijos, prisistatyti, nurodyti savo vardą, pavardę, o Tarybos narys ir į vaizdo kamerą parodyti savo Tarybos nario pažymėjimą. Tarybos narys ir kiti posėdyje dalyvaujantys asmenys, nedavę sutikimo dėl posėdžio įrašymo ir transliacijos, negali dalyvauti Tarybos posėdyje nuotoliniu būdu.

134.3. Tarybos posėdžio sekretorius užtikrina, kad į nuotoliniu būdu vykstantį Tarybos posėdį patektų tik savo tapatybę identifikavę Tarybos nariai ir užsiregistravę kiti posėdyje dalyvaujantys asmenys.

134.4. Viso nuotolinio Tarybos posėdžio metu Tarybos nariai privalo naudoti vaizdo kameras ir realiu laiku nuolat transliuoti savo atvaizdą. Tarybos nario balsas neįskaitomas, jeigu balsavimo metu nėra tiesioginės jo vaizdo transliacijos.

134.5. Nuotolinio posėdžio aplinkoje pirmininkaujančiam paskelbus balsavimo pradžią, pradedama balsavimo procedūra, kurios metu Tarybos nariai išreiškia savo valią užpildydami balsavimo formą (biuletenį) ir ją patvirtindami nuotoliniam posėdžiui naudojamomis elektroninėmis ryšio priemonėmis.

134.6. Po kiekvieno balsavimo dėl konkretaus Tarybos sprendimo projekto Tarybos posėdžio pirmininkas paskelbia balsavimo rezultatus ir apie priimtą (nepriimtą) Tarybos sprendimą.

134.7. Jei dėl techninių kliūčių, Tarybos narys negali balsuoti, jis savo balsavimo rezultatą paskelbia balsu. Tokiu atveju Tarybos posėdžio sekretorius apie tai pažymi Tarybos posėdžio protokole ir informuoja Tarybos posėdžio pirmininką, o Tarybos posėdžio pirmininkas paskelbia apie priimtą (nepriimtą) Tarybos sprendimą.

134.8. Tarybos narys, prieš pradedant svarstyti klausimą, dėl kurio kyla interesų konfliktas, privalo informuoti Tarybą apie esamą interesų konfliktą ir pareikšti apie nusišalinimą. Apie nusišalinimą nuo darbotvarkėje paskelbtų klausimų svarstymo Tarybos narys gali pranešti iš anksto, informuodamas Tarybos posėdžio sekretorių raštu (el. paštu).

Nusišalinusiam Tarybos nariui techninėmis priemonėmis yra apribojama galimybė dalyvauti svarstomu klausimu.

Baigus svarstyti klausimą ir Tarybai priėmus sprendimą, apribojimai pašalinami ir Tarybos narys toliau dalyvauja Tarybos posėdyje.

134.9. Pasibaigus Tarybos posėdžiui, Tarybos posėdį aptarnavęs (dirbęs su technine įranga operatorius) darbuotojas suformuoja balsavimų rezultatų, užfiksuotų technine įranga, ataskaitą, ją atspausdina ir kartu su Tarybos posėdžio sekretoriumi patvirtina savo parašais (kiekviename lape).

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

134.10. Tarybos narių balsavimo rezultatų, užfiksuotų technine įranga, ataskaita pridedama kaip priedas prie Tarybos posėdžio protokolo ir skelbiamas viešai Savivaldybės interneto svetainėje kartu su Tarybos posėdžio protokolu.

134.11. Jei dėl techninių kliūčių pradėtą nuotoliniu būdu posėdžio tęsti neįmanoma, parengiamas įvykusio nuotolinio Tarybos posėdžio dalies protokolas, o likę Tarybos posėdžio klausimai perkeliami į artimiausią Tarybos posėdį Reglamento nustatyta tvarka.

134.12. Šiame skyriuje nustatyta tvarka mutatis mutandis taip pat taikoma nuotoliniu būdu organizuojamiems Tarybos komitetų ir komisijų posėdžiams.

135. Posėdžio pradžioje posėdžio pirmininkas informuoja apie gautus Vyriausybės atstovo teikimus ar reikalavimus (perskaito jų antraštes) ir nurodo, kur galima susipažinti su visu dokumentu, (jis paprastai pateikiamas Savivaldybės interneto svetainėje, prie tos dienos Tarybos posėdžio darbotvarkės). Jeigu Tarybos posėdyje dalyvauja Vyriausybės atstovas, jis turi teisę kalbėti kiekvienu svarstomu klausimu.

136. Tarybos nariui leidžiama pranešti nenumatytą posėdžio darbotvarkėje informaciją, padaryti ne daugiau kaip 5 min. trukmės pareiškimą posėdžio pradžioje.

137. Posėdžiams pirmininkauja meras, o kai jis negali eiti pareigų arba jo nėra, – laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys.

138. Kai svarstomi su mero asmeniu susiję klausimai, posėdžiui pirmininkauja laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys.

139. Posėdžio pirmininkas:

139.1. skelbia posėdžio pradžią ir pabaigą, prireikus gali paskelbti darbotvarkėje nenumatytą posėdžio pertrauką;

139.2. tikrina, ar posėdyje yra kvorumas;

139.3. prireikus sudaro balsų skaičiavimo komisiją, komisijos pirmininką išsirenka komisijos nariai;

139.4. stebi, kad būtų laikomasi Reglamento;

139.5. vadovauja klausimų svarstymo eigai;

139.6. stebi pasisakymų trukmę, jeigu ji viršijama, įspėja kalbėtoją, po perspėjimo gali kalbėtoją nutraukti;

139.7. jeigu Taryba neprieštarauja, gali pratęsti kalbėjimo laiką;

139.8. gali įspėti kalbėtoją, jeigu jis nukrypsta nuo svarstomo klausimo esmės;

139.9. gali nutraukti kalbėtoją, jeigu kalbama ne tuo klausimu, dėl kurio buvo suteiktas žodis;

139.10. pagal svarstymo rezultatus formuluoja klausimus balsuoti, vadovaudamasis Reglamentu, nustato balsavimo tvarką, skelbia balsavimo pradžią ir skelbia atviro balsavimo rezultatus;

139.11. pasiūlo Tarybos nariams priimti sprendimą pašalinti iš posėdžio salės kviestuosius ar kitus asmenis, jeigu jie trukdo posėdžiauti;

139.12. reiškia Tarybos nariams pastabas, jeigu jie nesilaiko Reglamento, kelia triukšmą salėje, įžeidinėja Tarybą, kitus asmenis ar kitaip trukdo Tarybai dirbti, prireikus, informuoja apie tokį jų elgesį Etikos komisiją;

139.13. nustato klausimo svarstymo trukmę, kuri neturi viršyti 30 min., jei Taryba nenusprendžia kitaip;

139.14. pasirašo Tarybos posėdžio protokolą, posėdyje priimtus sprendimus ir kitus dokumentus (aktus);

139.15. siūlo Tarybai priimti sprendimą dėl Tarybos nario nusišalinimo pagal Reglamento 150 punktą.

140. Į patvirtintą darbotvarkę įrašytus klausimus Tarybos posėdyje pristato jų pranešėjai. Pranešėjų pranešimo laikas – iki 10 min., papildomų kalbėtojų – iki 5 min. Tarybos nariams pritarus, kalbėjimo laikas gali būti ilginamas.

Jeigu klausimas buvo teiktas visiems komitetams svarstyti, toks klausimas Tarybos posėdžio metu nebepristatomas.

141. Po klausimo pristatymo pranešėjas atsako į Tarybos narių klausimus. Tarybos narys svarstomu darbotvarkės klausimu gali užduoti klausimą. Klausimui pateikti skiriama 2 min., atsakymui – 2 min.

142. Pranešėjui atsakius į klausimus, Tarybos nariams suteikiama teisė 1 kartą pasisakyti dėl projekto – 3 min.

143. Per posėdį galima kalbėti tik posėdžio pirmininkui leidus. Opozicijos lyderis turi pirmumo teisę užduoti klausimų ir pasisakyti Tarybos posėdyje svarstomais klausimais.

144. Diskusijos baigiamos, kai pasibaigia klausimui svarstyti skirtas laikas arba to pageidauja Tarybos nariai ir nusprendžia Taryba. Tarybos nariai, ketinę kalbėti, bet negavę žodžio dėl laiko stokos, pastabas ir pasiūlymus svarstomais klausimais pateikia raštu. Pastabos ir pasiūlymai pridedami prie posėdžio protokolo.

145. Prieš balsavimą posėdžio pirmininkas, Tarybos narių frakcija, Tarybos narių grupė, komitetas, komisija gali prašyti ne ilgesnės kaip 10 min. pertraukos. Vieno klausimo svarstymo metu gali būti suteikta ne daugiau kaip 1 tokia pertrauka. 

146. Posėdžio pirmininkas po klausimų ir pasisakymų siūlo priimti sprendimą 147.3 papunktyje nustatyta tvarka, jeigu yra prieštaravimų, skelbia balsavimo pradžią. Balsavimo laikui pasibaigus praneša balsavimo rezultatus („sprendimas (ne)priimtas“), t. y. baigia klausimo svarstymą. Balsuojant replikos ar pastabos neleidžiamos.

147. Kiti balsavimo aspektai:

147.1. Dalyvaujančiu posėdyje laikomas Tarybos narys, užsiregistravęs elektroninėmis identifikavimo priemonėmis (kortele) arba užfiksuotas balsų skaičiavimo komisijos.

147.2. Tarybos narys, palikdamas posėdžių salę, privalo pasiimti (ištraukti) elektroninę identifikavimo priemonę (kortelę) ar informuoti balsų skaičiavimo komisiją.

147.3. Sprendimai Tarybos posėdyje gali būti priimami bendru sutarimu. Posėdžio pirmininkui pasiūlius sprendimo projektui pritarti bendru sutarimu ir nė vienam Tarybos nariui neprieštaraujant, posėdžio pirmininkas paskelbia „Tarybos sprendimas priimtas“. Šiuo atveju laikoma, kad balsavo „už“ visi posėdyje dalyvaujantys Tarybos nariai (užsiregistravę elektroninėmis identifikavimo priemonėmis arba užfiksuoti balsų skaičiavimo komisijos).

148. Tarybos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai (laikoma, kad balsai pasiskirstė po lygiai tada, kai balsų „už“ gauta tiek pat, kiek „prieš“ ir „susilaikiusių“ kartu sudėjus), balsuojama dar kartą.

149. Jeigu balsavus dar kartą balsai pasiskirsto po lygiai, posėdžio pirmininkas skelbia 10 minučių pertrauką. Grįžę po pertraukos Tarybos nariai balsuoja trečią kartą ir jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad sprendimas nepriimtas.

150. Tarybos narys prieš pradedant Tarybos posėdyje svarstyti klausimą, dėl kurio kyla interesų konfliktas, privalo informuoti Tarybą apie esamą interesų konfliktą, pareikšti apie nusišalinimą ir, jeigu Taryba nusišalinimą priima, jokia forma nedalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Taryba gali motyvuotu sprendimu, vadovaudamasi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos patvirtintais kriterijais, pareikšto nusišalinimo nepriimti ir įpareigoti Tarybos narį dalyvauti toliau svarstant šį klausimą. Taryba dėl sprendimo dėl Tarybos nario pareikšto nusišalinimo nepriėmimo balsuoja prieš pradėdama svarstyti klausimą, dėl kurio Tarybos nariui kyla interesų konfliktas. Duomenys apie sprendimą nepriimti pareikšto nusišalinimo kartu su svarstyto klausimo balsavimo rezultatais skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje ir per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos elektroninėmis priemonėmis pateikiami Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai jos nustatyta tvarka. 

151. Tarybos sprendimai priimami atviru ar slaptu balsavimu.

152. Dėl Tarybos posėdžiuose svarstomų klausimų balsuojama atvirai, išskyrus atvejus, kai sprendžiamas Tarybos nario, mero įgaliojimų netekimo nesuėjus terminui ar nepasitikėjimo vicemeru, Savivaldybės administracijos direktoriumi klausimas. Tarybai nutarus, slaptas balsavimas šiame Reglamente nustatyta tvarka galimas ir tais atvejais, kai skiriami Kontrolės komiteto pirmininkas, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas, Etikos komisijos pirmininkas, Antikorupcijos komisijos pirmininkas, sprendžiamas nepasitikėjimo Kontrolės komiteto pirmininku, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoju, Etikos komisijos pirmininku, Antikorupcijos komisijos pirmininku klausimas.

Duomenys apie kiekvieno Tarybos nario balsavimą, išskyrus atvejus, kai balsuojama slaptai, yra vieši. Kiekvieno Tarybos nario balsavimo rezultatai turi būti saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

153. Atvirai balsuojama rankos pakėlimu arba naudojant elektronines priemones. Kai balsuojama elektroninėmis priemonėmis, Tarybos nario motyvuotu, laiku pateiktu (jei dar nepradėtas svarstyti kitas klausimas) prašymu, posėdžio pirmininko žodiniu teikimu, Tarybai pritarus gali būti perbalsuojama.

154. Balsuoti reikalingos elektroninės identifikavimo priemonės (kortelės) išdalijamos Tarybos nariams posėdžiui prasidėjus (Tarybos nariai pasirašo registracijos lape) ir surenkamos jam pasibaigus (pasirašytinai). Korteles saugo Tarybos veiklos administravimo skyrius.

155. Atvirai balsuojant rankos pakėlimu balsus skaičiuoja Tarybos sudaryta balsų skaičiavimo komisija, ji fiksuoja, kaip kiekvienas Tarybos narys balsavo svarstomu klausimu („už“, „prieš“, „susilaikė“). Komisijos pirmininkas balsavimo rezultatus praneša posėdžio pirmininkui garsiai perskaitydamas balsavusiųjų „už“, „prieš“, „susilaikė“ ir nebalsavusiųjų vardus ir pavardes bei skaičių.

156. Slaptai balsuojama, kai sprendžiamas Tarybos nario, mero įgaliojimų netekimo nesuėjus terminui ar nepasitikėjimo vicemeru, Savivaldybės administracijos direktoriumi klausimas. Tarybai nutarus, slaptas balsavimas galimas ir tais atvejais, kai skiriami Kontrolės komiteto pirmininkas, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojas, Etikos komisijos pirmininkas, Antikorupcijos komisijos pirmininkas, sprendžiamas nepasitikėjimo Kontrolės komiteto pirmininku, Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoju, Etikos komisijos pirmininku, Antikorupcijos komisijos pirmininku klausimas.

Skelbiama balsavimo pradžia ir pabaiga. Balsuojama elektroninėmis priemonėmis arba Tarybos patvirtintais balsavimo biuleteniais, kuriuos balsų skaičiavimo komisija antspauduoja ir išduoda Tarybos nariams. Tarybos nariai pasirašo balsavimo biuletenių išdavimo lape.

