Suvestinė redakcija nuo 2022-05-17 iki 2023-11-14

 

Nutarimas paskelbtas: TAR 2021-12-22, i. k. 2021-26497

 

 

TEISĖJŲ TARYBA

 

NUTARIMAS

DĖL mokėjimO už darbą ir budėjimą poilsio ir švenčių dienomis bei pavadavimą,  PRIEMOKŲ UŽ PADIDĖJUSĮ DARBO KRŪVĮ SKYRIMO IR MOKĖJIMO BENDROSIOS KOMPETENCIJOS IR SPECIALIZUOTŲ TEISMŲ TEISĖJAMS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2021 m. gruodžio 20 d. Nr. 13P-155-(7.1.2.)

Vilnius

 

 

Teisėjų taryba, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos teisėjų darbo apmokėjimo įstatymo 6 straipsnio 7 dalimi ir 7 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos teismų įstatymo 120 straipsnio 17 punktu,  n u t a r i a:

1. Patvirtinti Mokėjimo už darbą ir budėjimą poilsio ir švenčių dienomis bei pavadavimą, priemokų už padidėjusį darbo krūvį skyrimo ir mokėjimo bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjams tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Teisėjų tarybos 2014 m. gruodžio 19 d. nutarimą Nr. 13P-167-(7.1.2) „Dėl Pavyzdinio kompensavimo teisėjams už viršvalandinį darbą, darbą poilsio ir švenčių dienomis bei budėjimą tvarkos aprašo patvirtinimo“ (su visais pakeitimais ir papildymais);

2.2. Teisėjų tarybos 2021 m. liepos 23 d. nutarimą  Nr. 13P-98-(7.1.2) „Dėl priemokų už padidėjusį darbo krūvį skyrimo ir mokėjimo bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjams tvarkos aprašo patvirtinimo“  (su visais pakeitimais ir papildymais).

3. Nustatyti, kad šis nutarimas įsigalioja 2022 m. sausio 1 d.

 

 

 

Pirmininkė                                                                                                                Sigita Rudėnaitė

 

 

Sekretorius                                                                                                       Ramūnas Gadliauskas

 

 

PATVIRTINTA

Teisėjų tarybos

2021 m. gruodžio 20 d.

nutarimu Nr. 13P-155-(7.1.2.)

 

Mokėjimo už darbą ir budėjimą poilsio ir švenčių dienomis bei pavadavimą, PRIEMOKŲ UŽ PADIDĖJUSĮ DARBO KRŪVĮ SKYRIMO IR MOKĖJIMO BENDROSIOS KOMPETENCIJOS IR SPECIALIZUOTŲ TEISMŲ TEISĖJAMS TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokėjimo už darbą ir budėjimą poilsio ir švenčių dienomis bei pavadavimą, priemokų už padidėjusį darbo krūvį skyrimo ir mokėjimo bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjams tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato mokėjimo bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjams už darbą ir budėjimą poilsio ir švenčių dienomis bei pavadavimą, priemokų padidėjusį darbo krūvį, kai yra padidėjęs darbų mastas atliekant kito to paties bendrosios kompetencijos ar specializuoto teismo (ar tų pačių teismo rūmų) teisėjo funkcijas dėl laikino šio teisėjo nebuvimo, taip pat kai dėl iš anksto nenumatytų priežasčių žymiai padaugėja gaunamų nagrinėti tam tikros kategorijos bylų per mėnesį, tvarką.

2. Aprašo nuostatos dėl priemokų mokėjimo netaikomos, jeigu:

2.1. darbo krūvis teisme galėjo (gali) būti sureguliuotas teisės aktuose nustatytomis administravimo teismuose ar kitomis priemonėmis (pavyzdžiui, perskirstant bylas tarp teismų (teismo rūmų), laikinai perkeliant teisėjus ir kt.);

2.2. teisėjo darbo krūvis iki darbų masto padidėjimo buvo mažesnis nei vidutinis metinis teisėjo darbo krūvis tos pačios pakopos teismuose.

Punkto pakeitimai:

Nr. 13P-116-(7.1.2.), 2022-05-12, paskelbta TAR 2022-05-16, i. k. 2022-10298

 

3. Siekdami efektyvaus teismo darbo organizavimo ir darbo užmokesčiui skirtų lėšų naudojimo, teismų pirmininkai bendradarbiaudami su kitomis institucijomis (policija, prokuratūra) turi imtis organizacinių priemonių, užtikrinančių, jog budėjimas būtų vykdomas kuo trumpesnį laiką, paprastai budint sekmadieniais ar antrą iš eilės einančią šventinę dieną.

4. Šiame Apraše vartojamos sąvokos:

4.1. Kito teisėjo funkcijų atlikimas – teisėjo darbas padidėjusiu darbo krūviu, kai teisme (ar tuose pačiuose teismo rūmuose) laikinai neužimtos kito to paties teismo teisėjo pareigos arba kai kitas to paties teismo (ar tų pačių teismo rūmų) teisėjas laikinai negali eiti teisėjo pareigų.

4.2. Tam tikros kategorijos bylos – bylų grupė, apibrėžiama pagal Teisėjų tarybos patvirtintus baudžiamųjų, civilinių ir administracinių bylų kategorijų klasifikatorius arba kitais požymiais apibrėžiama bylų ar ikiteisminio tyrimo dokumentų, nagrinėjamų specialaus įstatymo pagrindu, grupė, jeigu klasifikatoriuose nėra išskirta atskira tokių bylų kategorija.

4.3. Iš anksto nenumatytos priežastys – socialinės, ekonominės, finansinės, politinės, teisinės ar kitos priežastys, lemiančios gaunamų nagrinėti bylų skaičiaus padidėjimą teismuose, kurių iš anksto nebuvo galima numatyti.

4.4. Žymus bylų padaugėjimas – dėl iš anksto nenumatytų priežasčių teisme per mėnesį išnagrinėtų tam tikros kategorijos bylų kiekio padidėjimas daugiau nei 20 procentų. Tuo atveju, kai teisme tam tikros kategorijos bylos anksčiau nebuvo nagrinėjamos, žymus išnagrinėtų tam tikros kategorijos bylų padaugėjimas fiksuojamas, kai tokios kategorijos bylų kiekis padidėja daugiau nei 20 procentų už vidutinį to bylos tipo, kuriam priskirtos atitinkamos kategorijos bylos, išnagrinėtų teisme bylų kiekį per praėjusius dvylika mėnesių.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 13P-116-(7.1.2.), 2022-05-12, paskelbta TAR 2022-05-16, i. k. 2022-10298

 

4.5. Padidėjęs darbo krūvis:

4.5.1. teisėjo per 3 mėnesių laikotarpį išnagrinėtų bylų kiekio padidėjimas ne mažiau nei 20 procentų už vidutinį tos pačios pakopos teismų arba, atitinkamai, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo ar Lietuvos apeliacinio teismo vienam faktiškai dirbančiam teisėjui per tą patį laikotarpį tenkantį išnagrinėtų bylų kiekį dėl kito teisėjo funkcijų atlikimo arba;

4.5.2. teisėjo per mėnesį išnagrinėtų tam tikros kategorijos bylų kiekio padidėjimas daugiau nei 20 procentų, tačiau ne mažiau nei 10 išnagrinėtų tos kategorijos bylų, dėl žymaus bylų padaugėjimo. Tuo atveju, kai teisme yra nustatyta teisėjų specializacija, vertinant padidėjusio krūvio duomenis atsižvelgiama į teisėjo specializaciją.

Papunkčio pakeitimai:

Nr. 13P-116-(7.1.2.), 2022-05-12, paskelbta TAR 2022-05-16, i. k. 2022-10298

 

4.6. Priemoka už padidėjusį darbo krūvį – ne didesnė kaip 30 procentų bendrosios kompetencijos ar specializuoto teismo teisėjo pareiginės algos dydžio priemoka už padidėjusį darbo krūvį.

4.7. Budėjimas – teisėjo buvimas teisme arba namuose pagal teismo pirmininko ar jo įgalioto teisėjo patvirtintą teisėjų budėjimo grafiką poilsio ir švenčių dienomis, kad prireikus teisėjas galėtų atlikti Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekse, Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekse ir kituose įstatymuose nustatytas teisėjo funkcijas, kurių iš anksto nebuvo galima suplanuoti ir numatyti ir kurių dėl teisinių ir (ar) faktinių kliūčių negalima atlikti kitu laiku ar atidėti kitai darbo dienai (toliau – neatidėliotini veiksmai).

4.8. Darbas poilsio ir švenčių dienomis – teismo pirmininko ar jo įgalioto teisėjo nustatyta tvarka teisėjo dirbamas darbas poilsio ar šventės dieną ne pagal teismo pirmininko ar jo įgalioto teisėjo nustatytą budėjimo grafiką, kai šio darbo iš anksto nebuvo galima suplanuoti ir numatyti ir yra būtina atlikti neatidėliotinus veiksmus.

 

II. MOKĖJIMAS UŽ DARBĄ BEI BUDĖJIMĄ POILSIO IR ŠVENČIŲ DIENOMIS

 

5. Bendrosios kompetencijos ar specializuoto teismo teisėjams už darbą ir budėjimą poilsio ir švenčių dienomis teisme, jų pasirinkimu, kompensuojama vienu iš šių būdų:

5.1. mokamas dvigubo bendrosios kompetencijos ar specializuoto teismo teisėjo pareiginės algos su priedu už tarnybos Lietuvos valstybei stažą dydžio atlygis;

5.2. artimiausią mėnesį suteikiamas dvigubos trukmės poilsio laikas arba šis poilsio laikas pridedamas prie kasmetinių atostogų, už suteiktą poilsio laiką mokant teisėjo pareiginės algos su priedu už tarnybos Lietuvos valstybei stažą dydžio atlygį.

6. Bendrosios kompetencijos ar specializuoto teismo teisėjams už budėjimą poilsio ir švenčių dienomis namuose mokama 50 procentų teisėjo pareiginės algos su priedu už tarnybos Lietuvos valstybei stažą dydžio atlygis proporcingai budėtam laikui. Už darbą atvykus į bendrosios kompetencijos ar specializuotą teismą atlikti neatidėliotinų veiksmų poilsio ir švenčių dienomis kompensuojama šio Aprašo 5 punkte nustatyta tvarka.

7. Budėjimo namuose laikas į darbo laiką neįskaičiuojamas, išskyrus laiką, per kurį, atvykus į bendrosios kompetencijos ar specializuotą teismą, faktiškai atlikti neatidėliotini veiksmai.

 

III. DARBO BEI BUDĖJIMO POILSIO IR ŠVENČIŲ DIENOMIS APSKAITA

 

8. Tikslus teisėjo pagal nustatytą tvarką dirbto darbo bei budėjimo poilsio ir švenčių dienomis laikas žymimas šio Aprašo priede nurodytos formos Teisėjų darbo bei budėjimo poilsio ir švenčių dienomis apskaitos žurnale (toliau – Žurnalas).

9. Informaciją apie darbą bei budėjimus poilsio ir švenčių dienomis Žurnale įrašo pats teisėjas. Teisėjo Žurnalo įrašuose nurodytą darbo laiką patvirtina teismo pirmininkas arba jo įgaliotas skyriaus pirmininkas ar pirmininko pavaduotojas rezoliucija, pripažindamas, kad už įraše nurodytą darbą kompensuotina šio Aprašo nustatyta tvarka. Teismo pirmininkas arba jo įgaliotas skyriaus pirmininkas ar pirmininko pavaduotojas gali pareikalauti iš teisėjo pateikti papildomos informacijos apie Žurnale nurodytų neatidėliotinų veiksmų atlikimą.

10. Teisėjo darbo bei budėjimo poilsio ir švenčių dienomis apskaita Žurnale esančių duomenų pagrindu vykdoma bei teisėjui šio Aprašo 5.2 papunktyje nustatyta tvarka suteiktas papildomas poilsio laikas žymimas teismo pirmininko nustatyta tvarka. Už  teisingą duomenų apie darbo bei budėjimo poilsio ir švenčių dienomis tikslaus laiko pateikimą atsako teisėjai, o teisingą jų apskaitą – teismo pirmininkas.

11. Per kalendorinius metus nepanaudotas prie kasmetinių atostogų pridedamas poilsio laikas už tais metais dirbtą darbą bei budėjimą poilsio ir švenčių dienomis yra perkeliamas į kitus kalendorinius metus.

12. Atleidžiant teisėją iš pareigų už nepanaudotą papildomą poilsio laiką išmokama teisėjo pareiginės algos su priedu už tarnybos Lietuvos valstybei stažą dydžio piniginė kompensacija proporcingai sukauptam nepanaudotam papildomam poilsio laikui. Jeigu teisėjui papildomas poilsio laikas nebuvo suteiktas daugiau kaip už vienus kalendorinius metus, kompensacija išmokama už visą nepanaudotą papildomą poilsio laiką.

 

IV. MOKĖJIMAS UŽ PAVADAVIMĄ

 

13. Tais atvejais, kai bendrosios kompetencijos ar specializuoto teismo pirmininką, pirmininko pavaduotoją ar skyriaus pirmininką Teismų įstatymo 105 straipsnyje nustatyta tvarka pavaduoja atitinkamai skyriaus pirmininkas ar teisėjas, apskaičiuojant jo atlyginimą taikomas atitinkamo pavaduojamo teismo pareigūno pareiginės algos koeficientas, nustatytas Lietuvos Respublikos teisėjų darbo apmokėjimo įstatymo priedo II skyriuje.

Punkto pakeitimai:

Nr. 13P-116-(7.1.2.), 2022-05-12, paskelbta TAR 2022-05-16, i. k. 2022-10298

 

V. PADIDĖJUSIO DARBO KRŪVIO dėl kito to paties teismo (ar tų pačių teismo rūmų) teisėjo funkcijų atlikimo NUSTATYMAS

 

14. Dėl kito teisėjo funkcijų atlikimo ir priemokos už tokį darbą mokėjimo sprendžiama, jeigu egzistuoja bent viena iš šių aplinkybių:

14.1. teisme (ar teismo rūmuose) atsilaisvinus teisėjo etatui ilgiau nei 3 mėnesius į jį nėra paskiriamas kitas teisėjas;

14.2. kai teismo (ar teismo rūmų) teisėjas ilgiau nei 3 mėnesius negali eiti teisėjo pareigų dėl laikinojo nedarbingumo, stažuotės, įgaliojimų sustabdymo ar kitų objektyvių laikinų priežasčių.

15. Nustačius bent vieną šio Aprašo 14 punkte nurodytą aplinkybę, tuo atveju jeigu nėra galimybės taikyti administravimo teismuose ir kitų priemonių dėl darbo krūvio teisme sureguliavimo arba taikytos priemonės nėra pakankamai efektyvios, yra pagrindas vertinti, ar dirbančių teisėjų darbo krūvis padidėjo dėl kito teisėjo funkcijų atlikimo ir priimti sprendimą dėl priemokos skyrimo ir išmokėjimo.

16. Tuo atveju, jeigu teisme (teismo rūmuose) yra nustatytos specializacijos tam tikro tipo  byloms nagrinėti arba teismas yra sudarytas iš skyrių, vertinamas tik tą pačią specializaciją turinčių (tame pačiame teismo skyriuje dirbančių) teisėjų darbo krūvio padidėjimas, atsižvelgiant į tai, kokios specializacijos (kurio skyriaus) teisėjas laikinai negali eiti pareigų arba kurio pareigos laikinai neužimtos.

17. Padidėjęs darbo krūvis dėl kito teisėjo funkcijų atlikimo nustatomas už praėjusių 3 mėnesių laikotarpį, vertinant trijų mėnesių, duomenis apie teisėjo faktiškai išnagrinėtas bylas (ir lyginant šiuos duomenis su:

17.1. tų pačių trijų mėnesių vidutiniu apylinkių arba apygardų administracinių teismų vienam faktiškai dirbančiam teisėjui tenkančiu išnagrinėtų bylų kiekiu;

17.2. tų pačių trijų mėnesių vidutiniu bendrosios kompetencijos apygardų teismų Civilinių arba Baudžiamųjų bylų skyriaus vienam faktiškai dirbančiam teisėjui tenkančiu išnagrinėtų bylų kiekiu;

17.3. tų pačių trijų mėnesių vidutiniu Lietuvos Aukščiausiojo Teismo ir Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių arba Baudžiamųjų bylų skyriaus, Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme – viso teismo vienam faktiškai dirbančiam teisėjui tenkančiu išnagrinėtų bylų kiekiu.

Punkto pakeitimai:

Nr. 13P-116-(7.1.2.), 2022-05-12, paskelbta TAR 2022-05-16, i. k. 2022-10298

 

18. Padidėjęs darbo krūvis konstatuojamas, jeigu teisėjo išnagrinėtų bylų kiekis per tris mėnesius, buvusius iki atliekamo darbo krūvio padidėjimo vertinimo, yra ne mažiau nei 20 procentų didesnis už vidutinį vienam faktiškai dirbančiam teisėjui tenkantį išnagrinėtų bylų kiekį, kaip tai nurodyta šio Aprašo 17.1–17.3 papunkčiuose.

Punkto pakeitimai:

Nr. 13P-116-(7.1.2.), 2022-05-12, paskelbta TAR 2022-05-16, i. k. 2022-10298

 

19. Teismo pirmininko įsakyme dėl teisėjo (teisėjų) darbo krūvio padidėjimo konstatavimo ir priemokos (priemokų) skyrimo ir išmokėjimo turi būti nurodyti duomenys, patvirtinantys padidėjusį teisėjo darbo krūvį, nurodytas krūvio padidėjimo procentas ir šio Aprašo 26 punkto nustatyta tvarka parinktas priemokos dydis konkretiems teisėjams.

20. Jeigu praėjus kitiems trims mėnesiams šio Aprašo 14 punkte nurodytos aplinkybės neišnyko arba atsirado naujai, darbo krūvio padidėjimas vertinamas laikantis šio Aprašo 15–19 punktuose nustatytos tvarkos, vertinant kitų 3 mėnesių duomenis.

 

VI. PADIDĖJUSIO DARBO KRŪVIO dėl žymaus bylų padaugėjimo nustatymas

 

21. Žymaus bylų padaugėjimo pradžia laikomas pirmasis mėnuo, per kurį teisme išnagrinėjamų tam tikros kategorijos bylų skaičius padidėjo daugiau nei 20 procentų lyginant su praėjusio mėnesio tam tikros kategorijos bylų skaičiumi. Nustačius žymaus bylų padaugėjimo pradžią, vėliau kas mėnesį teisme išnagrinėjamų tam tikros kategorijos bylų skaičius lyginamas su praėjusių dvylikos mėnesių, buvusių iki žymaus bylų padaugėjimo pradžios, vidutiniu teisme išnagrinėtų šios kategorijos bylų skaičiumi per mėnesį (krūvio rodikliu). Tuo atveju, kai teisme išnagrinėtų tam tikros kategorijos bylų skaičius padidėja dėl to, kad tokios bylos perduotos nagrinėti iš kito teismo, išnagrinėtų tam tikros kategorijos bylų skaičius lyginamas su to teismo, iš kurio perduotos bylos, praėjusių dvylikos mėnesių, buvusių iki žymaus bylų padaugėjimo pradžios, vidutiniu teisme išnagrinėtų šios kategorijos bylų skaičiumi per mėnesį (krūvio rodikliu).

Punkto pakeitimai:

Nr. 13P-116-(7.1.2.), 2022-05-12, paskelbta TAR 2022-05-16, i. k. 2022-10298

 

22. Nustatytas žymus bylų padaugėjimo faktas yra pagrindas vertinti teisėjo padidėjusį darbo krūvį ir priimti sprendimą dėl priemokos skyrimo ir išmokėjimo.

23. Padidėjęs darbo krūvis nustatomas už praėjusį mėnesį, vertinant viso praėjusio mėnesio duomenis apie teisėjo išnagrinėtas tam tikros kategorijos bylas. Vertinant padidėjusį teisėjo darbo krūvį turi būti atsižvelgta ir į teisėjo teisėto nebuvimo darbe laikotarpius. Darbo krūvio duomenys lyginami su praėjusių dvylikos mėnesių, buvusių iki žymaus bylų padaugėjimo pradžios, vidutiniu šio teisėjo išnagrinėtų šios kategorijos bylų skaičiumi per mėnesį.

Tuo atveju, kai teisme tam tikros kategorijos bylos anksčiau nebuvo nagrinėjamos, padidėjęs darbo krūvis nustatomas, kai teisėjo išnagrinėtų tam tikros kategorijos bylų kiekis padidėja daugiau nei 20 procentų, tačiau ne mažiau nei 10 išnagrinėtų tos kategorijos bylų, lyginant su vidutiniu to bylos tipo, kuriam priskirtos atitinkamos kategorijos bylos, per mėnesį teisėjo išnagrinėtų bylų kiekiu per praėjusius dvylika mėnesių.

Tuo atveju, kai teisėjas iki žymaus bylų padaugėjimo pradžios teisme nedirbo ir/arba tam tikros kategorijos bylų anksčiau nenagrinėjo, padidėjęs darbo krūvis nustatomas, kai teisėjo išnagrinėtų tam tikros kategorijos bylų kiekis per mėnesį padidėja daugiau nei 20 procentų, tačiau ne mažiau nei 10 bylų, lyginant su praėjusių dvylikos mėnesių, buvusių iki žymaus bylų padaugėjimo pradžios, vidutiniu to teismo teisėjui tenkančiu išnagrinėtų šios kategorijos bylų skaičiumi per mėnesį.

Punkto pakeitimai:

Nr. 13P-116-(7.1.2.), 2022-05-12, paskelbta TAR 2022-05-16, i. k. 2022-10298

 

24. Aprašo 21–23 punktuose nurodytas aplinkybes konstatuoja teismo pirmininkas ir priima sprendimą (įsakymą) dėl priemokos skyrimo ir išmokėjimo konkretiems teisėjams vadovaudamasis šio Aprašo VII skyriuje nustatytais kriterijais ir tvarka ne vėliau kaip iki kito mėnesio 15 dienos.

25. Teismo pirmininko įsakyme dėl teisėjo (teisėjų) darbo krūvio padidėjimo konstatavimo ir priemokos (priemokų) skyrimo ir išmokėjimo turi būti nurodyti duomenys, patvirtinantys padidėjusį teisėjo darbo krūvį, nurodytas krūvio padidėjimo procentas ir šio Aprašo 26 punkto nustatyta tvarka parinktas priemokos dydis konkretiems teisėjams.

 

VII. PRIEMOKOS DYDŽIO NUSTATYMO KRITERIJAI IR SKYRIMO TVARKA

 

26. Priemokos už padidėjusį teisėjo darbo krūvį atliekant kito teisėjo funkcijas arba kai dėl iš anksto nenumatytų priežasčių žymiai padaugėja išnagrinėtų tam tikros kategorijos bylų per mėnesį dydis nustatomas remiantis šiais kriterijais:

26.1. kai darbo krūvis padidėja nuo 20 iki 30 procentų skiriama 10 procentų teisėjo pareiginės algos dydžio priemoka;

26.2. kai darbo krūvis padidėja nuo 30 iki 40 procentų skiriama 15 procentų teisėjo pareiginės algos dydžio priemoka;

26.3. kai darbo krūvis padidėja nuo 40 iki 50 procentų skiriama 20 procentų teisėjo pareiginės algos dydžio priemoka;

26.4. kai darbo krūvis padidėja nuo 50 iki 60 procentų skiriama 25 procentų teisėjo pareiginės algos dydžio priemoka;

26.5. kai darbo krūvis padidėja 60 ir daugiau procentų skiriama 30 procentų teisėjo pareiginės algos dydžio priemoka.

Punkto pakeitimai:

Nr. 13P-116-(7.1.2.), 2022-05-12, paskelbta TAR 2022-05-16, i. k. 2022-10298

 

27. Dėl priemokų, numatytų šio Aprašo V ir VI skyriuose sprendžiama atskirai. Nustačius kad yra pagrindas skirti abi priemokas, tam pačiam teisėjui gali būti skiriama ir mokama tik didesnioji iš šių priemokų.

 

VIII. PRIEMOKOS IŠMOKĖJIMO TVARKA

 

28. Priemoka bendrosios kompetencijos ar specializuoto teismo teisėjui išmokama ne vėliau nei su to mėnesio, per kurį buvo vertintas ir konstatuotas padidėjęs darbo krūvis, darbo užmokesčiu.

 

IX. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

29. Už šio Aprašo nuostatų tinkamą taikymą atsako teismo pirmininkas.

30. Esant poreikiui, Nacionalinė teismų administracija teikia teismo pirmininkui informaciją ir duomenis, reikalingus vertinant teismo (teismo rūmų), teisėjo darbo krūvio padidėjimą.

______________

 

 

Mokėjimo už darbą ir budėjimą poilsio ir

švenčių dienomis bei pavadavimą, priemokų

už padidėjusį darbo krūvį skyrimo ir

mokėjimo bendrosios kompetencijos ir

specializuotų teismų teisėjams tvarkos aprašo

priedas

 

(Žurnalo formos pavyzdys)

 

teisėjų darbo ir budėjimo poilsio ir švenčių dienomis apskaitos žurnalas

 

 

 

Pildoma dirbant ir budint poilsio ir švenčių dienomis bei

 

 

Eil. Nr.

Veiksmų, atliktų dirbant poilsio ir švenčių dienomis, aprašymas / budėjimai

Data

Laikas

Teisėjo vardas, pavardė

Parašas

Teismo pirmininko ar jo įgalioto asmens rezoliucija

Atvykimas

Išvykimas

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_____________

 

 

 

Pakeitimai:

 

1.

Teisėjų taryba, Nutarimas

Nr. 13P-116-(7.1.2.), 2022-05-12, paskelbta TAR 2022-05-16, i. k. 2022-10298

Dėl Teisėjų tarybos 2021 m. gruodžio 20 d. nutarimo Nr. 13P-155-(7.1.2.) „Dėl Mokėjimo už darbą ir budėjimą poilsio ir švenčių dienomis bei pavadavimą, priemokų už padidėjusį darbo krūvį skyrimo ir mokėjimo bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjams tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo