Suvestinė redakcija nuo 2022-07-22 iki 2023-12-15
Sprendimas paskelbtas: TAR 2021-12-17, i. k. 2021-26098
VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS
TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO
2021 m. gruodžio 15 d. Nr. 1-1256
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 nutarimu Nr. 583 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, Vilniaus miesto savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:
2. Pripažinti netekusiu galios Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2014 m. gruodžio 3 d. sprendimą Nr. 1-2160 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos patvirtinimo“.
PATVIRTINTA
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos
2021 m. gruodžio 15 d.
sprendimu Nr. 1-1256
MOKĖJIMO UŽ SOCIALINES PASLAUGAS TVARKOS APRAŠAS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato mokėjimo už tam tikrų rūšių socialines paslaugas tvarką, mokėjimo dydžius bei jų sumažinimo sąlygas, atleidimo nuo mokėjimo už socialines paslaugas atvejus, pagalbos pinigų mokėjimo atvejus ir kitas sąlygas.
Punkto pakeitimai:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
2. Aprašas taikomas mokėjimui už tas socialines paslaugas, kurias planuoja, skiria, kurių poreikį asmeniui (šeimai) nustato Vilniaus miesto savivaldybė (toliau – Savivaldybė) ir kurių teikimas finansuojamas iš Savivaldybės biudžeto ar Savivaldybės biudžetui skiriamų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų socialinėms paslaugoms organizuoti. Už kitas privačiai ar papildomai asmens (šeimos) pageidavimu teikiamas socialines paslaugas mokama paslaugas gaunančio asmens (jam atstovaujančio) ir socialinių paslaugų įstaigos tarpusavio susitarimu.
3. Aprašas yra taikomas Savivaldybės gyventojams, deklaravusiems gyvenamąją vietą Savivaldybėje arba įtrauktiems į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, o įgyvendinant Aprašo VI skyriaus nuostatas taip pat taikomas ir Savivaldybės gyventojams, nedeklaravusiems gyvenamosios vietos ir neįtrauktiems į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Savivaldybėje, tačiau faktiškai gyvenantiems Savivaldybės teritorijoje, bei šeimynoms ir globos centrams (budintiems globėjams), kurių buveinė įregistruota Savivaldybės teritorijoje arba su kuriais Savivaldybė yra sudariusi paslaugų pirkimo sutartį.
Punkto pakeitimai:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
4. Socialinių paslaugų kaina apskaičiuojama vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. spalio 10 d. nutarimu Nr. 978 „Dėl Socialinių paslaugų finansavimo ir lėšų apskaičiavimo metodikos patvirtinimo“.
5. Savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų teikiamų socialinių paslaugų kainą kiekvienų metų paskutinį ketvirtį, suderinęs su įstaigos veiklą kuruojančiu ir socialines paslaugas mieste organizuojančiu Savivaldybės administracijos skyriumi, tvirtina socialines paslaugas teikiančios įstaigos vadovas. Nauja kaina įsigalioja kitų metų sausio 1 d.
6. Konkretus asmens mokėjimo už socialines paslaugas dydis apskaičiuojamas rengiant mokėjimo už teikiamas socialines paslaugas sutartį. Mokestis mokamas už praėjusį mėnesį suteiktas socialines paslaugas.
7. Sutartys dėl mokėjimo už teikiamas socialinės globos paslaugas pasirašomos Savivaldybės administracijos direktoriaus įgalioto Savivaldybės administracijos darbuotojo, socialines paslaugas gaunančio asmens (vieno iš suaugusių šeimos narių), jo globėjo ar kito asmens, kuris mokės už socialines paslaugas, ir socialinės globos įstaigos vadovo. Konkretus mokėjimo dydis pinigine išraiška yra apskaičiuojamas Asmens finansinių galimybių vertinime, kuris yra neatsiejama sutarties dalis.
8. Tais atvejais, kai Savivaldybės socialinių paslaugų įstaigose yra laisvų vietų, socialinės paslaugos gali būti teikiamos ir ne Savivaldybės gyventojams. Tokiu atveju jie moka visą nustatytą socialinės paslaugos kainą (kartu su gyvenamosios vietos savivaldybės mokama dalimi).
9. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymu ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimu Nr. 583 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintu Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu. Apraše vartojamos sąvokos atitinka šiuose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.
