Suvestinė redakcija nuo 2024-09-25 iki 2024-12-31
Įsakymas paskelbtas: TAR 2021-01-28, i. k. 2021-01447
Nauja redakcija nuo 2022-01-01:
Nr. 1K-390, 2021-12-20, paskelbta TAR 2021-12-20, i. k. 2021-26264
VALSTYBINĖS LIGONIŲ KASOS
PRIE SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL MEDICINOS PRIEMONIŲ KOMPENSAVIMO PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO LĖŠOMIS TIPINĖS SUTARTIES PATVIRTINIMO
2021 m. sausio 27 d. Nr. 1K-24
Vilnius
Vadovaudamasis Ortopedijos techninių priemonių ir medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. V-234 „Ortopedijos techninių priemonių ir medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tvarkos aprašo patvirtinimo“, 87 punktu:
1. Tvirtinu Medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tipinę sutartį (pridedama).
2. P a v e d u šio įsakymo vykdymą kontroliuoti direktoriaus pavaduotojui pagal priskirtą kuravimo sritį.
PATVIRTINTA
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos
apsaugos ministerijos direktoriaus
2021 m. sausio 27 d. įsakymu Nr. 1K-24
(Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos
apsaugos ministerijos direktoriaus
2021 m. gruodžio 20 d. įsakymo Nr. 1K-390
redakcija)
(Medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tipinės sutarties forma)
MEDICINOS PRIEMONIŲ KOMPENSAVIMO PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO LĖŠOMIS TIPINĖ SUTARTIS
_________________Nr._____
(Data)
___________________
(Vieta)
________________________________________________________________________________(Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos arba jos įgaliota teritorinė ligonių kasa)
(toliau – VLK), juridinio asmens kodas __________________, ____________________________
(buveinės adresas)
_______________________________, atstovaujama_____________________________________
(pareigos, vardas, pavardė)
_________________________, ir ____________________________________________________
(toliau – ūkio subjektas), juridinio asmens kodas____________,____________________________
(buveinės adresas)
_________________________________, atstovaujama ___________________________________
(pareigos, vardas, pavardė)
___________________________, toliau kartu šioje sutartyje vadinamos „šalimis“, o kiekviena atskirai – „šalimi“, sudaro šią Medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tipinę sutartį (toliau – Sutartis) ir susitaria dėl toliau išvardytų sąlygų.
I SKYRIUS
SUTARTIES OBJEKTAS
1.1. Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys aprūpinami pagal užsakymą ir serijiniu būdu gaminamomis medicinos priemonėmis – kraujotakos sistemos gydomosiomis priemonėmis, klausos aparatais, akių protezais, ortodontiniais aparatais, akinių lęšiais bei elektroniniais balso aparatais, kurių gamybos ir (ar) pritaikymo išlaidos kompensuojamos iš 20____ metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (toliau – PSDF) biudžeto lėšų.
Papunkčio pakeitimai:
Nr. 1K-280, 2024-09-24, paskelbta TAR 2024-09-24, i. k. 2024-16613
1.2. Pagal Sutartį kraujotakos sistemos gydomosios priemonės, klausos aparatai, akių protezai, ortodontiniai aparatai, akinių lęšiai bei elektroniniais balso aparatais (toliau – medicinos priemonės) yra kompensuojami tik Sveikatos draudimo įstatymo nustatyta tvarka privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiesiems asmenims (toliau – apdraustieji). Asmenims, kurie privalomuoju sveikatos draudimu nėra apdrausti, šios priemonės PSDF biudžeto lėšomis nekompensuojamos.
Papunkčio pakeitimai:
Nr. 1K-280, 2024-09-24, paskelbta TAR 2024-09-24, i. k. 2024-16613
1.3. Pagal Sutartį iš PSDF biudžeto lėšų kompensuojama:
1.3.1. tik medicinos priemonės, išvardintos PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamų medicinos priemonių ir jų bazinių kainų sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. liepos 5 d. įsakymu Nr. V-698 „Dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis kompensuojamų ortopedijos techninių priemonių ir medicinos priemonių bei jų bazinių kainų sąrašų patvirtinimo“ (toliau – Sąrašas), ir nurodyti Sutarties priede „Medicinos priemonių, dėl kurių ūkio subjektai sudaro medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tipinę sutartį, sąrašas“ (toliau – Sutarties priedas). Sutarties priede nurodomos tik tos medicinos priemonės, dėl kurių ūkio subjektas sudaro sutartį. Pagal užsakymą gaminamų medicinos priemonių sąrašas yra sudaromas remiantis Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VASPVT) išduotomis pažymomis „Dėl pranešimo (notifikavimo) apie tiekiamus į Lietuvos rinką medicinos prietaisus įregistravimo“ bei ūkio subjekto paraiška ir kartu su paraiška teikiamais dokumentais;
1.3.2. tik ta apimtimi ir tvarka, kuri nurodyta Ortopedijos techninių priemonių ir medicinos priemonių kompensavimo PSDF biudžeto lėšomis tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2006 m. kovo 31 d. įsakymu Nr. V-234 „Dėl Ortopedijos techninių priemonių ir medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Aprašas), aktualioje redakcijoje.
II SKYRIUS
KOMPENSAVIMO DYDŽIO NUSTATYMAS
2.1. Medicinos priemonės kompensuojamos neviršijant metinės visoms apdraustųjų aprūpinime šiomis priemonėmis dalyvaujančių ūkio subjektų medicinos priemonėms pagal atskirus medicinos priemonių poklasius 20____ metams skirtos PSDF biudžeto lėšų sumos.
2.2. Bendra visiems poklasiams skiriamų vieno metų ketvirčio lėšų suma negali viršyti 1/4 metinės PSDF biudžeto lėšų sumos, numatytos ortopedijos techninėms priemonėms ir medicinos priemonėms, išskyrus atvejus, kai į Sąrašą įtraukiamos naujos medicinos priemonės, kurių kompensavimui numatyta suma viršija 3 procentus metinės bendrai visiems poklasiams skiriamos PSDF biudžeto lėšų sumos ir kurias numatoma pradėti kompensuoti ne nuo pirmojo metų ketvirčio.
2.3. Bendra visiems poklasiams skiriamų vieno mėnesio lėšų suma negali viršyti 1/3 ketvirčio PSDF biudžeto lėšų sumos, numatytos ortopedijos techninėms priemonėms ir medicinos priemonėms. Per ataskaitinį laikotarpį nepanaudota lėšų suma pridedama prie kitam mėnesiui skirtos sumos.
2.4. Medicinos priemonės kompensuojamos neviršijant metinės PSDF biudžeto lėšų ortopedijos techninėms priemonėms ir medicinos priemonėms sumos. Jei ataskaitiniu laikotarpiu panaudojamos ne visos medicinos priemonių poklasiui skiriamos PSDF biudžeto lėšos, jų likutis skiriamas to paties poklasio kito mėnesio sumai padidinti.
2.5. Medicinos priemonių bazinių kainų balo vertė apskaičiuojama vadovaujantis Aprašo 57 punkto nuostatomis.
III SKYRIUS
ŪKIO SUBEJKTO ĮSIPAREIGOJIMAI
3.2. Įsitikinti, ar asmuo, kuris kreipiasi į ūkio subjektą dėl medicinos priemonių pagaminimo ir (ar) pritaikymo, turi teisę į jo kompensavimą (patikrinti asmens draustumą privalomuoju sveikatos draudimu).
3.4. Skelbti katalogą ūkio subjekto interneto puslapyje. Kataloge turi būti pateikiamos medicinos priemonių nuotraukos ir šių priemonių funkcijų techniniai aprašymai.
3.5. Informuoti apdraustąjį apie galimybę įsigyti medicinos priemonę savo lėšomis ir šios priemonės kompensavimą Aprašo nustatyta tvarka.
3.6. Saugoti apdraustojo medicinos dokumentus kartu su apdraustojo užsakymo lapais. Ortopedijos ir medicinos priemonių informacinėje sistemoje (toliau – Ortopedijos ir medicinos priemonių IS) fiksuoti veiksmus, susijusius su medicinos priemonės skyrimu, koregavimu, remontu, keitimu ir kt.
3.7. Apdraustųjų užsakymus registruoti Ortopedijos ir medicinos priemonių IS šių užsakymų priėmimo dieną.
3.8. Įkeliant užsakymų duomenis ir užsakymus patvirtinančius dokumentus į Ortopedijos ir medicinos priemonių IS, laikytis šių nuostatų:
3.8.1. įkelti į Ortopedijos ir medicinos priemonių IS tik tų medicinos priemonių, kurios atitinka Aprašo ir Sąrašo nuostatas, užsakymų duomenis ir užsakymus patvirtinančius dokumentus;
3.8.2. užsakymų duomenis ir užsakymus patvirtinančius dokumentus įkelti į Ortopedijos ir medicinos priemonių IS per medicinos priemonės pagaminimo terminą, nurodytą Sutarties priedo 4 skiltyje;
3.8.3. medicinos priemonių užsakymai tvirtinami automatiniu būdu. Jei medicinos priemonių bazinė kaina yra didesnė kaip 580 balų, į Ortopedijos ir medicinos priemonių IS įkeliami pirminiai apdraustojo medicinos dokumentai ir užsakymų lapų kopijos.
Papunkčio pakeitimai:
Nr. 1K-403, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-20, i. k. 2023-24585
3.8.4. Neteko galios nuo 2023-12-21
Papunkčio pakeitimai:
Nr. 1K-403, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-20, i. k. 2023-24585
3.10. Informuoti apdraustuosius apie jų užsakymo registracijos numerį pagal Ortopedijos ir medicinos priemonių IS registruojamų užsakymų sąrašą.
3.11. Jei ūkio subjekte, į kurį kreipiasi apdraustasis, yra sudaryta kompensuojamųjų medicinos priemonių užsakymų priėmimo eilė, informuoti apdraustąjį apie laukimo, kol bus priimtas kompensuojamojo medicinos priemonės užsakymas, trukmę, nurodyti apdraustojo registracijos numerį ir užregistruoti užsakymą Ortopedijos ir medicinos priemonių IS.
3.12. Supažindinti apdraustąjį su medicinos priemonių įsigijimo savomis lėšomis procedūra, šių priemonių kompensavimo tvarka ir pateikti jam užpildyti Aprašo 4 priede nustatytos formos prašymą pagaminti medicinos priemonę apdraustojo lėšomis, jei apdraustasis, turintis teisę į medicinos priemonės kompensavimą, nutaria nelaukti, kol jam eilės tvarka bus pagaminta medicinos priemonė, ir nusprendžia ją įsigyti savomis lėšomis. Ūkio subjektas apdraustojo prašymą priklijuoja prie užsakymo lapo, o jo kopiją atiduoda apdraustajam.
3.13. Pranešti VLK apie nutrauktas darbo sutartis su darbuotojais, kurie turėjo teisę naudotis Ortopedijos ir medicinos priemonių IS, sutarties nutraukimo dieną.
3.14. Aprašo nustatyta tvarka pagaminti ir išduoti apdraustiesiems tik kokybiškas medicinos priemones, kurių užsakymai patvirtinti Ortopedijos ir medicinos priemonių IS ar VLK.
3.15. Suteikti medicinos priemonei garantiją, kuri turi atitikti nustatytą medicinos priemonės naudojimo laikotarpį. Kuo skubiau (bet ne ilgiau nei per 30 dienų) ūkio subjekto lėšomis pataisyti nekokybišką medicinos priemonę ar pakeisti ją nauja ir kompensuoti kitus apdraustojo nuostolius, atsiradusius dėl nekokybiškos medicinos priemonės pagaminimo.
3.16. Pagaminti ir (ar) pritaikyti bei išduoti apdraustajam medicinos priemonę, netaikant papildomo mokesčio, išskyrus priemoką, mokamą dėl dalinės kompensacijos arba dėl technologijos ypatumų.
3.17. Išaiškinti apdraustajam jo teisę pateikti ūkio subjektui rašytinį skundą ir užtikrinti, kad apdraustojo rašytinis skundas dėl netinkamo aptarnavimo ar blogos apdraustajam pagamintos medicinos priemonės kokybės būtų išnagrinėtas ūkio subjekto per penkias darbo dienas.
3.18. Teisės aktų nustatyta tvarka atlyginti žalą, padarytą apdraustajam dėl ūkio subjekto darbuotojų kaltės gaminant medicinos priemonę.
3.19. Teisės aktų nustatyta tvarka tvarkyti iš PSDF biudžeto lėšų kompensuojamų medicinos priemonių apskaitą.
3.20. Sudaryti sąlygas VLK atsakingiesiems darbuotojams ar VLK įgaliotai institucijai atlikti ūkio subjekte užsakymų priėmimo ir medicinos priemonių išdavimo dokumentų, PSDF biudžeto lėšų naudojimo patikrinimą. VLK ar jos įgaliotos institucijos prašymu pateikti dokumentus, pagrindžiančius sprendimą skirti apdraustajam konkrečią medicinos priemonę (medicinos dokumentų išrašus, raštiškus paaiškinimus ir kt.), jei šie dokumentai nėra pateikti Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje, Ortopedijos ir medicinos priemonių IS ir kitose nacionalinės sveikatos sistemos duomenų bazėse. Sudaryti sąlygas VLK atsakingiesiems darbuotojams ar jos įgaliotai institucijai patikrinti, ar ūkio subjektas atitinka reikalavimus, keliamus ūkio subjektui, aprūpinančiam apdraustuosius medicinos priemonėmis.
3.21. Jei kontrolės procedūrų metu nustatoma, kad buvo padaryta žala PSDF biudžetui, teisės aktų nustatyta tvarka atlyginti PSDF biudžetui padarytą žalą.
3.22. Sutarties 5 skyriuje nustatyta tvarka pateikti VLK išrašytą laisvos formos apskaitos dokumentą ir apdraustiesiems išduotų kompensuotinų medicinos priemonių užsakymų vykdymo ataskaitą (šią ataskaitą galima pateikti ir elektroninėje laikmenoje).
3.23. Kokybiškai atlikti kompensuojamųjų medicinos priemonių užsakymus pagal paraiškoje sudaryti sutartį 20____ metams dėl apdraustųjų aprūpinimo medicinos priemonėmis pateiktus duomenis.
3.24. Per 5 darbo dienas informuoti VLK apie:
3.24.2. paraiškos sudaryti sutartį 20____ metams dėl apdraustųjų aprūpinimo medicinos priemonėmis priedų (dokumentų ar duomenų) pasikeitimus;
3.25. Gaminant ir (ar) pritaikant medicinos priemones laikytis Ortopedijos techninių priemonių ir medicinos priemonių funkcijų techninio aprašymo, tvirtinamo VLK direktoriaus įsakymu, reikalavimų.
3.26. Vykdant Sutartį, asmens duomenis tvarkyti teisėtai – vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (toliau – Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų tvarkymą, nuostatų.
3.27. Ūkio subjekto atstovų, darbuotojų ar kitų fizinių asmenų, pasitelktų Sutarčiai vykdyti, duomenų tvarkymo teisėtumas grindžiamas būtinybe įvykdyti Sutartį arba būtinybe pasinaudoti iš Sutarties kylančiomis teisėmis ir pareigomis.
3.28. Asmens duomenis saugoti ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai ar numato teisės aktai, jeigu juose yra nustatytas ilgesnis duomenų saugojimas. Asmens duomenys turi būti saugomi tol, kol iš sutartinių santykių gali kilti pagristų reikalavimų arba kiek tai reikalinga Sutarties šalių teisėtiems interesams įgyvendinti ir apsaugoti medicinos priemonės naudojimosi laikotarpiu. Nebereikalingi asmens duomenys sunaikinami.
IV SKYRIUS
VLK ĮSIPAREIGOJIMAI
4.1. Sumokėti ūkio subjektui už Sutarties numatyta tvarka apdraustiesiems pagamintas ir (ar) pritaikytas bei išduotas medicinos priemones ne vėliau kaip per 30 dienų nuo laisvos formos praėjusį mėnesį pagamintų ir išduotų medicinos priemonių apskaitos dokumento (toliau – laisvos formos apskaitos dokumentas) ir apdraustiesiems išduotų kompensuotinų medicinos priemonių užsakymų vykdymo ataskaitos gavimo dienos, neviršijant pagal atskirus medicinos priemonių poklasius skirtos iš PSDF biudžeto sumos. Laisvos formos apskaitos dokumentas ir apdraustiesiems išduotų kompensuotinų medicinos priemonių užsakymų vykdymo ataskaita laikomi gautais, jei jie yra įforminti pagal Sutarties V skyriuje nustatytus reikalavimus ir jų gavimą patvirtina VLK Medicinos priemonių kompensavimo skyrius.
4.2. Per VLK interneto svetainę arba Ortopedijos ir medicinos priemonių IS informuoti ūkio subjektą (darant atitinkamas žymas Ortopedijos ir medicinos priemonių IS):
4.3. Asmens duomenis tvarkyti teisėtai – laikytis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento 2016/679 (BDAR), Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių asmens duomenų tvarkymą, nuostatų.
V SKYRIUS
SUTARTIES VYKDYMO IR ATSISKAITYMO TVARKA
5.1. Duomenys apie medicinos priemonių užsakymus registruojami ir tvirtinami Ortopedijos ir medicinos priemonių IS, vadovaujantis šios sistemos vartotojo žinynu.
5.2. Medicinos priemonės užsakymas gali būti vykdomas tik tuomet, kai jis yra patvirtinamas Ortopedijos ir medicinos priemonių IS. Užsakymas tvirtinamas automatiniu būdu per Ortopedijos ir medicinos priemonių IS. Užsakymo patvirtinimas tik nurodo, kad į Ortopedijos ir medicinos priemonių IS buvo įvesti visi reikiami užsakymo duomenys.
5.3. Užsakymų, atitinkančių Aprašo ir Sąrašo nuostatas, duomenis ūkio subjektas šių užsakymų priėmimo dieną įveda į Ortopedijos ir medicinos priemonių IS (įvykdžius užsakymą, duomenys įvedami tą pačią dieną). Pasikeitus užsakymo įvykdymo datai ar aptikus kitų duomenų neatitikimų, ūkio subjektas privalo ne vėliau kaip per vieną darbo dieną nuo šios informacijos paaiškėjimo dienos patikslinti į Ortopedijos ir medicinos priemonių IS įvestus užsakymo duomenis.
5.4. 20____ m. pagamintų ir išduotų medicinos priemonių gamybos ir pritaikymo išlaidos kompensuojamos einamųjų metų PSDF biudžeto lėšomis, išskyrus 20____ metų gruodžio mėnesį pagamintas medicinos priemones, kurių įsigijimo išlaidos finansinės atskaitomybės dokumentuose nurodomos kaip VLK kreditorinis įsiskolinimas ir apmokamos kitų metų PSDF biudžeto lėšomis medicinos priemonėms kompensuoti.
5.5. 20____ metais pagamintų ir išduotų medicinos priemonių gamybos ir (ar) pritaikymo išlaidos kompensuojamos eilės tvarka pagal šių priemonių užsakymų registravimo Ortopedijos ir medicinos priemonių IS datą.
5.6. Ūkio subjektas iki einamojo mėnesio 10 dienos pateikia VLK laisvos formos apskaitos dokumentą ir pagal Ortopedijos ir medicinos priemonių IS duomenis suformuotą apdraustiesiems praėjusį mėnesį išduotų kompensuotinų medicinos priemonių užsakymų vykdymo ataskaitą.
5.7. Laisvos formos apskaitos dokumentas turi atitikti Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymo 7 straipsnyje nustatytus reikalavimus.
Papunkčio pakeitimai:
Nr. 1K-280, 2024-09-24, paskelbta TAR 2024-09-24, i. k. 2024-16613
5.8. Laisvos formos apskaitos dokumente nurodoma suma ir medicinos priemonių kiekis turi atitikti Ortopedijos ir medicinos priemonių IS suformuotos ir kartu su laisvos formos apskaitos dokumentu teikiamos apdraustiesiems išduotų kompensuotinų medicinos priemonių užsakymų vykdymo ataskaitos duomenis.
5.9. Visi apmokėti teikiami dokumentai, neatitinkantys Sutarties 5.4–5.8 punktų reikalavimų, grąžinami ūkio subjektui. Laisvos formos apskaitos dokumente nurodyta kompensavimo suma apmokama per 30 (trisdešimt) kalendorinių dienų tik įvykdžius Sutarties 5.4–5.8 punktų reikalavimus.
VI SKYRIUS
SUTARTIES ŠALIŲ ATSAKOMYBĖ
6.1. Šalys įsipareigoja be kitos šalies raštiško sutikimo neskelbti konfidencialios informacijos (išskyrus atvejus, kai tai yra būtina pagal galiojančius teisės aktus).
6.2. Šalys susitaria, kad konfidencialia informacija yra laikoma visa dokumentacija ir informacija, kurią šalys gauna viena iš kitos vykdydamos Sutartį, taip pat informacija, susijusi su šalių komercine veikla / planais, kurią šalys atskleidžia viena kitai, nepriklausomai nuo tos informacijos pavidalo ir pateikimo būdo. Konfidenciali informacija negali būti atskleista jokiems tretiesiems asmenims be išankstinio rašytinio kitos šalies sutikimo, išskyrus kompetentingas valstybės institucijas teisės aktų nustatyta tvarka. Konfidencialia informacija nelaikoma ta informacija, kuri yra prieinama viešai arba gaunama iš trečiosios šalies, su sąlyga, kad tą informaciją atskleidusi šalis gali jos gavimą patvirtinti dokumentais, taip pat ta informacija, kurią VLK skelbia savo tinklalapyje.