157. Slaptai balsuojant Tarybos patvirtintais balsavimo biuleteniais:

157.1. Sudaroma balsų skaičiavimo komisija. Komisija sudaroma iš visų Tarybos narių frakcijų, grupių ir į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių Tarybos narių atstovų laikantis proporcingumo principo (pirmame išrinktos naujos Tarybos posėdyje balsų skaičiavimo komisija sudaroma iš visų Tarybos nario mandatus gavusių kandidatų sąrašų atstovų, skiriant į komisiją po vieną atstovą iš kiekvieno sąrašo). Komisija išsirenka pirmininką. Komisijai neišsirinkus pirmininko, skiriamas vyriausias pagal amžių komisijos narys. Komisijos sudėtį tvirtina Taryba. Komisija užtikrina, kad rinkimai vyktų laikantis įstatymų ir Reglamento nustatytos tvarkos.

157.2. Balsų skaičiavimo komisija teikia Tarybai tvirtinti balsavimo biuletenio pavyzdį. Biuletenyje turi būti antraštė, kurioje aiškiai nurodyta, dėl ko balsuojama, ir balsavimo būdas (balsavimo biuletenyje privaloma pažymėti). Negaliojančiais pripažįstami nepatvirtinto pavyzdžio biuleteniai, taip pat tie, kurie nepažymėti ar pažymėti nesilaikant nurodymų dėl balsavimo būdo.

157.3. Balsuojama atskiroje patalpoje, kurioje turi būti balsadėžė. Balsavimo biuleteniai išduodami Tarybos nariams abėcėlės tvarka. Jie išduodami po vieną (tik baigus vienam Tarybos nariui balsuoti, išduodamas balsavimo biuletenis kitam Tarybos nariui). Prasidėjus balsavimui, nebalsavęs Tarybos narys negali išeiti iš posėdžių salės. Pabalsavęs Tarybos narys į posėdžių salę negrįžta, kol nepabalsuoja visi Tarybos nariai (išskyrus balsų skaičiavimo komisijos narius).

157.4. Slapto balsavimo rezultatus skelbia balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas.

157.5. Slapto balsavimo rezultatus tvirtina Taryba.

157.6. Tarybai patvirtinus slapto balsavimo rezultatus, komisija sunaikina slapto balsavimo biuletenius ir apie sunaikinimo faktą įrašo komisijos posėdžio protokole.

158. Jeigu pateikta du ar daugiau alternatyvių Tarybos sprendimų projektų, teikiami balsuoti visi projektai (eiliškumas nustatomas pagal jų pateikimo laiką), Tarybos sprendimo projektas, už kurį surinkta daugiausia balsų, teikiamas balsuoti atskirai.

159. Posėdžio pirmininkas teikia balsuoti visus turimus pasiūlymus (eiliškumas nustatomas pagal jų pateikimo laiką). Jei pateikti pasiūlymai yra alternatyvūs, teikiami balsuoti visi pasiūlymai (eiliškumas nustatomas pagal jų pateikimo laiką). Daugiausiai balsų surinkęs pasiūlymas, įrašomas į sprendimo projektą ir Tarybos nariai balsuoja už visą sprendimo projektą.

160. Taryba gali priimti vieną iš šių sprendimų:

160.1. pritarti sprendimo projektui be pataisų ar su jomis, be pasiūlymų ar su jais arba pritarti vienam iš alternatyvių sprendimo projektų;

160.2. padaryti svarstymo procedūros pertrauką, nurodydama pertraukos trukmę;

160.3. nepritarti sprendimo projektui arba pavesti parengti naują, nurodydama terminą;

160.4. priimti protokolinį sprendimą Tarybos kompetencijai priskirtu klausimu, dėl kurio nėra pateikto sprendimo projekto. Priimti tokį sprendimą pasiūlo meras (posėdžio pirmininkas). Toks sprendimas po mero (posėdžio pirmininko) trumpo motyvų išdėstymo priimamas balsavusiųjų Tarybos narių dauguma.

161. Atskirais atvejais gali būti sudaroma redakcinė komisija. Ji išsirenka pirmininką. Redakcinė komisija sudaroma Tarybos sprendimu arba mero siūlymu. Komisijos pirmininkas praneša Tarybai komisijos darbo rezultatus ir pristato suredaguoto dokumento projektą. Taryba numato sprendimo projekto pateikimo Tarybai laiką, t. y. nusprendžia, ar sprendimo projektas turi būti pateiktas to paties Tarybos posėdžio pabaigoje ar kitame Tarybos posėdyje.

162. Taryba dirba (prireikus darbo laikas gali būti keičiamas Tarybos pritarimu):

9–10.20 val.

pertrauka – 20 min.;

10.40–12 val.

12–13 val. – pietų pertrauka;

13–14.20 val.

pertrauka – 20 min.;

14.40–16 val.

pertrauka – 10 min.;

16.10–17 val.

Neišsprendusi visų klausimų Tarybos posėdyje per vieną dieną, Taryba priima sprendimą dėl posėdžio pratęsimo, jį atidedant kitai darbo dienai. Tarybai nusprendus posėdį atidėti kitai darbo dienai, dėl to priimamas protokolinis sprendimas.

163. Tarybos posėdžiams patalpas parengia ir techniškai aptarnauja Savivaldybės administracija.

164. Ne rečiau kaip kartą per pusę metų vieno iš Tarybos posėdžių pabaigoje yra organizuojama Tarybos mažumos valanda Reglamento nustatyta tvarka.

Jos metu Tarybos mažumos atstovai turi teisę užduoti klausimų merui, vicemerui (-ams), Savivaldybės administracijos direktoriui, komitetų pirmininkams, komisijų pirmininkams ir gauti į juos atsakymus. Jeigu posėdžio dieną nurodyti asmenys eina pareigas, jie Tarybos mažumos valandoje privalo dalyvauti ir atsakyti į jiems užduotus klausimus.

165. Tarybos mažumos valanda organizuojama tokia tvarka:

165.1. Tarybos daugumai nepriklausančios Tarybos narių frakcijos ir (ar) Tarybos narių grupės ir (ar) į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių Tarybos narių (toliau – Tarybos mažuma) atstovas pateikia merui prašymą organizuoti Tarybos posėdžio pabaigoje Tarybos mažumos valandą.

165.2. Prašymas turi būti pateiktas ne vėliau kaip likus 10 darbo dienų iki Tarybos posėdžio, kuriame numatyta Tarybos mažumos valanda, datos. Vėliau gauti prašymai svarstomi kitame Tarybos posėdyje, kuriame bus numatyta Tarybos mažumos valanda.

165.3. Prašyme turi būti nurodyti, kokius klausimus bus ketinama užduoti ir kokiems asmenims. 

165.4. Gautą prašymą užregistruoja Tarybos veiklos administravimo skyrius ir perduoda merui.

165.5. Gavęs prašymą, meras informuoja asmenis, nurodytus prašyme ir paveda jiems dalyvauti Tarybos posėdyje ir pasirengti atsakyti.

166. Tarybos mažumos valandos metu pirmiausia teisę užduoti iki 2 klausimų turi opozicijos lyderis, po to – kiti Tarybos mažumos atstovai. Tarybos mažumos atstovams uždavus visus klausimus, jeigu Taryba nenusprendžia kitaip, sudaroma galimybė Tarybos daugumos atstovams užduoti klausimų.

167. Tarybos mažumos valanda trunka ne trumpiau kaip vieną valandą. Jeigu Tarybos mažumos valanda trunka ilgiau negu vieną valandą, posėdžio pirmininkas su Tarybos pritarimu gali pratęsti Tarybos mažumos valandos laiką. Jeigu Tarybos mažumos valanda viršija Tarybos posėdžio laikui skirtą laiką, Tarybos posėdžio pirmininkas su Tarybos pritarimu gali pratęsti Tarybos posėdžio laiką arba perkelti Tarybos mažumos valandą į kitą artimiausią Tarybos posėdį. Tokiu atveju Tarybos mažumos valandai skirtas likęs laikas skiriamas ateinančio Tarybos posėdžio pabaigoje.

168. Neteko galios nuo 2023-09-29.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

169. Kartą per pusę metų į vieną Tarybos posėdžio darbotvarkę įtraukti klausimus turi teisę Tarybos mažuma. Į darbotvarkę privalomai įtraukiami ir svarstomi visi Tarybos mažumos siūlomi klausimai, atitinkantys Vietos savivaldos įstatyme ir šiame Reglamente nustatytus reikalavimus Tarybos sprendimų projektams.

170. Meras, sudarydamas Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą, Tarybos mažumos pateiktus sprendimų projektus įtraukia į Tarybos posėdžio darbotvarkės projektą.   

171. Jeigu Tarybos posėdis baigiasi anksčiau, negu apsvarstomi visi Tarybos mažumos pateikti sprendimų projektai, neapsvarstyti Tarybos mažumos projektai turi būti įtraukiami į kito artimiausio Tarybos posėdžio darbotvarkę ir svarstomi Tarybos posėdžio pabaigoje.

 

XIII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TARYBOS PRIIMTO TEISĖS AKTO GRĄŽINIMAS PAKARTOTINAI SVARSTYTI, JO SVARSTYMAS IR PRIĖMIMAS

 

172. Meras turi teisę ne vėliau kaip per 5 darbo dienas motyvuotai, priimdamas potvarkį, grąžinti Tarybos priimtus teisės aktus Tarybai pakartotinai svarstyti.

173. Meras potvarkyje nurodo motyvus, kodėl Tarybos priimtas sprendimas grąžinamas Tarybai svarstyti pakartotinai ir pateikia alternatyvų Tarybos sprendimo projektą. Sprendimo projektas su mero pataisomis, svarstomas tame komitete / tuose komitetuose, kuriame (-uose) buvo svarstomas Tarybos priimtas, tačiau mero grąžintas pakartotinai svarstyti Tarybos sprendimas.

174. Meras, motyvuotai grąžinęs Tarybai jos priimtą teisės aktą pakartotinai svarstyti, šaukia Tarybos posėdį Reglamento nustatyta tvarka.

175. Mero motyvuotai grąžintą teisės aktą Taryba pakartotinai svarsto iš naujo artimiausiame Tarybos posėdyje arba priima sprendimą laikyti jį nepriimtą.

176. Grąžinto teisės akto priėmimo metu balsuojama, ar priimti teisės aktą su mero teikiamomis pataisomis, ar be pakeitimų. Pakartotinai Tarybos apsvarstytas teisės aktas laikomas priimtu su mero teikiamomis pataisomis, jeigu už jį balsavo daugiau kaip pusė Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių. Pakartotinai Tarybos apsvarstytas teisės aktas laikomas priimtu be mero teikiamų pataisų, jeigu už jį balsavo daugiau kaip 1/2 visų Tarybos narių.

 

XIV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS TEISĖS AKTŲ IR KITŲ DOKUMENTŲ ĮFORMINIMAS, PASKELBIMAS IR ĮSIGALIOJIMAS

 

177. Tarybos posėdžiai protokoluojami. Tarybos sprendimus ir posėdžių protokolus privalo pasirašyti tam posėdžiui pirmininkavęs meras, jeigu nepasinaudoja Reglamento XIII skyriuje nustatyta teise, arba Tarybos paskirtas Tarybos narys. Tarybos posėdžių protokolus turi pasirašyti ir Tarybos posėdžių sekretorius, o jeigu jo nėra, – mero paskirtas Tarybos veiklos administravimo skyriaus darbuotojas.

Posėdžio protokolas Savivaldybės interneto svetainėje paskelbiamas ne vėliau kaip per 7 darbo dienas po Tarybos posėdžio.

178. Posėdžio protokole nurodoma:

178.1. pavadinimas;

178.2. vieta ir laikas;

178.3. posėdžio eilės numeris;

178.4. posėdyje dalyvaujančių ir nedalyvaujančių Tarybos narių skaičius;

178.5. svečių ir kviestų asmenų skaičius;

178.6. posėdžio pirmininko vardas ir pavardė;

178.7. darbotvarkė;

178.8. kiekvieno klausimo pranešėjo ir papildomo pranešėjo vardas ir pavardė;

178.9. diskusijose dalyvavusių asmenų vardai ir pavardės;

178.10. asmenų, pateikusių klausimus ar paklausimus (raštu, žodžiu) pranešėjams ir pasisakantiems posėdžio dalyviams, vardai ir pavardės;

178.11. neteko galios nuo 2023-09-29.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

179. Prie posėdžio protokolo pridedama:

179.1. frakcijų pirmininkų pasitarimų protokolai;

179.2. posėdyje dalyvavusių Tarybos narių sąrašas;

179.3. pranešimai, pareiškimai, paklausimai;

179.4. posėdžio pirmininkui raštu perduoti siūlymai ir pastabos Tarybos narių, kurie buvo užsirašę kalbėti, tačiau negavo žodžio dėl to, kad diskusijos buvo nutrauktos;

179.5. pasibaigus Tarybos posėdžiui, Tarybos posėdį aptarnavęs (dirbęs su technine įranga operatorius) darbuotojas suformuoja balsavimų rezultatų, užfiksuotų technine įranga, ataskaitą, ją atspausdina, jis ir posėdį protokolavęs Tarybos posėdžio sekretorius patvirtina savo parašais (kiekviename lape);

179.6. Tarybos narių balsavimo ataskaita pridedama kaip priedas prie Tarybos posėdžio protokolo ir skelbiamas viešai Savivaldybės interneto svetainėje kartu su Tarybos posėdžio protokolu.

180. Už priimtų dokumentų įforminimą ir protokolo sutvarkymą atsako Tarybos posėdžio sekretorius.

181. Tarybos ir mero norminiai teisės aktai oficialiai skelbiami ir įsigalioja Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka.

182. Tarybos ir mero teisės taikymo aktai, kuriuos skelbti Teisės aktų registre privaloma pagal teisės aktus, oficialiai skelbiami Teisės aktų registre ir įsigalioja Teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka.

183. Tarybos ir mero teisės aktų ir jais patvirtintų teritorijų planavimo dokumentų skelbimo ir įsigaliojimo tvarka nustatyta Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatyme.

184. Tarybos ir mero teisės taikymo aktai, jeigu jie oficialiai neskelbtini Teisės aktų registre, įsigalioja jų pasirašymo dieną, jeigu pačiuose teisės aktuose nenustatyta vėlesnė jų įsigaliojimo data.

185. Duomenys apie kiekvieno Tarybos nario balsavimą, išskyrus atvejus, kai balsuojama slaptai, yra vieši. Kiekvieno Tarybos nario balsavimo rezultatai turi būti saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

186. Posėdžio protokolo išrašas daromas mero ar Tarybos paskirto Tarybos nario, pirmininkavusio tame posėdyje, leidimu. Tarybos nariui, Savivaldybės administracijai tokio leidimo nereikia.

187. Sprendimus atitinkamoms valstybinėms institucijoms, įmonėms, įstaigoms, pareigūnams, visuomeninėms organizacijoms Tarybos veiklos administravimo skyrius, pagal rengėjo nurodytą sąrašą, išsiunčia ne vėliau kaip per savaitę po posėdžio. Jeigu sąrašas nepridedamas, sprendimas perduodamas rengėjui.

188. Gyventojai su priimtais sprendimais, išskyrus tuos, kurie nėra vieši, gali susipažinti Savivaldybės interneto svetainėje, o su tais sprendimais, kuriuos skelbti Teisės aktų registre privaloma pagal teisės aktus, – Teisės aktų registre arba atvykę į Savivaldybę Tarybos veiklos administravimo skyriuje.

189. Taryba priimtus sprendimus gali sustabdyti, juos pakeisti ar panaikinti, jeigu teisės aktai nenustato kitaip.

 

XV SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS BIUDŽETO PROJEKTO RENGIMAS IR TEIKIMAS

TARYBAI SVARSTYTI IR TVIRTINTI

 

190. Meras, remdamasis Vietos savivaldos įstatymu, Biudžeto sandaros įstatymu, Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstituciniu įstatymu, kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Seimo patvirtintais savivaldybių biudžetų finansiniais rodikliais, Vyriausybės patvirtintomis biudžetų sudarymo ir vykdymo taisyklėmis, Oficialiosios statistikos portale skelbiamais duomenimis, patvirtintais savivaldybių planavimo dokumentais, taip pat savivaldybių biudžetų asignavimų valdytojų programomis ir jų sąmatų projektais, sudaro ir teikia Tarybai Savivaldybės biudžeto projektą, kurį pristato Tarybos posėdyje.

191. Savivaldybės biudžeto projektą rengia mero sudaryta darbo grupė.

192. Savivaldybės biudžeto projektas skelbiamas viešai, kitą dieną po Tarybos posėdžio Savivaldybės interneto svetainėje, siekiant gyventojams sudaryti sąlygas jį svarstyti.

193. Gyventojai pastabas ir pasiūlymus dėl biudžeto projekto teikia per 10 kalendorinių dienų nuo projekto paskelbimo Savivaldybės interneto svetainėje dienos el. paštu (priimamasis@panevezys.lt) arba raštu Tarybos veiklos administravimo skyriui, kuris gautas pastabas ir pasiūlymus pateikia merui, Savivaldybės administracijai ir Strateginio planavimo, finansų ir infrastruktūros komitetui.

194. Tarybos komitetai, frakcijos, Tarybos narių grupės ir Mišrios grupės per 10 kalendorinių dienų nuo kitos dienos po Tarybos posėdžio apsvarsto Savivaldybės biudžeto projektą ir pateikia išvadas, pastabas, pasiūlymus merui, Savivaldybės administracijai ir Strateginio planavimo, finansų ir infrastruktūros komitetui.

195. Strateginio planavimo, finansų ir infrastruktūros komitetas, gavęs komitetų, frakcijų, Tarybos narių grupių, Mišrios grupės išvadas ir gyventojų pasiūlymus raštu, ne vėliau kaip per 5 darbo dienas išanalizuoja siūlomas pataisas ir savo išvadas pateikia merui. Meras patikslina Savivaldybės biudžeto projektą, kuris teikiamas svarstyti ir tvirtinti Tarybai.

196. Taryba Savivaldybės biudžetą turi patvirtinti per du mėnesius nuo valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo. 

197. Iki tol, kol biudžetas nepatvirtintas, asignavimai metų pradžioje iki biudžetų patvirtinimo kiekvieną mėnesį negali viršyti 1/12 praėjusių metų šių biudžetų asignavimų. Šiuo atveju kiekvieno asignavimų valdytojo asignavimai kiekvieną mėnesį negali viršyti 1/12 praėjusių metų atitinkamo biudžeto šiam asignavimų valdytojui skirtų lėšų ir skiriamos tik tęstinei veiklai bei įstatymuose nustatytiems įsipareigojimams finansuoti (išskyrus programų asignavimų dalį, kurią sudaro Europos Sąjungos finansinės paramos ir bendrojo finansavimo bei kitos gaunamos finansinės paramos lėšos) ir įsiskolinimams dengti. 

 

XVI SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS KOLEGIJA

 

198. Tarybos įgaliojimų laikui iš mero, vicemerų, Savivaldybės administracijos direktoriaus, Tarybos komitetų pirmininkų, Etikos komisijos pirmininko, Antikorupcijos komisijos pirmininko ir opozicijos lyderio Tarybos sprendimu sudaroma Kolegija.

199. Kolegija yra Tarybos patariamasis organas, kurio posėdžiams pirmininkauja meras, jo nesant, – jį pavaduojantis vicemeras, o esant Reglamento 297 punkte nurodytiems pagrindams, – laikinai mero pareigas einantis Tarybos narys.

200. Kolegija paprastai:

200.1. analizuoja Savivaldybės teritorijoje esančių valstybės institucijų padalinių veiklą, teikia siūlymus Tarybai dėl šių padalinių veiklos gerinimo ir jų vadovų išklausymo;

200.2. svarsto ir teikia siūlymus dėl Savivaldybės strateginio planavimo dokumentų rengimo;

200.3. numato mero ir Tarybos narių kvalifikacijos tobulinimo prioritetus (kiekvienais metais);

200.4. svarsto klausimus dėl mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo;

200.5. susipažįsta su specialiųjų ir detaliųjų planų projektais, dėl jų gali teikti rekomendacijas merui;

200.6. svarsto Savivaldybės įstaigų metinių ataskaitų rinkinius ir Savivaldybės valdomų įmonių metinių finansinių ataskaitų rinkinius, metinius pranešimus ir (arba) veiklos ataskaitas;

200.7. svarsto ir teikia pasiūlymus dėl Tarybos posėdžių darbotvarkių papildymo;

200.8. teikia Tarybos sprendimų projektus;

200.9. svarsto kitus klausimus, priskirtus Tarybos kompetencijai, ir priima rekomendacinius nutarimus.

201. Kolegijai teikiamų svarstyti klausimų medžiagą teikia pareigūnai, su kuriais susiję Kolegijoje svarstomi klausimai. Medžiaga turi būti pateikta Tarybos veiklos administravimo skyriui ne vėliau kaip prieš 3 kalendorines dienas iki Kolegijos posėdžio. Kolegijos darbotvarkė ir su ja turima susijusi medžiaga skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje prieš 24 val. iki Kolegijos posėdžio (išskyrus neeilinį Kolegijos posėdį). Kai posėdyje svarstomas klausimas, kuriame yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios informacijos ar su asmens duomenimis ir (ar) privačiu gyvenimu susijęs klausimas, Kolegija juos nagrinėja uždarame posėdyje. Skelbiami tik tokių posėdžių darbotvarkės klausimai.

202. Tarybos posėdžio sekretorius parengia Kolegijos darbotvarkės projektą ir ją suderina su meru. Suderintą Kolegijos posėdžių darbotvarkę Tarybos posėdžių sekretorius išsiunčia Kolegijos nariams elektroniniu paštu.

203. Kolegija, vykdydama savo įgaliojimus, priima nutarimus, kurie fiksuojami Kolegijos posėdžio protokoluose, juos pasirašo posėdžio pirmininkas – meras ir sekretorius, kurio pareigas atlieka Tarybos veiklos administravimo skyriaus darbuotojas. 

204. Kolegijos posėdžius šaukia meras pagal poreikį.

205. Susipažinti su Kolegijos posėdžių protokolais, gauti išrašus, daryti kopijas galima tik mero leidimu, jo nesant, – jį pavaduojančio vicemero, o esant Reglamento 297 punkte nurodytiems pagrindams, – laikinai mero pareigas einančio Tarybos nario leidimu. Tarybos nariui, Savivaldybės administracijai tokio leidimo nereikia.  

206. Kolegijos įgaliojimai pasibaigia, kai į pirmąjį posėdį naujai kadencijai susirenka naujai išrinkti Tarybos nariai.

 

XVII SKYRIUS

TARYBOS KOMITETŲ SUDARYMAS, KONTROLĖS KOMITETAS, KOMITETŲ DARBO TVARKA

 

PIRMASIS SKIRSNIS

TARYBOS KOMITETŲ SUDARYMAS

 

207. Tarybos komitetai sudaromi Tarybai teikiamiems klausimams preliminariai nagrinėti ir išvadoms bei pasiūlymams teikti, kontroliuoti, kaip laikomasi įstatymų ir vykdomi Vyriausybės nutarimai, Tarybos, mero sprendimai.

208. Tarybos komitetai sprendimų projektus, kuriems pagal Vietos savivaldos įstatymą būtina pateikti Savivaldybės administracijos išvadas, svarsto tik gavę šias išvadas.

209. Tarybos komitetai sudaromi ne mažiau kaip iš 3 Tarybos narių Tarybos sprendimu. Sudarant komitetus, laikomasi proporcinio daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komitetų ir jų narių skaičių, komitetų įgaliojimus, išskyrus Kontrolės komiteto įgaliojimus, nustato Taryba. Komitetų darbo tvarka nustatoma šiame Reglamente.

210. Komitetų ir jų narių skaičių, išskyrus Kontrolės komitetą, kiekvieno komiteto įgaliojimus ir veiklos sritis, atsižvelgdama į Tarybos narių siūlymus, nustato Taryba.

211. Tarybos komiteto, išskyrus Kontrolės komitetą, pirmininką ir jo pavaduotoją iš komiteto narių komiteto siūlymu skiria Taryba. Komiteto pirmininkas komiteto narių siūlymu komiteto, išskyrus Kontrolės komitetą, sprendimu nesuėjus terminui netenka savo įgaliojimų, jeigu neatitinka šio Reglamento III skyriuje nustatytų reikalavimų.

212. Taryba privalo sudaryti Kontrolės komitetą. 

 

ANTRASIS SKIRSNIS

KONTROLĖS KOMITETAS

 

213. Kontrolės komitetas sudaromas iš vienodo visų Tarybos narių frakcijų, grupių ir į jokią frakciją ar grupę nesusivienijusių deleguotų Tarybos narių skaičiaus.

Kontrolės komiteto sudėtis turi būti pakeista ne vėliau kaip per 2 mėnesius, pasikeitus Tarybos narių frakcijų ar grupių skaičiui. Jeigu visi Tarybos nariai sudaro Tarybos daugumą, Kontrolės komitetas, sudaromas iš Tarybos daugumos atstovų, veikia tol, kol Taryboje susidaro Tarybos opozicija. 

214. Kontrolės komiteto pirmininką iš komiteto narių deleguoja Tarybos opozicija raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu Tarybos posėdžio pirmininkui. Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotoją iš komiteto narių (Tarybos daugumos) skiria Taryba. Jeigu Tarybos opozicija per 2 mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos nedeleguoja Kontrolės komiteto pirmininko ar deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį šio Reglamento III skyriuje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta Tarybos opozicija, Kontrolės komiteto pirmininką skiria Taryba iš komiteto narių. Jeigu paskyrus Kontrolės komiteto pirmininką paaiškėja, kad jis neatitinka šio Reglamento III skyriuje nustatytų reikalavimų, jis netenka įgaliojimų nesuėjus terminui komiteto narių siūlymu Tarybos sprendimu, o jeigu toks Kontrolės komiteto pirmininkas buvo deleguotas Tarybos opozicijos, – jį Tarybos opozicijos raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu artimiausio Tarybos posėdžio pirmininkui, atšaukus. Jeigu artimiausiame Tarybos posėdyje Tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Kontrolės komiteto pirmininko ir nustatyta tvarka nedeleguoja kito Tarybos nario arba deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį šio Reglamento III skyriuje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Kontrolės komiteto pirmininko įgaliojimų netekimo nesuėjus terminui ir naujo Kontrolės komiteto pirmininko skyrimo priima Taryba. Jeigu Kontrolės komiteto pirmininko įgaliojimai nutrūksta nesuėjus terminui, Kontrolės komiteto pirmininkas šiame punkte nustatyta tvarka turi būti deleguotas arba paskirtas per 2 mėnesius nuo įgaliojimų nutrūkimo dienos.

215. Taryba Kontrolės komiteto veiklos programą patvirtina per vieną mėnesį nuo Kontrolės komiteto sudarymo, o kai Kontrolės komitetas sudarytas, – per vieną mėnesį nuo kalendorinių metų pradžios. 

216. Kontrolės komitetas:

216.1. siūlo Tarybai atleisti Savivaldybės kontrolierių, kai yra įstatymuose nurodyti atleidimo iš valstybės tarnybos pagrindai;

216.2. svarsto Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos kitų metų veiklos plano projektą ir teikia pasiūlymus dėl šio plano projekto papildymo ar pakeitimo ir su komiteto išvada iki einamųjų metų lapkričio 5 dienos grąžina šį plano projektą Savivaldybės kontrolieriui tvirtinti;

216.3. įvertina Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos ateinančių metų veiklos planui vykdyti reikalingus biudžeto asignavimus ir išvadą dėl jų teikia Tarybai; 

216.4. svarsto Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos metinių ataskaitų rinkinį, jų pagrindu rengia ir teikia Tarybai išvadas dėl Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos;

216.5. svarsto Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos atliktų auditų ataskaitas ir jų išvadų pagrindu rengia ir teikia Tarybai išvadas dėl Savivaldybės turto ir lėšų naudojimo teisėtumo, tikslingumo ir efektyvumo;

216.6. siūlo Tarybai atlikti nepriklausomą Savivaldybės turto ir lėšų naudojimo bei Savivaldybės veiklos auditą, teikia savo išvadas dėl audito rezultatų;

216.7. periodiškai (kartą per ketvirtį) svarsto, kaip vykdomas Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos planas, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos ar savo iniciatyva išklauso institucijų, įstaigų ir įmonių vadovus dėl Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos atlikto atitikties, finansinio ir veiklos audito metu nustatytų trūkumų ar teisės aktų pažeidimų pašalinimo, prireikus kreipiasi pagal kompetenciją į merą ir (ar) į Tarybą dėl Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos reikalavimų įvykdymo;

216.8. dirba pagal Tarybos patvirtintą veiklos programą ir kiekvienų metų pradžioje už savo veiklą atsiskaito Tarybai, pateikdamas komiteto praėjusių metų veiklos ataskaitą iki kovo 31 d. Komiteto veiklos ataskaitą pristato Kontrolės komiteto pirmininkas ar kitas jo įgaliotas asmuo;

216.9. nagrinėja iš asmenų gaunamus pranešimus ir pareiškimus apie Savivaldybės administracijos, Savivaldybės valdomų įmonių, Savivaldybės įstaigų ir jų vadovų veiklą ir teikia dėl jų siūlymus pagal kompetenciją merui ar Tarybai arba persiunčia juos nagrinėti kompetentingoms institucijoms ar įstaigoms.

217. Vykdydamas Reglamento 216 punkte išvardytas funkcijas, Kontrolės komitetas savo darbą organizuoja pagal Reglamento 220–239, 244–245 punktus.

 

TREČIASIS SKIRSNIS

KOMITETŲ ĮGALIOJIMAI IR DARBO TVARKA

 

218. Komitetai privalo nustatytu laiku apsvarstyti ir pateikti išvadas dėl jiems svarstyti perduotų klausimų, atlikti kitus Tarybos pavedimus. Komitetų darbo veiklą koordinuoja meras ar jo pavedimu vicemeras ar Tarybos posėdžių sekretorius.

219. Pagrindiniai komitetų (išskyrus Kontrolės komitetą) įgaliojimai jų kompetencijai priklausančiais klausimais:

219.1. savo iniciatyva arba Tarybos pavedimu rengti ir teikti Tarybos sprendimų projektus, analizuoti, ar reikia jų pataisų, teikti pasiūlymus ir išvadas dėl jų. Tarybos sprendimo projektą pristato ir paskelbia kitų komitetų sprendimus šiuo klausimu komiteto pirmininkas ar komiteto pavedimu komiteto narys arba Savivaldybės administracijos darbuotojas;

219.2. svarstyti Tarybos sprendimų projektus, rengti išvadas ir nagrinėti klausimus, perduotus svarstyti komitetui;

219.3. rengti ir svarstyti klausimus, susijusius su Savivaldybės veikla ir teikti pasiūlymus, svarstytinus Taryboje;

219.4. preliminariai svarstyti Savivaldybės biudžeto projektą, metinių ataskaitų rinkinį, kurį sudaro Savivaldybės veiklos ataskaita, finansinių ataskaitų rinkinys ir biudžeto vykdymo ataskaitų rinkinys;

219.5. nagrinėti iš asmenų ir (ar) asociacijų gaunamus pasiūlymus, prašymus, pranešimus, skundus ir (ar) pareiškimus ir, jei reikia, su atitinkamais rekomendaciniais sprendimais juos perduoti pagal kompetenciją Savivaldybės administracijai, merui, Tarybai;

219.6. išklausyti Savivaldybės įstaigų, įmonių, įstaigų ir organizacijų informaciją bei pranešimus, kaip vykdomi Tarybos sprendimai, Kolegijos nutarimai;

219.7. nagrinėti Savivaldybės teritorijoje veikiančių institucijų, įmonių, įstaigų ir organizacijų pasiūlymus, prireikus perduoti juos su savo rekomendacijomis Savivaldybės teritorijoje esančioms valstybės ar Savivaldybės institucijoms, įmonėms, įstaigoms ar organizacijoms;

219.8. svarstyti bendradarbiavimo su kitomis savivaldybėmis klausimus.

220. Komitetai dirba pagal šiame Reglamente nustatytą tvarką.

221. Tarybos komitetų posėdžiai yra teisėti, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė visų komiteto narių. Komitetai pagal savo kompetenciją priima rekomendacinius sprendimus.

222. Tarybos komitetų darbe patariamojo balso teise gali dalyvauti jiems nepriklausantys Tarybos nariai, suinteresuoti asmenys, apie tai informavę komiteto pirmininką arba komiteto pirmininko kvietimu. Kai komiteto posėdyje svarstomas su valstybės, tarnybos ar komercine paslaptimi susijęs klausimas, komitetas jį nagrinėja uždarame posėdyje.

223. Pagrindinė komitetų veiklos forma yra posėdžiai, išvažiuojamieji posėdžiai. Tarybos komiteto posėdis gali vykti nuotoliniu būdu arba daliai Tarybos narių fiziškai susirenkant į komiteto posėdį, o kitai Tarybos narių daliai dalyvaujant nuotoliniu būdu (toliau – mišrusis būdas). Sprendimą organizuoti posėdį nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priima komiteto pirmininkas savo iniciatyva arba gavęs komiteto nario prašymą dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu. Apie priimtą sprendimą komiteto posėdį organizuoti nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu nedelsiant elektroninių ryšių priemonėmis turi būti pranešta komiteto nariams ir kitiems posėdžio dalyviams. Mišriuoju būdu organizuojamame posėdyje kiti komiteto nariai ir kiti posėdžio dalyviai savo pasirinkimu gali dalyvauti nuotoliniu būdu arba atvykę į komiteto posėdžių salę. Komiteto posėdžiai nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu vykti negali, jeigu tam raštu prieštarauja daugiau kaip pusė visų komiteto narių, išskyrus:

223.1. kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komiteto posėdžiai negali vykti Tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai;

223.2. artimiausią numatytą nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu vyksiantį komiteto posėdį.

224. Nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vyksiančio Tarybos komiteto posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis mutadis mutandis Reglamento XII skyriuje nustatytų reikalavimų ir užtikrinant Vietos savivaldos įstatyme nustatytas Tarybos nario teises. Nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu priimant komiteto sprendimus, turi būti užtikrinamas komiteto nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

225. Susirinkę į pirmą posėdį komiteto nariai, apsisprendžia dėl konkrečios savaitės dienos, kada vyks komiteto posėdžiai ir apie tai informuoja Tarybos posėdžių sekretorių, kuris sudaro komitetų posėdžių darbo grafikus. Komitetų posėdžių laikas gali būti keičiamas, suderinus su Tarybos posėdžių sekretoriumi.

226. Posėdžius šaukia ir jų darbotvarkę sudaro pirmininkas, jo nesant, pirmininko pavaduotojas pagal komitetų patvirtintą darbo grafiką. Jeigu ne mažiau kaip du komiteto nariai reikalauja sušaukti neeilinį posėdį ir raštu pateikia darbotvarkę, komiteto pirmininkas elektroniniu paštu apie tai informuoja visus komiteto narius. Komiteto pirmininkas neeilinio posėdžio nešaukia, jeigu tam raštu prieštarauja daugiau kaip pusė visų komiteto narių.

227. Komitetų posėdžiai vyksta pagal poreikį.

228. Apie parengtus ir Reglamento XI skyriuje nustatyta tvarka suderintus ir įregistruotus Tarybos sprendimų projektus Tarybos posėdžių sekretorius elektroniniu paštu informuoja komitetų pirmininkus.

229. Komitetų pirmininkai, susipažinę su pateiktais Tarybos sprendimų projektais, sprendžia dėl jų įtraukimo į komiteto darbotvarkę. Apie tai, kokius klausimus įtraukti į komiteto darbotvarkę, jie informuoja Tarybos posėdžių sekretorių, kuris parengia komiteto darbotvarkės projektą ir jį išsiunčia komiteto pirmininkui. Jeigu lieka Tarybos sprendimų projektų, kurie nebuvo įtraukti nei į vieno komiteto darbotvarkę, tokie klausimai įtraukiami į vėliausiai vyksiančio komiteto darbotvarkę.

230. Komitetas turi teisę siūlyti nagrinėjamus klausimus svarstyti kitiems komitetams. Komitetas turi teisę svarstyti visus Tarybai teikiamus ar pateiktus Tarybos sprendimų projektus.

231. Komitetų posėdžių darbotvarkės ne vėliau kaip likus 2 darbo dienoms iki komiteto posėdžio pradžios skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje.

232. Apie komiteto posėdžio laiką ir svarstyti parengtus klausimus ne vėliau kaip likus 2 darbo dienoms iki komiteto posėdžio pradžios Tarybos posėdžių sekretorius ar mero įgaliotas asmuo praneša elektroniniu paštu visiems komiteto nariams ir suinteresuotiems ar kviestiems asmenims.

233. Nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino metu, kai būtina neatidėliotinai spręsti Savivaldybės funkcijoms užtikrinti būtinus klausimus ir sprendimo nepriėmimas ar delsimas nedelsiant jį priimti lemtų neigiamus padarinius Savivaldybės bendruomenei ar atskiriems jos nariams, mero sprendimu komitetų posėdžių darbotvarkės gali būti skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje ir apie komiteto posėdžio laiką ir jame svarstytinus klausimus visais šiais atvejais pranešama per trumpesnį, negu nustatyta Reglamento 99 punkte terminą, bet ne vėliau kaip likus 24 val. iki komiteto posėdžio pradžios.

234. Tarybos komitetų posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Komitetų posėdžiai, siekiant veiklos viešumo ir skaidrumo, išskyrus uždarus posėdžius, transliuojami tiesiogiai ir komitetų posėdžių garso ir vaizdo įrašai Dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami viešai Reglamento nustatyta tvarka Savivaldybės interneto svetainėje. Svarstant valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančią, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (toliau – Reglamentas (ES) 2016/679) reikalavimų, susijusią informaciją ir (ar) teisės aktų, kuriuose yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusios informacijos, projektus, posėdžių garso ir vaizdo įrašai neviešinami. 

235. Sprendimai, pasiūlymai ir išvados priimami posėdyje dalyvaujančių komiteto narių balsų dauguma.

236. Balsavimo būdą nustato komitetas. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia posėdžio pirmininko balsas. Komiteto nariui nebalsuojant, laikoma, kad jis vis tiek dalyvauja posėdyje. Komiteto nariams balsuojant, klausimui (rekomendacijai) gali būti pritarta arba nepritarta. Jeigu tuo klausimu balsuota nebuvo, laikoma, kad sprendimas nepriimtas. 

237. Komiteto narys turi teisę pareikšti atskirąją nuomonę, kurią privaloma užprotokoluoti.

238. Komiteto posėdžiai protokoluojami. Sprendimus, pasiūlymus, išvadas ir posėdžių protokolus per 7 darbo dienas pasirašo pirmininkas, jo nesant, pirmininko pavaduotojas, pirmininkavęs posėdžiui, posėdžio sekretorius, ir protokolai paskelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

239. Protokolai saugomi Tarybos veiklos administravimo skyriuje. Komitetų posėdžių metu daromi garso įrašai, informacinėse laikmenose saugomi ne trumpiau kaip 6 mėnesius. Komiteto posėdžio sekretoriaus pareigas atlieka Tarybos veiklos administravimo skyriaus darbuotojas.

240. Keli komitetai savo iniciatyva ar mero siūlymu, jų pirmininkų susitarimu gali sušaukti jungtinius posėdžius. Jungtiniai posėdžiai yra teisėti, jei juose dalyvauja daugiau kaip pusė kiekvieno komiteto narių. Jungtiniam posėdžiui vadovauja vieno iš komitetų pirmininkas. Sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komitetų narių balsų dauguma. Posėdžio sprendimą ir protokolą pasirašo jungtinio posėdžio pirmininkas ir posėdžio sekretorius.

241. Jungtinio posėdžio parengtais klausimais komitetai gali daryti bendrus pranešimus arba atskirai pateikti savo pastabas ir pasiūlymus.

242. Komitetai skiria pranešėjus pristatyti savo parengtus sprendimų projektus Tarybai.

243. Komitetas turi teisę:

243.1. kviesti Savivaldybės administracijos padalinių, pavaldžių įstaigų ir įmonių vadovus ar atstovus, visuomeninių organizacijų atstovus, taip pat specialistus ir kitus asmenis, susijusius su svarstomais klausimais;

243.2. kreiptis į merą, Savivaldybės administracijos direktorių, Savivaldybės administracijos padalinių, valdomų įmonių, įstaigų, atsakingų darbuotojus klausimui nagrinėti reikalingos medžiagos.

244. Komiteto pirmininkas:

244.1. šaukia komiteto posėdžius ir rūpinasi, kad jiems būtų parengti reikalingi dokumentai ir kita medžiaga, sudaro komiteto posėdžių darbotvarkes;

244.2. teikia komiteto nariams pasiūlymus dėl klausimo nagrinėjimo būdo;

244.3. kviečia reikalingus asmenis dalyvauti komiteto posėdžiuose;

244.4. pirmininkauja komiteto posėdžiams;

244.5. kontroliuoja komiteto sprendimų įgyvendinimą;

244.6. praneša komiteto nariams apie gautus pavedimus komitetui, apie komiteto sprendimų įgyvendinimą, jo rekomendacijų svarstymą, atstovavimą komitetui;

244.7. komiteto pirmininkas turi teisę gauti komiteto įgaliojimams vykdyti reikalingą informaciją iš valstybės ar Savivaldybės institucijų, įstaigų ir valstybės ar Savivaldybės valdomų įmonių.

245. Komiteto narys turi:

245.1. sprendžiamojo balso teisę visais svarstomais klausimais;

245.2. teisę siūlyti svarstyti klausimus, dalyvauti juos rengiant;

245.3. teisę susipažinti su visais komitete gautais dokumentais ir kita medžiaga;

245.4. teisę siūlyti į komiteto posėdžius kviesti su svarstomais klausimais susijusius asmenis;

245.5. teisę teikti pasiūlymus dėl su komitete nagrinėtais piliečių ir asociacijų pasiūlymais, prašymais ar skundais. 

 

XVIII SKYRIUS

TARYBOS KOMISIJOS

 

246. Tarybos sprendimu arba mero siūlymu, išskyrus Etikos ir Antikorupcijos komisijas, gali būti sudaromos nuolatinės (tos kadencijos laikotarpiui) ir laikinosios (atskiriems klausimams nagrinėti) komisijos. Komisijų nuostatus tvirtina Taryba.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

247. Tarybos sudaromos komisijos pirmininku Tarybos sprendimu gali būti skiriamas tik nepriekaištingos reputacijos, kaip ji yra apibrėžta Reglamento III skyriuje, Tarybos narys. Komisijos pirmininkas, išskyrus Etikos komisijos pirmininką ir Antikorupcijos komisijos pirmininką, komisijos narių siūlymu komisijos sprendimu nesuėjus terminui netenka savo įgaliojimų, jeigu jis neatitinka Reglamento III skyriuje nustatytų reikalavimų. Jeigu Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkų įgaliojimai nutrūksta nesuėjus terminui, per 2 mėnesius nuo jų įgaliojimų nutrūkimo dienos šio įstatymo nustatyta tvarka turi būti paskirti nauji Vietos savivaldos įstatyme nustatytų komisijų pirmininkai. 

248. Tarybos sudaromų komisijų nariais gali būti Tarybos nariai, valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, ekspertai, gyvenamųjų vietovių bendruomenių atstovai – seniūnaičiai, išplėstinės seniūnaičių sueigos deleguoti atstovai, visuomenės atstovai (Lietuvos Respublikoje įregistruotų viešųjų juridinių asmenų, išskyrus valstybės ar Savivaldybės institucijas ar įstaigas, įgalioti atstovai), bendruomeninių organizacijų atstovai, kiti Savivaldybės gyventojai.

249. Taryba nustato komisijos narių skaičių ir skiria komisijų pirmininkus ir pirmininkų pavaduotojus (išskyrus Vietos savivaldos įstatyme nustatytas išimtis), jeigu už tai balsavo posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių dauguma.   

250. Kandidatūras į komisijas siūlo Tarybos nariai. Kandidatūros svarstomos ir už jas balsuojama personaliai arba už visas iš karto.

251. Komisijos yra atsakingos ir atskaitingos Tarybai.

252. Komisijos (išskyrus Etikos komisiją) svarstomais klausimais priima rekomendacinio pobūdžio sprendimus.

253. Tarybos komisijos pirmininkas turi teisę gauti komisijos įgaliojimams vykdyti reikalingą informaciją iš valstybės ar Savivaldybės institucijų, įstaigų ir valstybės ar Savivaldybės valdomų įmonių.

254. Tarybos komisijų darbe patariamojo balso teise, apie tai informavę komisijos pirmininką ar jo kvietimu, komisijai neprieštaraujant, gali dalyvauti joms nepriklausantys Tarybos nariai, suinteresuoti asmenys.

255. Tarybos komisijų, išskyrus Etikos komisijos posėdžius, posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Komisijų posėdžiai, išskyrus Etikos komisijos ir komisijų uždarus posėdžius, transliuojami tiesiogiai ir komisijų posėdžių garso ir vaizdo įrašai Dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami viešai Reglamento nustatyta tvarka Savivaldybės interneto svetainėje. Antikorupcijos komisijai šios dalies nuostatos taikomos, jeigu ji nenusprendžia kitaip. Svarstant valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančią, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusią informaciją ir (ar) teisės aktų, kuriuose yra valstybės, tarnybos, komercinę paslaptį sudarančios, su asmens duomenimis, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų, susijusios informacijos, projektus, posėdžių garso ir vaizdo įrašai neviešinami.

256. Tarybos komisijos posėdis gali vykti nuotoliniu būdu ar mišriuoju būdu. Sprendimą organizuoti posėdį nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priima komisijos pirmininkas savo iniciatyva arba gavęs komisijos nario prašymą dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu. Apie priimtą sprendimą komisijos posėdį organizuoti nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu nedelsiant elektroninių ryšių priemonėmis turi būti pranešta komisijos nariams ir kitiems posėdžio dalyviams. Mišriuoju būdu organizuojamame posėdyje kiti komisijos nariai ir kiti posėdžio dalyviai savo pasirinkimu gali dalyvauti nuotoliniu būdu arba atvykę į komisijos posėdžių salę. Komisijos posėdžiai nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vykti negali, jeigu tam raštu prieštarauja daugiau kaip pusė visų komisijos narių, išskyrus:

256.1. kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino komisijos posėdžiai negali vykti Tarybos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai;

256.2. artimiausią numatytą nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vyksiantį komisijos posėdį. 

257. Nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vyksiančio Tarybos komisijos posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis mutadis mutandis Reglamento XII skyriuje nustatytų reikalavimų ir užtikrinant šiame įstatyme nustatytas Tarybos nario teises. Nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priimant komisijos sprendimus, turi būti užtikrinamas komisijos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

258. Tarybos sudaromų komisijų nariai, kurie nėra Tarybos nariai, komisijų posėdžių metu atleidžiami nuo tiesioginio darbo ar pareigų bet kurioje institucijoje, įstaigoje, įmonėje ar organizacijoje, išsaugant jiems darbo vietą ir už darbą Tarybos sudaromose komisijose jiems apmokant Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatymo nustatyta tvarka.

259. Nuolatinių komisijų veiklos nuostatus tvirtina Taryba.

 

PIRMASIS SKIRSNIS

ETIKOS KOMISIJA

 

260. Taryba savo įgaliojimų laikui sudaro Etikos komisiją. Ši komisija sudaroma laikantis proporcinio Tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komisijos sudėtis, išlaikant proporcinio Tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principą, turi būti pakeista ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo Tarybos daugumos ir mažumos pasikeitimo. Etikos komisijos pirmininką iš šios komisijų narių – Tarybos narių – deleguoja Tarybos opozicija raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu Tarybos posėdžio pirmininkui. Šios komisijos pirmininko pavaduotoją komisijos narių siūlymu iš šios komisijos narių – Tarybos narių daugumos – skiria Taryba. Jeigu Tarybos opozicija per 2 mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos nedeleguoja Etikos komisijos pirmininko arba deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Reglamento III skyriuje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta Tarybos opozicija, Etikos komisijos pirmininką Taryba komisijos narių siūlymu skiria iš šios komisijos narių – Tarybos narių mažumos. Jeigu visi Tarybos nariai sudaro Tarybos daugumą, Etikos komisija, sudaryta iš Tarybos daugumos atstovų, veikia tol, kol Taryboje susidaro Tarybos mažuma ar Tarybos opozicija. Komisijos atsakingojo sekretoriaus pareigas atlieka mero paskirtas valstybės tarnautojas, ši funkcija įrašoma į jo pareigybės aprašymą. 

261. Jeigu Etikos komisijos pirmininkas neatitinka Reglamento III skyriuje nustatytų reikalavimų, jis netenka įgaliojimų nesuėjus terminui komisijos narių siūlymu Tarybos sprendimu, o jeigu Etikos komisijos pirmininkas buvo deleguotas Tarybos opozicijos, – jį Tarybos opozicijos raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu artimiausio Tarybos posėdžio pirmininkui, atšaukus. Jeigu artimiausiame Tarybos posėdyje Tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Etikos komisijos pirmininko ir nustatyta tvarka nedeleguoja kito Tarybos nario ar deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Reglamento III skyriuje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Etikos komisijos pirmininko įgaliojimų netekimo ir naujo komisijos pirmininko skyrimo komisijos narių siūlymu priima Taryba.

262. Etikos komisija:

262.1. prižiūri, kaip meras ir Tarybos nariai laikosi Vietos savivaldos įstatymo, Valstybės politikų elgesio kodekso, Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo, Reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių Tarybos narių veiklą ir elgesį, reikalavimų;

262.2. analizuoja Tarybos narių nedalyvavimo Tarybos, komitetų ir komisijų posėdžiuose ir Vietos savivaldos įstatymo nustatytų pareigų nevykdymo priežastis;

262.3. tiria ir priima sprendimus dėl mero ir Tarybos narių veiklos atitikties Vietos savivaldos įstatymo, Valstybės politikų elgesio kodekso, Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo, Reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių mero ir Tarybos narių veiklą ir elgesį, nuostatoms;

262.4. nagrinėja Savivaldybės bendruomenės narių, valstybės institucijų, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ar bendruomeninių organizacijų atstovų siūlymus ir pastabas dėl mero ir Tarybos narių veiklos skaidrumo;

262.5. analizuoja Vietos savivaldos įstatymo nustatytų mero pareigų nevykdymo priežastis;

262.6. teikia Vyriausiajai rinkimų komisijai siūlymą priimti sprendimą dėl Tarybos nario įgaliojimų nutrūkimo, jeigu šis Tarybos narys yra praleidęs iš eilės 3 Tarybos posėdžius be pateisinamos priežasties;

262.7. Tarybos narių, mero ir savo iniciatyva teikia Tarybos nariams rekomendacijas dėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų įgyvendinimo;

262.8. Tarybos narių ir savo iniciatyva teikia merui rekomendacijas dėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų įgyvendinimo.

 

ANTRASIS SKIRSNIS

ANTIKORUPCIJOS KOMISIJA

 

263. Taryba savo įgaliojimų laikui sudaro Antikorupcijos komisiją. Ši komisija sudaroma laikantis proporcinio Tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principo. Komisijos sudėtis, išlaikant proporcinio Tarybos daugumos ir mažumos atstovavimo principą, turi būti pakeista ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo Tarybos daugumos ir mažumos pasikeitimo. Antikorupcijos komisijos pirmininką iš šios komisijos narių deleguoja Tarybos opozicija raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu Tarybos posėdžio pirmininkui. Šios komisijos pirmininko pavaduotoją komisijos narių siūlymu iš šios komisijos narių – Tarybos narių daugumos – skiria Taryba. Jeigu Tarybos opozicija per 2 mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos nedeleguoja Antikorupcijos komisijos pirmininko arba deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Reglamento III skyriuje nustatytų reikalavimų, arba jeigu nėra paskelbta Tarybos opozicija, Antikorupcijos komisijos pirmininką Taryba komisijos narių siūlymu skiria iš šios komisijos narių – Tarybos narių mažumos. Jeigu visi Tarybos nariai sudaro Tarybos daugumą, Antikorupcijos komisija, sudaryta iš Tarybos daugumos atstovų, veikia tol, kol Taryboje susidaro Tarybos mažuma ar Tarybos opozicija. Komisijos atsakingojo sekretoriaus pareigas atlieka mero paskirtas valstybės tarnautojas, ši funkcija įrašoma į jo pareigybės aprašymą.

264. Jeigu Antikorupcijos komisijos pirmininkas neatitinka Reglamento III skyriuje nustatytų reikalavimų, netenka įgaliojimų nesuėjus terminui komisijos narių siūlymu Tarybos sprendimu, o jeigu Antikorupcijos komisijos pirmininkas buvo deleguotas Tarybos opozicijos, – jį Tarybos opozicijos raštu, pasirašytu daugiau kaip pusės visų Tarybos opozicijos narių ir viešai įteiktu artimiausio Tarybos posėdžio pirmininkui, atšaukus. Jeigu artimiausiame Tarybos posėdyje Tarybos opozicija raštu neatšaukia savo deleguoto Antikorupcijos komisijos pirmininko ir nustatyta tvarka nedeleguoja kito komisijos pirmininko ar deleguoja Tarybos narį, neatitinkantį Reglamento III skyriuje nustatytų reikalavimų, sprendimą dėl Antikorupcijos komisijos pirmininko įgaliojimų netekimo ir naujo komisijos pirmininko skyrimo komisijos narių siūlymu priima Taryba.

265. Antikorupcijos komisija:

265.1. Tarybos ar mero iniciatyva dalyvauja atliekant Savivaldybės institucijų teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą; Antikorupcijos komisija dalyvauja atliekant Savivaldybės institucijų teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą, jeigu dėl to Taryba yra priėmusi sprendimą ar meras yra priėmęs dėl to potvarkį;

265.2. dalyvauja rengiant Savivaldybės korupcijos prevencijos veiksmų planą ir teikia išvadas merui ir Tarybai dėl šio veiksmų plano ir jo įgyvendinimo;

265.3. nagrinėja Savivaldybės bendruomenės narių, valstybės institucijų, gyvenamųjų vietovių bendruomenių ar bendruomeninių organizacijų atstovų siūlymus ir pastabas dėl kovos su korupcija priemonių vykdymo;

265.4. informuoja visuomenę apie savo veiklą, vykdomas korupcijos prevencijos priemones Savivaldybėje, taip pat apie kovos su korupcija rezultatus;

265.5. korupcijos prevencijos tikslais analizuoja Savivaldybės administracijos, biudžetinių ir viešųjų įstaigų, kurių savininkė yra Savivaldybė, ir Savivaldybės valdomų įmonių atliktus viešuosius pirkimus ir apie galimus korupcijos atvejus informuoja merą, Tarybą, kompetentingas institucijas ar įstaigas. Antikorupcijos komisijos pirmininkas ir nariai turi teisę susipažinti su visa analizuojamų viešųjų pirkimų informacija;

265.6. atlieka kitas kituose teisės aktuose nustatytas funkcijas, susijusias su Savivaldybėje įgyvendinama valstybės politika korupcijos prevencijos srityje.

 

XIX SKYRIUS

TARYBOS VEIKLOS REGLAMENTO PAKEITIMO TEIKIMAS

TARYBAI SVARSTYTI

 

266. Darbo grupės Reglamentui patikslinti (toliau – Reglamento darbo grupė) sudėtį ir nuostatus tvirtina meras potvarkiu.

267. Reglamento darbo grupė parengtą Tarybos sprendimo dėl Reglamento pakeitimo projektą pateikia (siunčia el. paštu) visiems Tarybos nariams.

268. Tarybos komitetai, frakcijos, Tarybos narių grupės, Tarybos nariai per Reglamento darbo grupės nurodytą terminą raštu teikia Reglamento darbo grupei išvadas, pastabas, pasiūlymus.

269. Reglamento darbo grupė, gavusi komitetų, frakcijų, Tarybos narių grupių pasiūlymus raštu, juos išanalizuoja ir patikslinusi sprendimo projektą Reglamento nustatyta tvarka jį teikia svarstyti ir tvirtinti Tarybai.

Skyriaus pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

XX SKYRIUS

MERAS

 

270. Išrinktas meras įgyja įgaliojimus ir pradeda eiti mero pareigas po to, kai prisiekia šio įstatymo nustatyta tvarka. Meras tiesiogiai ir asmeniškai atsako už įstatymų, Vyriausybės, Tarybos, savo sprendimų įgyvendinimą Savivaldybės teritorijoje jo kompetencijai priskirtais klausimais. 

271. Per 3 mėnesius nuo tiesiogiai išrinkto mero priesaikos priėmimo dienos, meras paskiria Savivaldybės administracijos direktorių, vicemerą (-us). Jeigu Savivaldybės administracijos direktoriaus, vicemero įgaliojimai nutrūksta, per 2 mėnesius nuo įgaliojimų nutrūkimo dienos meras paskiria naują Savivaldybės administracijos direktorių, vicemerą.

272. Draudžiama merą persekioti už pareikštą nuomonę Tarybos ar jos komitetų, komisijų, Kolegijos posėdžiuose. Už asmens įžeidimą ar šmeižtą, už asmens garbę ir orumą žeminančios ir (ar) tikrovės neatitinkančios informacijos paskleidimą meras atsako įstatymų nustatyta tvarka.

273. Meras užtikrina, kad: 

273.1. Savivaldybei būtų tinkamai atstovaujama regiono plėtros tarybos kolegijoje ir šios kolegijos priimti sprendimai būtų tinkamai įgyvendinami Savivaldybėje;

273.2. laiku ir tinkamai būtų rengiami Savivaldybės teritorijos raidos analizės ir ilgalaikių socialinių, kultūrinių, ūkinių, investicinių ir kitų programų projektai, užtikrinama jų įgyvendinimo kontrolė;

273.3. būtų sudarytos tinkamos vietos gyventojų dalyvavimo tvarkant viešuosius Savivaldybės reikalus sąlygos, nustatytos Vietos savivaldos įstatymo 10 straipsnyje;

273.4. būtų deramai atstovaujama Savivaldybės interesams bendradarbiaujant ir sprendžiant klausimus su valstybės valdžios ir valstybinio administravimo subjektais, teisėsaugos institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, užsienio valstybių savivaldybėmis.

274. Meras negali dirbti kitose institucijose, įstaigose, įmonėse ir organizacijose ir gauti kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už mokslinę, pedagoginę ar kūrybinę veiklą. 

275. Merui netaikomos Darbo kodekso nuostatos, išskyrus nuostatas, reglamentuojančias darbo ir poilsio laiką, atostogas, kiek tai nenustatyta Reglamento 276 punkte, žalos atlyginimą ir darbuotojų saugą ir sveikatą.

276. Meras turi teisę į 22 darbo dienų trukmės kasmetines minimaliąsias atostogas. Merui už kiekvienų 5 metų tarnybos stažą, kaip jis apibrėžiamas Valstybės tarnybos įstatyme, suteikiamos 3 darbo dienos kasmetinių papildomų atostogų, tačiau bendra kasmetinių atostogų trukmė negali būti ilgesnė kaip 37 darbo dienos. Merui atostogos suteikiamos Reglamento 280 punkte nustatyta tvarka. 

277. Atostogų metu meras neatlieka mero pareigų.

278. Vadovaujantis Darbo kodekso nuostatomis, merui gali būti suteikiamos šios tikslinės atostogos: nėštumo ir gimdymo, tėvystės, mokymosi, nemokamos.

279. Meras turi teisę į Darbo kodekse nustatytas lengvatas asmenims, auginantiems vaikus, ir į lengvatas neįgaliems darbuotojams.

280. Merui kasmetinės ar kitos Darbo kodekse nustatytos atostogos suteikiamos mero potvarkiu. Savivaldybės administracija, gavusi mero prašymą dėl atostogų suteikimo, parengia mero potvarkio projektą ir nustatyta tvarka suderina ir jį pateikia merui pasirašyti. Potvarkyje dėl mero atostogų turi būti nurodomas vicemeras, kuriam pavedama pavaduoti merą, ir pavadavimo terminas.

281. Meras į komandiruotes vyksta mero potvarkiu, išskyrus, kai vykstama į vienos dienos komandiruotę Lietuvos teritorijoje. Savivaldybės administracija, gavusi mero prašymą dėl vykimo į komandiruotę, parengia mero potvarkio projektą, nustatyta tvarka suderina ir jį pateikia merui pasirašyti. Potvarkyje dėl mero komandiruotės turi būti nurodomas vicemeras, kuriam pavedama pavaduoti merą, ir pavadavimo terminas. Savivaldybės administracija merui Vyriausybės nustatyta tvarka apmoka komandiruotės išlaidas. Grįžęs iš komandiruotės, meras per 3 darbo dienas Savivaldybės administracijos Apskaitos skyriui turi pateikti komandiruotės išlaidų ataskaitą ir atitinkamus dokumentus apie komandiruotės metu patirtas faktines išlaidas. Jeigu buvo išmokėtas avansas, – grąžinti nepanaudotą avanso likutį.

282. Meras savo įgaliojimų laikotarpiu gali turėti visuomeninių konsultantų, kurie mero prašymu teikia jam konsultacijas, pasiūlymus, išvadas ir kitą informaciją. Mero visuomeniniu konsultantu gali būti pilnametis asmuo. Mero visuomeniniu konsultantu negali būti asmuo, kuris įstatymų nustatyta tvarka yra pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, taip pat jeigu jis yra įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys. Siekiant užtikrinti viešumą ir skaidrumą, informacija apie asmenį, mero paskirtą jo visuomeniniu konsultantu (asmens vardas, pavardė, paskyrimo data), nedelsiant paskelbiama Savivaldybės interneto svetainėje ir joje skelbiama tol, kol asmuo eina mero visuomeninio konsultanto pareigas. 

283. Pasibaigus mero įgaliojimų laikui, jeigu jis neišrenkamas meru dar vienai kadencijai, arba mero įgaliojimams nutrūkus nesuėjus terminui (išskyrus atvejus, kai meras savo įgaliojimų netenka Tarybos sprendimu Reglamento VII skyriuje nustatyta tvarka, buvęs meras turi teisę Vyriausybės nustatyta tvarka grįžti į iki išrinkimo meru eitas valstybės tarnautojo pareigas (išskyrus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigas), o kai tokios galimybės nėra, – į kitas lygiavertes ar žemesnes valstybės tarnautojo pareigas (išskyrus politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigas). Be to, šiuo atveju meras turi teisę grįžti į iki išrinkimo meru eitas pareigas, jeigu jis ėjo šias pareigas Savivaldybės ar valstybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje arba Savivaldybės valdomoje įmonėje, o kai tokios galimybės nėra, – į kitas pareigas Savivaldybės ar valstybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje arba Savivaldybės valdomoje įmonėje.

Jeigu iki išrinkimo meru šis asmuo ėjo pareigas Savivaldybės ar valstybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje arba Savivaldybės valdomoje įmonėje, kurioms buvo nustatyta kadencija, kai yra tokia galimybė, jis turi teisę grįžti į šias pareigas likusiam kadencijos laikui.

Jeigu šis asmuo iki išrinkimo meru tokių pareigų nėjo arba atsisakė pasiūlytų kitų žemesnių valstybės tarnautojo pareigų arba kitų pareigų Savivaldybės ar valstybės biudžetinėje ar viešojoje įstaigoje arba Savivaldybės valdomoje įmonėje, jam išmokama 3 mėnesių jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoka. Ši išmoka išmokama per 3 mėnesius lygiomis dalimis kas mėnesį. Jeigu asmuo pradeda eiti pareigas valstybės tarnyboje anksčiau negu po 3 mėnesių, likusi neišmokėta išmokos dalis nemokama. Jeigu šis asmuo mero pareigas ėjo mažiau kaip 1 metus iki kadencijos pabaigos, jam išmokama 1 mėnesio jo vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoka.

284. Atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms apmokėti Taryba, nedidinant bendrų Savivaldybės reprezentacijai skirtų lėšų, nustato kas mėnesį dviejų Valstybės duomenų agentūros skelbiamo paskutinio Lietuvos ūkio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (toliau – VMDU) dydžio sumą, skirtą mero fondui.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

XXI SKYRIUS

MERO ĮGALIOJIMAI

 

285. Meras yra atskaitingas Tarybai ir Savivaldybės bendruomenei už savo ir Savivaldybės veiklą.

286. Meras:

286.1. sudaro ir teikia Tarybai Savivaldybės biudžeto projektą, biudžeto tikslinimą ir Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį; 

286.2. iki kiekvienų einamųjų metų birželio 15 dienos Tarybai raštu, pateikdamas Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį, atsiskaito, kaip įgyvendinami įstatymai, Vyriausybės nutarimai, Tarybos sprendimai, kaip vykdomas Savivaldybės biudžetas ir naudojami kiti piniginiai ištekliai;

286.3. administruoja Savivaldybės biudžeto asignavimus ir kitus piniginius išteklius, organizuoja Savivaldybės biudžeto vykdymą, administruoja Savivaldybės turtą;

286.4. planuoja Tarybos veiklą, nustato Tarybos narių darbo vietas Tarybos posėdžių salėje, sudaro Kolegijos posėdžių darbotvarkes, sudaro Tarybos posėdžių darbotvarkių projektus ir teikia Tarybos sprendimų projektus, šaukia Tarybos posėdžius ir jiems pirmininkauja;

286.5. pasirašo Tarybos sprendimus ir posėdžių, kuriems pirmininkavo, protokolus;

286.6. teikia Tarybai tvirtinti Savivaldybės biudžetinių įstaigų nuostatus ir darbo užmokesčio fondą bei didžiausio leistino valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičių biudžetinėje įstaigoje;

286.7. priima į pareigas ir atleidžia iš jų Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) vadovus; įgyvendina kitas funkcijas, susijusias su Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir viešųjų įstaigų (kurių savininkė yra Savivaldybė) vadovų darbo santykiais, Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka;

286.8. kontroliuoja ir prižiūri Savivaldybės viešojo administravimo institucijų, įstaigų ir įmonių vadovų veiklą, kaip jie įgyvendina įstatymus, Vyriausybės nutarimus ir Tarybos sprendimus;

286.9. koordinuoja ir kontroliuoja viešąsias paslaugas teikiančių subjektų darbą, įgyvendina juridinio asmens dalyvio turtines ir neturtines teises bei pareigas ir atlieka kitas pagal įstatymus ir Tarybos sprendimus priskirtas Savivaldybės juridinių asmenų valdymo funkcijas;

286.10. organizuoja Savivaldybės strateginio planavimo procesą, atsako už patvirtintų Savivaldybės planavimo dokumentų ir jų įgyvendinimo ataskaitų viešinimą;

286.11. teikia tvirtinti Tarybai Savivaldybės bendrąjį planą ar Savivaldybės dalių bendruosius planus;

286.12. tvirtina detaliuosius planus ir vietovės lygmens specialiojo teritorijų planavimo dokumentus;

286.13. įstatymų nustatytais atvejais tvirtina žemėtvarkos planavimo dokumentus;

286.14. tvirtina gyvenamųjų vietovių ar jų dalių suskirstymą (sugrupavimą) į seniūnaitijas (kai jos sudaromos);

286.15. atkuria Savivaldybės valdomo išlikusio nekilnojamojo turto nuosavybės teises religinėms bendruomenėms ir bendrijoms;

286.16. atstovauja pats arba įgalioja kitus asmenis atstovauti Savivaldybei teisme, bendradarbiaujant su kitomis savivaldybėmis, valstybės ar užsienio šalių institucijomis, kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis. Įgalioto atstovauti Savivaldybei teismuose, bendradarbiaujant su kitomis savivaldybėmis, valstybės ar užsienio šalių institucijomis, kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis, įgalioto asmens teisės surašomos įstatymų nustatyta tvarka įgaliojime. Įgaliojimus registruoja Savivaldybės administracija. Įgaliojimai saugomi teisės aktų nustatyta tvarka;

286.17. atstovauja Savivaldybei regiono plėtros tarybos kolegijoje;

286.18. gavęs Tarybos pritarimą, sudaro Savivaldybės bendradarbiavimo su valstybės institucijomis, kitomis savivaldybėmis ar užsienio institucijomis sutartis;

286.19. pagal Tarybos nustatytą tvarką atstovavimo Lietuvoje ir užsienyje išlaidoms apmokėti gali naudoti mero fondo lėšas ir atsiskaito už jų naudojimą;

286.20. teikia Tarybai vicemero (-ų) kandidatūrą (-as). Mero sprendimas teikti vicemero (-ų) kandidatūrą (-as) Tarybai pritarti įforminamas Tarybos sprendimo projektu. Meras Tarybos posėdyje pristato siūlomą kandidatą į vicemerus ir kviečia kandidatą prisistatyti. Kandidatas į vicemerus pareiškia, ar sutinka būti kandidatu į vicemerus, prisistato ir atsako į Tarybos narių klausimus;

286.21. teikia Tarybai siūlymus dėl mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymo;

286.22. Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka skiria į pareigas ir atleidžia iš jų mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojus;

286.23. suteikia Savivaldybės administracijos direktoriui, Savivaldybės kontrolieriui, kai Savivaldybės kontrolieriaus nėra, – jo pavaduotojui, vicemerui (-ams), kitiems mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojams atostogas, siunčia Savivaldybės administracijos direktorių, Savivaldybės kontrolierių, kai Savivaldybės kontrolieriaus nėra, – jo pavaduotoją, vicemerą, kitus Mero politinio (asmeninio pasitikėjimo) valstybės tarnautojus į komandiruotes;

286.24. Reglamento nustatyta tvarka skelbia vietos gyventojų apklausą;

286.25. pateikdamas sprendimo projektą, gali siūlyti Tarybai pavesti Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai atlikti veiklos plane nenumatytą Savivaldybės administravimo subjektų ar Savivaldybės valdomų įmonių atitikties, finansinį ir veiklos auditą, priima Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos pateiktas audito ataskaitas ir išvadas dėl atlikto atitikties, finansinio ir veiklos audito rezultatų, prireikus organizuoja šių ataskaitų ir išvadų svarstymą Tarybos komitetų ir Tarybos posėdžiuose;

286.26. savo kompetencijos klausimais gali sudaryti darbo grupes iš Tarybos narių šių sutikimu, Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, kitų Savivaldybės teritorijoje veikiančių asmenų ir visuomenės atstovų;

286.27. organizuoja Tarybos narių, valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, kvalifikacijos tobulinimą;

286.28. vykdo kitas teisės aktų nustatytas funkcijas.

287. Meras turi nuolat bendrauti su Savivaldybės nuolatiniais gyventojais. Meras iki birželio 15 dienos atsiskaito Savivaldybės bendruomenei už savo veiklą. Ši informacija apie mero veiklos rezultatus įtraukiama Vietos savivaldos įstatymo 62 straipsnyje nurodytą Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinį.

288. Mero įgaliojimai gali būti sustabdomi teismo nutartimi. Mero įgaliojimus sustabdžius teismo nutartimi, įgaliojimų sustabdymo laikotarpiu merui mokamas 0,5 VMDU dydžio atlyginimas.

289. Mero įgaliojimai taip pat gali būti sustabdomi Tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje įstatyme nustatytu pagrindu.

 

XXII SKYRIUS

MERO POTVARKIAI

 

290. Mero sprendimai įforminami potvarkiais. Taip pat meras leidžia potvarkius:

290.1. dėl Tarybos narių darbo vietų pagal frakcijas Tarybos posėdžių salėje, apie pakeitimus Tarybos nariai informuojami prieš 24 val. iki Tarybos posėdžio elektroniniu paštu;

290.2. dėl Tarybos darbotvarkės projekto patvirtinimo;

290.3. dėl įgaliojimų suteikimo atstovauti Savivaldybei teisme, santykiuose su kitomis savivaldybėmis, valstybės ir užsienio valstybių savivaldos institucijomis, Savivaldybės gyventojais;

290.4. dėl mero, vicemerų, Savivaldybės administracijos direktoriaus, Savivaldybės kontrolieriaus, Tarybos posėdžių sekretorių, kitų mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų teisės aktuose numatytų atostogų ir neatvykimo į darbą dėl priežasčių, kai teisės aktuose nustatytais atvejais jiems garantuojamos einamos pareigos ir nustatytas darbo užmokestis, dėl neatvykimo į darbą kitais teisės aktų nustatytais laikotarpiais;

290.5. dėl pavedimo Savivaldybės administracijai parengti Tarybos sprendimo projektą dėl atitinkamų valstybės institucijų padalinių veiklos gerinimo;

290.6. dėl įvairių komisijų, darbo grupių sudarymo;

290.7. dėl padėkos raštų skyrimo;

290.8. kitais savo kompetencijos klausimais.

291. Mero potvarkių projektai rengiami, vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatymu, Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijomis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2013 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. 1R-298 „Dėl Teisės aktų projektų rengimo rekomendacijų patvirtinimo“, Panevėžio miesto savivaldybės teisės aktų ir siunčiamųjų raštų projektų redagavimo tvarkos aprašu, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais teisės aktų rengimą, o taip pat rengiami ir derinami vadovaujantis Panevėžio miesto savivaldybės dokumentų valdymo procedūrų aprašu.

Punkto pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

292. Mero sprendimai įforminami potvarkiais, kurių galiojimą pats meras gali sustabdyti, juos pakeisti ar panaikinti, jeigu teisės aktai nenustato kitaip.

 

XXIII SKYRIUS

MERO SUDAROMOS DARBO GRUPĖS

 

293. Meras savo kompetencijos klausimais gali sudaryti darbo grupes iš Tarybos narių šių sutikimu, Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, kitų Savivaldybės teritorijoje veikiančių asmenų ir visuomenės atstovų:

293.1. Savivaldybės biudžeto projektui parengti;

293.2. įstatymų ir kitų Lietuvos Respublikos Seimo priimtų teisės aktų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų, Tarybos sprendimų įgyvendinimui organizuoti;

293.3. Savivaldybės ekonominės ir socialinės raidos problemoms nagrinėti ir spręsti;

293.4. Tarybos sprendimų projektams rengti ir nesutarimams dėl šių projektų svarstyti;

293.5. gaivalinių nelaimių ir avarijų padarinių likvidavimo klausimams spręsti;

293.6. aktualiems klausimams nagrinėti ir pasiūlymams rengti;

293.7. Reglamentui patikslinti;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

293.8. teisės aktuose nustatytais atvejais.

Papildyta papunkčiu:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

294. Darbo grupės savo išvadas, siūlymus ir atitinkamą projektą dėl Tarybos sprendimų ar kitų jai pavestų klausimų teikia merui.

 

XXIV SKYRIUS

MERO PAVADAVIMAS, LAIKINAS MERO PAREIGŲ ĖJIMAS

 

295. Merą pavaduoja mero paskirtas vicemeras, kai:

295.1. meras dėl atostogų, laikinojo nedarbingumo ar kitų pateisinamų priežasčių laikinai neina savo pareigų;

295.2. mero įgaliojimai sustabdyti teismo nutartimi.

296. Merą pavaduojantis vicemeras vykdo visus mero įgaliojimus, išskyrus nustatytus Reglamento 286.4, 286.5, 286.7, 286.12, 286.13, 286.15, 286.19, 286.20, 286.21 papunkčiuose.  

Vicemerui pavaduojant merą, Reglamento 286.12, 286.13 ir 286.15 papunkčiuose nustatytus mero įgaliojimus vykdo Taryba, o Reglamento 286.4, 286.5 ir 286.7 papunkčiuose nustatytus mero įgaliojimus – laikinai Tarybos paskirtas Tarybos narys: Strateginio planavimo, finansų ir infrastruktūros komiteto pirmininkas, o jo nesant – Bendruomenių, socialinių reikalų, sveikatos ir sporto komiteto pirmininkas.

297. Mero pareigas laikinai eina Tarybos posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma paskirtas Tarybos narys, kai:

297.1. mero įgaliojimai nutrūksta nesuėjus terminui;

297.2. išrinktas neprisiekęs meras netenka mandato ar mero rinkimų rezultatai pripažįstami negaliojančiais.

298. Mero pareigas laikinai einantis Tarybos paskirtas Tarybos narys vykdo visus mero įgaliojimus, išskyrus nustatytus Reglamento 286.12, 286.13, 286.15, 286.20 ir 286.21 papunkčiuose. Šiuo atveju mero įgaliojimus, nustatytus Reglamento 286.12, 286.13 ir 286.15 papunkčiuose, vykdo Taryba.

299. Tarybos nariui laikinai einant mero pareigas jo, kaip Tarybos nario, teisės ir pareigos laikinai sustabdomos.

300. Mero pareigas laikinai einančio Tarybos nario darbo užmokestį pagal įstatymų nustatytus koeficientus tvirtina Taryba.

 

XXV SKYRIUS

VICEMERAS

 

301. Meras savo įgaliojimų laikui skiria vieną ar kelis vicemerus. Vicemeras yra politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas. Vicemeras atlieka mero nustatytas funkcijas ir pavedimus.

302. Meras, pateikdamas Tarybos sprendimo projektą, Tarybai teikia kandidatūrą į vicemero pareigas. Jeigu Taryba 2 kartus iš eilės nepritaria teikiamai kandidatūrai į vicemero pareigas, meras turi teisę savo sprendimu, priimdamas potvarkį, Tarybai teiktą kandidatą paskirti vicemeru. Jeigu meras, Tarybai pirmą kartą nepritarus jo teiktai kandidatūrai, teikė kito asmens kandidatūrą į vicemero pareigas, meras turi teisę savo sprendimu, priimdamas potvarkį, vicemeru paskirti pasirinktinai vieną iš Tarybai teiktų kandidatų į vicemero pareigas.

303. Vicemerui užtikrinama teisė grįžti į iki paskyrimo vicemeru eitas pareigas, mutatis mutandis taikant normas, nustatančias Savivaldybės administracijos direktoriaus teisę grįžti į iki paskyrimo Savivaldybės administracijos direktoriumi eitas pareigas.

 

XXVI SKYRIUS

TARYBOS IR MERO ANTSPAUDAI

 

304. Taryba ir meras turi herbinius antspaudus, kurie naudojami Valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymo ir Tarybos nustatyta tvarka. Antspaudų pavyzdžius tvirtina Taryba.

Tarybos anspaudu antspauduojami dokumentai, kuriuose Tarybos antspaudas numatytas pagal įstatymą.

305. Tarybos sprendimų, mero potvarkių, Tarybos, komitetų, komisijų ir darbo grupių posėdžių protokolų kopijos, nuorašai ir išrašai antspauduojami Tarybos veiklos administravimo skyriaus antspaudu.

306. Mero antspaudu antspauduojami:

306.1. dokumentai, kuriuose mero antspaudas numatytas pagal įstatymą;

306.2. įgaliojimų dokumentai, suteikiantys teisę asmenims atstovauti Savivaldybei, Tarybai ar merui;

306.3. mero tvirtinami dokumentai;

306.4. mero pasirašyti tarnybiniai pažymėjimai.

307. Mero ir Tarybos antspaudą saugo Tarybos veiklos administravimo skyrius.

 

XXVII SKYRIUS

REIKALŲ PERDAVIMAS

 

308. Tarybai priėmus sprendimą dėl mero atleidimo mero įgaliojimams nutrūkus nesuėjus terminui arba kai išrinktas neprisiekęs meras netenka mandato, arba kai mero rinkimų rezultatai pripažįstami negaliojančiais, buvęs meras Tarybos nurodytu laiku turi perduoti reikalus vicemerui, dalyvaujant Strateginio planavimo, finansų ir infrastruktūros komiteto pirmininkui, jo nesant – Bendruomenių, socialinių reikalų, sveikatos ir sporto komiteto pirmininkui, o kai meras nėra perrenkamas naujai kadencijai, buvęs meras Tarybos nurodytu laiku turi perduoti reikalus naują kadenciją pradedančiam merui, dalyvaujant dviem Tarybos paskirtiems Tarybos nariams.

309. Perduodant reikalus, turi būti surašomas perdavimo ir perėmimo aktas, kurį parengia Savivaldybės administracija, kuriame turi būti pateikti svarbiausieji duomenys, apibūdinantys faktinę: mero, kaip vykdomosios institucijos, Tarybos ir Kolegijos būklę, personalo sukomplektavimą, Savivaldybės valdomas ir jos reguliavimo sričiai priskirtas įmones, įstaigas ir organizacijas, Savivaldybės biudžeto lėšų naudojimą, apskaitos ir atskaitomybės būklę, archyvo būklę, informaciją apie Lietuvos Respublikos įstatymų, Vyriausybės nutarimų, tiesiogiai susijusių su Savivaldybe, ir Tarybos sprendimų vykdymą.

310. Reikalų perdavimo ir perėmimo aktą pasirašo reikalus perduodantis ir juos perimantys asmenys.

Jei reikalus perduodantis arba juos perimantis asmuo nesutinka su kai kuriais akto skyriais (punktais), apie tai jis nurodo raštu, pasirašydamas aktą.

311. Reikalų perdavimo ir perėmimo aktas surašomas dviem egzemplioriais, vienas pateikiamas Savivaldybės administracijos direktoriui, kitas – reikalus perimančiam asmeniui. Buvęs meras turi teisę gauti akto kopiją.

312. Analogiškai reikalų perdavimas ir perėmimas įforminamas Lietuvos Respublikos Seimui priėmus sprendimą dėl tiesioginio valdymo įvedimo.

 

XXVIII SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA

 

313. Savivaldybės administracija yra Savivaldybės biudžetinė įstaiga, kurią sudaro struktūriniai padaliniai, į struktūrinius padalinius neįeinantys valstybės tarnautojai.

Savivaldybės administracijos struktūrą, jos veiklos nuostatus ir darbo užmokesčio fondą, didžiausią leistiną valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių užmokestį iš Savivaldybės biudžeto, pareigybių skaičių mero teikimu tvirtina ir keičia Taryba, o pareigybes tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius. Savivaldybės administracijos įgaliojimai nėra susiję su Tarybos ir mero įgaliojimų pabaiga. Savivaldybės administracija turi herbinį antspaudą ir sąskaitų bankuose.

314. Savivaldybės administracijos direktorius vadovauja Savivaldybės administracijai. Jis yra įstaigos vadovas. Savivaldybės administracijos direktorius tiesiogiai ir asmeniškai merui atsako už įstatymų, įstatymų įgyvendinamųjų teisės aktų, Vyriausybės, Tarybos, mero sprendimų įgyvendinimą Savivaldybės teritorijoje jo kompetencijai priskirtais klausimais.

315. Savivaldybės administracijos direktorių skiria ir atleidžia meras. Savivaldybės administracijos direktorius skiriamas mero įgaliojimų laikui. Savivaldybės administracijos direktorius yra politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojas.

316. Tol, kol Savivaldybės administracijos direktorius nepaskirtas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas gali eiti mero ar merą pavaduojančio vicemero ar mero pareigas laikinai einančio Tarybos nario paskirtas Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas.

317. Tarybos posėdžius, komitetus, merą, kiek mero veikla susijusi su Tarybos posėdžiais, aptarnauja, taip pat Tarybos sprendimų projektus rengia, nagrinėja ir išvadas dėl Tarybos sprendimų projektų rengia Tarybos posėdžių sekretorius (-iai). Padėti jam (jiems) atlikti priskirtas funkcijas jis (jie) gali pasitelkti Savivaldybės administraciją.

318. Savivaldybės administracija:

318.1. Savivaldybės teritorijoje organizuoja ir kontroliuoja Savivaldybės institucijų sprendimų įgyvendinimą arba pati juos įgyvendina;

318.2. įgyvendina įstatymus ir Vyriausybės nutarimus, nereikalaujančius Tarybos sprendimų;

318.3. įstatymų nustatyta tvarka organizuoja Savivaldybės biudžeto pajamų, išlaidų ir kitų piniginių išteklių buhalterinės apskaitos tvarkymą, organizuoja ir kontroliuoja Savivaldybės turto valdymą ir naudojimą;

318.4. administruoja viešųjų paslaugų teikimą;

318.5. rengia Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų projektus, Savivaldybės institucijų sprendimų ir potvarkių projektus;

318.6. dėl Tarybos sprendimo projekto, išskyrus šios dalies 5 punkte nurodytus spendimų projektus, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo registravimo dienos pateikia išvadas, vadovaujantis Panevėžio miesto savivaldybės dokumentų valdymo procedūrų aprašu. Jeigu Tarybos sprendimo projektas didelės apimties, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu išvadų pateikimo terminas vieną kartą gali būti pratęstas iki 10 darbo dienų;

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

318.7. atlieka Tarybos posėdžių sekretoriaus (-ių), mero, Tarybos narių ir Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos finansinį, ūkinį ir materialinį aptarnavimą.

319. Savivaldybės centralizuota vidaus audito tarnyba (toliau – Vidaus audito tarnyba) yra Savivaldybės administracijos struktūrinis padalinys. Vidaus audito tarnybai vadovauja ir už jos veiklą atsako jos vadovas. Vidaus audito tarnyba yra atskaitinga merui. Meras užtikrina Vidaus audito tarnybos veiklos ir organizacinį nepriklausomumą ir šios valdymo funkcijos negali perduoti kitiems viešojo juridinio asmens valstybės tarnautojams ar darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis.

Vidaus audito tarnyba dirba pagal su meru suderintą metinį Vidaus audito tarnybos veiklos planą. Meras gali pavesti Vidaus audito tarnybai atlikti metiniame Vidaus audito tarnybos veiklos plane nenumatytą vidaus auditą. Metiniame Vidaus audito tarnybos veiklos plane nenumatytas vidaus auditas gali būti atliekamas Vidaus audito tarnybos vadovo sprendimu, raštu suderintu su meru.

Vidaus audito tarnyba savo funkcijas įgyvendina atlikdama vidaus auditus ir jų rezultatų pagrindu formuluodama rekomendacijas. Vidaus audito tarnybos auditoriai atlikto audito ataskaitas pateikia merui, Tarybai ir audituotų subjektų vadovams. Meras ir audituotų subjektų vadovai turi priimti sprendimus dėl vidaus audito rekomendacijų įgyvendinimo. Be to, atliktų vidaus auditų ataskaitos gali būti teikiamos Tarybos Kontrolės komitetui, Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai, kai jie raštu to prašo.

 

XXIX SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS KONTROLĖS IR AUDITO TARNYBA

 

320. Savivaldybės kontrolės ir audito funkcijoms, t. y. prižiūrėti, ar teisėtai, efektyviai, ekonomiškai ir rezultatyviai valdomas ir naudojamas Savivaldybės turtas ir patikėjimo teise valdomas valstybės turtas, kaip vykdomas Savivaldybės biudžetas ir naudojami kiti piniginiai ištekliai, įgyvendinti Taryba yra įsteigusi juridinį asmenį – Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybą. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai vadovauja ir už jos veiklą atsako Savivaldybės kontrolierius. 

321. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba yra biudžetinė įstaiga, turinti savo antspaudą su savo pavadinimu ir Savivaldybės herbu.

322. Taryba Savivaldybės biudžete nustato Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai skiriamų asignavimų dydį, tvirtina Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos nuostatus, nustato Savivaldybės kontrolieriaus darbo užmokestį. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos apskaitą tvarko, ūkinį, materialinį aptarnavimą atlieka Savivaldybės administracija ar kiti subjektai teisės aktų nustatyta tvarka.

323. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veikla grindžiama nepriklausomumo, teisėtumo, viešumo, objektyvumo ir profesionalumo principais.

324. Reikalavimus Savivaldybės kontrolieriaus pareigybei, Savivaldybės kontrolieriaus, taip pat Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos valstybės tarnautojų tarnybos teisinius pagrindus nustato Valstybės tarnybos ir Vietos savivaldos įstatymai.

325. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba:

325.1. atlieka išorės finansinį, atitikties ir veiklos auditą Savivaldybės administracijoje, Savivaldybės administravimo subjektuose ir Savivaldybės valdomose įmonėse;

325.2. kiekvienais metais parengia ir pateikia Tarybai išvadą dėl pateikto tvirtinti Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio, Savivaldybės biudžeto ir turto naudojimo tokia tvarka:

325.2.1. Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinius meras pateikia Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatyme nustatytu terminu Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai išvadai parengti;

325.2.2. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatyme nustatytu terminu parengia išvadą dėl pateikto tvirtinti Savivaldybės metinių ataskaitų rinkinio, kuri užregistruojama Tarybos veiklos administravimo skyriaus atsakingo darbuotojo ir teikiama Tarybai kartu su teikiamu tvirtinti Savivaldybės metinių ataskaitų rinkiniu;

325.3. rengia ir Tarybai teikia sprendimams priimti reikalingas išvadas dėl:

325.3.1. Savivaldybės prisiimamų įsipareigojimų pagal paskolų, finansinės nuomos (lizingo) ir kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų sutartis, garantijų suteikimo kreditoriams už Savivaldybės valdomų įmonių prisiimamus įsipareigojimus pagal paskolų, finansinės nuomos (lizingo) ir kitų įsipareigojamųjų skolos dokumentų sutartis;

325.3.2. viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų įgyvendinimo tikslingumo ir pritarimo galutinėms viešojo ir privataus sektorių partnerystės sutarties sąlygoms, jeigu jos skiriasi nuo sprendime dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų įgyvendinimo tikslingumo nurodytų partnerystės projekto sąlygų;

325.3.3. skolininkų ir skolininkų, už kurių įsipareigojimų įvykdymą garantuoja valstybė, ūkinės ir finansinės būklės, taip pat dėl iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų, teikiamų paskolų ir valstybės garantijų teikimo, paskolų naudojimo pagal tikslinę paskirtį ir paskolų grąžinimo;

325.3.4. dėl galimybės Savivaldybei prisiimti finansinius įsipareigojimus dėl prioritetinės Savivaldybės infrastruktūros plėtros;

325.4. Valstybės kontrolės prašymu teikia Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos atliktų auditų ataskaitas ir darbo dokumentus audito išorinei peržiūrai atlikti;

325.5. atlieka įstatymuose ir kituose teisės aktuose priskirtas funkcijas.

326. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba dirba pagal Savivaldybės kontrolieriaus patvirtintą Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos veiklos planą, kurio projektui turi pritarti Kontrolės komitetas.

327. Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba savo metinių veiklos ataskaitų rinkinį pateikia Tarybai iki kovo 31 d. ir per 10 kalendorinių dienų nuo patvirtinimo Taryboje paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje.

 

XXX SKYRIUS

SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS IR IŠPLĖSTINĖS SENIŪNAIČIŲ SUEIGOS SPRENDIMŲ VERTINIMAS

 

328. Taryba vertina Panevėžio miesto savivaldybės seniūnaičių sueigos ir išplėstinės seniūnaičių sueigos nuostatuose jų kompetencijai priskirtus sprendimus.

329. Seniūnaičių sueigos ir išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimai yra rekomendaciniai.

330. Jeigu seniūnaičių sueigos ar išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimų vertinimas priklauso:

330.1. Tarybos kompetencijai, jie vertinami artimiausiame Tarybos posėdyje tokia tvarka:

330.1.1. Seniūnaičių sueigos ar išplėstinės seniūnaičių sueigos pirmininkas parengia su inicijuojamu klausimu susijusią medžiagą ir kartu su Seniūnaičių sueigos ar išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimu ją pateikia merui.

330.1.2. Meras paveda Savivaldybės administracijos direktoriui išnagrinėti pateiktą medžiagą ir parengti motyvuotą Tarybos sprendimo projektą dėl pritarimo ar nepritarimo sueigos sprendimui.

330.2. Jeigu šių sprendimų vertinimas priklauso mero kompetencijai, jis įvertina šiuos sprendimus arba perduoda nagrinėti Savivaldybės administracijos padaliniui (-iams), kuris (-ie) išnagrinėja sprendimus, juos įvertina, parengia išvadą ir ją pateikia merui. Meras ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo seniūnaičių sueigos ar išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimo gavimo dienos priima sprendimą.

331. Tarybos sprendimai dėl seniūnaičių sueigos sprendimų vertinimo skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje ir išsiunčiami seniūnaičiams elektroniniu paštu.

332. Savivaldybės institucijos privalo paskelbti Savivaldybės interneto svetainėje ir išplėstinės seniūnaičių sueigos pirmininkui elektroniniu paštu savo vertinimus dėl išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimų, nurodydamos vertinimo motyvus ir numatomus veiksmus, jeigu tokių veiksmų bus imtasi.

 

XXXI SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS VEIKLOS PRIEŽIŪRA

 

333. Ar Savivaldybė laikosi Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir įstatymų, ar vykdo Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus, Lietuvos Respublikos savivaldybių administracinės priežiūros įstatymo nustatyta tvarka prižiūri Lietuvos Respublikos Vyriausybės skiriami valstybės pareigūnai – Vyriausybės atstovai.

334. Gyventojų skundus dėl Savivaldybės pareigūnų piktnaudžiavimo ar biurokratizmo tiria Lietuvos Respublikos Seimo kontrolieriai; jų įgaliojimai nustatyti Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstatyme.

335. Savivaldybės institucijų ir valstybės tarnautojų aktai ar veiksmai, pažeidžiantys gyventojų, institucijų, įstaigų, įmonių ir organizacijų teises, gali būti skundžiami Administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

336. Savivaldybių funkcijos ir teisių apribojimai, kai įvedama karo ir (ar) nepaprastoji padėtis, nustatomi įstatymuose.

 

XXXII SKYRIUS

BENDRAVIMAS SU GYVENTOJAIS

 

337. Siekdama garantuoti vietos savivaldos principų ir teisės įgyvendinimą Savivaldybės bendruomenės interesais, Taryba, bendraudama su gyventojais, taiko formas ir būdus, nurodytus šiame Reglamento skyriuje.

338. Tarybos posėdžių, komitetų posėdžių darbotvarkės, pateikti Tarybos sprendimų projektai, posėdžio protokolai skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

339. Tarybos posėdžių metu daromi garso ir vaizdo įrašai ir skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje. Tarybos posėdžių garso ir vaizdo įrašai neskelbiami viešai, kai tai gali atskleisti valstybės, tarnybos ar komercinę paslaptį, pažeisti fizinių asmenų teisę į privataus gyvenimo neliečiamumą ir teisę į asmens duomenų apsaugą.

340. Duomenys apie kiekvieno Tarybos nario balsavimą, išskyrus atvejus, kai balsuojama slaptai, yra vieši. Kiekvieno Tarybos nario balsavimo rezultatai skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

341. Tarybos narių pateiktos jų veiklos ataskaitos ne vėliau kaip per vieną darbo dieną skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje.

342. Tarybos nariai pagal mero patvirtintą Savivaldybės nuolatinių gyventojų priėmimo grafiką priima gyventojus Savivaldybėje ir dalyvauja susitikimuose su jais.

343. Už gyventojų priėmimo Savivaldybėje organizavimą atsako Tarybos veiklos administravimo skyrius, kuris priimtą grafiką paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje.

344. Gyventojų priėmimą organizuoja ir dokumentus, susijusius su gyventojų pareiškimais, skundais, pasiūlymais, tvarko Tarybos veiklos administravimo skyrius. 

345. Gyventojų pareiškimai, prašymai, paklausimai, pasiūlymai privalo būti išnagrinėti įstatymų nustatyta tvarka ir terminais.

346. Gyventojai pastabas ir pasiūlymus dėl biudžeto projekto pateikia Reglamento XV skyriuje nustatyta tvarka.

347. Tarybos nariai jiems skirtus nuolatinių gyventojų pareiškimus nagrinėja patys arba siunčia juos svarstyti atitinkamai institucijai. Apie nagrinėjimo rezultatus pareiškėją informuoja Tarybos narys.

348. Pareiškimus, prašymus, paklausimus, pasiūlymus, kuriuos pareiškėjai teikia nagrinėti merui ar Savivaldybės administracijai, gali teikti svarstyti ir komitetams.

349. Pareiškėjas gali iš anksto užsiregistruoti į priėmimus pas merą arba pas vicemerą (-us). Priėmimo data ir laikas skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje. Pareiškėjų priėmimus pas merą ir vicemerą organizuoja Tarybos veiklos administravimo skyrius. 

350. Savivaldybės interneto svetainėje užtikrinama galimybė Panevėžio miesto gyventojams išreikšti nuomonę Tarybos veiklos klausimais.

 

XXXIII SKYRIUS

VIETOS GYVENTOJŲ DALYVAVIMAS TVARKANT VIEŠUOSIUS SAVIVALDYBĖS REIKALUS

 

351. Savivaldybė, sudarydama sąlygas vietos gyventojams dalyvauti tvarkant viešuosius Savivaldybės reikalus: informuoja vietos gyventojus; konsultuojasi su vietos gyventojais; vertina ir viešina konsultavimosi su vietos gyventojais rezultatus; įtraukia vietos gyventojus į sprendimų priėmimą.

352. Vietos gyventojai informuojami, laikantis Vietos savivaldos įstatyme nustatytų reikalavimų.

353. Konsultavimosi su vietos gyventojais formą, vietą, laiką, trukmę pasiūlo konsultavimąsi inicijuojantys subjektai, įvertinę konsultavimuisi keliamus reikalavimus, nustatytus Vietos savivaldos įstatyme. Su vietos gyventojais konsultuojamasi šiomis formomis: vietos gyventojų apklausa (toliau – apklausa); vieši svarstymai, susirinkimai, forumai, diskusijos; konsultavimasis elektroninių ryšių priemonėmis Savivaldybės interneto svetainėje.

354. Apklausos rezultatai sprendimą priimančiam Savivaldybės administravimo subjektui yra patariamojo pobūdžio.

355. Apklausą inicijuoti ir joje dalyvauti gali asmenys, kuriems apklausos dieną yra sukakę 18 m. ir kurie savo gyvenamąją vietą yra deklaravę tos savivaldybės teritorijoje arba kurie yra įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą toje savivaldybėje. Šiam reikalavimui užtikrinti tvarkomi šie asmens duomenys: asmens vardas, pavardė, gimimo data ir gyvenamosios vietos adresas.

356. Apklausa gali būti surengta visoje Savivaldybės teritorijoje ar jos dalyje arba gyvenamosios vietovės teritorijoje ar jos dalyje. Apklausos teritorija parenkama atsižvelgiant į tai, kurios teritorijos vietos gyventojams sprendimas, dėl kurio teikiamas klausimas apklausai, turės tiesioginį poveikį.

357. Apklausai gali būti teikiami klausimai, kuriuos Savivaldybė sprendžia atlikdama savarankiškąsias funkcijas. Taryba gali nustatyti klausimus, kuriems spręsti turi būti organizuojamos apklausos. Apklausos dėl savivaldybių steigimo, esamų savivaldybių panaikinimo, taip pat jų teritorijų ribų bei centrų nustatymo ir keitimo, gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų nustatymo ir keitimo, pavadinimų joms suteikimo ir keitimo organizuojamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymu. 

358. Apklausos būdą ir apklausos teritoriją pasiūlo apklausos iniciatorius, sprendimą dėl apklausos būdo, laiko, vietos, trukmės ir apklausos teritorijos priima meras, paskelbdamas apklausą.

359. Apklausą organizuoja Savivaldybės administracijos direktorius Tarybos nustatyta tvarka.

360. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisė priklauso Savivaldybės gyventojams, Tarybai, merui.

361. Apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę vietos gyventojai įgyvendina tiesiogiai Vietos savivaldos įstatyme ir Vietos gyventojų apklausos tvarkos aprašo nustatyta tvarka.

362. Jeigu per 2 mėnesių laikotarpį, kuris skaičiuojamas nuo vietos gyventojų parašų dėl reikalavimo paskelbti apklausą rinkimo lapų išdavimo dienos, yra surinktas reikiamas siūlomos apklausos teritorijos vietos gyventojų parašų dėl reikalavimo paskelbti apklausą skaičius ir parašų rinkimo lapai perduoti merui, ir nenustatyta vietos gyventojų parašų klastojimo atvejų ar savanoriškumo principo pažeidimų, ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo parašų rinkimo lapų perdavimo merui dienos meras privalo paskelbti apklausą.

363. Taryba apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina ne mažiau kaip 1/4 Tarybos narių grupės reikalavimu tokia tvarka:

363.1. Apklausą inicijuojanti Tarybos narių grupė pateikia merui prašymą dėl apklausos organizavimo. Prašymą pasirašo visi iniciatyvinės grupės nariai.

363.2. Prašyme turi būti nurodyta: apklausai teikiamo klausimo tekstas, siūlomas apklausos būdas, teritorija, data ir vieta, trukmė, Tarybos narių grupės atstovas (-ai).

363. 3. Meras privalo paskelbti apklausą ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo šios grupės reikalavimo gavimo dienos.

364. Meras apklausos paskelbimo iniciatyvos teisę įgyvendina, priimdamas potvarkį.

365. Mero potvarkyje paskelbti apklausą turi būti nustatyta: apklausai teikiamo klausimo tekstas, apklausos teritorija, būdas, data, vieta, trukmė, taip pat apklausos komisijos sudėtis. Iniciatyvinė grupė turi teisę į apklausos komisiją deleguoti savo atstovą (atstovus).

366. Mero potvarkis paskelbti apklausą ir informacija gyventojams apie numatomas konsultacijas turi būti paskelbta per vietos žiniasklaidos priemones ir Savivaldybės interneto svetainėje.

367. Apklausos organizavimo išlaidos apmokamos iš Savivaldybės biudžeto.

368. Apklausos rezultatus ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po apklausos pabaigos apklausos komisija pateikia merui. Meras paskelbia apklausos rezultatus per vietos žiniasklaidos priemones ir Savivaldybės interneto svetainėje. 

369. Taryba privalo artimiausiame Tarybos posėdyje Reglamento nustatyta tvarka svarstyti apklausai pateiktą klausimą, jeigu savo nuomonę pateiktu klausimu pareiškė ne mažiau kaip 10 procentų apklausos teritorijos gyventojų, turinčių teisę dalyvauti apklausoje.

370. Apklausai pateikto klausimo pateikimo Tarybai tvarka:

370.1. Savivaldybės administracija parengia atitinkamą Tarybos sprendimo projektą ir Tarybos veiklos Reglamento XI skyriuje nustatyta tvarka teikia jį svarstyti Tarybai;

370.2. Tarybos sprendime dėl apklausai pateikto klausimo turi būti nurodyti apklausos rezultatai ir Tarybos sprendimo motyvai.

371. Tarybos sprendimas dėl apklausai pateikto (pateiktų) klausimo (klausimų) turi būti paskelbtas vietos žiniasklaidos priemonėse ir Savivaldybės interneto svetainėje.

____________________

 

Panevėžio miesto savivaldybės

2023 m. balandžio 20 d. sprendimo Nr. 1-103

(Panevėžio miesto savivaldybės

2023 m. rugsėjo 28 d. sprendimo Nr. 1-275

redakcija)

Panevėžio miesto savivaldybės

tarybos veiklos reglamento

1 priedas

 

 

(Pažymos apie tarybos narių dalyvavimą posėdžiuose forma)

 

 

 

Panevėžio miesto savivaldybės

merui

 

PAŽYMA

APIE TARYBOS NARIŲ DALYVAVIMĄ POSĖDŽIUOSE

 

20___ m. _________ __ d.

Panevėžys

 

_______________________________________

(posėdžio pavadinimas)

 

Posėdžio pradžia: ........ val. ..... min.        

 

Posėdžio pabaiga: ........ val. ..... min.          

 

Eil. Nr.

Tarybos nario vardas, pavardė

Posėdžio laikas

Tarybos nario posėdyje dalyvautas laikas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________________________________________________________

(Posėdžio pirmininkas)                          (parašas)                                  (vardas ir pavardė)

 

 

___________________________________________________________________

 

 

(Posėdžio sekretorius)                                                              (parašas)                                                  (vardas ir pavardė)

 

Panevėžio miesto savivaldybės

2023 m. balandžio 20 d. sprendimo Nr. 1-103

(Panevėžio miesto savivaldybės

2023 m. rugsėjo 28 d. sprendimo Nr. 1-275

redakcija)

Panevėžio miesto savivaldybės

 

tarybos veiklos reglamento

 

2 priedas

 

 

202_ m. _____________ mėn. Tarybos narių posėdžių lankomumo žiniaraštis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eil. Nr.

Tarybos nario vardas, pavardė

Pareigos (išskirti opozicijos lyderį, komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkus ir jų pavaduotojus)

Vykusio posėdžio (-ių) laikas

(pažymima, kurio narys Tarybos narys yra) 

Dalyvautas posėdyje laikas

(pažymima, kurio narys Tarybos narys yra) 

 

Tarybos nario atlyginimo koeficientas

(Tarybos nario posėdžiuose dalyvautas valandų skaičius padalintas iš vykusių posėdžių laiko)

Tarybos

Komiteto

Komisijos

Kolegijos

Tarybos

Komiteto

Komisijos

Kolegijos

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žiniaraštį užpildė 

___________________

_____________________

_____

 

pareigos

v., pavardė, parašas

data

 

 

 

___________________

_____________________

_____

 

pareigos

v., pavardė, parašas

data

 

 

___________________

_____________________

_____

 

pareigos

v., pavardė, parašas

data

 

 

3 priedas. Neteko galios nuo 2023-09-29

Priedo naikinimas:

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba, Sprendimas

Nr. 1-275, 2023-09-28, paskelbta TAR 2023-09-28, i. k. 2023-18877

Dėl Savivaldybės tarybos 2023 m. balandžio 20 d. sprendimo Nr. 1-103 „Dėl Panevėžio miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo ir Savivaldybės tarybos 2015 m. kovo 26 d. sprendimo Nr. 1-44 pripažinimo netekusiu galios“ pakeitimo