II SKYRIUS
MOKĖJIMAS UŽ BENDRĄSIAS SOCIALINES PASLAUGAS
10. Informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo, asmens higienos paslaugos ir maitinimo organizavimo, aprūpinimo būtiniausiais drabužiais ir avalyne bei sociokultūrinės paslaugos teikiamos nemokamai.
11. Mokėjimo už transporto paslaugas dydžiai yra:
Punkto pakeitimai:
Nr. 1-1514, 2022-07-20, paskelbta TAR 2022-07-21, i. k. 2022-15928
11.1. 30 procentų transporto išlaidų tikslinės kompensacijos dydžio, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2008 m. liepos 8 d. įsakymu Nr. A1-234 „Dėl Transporto išlaidų kompensacijų mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, už paslaugų gavėjo nuvežimą transporto priemone iki paskyrimo vietos, laukimą paskyrimo vietoje ne ilgiau kaip vieną valandą ir parvežimą atgal;
11.2. 20 procentų transporto išlaidų tikslinės kompensacijos dydžio, patvirtinto Įsakymu, už paslaugų gavėjo nuvežimą (parvežimą) viena kryptimi;
12. Periodinės (pagal patvirtintą grafiką ir maršrutą) transporto paslaugos teikiamos nemokamai, kai asmuo jas gauna ne daugiau kaip 3 kartus per mėnesį. Už transporto paslaugas (pagal patvirtintus grafikus ir maršrutus) asmenys moka:
13. Už taksi, pritaikyto vežti judėjimo negalią turinčius asmenis, paslaugas moka pats paslaugos gavėjas.
14. Iš Savivaldybės biudžeto lėšų specialiojo transporto paslaugų teikėjui, atrinktam konkurso būdu, apmokamas vienkartinis transporto paslaugos suteikimo mokestis, t. y. už pagalbą, teikiamą pagal individualius asmens poreikius, palydint asmenį iš jo namų iki transporto priemonės ir iš jos iki tikslo objekto ir atgal.
III SKYRIUS
MOKĖJIMAS UŽ SOCIALINĘ PRIEŽIŪRĄ
16. Pagalba globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, įvaikintojams ir šeimynų dalyviams ar besirengiantiesiems jais tapti, nurodyta Socialinių paslaugų įstatymo 18 straipsnio 9 dalyje, socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo, laikino apnakvindinimo (išskyrus 20 punkte nurodytą laikino apnakvindinimo paslaugą), vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugos, palydėjimo paslaugos jaunuoliams teikiamos nemokamai.
17. Asmens mokėjimo už apgyvendinimą savarankiško gyvenimo namuose, už intensyvios krizių įveikimo pagalbos ir apsaugotame būste teikiamas socialinės priežiūros paslaugas dydis per mėnesį, kai asmens pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra:
17.1. didesnės už valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dvigubą dydį, bet mažesnės už VRP trigubą dydį, – 5 procentai asmens pajamų;
17.2. didesnės už VRP trigubą dydį, bet mažesnės už VRP keturgubą dydį, – 10 procentų asmens pajamų;
17.3. didesnės už VRP keturgubą dydį, bet mažesnės už VRP penkiagubą dydį, – 15 procentų asmens pajamų;
18. Kai asmuo gydomas stacionariose gydymo ar reabilitacijos įstaigose, jis yra atleidžiamas nuo mokėjimo už socialinės priežiūros paslaugas proporcingai gydymosi laikui.
19. Mokėjimo už apgyvendinimo nakvynės namuose teikiamas socialinės priežiūros paslaugas dydis per mėnesį yra 20 procentų asmens (šeimos) pajamų.
Punkto pakeitimai:
Nr. 1-1514, 2022-07-20, paskelbta TAR 2022-07-21, i. k. 2022-15928
20. Asmens mokėjimo už laikino apnakvindinimo paslaugą biudžetinės įstaigos Vilniaus „Vilko pėdos“ namų padalinyje „Saugūs namai“ dydis yra 20 procentų VRP per parą.