6.3. Jei Sutartis nutraukiama, ūkio subjektas privalo įvykdyti visus priimtus medicinos priemonių užsakymus, vadovaudamasi užsakymo priėmimo metu galiojusiomis Sutarties nuostatomis. Jei Sutartis dėl tam tikrų tipų medicinos priemonių nutraukiama, nauja sutartis dėl šių tipų priemonių gali būti sudaroma su ūkio subjektu ne anksčiau kaip po 12 mėnesių nuo Sutarties nutraukimo dienos, vadovaujantis paraiškai taikomais reikalavimais (Aprašo 6 priedas).
6.6. Ūkio subjektas įsipareigoja neperduoti savo įgaliojimų ar reikalavimo teisės tretiesiems asmenims be raštiško VLK sutikimo.
6.7. Be raštiško VLK sutikimo ūkio subjektams draudžiama perimti iš apdraustojo reikalavimo teisę už apdraustojo savo lėšomis įsigytą medicinos priemonę. Toks ūkio subjekto ir apdraustojo susitarimas, sudarytas be išankstinio VLK sutikimo, laikomas negaliojančiu.
6.8. Sutarties šalis atleidžiama nuo atsakomybės už savo įsipareigojimų nevykdymą, jei ji įrodo, kad šių įsipareigojimų nebuvo galima įvykdyti dėl nenugalimos jėgos (force majeure), kurios Sutarties sudarymo momentu ši šalis negalėjo numatyti ir kurios ji negalėjo išvengti ar įveikti. Nustatant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybes, su jomis susijusių šalių įsipareigojimus bei atsakomybę taikomos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1996 m. liepos 15 d. nutarimo Nr. 840 „Dėl Atleidimo nuo atsakomybės esant nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybėms taisyklių patvirtinimo“ nuostatos.
VII SKYRIUS
SUTARTIES GALIOJIMAS, STABDYMAS IR NUTRAUKIMO PAGRINDAI
7.1. Sutartis galioja laikotarpiu nuo 20____ m. sausio 1 d. iki 20____ m. gruodžio 31 d. Sutarties galiojimas gali būti pratęsiamas ateinantiems kalendoriniams metams, jei ūkio subjektas atitinka Aprašo 86 punkte nurodytus reikalavimus. Bendras sutarties galiojimo terminas negali būti ilgesnis nei treji metai.
Papunkčio pakeitimai:
Nr. 1K-403, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-20, i. k. 2023-24585
7.2. Sutartis galioja nuo jos pasirašymo iki visiško įsipareigojimų pagal Sutartį įvykdymo arba jos nutraukimo.
7.3. Sutarties vykdymas sustabdomas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po šių aplinkybių paaiškėjimo dienos:
7.3.1. jei patikrinimo metu nustatyta preliminari žala PSDF biudžetui viršija 20 tūkst. eurų arba užsakymų, kuriuose buvo nustatyta pažeidimų, kiekis preliminariai viršija 25 procentus tikrintų užsakymų (jeigu tikrinta 20 ar daugiau medicinos priemonių).
7.3.2. gavus iš ikiteisminio tyrimo įstaigos oficialų pranešimą apie pradėtą ikiteisminį tyrimą ūkio subjekto galimai nusikalstamos veiklos, dėl kurios galėjo būti padaryta žala PSDF biudžetui;
7.4. Sutarties vykdymas sustabdomas iki:
7.4.1. ekspertizės pažymos registravimo VLK dienos, jei sutartis sustabdoma Aprašo 101.1 papunktyje nurodytu pagrindu;
7.4.2. ikiteisminio tyrimo įstaigos oficialaus pranešimo apie nutrauktą ikiteisminį tyrimą gavimo dienos, jei sutartis sustabdoma Aprašo 101.2 papunktyje nurodytu pagrindu. Ikiteisminio tyrimo įstaigai informavus, kad byla perduota nagrinėti teismui, sutarties vykdymas taip pat stabdomas. Visais atvejais sutarties stabdymo terminas negali būti ilgesnis nei iki einamųjų metų pabaigos. Jeigu pasibaigus einamiesiems metams iš ikiteisminio tyrimo įstaigos negaunama pranešimo apie nutrauktą ikiteisminį tyrimą, sutartis ateinantiems kalendoriniams metams su ūkio subjektu nesudaroma;
7.4.3. VASPVT oficialaus pranešimo apie tiekiamų rinkai medicinos priemonių registracijos galiojimo sustabdymo panaikinimą gavimo dienos, jei sutartis sustabdoma Aprašo 101.3 papunktyje nurodytu pagrindu. Sutarties stabdymo terminas negali būti ilgesnis nei iki einamųjų metų pabaigos. Jeigu pasibaigus einamiesiems metams negaunama pranešimo apie tiekiamų rinkai medicinos priemonių registracijos galiojimo sustabdymo panaikinimą, sutartis ateinantiems kalendoriniams metams su ūkio subjektu dėl tų tipų medicinos priemonių, kurių registracijos galiojimas sustabdytas, nesudaroma.
7.5. Sutartis gali būti nutraukiama:
7.5.2. vienos iš šalių, jei atsiranda esminių Sutarties pažeidimų, nurodytų Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.217 straipsnyje;
7.5.3. vienos iš šalių, jei kita šalis neįvykdo Sutartimi prisiimtų įsipareigojimų, raštu įspėjus įsipareigojimų nevykdančią šalį ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų;
7.5.4. Jei patikrinus ūkio subjekte ne mažiau kaip 20 medicinos priemonių užsakymų nustatoma pažeidimų, padariusių žalą PSDF biudžetui, ir užsakymai, kuriuose buvo nustatyta pažeidimų, sudaro daugiau nei 10, bet ne daugiau kaip 25 procentus visų tikrinti atrinktų užsakymų arba jei patikrinus mažiau nei 20 medicinos priemonių užsakymų nustatoma pažeidimų, padariusių žalą PSDF biudžetui, ir užsakymai, kuriuose buvo nustatyta pažeidimų, sudaro daugiau nei 35 procentus visų tikrinti atrinktų užsakymų, VLK iniciatyva Sutartis nutraukiama dėl tų tipų medicinos priemonių, kurių užsakymuose buvo nustatyta pažeidimų. Apie Sutarties nutraukimą pranešama ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas, išsiunčiant ūkio subjektui pranešimą apie Sutarties nutraukimą ir panaikinant prieigą prie Ortopedijos ir medicinos priemonių IS;
Papunkčio pakeitimai:
Nr. 1K-280, 2024-09-24, paskelbta TAR 2024-09-24, i. k. 2024-16613
7.5.5. VLK iniciatyva, jei patikrinus ne mažiau kaip 20 medicinos priemonių užsakymų nustatoma pažeidimų, padariusių žalą PSDF biudžetui, ir užsakymai, kuriuose buvo nustatyta pažeidimų, sudaro daugiau nei 25 procentus visų tikrinti atrinktų užsakymų – šiuo atveju Sutartis su ūkio subjektu nutraukiama visa apimtimi. Apie Sutarties nutraukimą pranešama ne vėliau kaip prieš tris darbo dienas, išsiunčiant ūkio subjektui pranešimą apie Sutarties nutraukimą ir panaikinant prieigą prie Ortopedijos ir medicinos priemonių IS;
Papunkčio pakeitimai:
Nr. 1K-380, 2022-12-19, paskelbta TAR 2022-12-19, i. k. 2022-25825
7.5.6. VLK iniciatyva, jeigu Sutarties vykdymo laikotarpiu pasikeičia teisinė reglamentacija arba dėl kitų Sutartyje nenumatytų sąlygų (medicinos priemonių paklausos, prieinamumo, kokybės, lėšų kiekio pasikeitimo, kitokio kompensavimo mechanizmo nustatymo ar pan.), dėl kurių būtina gerinti apdraustųjų aprūpinimą medicinos priemonėmis, raštu įspėjus ūkio subjektą ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų;
7.5.7. VLK iniciatyva, jeigu vieno mėnesio laikotarpiu ūkio subjektas 3 kartus įveda į VLK Ortopedijos ir medicinos priemonių IS klaidingus duomenis apie išduotą medicinos priemonę (gydytojas specialistas, diagnozė, gaminio tipas). Tokiu atveju apie Sutarties nutraukimą pranešama ne vėliau kaip prieš 30 kalendorinių dienų, išsiunčiant ūkio subjektui pranešimą apie Sutarties nutraukimą ir panaikinant prieigą prie Ortopedijos ir medicinos priemonių IS.
VIII SKYRIUS
KITOS SĄLYGOS
8.1. Sutarčiai ir visoms iš Sutarties atsirandančioms teisėms ir pareigoms taikomi Lietuvos Respublikos įstatymai bei kiti norminiai teisės aktai. Sutartis sudaroma ir aiškinama pagal Lietuvos Respublikos teisę.
8.2. Vykdydamos Sutartį, šalys vadovaujasi Sveikatos draudimo įstatymu, Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymu, PSDF biudžeto rodiklių patvirtinimo įstatymu ir kitais įstatymais bei teisės aktais, reglamentuojančiais medicinos priemonių kompensavimo tvarką bei lėšų šioms priemonėms skyrimą.
8.3. Sutartis ar Sutarties priedas keičiami:
8.3.2. Sutarties priedas gali būti papildomas ir (ar) keičiamas pasikeitus Sutarties 1.3.1 punkte nurodytam Sąrašui, bet ne dažniau kaip kartą per ketvirtį;
8.4. Jeigu kuri nors Sutarties nuostata negalioja, nes neatitinka įstatymų ir teisės aktų reikalavimų ar Sutarties tikslo, ar tam tikrų jos nuostatų, tai neturi įtakos kitų Sutarties nuostatų galiojimui. Šiuo atveju tokia nuostata turi būti koreguojama ar pakeičiama taip, kad atitiktų įstatymų ir teisės aktų reikalavimus bei Sutarties tikslą ir kitas jos nuostatas.
8.5. Nutraukus Sutarties galiojimą arba jam pasibaigus, lieka galioti Sutarties nuostatos, susijusios su šalių atsakomybe ir tarpusavio atsiskaitymu, taip pat visos kitos Sutarties nuostatos, kurios galioja ir nutraukus Sutartį arba turi galioti siekiant, kad Sutartis būtų visiškai įvykdyta.
8.6. Bet kokie nesutarimai ar ginčai, kylantys tarp šalių dėl Sutarties, sprendžiami abipusiu susitarimu. Šalims nepavykus susitarti per 30 kalendorinių dienų, bet kokie ginčai, nesutarimai ar reikalavimai sprendžiami Lietuvos Respublikos teismuose pagal VLK buveinės vietą Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.
8.7. Sutartis sudaroma 2 egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią, po vieną egzempliorių kiekvienai Sutarties šaliai.
IX SKYRIUS
SUTARTIES ŠALIŲ ADRESAI IR REKVIZITAI
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos __________________________________ (Pavadinimas) __________________________________ (Įmonės kodas) __________________________________ (Adresas) __________________________________ (Tel., el. paštas) __________________________________ (Sąskaitos numeris) __________________________________ (PVM mokėtojo kodas) __________________________________ (Vardas, pavardė, pareigos, parašas)
|
Ūkio subjektas __________________________________ (Pavadinimas) __________________________________ (Įmonės kodas) __________________________________ (Adresas) __________________________________ (Tel., el. paštas) __________________________________ (Sąskaitos numeris) __________________________________ (PVM mokėtojo kodas)
__________________________________ (Vardas, pavardė, pareigos, parašas)
|
Medicinos priemonių kompensavimo
Privalomojo sveikatos draudimo fondo
biudžeto lėšomis tipinės sutarties
priedas
(Medicinos priemonių, dėl kurių ūkio subjektas sudaro medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tipinę sutartį, sąrašo forma)
MEDICINOS PRIEMONIŲ, DĖL KURIŲ ŪKIO SUBJEKTAS SUDARO MEDICINOS PRIEMONIŲ KOMPENSAVIMO PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO LĖŠOMIS TIPINĘ SUTARTĮ, SĄRAŠAS
Eilės Nr. |
Medicinos priemonės registracijos data ir numeris |
Medicinos priemonės tipas |
Medicinos priemonės modelis |
Pagaminimo terminas (darbo dienomis) |
Medicinos priemonės funkcijos techninis aprašymas |
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
||
AKIES PROTEZAI |
||||||
1. |
|
APR-1 |
|
|
Gaminamas individualiai iš stiklo su kriolitu. Atkuria žmogaus akies priekinę dalį, apsaugo junginės ertmę nuo nepalankių išorės veiksnių (dulkių, vėjo, vandens), palaiko akiduobės formą ir saugo nuo nepageidaujamo randėjimo, užtikrina vokų raumenų veiklą, padeda palaikyti taisyklingą ašarų kanalėlių padėtį, neleidžia akių vokams išlinkti ir blakstienomis traumuoti junginės, padeda palaikyti normalią veido išraišką |
|
2. |
|
APR-1-1 |
|
|
Gaminamas individualiai iš stiklo su kriolitu arba polimetilmetakrilato, apsaugo junginės ertmę nuo nepalankių išorės veiksnių (dulkių, vėjo, vandens), palaiko akiduobės formą ir saugo nuo nepageidaujamo randėjimo, užtikrina vokų raumenų veiklą, padeda palaikyti taisyklingą ašarų kanalėlių padėtį, neleidžia akių vokams išlinkti ir blakstienomis traumuoti junginės, paruošia akiduobę nuolatiniam protezui |
|
AKINIŲ LĘŠIAI |
||||||
3. |
|
AL-1 |
|
|
Regą koreguojantys akinių lęšiai iš plastiko arba stiklo |
|
4. |
|
AL-2 |
|
|
Regą koreguojantys akinių lęšiai iš plastiko arba stiklo. Plastikinių akinių lęšių indeksas ne mažesnis kaip 1.67. Akinių lęšiai pagaminti iš tvirtesnės nei standartinių lęšių medžiagos |
|
ORTODONTINIAI APARATAI |
||||||
5. |
|
ORT-1 |
|
|
Pagrindas gaminamas iš specialaus plastiko. Prie pagrindo tvirtinami metaliniai kabliukai, spyruoklės, lankai ir sraigtai. Kabliukai fiksuoja plokštelę prie dantų. Spyruoklės, lankai ir sraigtai formuoja taisyklingus dantų lankus. |
|
6. |
|
BS-1 |
|
|
Nenuimamas, prie kiekvieno danties vainiko paviršiaus specialiu ortodontiniu cementu klijuojamas ortodontinis aparatas, nešiojamas visą ortodontinio gydymo laiką. Breketų sistema susideda iš breketų, vamzdelių, žiedų, lankų ir papildomų elementų (spyruoklių, mini sraigtų, elastikų, butonų ir kt.). Lankai tvirtinami prie breketų metalinėmis ar elastinėmis ligatūromis arba specialiais užraktais (beligatūriniai breketai). Papildomi elementai užtikrina saugų dantų padėties koregavimą, skeletinės atramos formavimą ir kitus gydymo veiksmus. |
|
7. |
|
OFA-1 |
|
|
Abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas – tai ortodontinis aparatas, skirtas augančių pacientų netaisyklingam sąkandžiui strėline ir vertikalia kryptimis koreguoti. Naudojami dviejų rūšių išimami funkciniai aparatai: 1. monoblokas, susidedantis iš atraminių ir veikliųjų dalių. Pagrindinės dalys: plastikinis pagrindas, plastikinės kapos, nukreipiamosios plastikinės plokštumos, iš nerūdijančio plieno išlenkti elementai, pritaikomi individualiai – gomurinis lankas, vestibulinis lankas, Adamso kabliukai, taškiniai kabliukai, „C“ tipo kabliukai, įvairūs plečiamieji sraigtai; 2. tvin-blokas, susidedantis iš dviejų dalių: viršutinio dantų lanko dalies ir apatinio dantų lanko dalies. Konstrukcija parenkama individualiai, susideda iš atraminių ir veikliųjų dalių. Pagrindinės dalys: plastikinis pagrindas, kapos, nukreipiamosios plastikinės plokštumos, iš nerūdijančio plieno išlenkti elementai, pritaikomi individualiai – gomurinis lankas, vestibulinis lankas, Adamso kabliukai, taškiniai kabliukai, „C“ tipo kabliukai, įvairūs plečiamieji sraigtai. |
|
8. |
|
OFA-2 |
|
|
Abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas – ortodontinis aparatas, galintis būti dviejų tipų: 1. prie vainikėlių tvirtinamas funkcinis aparatas (Herbsto tipo), priklausantis nenuimamų fiksuotų funkcinių aparatų grupei. Aparatą sudaro abipusis teleskopinis mechanizmas, susidedantis iš: 4 standartinių plieno vainikėlių, cementuojamų ant viršutinių pirmųjų krūminių dantų bei apatinių pirmųjų kaplių; 2 vamzdelių, fiksuojamų prie viršutinių pirmųjų krūminių dantų vainikėlių; 2 stumiamųjų strypų, fiksuojamų prie apatinių pirmųjų kaplių vainikėlių; 4 varžtelių, skirtų fiksuoti teleskopinius mechanizmus prie vainikėlių; 4 aktyvinamųjų žiedų, skirtų aparatui aktyvinti gydymo metu; individualiai laboratorijoje gaminamo liežuvinio lanko, fiksuojamo prie apatinių pirmųjų kaplių vainikėlių ir apatinių pirmųjų krūminių dantų okliuzinio paviršiaus; 2. prie breketų sistemos fiksuojamas funkcinis aparatas (Forsus tipo), priklausantis lanksčiųjų fiksuotų funkcinių aparatų, kuriuos sudaro tarpžandikaulinės fiksuotos spyruoklės, grupei. Prie breketų sistemos fiksuojamą funkcinį aparatą (Forsus tipo) sudaro: 2 nerūdijančio plieno spyruoklės; 2 spaustukai (prietaiso dalys, skirtos spyruoklėms pritvirtinti prie viršutinio žandikaulio krūminių dantų skruostinių vamzdelių); stumiamieji strypai (prietaiso dalys, sujungiančios spyruokles su apatiniu žandikauliu); 4 aktyvinamieji žiedai, skirti aparatui aktyvinti gydymo metu. Strypų galuose yra kilputės, fiksuojamos ant apatinio žandikaulio breketų sistemos lanko už iltinių dantų. Aparatas burnoje fiksuojamas naudojantis breketų sistema: aparatas tvirtinamas prie viršutinių pirmųjų krūminių dantų ortodontinių žiedų ir apatinio dantų lanko breketų sistemos lanko. |
|
9. |
|
OT-1 |
|
|
Ortodontinis treineris – tai iš lankstaus plastiko pagamintas standartinis išimamas ortodontinis aparatas. Aparato sienelės iš išorės gaubia dantų paviršius ir saugo dantis, o aparato viduje yra tvirta poliuretano konstrukcija, prie kurios prisitaiko esami dantys ir netaisyklingai dygstantys dantys grąžinami į taisyklingą padėtį. |
|
10. |
|
OGA-1 |
|
|
Viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas – tai nenuimamas individualiai dantų technikų laboratorijoje gaminamas ortodontinis aparatas, skirtas viršutiniam žandikauliui plėsti. Šį aparatą sudaro keturi ortodontiniai žiedai, cementuojami ant krūminių ir prieškrūminių dantų, specialusis sraigtas viršutiniam žandikauliui plėsti per viršutinio žandikaulio vidurinę gomurio siūlę ir jungiančioji vielinė konstrukcija. |
|
11. |
|
ODA-1 |
|
|
Viršutinio žandikaulio distalinis tempimo aparatas – tai ortodontinis aparatas, individualiai pritaikomas pacientui iš standartinių pramoniniu būdu gaminamų elementų modulių, veido lanko ir ortodontinių žiedų. Veido lanką sudaro išorinis lankas, sulituotas su vidiniu lanku. Šį aparatą sudaro: išorinė dalis – kaklo juosta ar kepuraitė ir veido lankas, užtikrinantys aparatui ekstraoralinę atramą; intraoralinė dalis – ortodontiniai žiedai su bukaliniais vamzdeliais, prie kurių burnoje pritvirtinamas vidinis lankas ir juosta arba kepuraitė su saugos moduliu. |
|
12. |
|
OVK-1 |
|
|
Viršutinio žandikaulio veido kaukė – tai išorinio tempimo aparatas, naudojamas dentalinėms ir skeletinėms ortodontinėms anomalijoms gydyti ir viršutinio žandikaulio augimui modifikuoti. Veido kaukė susideda iš standaus rėmo, kuris užtikrina skeletinę atramą į smakrą ir kaktą, ir elastinio tempiklio, kuris pritvirtinamas prie viršutinio žandikaulio ortodontinio įtvaro burnoje. |
|
13. |
|
OS-1 |
|
|
Ortodontinis mini sraigtas – tai nedidelio diametro (1,6–2,5 mm) ir kelių milimetrų ilgio (6–12 mm) sraigtas, sukamas į viršutinio ir (arba) apatinio žandikaulio kaulinį pagrindą. Šis mini sraigtas skirtas laikinai pritvirtinti ortodontinius aparatus (be osteointegracijos). Gaminamas iš biologiškai suderinamo metalų lydinio. Ortodontinis mini sraigtas lengvai gali būti išimamas bet kuriuo ortodontinio gydymo metu. Ortodontiniai mini sraigtai yra 2 tipų: savisriegiai ir įsukami į jau išgręžtą ertmę kauliniame audinyje. |
|
KLAUSOS APARATAI |
||||||
14. |
|
KLA-1-1 (tik vaikams) |
|
|
Maksimalus akustinio stiprinimo pikas – 46‒60 dB; maksimalus garso išėjimo lygis – 110‒130 dB; dažnių diapazonas: apatinė riba ne aukštesnė kaip 250 Hz, viršutinė riba ne žemesnė kaip 7 000 Hz; bluetooth ryšys ir galimybė tiesiogiai arba per priedą į klausos aparatus transliuoti garsą iš išmaniojo telefono, planšetės, TV imtuvo; ≥ 12 kanalų juostų (tai tam tikros dažnių juostos, kuriose garso signalas apdorojamas, t. y. reguliuojamas stiprinimas, nustatomas stiprinimo pikas, švilpimo kontrolė, triukšmo slopinimas ir kt., nepaisant kitų kanalų ‒ dažnio juostų); švilpimo kontrolės funkcija (ne Notch filter ‒ angl.); ≥ DSL 5 garso apdorojimo funkcija; baterijos lizdo užraktas; garsinis arba optinis senkančios baterijos indikatorius; programinė klausos aparato mygtukų blokavimo galimybė; žymėjimas (mėlyna arba raudona spalva), kuriai ausiai pritaikytas klausos aparatas; hermetiškumo klasė ≥ IP57 |
|
15. |
|
KLA-1-2 (tik vaikams) |
|
|
Maksimalus akustinio stiprinimo pikas – 56‒65 dB; maksimalus garso išėjimo lygis – 125‒136 dB; dažnių diapazonas: apatinė riba ne aukštesnė kaip 250 Hz, viršutinė riba ne žemesnė kaip 7 000 Hz; bluetooth ryšys ir galimybė tiesiogiai arba per priedą į klausos aparatus transliuoti garsą iš išmaniojo telefono, planšetės, TV imtuvo; ≥ 12 kanalų juostų (tai tam tikros dažnių juostos, kuriose garso signalas apdorojamas, t. y. reguliuojamas stiprinimas, nustatomas stiprinimo pikas, švilpimo kontrolė, triukšmų slopinimas ir kt., nepaisant kitų kanalų ‒ dažnio juostų); švilpimo kontrolės funkcija (ne Notch filter ‒ angl.); ≥ DSL 5 garso apdorojimo funkcija; baterijos lizdo užraktas; garsinis arba optinis senkančios baterijos indikatorius; programinė klausos aparato mygtukų blokavimo galimybė; žymėjimas (mėlyna arba raudona spalva), kuriai ausiai pritaikytas klausos aparatas; hermetiškumo klasė ≥ IP57 |
|
16. |
|
KLA-1-3 (tik vaikams) |
|
|
Maksimalus akustinio stiprinimo pikas – 65‒75 dB; maksimalus garso išėjimo lygis – 130‒140 dB; dažnių diapazonas: apatinė riba ne aukštesnė kaip 250 Hz, viršutinė riba ne žemesnė kaip 6 000 Hz; bluetooth ryšys ir galimybė tiesiogiai arba per priedą į klausos aparatus transliuoti garsą iš išmaniojo telefono, planšetės, TV imtuvo; ≥ 12 kanalų juostų (tai tam tikros dažnių juostos, kuriose garso signalas apdorojamas, t. y. reguliuojamas stiprinimas, nustatomas stiprinimo pikas, švilpimo kontrolė, triukšmų slopinimas ir kt., nepaisant kitų kanalų ‒ dažnio juostų); švilpimo kontrolės funkcija (ne Notch filter ‒ angl.); ≥ DSL 5 garso apdorojimo funkcija; baterijos lizdo užraktas; garsinis arba optinis senkančios baterijos indikatorius; programinė klausos aparato mygtukų blokavimo galimybė; žymėjimas (mėlyna arba raudona spalva), kuriai ausiai pritaikytas klausos aparatas; hermetiškumo klasė ≥ IP57; dažninis perkėlimas arba suspaudimas, arba kompresija, t. y. dažnių manipuliavimo funkcija (garsų iš aukštų dažnių srities (daugiau kaip 4 kHz) perkėlimo į žemesnių dažnių sritį (ne daugiau kaip 4 kHz) funkcija) arba lygiavertė funkcija, skirta sunkiam ir labai sunkiam klausos sutrikimui (daugiau kaip 4 kHz) kompensuoti. |
|
17. |
|
KLA-1-4 (tik vaikams) |
|
|
Maksimalus akustinio stiprinimo pikas – 76‒90 dB; maksimalus garso išėjimo lygis – 139‒144 dB; dažnių diapazonas: apatinė riba ne aukštesnė kaip 250 Hz, viršutinė riba ne žemesnė kaip 4 800 Hz; bluetooth ryšys ir galimybė tiesiogiai arba per priedą į klausos aparatus transliuoti garsą iš išmaniojo telefono, planšetės, TV imtuvo; ≥ 12 kanalų juostų (tai tam tikros dažnių juostos, kuriose garso signalas apdorojamas, t. y. reguliuojamas stiprinimas, nustatomas stiprinimo pikas, švilpimo kontrolė, triukšmų slopinimas ir kt., nepaisant kitų kanalų ‒ dažnio juostų); švilpimo kontrolės funkcija (ne Notch filter ‒ angl.); ≥ DSL 5 garso apdorojimo funkcija; baterijos lizdo užraktas; garsinis arba optinis senkančios baterijos indikatorius; programinė klausos aparato mygtukų blokavimo galimybė; žymėjimas (mėlyna arba raudona spalva), kuriai ausiai pritaikytas klausos aparatas; hermetiškumo klasė ≥ IP57; dažninis perkėlimas arba suspaudimas, arba kompresija, t. y. dažnių manipuliavimo funkcija (garsų iš aukštų dažnių srities (daugiau kaip 4 kHz) perkėlimo į žemesnių dažnių sritį (ne daugiau kaip 4 kHz) funkcija) arba lygiavertė funkcija, skirta sunkiam ir labai sunkiam klausos sutrikimui (daugiau kaip 4 kHz) kompensuoti |
|
18. |
|
KLA-2-1 (tik suaugusiesiems) |
|
|
Maksimalus akustinio stiprinimo pikas – 42‒52 dB; maksimalus garso išėjimo lygis – 116‒126 dB; dažnių diapazonas: apatinė riba ne aukštesnė kaip 250 Hz, viršutinė riba ne žemesnė kaip 6 500 Hz; funkcijų perjungimas – M; ≥ 4 kanalų juostos (tai tam tikros dažnių juostos, kuriose garso signalas apdorojamas, t. y. reguliuojamas stiprinimas, nustatomas stiprinimo pikas, švilpimo kontrolė, triukšmų slopinimas ir kt., nepaisant kitų kanalų ‒ dažnio juostų); švilpimo kontrolės funkcija (ne Notch filter ‒ angl.); atviras ausies įdėklas |
|
19. |
|
KLA-2-2 (tik suaugusiesiems) |
|
|
Maksimalus akustinio stiprinimo pikas – 45‒55 dB; maksimalus garso išėjimo lygis – 120‒130 dB; dažnių diapazonas: apatinė riba ne aukštesnė kaip 250 Hz, viršutinė riba ne žemesnė kaip 6 000 Hz; funkcijų perjungimas – M; ≥ 4 kanalų juostos (tai tam tikros dažnių juostos, kuriose garso signalas apdorojamas, t. y. reguliuojamas stiprinimas, nustatomas stiprinimo pikas, švilpimo kontrolė, triukšmų slopinimas ir kt., nepaisant kitų kanalų ‒ dažnio juostų); švilpimo kontrolės funkcija (ne Notch filter ‒ angl.) |
|
20. |
|
KLA-2-3 (tik suaugusiesiems) |
|
|
Maksimalus akustinio stiprinimo pikas – 56‒65 dB; maksimalus garso išėjimo lygis – 125‒136 dB; dažnių diapazonas: apatinė riba ne aukštesnė kaip 250 Hz, viršutinė riba ne žemesnė kaip 6 000 Hz; funkcijų perjungimas – M; ≥ 4 kanalų juostos (tai tam tikros dažnių juostos, kuriose garso signalas apdorojamas, t. y. reguliuojamas stiprinimas, nustatomas stiprinimo pikas, švilpimo kontrolė, triukšmų slopinimas ir kt., nepaisant kitų kanalų ‒ dažnio juostų); švilpimo kontrolės funkcija (ne Notch filter ‒ angl.) |
|
21. |
|
KLA-3-1 (tik suaugusiesiems) |
|
|
Maksimalus akustinio stiprinimo pikas – 65‒75 dB; maksimalus garso išėjimo lygis – 130‒139 dB; dažnių diapazonas: apatinė riba ne aukštesnė kaip 250 Hz, viršutinė riba ne žemesnė kaip 6 000 Hz; funkcijų perjungimas – M; ≥ 6 kanalų juostos (tai tam tikros dažnių juostos, kuriose garso signalas apdorojamas, t. y. reguliuojamas stiprinimas, nustatomas stiprinimo pikas, švilpimo kontrolė, triukšmų slopinimas ir kt., nepaisant kitų kanalų ‒ dažnio juostų); švilpimo kontrolės funkcija (ne Notch filter ‒ angl.) |
|
22. |
|
KLA-3-2 (tik suaugusiesiems) |
|
|
Maksimalus akustinio stiprinimo pikas – 76‒90 dB; maksimalus garso išėjimo lygis – 139‒144 dB; dažnių diapazonas: apatinė riba ne aukštesnė kaip 250 Hz, viršutinė riba ne žemesnė kaip 4 500 Hz; funkcijų perjungimas – M; ≥ 6 kanalų juostos (tai tam tikros dažnių juostos, kuriose garso signalas apdorojamas, t. y. reguliuojamas stiprinimas, nustatomas stiprinimo pikas, švilpimo kontrolė, triukšmų slopinimas ir kt., nepaisant kitų kanalų ‒ dažnio juostų); švilpimo kontrolės funkcija (ne Notch filter ‒ angl.) |
|
23. |
|
KLA-0-1 |
|
|
Gaminamas pagal anatominę ausies landos formą. Gaminami kieti, minkšti ir silikoniniai įdėklai |
|
KRAUJOTAKOS SISTEMOS GYDOMOSIOS PRIEMONĖS (VAIKAMS PO NUDEGIMŲ) |
||||||
24. |
|
PK |
|
|
Gaminamos iš modifikuotos tamprios medžiagos. Randams, atsiradusiems dėl cheminio ar terminio nudegimo, lyginti |
|
25. |
|
PM |
|
|
Gaminami iš modifikuotos tamprios medžiagos. Randams, atsiradusiems dėl cheminio ar terminio nudegimo, lyginti |
|
26. |
|
PR |
|
|
Gaminama iš modifikuotos tamprios medžiagos. Randams, atsiradusiems dėl cheminio ar terminio nudegimo, lyginti |
|
27. |
|
PV |
|
|
Gaminama iš modifikuotos tamprios medžiagos. Randams, atsiradusiems dėl cheminio ar terminio nudegimo, lyginti |
|
ELEKTRONINIAI BALSO APARATAI |
||||||
28. |
|
EBA-1 |
|
|
Elektroninis balso aparatas turi turėti galimybę reguliuoti garso toną, garsumą ir balso tembrą. Aparatas turi būti apsaugotas nuo dulkių ir drėgmės. Aparatas komplektuojamas su krovikliu ir įkraunamomis baterijomis arba gali būti įkraunamas iš tinklo. Aparato išgaunamas balso dažnis turi apimti intervalą nuo 70 iki 195 Hz (+- 10 Hz) |
|
|
||||||
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos __________________________________ (Pavadinimas) __________________________________ (Įmonės kodas) __________________________________ (Adresas) __________________________________ (Tel., el. paštas) __________________________________ (Sąskaitos numeris) __________________________________ (PVM mokėtojo kodas)
___________________________________ (Vardas, pavardė, pareigos, parašas) |
Ūkio subjektas __________________________________ (Pavadinimas) __________________________________ (Įmonės kodas) __________________________________ (Adresas) __________________________________ (Tel., el. paštas) __________________________________ (Sąskaitos numeris) __________________________________ (PVM mokėtojo kodas)
___________________________________ (Vardas, pavardė, pareigos, parašas)
|
|
||||
Priedo pakeitimai:
Nr. 1K-403, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-20, i. k. 2023-24585
Pakeitimai:
1.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Įsakymas
Nr. 1K-390, 2021-12-20, paskelbta TAR 2021-12-20, i. k. 2021-26264
Dėl Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus 2021 m. sausio 27 d, įsakymo Nr. 1K-24 „Dėl Ortodontinių aparatų kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tipinės sutarties patvirtinimo“ pakeitimo
2.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Įsakymas
Nr. 1K-380, 2022-12-19, paskelbta TAR 2022-12-19, i. k. 2022-25825
Dėl Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus 2021 m. sausio 27 d. įsakymo Nr. 1K-24 „Dėl Medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tipinės sutarties patvirtinimo“ pakeitimo
3.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Įsakymas
Nr. 1K-403, 2023-12-20, paskelbta TAR 2023-12-20, i. k. 2023-24585
Dėl Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus 2021 m. sausio 27 d. įsakymo Nr. 1K-24 „Dėl Medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tipinės sutarties patvirtinimo“ pakeitimo
4.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Įsakymas
Nr. 1K-280, 2024-09-24, paskelbta TAR 2024-09-24, i. k. 2024-16613
Dėl Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktoriaus 2021 m. sausio 27 d. įsakymo Nr. 1K-24 „Dėl Medicinos priemonių kompensavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis tipinės sutarties patvirtinimo“ pakeitimo