21. Šeimos mokėjimo už intensyvios krizių įveikimo pagalbos paslaugas dydis per mėnesį, kai šeimos pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra:
21.1. didesnės už valstybės remiamų pajamų dvigubą dydį, bet mažesnės už VRP trigubą dydį, – 5 procentai šeimos pajamų;
21.2. didesnės už VRP trigubą dydį, bet mažesnės už VRP keturgubą dydį, – 10 procentų šeimos pajamų;
21.3. didesnės už VRP keturgubą dydį, bet mažesnės už VRP penkiagubą dydį, – 15 procentų šeimos pajamų;
22. Savarankiško gyvenimo namų gyventojai ir apsaugotame būste teikiamų socialinės priežiūros paslaugų gavėjai, padovanoję savo būstą Savivaldybei, nuo mokėjimo už šias socialinės priežiūros paslaugas yra atleidžiami. Socialinės priežiūros paslaugų teikimo išlaidos dengiamos Savivaldybės biudžeto lėšomis.
23. Krizių atvejais, kai asmuo (šeima) patiria fizinį ar psichologinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam ar emociniam saugumui, sveikatai ar gyvybei, socialinės priežiūros paslaugos 7 pirmąsias kalendorines dienas teikiamos nemokamai.
24. Mokestis už per mėnesį suteiktą pagalbą į namus asmeniui (šeimai) (M) apskaičiuojamas sudedant suteiktų paslaugų įkainius (Į), padaugintus iš suteiktų paslaugų skaičiaus (S), pagal formulę:
M = SUM (Į x S),
kur:
Į = (P x Kval) x Kkoef;
P – paslaugos teikimo trukmė valandomis;
Kval – pagalbos į namus valandos kaina eurais;
Kkoef – pagalbos į namus valandos kainos kompensavimo koeficientas, kurio dydis yra 0,25 maitinimo organizavimo ir sveikatos priežiūros organizavimo paslaugoms, 0,5 – pagalbos buityje ir namų ruošoje, ūkio darbų ir kitoms paslaugoms.
25. Mokėjimo už teikiamas laikino atokvėpio asmens namuose paslaugas dydis, kai šeimos pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) didesnės už VRP dvigubą dydį, yra 0,01 VRP už valandą. Mokėjimo už teikiamas psichosocialinės pagalbos paslaugas dydis per mėnesį, kai asmens pajamos didesnės už VRP dvigubą dydį, yra 20 procentų nuo asmeniui suteiktos paslaugos kainos.
Punkto pakeitimai:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
26. Socialinių paslaugų įstaigos vadovas turi teisę, esant objektyvių priežasčių ir gavęs socialinės paslaugos gavėjo prašymą raštu, atidėti mokėjimą už suteiktas socialinės priežiūros paslaugas vienam mėnesiui.
27. Asmuo, pageidaujantis kartotinai gauti socialinės priežiūros paslaugas, turi būti atsiskaitęs su socialinių paslaugų įstaiga už anksčiau teiktas šios rūšies paslaugas.
28. Asmeniui (šeimai), Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nustatyta tvarka gaunančiam (-iai) socialinę pašalpą, arba asmeniui (šeimai), kurio (-ios) pajamos (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) yra mažesnės už VRP dvigubą dydį, socialinė priežiūra teikiama nemokamai, išskyrus atvejus, kai šis asmuo yra socialinę riziką patiriantis suaugęs asmuo, kuris ilgiau kaip mėnesį per kalendorinius metus gyvena socialinių paslaugų įstaigoje ir joje gauna socialinę priežiūrą.
29. Atskaičius nustatytą asmens (šeimos) mokėjimo už socialinę priežiūrą dalį, asmens (vidutinės šeimos pajamos, tenkančios vienam šeimos nariui) mėnesio pajamos negali likti mažesnės už VRP dvigubą dydį, o socialinę riziką patiriančio suaugusio asmens, ilgiau kaip mėnesį per kalendorinius metus gyvenančio socialinių paslaugų įstaigoje ir joje gaunančio socialinę priežiūrą, mėnesio pajamos negali likti mažesnės nei 0,8 VRP.
IV SKYRIUS
MOKĖJIMAS UŽ DIENOS SOCIALINĘ GLOBĄ
30. Mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą dienos socialinę globą dydis yra:
30.2. asmens, gyvenančio šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės už VRP trigubą dydį, 20 procentų asmens pajamų;
30.3. asmens, gyvenančio šeimoje, kurios pajamos vienam šeimos nariui yra didesnės už VRP trigubą dydį, 30 procentų asmens pajamų;
30.4. likusios dienos socialinės globos kainos dalis – iš Savivaldybės biudžeto lėšų arba Savivaldybės biudžetui skiriamų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų socialinėms paslaugoms teikti, bet ne daugiau nei Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatytas maksimalus dienos socialinės globos išlaidų finansavimo dydis.
Papildyta papunkčiu:
Nr. 1-1514, 2022-07-20, paskelbta TAR 2022-07-21, i. k. 2022-15928
31. Asmenys, gaunantys dienos socialinės globos paslaugas, gali būti atleidžiami nuo mokesčio už dienos socialinę globą ar šis mokestis gali būti sumažintas atsitikus nelaimei, dėl kurios asmuo (šeima) turėjo papildomų išlaidų.
V SKYRIUS
MOKĖJIMAS UŽ TRUMPALAIKĘ IR ILGALAIKĘ SOCIALINĘ GLOBĄ
33. Asmens mokėjimo už vieną kalendorinį mėnesį teikiamą trumpalaikę atokvėpio socialinę globą dydis yra 80 procentų asmens pajamų, už trumpalaikę tęstinę socialinę globą – 60 procentų asmens pajamų, trumpalaikę globą namuose – 50 procentų.
34. Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą suaugusiam asmeniui dydis per mėnesį yra 80 procentų asmens pajamų, jeigu asmens turto vertė yra mažesnė už jo gyvenamosios vietos savivaldybėje nustatytą turto vertės normatyvą.
35. Asmenys, padovanoję savo būstą Savivaldybei, nuo mokėjimo už ilgalaikės socialinės globos paslaugas yra atleidžiami. Šiems asmenims ilgalaikė socialinė globa suteikiama išimties (prioriteto) tvarka. Šiame punkte nurodytu atveju ilgalaikės socialinės globos paslaugų teikimo išlaidos padengiamos iš Savivaldybės biudžeto lėšų arba Savivaldybės biudžetui skiriamų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų socialinėms paslaugoms teikti.
Punkto pakeitimai:
Nr. 1-1514, 2022-07-20, paskelbta TAR 2022-07-21, i. k. 2022-15928
36. Mokėjimo už ilgalaikę socialinę globą vaikui su negalia dydis nustatomas neatsižvelgiant į asmens turtą ir yra 80 procentų vaiko pajamų.
37. Tais atvejais, kai trumpalaikės, ilgalaikės socialinės globos paslaugos gavėjas pagal Lietuvos Respublikos valstybinių šalpos išmokų įstatymą gauna slaugos ar priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, 100 procentų šios kompensacijos skiriama mokėjimui už šias socialinės globos paslaugas padengti.
38. Likusi trumpalaikės ir ilgalaikės socialinės globos kainos dalis socialinės globos įstaigai padengiama iš Savivaldybės biudžeto lėšų arba Savivaldybės biudžetui skiriamų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų socialinėms paslaugoms teikti, bet ne daugiau nei Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatytas maksimalus socialinės globos išlaidų finansavimo dydis.
39. Jeigu asmuo, gyvenantis socialinės globos įstaigoje, dienos metu gauna dienos socialinės globos paslaugas kitoje dienos socialinės globos įstaigoje, jis socialinės globos įstaigai moka nustatyto dydžio mokestį už ilgalaikę socialinę globą. Ilgalaikės socialinės globos įstaiga perveda apskaičiuoto dydžio mokestį dienos socialinės globos įstaigai už asmeniui teikiamas dienos socialinės globos paslaugas.
41. Nuo skirtumo tarp įstaigos nustatytos socialinės globos kainos ir asmens mokamos dalies (kai nėra nustatytas mokestis nuo turto vertės) bei Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatyto maksimalaus socialinės globos išlaidų finansavimo dydžio sumos mokėjimo Socialinės globos skyrimo komisija gali atleisti:
41.2. asmenį, kurio suaugę vaikai ir (ar) vaikaičiai yra socialinės rizikos asmenys ir atsisako jais rūpintis;
41.3. asmenį, kurio suaugusiems vaikams ir (ar) vaikaičiams reikalinga socialinė priežiūra ar globa;
VI SKYRIUS
PAGALBOS PINIGŲ MOKĖJIMAS
42. Pagalbos pinigų rūšys:
42.1. periodinė piniginė išmoka, mokama šeimai (asmeniui), šeimynai už vaikų globą (rūpybą) ar budinčiam globotojui per globos centrą už vaikų priežiūrą;
42.2. vienkartinė vaiko įsikūrimo išmoka, mokama šeimai (asmeniui), šeimynai, budinčiam globotojui per globos centrą, globojamo (rūpinamo) vaiko gyvenamajai erdvei sukurti ir būtiniausioms reikmėms įsigyti.
TAR pastaba. Nnurodyta vienkartinė vaiko įsikūrimo išmoka šeimynoms, budinčiam globotojui per globos centrą, šeimai (asmeniui), išskyrus šeimas (asmenis), globojančias (rūpinančias) giminystės ryšiais nesusijusius vaikus, mokama, kai vaiko globa (rūpyba) nustatoma po šio sprendimo įsigaliojimo dienos.
Punkto pakeitimai:
Nr. 1-1514, 2022-07-20, paskelbta TAR 2022-07-21, i. k. 2022-15928
43. Pagalbos pinigai skiriami:
43.1. globėjams (rūpintojams), kurių globojamiems (rūpinamiems) vaikams globa (rūpyba) po 2007 m. sausio 1 d. nustatyta Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos institucijos teikimu ir kurie deklaravę gyvenamąją vietą ar įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Savivaldybėje ir (arba) nedeklaravę gyvenamosios vietos ir neįtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Savivaldybėje, tačiau faktiškai gyvena Savivaldybės teritorijoje;
43.2. globėjams (rūpintojams), kurių globojamiems (rūpinamiems) vaikams globa (rūpyba) nustatyta iki 2006 m. gruodžio 31 d. ir kurie deklaravę gyvenamąją vietą ar įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Savivaldybėje ir (arba) nedeklaravę gyvenamosios vietos ir neįtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Savivaldybėje, tačiau faktiškai gyvena Savivaldybės teritorijoje;
43.3. šeimynoms ir budinčiam globotojui per globos centrą, kurių buveinė įregistruota Savivaldybės teritorijoje arba su kuriais Savivaldybė yra sudariusi paslaugų pirkimo sutartį.
Papunkčio pakeitimai:
Nr. 1-1514, 2022-07-20, paskelbta TAR 2022-07-21, i. k. 2022-15928
44. Pagalbos pinigai šeimai (asmeniui), šeimynai ar budinčiam globotojui per globos centrą skiriami, mokami ir jų panaudojimas kontroliuojamas Savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka.
Punkto pakeitimai:
Nr. 1-1514, 2022-07-20, paskelbta TAR 2022-07-21, i. k. 2022-15928
45. Pagalbos pinigų dydžiai:
45.1. šeimai (asmeniui), šeimynai už vaikų globą (rūpybą) ar budinčiam globotojui per globos centrą už vaikų priežiūrą per mėnesį skiriama periodinė piniginė išmoka:“
Papunkčio pakeitimai:
Nr. 1-1514, 2022-07-20, paskelbta TAR 2022-07-21, i. k. 2022-15928
45.1.1. už vieno vaiko iki 18 metų ir vyresnio, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jam sukaks 21 metai, globą (rūpybą) ar priežiūrą – 3 bazinės socialinės išmokos (toliau – BSI) dydžių suma;
45.1.2. už dviejų vaikų iki 18 metų ir vyresnius, jeigu jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 21 metai, globą (rūpybą) ar priežiūrą – 5 BSI dydžių suma;
45.1.3. už trijų ir daugiau vaikų iki 18 metų ir vyresnius, jeigu jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 21 metai, globą (rūpybą) ar priežiūrą – 8 BSI dydžių suma;
45.2. šeimai (asmeniui), šeimynai ar budinčiam globotojui per globos centrą, mokama 500 (penkių šimtų) Eur vienkartinė vaiko įsikūrimo išmoka vaiko gyvenamajai erdvei sukurti ir būtiniausioms reikmėms įsigyti.
TAR pastaba. Nnurodyta vienkartinė vaiko įsikūrimo išmoka šeimynoms, budinčiam globotojui per globos centrą, šeimai (asmeniui), išskyrus šeimas (asmenis), globojančias (rūpinančias) giminystės ryšiais nesusijusius vaikus, mokama, kai vaiko globa (rūpyba) nustatoma po šio sprendimo įsigaliojimo dienos.
Papunkčio pakeitimai:
Nr. 1-1514, 2022-07-20, paskelbta TAR 2022-07-21, i. k. 2022-15928
46. Periodinės pagalbos pinigų skyrimo dydis už ne visą mėnesį teikiamą globą (rūpybą) ar priežiūrą nustatomas proporcingai teikiamos globos (rūpybos) ar vaiko priežiūros trukmei.
Papildyta skyriumi:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
VII SKYRIUS
ASMENS (ŠEIMOS NARIŲ) FINANSINIŲ GALIMYBIŲ VERTINIMAS
Skyriaus numeracijos pakeitimas:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
47. Mokėjimo už ilgalaikės socialinės globos paslaugas šaltiniai – asmens pajamos ir turtas, išreikštas pinigais. Kai asmens turimų pajamų ir piniginių lėšų nepakanka, mokėjimo šaltiniu nustatomas asmens suaugusių vaikų, kitų suinteresuotų asmenų – turto perėmėjų ar būsimų paveldėtojų piniginės lėšos, kurios naudojamos sutartyje numatyto asmens mokėjimo dydžio teikiamoms socialinių paslaugų išlaidoms apmokėti.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
48. Socialinės globos įstaiga, paslaugų teikimo metu pasikeitus socialinės globos paslaugų kainai, teisės aktams, reglamentuojantiems apmokėjimą už paslaugas, ar šių paslaugų gavėjo pajamoms, atlieka naują finansinių galimybių vertinimą nuo to mėnesio, kurį pasikeitė paslaugų kaina, teisės aktai, reglamentuojantys mokėjimą už socialines paslaugas, ar paslaugų gavėjo pajamos, ir supažindina su šiais pakeitimais paslaugų gavėją ir Savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyrių (toliau – Socialinių paslaugų skyrius).
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
49. Jeigu nuo sprendimo skirti ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos paslaugas ir siuntimo į socialines paslaugas teikiančią įstaigą praeina daugiau kaip 2 mėnesiai, finansinės galimybės vertinamos ir mokėjimo dydis nustatomas iš naujo.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
50. Socialinės globos įstaigos vadovas nedelsdamas informuoja Socialinių paslaugų skyrių apie jau gaunančio ilgalaikę socialinę globą asmens turto pokyčius. Gavęs informaciją apie asmens turto pokyčius, Socialinių paslaugų skyriaus atsakingas darbuotojas naują asmens finansinių galimybių vertinimą atlieka ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo minėtos informacijos gavimo.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
51. Iš naujo įvertinus asmens finansines galimybes, asmuo už socialines paslaugas moka nuo to mėnesio, nuo kurio pasikeitė asmens (šeimos) pajamos, turtas arba teisės aktai, reglamentuojantys mokėjimą už socialines paslaugas.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
52. Kai turtas pakeistas į pinigines lėšas, gavus asmens prašymą sumažinti mokestį už teikiamas socialinės globos paslaugas, Socialinių paslaugų skyriaus atsakingas darbuotojas atlieka naują asmens finansinių galimybių vertinimą ir sumažina paslaugų gavėjo turto vertę per 12 mėnesių sumokėto 1 procento turto vertės, viršijančios turto vertės normatyvą, mokesčio ir asmens specialiesiems globos poreikiams išleistų lėšų suma.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
VIII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
Skyriaus numeracijos pakeitimas:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
53. Valstybės tarnautojai ir darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, už šio Aprašo nuostatų nesilaikymą atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
54. Aprašo nuostatų vykdymo metu asmens duomenys tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
55. Už asmens duomenų saugojimo ir naudojimo kontrolę atsakingas Socialinių paslaugų skyriaus vedėjo įgaliotas darbuotojas.
Punkto numeracijos pakeitimas:
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
Pakeitimai:
1.
Vilniaus miesto savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. 1-1291, 2022-01-12, paskelbta TAR 2022-01-18, i. k. 2022-00696
Dėl Tarybos 2021-12-15 sprendimo Nr. 1-1256 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo
2.
Vilniaus miesto savivaldybės taryba, Sprendimas
Nr. 1-1514, 2022-07-20, paskelbta TAR 2022-07-21, i. k. 2022-15928
Dėl Tarybos 2021-12-15 sprendimo Nr. 1-1256 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo